Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 25th 2018
     permalink
    Ja bym nie konsultowała z rodziną, a jedynie z mężem/partnerem, bo to Wasza decyzja. Im więcej osób, tym więcej gustów i więcej "złotych rad". Dziecko ma być Wasze i to powinien być Wasz przywilej, że nadacie dziecku imię.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJan 26th 2018
     permalink
    Bernard, Kajetan, Jagna <3

Nasz synek ma na imię tak samo jak mój tata (Adam). Jak powiedziałam o tym rodzicom, to oboje(!) kręcili nosem. Moja mama- a nie moglibyście dać mu Jaś? Mój tata- ładniejsze Franek...
    Wiecie co najśmieszniejsze? Tata mojej mamy to Jan był, a tata taty- Franciszek :P
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 26th 2018 zmieniony
     permalink
    Eryka1: U mnie dopiero początek ale w rodzinie już się zrobił harmider na temat imienia.

Ja zawsze powtarzam i gorąco namawiam - możemy posłuchać co rodzina i znajomi proponują, ale ostateczna decyzja jest nasza, rodziców. Oni już się wykazali przy swoich pociechach.
    Dziecko jest nasze i wybór należy do nas.
    Ewentualnie, gdyby chodziło o imię bardzo popularne, które trzyma się czołówki od dekady (np. Julia czy Jakub), to bym delikatnie zasugerowała, że może coś mniej oklepanego - ale jeśli ta Julia czy Jakub by byli ukochanymi imionami od lat, to już bym przymknęła oko.

Wybieracie spośród rewelacyjnych imion - niektóre nie w moim guście, ale generalnie wg mnie wszystkie in plus za nietuzinkowość. Może jedynie Dymitra bym odrzuciła, bo wyraźnie myśli kieruje w stronę w wschodnią. Choć Borys, Igor, Natasza czy Tamara z tej samej 'bajki', ale już dawno przestały kojarzyć się z imionami rosyjskimi.

Reasumując - cokolwiek wybierzecie z puli przez Ciebie wymienionej, dla mnie bomba!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
     permalink
    Mi się strasznie spodobało imię Melania. Ostatnio właśnie mężowi powiedziałam że jak się trafi czwarte i dziewczynka to będzie Melania. Jedynie co to zdrobnienie "Mela" mu się źle skojarzyło może nie będę pisać dlaczego by nie zniechęcać. U nas pierwszy syn Ludwik. 6 lat temu jak w ciąży byłam już mówiliśmy że będzie Ludwik. Moja mama nie umiała sobie jakoś wyobrazić takiego imienia. Zresztą rodzina mojego męża też A imię ma po dziadku męża właśnie. Ale teraz nie umieją sobie wyobrazić innego imienia. Zresztą podejrzewam że teraz będzie dużo Ludwików bo w jednym z seriali nowonarodzony chłopiec właśnie tak się nazywa ;) i też jestem zdania że rodzina może pomóc jak się o to poprosi, a imię nadajecie wy rodzice i innym nic do tego.
    -- ;;
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Anecia84: Zresztą podejrzewam że teraz będzie dużo Ludwików bo w jednym z seriali nowonarodzony chłopiec właśnie tak się nazywa ;)

Różnie jest z tym kopiowaniem imion z seriali.
    Parę lat temu, w "Na dobre i na złe", pojawił się mały Felek (Feliks), a w "Na wspólnej" Ignaś - szału jakoś nie widać, choć nadawalność troszkę wzrosła w porównaniu z dekadą wcześniej.
    Na Jakuba przyszła moda, bo w "Na dobre i na złe" tak maił na imię główny aktor, lekarz.

Ciekawa jestem natomiast, z czego wynika szał na Antoniego - bo chyba nie ze względu na Macierewicza :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
     permalink
    Ale co ciekawe np jest serial na jedynce Elif i na liscie która wklejałaś Marion takie imię widnieje, ludzie jednak na to zwracają uwagę. U nas Anielke całkowicie skreśliła moja mama (argument nie bo nie), imie Stanisław tak samo bo podobno znała wielu i jej nie pasuje. Ale tak jak mówicie rodziny nasze już miały swój czas na wybór imienia i teraz nasza kolej.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    °Agata°: U nas Anielke całkowicie skreśliła moja mama (argument nie bo nie)

Zacny argument :devil:

Ja, po ciężkim 24-godzinnym porodzie Henia, dostałam telefon od mamy, a ona zamiast zapytać jak się czujemy ja i jej pierwszy wnuk, truła mi tylko do słuchawki "nie nadawajcie takiego imienia!!!" Poryczałam się wtedy... :cry: Ale nie odpuściłam.

Moja mama wielka katoliczka (tylko na pokaz niestety) - dlatego ja jestem Maria, a mój brat Piotr. Pewnie gdyby mogła nadać inne imię, brat by był Jezusem :devil: Ale w 1981 r. nie było to raczej możliwe.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
     permalink
    No ona stwierdziła że takie starocie nie są w modzie. Ale właśnie ja nie chcę modnego imienia. Gdyby tak isc za dzisiejszymi trendami musiałabym nadać imię Dżordżina czyli takie nowoczesne. Niektórzy chyba jeszcze nie zauważyli że stare imiona wracają i właśnie one są najładniejsze. Już nie wspomnę o tym że Maria to też staroć a jednak je lubi i nie miała nic przeciwko.
    --
    •  
      CommentAuthorannaa77
     permalink
    MrsCreme: Kiedyś oszalałam na zestawienie imion braci (w USA): Aidan i Tristian.

Ja znam w Polsce zestawienie imion braci Tristan i Kordian, a trzeci jest Sergiusz.
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    annaa77: Ja znam w Polsce zestawienie imion braci Tristan i Kordian, a trzeci jest Sergiusz.

