Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    kachaw: anairda ja miałam ucznia Gniewka i to imię tak do niego pasowało, że nie wiem co, nikt się nie naśmiewał z niego, jego ojciec był pasjonatem średniowiecznej Polski.
    Imię musi pasować do nazwiska, wyobrażacie sobie że ktoś się nazywa Gniewomir Kot, albo Gniewomir Kowal, ale Gniewomir Malicki już owszem


    no właśnie nasze nazwisko jest na -cki więc idealnie by pasowało...gniewomir S-cki...

    najwyżej następny syn (tiaaa) będzie Gniewomir:bigsmile::wink:

    ten zostaje Filip z konopii
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Gniewko mi się kojarzy z tym chłopcem z "Przepisu na życie" :) i o ile mały Gniewko pasuje i brzmi ślicznie (bardzo mi się podoba), to o tyle do dorosłego człowieka jak się zwracać? "Panie Gniewie"? To już jakoś nie bardzo.



    The_Fragile: O rany, wzbudziłaś moją ciekawość, One, zdradź jakie :)


    Ono nie było jakieś inne. Normalne imię, znajdujące się w pierwszej dziesiątce, jak nie piątce, imion bardzo popularnych :)
    A mianowicie, na początku miała być Wiktoria.
    --
  2.  permalink
    One Kiss do dorosłego zwraca się : Panie Gniewomirze:))
    a jeśli to kolega to Gniewo....:bigsmile:
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJun 17th 2013 zmieniony
     permalink
    ten zostaje Filip z konopii
    - moja siostra takie chciala ale szwagier wymyslil ze go beda wolac "Filipie, Filipie, podrap mnie po c...e" :devil:, wiec został Mateusz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Ale idąc tą drogą, to każde imię było by złe
    "Mateuszku, Mateuszku podrap mnie po cycu....ku" :bigsmile:
    im człowiek bardziej kreatywny to do każdego imienia się przyczepi
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 17th 2013 zmieniony
     permalink
    madziik1983: wiec został Mateusz ;)



    Mateusz wajchę przełóż :updown::updown::updown:


    Do każdego imienia można jakiś głupi rym wymyślić, więc tym kryterium ja bym się osobiście nie kierowała :wink:


    O Kasia pisałyśmy w jednym czasie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Tak myślałam że tu przyjdziesz, taka prowokacja nie przeszłaby koło ciebie bez echa :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 17th 2013 zmieniony
     permalink
    albo: Mateuszku, Mateuszku podrap mnie po mym kwiatuszku. Chociaż to akurat ładnie :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Macie racje z tymi rymami, dzieciaki do wszystkiego moga sie przyczepic
    nam podobalo sie imię Gromosława :)) zenska odmiana imienia Gromosław....ale nie ma takiego zdaje sie
    no i zbyt hardcorowe własnie-bardziej żatrowalismy z mezem

    Kasiu- Anielka- piekne imię, z ksiązek Musierowicz i mam kolezankę Anielę a drugą Gabryjelę
    oba niebianskie imiona b mi sie podobają!!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Dorit: nam podobalo sie imię Gromosława :)) zenska odmiana imienia Gromosław....ale nie ma takiego zdaje sie
    no i zbyt hardcorowe własnie-bardziej żatrowalismy z mezem


    Mój brat z bratową całą ciążę mówili, że synek będzie Eugeniusz [:cool:] no i dzisiaj Iwo ma trzy latka a sporo znajomych w dalszym ciągu mówi do niego per "Gienek" :smile:
    Także ten :wink:



    OneKiss: albo: Mateuszku, Mateuszku podrap mnie po mym kwiatuszku.


