Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Etymologię czasem znać to straszne... Agnieszka to pasąca owce, Błażej (mój M. bardzo chciał mieć syna Błażeja, jak się nie zgodziłam, to też wybrał nie lepiej: Filip, czyli kochający konie) to sepleniący, Klaudia (prawdopodobne znaczenie) kulawa, niektórzy etymolodzy uważają, że imię Marlena było nadawane, by oddać cześć socjalizmowi i komunizmowi- od Marksa i Lenina. Ja, niestety, mam świra na punkcie tego, co oznacza dane imię. I choć teoretycznie najlepiej powinno imię dobrze brzmieć i pasować do je noszącej osoby, ale... jeszcze coś więcej też się przyda.
    A Schabomiła to wytwór męża koleżanki, która wetowała każdą jego propozycję imienia dla potomstwa. Także - ostrożnie z kręceniem nosem na to, co proponuje przyszły tatuś :cool:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Fretka_Flynn: Agnieszka to pasąca owce

    Fretka, skąd taka etymologia??
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    hahah Sushi owce wypasasz :devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Fretka, ja też chcę, ja też!
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Kurczę, wydało się :confused:
    :tongue::tongue::tongue:
    --
  2.  permalink
    a czy Nikola jest w Polsce bardzo popularna?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    _sushi_: Kurczę, wydało się :confused:
    :tongue::tongue::tongue:


    a masz taki bacik jak te typowe pastereczki ? :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Zapytałam, bo znam inną etymologię tego imienia- pochodzi z greckiego, hagne=czysta, nieskalana
    btw.imię mało pasuje do mnie, hahaha
    ale baaardzo je lubię:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Kapelusznick - 391 Nikol w Wawie od 2004, a w ubiegłym roku 46 :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    TEORKA: a masz taki bacik jak te typowe pastereczki ?

    taaa, na głowie kwietny mam wianek, w ręku zielony badylek...:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Huhu, a naszego synka będzie "ten, dla którego honor jest rzeczą najważniejszą", to mi się nawet podoba :) Ale nie powiem, pastereczka też ładna ;)
    --
  3.  permalink
    Agnieszka w łacińskim pochodzi od angus - baranek. Ci, co chcą, żeby ładnie brzmiało, twierdzą, że znaczy to: czysta, nieskalana niczym baranek. W rzeczywistości najprawdopodobniej to imię nadawano pasterkom, czyli pasącym owce :tongue: Bo przecież kiedyś imię określało człowieka: Helena była piękna, Zofia mądra, Mirosław sławił pokój i tak dalej...
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    A mnie się jednak wydaje, że łaciński agnus pochodzi własnie z greckiego hagne :-)
    Jest to przecież określenie bardzo młodego baranka- który własnie kojarzy się z czystością :-)
    --
  4.  permalink
    The_fragile dzięki za info - a te 46 w Wawie to jaki to procent od całości
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Hmmm, Kapelusznick, nie wiem prawdę mówiąc :( Bo ja z tej stronki, którą na przyszłe mamusie wrzuciłyście wzięłam, a tam tylko Wawa...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Fretka_Flynn: Bo przecież kiedyś imię określało człowieka

