Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Talinka: Moja kuzynka ma na imię Emilia, ale postanowiliśmy się tym nie przejmować

    i bardzo dobrze. kazdy powinien kierowac sie wlasnym upodobaniem (oczywiscie zasada zdrowego rozsadku obowiazuje :wink:)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    No pewnie. Poza tym dziecko będzie miało inne nazwisko niż moja kuzynka, więc co za problem :D jakbym się miała tak przejmować, to nie zgodziłabym się na przyjęcie R. nazwiska, bo oni mają w rodzinie już Natalię o tym nazwisku :devil:
    Jeśli chodzi o Zuzannę, to w moim otoczeniu nie ma żadnej. Julię znam jedną - córkę mojej sąsiadki.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    no wiadomo, że nie można rezygnować z imienia bo ktoś tam w rodzinie tak ma :wink:
    tylko, że u nas tych Maćków jest na prawdę zatrzęsienie i mi to nie przeszkadza ale mój mąż się uparł i nie ma bata :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Talinko, z Twoich typów najbardziej mi się podoba Liliana (choć ja wolę wersję Lilianna) i Adam- tak będzie miał na imię nasz syn jeśli kiedyś się urodzi.

    Wydro, z Twoich: Blanka i Matylda. Wybrałaś imiona baaaardzo ciężko odmieniane- Marcelina zawsze będzie wołana "na długo" bo jak to odmienić? Blanka i Matylda też- Blancia, Matyldzia i tyle. Ale z tych dwóch dobrze mi się kojarzy i jakoś dostojnie brzmi Matylda, więc jakbym musiała nazwać córkę z tego zestawu to tak by miała na imię (ja już pisałam, swojej córce najpewniej damy Marianna, mam już Hannę)
    --
  1.  permalink
    Moja mam to Emilia.
    Bardzo ładne imię- io ile ktoś nie mówi EMILA.
    W tej odmianie brzmi paskudnie :/
    Mnie bardzo podoba się Zosia i Malwinka.
  2.  permalink
    A nasz synek jak już starania się powiodą to będzie Alanek a córeczka Julcia , Julitka"nick nie to nie moje imię " lub Zuzia :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    aga1976: Mnie bardzo podoba się Zosia

    Mam sąsiadkę Zosię, 90 letnia baba, taka apodyktyczna, że i imię mnie wkur... :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    A skąd upodobanie do Alana, Julitko?
  4.  permalink
    A nie wiem jakoś ciężko było nam z mężem poszukac jakies imię dla chłopca które obojgu by się podobało podoba nam się też Kubuś znamy chłopczyka 5 letniego o tym imieniu i jest przesłodki :) ale co raz więcej Kubusi:) a więc stanęło na Alanku . Ostatnio w Gdyni widziałam małżeństwo z Synkiem i wołali Alanek wtedy się utwierdziłam że to imię mi się podoba :)
  5.  permalink
    Dla mnie Alan jest na równi z Dzastinem i Alvaro :/
  6.  permalink
    hehe no dla każdego inaczej się kojarzy ja np bym nie nazwała Jan , Waldemar czy coś w tym stylu chodź dla innych to pewnie piękne polskie imiona.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    aga1976: Dla mnie Alan jest na równi z Dzastinem i Alvaro :/


    dla mnie też :devil:

    ale jak to mówią o gustach się nie dyskutuje bo jeden lubi pomarańcze a drugi jak mu nogi śmierdzą :wink:

    a w kwestii imion to już w ogóle się nie powinno chyba komentować i dyskutować...

    wielu osobom się nie podoba Franek [tak chcemy nazwać naszego synka] i ja to rozumiem, jak najbardziej
    ale po co komentarze w stylu "biedne dziecko", "zrobicie mu krzywdę" itp to nie wiem i pojąc nie mogę :tongue:
    zwłaszcza, że nam się podoba i wali mnie to czy podoba się innym bo to NASZE dziecko i NASZ wybór :wink:
    --
  7.  permalink
    No szczerze mi Franek też się nie podoba ale Ci Alanek też a i tak również się tym nie przejmuje :) i jak już dzidzia będzie to każdy się przyzwyczji i będzie się wszystkim podobac :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Alanka ma moja koleżanka.... i mi to imię odpowiada....
    dla córci podoba mi się też Lena, ale koleżanka niedawno dała... chociaż moze się nie będę przejmować tym też :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    Oczywiście- wszytsko kwestia gustu :) Ja po prostu lubię POLSKIE imiona :)
    Franek dla mnie jest super
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    julitka1990: No szczerze mi Franek też się nie podoba ale Ci Alanek też a i tak również się tym nie przejmuje :) i jak już dzidzia będzie to każdy się przyzwyczji i będzie się wszystkim podobac :)



