Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    My najpierw chcielismy core nazwac Oliwia,ale maz gdzies uslyszal pioesnke ''Emilka nie chce spac''.A ze z malej byl straszny wierciuch w ciazy to zostala Emilka.A teraz jesli bedzie dziewczynka to nazwiemy Oliwka a jak chlopczyk to Emilian albo Antoś,jeszcze nad tym sie z mezem zastanawiamy.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    my przeszliśmy z imionami istną batalię... mała miała już wszystkie imiona wymyślane zawsze coś nie pasowało jak było Oliwia to teściowa też sobie takie wymyśliła i mi Oliwkowała do brzucha a że ona uwielbia jak jest na jej to od razu odpadło... było Hania, Agatka ale na samiutkim początku była mowa o Milence i na tym zostaniemy! i tak Milkuję do brzucha bezustannie:D:D:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Ewa Antos bardzo fajne ale Emilian to już nie koniecznie nie wiem czy syn by był zadowolony jak by miał na imię prawie tak samo jak siostra... ale Antoś to mój zdecydowany faworyt:) mój mąż ma Adrian na imię a ja Antoś na niego wołam:D:D no i dla chłopca to właśnie Kuba i Janek:)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    moja coreczka ma na imie Laura , ma 7 lat i do dzisiaj uwazamy ze to najpiekniejsze imie na swiecie... a teraz staramy sie o rodzenstwo dla niej i bardzo chcielibysmy Klare :))) ...tak wiec trzymajcie za nas kciukasy :)

    Laura piękne imię też rozważaliśmy, ale wersja pierwotna Klara lub Bruno... okazało się, że dziewczynka wiec już wybrane i wtedy pomyślałam jak to bedzie z nazwiskiem brzmiało Klara Gralak :cry: język sobie połamać można, dlatego też padło na Łucję :)

    kciuki oczywiście zaciskam- moooocno! powodzenia:)
    --
  2.  permalink
    Tak wracajac do dziwnych imion to mąż sobie wymyślił Dezyderiusz lub Dziadumiła...od razu mu podziękowałam za propozycje :P
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    oooo Łucja tez pieknieee!!!! ...mi sie jeszcze podoba Gloria i Linda ale te imionka moj M od razu odrzucil :cry: ...
    tak wiec staramy sie o Klare..poza tym Laura i Klara fajnie razem pasuje....o rany...to dopiero nasz pierwszy cykl staran a my juz imie mamy ..hahahaha:bigsmile: ...no ale imie dla Laury wybralam jeszcze bedac mala dziewczynka...
    Poza tym jestem niepoprawna optymistka i wierze ze marzenia sie spelniaja :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    ...a jesli chodzi o dziwne imiona...to moja znajoma chcialaby Kosmatego :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Flavia...no faktycznie ta Klara z Waszym nazwiskiem...sama nie moge tego powtorzyc bez lamania jezyka....ale raz jeszcze powtorze ze cude imie wybraliscie :))))
    -- ,
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    U nas mąż się uparł przy Aleksandrze, ale jeszcze myśli nad Filipem. Dziewczynka miała mieć na imię Hania, ale ze względów rodzinnych odrzuciliśmy opcje i są dwie propozycje Olga lub Zuzanna. Czekamy co pokaże usg, bo na razie dzidziuś to wstydzioszek albo wstydzioszka:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    kasiakuzniki: Emilian to już nie koniecznie nie wiem czy syn by był zadowolony jak by miał na imię prawie tak samo jak siostra...


    wg mnie to średni pomysł :confused:
    to tak jakbym miała dwoje dzieci i jedno było by ANTONI a drugie ANTONINA
    albo Michał i Michalina

    bez sensu :cool::devil:
    --
  3.  permalink
    Bardzo podobają mi się imiona Melania, Kornelia, Marcelina, a dla chłopca Nataniel i Marcel. Niestety mój mąż ma inne zdanie i poszliśmy na ugodę i gdy będziemy mieć córeczkę ( mam nadzieję w przyszłym roku) damy jej na imię Martynka. a chłopcu Nataniel - chociaż jedno imię się uratowało ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    TEORKA:
    bez sensu :cool::devil:


