Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Ja mam na drugie Łucja i bardzo go nie lubię.
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    mi się Łucja bardzo podoba :) jak wreszcie uda mi się zajść w ciążę i będzie dziewczynka to albo Iga albo Basia. Podoba mi się Alicja :)
    Amelka kiedyś bardzo mi się podobało, teraz wszędzie tylko słyszę i widzę Amelki. Ada bardzo ładne, Amanda... no cóż mi się nie podoba.
    --
  1.  permalink
    jeżeli chodzi o Amelka to w moich okolicach jest mało ,za to pełno Julek
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    lija: Amanda... no cóż mi się nie podoba

    wiecie dlaczego jedne imiona jednym się podobają a innym nie - każdy ma inne skojarzenia. Ja imię Amanda kojarzę wyłącznie z postacią dziewczyny z zespołem Downa w serialu Dzień za dnien, bohaterka była dziewczyną Corkiego Thatchera - był taki serial na przełomie lat 80 i 90, część z Was już pewnie go nie pamięta. Postać w serialu budziła sympatię, ale jeżeli imię kojarzy mi się z jakąś chorobą, to raczej nie nazwałabym tak córeczki.
    Amelka jest bardzo popularna, po filmie Amelia zrobiło się bardzo dużo Amelii...
    Ada jest chyba najfajniejsze.
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    azja pamiętam ten serial :)
    mi Amanda kojarzy się z serialem Dynastia :)
    --
  2.  permalink
    Julek to jest pełno począwszy od 2002 roku. Imię jest ładne,ale wysyp Julii niemiłosierny.z żeńskich imion ładne są ; Karolina,Emilia,Róża,Petronelia,Justyna,Dominika,Monika,Małgorzata (broń boże w formie Gośka)Magdalena,Milena,Aleksandra (Ola)Adrianna, ELiza. Większośc imion żęńskich jest okey.
    Z imionami zawsze jest problem bo nawet ładne się czasem kojarzą niezbyt przyjemnie i klapa. Mój syn ma na imię Szymon, mimo, iz w ciąży wcale to nie był mój ,, faworyt,, imienny. Miał być Aleksander. Podoba mi się Ksawery, he he zaraz polecą gromy ;PPPImię to kwestia bardzo indywidualna a czynników na wybór zbiera się zawsze wiele. Ważne by wybrac to, z którym dziecku nie będzie ciężko potem.
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Ja uwielbiam imię Filip i dlatego mój synek ma tak na imię. Jak będzie drugi chłopiec, to Maksymilian a dziewczynka Maja :wink:
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Azja, ja też pamiętam serial, ale za nic nie pamiętałam, że dziewczyna Corky'ego miała tak na imię :wink:
    Amanda i Amelia wydają mi się pretensjonalne, ale to prawda, co piszesz, o gustach ciężko dyskutować. DominiczkaA podała swoje propozycje nie licząc chyba na powszechny aplauz, bo to niewykonalne, każdy ma jakieś preferencje.
    Coś może być z tymi skojarzeniami, u nas na osiedlu jest od wiek wieków pizzeria Amanda :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    hejka:)
    kiedy zaszłam w I ciążę, nie brałam innej opcji, jak tej, że będzie chłopczyk, no i jest Olaf:) Czym sie kierowaliśmy? W sumie pytanie do łatwych nie należy, ale może postaram się odpowiedzieć. Przede wszystkim chcieliśmy, aby było oryginalne, niebanalne i jak to mówią "international" . W każdym kraju na świecie można spotkać Olafa:) Poza tym szalenie nam się podobało.
    Jak zaszłam w II ciążę, również chciałam synka no i też się urodził chłopaczysko - tym razem Bruno:) Powody te same, co wyżej. Poza tym, pasuje do Olafa:)
    Teraz w III ciąży, mysląc że może poczeszę sobie warkoczyki dla odmiany:) okazało się ( na razie w 70%), że też będzie chłopaczysko:) Ale typy co do dziewczyńskich imion były 2: Helena. Jednak cofnęliśmy się od tego zamiaru i postanowilismy, że jeśli będzie dziewczę, to damy jej na imię Berenika:) No, ale los okazał się przewrotny i prawdopodobnie będzie Kajtek:)

