Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    hejka:)
    u nas jeśli będzie dziewczynka, to będziemy pewnie wybierać między Antosią, Hanią, Zuzią, Lenką. Trudniej będzie z chłopcem, bo nie mam pomysłu - podoba mi się Kuba(ale już w rodzinie jest), Tobiasz, Wiktor(mojemu mężowi się nie podoba), może Cyprian. Oj będzie ciężko :D
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Chyba imie Zuza wygrala :bigsmile: jak chlopczyk to myslimy o Antosiu ale juz jeden jest:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Siostra mojego P za miesiąc urodzi Zuzię,
    piekne imie ale na to wychodzi, że sporo będzie Zuzann

    ja jak bedę miała kiedyś córkę to będzie Elena! jeszcze ewentualnie Laura
    kocham sie tez w Leokadii ale zdrobnienie- słabe:)
    z chłopcem będzie problem!
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    flavia, a jak chcesz zdrabniać Laurę, bo imię samo w sobie bardzo mi się podoba, nawet sama brałam je pod uwagę, ale zdrobnienia... Np. Laurka (którą wszyscy proponują) to dla mnie jakieś nieporozumienie :confused:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Natomiast Elena śliczne. Kojarzy mi się z jakąś piosenkarką..
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Pewnie z Eleni :)
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Zerkalam na statystyke -Julka ,Zuza maja branie hehe
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Babelasek ja mam corcie Laure i nikt na nią nie mówi Laurka ani Lora chociaż mieszkamy zagranica...a ja zdrabniam Laurusia, Laurenka, Lalinka, Lusia ...a czasami co mi do głowy wpadnie zupełnie rożne od jej imienia :bigsmile:

    A ja coraz częściej myśle o 3 dziecku a zawsze chciałam tylko jedna córeczkę :bigsmile:

    Nera..ja tez nie mogłam sobie wyobrazić siusiaka i cała ciążę sie ludzilam ze bedzie dziewczynka- Klara a teraz mi normalnie wstyd bo chłopcy są cudowni ...co prawda nie mogę mu przypiac kwiatków do wózka, założyć opaski z kwiatami itp ale ogarnia mnie niewyobrażalna wręcz radość ze to jednak syneczek :bigsmile:

    Przyznać jednak musze ze wybór imienia dla chłopca to było wielki wyzwanie i zupełnie nic mi sie nie podobało aż wreszcie daliśmy mu dwa imiona, które dla mnie maja szczególne znaczenie symboliczne :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Linden mnie w duzej mierzy chyba przerasta pielegnacja chlopca .Widzialam pielegnacje mojej przyjaciolki synka .Mam dwie dziewczynki -balabym sie ,ze zrobie mu krzywde na dalesze lata bo cos przeocze.:shamed:

    Treść doklejona: 10.02.13 13:27
    My chlopczyka chyba nazwiemy Antoś
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    A dla mnie pielęgnacja chłopca jest dużo mniej skomplikowana niż dziewczynki, a też się bałam :)