    Albo: Mateuszku, Mateuszku jesteś na zawsze w moim serduszku :tongue:

    ale to już tak mocnosłodkopierdząco :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    oj tam, oj tam! nie słodkopierdząco, ale romantycznie!
    Teorka, a Ty wiesz co to w ogóle romantyzm? :devil:


    Apropos tych rymów, to siedzimy z Pawłem i boki zrywamy. No i mamy własną twórczość również.
    "Pawle, Pawle podrap mnie po mym podgardle!"
    "Kasiu, Kasiu pogłaszcz mnie po ptasiu"! [ptaś = taka odmiana ptaka] :tooth:
    :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    To ja będę jedyna, której się Anielka nie podoba, według mnie Wiktoria (zwycięstwo w końcu) lepsze :wink: Ale wiadomo, kwestia gustu.
    Za to chcę się odnieść do dwóch kwestii, które tu poruszyłyście. Do dziś, kiedy mnie mój Menda chce wkurzyć nuci mi "Poszła Ola do przedszkola, zapomniała parasola, a parasol był zepsuty, Oli zaś sterczały suty" :tongue: W przedszkolu prześladowała mnie inna wersja tej samej rymowanki. Także podtrzymuję, że każde imię można w ten sposób oszpecić :bigsmile:
    A co do oryginalności np. Gniewosza/Gniewomira to już niegdyś wspomniany przeze mnie kolega baaaardzo sobie chwali swoje nietypowe imię i jest zadowolony, że rodzice mu takie nadali. Inne osoby o nietypowych imionach w moim otoczeniu też częściej je chwalą, a niżeli potępiają. Także ja tam jestem całym sercem za oryginalnością :smile:
    Mnie się ogroooomnie podoba Florentyna (skrócone na Flora), za to mój Luby wszystko niszczy dodając, że drugą córkę nazwiemy Fauna do kompletu :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    OneKiss - moja mama ma na imię Aniela:) w rodzinie mowią na nią Anielka, a znajomi nie wiedzieć czemu, Ania:)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    OneKiss: "Kasiu, Kasiu pogłaszcz mnie po ptasiu"! [ptaś = taka odmiana ptaka]
    No i chyba wiadomo o jakiego ptaka chodzi, ciężarna chcicę ma
    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Lexia: a parasol był zepsuty, Oli zaś sterczały suty


    :shocked::crazy:

    A tego to nie słyszałam :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    OneKiss: "Pawle, Pawle podrap mnie po mym podgardle!"


    Nie do rymu, nie do taktu...... :tongue:


    Ja dla Was wymyśliłam takie:

    "Pawełku, Pawełku poczochraj mnie po mym supełku!"
    "Katarzyno, Katarzyno pomarszcz mi freda pod naszą pierzyną"

    :devil:


    A ROMANTYZM Kasiu to ja mam na drugie imię o! :smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    TEORKA: "Katarzyno, Katarzyno pomarszcz mi freda pod naszą pierzyną"


    - imienniczko, jesteś winna oplucia mojego monitora, wymiotło mnie:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Mamy tu wieczorek poetycki :bigsmile:

    Mi imię Tereska od razu kojarzy się z piosenką z czasów podstawówki:
    "Tereska, Tereska jest płaska jak deska,
    nikt nie ma ochoty pozbawić jej cnoty" :tongue:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Ja o Teresce znam taką wersję:
    "Tereska, Tereska, z przodu deska, z tyłu deska" :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    tak czy siak Tereski mają przechlapane :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    TEORKA: "Katarzyno, Katarzyno pomarszcz mi freda pod naszą pierzyną"

    hehe
    "Katarzyno, Kasiu podrap mnie po ptasiu" :tooth:
    --
  3.  permalink
    Alez sie usmialam, nie slyszalam zadnej z tych rymowanek poza Tereska, z przodu deska z tylu deska :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    madziku nie mogłaś ich słyszeć bo to jest radosna, kosmata nasza "twórczość" :swingin:
    TEORKA: Ja dla Was wymyśliłam takie:

    "Pawełku, Pawełku poczochraj mnie po mym supełku!"
    "Katarzyno, Katarzyno pomarszcz mi freda pod naszą pierzyną"

