Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    AniuM u mnie z kolei jest 5 Zuzanek [u różnych znajomych] i też mi się to imię podoba - ale Antosia bardziej :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    Hehehe moje arcy orginalne imiona dzieci nie są aż tak oryginalne jak chciałam, no i wg tych najpopularniejszych imionek Synuś Jakub Szymon jest numer 1 :D baby ciut dalej bo Anna i Gabrysia idą "łeb w łeb" zajmując 12 i 13 pozycję :) Mój maleńki Aniołek jest na 156 pozycji (Emanuel).
    Hmm a teraz jakie imionko damy? Waham sie między Tymoteuszem a Bożydarem no i krążą mi po głowie imiona Joachim, Jonasz Jeremiasz i Daniel no a na drugie będzie raczej Czesław by dziadkowi nie było smutno :D dla babeczki mam imionko Weronika choć mąż miałczy ze chce Natalkę - Ale nie ma tak dobrze ja wybieram imię tym razem i oni nie mają nic do gadania :D Tylko że to ślubny rejestruje w urzędzie i nie wiem co po drodze wymyśli :D
    Imię Bożydar ma w sobie coś co pasuje do tego szkrabika, ale nie wiem jak na nie zareagują członkowie rodziny no i w przyszłości Młody człowiek... zawsze może podawać się za Darka :D
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    Powiem Ci And że ja właśnie odczułam straszny sprzeciw jak mówiłam rodzinie że mój syn ma na imię Franciszek osiem lat temu każdy się dziwił dlaczego ja tak "krzywdzę" dziecko. Po paru latach każdy się przyzwyczaił i nawet niektorzy twierdzą że lepszego imienia nie mogliśmy wybrać. Teraz jak pytają jak mała będzie miała na imię mówię Antonina lub Gabrysia i co słyszę - u wszystkich- Gabrysia bardzo ładne imię jakby pierwszego nie słyszeli a my coraz bardziej czujemy że to Tosia siedzi u mamy w brzuchu. Jaki z tego wnisek - pójdziemy za głosem serca jak ja zobaczymy i tyle!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    u malej w grupie jest najwiecej Julek, w grupie zlobkowiej kroluja Oliwki a znajoma z USC doniosla mamie ze najwiecej w tym roku jest Zoś a z chlopcow to Szymkow. MIejmy nadzieje ze czy Krzys czy Zuzia nie beda mieli zbyt wiele kolezanek przedszkolno szkolnych o tym imieniu :D
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    U nas w LO była 1 Majka i wtedy to imię wydawało mi się taki sliczne i oryginalne, że planowałam tak nazwać swoją córcię (której jeszcze nie mam). Teraz widzę, że Majek jest pełno i nie wiem co z tymi planami będzie. Z ciekawszych imion była u nas Eulalia, na która wszyscy mówili Lala, łącznie z nauczycielami :) Na drugie miała Scholastyka :)
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    Wydaję mi się że czasem rodzice za wszelką cenę dążą do orginalności dziecka wymyslając jakieś nieziemskie imię. A wtedy łatwo tylko krzywdę dziecku zrobić takim imieniem i potem dzieci będą się z niego śmiały. Będąc dzieckiem pamietam jaki był szał na imię Isaura.
    --
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    Wszelkie skrajności mogą być przykre, ale 5 dziewczynej w 1 klasie o tym samym imieniu to też przesada... moja mama miała kiedyś w klasie 5 Ann na 8 wszystkich dziewczyn, z czego 2 Anny miały takie same nazwisko :) Imię ładne, ale przyznacie, że to mogło być męczące.
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    Tak ale to trudno przwidzieć , u nas długo długo zanim byłam w ciazy wymyslilismy że córka będzie miała na imię Julia wtedy to nie było takie poopularne imie jak teraz , ale nie zmienilismy swojego postanowienia bo "nasza Julka" rosła z nami i była z nami jak jej jeszcze nie było. Potem nie wyobrażałam sobie żeby córkę nazwać inaczej , dla nas byłaby to juz jakaś "inna" , " obca " osoba , a nie nasz Julka , chociaż wiem że jak pójdzie do przedszkola to na pewno będzie kilka Julek.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    No a czy dałybyście dzidzi na imię Bożydar ? Czy to "przegięcie" ? Bo ja sama nie wiem :( nie wiem czy ten maleńki facecik nie obrazi się na mnie do końca życia :D ehhh co dzidzi to trudniej mi imionko wybrać :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    And ja osobiscie nie mam nic przeciwko imieniu Bozydar ale synka bym tak nie nazwala. podobnie jak wg mnie odpada Bogumil czy Beniamin, nawet mimo tego ze to ostatnie mi sie podoba.