Wow, super 'zestaw' :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
     permalink
    marion: Ciekawa jestem natomiast, z czego wynika szał na Antoniego - bo chyba nie ze względu na Macierewicza

Haha Marion rozbawiłaś mnie mocno :)))

Z puli wybieram - Wincenty :heart:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
     permalink
    annaa77, no to Ci powiem, że Kordian i Sergiusz są dla mnie....hmm... nie przepadam :P

U nas wśród znajomych rodzą się już drugie dzieci. Zestawienia są takie:
    Dominik i Barbara
    Hanna i Jagna
    Filip i Szymon
    Zofia i Michał
    Ryszard i Róża

ale też
    Iga i Nina
    Natalia i Łucja
    Apolonia i Nikodem
    Dobrawa i Bogdan

Jakiś czas temu pisałam o rodzince z czwórką synów (Ignacy, Szymon, Józef, Antoni) czekającą na piątego. I jest Franciszek.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    MrsCreme: Kordian i Sergiusz są dla mnie....hmm... nie przepadam :P

Też nie moja bajka, ale w zestawie fajnie się komponują.
    MrsCreme: U nas wśród znajomych rodzą się już drugie dzieci.

Bardzo fajnie dobrane imiona :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Moja koleżanka Luiza ma siostrę Donatę.
    Też bardzo podoba mi się to zestawienie.
    --
  2.  permalink
    Eryka1: Dziewczyny proszę o opinie. U mnie dopiero początek ale w rodzinie już się zrobił harmider na temat imienia.

tego nie jestem w stanie pojąć... jak KTOŚ może się wpierniczać do decyzji o imieniu dziecka... chore...

ja z mężem mamy zasadę, że nie mówimy żadnych swoich typów nikomu, nawet naszym rodzicom... mąż idzie zarejestrować krasnala i dopiero wtedy mówimy wszystkim jak nasze dziecko ma na imię :) i wara im od tego! to wyłącznie nasza decyzja :)

teraz spodziewamy się czwartego bobasa lada dzień i tez nikt nie zna żadnych opcji - w sumie to nawet my :D bo nie znamy płci i wybierzemy imię dopiero po narodzinach
    -- 3 córki i fasolek :D
    •  
      CommentAuthorNicto
     permalink
    Tak sobie teraz myśle ze jakby mi kiedyś padło jeszcze na dziewczynkę to marzyłaby mi się Blanka :) Chociaz i tak nie miałabym szans na wybór ;p
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJan 27th 2018
     permalink
    Och, Rozalia dla mnie bomba... i Felicja też. Śliczne.
    A męskie też fajne typy, Bernard, Gustaw - super.
  3.  permalink
    ja mam dwóch chłopców: Mikołaja i Michałka :)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 29th 2018
     permalink
    Hej dziewczyny a my wybraliśmy imię dla trzeciej córeczki. Będzie prawdopodobnie Wiktoria :) Ale ostatnio chodzi mi po głowie inne imię... Celina, Celinka :) I juz tak blisko rozwiązania a mi coraz bardziej ta Celinka w głowie. Mąż się nie zgadza, dla niego Wiktoria najładniejsze i juz ;DDD
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 30th 2018
     permalink
    Luiza i Donata dla mnie w zestawieniu "razem" brzmia jak imiona sióstr zakonnych :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 12th 2018 zmieniony
     permalink
    Smuga: Nicolas i Tristan - coś mi się wydaje, że tatuś/mamusia muszą być Francuzami, albo z Francją mocno sympatyzują ;-)

Nazwisko mają polskie.
    No i już wiem - siostra Tristana i Nicolasa to... Jagoda :neutral:

A dwa dni temu spotkałam 2,5-letniego Aureliusza, zwanego Lelkiem.
    --
  4.  permalink
    Jagoda? No to niezbyt pasuje do braci 😒
    Całkiem z innej beczki to imię
    -- 3 córki i fasolek :D
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 13th 2018
     permalink
    Karolinko A Ty jak nazwałaś swoje 4 bobo bo się chyba jeszcze nie pochwaliłas czy chłopiec czy dziewczynka :)
    -- ;;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
     permalink
    Dziewczyny, u mnie dopiero 9tc ale juz myślę o imionach. Jakie dla chłopca a jakie dla dziewczynki pasują do imienia siostry - Michalina? :) podpowiecie? :)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
     permalink
    Chcesz też dłuższe?
    Mnie pasuje np. Aleksander.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
     permalink
    Mogą być :) mnie Aleksander też się podoba :)
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    Do Michaliny ładne też Gabriel, Gabriela, Aniela (tak w temacie Aniołów)

Treść doklejona: 14.02.18 16:24
    Moi znajomi mają zestaw Gabriel i Klara. Jak dla mnie piękne.
  5.  permalink
    A tu na forum jest dziewczyna która ma Misie i Tosie i dla mnie to super zestaw :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTime7 dni temu
     permalink
    Moja koleżanka ma Michaline i Marceline :wink:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTime6 dni temu
     permalink
    Marcelina, cudnie ❤️❤️❤️
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime6 dni temu zmieniony
     permalink
    katka_81: Dziewczyny, u mnie dopiero 9tc ale juz myślę o imionach. Jakie dla chłopca a jakie dla dziewczynki pasują do imienia siostry - Michalina? :) podpowiecie? :)

Pasuje bardzo dużo. Możesz wybierać z naprawdę wielkiej puli imion.
    Ewentualnie możesz zawęzić poszukiwania - np. szukając imienia na tą samą literę (M), podobnie długiego (3-, 4-rosylabowego), bez polskich znaków diakrytycznych (ł, ż, ó itp.), odrzuć te, które są w rodzinie, czy wśród dzieci znajomych.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.