Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    u mnie głosowali pomiędzy Joanną a Alicją. oba imiona przeszły (Alicja mam na drugie)
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    a ja na razie nie wybieram na 100% bo ostatnio całą ciąże był Kacper a potem po urodzeniu od razu jak tylko spojrzałam na synka stwierdziłam że będzie Krzysio!!! jakieś typy mam ale nic na bank
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    no to podaj :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    JA przy drugim dziecku, tak jak i przy pierwszym szukam imienia,które mi nie "podpadło". Pracuję w szkole więc wiecie....
    Nie uczę żadnego Wojtusia, ale to imię występuje u jakiegoś dzieciaka w serialu i pewnie zaraz Wojtki się sypnął.
    Z tych imion, które wymieniałyście podoba mi się Kolin nie oklepane i ładnie brzmi. Ale czy jest w Polsce dopuszczone?

    EDIT: Właśnie przejrzałam rejestr najpopularniejszych imion w 2010r. Wojtek jest na 8 miejscu! Masakra.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Mam ciocie Zosię i nie kojarzy mi się za dobrze to imię, chociaż ciocię nawet lubię, ale tak to jest że jak nam się skojarzy jakoś imię to potem już tak całe życie będzie.
    Nie lubię imienia Agnieszka, Ula, Basia mam jakiś uraz do tych imion.
    Dla chłopców nie podoba mi się Olek, Andrzej, Ryszard o ble
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Aha no i nie lubię swojego imienia Kaśka ble, zawsze znajomi mówili na mnie kacha i to jakoś przeszło
    Kaśka kojarzy mi się z grubą szlachcianką, która kołacze wypieka
    :bigsmile:
    ale cóż imion się nie wybiera
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Ojciec mi opowiadał, jak przebiegł proces wyboru mojego imienia.
    Podobno zdecydowali się z matką na imię Karolina.
    Jednakże w drodze do USC wciąż gdzieś słyszał Karolina! Karolina! i doszedł do wniosku, że to strasznie popularne i oklepane imię i w ten podobno sposób zostałam Pauliną...
    Może to i dobrze, że tak wyszło, bo w bliskiej rodzinie męża są dwie Karoliny.
    --
    •  
      CommentAuthorkamiis
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Ja też miałam być Karolina. Tata pojechał do USC i okazało się, że nie doszły moje dokumenty ze szpitala czy jakoś tak więc następnego dnia jak pojechał to już nie była Karolina tylko Kamila. A miałam być Zuzia :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    katy222 błagam, jak już masz zupełnie nietuzinkowe i obce imię dać to już przynajmniej w oryginalnej pisowni, do wyboru Colin lub Collin. Litości? Kolin wpada do worka Dżesik, Andżel, Sajmonów, Brajanów... Niestety...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    A ja się spotkałam z takimi imionami: Gniewosz, Witalis, Gerlinda, Herta, Axon, Marvin, Linus, Luba, Elsza, Odon, Pawełka, Celestyn, Domicella. Może niektore z nich są obcego pochodzenia ale noszą je polskie dzieci i dla mnie tragedia:shocked:
    --
    • CommentAuthorModerator
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Jadziuniu24 - proszę liczyć się ze słowami i nie obrażać innych użytkowniczek. Twoje posty zostały skasowane. Mam nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Gniewosz, Witalis to są chyba staropolskie, stają się coraz bardziej popularne, nie przeszkadzają mi tak samo jak Mieszko,Bogumiła itp
    Imię musi jeszcze pasować do nazwiska bo wyobrażacie sobie np Mieszko Cygan
    Zawsze będzie moda na jakieś imiona, moja ciocia jak urodziła córkę w latach 50 to chciała jej dać oryginalne imię Jolanta, jak się okazało na sali porodowej urodziły się w tym dniu 3 Jolanty :smile:
    --
  1.  permalink
    Poszły się panienki poskarzyć do moderatora.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    nie będę włączać się do tej rozmowy... moi gimnazjaliści znają lepsze riposty jadziunia... skomentuję tylko to co dotyczyło bezpośrednio mnie
    jadziunia24: No i co w tym złego, że więcej osób będzie miało to samo imie? Nie rozumiem ludzi którzy koniecznie chca sie czyms wyrozniac