    Moja chrzestna nazywa sie wlasnie Eulalia i ma przez to od dziecinstwa przechlapane, ma lat 50 a wszyscy w rodzinie mowia do niej wlasnie per "lalka". stawiam jednak na imiona tradycyjne tak zeby dziecie nie mialo ani do mnie pretensji ani w zyciu klopotow z rowiednikami
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    Ja też bym tak dziecka nie nazwała, ani z żadnych takich wymyślnych, przecież jest tyle ładnych " normalnych" imion, a jak zdrobniale jest Bożydar? No ale każdemu co innego sie podoba.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    Darek.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    Beniamin kojarzy mi się ze słonikiem ... :) co do "normalnych" imion, jest wiele które mi się podobają, ale ich znaczenie jest niekiedy mało podobające mi się. Zastanawiałam się przez chwilę nad Boguśkiem-ką, ale stwierdziłam ze są "oklepane Ehh może coś mi się jeszcze spodoba dopóki dzidzi się urodzi :) Lala na pewno odpada :)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    w mojej okolicy biega Owidiusz - to jest dopiero pokręcone imię
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 8th 2007
     permalink
    pewnie dziecko filologa klasycznego :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 9th 2007
     permalink
    Lily nie sądze, wiem tylko tyle, że maja wlasny interes.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 9th 2007
     permalink
    mi babcia opowiadala ze w swojej pierwszej klasie jaka dostala w szkole w latach 50tych byl Alojzy Fiut :)
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeMay 9th 2007
     permalink
    A u mojej mamy w klasie była dziewczyna Katarzyna Dupińska - straszne ...
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeMay 9th 2007
     permalink
    Dopasowanie imienia do nazwiska to kolejny aspekt - u nas na uczelni był Patrycjusz Maślanka...
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 9th 2007
     permalink
    Mam koleżankę o nazwisku Fiut.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMay 9th 2007
     permalink
    MM znał kolegę co miał na nazwisko Pochujek, a ja kolegę o imieniu Adolf i strasznie się tego wstydził. W liceum miałam koleżankę o nazwisku Pupka , a nasi znajomi nazywali się Krzywoszyja.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 9th 2007
     permalink
    a może KurWanda
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeMay 14th 2007
     permalink
    Myszorka rozumię, że MATI to zdrobnienie od Mateuszka :wink:
    Już 3 FACETÓW przybyło na 28 dni - może by tak teraz KOBITKA ...:wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 14th 2007
     permalink
    wyglada ze bedzie seriami - Iwa i Magg sa w kolejce dziewcyznkowej, ja sie za babeczke tez nie pogniewam zwlaszcza ze na ostatnim usg na chlopczyka nic nie wskazywalo ;)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 14th 2007
     permalink
    ostatnio mojego M naszło na wybieranie imion i jednogłośnie zdecydowaliśmy że jeśli dziewczynka to Emilka, a z chłopcem mamy problem :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 14th 2007
     permalink
    skarbelku moze EMIL??? :cool:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 14th 2007
     permalink
    ja miałam dużo propozycji, emil też ale M żadne nie odpowiadało
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeMay 14th 2007
     permalink
    Skarbelku ja też z M nie mogłam się zgodzić cio do imion a u nas jak wiesz wsio razy DWA !!
    Zrobiliśmy listę imion męskich i wybieraliśmy oboje !!
    Nie wyobrażam sobie aby miały inaczej na imię - SZYMON i FILIP - pasuje idealnie :wink::bigsmile:
    Tak więc napewno z mężykiem coś wymyślicie - jesio troszku czasu wam zostało.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 14th 2007 zmieniony
     permalink
    My nadal czekamy aż zobaczymy nasze pyszczydło i wtedy dokonamy wyboru : Antonina lub Gabrysia! Choć mój mlody caly czas mówi Tośka!
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeMay 14th 2007
     permalink
    Hihihi Magg chyba Franio podjął już decyzję za Was :wink::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 14th 2007
     permalink
    to tak jak moja starsza siostra wybrała dla mnie imię, rodzice nie mieli już nic do gadania
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 15th 2007
     permalink
    Chyba tak Izunia.....:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 15th 2007
     permalink
    ja też wybrałam imię dla młodszej siostry, a miałam wtedy 5 lat :wink: najsmieszniejsze jest to że teraz z perspektywy czasu to imię jest najlepsze z całej naszej trójki, zawsze jak tylko mam okazję przypominam siostrze że to wszystko dzięki mnie.
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeMay 23rd 2007
     permalink
    Czyli u AniM będzie Krzysztof !! Mały Krzyś :wink::bigsmile: Aniu wierzę, że będzie dobrze - modlę się o to !!

    Kfiatuszku a wy z mężykiem już wybraliście imionko dla synalka ... ale wysyp facetów :crazy::crazy:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 23rd 2007
     permalink
    U nas dziewczynka to będzie Weronika, Czesława. A chłopaczek to na 99% będzie Jonatan ...