    A co do imion, z amerykańska - mam bardzo indywidualny, specyficzny stosunek
    :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Migotynka, bardzo ładne, pasujące do siebie imiona.
    Koleżanka ma starszego synka Franciszka, a drugiego Borysa i moim zdaniem kompletnie do siebie nie pasują ;)
    My mamy przerwę w myśleniu (a właściwie ja, bo mąż myśli o tym jak go poproszę) i liczę, że może mi też się przyśni;)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Z ciekawostek brat ma syna, którego nazwał bardzo oryginalnie, i wszyscy wtedy wydziwiali a teraz uwielbiają to imię. Chyba tylko w jednym kalendarzu był LUBOSZ. Obecnie chłopak ma 18 lat i chyba nigdy mu to imię przykrości nie sprawiło, wręcz przeciwnie. Polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Jak bylam w ciazy maz przylecial z pracy do domu < po drodze rozmawial z sasiadka ktora urodzila syna....
    i mowi BOZE TY WIESZ JAK ONA NAZWALA SYNA - NATALIEN ....
    ja slucham, ze co? NO NATALIEN...
    i dopiero po paru tygodniach dowiedzialam sie ze dala synkowi na imie Nataniel :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiołki
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    azja_4: LUBOSZ

    Bardzo oryginalne imię, podoba mi się. Wg mnie brzmi trochę słowiańsko :)
    A jakie zdrobnienie - Luby, Lubek? ;)
  3.  permalink
    Mam znajomego w sumie od pieluchy :bigsmile: też ma Lubosz i zawsze mówiliśmy do niego Lubek :wink::wink::wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Fiołki: A jakie zdrobnienie - Luby, Lubek? ;)

    rodzina mówiła Luboszek, Lubek mówili koledzy w szkole.
    To tak jak Miłoszek, Miłek
    --
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeJan 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Migotynka wczoraj dowiedziałam się, że na 99% będziemy mieć 2 synka :)
    I dzięki naszej rozmowie przekonałam się do Bruna :) Dziękuję:)
    Tak więc u nas będzie Hubert i Bruno :)
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    To mnie znów zupełnie nie podchodzi takie imię, no ale ja mam alergię na wszystkie takie staropolskie...
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Lexia - nie wiem, czy piszesz o moich imionach, ale bynajmniej one staropolskimi nie są...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Bruno :heartbounce: tak miała mieć na imię moja Łucja- ale jak kiedyś będziemy mieć syna to już innego szukać bedziemu mój P się uparł na Ottona na początku w żartach a potem się ' nakrecil' na to imię;)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Nie, migotynko, akurat Bruno bardzo mi się podoba :smile: Raczej chodzi o wszystkie Dobrosławy, Bożydarów i innych tego typów... Chociaż nie podobają mi się też Krystyna, Elżbieta, Jerzy, Zenon, Zbigniew itp. Co do tego ostatniego to Luby się odgraża, że jak będe upierdliwa w ciąży to w urzędzie uskuteczni wersję Zbigniew Bożydar :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    migotynka: nie brałam innej opcji, jak tej, że będzie chłopczyk, no i jest Olaf:)


    Migotynka, przepiękne. Krasnal miał się nazywać Olaf, ale mąż się upierał przy Eryku no i tak zostało ;) Mieliśmy do wyboru tylko skandynawskie :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    A u nas drugie dzieciatko to miała być Klara ...okazało się ze chłopiec więc myśleliśmy o Wiktorze, Eryku lub Leonie a na kilka dni przed cc został Maximilian ( pisane przez x nie po to żeby było trendy i jazzy :tongue: ale tylko dlatego ze mieszkamy zagranica a tutaj nie mogą pojąć jak można pisać Maksymilian) :wink:
    -- ,
    • CommentAuthorSovvita
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    ja dałam swoim chłopakom takie imiona jak mi sie podobały,czyli Kacperek i Oskarek
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 28th 2013 zmieniony
     permalink
    A u nas ostatnio typy padły na Marie lub Marianne
    lub Filipa, Michała. :) PO dziadkach i pradziadkach ( jestesmy tradycyjni:))) )

    te nasze chlopiece imiona sa w rankingu dosc popularne bo 6 i 9 miejsce!
    Podoba mi sie jeszcze Jurek :) Mikołaj, Krzysztof
    Dziewczece Maria 9, a Marianna 56 :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Marianna 56

    mam sąsiadkę Marianne ma obecnie 6 misięcy w początkowej wersji miała być Felicja ale pomysł spadł...
    mają jeszcze suna i córkę, oboje mają nadane po 2 imiona a przy Mani odpuścili bo już ma tak jakby dwa:)
    na początku mi się średnio podobało, ale przyzwyczaiłam się, poza tym to nie mi ma się podobać..;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Dorit mi się podoba Marianna. Też Marysia, ale bardziej oryginalnie.
    Z chłopięcych Filip super :)
    Nasza dzidzia nadal bezimienna... Będziemy wybierać spośród imiona: Laura, Emilia, Milena lub Urszula.
    Mój już zapowiedział, że jak następny będzie synek, to chce Feliksa :)
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 28th 2013 zmieniony
     permalink
    akirka: Będziemy wybierać spośród imiona: Laura, Emilia, Milena lub Urszula.