    Antoni bardzo ładne imię. Mój Staś ma tak na drugie - oba imiona po naszych dziadkach.
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Dziewczyny a jak zdrobnić imię Berenika? :)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Benia? Mam koleżankę Bernadettę i tak ją zdrabniają, ale do Bereniki też pasuje :)
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    ja na Berenike wolalabym poprostu nika ,niczka albo beni :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Ja to chyba za dużo z mężem myślimy o tym imieniu :D
    Bo dla chłopca ;d powiedzmy, że ustalone : Jan, Ignacy albo Antonii
    Ale dla dziewczynki.. masakra.. podobają mi się poważne imiona, więc Lenka, Oliwia odpadają.. Z drugiej strony od razu myślę, jak do niej będą wołać w szkole czy przedszkolu..
    U męża jest już Julia Ziarko więc bez sensu żeby nasza ewentualna córcia się tak nazywała.. Podoba nam się Amelia ale ich na pęczki.. Ewentualnie Julianna ale to takie naciągane trochę.. Myślimy właśnie o Marii albo Mariannie ale będę ją wołać Mario, Marysiu? A jak będzie miała naście lat.. w końcu to imię na całe życie.. i takie ja mam dylematy... Mi podoba się jeszcze Konstancja ale R. powiedział, że po jego śmierci chyba :D a za to mu Natalia i Iga ale ja jestem na nie :P
    I zaradź tu coś człowieku :D zaraz będę studiować tą ściągawkę którą ktoś podrzucił parę stron temu :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    U nas właśnie z synem był okropny problem (bo albo już ktoś w rodzinie ma dziecko o tym imieniu, albo z kimś się źle kojarzy itp.)... dla dziewczynek to starczyłoby imion nawet jakby urodziły się jako pięcioraczki hehe
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    hahah ;d No tak jak u nas ;d podoba nam sie Zosia ale tak daje na imię mojego R. siostra, która rodzi w lipcu ;p
    Wiktoria ale nasz pies to Viki :D Zuzanna kuzynki córka i tak w koło..;/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Asiu- Mrysia i Maria jest dla mnie ok. :) i dla nastolatki.
    Podoba mi sie tez Krystyna, Barbara- Basia piekne, Anna, Ewa :)
    Takie proste , polskie imiona- takie troche egzotyczne, obce kojarza mi z sie z egzaltacja..jakies mam takie
    skrzywienie.:))
    Chlopcy jeszcze Józef...ale dla chlopca Józio lub Ziutek...Józinek...to juz lepiej brzmi :)
    Mateusz, Tomasz, Łukasz, Marek, Mariusz.....koncowka sz..jest ciekawa no i super patroni.:))
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Co racja to racja -te zajete imiona bo juz w rodzinie jest ...albo nie bo to mi sie kojarzy z. .. a tak na imie to ma ... jest okropne hehe
    i jak tu wybrac to jedno jedyne niepowtarzalne utrafione :boogie:

    Treść doklejona: 10.02.13 22:01
    mnie baardzo podoba sie Basia ale to imie mojej bylej tesciowej (jestem po rozwodzie cywilnym) wiec po trupach a nie dojdzie do rezutatu bo moje kochanie by mnie przeklnelo :swingin::swingin::swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorpoetka1903
    • CommentTimeFeb 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Imion dla chłopca wybranych mam dużo, natomiast mam problem z imieniem dla dziewczynki. Podoba mi się Beniamin, Dorian, Franciszek (mój tata ma tak na pierwsze imię, ale używa drugiego - Janusz) :D Jeśli chodzi o imiona dla dziewczynki, to Z. uparł się na Maję :P Tyle tych Maj już jest, że sama nie wiem :P Ja myślałam o Łucji :P

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    poetka1903 np Zuzek jest jak mrowek ale coooo tam - doszlismy do wniosku,ze to bedzie Nasza Zuzka i juz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    ja mam Zuzię :) i wcale nie jest w naszym otoczeniu tak popularne. Dla dziewczynki podoba mi się Basia, Ula, Iga.
    Dla chłopca nic mi się nie podoba :(
    --
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Nera86: Linden mnie w duzej mierzy chyba przerasta pielegnacja chlopca .Widzialam pielegnacje mojej przyjaciolki synka .Mam dwie dziewczynki -balabym sie ,ze zrobie mu krzywde na dalesze lata bo cos przeocze.:shamed:
    isiula: A dla mnie pielęgnacja chłopca jest dużo mniej skomplikowana niż dziewczynki, a też się bałam :)

    ojejku, jak dobrze, że ktoś też ma takie obawy!!!!!!!!!! dotychczas to wszyscy się ze mnie śmiali, a jak na razie zanosi się na chłopca :) uffff, co za ulga, małe pisiorki mnie przerażają, znam się tylko na dużych ;)
    Asiula_6_9_91: Bo dla chłopca ;d powiedzmy, że ustalone : Jan, Ignacy albo Antonii

    Asiula_6_9_91: Myślimy właśnie o Marii albo Mariannie ale będę ją wołać Mario, Marysiu?