    Wg mnie to ma sens tylko w przypadku bliźniąt.
    --
  4.  permalink
    Pewnie zostanie Antos a moze jeszcze cos nam innego przyjdzie do glowy,jest jeszcze troszke czasu:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Jaheira: Wg mnie to ma sens tylko w przypadku bliźniąt.


    dla mnie nawet i wtedy nie bardzo się widzi, żeby mieć dwójkę dzieci w domu o praktycznie identycznych imionach :wink:
    no ale każdy robi jak lubi :wink:
    --
  5.  permalink
    TEORKA: dla mnie nawet i wtedy nie bardzo się widzi, żeby mieć dwójkę dzieci w domu o praktycznie identycznych imionach no ale każdy robi jak lubi


    Mi sie to imie tez nie podoba,ale maz sie uczepil.Filip mi sie tez podoba,ale mezowi nie i taka z nim rozmowa hehe:tongue:

    Mam nadzieje,ze bedzie druga baba i problem sam sie rozwiaze....:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    TEORKA: dla mnie nawet i wtedy nie bardzo się widzi, żeby mieć dwójkę dzieci w domu o praktycznie identycznych imionac


    Znajoma ma córki Basię i Kasię - masakra, rodzina, przyjaciele, wszyscy się mylą :DDD Trafić na właściwe nie mogą. Niby imiona inne, ale cholernie podobne. Teraz dziewczyna żałuje wyboru...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Cobraczek: Mi sie to imie tez nie podoba,ale maz sie uczepil.


    aj tam mąż
    co mąż ma do gadania ?
    hehe
    żartuję oczywiście

    ja bym mojemu w głowę popukała w każdym razie jakby mi z takim pomysłem wyskoczył :cool:
    --
  6.  permalink
    TEORKA: ja bym mojemu w głowę popukała w każdym razie jakby mi z takim pomysłem wyskoczył



    Heheheon mi to przez tel powiedzial,oczywiscie jak wroci to sobie porozmawiamy,nie ma tak o:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    Moja starsza corka ma na imie Laura. Druga miala byc Olivia, ale tesciowa juz Ola wolala, a mnie sie to zdrobnienienie nie bardzo podoba. Jak lezalam na patologii ciazy z mala, to przypomnialo mi sie imie Sara. Mojemu mezowi sie spodobalo i mamy Sare:). Jesli kiedys mialabym chlopca na dzien dzisiajeszy bylby Natan lub Igor. U mnie te imiona to co chwila sie zmieniaja :devil:
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    Fausti86: z meskich Aleks,


    mój brat się tak nazywa, znaczy się ALeksander... ale mówimy Aleks!
    mamie całe życie się Olek podobało dlatego tak go nazwali, a mojemu bratu od małego nie przypadło do gustu to zdrobnienie i był Aluś;p
    teraz jak ma 17 lat to jest Leksik, a koledzy do niego Kleksik mówią ;p
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    A mój mąż ostatnio wyskoczył z Vladimirem dla chłopca (imię po dziadku) :shocked:

    aż mnie skręciło w środku:) Mi bardzo podoba się imię Adam i mam nadzieję, że przekonam męża bo jemu średnio się to imię podoba.

    A dziewczynka będzie - Natasza:)

    Laura bardzo mi się podoba, Klara również:)
    --
  7.  permalink
    Mojego meza kolega ma synka Alana....i ktos sie kiedys pomylil i zapytal go zamiast "Jak tam twoj Alan?" to "Jak tam twoj anal?".....bez obrazy oczywiscie, tak o to wtracilam.
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeMar 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    rumba: Laura bardzo mi się podoba, Klara również:)

    to były nasze typy dla naszej królewny i to z pierwszej piątki. Chociaż na Klarę mąż trochę kręcił nosem bo stwierdził, że mu sie z "Panem Tadeuszem" kojarzy bo tam też była Klara :shocked: na co ja mało nie urodziłam ze śmiechu i po tym jak go opieprzyłam, że lektur nie czytał to uświadomiłam gdzie mogła być ewentualnie Klara :wink:
    A Laura bardzo nam się podobała tylko był problem ze zdrobnieniem, bo już Laurka dziwnie mi brzmi. Była jeszcze Oksana i Nadia i mąż strasznie za tym obstawa, jednak z naszym nazwiskiem brzmią jeszcze bardziej rosyjsko :wink:

    Ostatecznie czekamy teraz na Marikę, a imię jest popularne w tej części Europy gdzie nasze szczęście się poczęło. Tam połączyły się nasze geny i tam rozpoczęło się życie naszej MARIKI. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    JULITA1610: Tam połączyły się nasze geny i tam rozpoczęło się życie naszej MARIKI.

