Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    U nas to bylo troche dziwnie bralismy pod uwage rozne imiona ale nie imie KLAUDIA az na 2 mies przed porodem przysnila mi sie dziewczynka a maz za nia biegal i wolal KLAUDIA wiec stwierdzilismy ze cos musi w tym byc i w sumie nam sie podoba i tak tez zostalo od tego czasu pozostala juz nasza dusia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    Nowe MAMUŚKI macie już wybrane imionka waszych pociech w brzusiu ?? :wink:
    Odświeżam wątek a co !!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    Nie jestem może najświeższą z mamuś, ale co mi tam - opowiem jak to było u nas.

    Siedzieliśmy kilka tygodni nad kalendarzem, wybierając imiona co najmniej dziwne (np. Petroniusz, Samson, Konstancja, Regina).
    W końcu któregoś razu, wleźliśmy na łóżko i po kolejnej wędrówce pojawiły się właściwie tylko 2 imiona, które nam obojgu się podobały - Cyryl i Mieszko
    Z imieniem dla dziewczynki był problem, bo w ogóle nie mogliśmy znaleźć żadnego, które podobałoby się obojgu. A byliśmy święcie przekonani, że będzie dziewczynka, bo i mnie i mężowi śniła się dziewczynka.
    W końcu nie ustaliliśmy ostatecznie imienia dla dziewczynki, a najbliższe usg pokazało, że będzie chłopak.
    I tak Cyryl został Cyrylem.
    Oczywiście, w rodzinie same sprzeciwy, że jak to, że takie imię, kto to słyszał, a nie można normalne, itp. Mój ojciec jak usłyszał o naszym wyborze, to powiedział "jeszcze się nie urodził, a już go nie lubię". Ale my trzymaliśmy się naszego wyboru i został Cyryl.
    A teraz jest ukochany Cyryl, Cyrylo, Cyrylus, Cyrylek, Cyrylko, Cyruś, Cyrulek, Lulek.
    I wbrew temu, co mówił mój ojciec, to jest wnuczek ukochany i co przyjedziemy, to chwali się, że ma w kompie na tapecie Cyryla i nawet przy nas nie, ale od mojej babci czy innych słyszę, jaki to "Wojtek we wnuczku zakochany". Fakt jednak faktem, że nigdy nie słyszałam, żeby go Cyrylem nazwał.

    Chciałam jeszcze dodać do tej przydługiej wypowiedzi, że o ile wybór pierwszego imienia został dokonany po długim namyśle, dyskusjach o znaczeniu tego imienia, dywagacjami nt świętego, który będzie jego patronem (jest 3ech św. Cyrylów), słowem wszystkim, co mogło zmniejszyć dysonans poznawczy odnośnie tego imienia, o tyle drugie imię to czysta fanaberia i impuls - Fryderyk. Bo każdy kto go na początku oglądał, mówił, że ma długie palce, jak pianista... :wink:
    Często teraz słyszę pytania, czy drugi syn to będzie Metody. Jesli pytanie jest zlośliwe, to odpowiadam, że nie, że będzie Konstanty. Potem zwykle pada pytanie: dlaczego. Szczęka opada, jak tłumaczę, że Konstanty to było prawdziwe imię św. Cyryla (jednego z trzech :bigsmile:), a poza tym, Metody powinien być pierwszy, bo był starszym bratem Cyryla.

    Ło, to się rozpisałam.
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    My wybraliśmy w sumie bardzo znane imię (chociaż na forum do tej pory chyba nie pojawiła się mamuśka z synkiem o takim imieniu) TOMASZ ( Tomuś, Tomcio, Tomaszek, Tomek, Tomi). Druga opcja to Mateusz, ale jest już w rodzinie:wink:
    Z dziewczynką będzie łatwiej: Ola lub Iza
    --
  1.  permalink
    ja już wybrałam (jak w suwaku) chociaż żon jeszcze kaprysi ;)
    podoba mi się jeszcze cyprian (cypek, cypisek) ale rodzina protestuje :)

    najważniejsze dla mnie to ładne brzmienie :)
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    Eeee... ja to nawet nie mam co marzyć jeszcze o nazywaniu kogokolwiek... ale kiedyś mój żon z kolei bredził coś o Jasiu, że to niby po obu dziadkach jego... I że by chciał, jeśli kiedyś coś i wogóle...
    Mnie się nie bardzo podobał ten pomysł, więc powiedziałam, że lepiej nazwać po moim dziadku :bigsmile: i niech będzie Januszek zamiast Jasia, też na "J" w końcu :bigsmile:
    Ale z kolei małż nie chciał Januszka. To wzięliśmy kalendarz i czytaliśmy tak maszynowo niemalże..... jak przeczytałam "Wiktor" to mi jakoś tak serce zaczęło walić jak oszalałe... zrobiło mi się gorąco :crazy:
    Musiałam być przekonująca... bo małż się zgodził bez miałknięcia :crazy:
    Dziewczątko... tak myślę, że jeśli będzie, to Róża :cheer:
    Ech... marzenia...:whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    A u nas miał być Julek albo Helenka, ale w miarę postępu ciąży Julek odpadł z powodu braku klejnotów na USG, a któregoś dnia jechałam sobie tramwajem i jakoś tak pomyślałam o Mai i okazało się, że mężowi też się podoba. Ustaliliśmy, że będzie albo Helena Maja, albo Maja Helena i zdecydujemy po porodzie. Jak mi położyli Małą na brzuchu i spojrzała mi w oczy, to już wiedziałam, że to jest Maja :wink:.