    :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    bąbelasek: tak czy siak Tereski mają przechlapane


    nie chciałabym mieć na imię Tereska, dobrze, że moja maminka inaczej mnie nazwała:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    TEORKA: Ja dla Was wymyśliłam takie:

    "Pawełku, Pawełku poczochraj mnie po mym supełku!"
    "Katarzyno, Katarzyno pomarszcz mi freda pod naszą pierzyną"


    Ty nie możesz być normalna :crazy: ale LOVAM Cię!
    a swoją drogą, nie chce robić OT, ale co znaczy "marszczyć freda"?
    wytłumacz :smoking:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    TEORKA: Mój brat z bratową całą ciążę mówili, że synek będzie Eugeniusz [] no i dzisiaj Iwo ma trzy latka a sporo znajomych w dalszym ciągu mówi do niego per "Gienek"
    Także ten


    Na szczescie nasz pomysl szalony nie opuscił czterech scian.:) wiec nie ma strachu.:cool:
    Na tapecie są Agatka i Zosia- chyba bardziej w strone Zosieńki- ale wersja w dowodzie Zofia- niezbyt mi sie podoba.
    Z drugiej strony filozoficznie.:)
    ciezka decyzja to imię no i wszyscy pytają.:)
    rymowanek wcale nie znałam a imię Tereska- b mi sie podoba!
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Kasiu nie mów że nie znasz tego określenia, to samo co trzepać kapucyna, pranie ręczne, dusić flaka, ciosać pala :bigsmile:
    i jeszcze jedno cucić umarlaka
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy: szaleństwo!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Przepraszam bardzo, ale nie wiem czy trafiłam na odpodni wątek na tym forum. Chciałam się pochwalić jakie imię wybraliśmy dla naszego dziecka i co nami kierowało... :devil:

    Same wariatki na tym forum :tongue:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    kachaw, czterech określeń z pięciu nie znałam:thumbup::rolling:

    Chyba się starzeję...:wink:
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJun 18th 2013 zmieniony
     permalink
    kachaw: cucić umarlaka


    ha ha lajk!:thumbup:

    Aniela na pewno do -ska będzie super pasowało! Aniela podoba mi się ale już Anielka nie bardzo...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    ale się uśmiałam :rolling:

    co do imion to powiem Wam , że u nas początkowo to np moja mama kręciła nosem , że Nina... ja już drugą połowę ciąży tak mówiłam do brzusia...
    ale teraz to Ninusia najukochańsza i przyznała sie , że jej sie już podoba :cool:

    ostatnio na spacerku zgadałyśmy sie z jedną mamusią i też strasznie jej się podobało (a u nas w tej naszej małej okolicy Ninek właściwie nie ma)

    no i koleżanka też przyznała , że niby jej sie nie podobało a teraz sama chciała by mieć córkę Ninę

    i w ogóle tak w rodzinie to się podoba :cool:

    No to się pochwaliłam i ja taki niezdecydowaniec dość szybko miałam upatrzone imię dla małej i mi się mega podoba :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Jak Jasiu miała się urodzić wiedziałam, że będzie Jan i już :) A teraz wypisałam całą listę imion dla chłopców i lipa, nic mi nie pasowało, nie brzmiało :/ Jedyne imię co mi chodziło po głowie a nie było na liście to Filip, zrezygnowałam z niego bo moja przyjaciółka urodziła w listopadzie właśnie Filipa, zresztą moje chrześniaka :) Jednak mąż z teściową mnie przekonali, że to w niczym nie przeszkadza, żeby u nas też był Filip, zresztą oni mieszkają w Szwecji a my tutaj. I będą dwa Filipy :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Jeśli chodzi o mnie to dla chłopca mam imię, już od dawna - Dominik, obiecałam Świętemu Dominikowi, że jeżeli za jego wstawiennictwem urodzi się syn, to będzie nosił jego imię, mąż kręcił nosem, ale mu powiedziałam, że nie mogę w tej sytuacji ustąpić, bo to ja przepłakałam milion nocy przez te dwa lata gdy staraliśmy się o dziecko i ustąpił, pocieszyłam go "Ciesz się że nie modlę się do Św. Alfonsa lub Gerwazego :bigsmile:
    Ale mam dylemat z imieniem dla dziewczynki, jak mi się jakieś podoba np Łucja, to mąż kręci nosem i tak na tapecie jest: Pola, Helenka, Nela i Oliwia, to ostatnie podoba się bardzo córce, bo mamy u bliskich przyjaciół córkę Oliwię, nastolatkę, którą Ninka uwielbia.
    Nie wiem chyba spiszę sobie na kartce wszystkie imiona które mi się podobają i drogą eliminacji będę skreślać te które odpadają
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    kachaw: Jeśli chodzi o mnie to dla chłopca mam imię, już od dawna - Dominik, obiecałam Świętemu Dominikowi, że jeżeli za jego wstawiennictwem urodzi się syn, to będzie nosił jego imię, mąż kręcił nosem, ale mu powiedziałam, że nie mogę w tej sytuacji ustąpić, bo to ja przepłakałam milion nocy