    Akirko, :whorship: Urszula jest czadowa w moim prywatnym rankingu.
    Dorit, Marianna też super :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    zgadzam się- Ula to śliczne imię. Zresztą pozostałe też mi się podobają.
    --
    •  
      CommentAuthorMadRat
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Dorit: A u nas ostatnio typy padły na Marie lub Marianne
    lub Filipa, Michała

    wszystkie absolutnie przepiękne! też po cichu zastanawiam się nad Marianną i Filipem (miałam prababcię Mariannę) :)
    ale to jak poznamy płeć będziemy dopiero omawiać wspólnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Kilkoro dzieci w grupie przeważnie nosi to samo, bardzo popularne imię, a jedno czy dwoje - imię dziwaczne, zagraniczne, wyróżniające się. Ze skrajności w skrajność - oto sposób, w jaki sposób polscy rodzice dobierają imiona swoim dzieciom. Zuzia albo Noemi, Kuba albo Brajan. Tymczasem wybór jest naprawdę ogromny, wystarczy tylko zapomnieć o modzie, a pomyśleć o przyszłości dziecka - wszak imię towarzyszyć mu będzie przez całe życie... podzielmy się swoimi upodobanymi imionami ,propozycjami ...:wink:
    Od paru dni zaczynam powoli zastanawiac się jakie nadać imię i pomyslalam,ze nie ma wątku o takiej tematyce ...tutaj akurat każda kobieta może podzielić się swoim upodobaniem ,sentymentem do któregos z imion ,to tylko moja propozycja ,a czy wątek się utrzyma,zależy przede wszystkim od nas :grouphug: a zatem co myslicie o tym wątku ??

    podkresle tylko ,że to propozycja ,ale nie zdziwie się wcale jak wyczytam,że jestem tu raptem od 65 dni i już planuje jakieś zmiany wprowadzać :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    nareszcie tu trafilam haha :boogie: po zalozeniu watku x2:tooth:

    Co myslicie kochane o imionach -Noemi , Nadia ,Zuza i Lila ?? -fakt ,dopiero co zaczelam sobie powolutku rozmyslac bo przeciez spoooooro czasu jeszcze ale ,ze wzgledu na imiona Julia i Gabrysia moich corek gdzie mialy byc najmniej popularne a okazalo sie zupelnie inaczej ...wole glebiej sie zastanowic niz na hura bura :boogie:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Wszystkie mi się podobają, najbardziej chyba Nadia i Noemi. Tylko podstawą jest, czy taka np. Noemi będzie pasowała do Waszego nazwiska :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Nera a jak bedzie chlopak;p
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Ja tam jestem za Zuzą :cool: mój syn był Zuzią do pierwszego genetycznego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    gienia nie chce siusiaka :boogie: zbrzydlam ,brzuch pileczka - nic tylko trzecia dziewucha :tooth:
    sardynka85 :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Jestem za Zuzką, moja przyjaciółka z dzieciństwa tak miała na imię i bardzo, ale to bardzo dobrze mi się kojarzy :D
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    obecnie jestem zauroczona imieniem Noemi ,Zuza i Tosia ale niestety dwie ostatnie gwiazdy sa juz w mojej rodzinie -to coreczki dwoch moich kuzynek od strony siostry mojej mamy :sad: a nazwisko podam aaaaa co tam :tongue: Tomaszewska :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Nera, do twojego nazwiska, według mnie pasują polskie imiona. Antonina Tomaszewska, Zuzanna Tomaszewska - super.
    Natomiast Noemi Tomaszewska - no nie wiem..
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Zgadzam się z Agatellą, ta Noemi niezbyt się z nazwiskiem pokrywa... Ale już Zuzia bądź Antonina- jak najbardziej.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Podpisuję się pod Agatellą, nie mam już "ooo"...
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Agatella no wlasnie mam to samo zdanie ,ze Noemi nie bardzo do nazwiska pasuje :confused: a Nadia mi cos za powazne