    Marika to po śląsku Maria :cool:.

    Ja kompletnie nie mam pomysłu na imię dla dziewczynki, mam nadzieję, że to jednak syneczek będzie :wink: - Franciszek, ewentualnie Jaś.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    My na naszą Laurę mówimy baaardzo różne Laurusia, Laureczka, Lalinka , Laleczka ale jakoś Laurka nikt na nią nie mówi :))) i dobrze bo ta Laurka nie bardzo mi się podoba :bigsmile:

    ...a dla chłopca to mi się podoba Alan, Leon i Teodor :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    Była jeszcze Oksana i Nadia i mąż strasznie za tym obstawa, jednak z naszym nazwiskiem brzmią jeszcze bardziej rosyjsko


    Ja mam ten sam problem. Od dziecka uwielbiam rosyjskie imiona, ale z naszym nazwiskiem to byłaby przesada.
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeMar 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    madzinka83: Marika to po śląsku Maria


    Dokładnie, węgierska Marika = nasza polska Maria


    Madzinka ja akurat nie miała żadnego pomysłu na imię dla chłopca, nic mi nie pasowało może dlatego, że to była dziewczynka, więc idąc tym tropem to może u Ciebie mieszka mały Franek :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 3rd 2012
     permalink
    My na Laure mowimy-Laurusia, Laurunia czsem Lora( z angielskiego brzmienie). A moja mam mowi wlasnie Laurka :devil:
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 3rd 2012
     permalink
    Bardzo mi się podoba imię Laura, ale właśnie przez to, że mieszkamy w UK wykluczam to imię."Lora"jak dla mnie traci cały urok.
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeMar 3rd 2012
     permalink
    Peppermill ...my mieszkamy w IE i moje dzieciątko przedstawia się Laura a jak ktoś mówi Lora to go od razu poprawia... i aż się uśmiałam jak nowa pani w szkole powiedziała na nią Lora a kilkoro dzieci zgodnym chórem poprawiło Laura :)))) :bigsmile:

    Tak więc nie mamy z tym problemu bo Lora to i mnie wnerwia :wink:
    -- ,
  8.  permalink
    wymyślamy od czasu do czasu imię dla pociechy - nie wiemy jeszcze czy chłopak czy dziewczyna - najczęsciej kończy się na wymyślaniu takich imion, którymi dziecka raczej nie nazwalibyśmy hitem ostatniej burzy mózgów było imię Barbór dla chłopca :-) Michał-Michalina, Dominika-Dominik i tym tropem powstał Barbór, bo jak stwierdził mój mąż jeśli żeńskie Barbara to męskie błoby Barbór :-) :-) :-)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    my mamy wszyscy imiona na M . pierwsza urodziła sie Małgosia, która miała byc Ewa, tyle ,ze mój Maż na samym koncu sie rozmyslił i młoda dostała imie po swojej chrzestnej a mojej gin, walczacej o nia chyba bardzie niz ja :) potem przy Marcie były kłótnie, wiec aby zawezic krag wyboru, a była nas w domu juz trójka na M, to wybralismy Marte, tym samym tropem idac przyszła Marcysia a teraz ma byc albo Marysia albo... Mateusz chyba :) zobaczymy co nam przyszłośc przyniesie :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    flavia: a Karolinki nie radzę


    My mamy Karolinę :)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    madrill: My mamy Karolinę :)


    to życzę Wam, żeby była wyjątkowo grzeczna :wink:
    bo jak już wcześniej pisałam, Karolcie ma coś w sobie,
    że do najgrzeczniejszych i słuchających się raczej nie należy :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    flavia: to życzę Wam, żeby była wyjątkowo grzeczna