    z tego samego powodu u nas będzie Dominika:)))
    wylałam morze łez przez 3,5 roku aż szczęście się do mnie uśmiechnęło :wink: teraz też ryczę - ALE ZE SZCZĘŚCIA :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Nam ostatecznie zostały 2 imiona: Anastazja i Łucja. I nie możemy ruszyć dalej:wink: Oba nam się podobają, teraz je testujemy, które bardziej pasuje do nazwiska, jak będziemy do niej mówić i nic nie pomaga przy decyzji:wink: Mi bardzo podoba się imię Greta, ale mąż za żadne skarby świata nie chciał się zgodzić :sad:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Heh i u mnie z tego samego powodu synek jest Dominikiem:) u nas to był strzał w 10. Imię pasuję do niego baaaardzo i podobnie jak u eveke każdy (babcie,ciocie, trochę mama) kręcili nosem że długie, dziwne itp...a teraz gdy już imię kojarzy się z jego słodkim właścicielem na którego punkcie mają bzika bardzo je lubią i uważają za trafiony wybór :))))
    Także nie słuchajcie się rodziny:devil: bo ja dzidzia będzie na świecie to nie będzie miało to większego znaczenia:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Kachaw - Helenka cudnie:)
    My do samego porodu nikomu nie powiedzieliśmy jakie imię wybraliśmy i nie musieliśmy słuchać komentarzy:) Teraz czy komu się podoba czy nie, to mówi, że ładne:) A ja sobie nie wyobrażam, żeby Marcelinka miała inne imię.
    --
  4.  permalink
    A no my tez w tajemnicy trzymalismy, ze niby nie umiemy sie zdecydowac, a chodzilo o to, ze dziadek mojego M. byl Maksymilian (ojciec tesciowej) no i chcielismy dla niej niespodzianke do konca zachowac.
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeJun 19th 2013 zmieniony
     permalink
    U mnie jeszcze dużo czasu minie zanim poznam płeć dzieciątka, urodzę je i wybiorę imię, ale po cichu przyznam się, ze marzę o malej Alicji :wink: zobaczymy, co z tego wyjdzie :wink: nie wiem dlaczego, ale podoba mi się to imię, wg mnie ładnie brzmi i pasowałoby do nazwiska
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
  5.  permalink
    Ja mam Amelkę ale już teraz tak sobie myślę że gdybym miała mieć w przyszłości drugą córcie naciskałam bym męża na Emilkę zawsze mi się podobało a wydaje mi się ze te dwa by pasowały do siebie .Są powiedzmy tak jakby z jednej półki jak np.Amelia,Julia,Emilia,Oliwia,Kornelia podobaja mi się łączenia takie. Znowu inne połączenia takie jak np Laura,Klara, no a dla syna ogólnie byłby problemos:):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJul 1st 2013
     permalink
    Ja chciałam własnie Laurę i Klarę ...dla dziewczynki miałam imię gotowe :) i pięknie do siebie pasowały chociaż mój mąż Hubert mając brata Roberta zawsze się śmiał że to takie połączenia jak Bolek i Lolek :tooth: ...mi to zupełnie nie przeszkadza :tooth:
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 1st 2013
     permalink
    Bolek i Lolek :DDDD

