Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 26th 2013
     permalink
    azja moja znajoma ma bliźniaków LEon i Tymon :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    A znajoma ma bliźniaki - Leon i Noel. Dość interesujące.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    dżasti: A znajoma ma bliźniaki - Leon i Noel


    Dla mnie kapitalne!! Leon od tyłu= Noel :wink: Super dla bliźniąt.
    Mnie ostatnio inne połączenie się napatoczyło- dla dwóch chłopców Kordian i Dorian :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 29th 2013
     permalink
    mi sie Dorian bardzo podoba, ale chyba bym tak syna nie nazwała... Pan Tata na bank by się nie zgodzil:)

    ja od kilku dni choruję na Stefana
    Lusia i Stefek <3
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Stefan jak i Stefania - bardzo ładne, zdecydowane typy.
    Dla mnie inspiracją do rozmyślania nad imionami są... klepsydry. Bo często te osoby które umierają jako osoby leciwe mają naprawdę piękne, dostojne imiona. Ostatnio dużo Antonin i Zofii widziałam.
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 30th 2013 zmieniony
     permalink
    U nas będzie Kamila.od początku ciąży nią jest :cool: dla chłopca kompletnie nie mieliśmy typu
    bliźniaki mają na imię Olivier i Fabian
    --
  1.  permalink
    U nas było wiele zmian. Najpierw miał być chłopiec: Mieszko lub Milan.
    Ale ku naszemu zaskoczeniu pojawiła się dziewczynka...
    najpierw miała być Sylwia, potem Klaudia ostatecznie wybraliśmy: Jagoda, dobraliśmy drugie imię i będzie Jagoda, Eligia :)
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    A my się jeszcze nie zdecydowaliśmy. Mąż się denerwuje, że córka urodzi się bez imienia :wink: Ja mówię, że jak ją zobaczymy to wybierzemy... Wybieramy między Anastazją a Łucją, oba imiona mi się podobają, ale ciężko mi zdecydować. Mężowi już chyba wszystko jedno byleby tylko wybrać :bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Bąbelasku my tez zdecydowaliśmy parę dni przed porodem:)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    My chyba mamy wybrane dwa typy dla dziewczynki, zrobiliśmy burzę mózgów; ja, córka i mąż i zastanawiamy się między Oliwią - to typ mojej córki i Nadią - wspólny wybór; coś nas ciągnie na wschód. Ja jeszcze obstawałam za Liwią, ale mąż kręcił nosem; więc teraz też skłaniam się ku Oliwce, bo można ją zdrabniać Liwcia.
    Ale nie mówię, że jak nagle nas olśni i wpadnie do głowy nowe imię, to typ może ulec zmianie.
    Dla chłopca jest tylko jedna możliwość Dominik, już pisałam kiedyś z jakich powodów
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    kachaw: za Liwią

    strasznie mi się podoba

    u nas miała byc Amelia ale Kamila wygrała,więc Misia będzie miała Amelia na drugie :bigsmile:
    Misia od Kamisia zdrobnienie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorpaulinka85
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    uś: kachaw: za Liwią


    strasznie mi się podoba

    u nas miała byc Amelia ale Kamila wygrała,więc Misia będzie miała Amelia na drugie :bigsmile:
    Misia od Kamisia zdrobnienie :wink:


    Liwia i Amelia, super imiona :)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Wybieramy między Anastazją a Łucją,


    ja Bozia mi da 2 córeczkę to będzie to Łucja :))))) prześliczne imię!!!
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Tez nam sie Łucja podobało :) z Narnii.:)

    bąbelasku i akirka- poczulam sie lepiej, ze nie tylko my nie jestesmy pewni na bank jakie chcemy imię
    spojrzymy córci w oczy i bedzie wiadomo :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormonano
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Moja córka ma na imię Elif, wybór męża. Ja miałam przygotowane imię dla synka - Stanisław :)
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Dorit ja też myślałam, że tylko ja mam jakieś dziwne problemy z wyborem, ale widzę, że jest nas więcej :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    monano: Moja córka ma na imię Elif


