Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    mi się bardzo podoba Maksymilian, ale zdrobnienia typu Maks, Maksik już w ogóle więc jak na początku byłam zdecydowana to teraz szukamy innego imienia, bo nikt nie będzie do malucha mówił Maksymilian :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    eveke: w mojej okolicy jeszcze nie spotkałam, ani nie słyszałam by ktoś miał córę o tym imieniu...



    ja tak samo :smile:

    znam tylko tu na forum
    pięć sztuk [od Ngl, Kachaw, YPolly, Olenki no i moja]
    ale w okolicy gdzie mieszkamy nie ma ani pół Ninki :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    No właśnie tu na forum zdaje się , że Ninek jak Julek :wink:
    ale w otoczeniu okazuje się co innego...

    Jak zaczynaliśmy starania to mi się bardzo podobało Kaja...
    a tu sąsiadka piętro wyżej urodziła sobie ciut szybciej i akurat tak dała!
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Niezalogowana0 dobry wybór.....przyjemnje imie,myslę tak nie dlatego że mam tak na imie ,ale osobiscie mi sie podoba:cheer:
    --
  1.  permalink
    lenka1978, też mi się bardzo podoba :bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    A ja dziś znalazłam stronkę, na której są chyba wszystkie możliwe imiona:
    http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php/172470-IMIONA-dla-DZIEWCZYNEK-)
    Nam najbardziej podoba się Mszczuja, Pężyrka i Dziadumiła ;)))))

    A tu dla chłopców:
    http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php/172471-IMIONA-dla-CHŁOPCÓW-)
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    akirka: Nam najbardziej podoba się Mszczuja, Pężyrka i Dziadumiła ;)))))
    a z kąd wytrzasnełaś te dziwactwa??...chyba nie nadasz jednego z tych swojemu dziecku:cry:bo jak urosnie to się poplacze:cry:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    hihi właśnie tej ściągawy używam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    a z kąd wytrzasnełaś te dziwactwa??...chyba nie nadasz jednego z tych swojemu dziecku

    z podanej przeze mnie strony (nie umiem linka zrobić, trzbe wkleić u siebie w przeglądarce adres)
    Właśnie mamy problem, bo mi się bardziej podoba Pężyrka, a mężowi Mszczuja ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    akirka: Właśnie mamy problem, bo mi się bardziej podoba Pężyrka, a mężowi Mszczuja ;)))--
    Wiec może najpierw pomyslcie o dziecku jak ono sie bedzie pózniej czuło a w szkole to juz zbita bedzie totalna
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    Akirka ja bym obstawiala jakiegos GRZMOTOSLAWA albo chociaz HERMENEGILDE :wink:
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    MrsHyde: GRZMOTOSLAWA albo chociaz HERMENEGILDE
    też dobre:jumping:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    Akirka bierz Pężyrkę :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    Dobrze, że nie ma imienia IRONIA, bo do niektórzy by nie rozumieli sensu własnego imienia :devil::cool:
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    Pężyrka jak dla mnie numerem jeden :tongue:
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    Ja wciąż optuję za Jarzyną :devil:
    Bo do tej Ironii, to nie byłabym taka pewna. Skoro trafiło się Tradycja i Amnezja?...
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    aravls: Ja wciąż optuję za Jarzyną

    Jak już Jarzyna, to najlepiej ze Szczecina:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja tez jestem za Jarzyną. To imie na pewno bosko bedzie brzmialo w polaczeniu z warzywnym nazwiskiem np taka Jarzyna Sałata no bosko! :cool::devil:

    Faktycznie popularnosc imion zalezy od regionu u nas np na pęczki jest Lenek, Julek, Majek, Amelek, Jaśkow, Szymonów, Kubusiow. Dlatego ciesze sie ze jednak nie skusilam sie na Szymka (nie obrazajac nikogo bo to ladne imie). Jak na razie Dominikow u nas jak na lekarstwo, nawet na naszym forum chyba tylko psychopatka ma synka Dominika. Mnie to imie z nikim sie nie kojarzylo bo nie znalam zadnego innego Dominika, a po porodzie stwierdzilam ze imie pasuje do mojego delikatnego, malego synka jak ulał :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    No to będzie Pężyrka :) Już tak mówię do brzucha od wczoraj:))
    Teraz czas wymyśleć imię oficjalne, a z tym problem większy będzie. Ostatnio na tapecie mam Milenę, ale mąż kręci nosem.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    U mnie M nie chciał Toli a ja nie chciałam Joanny i została Antosia.
    --
  2.  permalink
    a jak wam się podoba Sandra dla dziewczynki?
    --
  3.  permalink
    Ładnie ładnie :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    Mnie się nie podoba :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    Mnie tez nie.
    --
  4.  permalink
    i mnie tez nie :)
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    mnie się nie podobało i w sumie nadal mam mieszane uczucia ale od 2 lat współpracuję z dziewczyną o imieniu Sandra i jest bardzo bardzo fajnym człowiekiem więc i z imieniem mam teraz dobre skojarzenia (nie tylko te muzyczne) i do tego Ona bardzo lubi swoje imię, więc może nie jest takie złe
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    mnie się Sandra nie podoba mimo iż mam miłe skojarzenia z tym imieniem, to nie nazwałabym tak swojej córki, ale nie razi mnie to imię.
    Mieszkam na śląsku opolskim i kiedyś raziły mnie imiona Kewin, Denis Andżela, ale teraz już tak do nich przywykłam że traktuję je tak samo jak Piotrek czy Rafał
    ale nie nadałabym tak na imię swoim dzieciom
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    Ja jestem spróchniałą tradycjonalistką i Sandra razi mnie tak samo, jak Nikol w różnych odsłonach lub imiona podane przez KachęW. Ale jeśli ktoś rozważa Sandrę, to proponuję się moim zdaniem nie kierować, bo to trochę inne rejestry ;) mnie bliżej do Pężyrki, albo przynajmniej Mirosławy.
    Kachaw, Podkreślasz Śląsk Opolski ze względu na wzmożony ruch przygraniczny i większe występowanie takich zapożyczonych imion? To może być ciekawe zjawisko!
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    Nie podoba mi się imię Sandra... włożyłabym to imię do tej samej szufladki co Vanessa lub Dżesika:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 5th 2013 zmieniony
     permalink
    DominiczkaA: a jak wam się podoba Sandra dla dziewczynki?


    a Tobie się podoba, Dominiczko?
    Bo jeśli tak, to mam nadzieję, że się nie zrazisz do tego imienia po tych komentarzach. I tak nigdy żadne imię nie spodoba się wszystkim. Grunt żeby się rodzicom podobało ;-)
    A mi się osobiście Sandra średnio podoba - ani nie podoba, ani nie niepodoba ;-) W moim osobistym rankingu zajmuje jednak wyższą pozycję niż Dżesika czy Vanessa.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    aravls do granicy nam jeszcze daleko :bigsmile: no bliżej mam do czeskiej niż niemieckiej, ale bardzo dużo osób ma pochodzenie niemieckie wiele miejscowości u mnie jest pisane po polsku a pod spodem po niemiecku i stąd też moim zdaniem upodobanie do takich imion, w Niemczech nadal panuje moda na imiona anglosaskie kiedyś był Kevin i Roger teraz Mia i Paul - ostatnio czytałam ranking
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    Mnie czasem zastanawia, czemu przyszłe mamusie pytają tutaj o opinię na temat danego imienia. Wątek chyba miał w zamyśle co innego- to, czym się kierujemy w wyborze imienia, a nie, czy dane imię podoba się forumowiczkom czy nie.Oczywiście, ja tutaj nie chcę nikogo obrazić czy coś, po prostu jak mnie się coś podoba to rozważam z mężem/facetem/narzeczonym i akceptujemy bądź nie. Wiadomo, ile ludzi tyle opinii, jednym podoba się Stanisława, inni wolą mieć małą Jessicę. W sumie to nawet przykro by mi było, gdybym czytała, że imię, które chcę nadać dziecku jest tak, a nie inaczej ocenione przez innych.
    Dominiczka, ja napisałam, że mi się nie podoba, bo to prawda, ale wiesz- jeśli podoba się Tobie i mężowi to Wasza decyzja :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    Lexia: W sumie to nawet przykro by mi było, gdybym czytała, że imię, które chcę nadać dziecku jest tak, a nie inaczej ocenione przez innych.


