Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 11th 2012
     permalink
    Jeśli miałabym z tych wybierać to podobają mi się Wiktor (ale spolszczone), Julian i Alan. Reszta źle mi się kojarzy :wink:
    Ale ile nas tu dziewczyn jest tyle też będzie różnych gustów i imion. Jednym podobają się zagraniczne, inni akceptują tylko polskie itp.
    Dlatego będziecie musieli z mężem sami zdecydować. Przejrzyj ten wątek, sporo tutaj pomysłów, zarówno tych pospolitych jak i tych mniej.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeAug 11th 2012
     permalink
    ...zapomnialam jeszcze o Leonie i Teodorze :))) ...a Victor bo mieszkamy zagranica i wiem z doswiadczenia ze tutaj i tak pisali by przez V ...nawet moje imie pisza Sylvia co doprowadza mnie doszalu :))) ...musze koniecznie przejrzec caly watek :)))
    -- ,
  1.  permalink
    mnie się podoba z wymienionych Julian :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 11th 2012 zmieniony
     permalink
    My też mamy problem, z początku miał być Oskar, później Maksymilian, a teraz pojawił się jeszcze Kacper.:wink:

    Mnie też podoba się Julian...Julek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 11th 2012
     permalink
    Moj brat jest Maksymilianem. Imie calkiem fajne, ale problem jeden- sporo ludzi ma psy o imieniu Maks/Maksio... Generalnie slabo to wyglada jak jedziemy do cioci, a moj brat nie wie, czy ciocia wola jego czy psa :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 11th 2012
     permalink
    My na wszelki wypadek chcemy wybrać imię dla chłopca, jakby się przy porodzie okazało, że będzie synek :devil:
    Na początku miał być Oskar, później zmieniliśmy na Nestor, a teraz znów się wahamy i myślimy o Ignasiu. Ja jestem zamotana i już sama nie wiem, które podoba mi się najbardziej :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 11th 2012
     permalink
    Malisiek: Na początku miał być Oskar, później zmieniliśmy na Nestor, a teraz znów się wahamy i myślimy o Ignasiu. Ja jestem zamotana i już sama nie wiem, które podoba mi się najbardziej :confused:

    U nas na początku też miał być Oskar, a dziewczynka Daria. Później wymyśliłam jednak Igę dla dziewczynki i byłam już pewna wyboru. Strasznie podobał mi się Ignaś do kompletu, ale głupio mi było ściągać po synku koleżanki, więc wymyśliłam Stasia po dziadku i tak już zostanie:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 11th 2012
     permalink
    O, ja mam na imię Daria. Na początku mi się nie podobało, ale w końcu je polubiłam ;) Rzadko się spotykałam z tym imieniem w Polsce.
    Ignaś, jako zdrobnienie baaardzo mi się podba, a Ignacy jest już takie bardzo poważne i dlatego się zastanawiam.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 11th 2012
     permalink
    Linden: Marcel , Eryk, Viktor, Julian, Olivier, Maurycy i Alan ...ale juz sama nie wiem...


    zawsze marzyłam o Julianie, także ja oddaje głos na to imię

    ps u nas następna ( kiedyś) ma być Laura;) a Łucja to nie doszła Klara właśnie, także tego... tylko u nas z nazwiskiem nie dało się poprawnie wypowiedzieć
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    my nie mamy problemu bo u nas wszyscy na M ;) wiec i wybór nie za duzy :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    linden:
    mamy te same upodobania.....Ja jak doczekam się kiedyś chłopca to w pierwszej kolejności jest Eryk...potem Wiktor, Marcel, Marko, Bogdan :)
    A dla dziewczynki podoba mi sie najzwyklejsza Marianna albo Karina
    --
  2.  permalink
    Mnie i mojemu mężowi podoba się dla chłopca Krzyś :) jeśli chodzi o dziewczynkę to chyba się pozabijamy bo on by chciał takie imiona jak Patrycja, Kasia, Agnieszka a ja Alicja, Kornelia, Nadia, Anastazja i Joasia :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Co myślicie o takich imionach dla dziewczynki:

    Tola (Anatola), Ania, Wiktoria, Julia, Łucja, Michalina, Nikola, Antonina, Lucyna, Amelia, Oliwia, Sara, Lena, Kaja, Nina, Ada, Iga, Pola, Nadia, Otylia, Ida, Nel.