    A klucz do wyboru imion był prosty: musiały pisać się i brzmieć tak samo po polsku, jak i po niemiecku.
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeFeb 27th 2008
     permalink
    A ja miałam mieć Karola ,a wyszło tak ,że chrzestna mojego synka o imieniu Kamila obchodziła swoje 18 urodziny 5 września i tego też dnia urodził się mój synek więc spontanicznie stwiedziłam ,że w prezencie dla niej jej chrześniak będzie Kamil:)a teraz to imię bardzo mi się podoba.Proste,polskie,ładne
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 27th 2008
     permalink
    Ja mam chrześniaka KAMILA - słodki z niego łobuziak - blond włoski i loczki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 28th 2008
     permalink
    Milena ja mam Tosię i Franka... cóż to za urwisy hihihihih

    Izunia to kiedy ta cora hihihihi i Zosia będzie fajne babki lubią rządzić :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 28th 2008 zmieniony
     permalink
    Magg buahahaha jak maluchy podrosną i ja odsapnę - nie prędzej Kochana :wink:

    Edma - Iza powiadasz hehe :tooth:
  2.  permalink
    My bedziemy mieli chłopca i bedzie mial na imie MIŁOSZ.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 18th 2008 zmieniony
     permalink
    o a mój brat sobie wybrał Marcela ...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Magg to u brata rodzina się powiększyła ?? :wink:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Noooooooooooo on ma syna 17 lat ona 19 i teraz ze trzasnęli malucha hihihih a stracha mają!!!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 21st 2008
     permalink
    Starali się o 3. potomka?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 24th 2008
     permalink
    jak tak czytam sobie o tych Waszych imionkach skąd zaczerpnięte zostały pomysły to bardzo mi się one podobają :))

    Niestety jest jeno imię, które u mnie nie przejdzie to Brunon wrrr
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    znajomi maja coreczke CARMEN ale imie wybitnie nie pasuje ani do nazwiska ani do dziecka... udalo im sie nawet zalatwic w USC zeby bylo przec C pisane bo ojciec jest mulatem ;)
    a u nas w bloku urodizla sie dziewczynka i z tego co mowila sasiadka rodzice nazwali ja Klara bo cala rodzina sie sprzeciwila na... Telimene :)
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    O mamamija!!! ale chwilami nie rozumiem tych rodziców czy oni nie wiedzą,że tym krzywdzą swoje dzieci.Siostra mojego męża chciała nazwać swoją córe Mercedes!! ale jej to wybili z głowy w koncu jest Amelia.
    A moja kolezanka która spodziewa się dziecka (rodzi jakoś na dniach) wymyśliła AMINATA co jedne to lepsze.Biedna dziewczynka:(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 25th 2008 zmieniony
     permalink
    na forach internetowych spotkalam sie niedawno z imionami Milan i Klementyna...
    Mercedes tez niezle szkoda ze nie Audi albo Volkswagen :devil:
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    A mnie się Bruno podoba.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    AniuM dokładnie i tak jej wszyscy mówili i w końcu dała Amelia :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    Milena to imię nigdy do mnie nie przemówi jako ładne wrrr to już audi bym wolała dać dziecku he he he
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Lady - audi - dobre :)
    W czasie rozważań nad imieniem dla dziecka, mąż brał pod uwagę imię dla dziewczynki Agape (ja mam takie imię z bierzmowania). Niby jest ładne, ale chyba nie w tej szerokości geograficznej (jest greckie).
    Teraz, jeśli przydarzy nam się córka, może będzie Hania, a może Anielka.
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    November A jak sie przytrafi drugi synio...
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Jeszcze nie wiemy :bigsmile:, a szczerze powiedziawszy, wolałabym drugiego syna niż córkę...
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    November no co Ty dlaczego.Mi sie marzy trojka dzieci chciala bym synka jeszcze i na koncu coreczke:)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    Wyderko - każde dziecko z miłością przyjmę, niezależnie od tego jakiej będzie płci. A syna wolałabym, bo bałabym się mieć taką córkę, jaką sama jestem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 26th 2008
     permalink
    łejery:D hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    Odnawiam wątek - są jakieś nowe pomysły na imiona pociech siedzących w brzuszku ?? ;D
    Kfiatuszku mnie ciekawi czy już macie jakieś imionka obrane zarówno dla dziewczynki i chłopczyka ;p
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 17th 2008
     permalink
    hehehe jeszcze o tym ie myslimy ;) ale dla dziewczynki bedzie chyba tak jak było wybrane wczesniej czyli Zuzia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 18th 2008 zmieniony
     permalink
    Kacperek i Zuzia fajnie ;D
    Jak ja bym miała córunię biłabym się z myślą czy Zosia czy Antosia - hmmm chyba znowu muszą być dwie hihi ;p
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Iza, to moje typy!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Milena fajnie - musiałbym chyba mieć znowu bliźniaczki - trudno wybrać czy miało by być Zofia Antonina czy Antonina Zofia dla jednej córuni hehe ;D
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    U mnie będzie Franek albo Bruno/ Tosia albo Zosia...ale też nie potrafię jeszcze zdecydować...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    Franio też mi się podoba ;D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 25th 2008
     permalink
    Przybywa nowych Brzuchatek a wątek gdzieś sie zagubił. Wiec odświeżam :)
    Dla facecika wracam do imion Nataniel lub Jonasz (Może Tymoteusz?) Nadal mi sie wszystkie podobają. Dla dziewczynki zero pomysłu :( Podoba mi się Hania ale w domu jest Ania wiec lekkie zamieszanie by mogło być, moze Antośka? Albo Natalia... Babskie imię zostawie małżowi - niech się meczy :D
    --
  3.  permalink
    no to może mnie pomożecie? u nas będzie Maks, a z dziewczynką jest większy problem- mnie się podoba Rozalia lub Ida. co sądzicie?
    wcześniej myślałam o Kornelii i Emilii.
    mnie się Tymoteusz podoba ale u nas odpadło przez m.
    -- url=http://lilypie.com][img]
  4.  permalink
    Mini- ja bym obstawiała Emilkę :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 4th 2008
     permalink
    ja tez jestem za Emilka :)