    :shocked: No dobra, po raz pierwszy się zdziwiłam słysząc jakieś imię - to chyba nie jest w Polsce?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    ja też miałam kilka typów dla synka, ale jak się okazało że bedzie dziewczynka pojawił się problem,
    miała być Klara ale z nazwiskiem nie dowypowiedzenia lub Laura, stanęło na Łucji- potwierdzam fajne imię :)
    Elfir też pierwsze słyszę :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Mi się bardzo podobało imię Liwia, ale m. uparty, jak osioł się nie zgodził. Na dzień dzisiejszy drugiej córce dałabym na imię Rozalia, a jakbym miała kiedyś syna to byłby ciężki wybór- mój m. akceptuje tylko słowiańskie imiona typu, Władysław, Mieczysław itp. O.o, a mi się podoba proste imię Jaś :P
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Vsti: mi się podoba proste imię Jaś

    mi też
    :tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Jak leżałam w szpitaku po porodzie, to leżała ze mną babka, która też synka urodziła. I nie mieli jeszcze wybranego dla niego imienia. Wybierali pomiędzy 5 lub 6 imionami. I ona za każdym razem mówiła do niego nazywając go innym imieniem. Raz słyszę "Roberciku no jedz", potem "Adasiu no nie płacz" itd. No oczy z m. wytrzeszczyliśmy. I tak to trwało 3 dni (aż wyszłam ze szpitala). Ja wiem, że dziecko jeszcze nie rozumie, ale tego się na prawdę niefajnie słuchało.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Może testowali, które będzie najbardziej pasowało :wink:
    A na poważnie rzeczywiście dziwne :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    hahaha, to może ja już zacznę testować w domu, żeby w szpitalu już wiedzieć :wink: Na szczęście my tylko 2 imiona mamy na uwadze
    -- ;
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 30th 2013
     permalink
    Bąbelasku, my też mieliśmy 2 - Marcelina i Laura. I teraz wiem, że inne imię niż Marcelinka do niej nie pasuje ;) Jak się dziecko zobaczy, to wybór sam przyjdzie.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeOct 8th 2013
     permalink
    Po tym jak wczoraj dowiedziałam że będziemy mieć córeczkę zaczełam się zastanawiać nad imieniem.Kiedy się staraliśmy mówiliśmy o Zosi (Zofii) Siostra mi podsunęła imię Antosia,Tosia (Antonina) Obydwa mi się podobają ale najbardziej to zdrobnienia tylko co to będzie jak już będzie dorosła Antonina,Zofia hmmm sama nie wiem może coś doradzicie??Kiedyś chciałam mieć bardzo Amelkę ale jakoś mi się odwidziało
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 8th 2013
     permalink
    Zanett ja wiem jedno jak zadasz pytanie, które imię?? to ile nas tu jest tyle będzie opinii, to kwestia gustu i skojarzeń. Mi np Zosia kojarzy się z moją ciocią i nie za bardzo mi się podoba, za to Tosia - to imię uwielbiam. Antosia, Tosia Tośka, może dlatego mi się dobrze kojarzy, bo takie imię nosi ulubiona koleżanka mojej córki z przedszkola, więc automatycznie mam z tym imieniem miłe skojarzenia.Zawsze pytam córki jak tam dziś Tosiulinda w przedszkolu ??
    A imię u dorosłej kobiety brzmi poważnie, ale tak jest z wieloma imionami. Ja nazywam się Katarzyna brzmi strasznie jak mówią do mnie Pani Katarzyno, więc Pani Antonino też brzmi poważniej ale mam wrażenie że i tak delikatniej niż Katarzyno
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 8th 2013
     permalink
    Ja jestem dorosłą Zofią i bynajmniej nie czuję się z tym źle :D A moja mama ma na drugie Antonina :D
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeOct 9th 2013
     permalink
    :)A charakterem jak wyglądasz?Wiem że to ciężko opisywać siebie.Nie znam osobiście żadnej Zofii tylko tak przelotnie.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 9th 2013
     permalink
    Humanistka, mól książkowy, muszę mieć wszystko zaplanowane, bo inaczej świruję, że coś nie wyjdzie w ostatniej chwili :) A temperament i usposobienie mam raczej spokojne :)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Ja mam corke Maja i jestem teraz w ciazy jesli bedzie dziewczyka to Nela a jak chlopak to chyba Antos
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Też mam córkę Maję i teraz marzy mi się Ignaś ;) no ale, jeszcze kilka lat sobie pomarzę..
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    a mi imiona rodzeństwa muszą do siebie pasować... i Maja do Antosia jakoś nie bardzo pasuje :) Ale kwestia gustu :)
    --
  2.  permalink
    a mi do Antosia pasuje Zosia
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    a mi musi pasowac imie do nazwiska

    Treść doklejona: 25.11.13 20:12
    Przeciez nie nazwe dziecka Gucio to wtedy by pasowal do Mai... hehe
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorsylwial
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    a u mnie jak będzie dziewczynka to na imię będzie miała Weronika a chłopiec Karol
    Zawsze chciałam mieć córkę o imieniu Weronika dla chłopca wybrał mój m
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Malisiek: teraz marzy mi się Ignaś ;)