    Dałam mężowi ta listę do wyboru, ale już chyba jedno najbardziej mi się podoba a jemu nie bardzo :(
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Nie podobają mi się: Anatola (po prostu nie mój typ), Ania (zbyt popularne), Julia (to samo co z Anią), Nikola, Michalina, Lucyna, Sara (z tymi raczej mało przyjemne skojarzenia)
    Ujdą: Wiktoria, Łucja, Iga, Otylia
    Reszta mi się podoba :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Mnie z tego zewstawu podoba się Tola (ale nie Anatola), Kaja, Ada (Adrianna), Pola (Polianna) i Nel.
    Wiktori, Julii, Nikoli, Ameli, Oliwek i Nadusi to są pełne przedszkola i nawet jakby mi sie podobało któreś to bym nie dała córce.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    acia - ja stawiam na Igę :bigsmile:
    Jak nam się uda następnym razem wyprodukować dziewczynkę to tak jej damy na imię, a jak będzie drugi chłopiec to wtedy zacznie się myślenie :wink::wink:
    Malisiek: Ignaś, jako zdrobnienie baaardzo mi się podba, a Ignacy jest już takie bardzo poważne i dlatego się zastanawiam.

    Mi też się kiedyś nie podobały takie poważne imiona, komentowałam że rodzice krzywdę dziecku zrobili nadając takie imię.. A teraz mi się odmieniło i kocham wszystkie starodawne, za to mam uczulenie na różne Brajany, Dżastiny itp. spolszczenia zagranicznych imion..
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Oj tak, te spolszczenia też mi się nie podobają. W końcu jest tyle ładnych Polskich imion, więc po co tak cudować. Ale, co kto lubi.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Acia20, ja mam Laure i Sare:).
    Tosia jeszcze by uszla, ale Anatola? Jeszcze ladne sa: Nikola, Nadia, Pola, Lena, Oliwia (tak miala miec na imie starsza corka, ale zostala Laura), Amelia ( i mlodsza, zosatal Sara).
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    A i zapomniałabym - z męskich imion bardzo podoba mi się Bruno tylko niestety już mamy w rodzinie jednego malucha o tym imieniu:sad:
    Ale może którejś z Was się spodoba..:wink::wink:
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, a którez imion Wam się najbardziej podoba?
    Emilia, Agnieszka, Gabriela, Nina czy Alicja?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Olenkaka: Dziewczyny, a którez imion Wam się najbardziej podoba?
    Emilia, Agnieszka, Gabriela, Nina czy Alicja?



    no ja to chyba nie muszę pisać które co nie ? :bigsmile::bigsmile::bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Olenkaka: Emilia, Agnieszka, Gabriela, Nina czy Alicja?


    Ja bym się kierowała tylko tym, czy:
    - imię pasuje do nazwiska
    - będzie ładnym imieniem dla dorosłego
    - tym co Ty, czyli czy imię da się wymówić przez obcokrajowca jeśli córka kiedyś wyjedzie - Emilia, Gabriela, Nina i Alicja raczej ładnie brzmią :D
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Ja też myślę w ten sam sposób, co The_Fragile. Imię musi pasować do nazwiska (żeby później nie wyszło coś takiego jak Xavier Ryba) i do osoby nie tylko mającej dwa latka, ale też nastoletniej, dorosłej i starszej.
    Olenkaka: Dziewczyny, a którez imion Wam się najbardziej podoba?Emilia, Agnieszka, Gabriela, Nina czy Alicja?


    Podobają mi się Nina i Alicja.
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Alicja
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    :wink: Właśnie mam już wszystkie imiona napisane na kartce, podsunęłam M. pod nos, żeby popatrzył... On twierdzi, że będzie Cirzpisława lub Parzysława,... No i gadaj tu z facetem
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    Olenkaka: Cirzpisława lub Parzysława


    :rolling: Ma facet wyobraźnię :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    niby Gabriela to juz dosc popularne imie ale moja mloda w szkole miala WSZEDZIE imie z bledem napisane przez YJ nawet przez wychowawczynie :/
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    MrsHyde: ale moja mloda w szkole miala WSZEDZIE imie z bledem napisane przez YJ

    Na to bym nie wpadła :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorikamek
    • CommentTimeAug 12th 2012 zmieniony
     permalink
    hopelight: i wiem ze to okropne nerwuski i zlosnice:P

    hahhahaha!!!!!!!!!!!
    brawooooooooooo! :P
    ja mam corkę Karolinę.....nic dodac nic ujac :)
    strzal w dziesiatke z tym co napisalas! :D:D:D

    Treść doklejona: 12.08.12 23:34
    a slyszalyscie o imieniu Wiaczesław?
    ahhaha
    ciekawe jak go w szkole wolali?
    >czesiek,wio!?>:shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    ikamek: a slyszalyscie o imieniu Wiaczesław?