    no i dokładnie :wink:
    najważniejsze żeby podobało się Tobie i Twojemu mężowi
    a reszta świata nieważna bo to WASZE dziecko będzie :wink::wink::wink:
    --
  9.  permalink
    Teorka- chyba nie do konca się z Tobą zgadzam. Oczywiście- rodzicom musi się podobac imię, ale warto pomyslec jaki będzie odbiór w społeczeństwie .... Zerknij na linka z nadawanymi imionami- nie watpię,że imię Myszon podobało się rodzicom chłopca, tylko...
  10.  permalink
    Jak kończyłam podstawówkę, to do pierwszej klasy przyjęli dziewczynkę - nazywała się Brenda Łodyga (czasy Beverly Hills 90210...). Fajnie, że rodzicom imię Brenda się podobało. Ale z dzieciaka pół podstawówki miało używanie i pewno jej miło nie było.
    Jasne, że najważniejsze, żeby imię podobało się rodzicom, a nie dalszej ciotce. Ale zgadzam się, że warto też pomyśleć, czy imię (szczególnie w połączeniu z nazwiskiem!) nie będzie postrzegane jako po prostu śmieszne
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    ej no ale to logiczne :wink:
    i w życiu nie dałabym na imię swojemu dziecku tak, żeby je skrzywdzić...
    tzn BRAJAN, WANESSA, DŻEJSIKA [tak, tak znam w takiej właśnie pisowni :confused: ] czy jakieś tam inne w tym stylu :wink::wink:

    ja miałam na myśli raczej takie normalne imiona :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDotia
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Coraz częściej rodzice nadają dzieciom dwa imiona, co o tym myślicie?
  11.  permalink
    Moje dzieci mają 2 imiona.
    W mojej rodzinie jest taka tradycja.
    Michał ma na drugie Adam ( po ojcu)
    Hania ma na drugie Agnieszka ( po mnie, ofkors ;))
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    aga1976: Moje dzieci mają 2 imiona.W mojej rodzinie jest taka tradycja.

    U mnie też. Ja mam na drugie Czesława, po babci (Mamie Taty) - uparł się nooo :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    u nas też sie daje dwa...
    u nas pewnie będzie FRANCISZEK MATEUSZ bo myśleliśmy, żeby drugie po dziadku ale wiem, że jednemu będzie przykro jak się dowie, że Mały dostał po drugim :tongue:
    więc Synek dostanie drugie po mężu
    albo wcale :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    U nas też nadaje się 2 imiona, ja mam po babci Helena więc jestem Hanna Helena, a nazwisko też na H. :) Mojego chłopa rodzice to się chyba nie umieli zdecydować, bo synom dali imiona na wymianę, czyli starszy za drugie ma pierwsze imię młodszego, a młodszy na odwrót ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Franek Stas czy Janek to teraz baaaardzo popularne imiona, u nas w najblizszym otoczeniu pojawil sie maly Tomek i Wiktor, moja siostra miala miec Witka ale sie tydzien temu przekrecilo dziecie odpowiednio i wyszlo ze dziolcha bedzie ;D

    a dla dziewczynek to nie wiem czy nie pisalam juz kiedys ale baaardzo podobaja mi sie rosyjskobrzmiace imiona - Natasha, Tamara, Lena, Nina czy Nadia
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    MrsHyde: a dla dziewczynek to nie wiem czy nie pisalam juz kiedys ale baaardzo podobaja mi sie rosyjskobrzmiace imiona - Natasha, Tamara, Lena, Nina czy Nadia


    mi sie też NINA bardzo podoba
    i inne rosyjskie ZOJA ale niestety to u nas odpada bo mojego męża brat dał tak na imię psu więc kurde słabo trochę... :confused::confused:

    LENA mi się kiedyś podobało ale teraz co druga to Lenka więc już też odpada :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    ja ostatnio spotkałam sie po raz pierwszy z imieniem SELMA (zdrobnienie Anzelma) a juz jakis czas temu z EUFROZYNA (gr. oznacza radość)
    z imion podoba mi sie ostatnio HUGO oraz STELLA i RÓŻA :)
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    A nasze typy to : Zuzia, Hania i Szymon, Mateusz
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    oo jednak JULKA dalej prowadzi ?
    dałabym sobie głowę uciąć, że już się mania na to imię skończyła dawno :wink::wink::wink::wink::wink:

    ZOJA dopiero na 58 :smile:

    a Franuś na 10-tym :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    o matko !!!

    miejsce nr 122 - MRÓWKA :confused::confused::confused::confused::confused::confused:



    mareza: A nasze typy to : Zuzia, Hania i Szymon, Mateusz


    sesesese :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Teorko jak nazywalismy corke Gabriela to rodzina byla oburzona bo u kuzyna byl wilczur Gabi, na szczescie mu sie ze starisci zeszlo nim moja corka zaczela cokolwiek kojazyc i spokojnie ja Gabi zdrabniac mozemy ;)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    MrsHyde: Teorko jak nazywalismy corke Gabriela to rodzina byla oburzona bo u kuzyna byl wilczur Gabi, na szczescie mu sie ze starisci zeszlo nim moja corka zaczela cokolwiek kojazyc i spokojnie ja Gabi zdrabniac mozemy ;)


    hehe no tylko że ten pies ma dopiero 2 lata więc nie sądzę, żeby szybko zeszła :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    odpadłam Mia, Angelina, Mrowka (!!!!) to juz bym wolala miec Apolonie w domu :D
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Mrówka dobre co chcesz heheheheheh :devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    a najladniej brzmi Mrówka Żuk :D
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Mrowka?? Ktos nazwal dziecko Mrowka?? Ja pitole i powiedzcie czy to nie jest krzywda dla dziecka?...:shocked::shocked:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Moj pies ma na imie Gabriela, ale choelrnie jej to imie pasuje (choc nie jaa je nadalam : D)

    Mnie sie wydaje, ze od paru lat jest wielki boom na stare imiona:

    Antos/sia, Zosia, Hania, Franek, Stas, Jas, Marysia, do tego Zuzia, Olivka i Julka, Lena

    Ja od zawsze chcialam miec Antka, ale jak sie potem okazalo, ze tylu ich jest to zmienilam zdanie : )

    A co do dwoch imion, to mnie sie wydawalo, ze to norma. Ja mam 2, kazdy chyba wmojej rodzinie ma 2 i moj syn tez ma 2: Filip Dominik
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Moja znajoma miala w klasie

    Konsuele Szczypior :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Takie imiona powinny być odgórnie zakazane, nie uważacie? Dlaczego dziecko ma cierpieć na skutek głupoty rodziców?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    u mnie w Poradni co trzeci chyba chłopiec w wieku 4-6 lat to Antoś albo Franek;) nie urażając nikogo - nasz pies (rodziców właściwie) ma na imię Szymek - takie dostał w schronisku i rodzice nie zmienili. Podoba nam się, choć czasem mam wątpliwości - sugerowałam zmianę, ale tak zostało ;) 25 lat temu mieliśmy sunię Owczarka i miała na imię AGA. DOpiero później skapnęłam się, że to od Agnieszka;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    ja słyszałam o chłopcu, któremu rodzice dali na imię SPUTNIK :neutral::neutral::neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    O żesz ja pitole :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011 zmieniony
     permalink
    hehe no ja też :wink::wink::wink:

    jeszcze jak nazwisko jest jakieś w miarę to można coś orginalnego wymyslić..

    mam np kolegę wielkiego fana drużyny AC MILAN
    i urodził się im w lutym syn
    któremu dali na imię właśnie MILAN
    to co prawda też imię [jakieś chorwackie czy inne ale też nazwa zespołu]

    niby dziwne, ale na nazwisko mają LEO [polskie nazwisko, aż trudno uwierzyć nie ? :smile:]

    więc połączenie MILAN LEO jest do przyjęcia wg mnie :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    TEORKA: ja słyszałam o chłopcu, któremu rodzice dali na imię SPUTNIK

    ja nie moge! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    OMG, Sputnik rzadzi :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    nie musze chyba dodawać że rodzice tego chłopca byli wielkimi fanami kosmonautyki itp
    ale wiem też, że ponoć sprawa się w sądzie skończyła bo nikt im nie chciał takiego imienia przyjąć
    i w końcu chyba wygrali....
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    TEORKA: ale wiem też, że ponoć sprawa się w sądzie skończyła bo nikt im nie chciał takiego imienia przyjąć

    musieli byc wielkimi fanami kosmosu skoro z tym poszli do sadu...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.