Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Jaka obalona? Przecież to głęboka wiedza, do której nie każdy ma dostęp.
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    obalona w sensie takim że opis cech charakterystycznych dla danego znaku u niektórych osób zupełnie się nie zgadza :confused:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Pauula a znasz piosenke Jestem Gabrysia (mam brata Krzysia) ? my mamy 9letnia Gabrysie wlasnie :)
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    i czy rzeczywiście gdyby mój Krzyś nie miał na imię Krzyś bądź urodził się 17 stycznia i był koziorożcem to był by inny?:shades:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    ooooo no widzisz bo ja odkąd Krzysia urodziłam to mówiłam że jak będzie dziewczynka to chcę Gabi dać na imię!!!!!!!
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 25th 2011 zmieniony
     permalink
    ale zaaferowałam się tymi znakami zodiaku i imionami do niech pasującymi że Gabi odrzuciłam może warto się zastanowić
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    powiało "fanatyzmem" ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    iiiiiii tam bez przesady i tak pewnie bedzie jak za pierwszym razem, całą ciążę miał być Kacper a jak się urodził to daliśmy na imię Krzyś więc się zobaczy co jeszcze z tego wyjdzie druga sprawa że może być drugi chłopak :bigsmile:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    hmm ja nawet nie wiem jakiego znaku zodiaku są moje dzieci... Ktoś mi kiedyś mówił ale nawet nie siliłam sie zapamiętać i nigdy nie sprawdzałam bo po nic mi to wiedzieć
    Nie wierzę w to tym bardziej że miałam okazje układać kilka horoskopów z koleżanką do gazety w której ona pracowała - uśmiałam sie wtedy do łez
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    w horoskopy w gazetach też nie wierzę:cool:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    To w jakie wierzysz?
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    zaczynam wierzyć w to że niektórzy mają dar przepowiadania i wróżenia,mojego chłopaka matka chodzi do wróżki i wywróżyła mi drugą ciążę i ja zrobiłam test dopiero jak mi to powiedział:bigsmile:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormarta2811
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    mnie bardzo podoba sie Nina i Matylda oraz Filip
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Agunia05: miałam okazje układać kilka horoskopów z koleżanką do gazety

    Moja siostra tak sobie na studiach dorabiała :bigsmile: Raz w tygodniu posiedzenie z koleżankami z akademika i wymyślanie, co też się komu przydarzy :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeMar 26th 2011
     permalink
    W ciazy mielismy niby ustalone imie, ale jakos potem nie czulam, ze to pasuje do mojego syna. Jak sie urodzil, to nadalismy mu imie Filip na ktore wczesniej moj maz nie chcial siee zgodzic. Imie powinno pasowac do malucha. Nasz akurat wygladal na takie Fifonka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMar 26th 2011
     permalink
    Pojęcia nie mam, jaki znak zodiaku ma mój Jaś i nawet nie sprawdzam, bo po co? Nie wiem też, pod jakim znakiem urodzi się Staś.
    •  
      CommentAuthorDotia
    • CommentTimeMar 26th 2011
     permalink
    Widziałam kalkulator dni płodnych z funkcją "jaki znak zodiaku chcesz dla dziecka" i kalkulator wylicza kiedy masz współżyć - tragedia :wink: Mało, że liczy dni płodne jak kalendarzyk to jeszcze dopasowuje do znaku zodiaku!
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 26th 2011
     permalink
    Haha, a i tak można nie trafić, jak dziecko urodzi się za wcześnie lub za późno :wink: Taki psikus dla rodziców "figa z makiem, nie obliczycie sobie, że będę Skorpionem" :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLily26
    • CommentTimeMar 26th 2011
     permalink
    heheh cinnamonki ty mi nie mów o skorpionach :P U mnie są praktycznie same skorpiony :) Począwszy od mojej siostry :) I dogadanie się z nią graniczy z cudem :) Wiem, że to kwestia wielu czynników, ale naprawdę nie chciałabym żeby moje dziecko "zahaczyło" o Skorpiona :) A że wypada poród na połowę października to jest wielce prawdopodobne :P Ale z drugiej strony i tak wiem, że nie ma to dla mnie praktycznie żadnego znaczenia :) Grunt żeby było zdrowe :)
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Tak mi się ten Skorpion "rzucił" :wink: Równie dobrze mógł być Byk :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMar 26th 2011
     permalink
    mój Tata to skorpion i też masakra się z nim dogadać:devil:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorcinnamonki
    • CommentTimeMar 26th 2011
     permalink
    Oj wiem... Ja znam dwa skorpiony i tez jest masakra :bigsmile: Nie dość tego - same mówią, że to ciężkie znaki :wink:
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeMar 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Oj, to ja trafiłam na wybrakowanego Skorpiona? :) Bo jakoś nie pasuje do Waszych opisów:)
    •  
      CommentAuthorzuzolcia
    • CommentTimeMar 26th 2011
     permalink
    Ja jestem Aleksandrą na życzenie Taty mego :) Miałam być ewentualnie Wojtasem albo Asią (Mama chciała) i w sumie dobrze wyszło bo bym była 5 Asią w klasie w LO i 6 w grupie na studiach :devil: a Olą byłam jedną :wink:

    Synka mam Jaśka, po ŚP Tacie mego M. poza tym to imię nam się podobało.
    Córcia ma być Tosia, ale jeśli będzie drugi synek to nie wiem jeszcze :confused: , na razie staram się utrzymać ciążę. Na wybór imienia przyjdzie jeszcze czas.....
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeMar 27th 2011
     permalink
    zuzolciu, to trzymam kciuki :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLily26
    • CommentTimeMar 27th 2011
     permalink
    Heheh moja siostra tez twierdzi, że nie jest taka zła jak wszyscy uważają :P Najlepsze są byczki ;]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    zuzolcia: Córcia ma być Tosia, ale jeśli będzie drugi synek to nie wiem jeszcze
    hmm jak pod moim sercem rosła dzidzia to był kTosik z myślą ze będzie Antoś lub Antosia
    --
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeMar 28th 2011
     permalink
    Nasz synek ma na imię Konstanty, nie ukrywam, że po Gałczyńskim :) a na drugie Jakub, chociaż przed samym rozwiązaniem mocno się zastanawiałam czy nie zmienić kolejności. Jednak, kiedy go tylko zobaczyłam w pierwszej sekundzie wiedziałam, ze będzie Kostek i koniec :) Ponadto poród zaczął się w dzień, którego patronem był św. Konstanty :) pamiętam, że odkryłam to po południu, kiedy jeszcze nic nie zapowiadało wydarzeń i tak sobie westchnęłam w duchu do "góry". Kostek "spóźnił" się jedynie 26 minut i miałby urodziny razem z imieninami :)
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    Dalismy synkowi na imie Leonard. (Po moim cudownym dziadziusiu:) Leonek nasz kochany..
    Cora (jesli do nas zawita) bedzie nazwana Konstancja. Postanowione.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    leonard- sliczne imie. gratuluje wyboru!
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 31st 2011 zmieniony
     permalink
    A ja, niestety, jestem spaczona zawodowo i ciągle przyrównuje imię do konkretnego ucznia:tooth: A że miałam ich już sporo, nie mogłam się na nic zdecydować:swingin:
    Będzie Witold :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    agael77: A ja, niestety, jestem spaczona zawodowo i ciągle przyrównuje imię do konkretnego ucznia A że miałam ich już sporo, nie mogłam się na nic zdecydować

    znaczy sie, witka u ciebie nie bylo? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    Było- nawet dwóch, ale obaj to fajne chłopaki :wink:
    W dodatku w tym imieniu nie ma "r", a mąż nie wymawia tej głoski, hehehe :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    agael77: W dodatku w tym imieniu nie ma "r", a mąż nie wymawia tej głoski, hehehe