    To dość popularne imię rosyjskie, np. był taki skoczek w wzyż Wiaczesław Woronin, chyba w czasie jak nasz Partyka zdobywał medale.
    Jeśli któreś z rodziców jest pochodzenia rosyjskiego, to się nie dziwię, ale jak Polacy tak załatwili dzieciaka, to głupie :devil:.

    Nasza po dłuuugich debatach będzie Małgosią, bo pasuje do nazwiska, ma dużo zdrobnień, jest dobre dla małej dziewczynki jak i dorosłej kobiety, ostatnio nie bije rekordów popularności, podoba mi się etymologia (ponoć od perły), istnieją "zagramaniczne" wersje tego imienia, no i moja ukochana powieść "Mistrz i Małgorzata" :smile:, i będziemy mieć wszyscy imiona na M :devil:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    z mojej długiej listy imion zostało już tylko Ania lub Julia i nie wiadomo które wybrać a na drugie imię Wiktoria
    --
  3.  permalink
    acia20: z mojej długiej listy imion zostało już tylko Ania lub Julia i nie wiadomo które wybrać a na drugie imię Wiktoria


    weźcie Anię - Julii jest w ostatnich latach bardzo dużo
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Jak się skraca imię Łucja ?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    tu dziewczyny skracają najczęściej LUSIA, LUŚKA
    i to w sumie wg mnie najfajniejsze skróty :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 26th 2012 zmieniony
     permalink
    acia20: Jak się skraca imię Łucja ?
    --


    Lu, Lucek, Lucia, Lucka, Lucy, Lucylda, Luczija, Lulka, Lusi, Lusia, Lusiek, Lusieńka, Lusil, Luszyn, Lutka, Luśka, Ucho, Ucia, Usia, Łuc, Łucia, Łuciątko, Łucjanna, Łucjena, Łucjusz, Łucjuszek, Łucka, Łucunia, Łucusia, Łucuś, Łucyjka, Łucysia, Łucyś, Łunia, Łusia, Łuska, Łuta, Łuśka, Łućka, Łysa najlepsze :cool:

    Ja do mojej mówię Lusia, Luśka, Lulu ( moje ulubione) a o niej piszę mówię Lu ( bo najkrócej)
    siostra mojego P- Lucek
    jej narzeczony- Uncja
    także każdy sobie coś znajdzie :) a tatuś mówi na nią Potworro :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    flavia: Łucjanna


    no to akurat skrócenie po ch.... :tongue:
    wydłużenie raczej :wink:


    flavia: jej narzeczony- Uncja


    :crazy::crazy::crazy:
    świetne
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Dziękuje za odpowiedz to chyba kolejce imię nam na razie odpada bo M ma babcię Lucynę i nie chciał tego imienia aby mu się z babcią nie kojarzyło i właśnie na nią mówią Lucia a to jeden z fajniejszych skrótów od Łucji.

    Treść doklejona: 05.11.12 07:00
    Chyba się zdecydowaliśmy na Antoninę (Tosia) Wiktorię M.
    --
  4.  permalink
    No yo ja dopisze do watku ze wybralismy po 3 imiona meskie i zenskie.

    Kilkq dni przed pierwszym przypuszczeniem plci przez lekarza snilo mi wie ze bedzie chlopak Adas. A to bylo jedno z imion ktore wybralam wczesniej dla synka.
    No i jak lekarz w 13 tyg orzekl ze pewnie bedzie chlopak to powiedzialam.sobie ze sen musi cos znaczyc i zostaje Adam. Idealnie pasuje do nazwiska ktore tez jest krotkie no i podoba mi sie zarowno dorosle Adam jak i male Adas..Adis..Adasiek itp.

