Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    mnie sie bardzo podoba to imie:) to M ma widzimisie jakies
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 30th 2008
     permalink
    Ciacho ja muszę uświadomić mojego męża haha :P
  2.  permalink
    o Boże ale on nie Daniel chyba???????:shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeDec 30th 2008
     permalink
    Konstancja kiedyś bardzo mi się podobała ale wygrała Antonina.... Ja bym zdrobiła Nastka :)
    A Nikodem fajne imię i w dodatku wyrasta na niezłego cwaniaka i jest słodki przy tym - mam w rodzinie... Imię Daria też jest ładne wcześniej nie znałam nikogo o tym imieniu dopiero jak szwgierka dał swojej córci...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 30th 2008
     permalink
    Ciacho jak nie jak TAK :D
  3.  permalink
    uuuuuuuu:shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed:
    moj gin sugerował ze mam dać na imie Maciej-że niby po nim ale M też Maciej
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 30th 2008
     permalink
    Hahahaa :tooth:
    Ciacho spoko, nie wstydzaj się - nic się nie stało :P
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 31st 2008
     permalink
    Mój brzdąc miał się nazywać Alan, jeszcze zanim zaszłam w ciąże, ale moja koleżanka mnie ubiegła, nazwała tak swojego synka, który już jest na świecie od jakiegoś czasu.
    I teraz mam taki dylemat, że cholerka.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 1st 2009
     permalink
    My jak staraliśmy się o potomka, to mówiliśmy,że robimy Franka...no więc dylematu nie mamy żadnego...będzie Franek!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeJan 1st 2009
     permalink
    Ja dam swoim imiona po dziadkach, Nina Aleksandra lub Piotr Jerzy:)
    •  
      CommentAuthoraniajaz
    • CommentTimeJan 1st 2009
     permalink
    nooo jak się ma dziadków z takimi imionami- też bym się nie wahała...
    u mnie musiałaby być Danuta Krystyna, albo Marek Henryk.... ni w ząb mi nie leży ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 3rd 2009
     permalink
    Taaaa,u mnie też tylko Maria by się nadawała...pozostałe to Jadwiga,Józef i Bogdan...porażka...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  4.  permalink
    a u mnie Jan Leon albo Kazimiera Irena
    miał byc Jasio ale M nie chciał
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 3rd 2009
     permalink
    Jasiek fajnie...A mój Franek będzie miał Leon na drugie...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 3rd 2009
     permalink
    Cóż, u mnie Wojciech by przeszedł, ale miałabym wątpliwości co do Remigiusza :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeFeb 14th 2009
     permalink
    Nasza niunia ma na imię Łucja Teresa, pierwsze imię po mojej babci, oznacza "przynosząca światło", drugie po mojej teściowej, oznacza "lubiąca dziczyznę":devil:
    ten zestaw podoba mi się bardzo bo łączy nie tylko nasze dwie rodziny ale i znaczenie łączy w sobie duchowość i dzicz czyli dwie sfery, które bardzo cenię:bigsmile:
    Myślę, że to dobre błogosławieństwo dla naszej córci:bigsmile:
    -- [*]
  5.  permalink
    Teresa to tez moja tesciowa:)))

    ale łucja mi sie podoba tak samo jak Sabinka i Celinka
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeFeb 15th 2009
     permalink
    U nas selekcje ułatwiło USG i z imion po dziadkach i babaciach został Arkadiusz po moim tacie. Wincenty nie wchodził w grę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Swego czasu bardzo podobało mi się imię Łucja - i nadal mi się podoba jednak Zosia przebiła je zdecydowanie :D
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Noooo, jeszcze będziemy mieć swoje Zosie, Iza (ja jeszcze do końca nie zdecydowałam, Zosia czy Tosia...)
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 19th 2009
     permalink
    Milena :D
    No Tosia też mi się podoba, ale moja siostra chce dać swojej córze jak będzie miała - ja ostanę się przy Zosi :P
    •  
      CommentAuthoraniajaz
    • CommentTimeJul 26th 2010
     permalink
    Odświeżam wątek... jestem już w 26tc z drugim synkiem i za nic w świecie nie potrafię zdecydować się na jakieś imię...
    Pierwszy synek to Nikodem.