    Jeśli w jednej klasie, roczniku, przedszkolu występuje wiele dzieci o tym samym imieniu, to jest to co najmniej niewygodne. Nie lubię kiedy muszę wywoływać dziecko do odpowiedzi po nazwisku i nie chcę żeby moje dziecko było jednym z takich. Mi to przeszkadza, innym nie musi. Dlatego nie będę miała nic przeciwko, i będę udawać zbulwersowanej jeśli Ty swoje dziecko nazwiesz Julką lub Zuzią, albo Bartkiem...
    _
    W rejestrze imion występuje imię Kolin, więc pewnie problemu w Urzędzie by nie robili.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Katy, Alex nie jest imieniem mało spotykanym:wink:
    Kolin też mi się nie podoba. Jestem po stronie polskich imion. Nie toleruję rzadnych "spolszczonych". Ariel też jest dla mnie tylko i wyłącznie proszkiem:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    A Albert z siecią sklepów.... Martyna z margaryną, a Kostek z kostką cukru dla konia. Bartek z butami. A Filip to ten co wyrwał się z konopi. Można tak do rana, tylko po co?!
    _
    Mój ALex to Aleksander, po babci ALeksandrze i wierz mi lub nie nie mam ani jednego takiego w szkole.
    To jak nazwę swojego drugiego syna, należy na szczęście tylko i wyłącznie ode mnie (i męża). Na pewno nie będę sugerowała się tym czy ktoś toleruje spolszczenia czy nie. Lub co się komu z czym kojarzy.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Kobiety - słyszałyście o czymś takim jak TOLERANCJA??
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Tamara nie wydaje mi się to kwestią tolerancji. To, że nie podoba mi się jakieś imię nie znaczy od razu, że osoba która je nosi jest gorsza.
    O gustach i guścikach można rozmawiać w nieskończoność. Jednym się nie podoba to co podoba się mi i na odwrót. A własne zdanie można wyrazić (oczywiście nie obrażając nikogo), a podawane tutaj imiona raczej są po prostu przykładowo podawane, a nie skierowane bezpośrednio do osób je noszących.

    A tak nawiasem mówiąc TOLERANCJA też było by ładne imię:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEmilkaCA
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    Toleracja to jak Tradycja ;) z "Misia" ;D

    Ja tam mamą jeszcze nie jestem ;)
    Ale jak już zostanę to dla dziewczynki Madzia, Maja lub Ola a dla chłopca Bartuś, Grzesiu albo Mateusz ;)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    kachaw: Nie lubię imienia Agnieszka, Ula, Basia mam jakiś uraz do tych imion.
    hmm Kacha nie mówię tego złośliwie :P Ale ja baaaaaaaaaaardzo nie lubię 2imion z tych wymienionych... pech chce że na pierwsze mam Agnieszka a na drugie Barbara... i może nie byłoby to kłopotliwe czy odczuwalne (mój mężu pięknie mówi Aguś i w jego wykonaniu mi się to podoba np) ale mam wadę wymowy i nie dość ze ciężko to niewyraźnie mówię R w przypadku Barbara mówię Bałbała... Masakra!! a logując sie telefonicznie do banku lub cos tam załatwiając żądają podania 2imienia tak jak jest w dowodzie więc "Baśka" nie przechodzi :(
    Zwisa mi czy ktoś nazwie dziecko Tymon czy Pumba czy Dupek -> to jest wola rodziców i to że moje dzieci nazywają sie tak jak się nazywają to NASZ wybór i nikomu nic do tego
    Szczęście w nieszczęściu Kuba nie ma w klasie innych Kubusiów (na drugie ma Szymon a tych jest 3) Gabrysia jest też jedna w klasie i nawet Ania nie ma imienniczki Po urodzeniu się Nataniela poznałam 3 osoby które tak dały na imię pociechom ale to inne rejony więc raczej nie powinni się spotkać w szkole
    Moje dzieci to:
    Anna Maria (Drugie po mojej prababci która mnie wychowywała)
    Jakub Szymon (bez powodu - maż tak chciał)
    Gabriela Lidia (1wsze po ukochanej "cioci" a drugie po babci)
    Emanuel - Maleńki tak miał mieć na imię jak sie urodzi i tak zostało
    Weronika Czesława (1wsze spodobało mi się znaczenie i do niej jakoś pasowało, 2gie po dziadku)
    Antonina Jonata (Miał być Antoś Antosia i tak zostało a 2gie ze względu na znaczenie)
    Nataniel Grzegorz (Nataniel znaczenie, Grześ po moim tacie)
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    Katy, nie rozumiem Twoje oburzenia. Każda z nas wypowiada się nt. swoich typów i każda ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Masz rację w swojej wypowiedzi, ale nie ma się co denerwować.
    Ostatnio coraz częściej mam wrażenie, że lepiej się nie wypowiadać niż dzielić swoimi spostrzeżeniami bo co rusz to burza w szklance wody:(
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    ależ ja się nie denerwuję, martitap luzik :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    moja mama to Baśka.... "Baśka miała fajny biust....lalalala"
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    Baśka to mi się kojarzy z Panem Wołodyjowskim :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    A mnie z koniem :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    basia_87: A mnie z koniem