    przepiękne! wszystkie! widzę, że gust ten sam, Asiula mogłabym mieć z Tobą dziecko :) bo mojemu się właśnie takie imiona nie podobają :(((( Marianna cudowna, jest milion wersji odmiany tego imienia, dla Nastolatki Marysia, Mańka są przecież idealne, a znałam jedną Marię, która jako nastolatka kazała się nazywać Mariką. Tak więc opcji mnóstwo akurat przy tym imieniu!
    lija: Dla dziewczynki podoba mi się Basia, Ula, Iga.
    śliczne!

    my jak na razie mamy problem z wyborem - coś mamy całkiem odmienne gusta, jak jednemu się podoba to drugiemu definitywnie nie :( wszystkie moje najpiękniejsze na razie zostały odrzucone, włąśnie takie polskie, o których piszesz Dorit. Chwilowo na liście kompromisowych mamy Roberta i Borysa - już bym przystała na jedno z nich, ale właśnie z nimi mam problem ze zdrobnieniami :(
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 11th 2013 zmieniony
     permalink
    MadRat uwazam ,ze pielegnacja chlopca to bardzo duza odpowiedzialnosc wiec rozumiem,ze odczuwasz obawy -ja np baardzo sie boje ,szczegolnie jak latam po necie i czytam coraz iecej o tym : (np)
    Przewijanie chłopca
    Przewijając synka zwróć szczególną uwagę na:

    Fałdki i zagłębienia – wytrzyj chusteczkami lub umyj bardzo dokładnie wszelkie załamania skóry, zarówno w okolicach intymnych, jak i w pachwinach.
    Prącie i okolica cewki moczowej – oczyszczaj zawsze świeżą chusteczką lub wacikiem. Nigdy nie odciągaj napletka; u maleńkiego chłopca przywiera on od do żołędzia.
    Pod moszną – przy każdym przewijaniu szczególnie dokładnie oczyść okolice pod workiem mosznowym, zwłaszcza gdy synek zrobi kupkę.

    Niekiedy zdarza się, że u synka pojawiają się pewne nieprawidłowości związane z wyglądem lub funkcjonowaniem narządów płciowych. Powinnaś po prostu obserwować te zmiany i zasięgnąć porady lekarza co do ewentualnej prawidłowej pielęgnacji:

    Niezstąpione jądro – czasem się zdarza, że w mosznie nie ma jednego lub nawet obu jąderek. Jak to sprawdzić? Najlepiej po kąpieli, gdy dziecko jest rozluźnione, delikatnie ujmij w palce mosznę synka. Powinnaś pod palcami wyczuć dwa jądra – twarde i okrągłe. Jeśli któregoś z nich nie wyczuwasz, lub nie zawsze możesz je wyczuć – zwróć się do pediatry.
    Stulejka – niekiedy zbyt ciasny otwór napletka sprawia, że dziecko ma utrudnione siusianie, a pod samym napletkiem gromadzi się wydzielina, mastka. Skontaktuj się z lekarzem – czasem taka wada może prowadzić do stanów zapalnych.
    Spodziectwo – polega na tym, że ujście cewki moczowej jest źle umiejscowione. Zwykle zamiast na czubku siusiaka występuje poniżej. Jest to wada wrodzona i najlepiej w takim przypadku skonsultować się z lekarzem, aby omówić sposoby prawidłowej pielęgnacji synka.

    lija imie Basienka jest przepiekne ,szkoda,ze nie moge tak nazwac mojej kruszynki ,no coz -bedzie Zuza :wink: nooo chyba ,ze wyskoczy zuziek haha to wtedy klops bo tak naprawde nijak podobaja mi sie meskie imiona ,a Radoslaw ( podoba mi sie to imie i do tego mam sentyment)z przyczyn przeszlosciowych dac nie bede mogla :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    podczytuję wątek bo mamy ogromny problem z imieniem...mnie się podoba Oliwier ale mąż jest na nie i to narazie jedyne imię męskie które bym nadała.
    bardzo trudno też dobrać do nazwiska bo mamy specyficzne.
    szukam tu inspiracji :smile:

    a z imion damskich podobają mi się Marcjanna, Matylda, Oliwia, Łucja i jeszcze z 10 bym wymieniła :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    U nas nadal 3 imiona w czołówce i nadal nie ma decyzji... Mam takie same dylematy jak Asiula. Podoba mi się imię Urszula, bo w głowie mam 1500 zdrobnień, ale właśnie nie podoba mi się pełna forma imienia. Jest bardzo poważne i nie wiem czy córka będzie je lubić. (to samo z moim imieniem - Katarzyna, używam tylko w formalnych sytuacjach, jak trzeba się przedstawić. Z drugiej strony zdrobnienie Kasia czasem wydaje mi się infantylne )
    Jest jeszcze Laura i Milena, ale sąsiadka ma wnuczkę Milenę i jedna koleżanka, a jak już ktoś ma takie imię, to mi się nie podoba;)
    Może w końcu stanie na Laurze. A zdrobnienia same przychodzą do głowy i zawsze się coś wymyśli;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Ewelajna87: Dziewczyny a jak zdrobnić imię Berenika? :)
    --

    moja znajoma mówi na córkę: Bercia :)
    --
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    akirka: (to samo z moim imieniem - Katarzyna, używam tylko w formalnych sytuacjach, jak trzeba się przedstawić. Z drugiej strony zdrobnienie Kasia czasem wydaje mi się infantylne )

    mam to samo :wink: a odmiany w formie "Kaśka" też nie lubię
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 11th 2013 zmieniony
     permalink
    bąbelasek: flavia, a jak chcesz zdrabniać Laurę,

    jakoś się nie przejmuje zdrobnieniami, możesz do dziecka mówić jak chcesz
    a imie jest na całe życie wiec ważne aby później 'brzmiało' takie moje zdanie
    osobiście nie lubilam jak do mnie zdrobniale mówili zawsze odpowiadałam że na imie mam KAROLINA!
    tak samo w ciąży, zarzekałam się że nie będę zdrabniać! :P życie zweryfikowało
    jak mówiłam że będzie u nas Łucja to się krzywili "bo jak to zdrabiniac- Łucia?"
    wymyślamy na bieżąco- Lusia od Lucyny niby...
    u mnie jest Lulu/ Lu i Luśka w żaden sposób się z Łucją nie kojarzy to przecież wybór rodziców!
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    powiem Ci flavia, że chyba mamy podobny gust co do imion, bo Łucję też biorę pod uwagę, ale mężowi się nie podoba :sad:
    a z tymi zdrobnieniami to fakt, że różnie bywa, bo moja mama Małgorzata wszystkim tłumaczy, że ona ma na imię Małgosia, a nie Gosia :wink: co nie zmienia faktu, że te zdrobnienia dla Laury coraz bardziej mnie męczą :confused:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Zdrobnienia imienia Laura

    Ladżer, Lala, Laleczka, Lali, Lalka, Lalunia, Lalusia, Lalutka, Laluś, Lara, Larwa, Larła, Lauena, Lauer, Lauka, Launia, Laurcia, Laureczka, Lauren, Laurencja, Laurent, Lauretka, Laureńka, Lauri, Laurian, Laurietta, Laurinka, Lauriszon, Lauritta, Laurix, Laurka, Lauron, Lauronka, Lauros, Laurosita, Lauroza, Lauruch, Laurulka, Laurunia, Laurusia, Lauruś, Laurynka, Laurzyna, Lawa, Lawra, Lałcia, Lałerka, Lałeńka, Lałka, Lelusia, Lola, Lolita, Lora, Lorcia, Lori, Lorinda, Loruś, Lowra, Lusia, Luśka

    Treść doklejona: 11.02.13 17:04
    znalazlam stronke ,moze ktos sobie skorzysta http://imiona.sennik.biz/
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    szczególnie ta Larwa :devil:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    bąbelasek non juz lepiej nie mogli wymyslec haha
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Nera86: Lola
    Nera86: Lusia, Luśka

    to u mnie odpada jednak Laura
    bo Lola to ja
    i mam już w domu Lusie:P
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    flavia: to u mnie odpada jednak Laura
    bo Lola to ja
    i mam już w domu Lusie:P