    Lubię oryginalne imiona, ale nie udziwnione. Sama jestem jedną z ponad milion Ań ;) więc dzieciom chciałabym dać imię, które będzie samo w sobie jakimś wyróżnieniem. Macie jakieś pomysły?
    --
  6.  permalink
    kalendarz do ręki i pisz razem z nazwiskiem a najlepiej z męzem po 10:) jak sie któres bedzie pokrywało to macie wybrane:)
    my nie pomozemy bo Was osobiscie nie znamy,waszych znajomych z którymi niejednokrotnie iminoa sie kojarzą-róznież nie znamy i nie wiemy jakie macie nazwisko:)
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 26th 2010
     permalink
    U nas będzie Adaś lub ewentualnie Michał, a jakby wyskoczyła dziewczynka to mam większy problem. Może Alicja, Dorotka.
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJul 26th 2010
     permalink
    dla chłopaka miałam Tobiasz, Nikodem był moim typem póki w okolicy nie zaczął się ich wysyp, teraz znam ich 6 wszystko na przestrzeni kilku lat. Kiedys to imię było oryginalne teraz już mniej :/ A szkoda, bo nadal mi się podoba.
    Tobiasza raczej nie będzie bo będzie dziewucha.

    100krocia znam tylko super Dorotki to bardzo pozytywne imię (dla mnie)
  7.  permalink
    Doroty znam i wszystkie to przebojowe indywidualistki
    ja sama da.labym Zosie,moze kiedys.....
    --
    •  
      CommentAuthoraniajaz
    • CommentTimeAug 8th 2010
     permalink
    Donap, poważnie? Ja do tej pory nie znam ANI JEDNEGO NIkodema... Mój syn ma już ponad 1,5 roku, w szkołach i przedszkolach do których uczęszczają dzieci moich znajomych i u koleżanek nauczycielek wciąż jest to dość rzadkie imię. Przynajmniej w Szczecinie.
    U nas na 95% drugi synek będzie miał na imię Kajetan. W końcu jakaś decyzja... bo już mi było z tym bardzo ciężko ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Aniu, może się jeszcze zmieni jak urodzisz :tooth:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    100krociu, no proszę będzie synek :)
    Gratuluję tutaj :P
    •  
      CommentAuthoraniajaz
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Izunia- nie wykluczam tego ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Wiesz, moja mama jak rodziła mojego brata, to przekonana była, że będzie Tomasz :) Jakże się myliła - jest Kordian :P
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeAug 9th 2010 zmieniony
     permalink
    aniu co do nikodema to może kwestia regionu, ja ze Śląska jestem. Mój dziadek był Nikodem i chyba regionalnie tutaj to imię żyje swoim życiem
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    znam 2 Nikodemów - "facet" ma 24lata i z Gabi grupy przedszkolnej czyli 6cio latek
    Kordian to z Mickiewiczem mi się jedynie kojarzy i nie znam żadnego
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Agunia, chyba ze Słowackim?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    NR :shamed: oczywiście masz rację :D Słowacki napisał Kordiana a mi przez myśl przeleciały Dziady Mickiewicza tyle że tam był Konrad
    --
    •  
      CommentAuthoraniajaz
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Faktycznie imiona są różne ze względu na region.
    Kordianów znam dwóch- obu malutkich (2 i 4 latka). Kajetana jeszcze żadnego ;]
    Agunia zastanawiałam się jeszcze nad Natanielem (widzę, że tak nazwiesz synka), ale tu mąż całkowicie się zaparł... na Kajkta też kręcił nosem, ale jakoś go urobiłam :P tydzień nad jeziorem, podwanie zimnego piwka przyniosło odpowiedni skutek :P
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Aniu, powtórzę się, ale Kajtek super...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    "Kajtek bez majtek" :fingersear: Bardzo mi się podoba
    Natana chciała moja najstarsza ale po kompromisach jest Nataniel :) Mój mąż nie miał nic przeciw bo wiedział że to imię mi się podoba od dawna (Ja jeszcze chciałam Natanael ale boję się że w papierach w końcu gdzieś się zrobi bałagan i poprzestawiają literki - choć nie powiem mocno mnie kusi by zachować oryginalność tego imienia). A drugie będzie po moim Tacie - Grzegorz

    Natomiast jeśli by była dziewczynka to raczej Emilka lub Natalka
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Naprawdę uważacie, że to dobry pomysł dac dziecku takie wymyślne imię? Pamiętajcie, że wasze dzieci będą musiały się tak przedstawiać przez całe życie, chyba nie warto krzywdzić dziecka za cenę satysfakcji rodzica. Ale to moje zdanie.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 9th 2010 zmieniony
     permalink
    A ja nie wiem jak się stało że przycięło mi początek poprzedniego posta. Miało być:
    "Kajtek bez majtek" :fingersear: Bardzo mi się podoba Kajtan ale Kajtek już niekoniecznie
    Wg mnie Nataniel jest mniej wymyślne niż niektóre polskie imiona
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Nazywając moją koleżankę Krzysztofa jej rodzice też pewnie mysleli, że imię nie jest przesadnie wymyślne, dla niej było...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Jemma moja Mama dając mi na imię Agnieszka na pewno nie chciała źle a ja naprawdę nienawidziłam tego imienia a jeszcze bardziej Barbara - a tak mam na 2 tym bardziej że nie mówiłam R i mój brat a potem koledzy przezywali mnie "Bałbała". Babcia dolała oliwy do ognia bo wołała na mnie "Anusia" ...