    My chcielismy nazwac naszego synka Kaj, ale do nazwiska troche nie pasuje. Za to imie mi sie wyjatkowo podoba...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 1st 2013
     permalink
    U nas decyzja zapadła od razu po dowiedzeniu się, że to będzie chłopczyk. Ale co się nasłuchliśmy od wszystkich... jakbyśmy pytali o zdanie. I jeszcze co poniektórzy pytają się, czy oby na pewno nie zmieniliśmy, czy Maksymilian zostaje. Nie no se wezmę i zmienię, bo mnie ktoś na to namawia. Maksiu się urodzi za 3 dni i tak też do niego mówimy od 14 tc :bigsmile:
    Ale u nas był mega dylemat jak jeszcze nie znaliśy płci. Wręcz dyskusje były ożywione w domu. Ja chciałam Iwo, ale mąż (nawiązując do postów z poprzedniej strony) wymyślił, że koledzy będą do niego mówić Iwo skocz po piwo. I za chiny ludowe powiedział, że nie ma opcji.
    Ale widzę, że teraz na powrót popularne są imiona "naszego" pokolenia. Ola, Magda, Asia - wracają.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 1st 2013
     permalink
    Mi też się Iwo podoba, ale mój Rob tak samo jak Twój mąż Dżasti :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 1st 2013
     permalink
    dżasti: Nie no se wezmę i zmienię, bo mnie ktoś na to namawia


    Tym bardziej, że akurat zawsze komuś każde imię się nie będzie podobało. Albo usłyszysz "ojeeeej, a mnie to się kojarzy z tym sąsiadem co okradał sklepy" ;)))) Uwielbiam ciocie dobre rady ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 1st 2013
     permalink
    he he u nas było to samo wszyscy wymyślali doradzali i do końca nikomu nie powiedzieliśmy że będzie Milena... i przy drugim się nie przyznam:P
    --
  6.  permalink
    U nas jak w końcu zdecydowaliśmy się na Amelkę to akurat wielu osobom się podobało .Wiadomo wcześniej też mieliśmy swoje typy jakieś tam i zawsze komuś coś nie pasowało...Powiedziałam mężowi że przy następnym dziecku do końca nie powiemy imienia,dowiedzą się po porodzie...zobaczymy czy wytrzymam:):bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJul 23rd 2013
     permalink
    Poznałam dziś małego Tymona. Chłopczyk przeuroczy, zakochałam się w tym imieniu. Jeśli kiedyś Leon będzie miał brata to Tymona. LEON i TYMON - nie ma żadnej opcji, żebym zmieniła zdanie, gdyby przyszło mi nazywać kiedyś drugiego synka.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    azja_4: Poznałam dziś małego Tymona. Chłopczyk przeuroczy, zakochałam się w tym imieniu. Jeśli kiedyś Leon będzie miał brata to Tymona. LEON i TYMON - nie ma żadnej opcji, żebym zmieniła zdanie, gdyby przyszło mi nazywać kiedyś drugiego synka.


    Leon i Tymon - faktycznie imiona do siebie pasują:) , a ja poznałam Tymona na placu zabaw 3 dni temu. Chłopczyk też był przuroczy i kochany:) . Będąc w ciąży z Dominikiem brałam pod uwagę to imię ale niestety mężowi kojarzy się z tym zwierzakiem z króla lwa://// i zaproponował mi Pumbę do kompletu na drugie imię:shocked: Tak samo troszkę walczyłam o Nikodema ale nie bo Dyzma ...jesli będę kiedyś miałajeszcze synka to wg mnie Nikodem bardzo pasuje do Dominika (Domiś i Nikoś):rainbow:...ale pewnie męża nie przekonam :confused: :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.