    Zawsze w domu może być Lola, Lusia i Lala :win Twój mąż na pewno będzie zachwycony takim rozwiązaniem :bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    mi pozostaje czekac czy w brzuszku siedzi Zuza :heartsabove: a jak nie to problemika mamyn z imieniem :boogie:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Nawet nie wiedziałam, że jest wątek o imionch:sad: A my taki straszny problem mieliśmy. Dla dziewczynki żadnego. Jak ktoś napisał nawet dla pięcioraczków by starczyło. Dziewczynka miała być Laura. Piękne imię i dla dziewczynki i dla nastolatki i dorosłej kobiety. A potem były Matylda, Lilia. Nam się jeszcze Sara podobało, ale rodzina nas by zlinczowała.
    A że okazał nam się sisiorek to był problem z imieniem. Mi podobał się tylko Iwo, ale mężowi kategorycznie nie. I jeszcze Marcel, ale moja koleżaka ma Marcela. I tak drogą dedukcji jest Maksymilian.
    Przy wyborze kierowaliśmy się głownie tym, żeby imię do nazwiska pasowało i żeby łatwo było mówić do dzidziusia, do nastolatka i do dorosłego mężczyzny. Bo np Ignacy ładne imię. Ale jak mówić do nastolatka - Iganś? Trochę głupio. No i mi się jeszcze te imiona męśkie typu Łukasz, Mariusz, Szymon itd strasznie nie podobają. A z drugiej strony dając takie mega współczesne też można dziecku zaszkodzić.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Nam się właśnie Ignacy podoba, my pewnie będziemy wołać Ignacy albo Igi, a mój mąż mówi, że ze względu na nazwisko to do niego i tak koledzy wołali ziaro :D dlatego dla chłopaka to nie będzie problem :P
    Gorzej z tą dziołchą małą :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Asiula, co by się mąż nie zdziwił- moje rodzeństwo to były Smoły, na mnie, po dekadzie, nikt już tak nie mówił :P

    Ja mam Hanię, i teraz dla ewentualnej przyszłej siostry wybraliśmy Helenka. Jak chłopiec to niezmiennie Adam.

    (mi osobiście wszystkie męskie imiona zakończone na -sz nie podobają się wcale- nie da rady tego normalnie odmieniać... Mamy Mateusza w rodzinie- albo Mati, albo Mateuszek a chłopak 1,8 m niemal i to w ogóle do niego nie pasuje; na swojego byłego Łukasza nigdy przez 4 lata nie powiedziałam inaczej niż Łukasz właśnie- bo jak inaczej, Łuki? ŁukaszU? :P)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Akirka,wybierz Laure :)
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    Dzasti to nam sie podobne imiona podobają :) ....ja mam Laure - dla mnie to przepiękne imię i juz od dziecka mówiłam ze tak nazwę corcie, druga miała być Klara albo Linda - ale na to imię kategorycznie nie zgadzał sie mój mąż ...dla niego Linda to tylko I wyłącznie Bogusław a nie imię dla jego corci.... a synek Maximimilian ( x -to nie stylowa tylko dlatego ze mieszkamy zagranica) ...teraz mowie na niego Maxi, Milianek, Miliardek, Milanek ....a czasami Fela :tongue:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    dziewczyny, akcent humorystyczny, znalazłam na wikipedii, rozwaliło mnie to, więc wklejam. Wyobrażacie sobie mieć na imię Łopata? Albo Kobyłka? Mleko? Mogiłek?