    Chciałam Bożydar ale doszłam do wniosku że pewnie są imiona które mają to samo znaczenie a są "dyskretniejsze" i znalazłam "JONATAN Pochodzenia hebrajskiego, od słowa jehunuthun (dar Boga). W Polsce znane od XIII wieku." a na drugie Czesław :) To drugie imię to dziadkowe :) Gabi ma na 2 po babci więc coby dziadek nie płakał kkolejny wnuk będzie miał "pamiątkę" po dziadku.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    Izunia baa ze wybralismy ;)) na suwaczku pisze ;) Bedzie Kacper Jan :)
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeMay 24th 2007 zmieniony
     permalink
    Bożydar jeszcze inaczej: po grecku to Teodor. Imię T(h)eo jest bardzo popularne w Holandii. Jonatan też ładnie brzmi:bigsmile:

    A z dziwnych kombinacji, to mój ojciec kiedyś uczył dziecko o ładnym zestawieniu Beatrycze Trąba.
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    Jessuuuuuu Kfiatuszku sorki nie widziałam - ślepota ze mnie uups :shamed:
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    Bozydar to tez Fanyu - tak moja kolezanka nazwala syna, bo tatus jest Kamerunczykiem, a ze mieszkaja w Holandii to nie beda sie na malego dziwnie patrzec. Na potrzeby dziadkow w Polsce na drugie ma Jan;)
    --
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    Z nazwiskiem Trąba to chyba nic nie brzmiałoby dobrze:wink:
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    Bożydar to też Natanael - Nataniel ... i podejrzewam że jeszcze wiele jest takich imionek ... Mój mąż juz nic nie mówi ale stwierdził że do dnia porodu pewnie jeszcze zmienię ... trudno mi się zdecydować naprawdę. do tej pory jak byłam w ciąży wiedziałam już jakie imię a teraz nie wiem naprawdę nie wiem :(
    --
    •  
      CommentAuthorAgatha
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    Ciekawe macie pomysły na imiona. musze przyznac ze moj meżczyzna nie lubi oryginalnych imion niestety. Juz sie zastanawialismy nad tym dawno temu, no i wypracowalismy kompromis. Mnie sie nie podoba wiele damskich imion z powodu skojarzen niektorych osob, a jemu męskich imion...
    W każdym razie wymyslilismy dal chlopczyka SZYMON, ale widze ze to tutaj dosc popularne ostatnio imię.
    A dla dziewczynki EMILIA.
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    Agatha my tez wymyśliliśmy Emilkę, dla chłopczyka chciałam Szymon ale m się nie podoba. później wymyśliłam Patryk i też nie to. m znów ciągle mówi o Norbercie ale to znów mi nie przypadło do gustu. ale jeszcze jest dużo czasu :)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMay 25th 2007
     permalink
    oj u nas tez był z tym straszny problem :) mnie sie podobały bardziej nowoczesne dla chlopca chcialam Seweryn albo Aleksander albo jeszcze nie pamietam :P a dla dziewczynki to chciałam Anielka albo Lenka :) moj M gustował w Izach Martynach i tym podobnych :P az w koncu spotkalismy kiedys w sklepie slicznego bobaska Kacpra i imie dla chłopca zostało zatwierdzone :) a dziewczynka to po jakis wielu miesiacach nie porozumiem miała byz Zuzia :) no ale bedzie chłopaczek z czego sie ogromnie cieszymy :))
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeMay 30th 2007
     permalink
    No proszę już jest na 28 dni Szymonek, Filipek, Mateuszek i Kacperek :wink:
    Niebawem dołączy jeszcze Krzyś - czekamy na dziewczynkę IWY nio i Magg !!

    A Pepsia już urodziła ?? Czy któraś coś wie ??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 30th 2007
     permalink
    a Ja czekam na moją kochaną Julię a gdyby się okazało, że Julia ma ogonek to dla chłopczyka może będzie Przemuś albo sama już nie wiem jak :))
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMay 30th 2007
     permalink
    Wiecie co wczoraj po raz pierwszy - nie licząc Izuni :kissing:- spotkałam sie z entuzjastyczną reakcją na imię dla mojej małej- Antonina - kurcze jakie przyjemne to było bo zazwyczaj zmieniano temat lub pozostawało bez komentarza! Normalnie super :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeMay 30th 2007
     permalink
    Hihihi Lady na Twoją Kruszynę też będziemy czekać - cierpliwości KOBIETKO !!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 30th 2007
     permalink
    Magg dziwię się dlaczego ludzie tak reagują na imiona - przecież każde jest piękne :)) Tosia też jest śliczniutka :))
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeMay 30th 2007 zmieniony
     permalink
    Magg Wasza Antosia będzie miała piękne imię - od samego początku to mówiłam - niech no Cię uściskam KOBIETO :hugging:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.