    Treść doklejona: 09.02.13 16:09
    ale znalazlam liste -hohoho
    . Ada
    . Adela
    . Agata
    . Agnieszka
    . Aldona
    . Aleksandra
    . Alicja
    . Alina
    . Anastazja
    . Aneta
    . Angelika
    . Aniela
    . Anita
    . Anna
    . Antonina
    . Apolonia
    . Balbina
    . Barbara
    . Beata
    . Berenika
    . Bernadeta
    . Berta
    . Blanka
    . Bogumiła
    . Bogusława
    . Bożena
    . Brygida
    . Cecylia
    . Celina
    . Czesława
    . Dagmara
    . Daniela
    . Danuta
    . Daria
    . Diana
    . Dominika
    . Dorota
    . Edyta
    . Elena
    . Eleonora
    . Eliza
    . Elwira
    . Elżbieta
    . Emilia
    . Eugenia
    . Ewa
    . Ewelina
    . Felicja
    . Franciszka
    . Gabriela
    . Genowefa
    . Gertruda
    . Grażyna
    . Halina
    . Helena
    . Henryka
    . Honorata
    . Huberta
    . Ida
    . Iga
    . Irena
    . Irmina
    . Iwona
    . Iza
    . Izabela
    . Jadwiga
    . Janina
    . Joanna
    . Jolanta
    . Judyta
    . Julia
    . Justyna
    . Kalina
    . Kamila
    . Karolina
    . Katarzyna
    . Kinga
    . Klara
    . Klaudia
    . Klementyna
    . Kornelia
    . Krystyna
    . Laura
    . Lidia
    . Liliana
    . Lucyna
    . Ludmiła
    . Ludwika
    . Łucja
    . Magda
    . Magdalena
    . Maja
    . Malwina
    . Małgorzata
    . Marcelina
    . Maria
    . Marlena
    . Marta
    . Martyna
    . Marzena
    . Matylda
    . Milena
    . Monika
    . Natalia
    . Natasza
    . Nina
    . Olga
    . Oliwia
    . Otylia
    . Patrycja
    . Paulina
    . Regina
    . Renata
    . Roksana
    . Rozalia
    . Róża
    . Sabina
    . Salomea
    . Sandra
    . Sławomira
    . Stefania
    . Sylwia
    . Tekla
    . Teresa
    . Urszula
    . Wacława
    . Wanda
    . Weronika
    . Wiktoria
    . Wioletta
    . Władysława
    . Zofia
    . Zuzanna
    . Żaklina
    . Żaneta
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Nera, powodzenia w tym gąszczu :wink:
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Agatella no wlasnie az sama sie przestraszylam
    :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Nera, ja mam Liliannę, ale z tego, co widzę, to chyba będzie dość popularne imię:wink: I jeszcze Łucja mi się marzy, albo Lucek :wink:
    Zobacz sobie w wyszukiwarce najpopularniejsze imiona żeńskie 2012 i wybierz coś spoza:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNera86
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    migg Lila super imie ! :wink: dziekuje za rade ,napewno poszperam
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Mi sie baaardzo podoba Blanka i z checia dalabym tak na imie drugiej corce, ale mezowi cos nie podchodzi to imie. Ale zanim bedziemy sie starac o druga dzidzie to minie z 4-5 lat, az skoncze studia, to do tego czasu moze uda mi sie go przekonac:devil: Dla dziewczynki myslelismy tez o Lunie, a dla chlopca Oskar, Nestor lub Ignacy.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Nera86 moja mama pracuje z niemowlętami i ostatnio w gąszczu Julek, Majek i Zoś wyłapała 3 perełki - Janeczka, Jadzia i Helenka :)
    Według mnie bardzo ładne i oryginalne imiona :)
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Zuzki to spoko babki :wink:, wiem coś o tym:cool:.
    Janina i Jadwiga też super brzmią. Aż żal, że my już mamy tę Elżbietę wybraną, a i tak najpewniej będzie chłopak...
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Ciesze sie ze nasze imiona sie Wam podobają
    Zapomniałam o tym wątku
    Mad rat- prosze mamy przodków o tych samych imionach

    Nara- Zuzia jest bardzo popularna teraz
    Isiula Janeczka, Jadwiga, Helenka- śliczne

    Urszula, Ula - b ładne :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Helenka mi się bardzo podoba. Jadwiga też, choć kiedyś nie trawiłam zdrobnienia - Jadzia, ale teraz już mi się nawet podoba.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.