    eee tam, takie gadanie!
    ja z kolei znam same spokojne (aż za sapokojne)_ i pełne wdzięku Karolinki.
    Natomiast nie radze nikomu Magd. Trochę trudne w wychowaniu.
    Nie, Madrill? ;)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    nas też z mężem ciągnie coś na wschód, mamy Ninkę ale podoba nam się też Nadia a nazwisko mamy typowo polskie więc jest ok, nasza córka na drugie imię ma Anika to węgierskie Anna mężowi się bardzo podobało to imię mnie również
    pozdrawiam
    ps Karolina bardzo fajne imię
    --
    •  
      CommentAuthorhappytka
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    u nas bedzie Liliana. mi i mezowi jeszcze dlugo przed ciaza podobalo sie to imie. gdyby byl synek to bylby Leon :)
  9.  permalink
    happytka

    widze ze mamy bardzo podobne gusta.
    zanim na polowkowym usg dziec okazal sie byc chlopcem, przez miesiac zylismy w przekonaniu ze przywitamy na swiecie wlasnie Liliane.
    Z imieniem dla chlopca mamy troche wiekszy problem (zyjac w UK i nie planujac powrotu do Polski) ale jednym z glownych faworytow jest dla mnie Leon.
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    "Natomiast nie radze nikomu Magd. Trochę trudne w wychowaniu.
    Nie, Madrill? ;)"


    Oj tak, buntownik to moje drugie imię. I nie przeszło mi wraz z dorastaniem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Przez całą ciążę mój mąż mówił na nasze dziecko Onufry :bigsmile: ale urodził się Jasiu :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Oj tak zgodzę się, że Magdy są buntownicze ;) wiem coś o tym ale powiedzcie same nie damy sobie w kaszę dmuchać ;)

    Mój mąż niedawno wymyślił, że może jak kiedyś będziemy mieli dziewczynkę do damy jej Janinka...Imię mi się podoba ale już mam w domu Czteroletniego Jasia ;) Chyba bym dzieciom nie chciała tego zrobić ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    U nas bedzie Dominik albo Lena.

    Nie radze nazywac corek Karolina. Sama mamtak na imie i na okolo duzo kolezanek i wiem ze to okropne nerwuski i zlosnice:P
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    A ja radzę żeby każdy nazywał swoje dzieci wg własnego uznania.
    Na szczęście nie znam dobrze żadnej Karoliny, ale wiem, że moja spokojna nie będzie - nie przez imię - po rodzicach :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    a ja uważam, że nie ma nic głupszego niż łączenie charakteru dziecka z tym, jakie to dziecko ma imię :confused::confused:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    Na charakter wpływa bardzo wiele rzeczy. Moim zdaniem głównie geny, wychowanie, środowisko dorastania, doświadczenia itp.

    Imię może też, ale raczej nie w dużym stopniu. Pewnie w takim samym jak znak zodiaku ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    W żadnym stopniu nie wpływa ale często nadając imiona sugerujemy się kimś o pożądanych dla nas cechach, stąd może jakoś tak w małym stopniu te wspólne cechy są ;) Ja to sobie tak tłumaczę gdy sama łapię się na tym, że oceniam, ze Marty to są takie i takie a Magdy to.. :wink:
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    U mnie imiona też już wybrane: dla dziewczynki Alicja, a dla chłopca Ludwik. No i jeżeli chodzi o imię dla dziewczynki nie ma zastrzeżeń ale o chłopca to rodzina strasznie oponuje. A wyboru już dokonaliśmy. :bigsmile: Jeszcze nie wiem czy będzie chłopiec czy dziewczynka ale na dniach powinnam się dowiedzieć. Ale czuje że to jednak chłopak będzie.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorhappytka
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    alicja i ludwik, te imiona mi sie bardzo podobaja. jesli druga bedzie dziewczynka to bedzie wlasnie ala ;)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMar 25th 2012
     permalink
    A mnie znów nie podobają się wcale. O ile Ala jeszcze jakoś ujdzie w tłumie to Ludwik... Hmm, no po prostu płyn do naczyń mam przed oczami :tongue:
    No ale co kto woli...
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeAug 11th 2012
     permalink
    Dziewczyny...macie jakies fajne imionka dla chlopca??? Powiem szczerze ze ja mam niemaly problem z imieniem...co prawda mamy kilka do wyboru ale jakos zadne mnie nie przekonuje...dla dziewczynki mialo byc Klara ale bedzie chlopiec i pojawil sie problem ...mamy juz 7 lenia corcie Laure ...

    tak wiec moje typy to...

    Marcel , Eryk, Viktor, Julian, Olivier, Maurycy i Alan ...ale juz sama nie wiem... :crazy:
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.