    Mojej mamie też.... szczególnie, że mieli u jej wuja konia Baśkę :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    Mój dziadek też miał konie i jak byłam mała (tak z 5-6 lat) to jeden był mój i ja byłam Basia, a klacz Baśka hehe:jumping::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    A Basia mi się jeszcze kojarzy z "Awanturą o Basię" - z mamą oglądałyśmy jak byłam mała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    A ja mam tylko i wyłącznie złe skojarzenia z jedną osoba, nie mam nic do innych Baś :)
    I pewnie gdybym spotkała jakąś fajną Basię to może mój uraz by minął i moje nastawienie do tego imienia uległo by zmianie.
    Tak mam że jak kogoś lubię to jego imię od razu mi się lepiej kojarzy, np. Emilia moja dobra koleżanka - wariatka na całego i Małgorzata również fajna babeczka.
    Talinko a moim ulubionym filmem była Janka o takiej dziewczynie co jeździła na koniu i miała magiczny pierścień, Jankę grała Agnieszka Krukówna
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    Mnie się imię BASIA osobiście podoba :wink:
    ale moja koleżanka ma tak na imię i zawsze lamentuje, że imię dostała po koniu...
    nie wiem o co chodzi z tymi koniami w przypadku imienia Baśka:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    To po prostu imię często nadawane koniom :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    Mój dziadek też miał konia Baśkę ;-)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    Pamiętam "Jankę". Zazdrościłam bohaterce przygód i obcowania z końmi. Myślałam, że ona doskonale jeździ. Teraz znów widziałam ten serial i okazało się, że ona jeździ całkiem zwyczajnie, rekreacyjnie, niewyjątkowo.
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeJun 4th 2011 zmieniony
     permalink
    A takie piekne imie KALINA bylo nadane jednej krowie w mojej rodzinie. (Krowie DOSLOWNEJ:) Boze, dlaczego?
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    Basia to moja tesciowa :tooth: i wcale nie przypomina konia :wink: :jumping:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJun 4th 2011
     permalink
    p.s. jak wczesniej pisalam ja tez nie lubie jak Polacy nazywaja dzieci po "obcemu". Fajnie, rodzice moga dziecku dac na imie jak chca to fakt (nawet Kulfon jak sie komu podoba) ale czy naprawde chcecie swoim dzieciom zycie "umilic" zeby sie inne dzieci z nich nabijaly. Ja znam chlopca co go rodzice Polacy nazwali Chester i polskie dzieci wolaja na niego gepard Czester (to ten z chrupek Cheetos). Nie lepiej wybrac imie uniwersalne musi koniecznie sie "wyrozniac" w zlym czy dobrym tego slowa znaczeniu?...
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJul 13th 2011 zmieniony
     permalink
    iwona, Amelia,Blanka,Matylda,Marcelina – z tych wybieram juz jedno ale zatrzymałam sie w miejscu:) cos Wam sie podoba , cos odpada Waszym zdaniem…
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJul 13th 2011
     permalink
    Amelia ładnie:) widzę, że Blanka coraz częściej się powtarza.

    Moja znajoma nazwała synka Kasjan:shocked:
    --
  2.  permalink
    to od marsjana czy kasjera??:cool: chyba troszkę krzywda dla małego,,,,
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Nawet więcej niż trochę...
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    A mi sie Matylda podoba :bigsmile: nie wiem dlaczego ale mi sie podoba :updown:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Hehehe imię ładne, ale mnie się kojarzy z taką grubiutką babulinką, nie wiem czemu:)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    martitap: Hehehe imię ładne, ale mnie się kojarzy z taką grubiutką babulinką, nie wiem czemu:)

    Chyba, że się chwilę zastanowię i przypomni mi się Matylda Damięcka, to stara babulinka znika :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Mi się bardzo Matylda podoba ale mój mąż nigdy by się nie zgodził bo zna jedną Matyldę i mówi, że nie dość że brzydka to głupia jak but i jemu się to imię za bardzo z nią kojarzy :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    A co do wybieranych imion, to właśnie wczoraj sobie usiadłam i spisałam kilka:
    dla dziewczynki:
    Emilia, Julia, Liliana, Zuzanna
    dla chlopca:
    Adam, Filip, Piotr, Paweł, Wojtek
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Emilia bardzo mi się podoba. Zuzanna też, ale u mnie już odpada bo M bratanica ma tak na imię. Julii jest strasznieeeee dużo.

    U chłopca oczywiście FILIP:devil:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    bardzo podoba mi sie liliana (julia ladne ale troche naduzywane), zuzanna tez bardzo ladne (wybralam dla siebie jako imie na bierzmowaniu :wink:).
    jesli chodzi o chlopca to stawiam na adama!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    martitap: Zuzanna też, ale u mnie już odpada bo M bratanica ma tak na imię.

    Moja kuzynka ma na imię Emilia, ale postanowiliśmy się tym nie przejmować :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    Ja strasznie chciałam Maćka :wink::wink::wink:
    ale nie dość, że mój brat tak ma to jeszcze masa kuzynów najbliższych
    u mnie jeden u męża aż trzech ! i to z takim samym nazwiskiem !
    więc z wielkim żalem zrezygnowaliśmy bo o ile mi to nie przeszkadzało o tyle mój mąz powiedział, że po jego trupie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 14th 2011
     permalink
    LILIANKA bardzo ładne, ale tez ostatnio dużo dziewczynek tak ma na imię :wink::wink::wink::wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.