    ps. znajoma z USC doniosla ze niedawno zarejestrowali chlopca o imieniu Kosma i dziewczynke Petronele :shocked:
  5.  permalink
    Ja bardzo nie lubie udziwnionych imion. Gdy chodziłam w ciązy z Hanią chciałam,zeby moja córka miała zwyczajne, polskie imię, niezbyt popularne. Jakoś nie uśmiechało mi sie,zeby 5 dziewczynek w klasie odwracało się słysząc swoje imię.Nie znałam żadnej Hani - a teraz jakiś wysyp jest. Oby nie było tylko tak jak z Juliami i Ameliami ....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 4th 2008
     permalink
    Aga obawiam sie ze juz tak jest. przynajmniej u mnie w okolicy pojawilo sie kilka Hań a i po naszym forum widac :P
    my dla Gabrysia jak wybieralismy imie to tez nie bylo popularne a w przedszkolu w mlodszych grupach od Gabryś az sie roi :devil:
  6.  permalink
    Tos mnie pocieszyła...:wink:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 4th 2008
     permalink
    Mnie się Emilia podoba bardzo :) Kornelia mi się kojarzy chyba z Anią z zielonego wzgórza...
    --
  7.  permalink
    NR a kto w tej powieści miał tak na imię? czy to Ania chciała aby ją tak nazywać ale mnie się wydaje że chodziło o Kordelię?
    mojemu M nie za bardzo się podoba Emilka, z resztą jemu większość imion się nie podoba a sam nie wymyśli.
    Hania też mi się podoba ale u nas odpada.a mój syn chce normalne imiona nie jakieś wymyślane i nawet Maks mu się nie podoba, nie mówiąc o typach dla dziewczynki. jemu się podobają imiona koleżanek: wiktoria ( to jego dziewczyna), weronika ( to jego była dziewczyna), marysia, ania .
    ja jednak chciałabym mało popularne. mój syn ma na imię Jakub a Kubusiów teraz pełno. jak się nasz urodził to nie było jeszcze takie popularne ( syn ma 11 lat)
    -- url=http://lilypie.com][img]
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 5th 2008
     permalink
    Mini, nie pamiętam, ale ostatnio w radiowej jedynce czytają "Anię", więc coś mi się pewnie obiło o ucho, ale się nie przyjęło ;)
    A skoro jesteśmy przy Lucy Maud Montgomery, to wypada wspomnieć, że napisała jeszcze "Emilię ze Srebrnego Nowiu" (czy jakoś tak) - i ta książka jak byłam młodsza wydawała mi się o niebo sympatyczniejsza niż cała seria "Ań"
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Milena Ja mam Tosię i Franka hihihih niezly zestaw strasznie żywotne dzieciaczki i każde ma swoje zdnie :/ ale kochają się uuuuuuuu
    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na szkrabika :)
    Izunia ja obstawiam Ci na dwie córy hihihihihhi
    Ja swego czasu myślałm jeszcze nad Malwiną...
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    Milena Ja mam Tosię i Franka hihihih niezly zestaw strasznie żywotne dzieciaczki i każde ma swoje zdnie :/ ale kochają się uuuuuuuu
    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na szkrabika :)
    Izunia ja obstawiam Ci na dwie córy hihihihihhi
    Ja swego czasu myślałm jeszcze nad Malwiną...
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    a i w opcji była jeszcze Zuza i Gabrycha :)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    MAGG, wiem, że u Ciebie jest "mój zestaw" ;) Pozdrawiam!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.