    "Wśród imion słowiańskich spotykano też imiona jednoczłonowe, pochodzące od przymiotników bądź rzeczowników pospolitych (np. Baran, Szydło, Kąkol, Broda, Żyła, Uchacz, Łopata, Żaba, Rus, Cich)[2]. Imiona te tworzą najstarszą warstwę imienniczą, ich znaczenie i pochodzenie mogło być różne:

    imiona od nazw części ciała: Broda, Głowka, Chrap, Gęba, Pępik,
    imiona od cech zewnętrznych człowieka: Rus (jasnowłosy), Goły, Karna (okaleczony), Korostawi(e)c, Krost, Chudz, Gołek,
    imiona od cech psychicznych człowieka: Cich, Matuł, Szczodr,
    imiona odnoszące się od świata zwierząt: Komor, Jeż, Świrszcz, Kobyłka, Żuk, Gogoła, Czajęta, Wilczęta, Byczek,
    imiona donoszące się do świata roślin: Kwiatek, Kierz, Cis, Jawor, Koprzywa, Smagor, Smarz, Kruszk,
    imiona od nazw topograficznych: Jezior, Opoka, Bachorza, Młoka,
    imiona określające pochodzenie nosiciela: Bawor, Prus, Prusota,
    imiona określające zajęcie: Psar,
    imiona wywodzące się od nazw rękodzieła ludzkiego: Kościoł, Krzyż, Słup, Sidło, Domk, Kłobuczek, Kusza, Strzałek,
    imiona pochodzące od nazw pokarmów: Krupa, Mleko, Żur,
    imiona nazwywające zjawiska słuchowe: Grochot, Chełst,
    imiona utworzone od nazw abstarkcyjnych: Nadziej, Strach, Krasa, Swar, Żałoba, Milej, Cirzpisz, Przybysza,
    imiona inne: Mogiłek, Trup, Mieszek, Kożuszek, Żyłka, Pożar[3]."
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    A no faktycznie Linden :) Mi Klara też się bardzo podoba, ale sąsiadka tak psa nazwała i mąż powiedział, że absolutnie nie.
    MadRad no dobre:bigsmile: Ale teraz to by ludzie pomyśleli, że ktoś do reszty oszalał, że nazwał sena Łopata. A może Łopata to dla dziewczynki?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    dżasti: A może Łopata to dla dziewczynki?
    też się zastanawiałam :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Mi się też podoba Klara :) Ale moja mama powiedziała, ze jej się kojarzy z jakąś starą klotą :D
    Tak samo jak mój kolejny typ Matylda :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Ja mam corke Marysie. Od poczatku ciazy miala miec tak na imie...chociaz przez moment bralismy tez pod uwage Antosie :tongue: efekt koncowy widoczny na suwaczku ponizej...

    Wiecej dzieci nie planujemy ale gdyby los chcial inaczej to bylaby Hania albo Maksiu. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Asiula_6_9_91: ze jej się kojarzy z jakąś starą klotą :D

    ja nie wiem czemu, ale mi sie podobnie kojarzy :) może gdzieś kiedyś w dzieciństwie jakiś film... :) Sama nie wiem :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Mi się też podoba Klara :) Ale moja mama powiedziała, ze jej się kojarzy z jakąś starą klotą :D


    Zgadzam się z Twoją mama:) jak dla mnie to imie jest (nie obrazajac nikogo)paskudne.

    Przegladajac watek stwierdzam ze Laura to bardzo ładne imie:)
    Takze moze za 5,6 lat....;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    hopelight: Przegladajac watek stwierdzam ze Laura to bardzo ładne imie:)

    piękne. Jak dowiedziałam się, ze będzie dziewczynka, to brałam to imię pod uwagę :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Dla chłopca bardzo podoba mi się Ignacy, Ignaś, ale jeżeli kiedykolwiek będę miała syna to będzie Dominik, tak zapowiedziałam mężowi i przyjął do wiadomości, a wczoraj poznałam mała 4-letnią Jagnę i powiem szczerze, że jak mama ją wołała i ta dziewczynka była taka urocza, że imię zaczęło mi się podobać, ale takie staropolskie imiona muszą bardzo pasować do nazwiska
    a imię Laura polubiłam po pewnym blogu(kochamy Laurę), wzruszająca historia
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Mi się Laura też poodoba :D ale niestety mojemu Kochanemu nie :P
    Póki co chociaż tyle, że dla synka wybrane Jan albo Ignacy :D A mamy jeszcze 7 miesięcy na wybór imienia dla ewentualnej córci :P
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.