    --
    •  
      CommentAuthoraniajaz
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Agunia, uważam że Nataniel powinno się pisać tak jak się czyta... już sobie wyobrażam irytację Twojego syna, który przy wszelkich formalnościach musiałby literować swoje imię...
    Jemma, uważasz, że Kajetan to wymyślne imię? Ok, nie jest tradycyjne i pospolite, ale do wymyślnego to mu daleko... A co do przezwisk- tak na prawdę do każdego imienia da się coś przypasować, czy do kajtka, czy do michała... zależy jak mocny ma dzieciak charakter i czy da sobie wymyślać różne przezwiska... już moja w tym głowa, aby chłopaki stali mocno na ziemi i nie pozwalali rówieśnikom na przezywanie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 9th 2010
     permalink
    Dla mnie Kajetan to wymyślne imię, oby dla rówieśników nie było. Macie prawo miec inne zdanie na ten temat.
    •  
      CommentAuthoraniajaz
    • CommentTimeAug 10th 2010
     permalink
    Myślę, że żyjemy w takich czasach, że żadne imię (albo prawie żadne) nie zdziwi naszych dzieci...W moim odczuciu połowa dzieci to Zuzia, Julki, Kubusie i Bartusie, a druga połowa nieco bardziej zróżnicowana ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 10th 2010
     permalink
    aniajaz: W moim odczuciu połowa dzieci to Zuzia, Julki, Kubusie i Bartusie, a druga połowa nieco bardziej zróżnicowana ;)
    hmm zapomniałaś dodać Ania, Hania i Wiktoria / Wiktor przynajmniej tak jest w moim otoczeniu - i coraz wiecej Weronik
    --
  8.  permalink
    a u nas same Julki i Oliwki i Zuzie
    Piotrusiów tez sporo ale nie żałuje ze dałam mu tak na imie,pasuje jak nic:)
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeAug 11th 2010 zmieniony
     permalink
    Agunia raczej nie mogłabyś zachować pisowni, przeciez musi być po polskiemu.

    czasy się zmieniają, moja kuzynka 30 lat temu ochrzczona jako Izabella była sensacją wśród rodziny a babcia ponoć chciała się jej wyprzeć bo takie żydowskie imię nosi więc to nie będzie nic dobrego.
    nie podobają mi się Dżesiki, Pamele, Rodżery itp już wolę panujacą modę na powrót do starszych imion nadawanych w Polsce (co nie oznacza ze polskich), choć trochę dziwi mnie to że ktos może chcieć nadać imię z czołówki statystyk.
  9.  permalink
    jak ja postanowiłam nadac swojej córce na imię Hanna to było to bardzo niepopularne imię...Teraz Han jest sporo- co widać chociazby na naszym forum, ale w przedszkolu żadnej :)
    Ale o stokroc wolłabym popularne niz wymyslne imię.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 11th 2010
     permalink
    danap: Agunia raczej nie mogłabyś zachować pisowni, przeciez musi być po polskiemu
    Akurat imię Natanael przechodzi tak pisane ale tak jak mówiłam obawiam się namieszania w papierach i tłumaczenia literek.
    Co do popularnych imion to mam już te 2 najbardziej - Jakub i Anna więc chyba czas na mniej tradycyjne
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.