    nie wiem czemu, ale mnie to rozbawilo... w tym kontekscie :bigsmile:
    a mnie witek kojarzy sie z urwisem, sama nie wiem dlaczego...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    Mnie to bawi od kilku miesięcy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    wesolo masz!
    w sumie to ja mam podobnie jak moj zabiera sie za mowienie po polsku...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    Rozumiem, że ewentualny potomek będzie miał na imię Grzegorz, Krzysztofa, Wawrzyniec lub inny łamaniec :swingin::clap:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    nieeee, podobnie jak ty tez nie jestem zlosliwa... :wink:
    zreszta, mieszkam tutaj (we wloszech) i pewnie zostane, dzieci nosza nazwisko ojca wiec imie bedzie wloskie... glupio by brzmialo polskie imie z wloskim nazwiskiem :confused:
    a kilka ladnych imion mam juz tymczasem w glowie, choc z tymi dla chlopca to w razie czego bedzie duzy problem!
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    Aguncia, dzieki.
    Wloskie imiona sa piekne wlasciwie wszystkie. Dla dziewczynki najbardziej podoba mi sie Chiara. Rowniez Francesca. Dla chlopca - bardzo duzo. Wlasciwie kazdy wloski odpowiednik polskiego imienia brzmi niezle. Michele, Massimiliano, Luca, Alessandro, Matteo, Vittorio, Gianni... Mnostwo.
    O jakich Ty myslisz?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    aguncia, fakt - Bożydar Montechiaro albo Przecława Trafficante brzmiałoby zabawnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    trafficante! :bigsmile: agael!
    :wink:
    lalik rzeczwiscie masz racje, wiele polskich imion brzmi lepiej we wloskim wydaniu, na przyklad wymieniona przez ciebie francesca. gdybym miala wybrac to z zenskich stawiam na imie sofia a zaraz za nia cala lista: allegra, azzurra, ambra, gioia, emma, matilde, clelia... i tak dalej. dla chlopca myslalam o imieniu leonardo :wink: , sebastian(o).... i nic wiecej na razie za bardzo mi nie przychodzi do glowy. jak przyjdzie czas na wybor to wejde tutaj i was sie tez poradze :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    Allegra to żeński odpowiednik Allegro? ;-) :cool:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    ale że co? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeMar 31st 2011 zmieniony
     permalink
    U nas jak juz bedzie jakies dzieciatko M. chce corke nazwac po babci Ula a mi sie podoba Zuzia, Zosia albo Tosia (kojarza mi sie z takimi malymi trzpiotami) :tooth:
    dla chlopca mi sie podoba Antos i Franek a mojemu M niekoniecznie... wiec zobaczymy jak juz sie dostaramy o dzidziusia :updown:
    Moje dzieci mimo ze mieszkam w USA beda mialy polskie imiona i szczerze nie obchodzi mnie co kto o tym sadzi :fingersear: (tyle ze moj M jest Polakiem i mamy polskie nazwisko):tooth: dla mnie to glupie jak dzieci Polakow maja amerykanskie imiona np. znam Jessica Kałuża, albo Pamela Strugała :updown:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    a ja jestem zodiakalny skorpion :)) a co do imion to jeśli kiedykolwiek będę wybierała dla dzidzi to chciałabym: Antosie (po prababci), Antosia- męski odpowiednik Antoniny, wiktora, Zuzię, Konrada ew. Kordiana lub Sergiusz..męża typów jeszcze nie znam...szkoda,że nie ma imienia małego księcia, bo to mój ukochany bohater literacki..
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 31st 2011
     permalink
    agael77: W dodatku w tym imieniu nie ma "r", a mąż nie wymawia tej głoski, hehehe
    Haha ja mam zbliżony problem tyle że to ja nie wymawiam R... a jednak mimo tego mam Gabrielę (bardzo ciężko mi się to imię mówi) i Weronikę (to już łatwiej)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 31st 2011 zmieniony
     permalink
    W wariancie dziewczynka tez miała być u mnie Ula - być może zdecyduję się na drugie dziecko i jeśli będzie dziewczynka, damy jej na imię właśnie Urszulka:bigsmile:
    W wariancie drugi chłopczyk - Jurek :bigsmile: mimo niewymawiania przez męża "r" :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthoraniajaz
    • CommentTimeApr 1st 2011
     permalink
    Coś w tych skorpionach jest... kurde no ;) Bardzo MOCNE charaktery, nieustępliwe... Robiłam wszystko, aby drugiego synka wygonić wcześniej... ale niestety i tak o dwa dni się spóźnił i zahaczył o ten znak zodiaku ;) (a i tak urodził się w 38tc) Nic to, trzeba będzie nauczyć się z nim żyć :P Już widać, ze ma charakterek :P

    Mi ostatnio wpadła w ucho Kaja i Gracjan.

    Sama mam Nikodema i Kajetana i przyznam się szczerze, że bardzo lubię ich przedstawiać nowym osobom :)
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeApr 1st 2011
     permalink
    aggnieszka: Allegra to żeński odpowiednik Allegro? ;-)

    oczywiscie! "allegro\a" - "wesoly\a":bigsmile:
    "ambra" - "bursztyn"; "azzurra" - blekitna"; "gioia" - "radosc"... te imiona akurat maja doslowne znaczenie i uzywa sie ich w codziennym jezyku nie tylko jako imiona wlasne :wink:
    zobaczcie jak to ladnie brzmi jak ktos sie przedstawia: alice allegra! (wesola alicja)... i od razu wszyscy sie usmiechaja... :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 2nd 2011
     permalink
    Hej, znalazłam wątek, podbijam, może nowe mamy z brzuszkami się wypowiedzą jakie mają typy :)

    Moja córcia to Hanna Małgorzata. Mimo że chciałam córeczkę i czułam że będzie córka, łatwiej wykombinowałam imię dla chlopca- Krzysztof Adam (pierwsze po moim zmarłym przyjacielu, drugie- piękne i po moim tacie). Dla córeczki jakoś przyszła ta Hania, do tego Ida, z której wyszła Lidia.Gdzieś mi się marzyła Martina ale nie przeszła :) Typy rodziny to Ewa, Kinga, ale sobie nie dałam :)

    Z moim P. gdy rozmawiamy o ewentualnych przyszłych dzieciach mówimy o Adasiu przede wszystkim. Córcia miałaby być Marianna (uwielbiam imiona kończące się na -anna: Lilianna, Adrianna, Marianna, Julianna...), ale córcia jakoś mniej w planach :) Kiedyś śmialiśmy się że nazwiemy synka Bruno to wszyscy padną (bo z nazwiskiem, co prawda w innej formie w pisowni nazywałby się tak jak jeden pisarz).

    Ogólnie moje typy imion są troszkę mało konwencjonalne: (He)Lena Nina to jeszcze, ale Daniela, Eleonora (Nora), Amalia, Anita. Chłopcy: Kamil, Mariusz, Damian, Aleksander, Antoni, Kajetan.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.