    Imię nie tylko określało człowieka. Były tez imiona tzw. "życzeniowe" ;-)
    --
  5.  permalink
    a jeszcze mam pytanie - gdzieś jest jakaś stronka, zeby można było takie statystyki imion sprawdzić?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Kapelusznick, ja te z Wawy sprawdzałam tutaj
    --
  6.  permalink
    dzięki - no to dobrze, Nikola nie tak popularna :-)
    --
  7.  permalink
    ale odpadłam imię dla chłopaka Żyraf :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Haha, jak wysoki to pasuje jak ulał :D
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Biorąc pod uwagę to, że dane te są czerpane z działu gazety wybiórczej "witajcie na świecie", to wydaje mi się, że niektóre podane tam imiona to w rzeczywistości nie imiona, a jakieś określenia, których używają rodzice zanim jeszcze wybiorą właściwe imię.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Być może, ale wiem, że pomysłowość rodziców nie zna granic...
    --
  8.  permalink
    http://www.dzieciowo.pl/2009/05/imie-dla-dziecka-czyli-jak-skrzywdzic-potomka-sprawnie-a-dotkliwie.html
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    O nieeeee, kolejne imię do kolekcji - MYSZON!!!! A komentarz "Myszon impossible" super :DDDDD Ale chyba jednak Schabomił :)
    --
  9.  permalink
    a mnie się jeszcze spodobała Cypinia:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Oooo, Elfika, nosisz jedno z moich ulubionych imion! Strasznie mi się zawsze podobało, a jak zobaczyłam serial na MTV w latach 90tych zatytułowany Daria to w ogóle wpadłam jak śliwka w kompot :)
    --
  10.  permalink
    _sushi_: Zapytałam, bo znam inną etymologię tego imienia- pochodzi z greckiego, hagne=czysta, nieskalana
    btw.imię mało pasuje do mnie, hahaha
    ale baaardzo je lubię:wink:
    --

    oooo- Jk dobrze znależc się w gronie osób o tych samych cechach :cool:
    •  
      CommentAuthorSayuri78
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Witam i tak na poważnie :). Co sądzicie o takich imionach dla chłopca jak:

    Teodor; Teoś, Teo
    Karol; Karolek; Lolek
    Igor; Iguś; Igo

    ???
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Teodor- dla mnie brzmi zbyt dziadkowo, Karol- średnio. Igor- nawet mi się podoba, ale jest wysyp teraz.
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Teodor to mi się kojarzy z żukiem z "Pszczółki Mai" i jakoś od razu dorabia mi się etymologia tego imienia - gnojownik ;)

    Ale jeżeli myślisz o nazwaniu tak swojego dziecka to lepiej nie pytaj co my tutaj myślimy o danym imieniu (bo ile nas tyle będzie opinii) tylko sama zdecyduj czy Ci się to imię na tyle podoba, że chcesz aby określało Twoje dziecko. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Sayuri, ważne, żeby Wam przypadło do gustu, żeby do nazwiska pasowało i to chyba wszystko :) My braliśmy pod uwagę jeszcze to, żeby za granicą sobie języka na imieniu nie połamali ;)))

    EDIT: Julita, dokładnie :))))
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Zgadzam się z Julitą- już kilka kobietek tutaj wpadało z prośbą o ocenienie jej super mega imienia i później średnio znosiły one słowa krytyki pod adresem swoich pomysłów. Zwyciężyła chyba ta, co chciała dziecię nazwać Alwin i została uświadomiona, że z tym to tylko wiewióry się kojarzą- i raczej jej się to nie spodobało. Każda z nas będzie miała swoją opinię, jednej będzie się podobała Zosia, innej nie bo się kojarzy z wredną ciotką z dzieciństwa. I tak dalej i tak dalej... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Elfika, waaarto, wyjątkowo inteligentna postać z kreskówki :))) Potrafiłam urwać się ze szkoły, żeby obejrzeć :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorSayuri78
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Wiem, wiem dziewczynki ale tak jakoś lubię znać opinię innych i wcale a wcale się nie obrażę. Jeszcze takie imiona mi się podobają:

    Gracjan,
    Franciszek,
    Julian,
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    No to skoro pytasz:
    Gracjan fajne, ale kojarzy mi się z tym czterdziestoparolatkiem w szortach i śmieszną blond fryzurą ;P
    Franciszek- całe imię nie, ale skrót Franio, Franek ładne
    Julian- jeden z moich osobistych faworytów :heartbounce:
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Julian mi się podoba, czasami do mnie w domu też wołają Julek więc jestem ZA :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 4th 2012
     permalink
    elfika: ale z tego co z urywanek widzialam to jakbym widziala siebie. zwlaszcza, ze ja tez w pinglach pocinam ;P


    No widzisz, coś w tym jest... :)

    Jeśli chodzi o Gracjana - rany boskie, tylko z jednym mi się to kojarzy, z tym wariatem z youtube...
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeFeb 4th 2012
     permalink
    The_fragile: Jeśli chodzi o Gracjana - rany boskie, tylko z jednym mi się to kojarzy, z tym wariatem z youtube...