    Jakiekolwiek imię by nie padło, zawsze znajdą się zwolennicy/przeciwnicy imienia i zadając takie pytanie jak Dominiczka trzeba się liczyć z tym, że padną różne odpowiedzi.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    Wiem, rumbo, dlatego zastanawiam się nad celowością zadawania tych pytań. Piszę tylko tak z mojego punktu widzenia- po co się zrażać, jak imię się nam podoba? :wink:
    --
  5.  permalink
    figan właśnie mam mieszane uczucia mojemu mężowi się podoba

    Treść doklejona: 06.01.13 10:27
    A jeżeli chodzi o moje pytanie to właśnie warto się chyba dowiedzieć jak odbieraja je inni...
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny, bardzo chce miec jcoreczke
    ale ... no wlasnie...
    w tej ciazy ustalilam z mezem ze ja wybieram imie dla syna - wybralam Igor bo zadne inne do mnie nie przemawialo...
    a on w nastepnej wybierze dla dziewczynki... o ile bedzie dziewczynka
    no i wymyslil juz NA ZAPAS... Jagoda.... kompletnie to imie nie pasuje z nazwiskiem a tym bardziej mi nie odpowiada:(
    znajac zycie nie ulegnie mi ponownie... przekomaza sie ze to i tak on idzie rejestrowac w Urzedzie... itd...
    martwie sie na zapas...
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny niedawno się dowiedziałam że u mnie będzie córcia:bigsmile: A więc mam z mężem pare typów tylko chciałabym zasięgnąć opinii publicznej ,wiadomo że nie każdemu będzie pasować ale chce ocenić które jest najlepiej postrzegane przez osoby trzecie:bigsmile:

    Amanda,Amelka.Ada :bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Amelka :)
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Dominiczko, dla mnie z tych trzech zaproponowanych, to tylko Ada.
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Jesli juz to Ada...ale bez przekonania...
    --
  8.  permalink
    Amanda :bigsmile: Ja mam tak na imię :bigsmile::bigsmile:
    Ale podoba mi się Amelka :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Amelka- chyba sporo ich ostatnio, ogólnie ładne :wink:
    Ada- dla mnie to nr 1 z wymienionych :wink:
    Amanda- nie wypowiem się, bo nie chcę nikogo urazić :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Obstaję za Adą i Amandą. Sama marzę o córci Amandzie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Gienia moja bratanica ma Jagoda na imię...
    Na początku mi się nie podobało, ale w sumie teraz już się przyzwyczaiłam i nawet mi się podoba.
    Jaga do niej mówimy ;)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    nie moge przebolec tego imienia:)
    maz nie odpusci;/no ale poki co ktoz to wie kiedy zajde i czy bedzie dziewczynka:)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    odpuści zobaczysz:) przedstawisz mu inne imionka takie które będą bardziej dźwięczne z nazwiskiem i powiesz że z tej listy może wybrać:)
    -
    gienia a już się staracie? nie boisz się o macicę po CC mi też się już marzy drugi bobasek ale poczekam chociaż do września będzie prawie1,5roku po cc
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    kasiakuzniki: gienia a już się staracie? nie boisz się o macicę po CC mi też się już marzy drugi bobasek ale poczekam chociaż do września będzie prawie1,5roku po cc

    mielismy zielone swiatlo po 6msc ...
    ale po 3cyklach bez + jednak postanowilismy sie wstrzymac tak jak ty do wrzesnia :) ale jak bedzie to sie okaze jak @ sobie pojdzie:) moj maz taki niezdecydowany :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 15th 2013 zmieniony
     permalink
    My Naszej córci daliśmy na imię Michalina :) ...kiedy staraliśmy się o dzidziusia - a byłam już po 2 poronieniach - często śniłam, że w ciąży jestem, czy że posiadam już dziecko :) I tak pewnej pięknej nocy miałam sen, w którym cieszyłam się posiadaniem małego niemowlaczka, do którego mówiłam "moja Michalinka" :) po niecałym tygodniu zrobiłam test i wyszły dwie kreseczki :) I oto jest - moja Michalinka :)
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    katka_81: I tak pewnej pięknej nocy miałam sen, w którym cieszyłam się posiadaniem małego niemowlaczka, do którego mówiłam "moja Michalinka" :) po niecałym tygodniu zrobiłam test i wyszły dwie kreseczki :) I oto jest - moja Michalinka :)

    Mama mojej teściowej, gdy teściowa była w ciąży z pierwszym dzieckiem, miała sen, w którym rozmawiała z małą dziewczynką. Dziewczynka się przedstawiła - ja jestem Sabinka (imię teściowej). Gdy okazało się, że urodziła się dziewczynka, dostała na drugie Sabina. Lubię takie rodzinne historie z imionami.
    --
    •  
      CommentAuthorFiołki
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Witam, natrafiłam na wątek przez przypadek. I choć dzidzia dopiero w planie to podobają mi się następujące imiona:
    Wiktoria, Łucja, Irenka, Michalina,
    Aleksander, Franciszek, Leon.
    Są to imiona pradziadków.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.