    Po 100% potwierdzeniu plci juz tylko mowimy : Adas mowiac o naszym dzidziusiu w brzuszku :))
    --
  5.  permalink
    Jeśli chodzi o imiona międzynarodowe to Marta (Martha) i Maja (Maya) wymawiane są tak samo we wszystkich językach z tego co mi wiadomo.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Hej hej,
    Witam się na tym wątku, o którego istnieniu nie miałabym pojęcia, gdyby nie Sushi ;)
    U nas imiona były wybrane na długo przed rozpoczęciem starania się o dziecko, będzie Tadeusz lub Elżbieta, zależnie od płci. Drugie imię odpowiednio po nas - Jakub lub Zuzanna. Jeśli będą kolejni synowie, to Bartłomiej i Kazimierz. Dla dziewczynek mi się jeszcze podoba Urszula, Jadwiga, Danuta albo Irena, także mocno retro ;) ale mąż oponuje.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    My też mamy problem z imionami:) do tego stopnia, że już o tym nie myślimy, może samo do nas przyjdzie ;)
    Dla chłopca mi się NIC nie podoba;) mąż nie ma pomysłu.
    A dla dziewczynki na początku chciałam Emilia, ale teraz coraz więcej Emilek. Podoba nam się Maja, ale Majek jest jeszcze więcej. W końcu oboje wypisaliśmy takie, które nam się podobają i zgadzały się Rozalia, Laura, Alicja. Mi się jeszcze podoba Marcelina, ale jest za mało międzynarodowe;)
    --
  6.  permalink
    Witam na tymże wątku:bigsmile::bigsmile:
    Co do imion ciężko jest wybrać coś co podoba się wszystkim....
    Nie znamy płci dlatego szukamy i dla chłopaka i dla dziewczynki....Jeżeli dziewczynka to będzie Amelka najprawdopodobniej a jeżeli chłopiec to Adaś albo Alex ale tu już problem bo niektórzy mi mowią że Alex to imię damskie mi się wydaje ze jest męskie bo damskie to np Alexis czy coś takiego...Co o tym myślicie?Tylko Alex nie ma zdrobnienia chyba żadnego;/ :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    aravls: Dla dziewczynek mi się jeszcze podoba Urszula

    Ulki to fajne dziewczyny są :devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Dominiczka a Ty w Polsce będziesz rejestrować? Bo jeśli tak, to Alex w tej pisowni raczej nie przejdzie, chyba, że któreś z rodziców jest innej narodowości.Wydaje mi się, że jest takie imię Aleks albo Aleksy. Swoją drogą często od imienia Aleksander albo Aleksandra stosuje się zdrobnienie Aleks.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    mamy tu forumową koleżankę, która ma córkę Aleksandrę, a z tego co się orientuję mówi na Nią Aleks ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeDec 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Ulki to fajne dziewczyny są

    No raczej! Ale jakby to było, naszym pierwszym wyborem jest Elka (też takie krzepkie w brzmieniu, a w pełnej formie - brzmi szlachetnie :cool:), to byłaby Elka i Ulka pod jednym dachem? Wtedy trzeba byłoby pójść za ciosem i mieć Olkę i Alkę do kompletu :devil:
    Swoją drogą, święte Elżbiety i Urszule to kurde, fest babeczki, też mnie to przekonuje do imion :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Madzinka83 chyba nie koniecznie. Znajomi-Polacy-mają 3 letniego syna Alexa- i tak ma w metryce.
    U nas na dzień dzisiejszy będzie Laura lub Bruno. I jeśli będzie syn to drugie imię otrzyma po tatusiu- Tomasz ;)
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 20th 2012 zmieniony
     permalink
    AgaMama: Madzinka83 chyba nie koniecznie. Znajomi-Polacy-mają 3 letniego syna Alexa- i tak ma w metryce.

    To dobra wola pań w urzędzie, natomiast jest to niezgodne z zaleceniami Rady Języka Polskiego:
    2. Nie powinno się stosować pisowni archaicznej (wyjątkowo można taką pisownię zachować dla utrzymania już istniejącej tradycji rodzinnej), a także niezgodnej ze współczesną ortografią polską.

    a. Piszemy ks, nie x (nie ma litery x we współczesnym alfabecie polskim), np. Aleksandra, Ksenia, Ksymena, także na końcu wyrazu, np. Aleks, Aleksa, Aleksowi... nie: Alexandra, Xenia, Xymena, Alex.

    http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=611&Itemid=58
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  7.  permalink
    madzinka83 tak mieszkam w PL i z tego co wiem w PL też można nadać pisane Alex i Aleks normalnie.A co do imienia Aleksandra moja siostra tak ma na imię i każdy mówi do niej Ola:)

    Treść doklejona: 20.12.12 22:25
    Dla mnie nie jest ważna pisowania grunt ze w dwóch językach wymawiane jest tak samo
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Dominiczka mi się bardziej podoba wersja Aleksander. Jak będzie dorosły to "Panie Aleksandrze", a tak to "Panie Aleksie"? Dziwnie mi to brzmi.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.