    Niestety czasem jeden wariat potrafi "zepsuć" całkiem fajne imię :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 4th 2012
     permalink
    No niestety :((( Ale za to jaki wariat :DDD
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeFeb 4th 2012
     permalink
    Moja mama była Ewa Magdalena a ja Magdalena Ewa :bigsmile: Mój tata Ryszard Andrzej a mój brat Andrzej... Grzegorz :wink: miał mieć na drugie Ryszard ale się uparłam na Grzegorza.

    Moje dziecko to Jan Jakub, bardzo mi się od dawna podobało imię Jan a do tego w rodzinie było sporo Janów to dodatkowo przemawiało na plus. Jakub wybraliśmy bo pasowało nam do Jana :wink:

    Przy następnym dziecku pewnie będę miała nie lada wyzwanie w wyborze imienia...chociaż chodzi mi po głowie, że jak by była dziewczynka żeby miała imiona po mojej mamie...
    --
  11.  permalink
    Gracjan to mi sie kojarzy z Roztockim :P

    A u nas wojna o imiona :P mezowi nie podobaja sie te co mi i na odwrót, tylko przy jednym dla chlopca sie zgadzamy - Kacperek :)
    A dziewczynke to bym chciala Amelke lub Oliwke, chociaz teraz duzo osob tak nazywa dzici:) A moj maz preferuje z kolei Karolinke:P
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    kuleczka_69: Gracjan to mi sie kojarzy z Roztockim :P

    Wszak Lexia już wcześniej napisała o skojarzeniu z czterdziestoparolatkiem w szortach i śmieszną blond fryzurą
    -- Mama M & N & W
  12.  permalink
    Mónikha: Wszak Lexia już wcześniej napisała o skojarzeniu z czterdziestoparolatkiem w szortach i śmieszną blond fryzurą


    czytalam wczesniejsze posty
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    kuleczka_69: A dziewczynke to bym chciala Amelke lub Oliwke, chociaz teraz duzo osob tak nazywa dzici:) A moj maz preferuje z kolei Karolinke:P


    mi właśnie zależało, żeby nie było z tych najpopularniejszych... teraz krzyczysz przez okno "zosia... hania... oliwka" ( bardzo mi się akurat podobaja te imiona) a odwraca sie 5 dziewczynek! znajoma z tych samych powodów nazwała córkę UWAGA! Jennifer:shocked: bo jak mówi "zawsze chciałam mieć oryginalne imie dla mojego dziecka"

    a Karolinki nie radzę ( sama tak mam na imie) bo Karolinki to małe cholerynki! i coś w tym jest bo każdą jaką znam jest hmmm... inna:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Haha, Flavia, to się zgodzić muszę - obie Karoliny jakie znam to choleryczki jak diabli :DDDD Może coś w tym jest? Cudowne babeczki, ale cholerynki ;)))
    --
  13.  permalink
    no to bedzie losowanie jak bedzie dziewczynka ;) bo ja nie popuszcze ze swoim wyborem hihi
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    The_fragile: Haha, Flavia, to się zgodzić muszę - obie Karoliny jakie znam to choleryczki jak diabli :DDDD Może coś w tym jest? Cudowne babeczki, ale cholerynki ;)))


    ja całe życie w rodzinie byłam "Karolina choleryna" wujek mnie tak przechrzcił :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    o zgrozo:P hehehe

    mój jak wymyślaliśmy imie to uparł się że jak chłopiec to będzie Rene lub Otto nie wiem gdzie on to znalazł ! wtedy zapowiedziałam mu, że w takim razie będzie dziewczynka, no i zostało Łucja :)
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Czesc Dziewczyny :).. moja coreczka ma na imie Laura , ma 7 lat i do dzisiaj uwazamy ze to najpiekniejsze imie na swiecie... a teraz staramy sie o rodzenstwo dla niej i bardzo chcielibysmy Klare :))) ...tak wiec trzymajcie za nas kciukasy :)
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.