    U nas miał być Ignacy gdyby urodził się synek:wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Katiziie: Przeciez nie nazwe dziecka Gucio to wtedy by pasowal do Mai... hehe

    Dokładnie tak zrobiła babka z którą leżałam na sali poporodowej :cool:

    Dla mnie to nie ma takiego znaczenia, żeby imiona rodzeństwa do siebie pasowały, tym bardziej nie będzie to miało znaczenia w dorosłym życiu. Ale moja znajoma ma Jonatana i Maćka i tu mi zgrzyta :tongue:

    U nas brakuje kogoś na C: A-neta, B-asia, D-ominik :bigsmile: Przydałby się jakiś...(?) Cyryl(?) :devil: Niestety z przyczyn niezależnych chyba zostanie nam nazwać na "C" psa albo podobne stworzenie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Polecam Cyryla, gdyby się trafiło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    katka_81: a mi imiona rodzeństwa muszą do siebie pasować...

    jak ze wszystkim , kwestia gustu
    bo ja np kompletnie nie rozumiem dopasowywania do siebie imion rodzeństwa.... przecież to dwie odrębne jednostki są a już tym bardziej będą, wyjdą z domu...
    to chyba tak dla rodzica, żeby mu leżało? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Albo Czarka ;-) na pewno byłby czarujący :-)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    eveke: bo ja np kompletnie nie rozumiem dopasowywania do siebie imion rodzeństwa.... przecież to dwie odrębne jednostki są a już tym bardziej będą, wyjdą z domu...
    to chyba tak dla rodzica, żeby mu leżało?

    Katiziie: a mi musi pasowac imie do nazwiska


    zgadzam się w 100 %!
    w ciąży nie jestem ale ciągle mi się zmienia :P
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    eveke: bo ja np kompletnie nie rozumiem dopasowywania do siebie imion rodzeństwa.... przecież to dwie odrębne jednostki są a już tym bardziej będą, wyjdą z domu...


    A ja się nie zgadzam ;) Nie mówię tu o połączeniach typu Dominik/Dominika, Karol/Karolina. Ale nazwać jedno Kunegunda, a drugie Tomek? Tym bardziej jeśli chodzą do jednej klasy, do jednej szkoły. Znam taki przypadek i to, co miało "dziwniejsze" imię czuło się pokrzywdzone, że brata nazwano normalnie, a ją tak dziwnie.

    My też dopasowaliśmy imiona do nazwiska, patrzyłam też na to, żeby imiona było łatwo wymówić za granicą i owszem - żeby do siebie chłopcy jako tako "pasowali".
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    The_Fragile: Ale nazwać jedno Kunegunda, a drugie Tomek?

    dokładnie, o to mi chodzi :)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    Dzieci przeciez nie beda zawsze razem... imie kadzy ma indywidualne i powinno pasowac do nazwiska a nie do rodzienstwa... no co innego blizniaki wtedy imiona typu Laura i Lena sa ok .
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    Katiziie: no co innego blizniaki wtedy imiona typu Laura i Lena sa ok .

    a bliźniaki będą zawsze razem? :)
    Kwestia gustu i koniec tematu :)
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    Katiziie: Dzieci przeciez nie beda zawsze razem... imie kadzy ma indywidualne i powinno pasowac do nazwiska a nie do rodzienstwa... no co innego blizniaki wtedy imiona typu Laura i Lena sa ok .


    No właśnie tak się zastanawiam jaka jest różnica w tej kwestii w przypadku bliźniaków i "zwykłego" rodzeństwa ?? :)
    Pytanie do mam Marcelinek, często wołają "Marcysia"???
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    hopefully: No właśnie tak się zastanawiam jaka jest różnica w tej kwestii w przypadku bliźniaków i "zwykłego" rodzeństwa ?? :)

    no właśnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    Ja tez jestem zdania że imiona musza pasować przede wszystkim do nazwiska. A imie rodzeństwa tpowinno byc przynajmniej w "tym samym stylu". Nie żeby jedno miało jakieś nietypowe i oryginalne a drugie najbardziej oklepane. Jak Jesika to np Bruno a jak Ania to i Tomek.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    Katiziie: imie kadzy ma indywidualne i powinno pasowac do nazwiska a nie do rodzienstwa.


    A nie może być i jedno i drugie?

    Sony - dokładnie tak jak napisałaś.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    Sony85: Jak Jesika to np Bruno


    E no litości !!
    Dżesika to przecież zupełnie inna kategoria niż Bruno :tongue::tongue::tongue::wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.