Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    o fuuuuj, ja przy nawet lekkiej nucie sosnowego bym pawia puscila, nawet kostki do kibelka nie moge miec zapachowej tylko te najzwyklejsze, baa mi to nawet olbas przeszkadza
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    to mi olejki nie przeszkadzają, za to kadzidełka odpadają jak poczuję jakieś to zaczynam kichać, masakra
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    kachaw: za to kadzidełka odpadają jak poczuję jakieś to zaczynam kichać

    moje dzieci poszly we mnie bo na kadzidelka tez reaguja podbijaniem :shamed:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Hyde czego dotyczy to określenie - podbijanie? :shocked:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Ladybird76: Hyde czego dotyczy to określenie - podbijanie?


    jak mnie podbija tzn ze jestem bliska puszczenia pawia a jakbys nie wiedziala czego to okreslenie dot. to dobitnie mowiac - jak mnie podbija to mam wrazenie ze sie zaraz zrzygam :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    tak myślałam ale wolałam dopytać ha ha ha no ijak długo żyję takiego określenia nie słyszałam :) ale u Nas mówi się o odbijaniu :) " odbija mi się"
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    no to podbija to juz jest po etapie "muli" a jeszcze przed etapem gdzie wszystko wylatuje
    moze to jakis regionalizm (smiem tak twierdzic zwlaszcza ze Elfika zalapala o co mi chodzi)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    ha ha ha Hyde no Ja tylko piszę to co się mówi wśród znajomych i jakoś słowo odbija bardziej używane ale podbija pierwsze spotkałam :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Hyde ja też musiałam dwa razy twoje zdanie przeczytać, aby zajarzyć o co chodzi z tym podbijaniem :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    MOja Hania brała antybiotyk przy Ismigenie
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 30th 2013
     permalink
    Dzięki Szczypta za Twój wpis.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2013
     permalink
    czy ktoras z was kupowala moze uzywane puzzle na allegro? moj mlody w ramach cwiczen oka ciagle uklada i to co ma po prostu szybko mu sie nudza i szukam jakiegos co tu ukrywac tanszego rozwiazania
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJan 30th 2013
     permalink
    Mónikha - my prosto od lekarza, tez kazała nam normalnie zaczac 2 dawke Ismigenu w piatek, a nadal ma brac antybiotyk. Dodatkowo berodual i nebud. 200zł w aptece... załamać się można..
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 30th 2013
     permalink
    Dzięki Jowita za cynk.
    Sama już nie wiem. Jesteśmy w trochę innej sytuacji, bo Maciek bierze szczepionkę i tylko kwestia, czy już włączyć antybiotyk czy poczekać. A dodam że antybiotyk tylko dlatego, że RTG zatok wyszło niefajne. Nic poza tym się nie dzieje. Dziecko się nie męczy.
    U Was jest tak, że się leczycie, jesteście w trakcie antybiotykoterapii i chodzi o to, by szczepienia nie zaburzyć. Tak myślę. Jakby wyższa konieczność.
    -- Mama M & N & W
  2.  permalink
    Monika- moja Hania zaczęła antybiotyk chyba 5 dnia przyjmowania ismigenu
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie - w przyszłym tygodniu Marta ma kolejny balik. W ubiegłym wystąpiła jako Myszka Minnie (uszy do dziś nosi po domu), temat przyszłego to "uczucia". Jak myślicie - amorek to dobry pomysł (wiecie, skrzydła mam od jasełkowego aniołka, spódniczka baletowa, łuk się zrobi:-)
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    jak dla mnie świetny pomysł!!! :D
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Moja Julka chce być za wróżkę ale mam białą sukienkę a do tego pozostałości mojego welonu więc będę musiała dorobić czapeczkę stożkową i dopiąć welon oraz zrobić różczkę :)
    Będzie biała wróżka :)
  3.  permalink
    Dziewczy tak zastanawiam sie nad zaspianiem Emilki na jakies dodatkowe zajecia i niebardzo wiem na jakie. Lubi tanczyc moze cos w kierunku tanca....?
    Sama nie wiem, ale bardzo bym chciala zeby rozwijala jakies zainteresowania, tylko czy nie jest za mala na tego typu hobby?
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Cobraczek ,moja Venere zaczela jak miala 4 lata , rytmike ( nie podobalo jej sie,plakala),wiec szybko zmienilam na gimnastyke artystyczna i ta jej sie podobala, ale od zeszlego roku chodzi na balet i widze ,ze efekty sa.Ja jestem za proponowaniem dzieciom sportòw ,potem same sobie wybiora ,to co im pasuje , oczywiscie w ciagu roku juz zmian niem+ ma , co sie zaczelo musi sie skonczyc .Raz w tygodniu chodzi na angielski( juz 3 rok).
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Moja córka chodzi od września na baby dance to taki wczesny etap baletu, chodzi dwa razy w tyg i bardzo to lubi, a zapisałam ją po to by wzmocniła mięśnie brzucha i poprawiła postawę bo garbiła się i mimo iż chodzi na rehabilitację to teraz efekty widzę. Mają tam elementy baletu, ale bardziej chodzi o zaprzyjaźnienie z muzyką i tańcem
    W przedszkolu chodzi na angielski, rytmikę.
    Też uważam że sport dla dziecka jest bardzo ważny, zwłaszcza dla dzieci z dużą energią, basen, taniec itp i wiek 4 latka jest już okey
    Na naszym balecie Pani mówiła że dzieci przedszkolne już wiedzą o co chodzi, bo mniejsze takie dwulatki to tylko biegały w kólko i nic z tego nie miały
    syn mojej koleżanki 4 letni chodzi na jogę i super mu się podoba a z szachów kazał się wypisać
    Cobraczku spróbuj ją zapisać i zobaczysz czy złapie bakcyla
    --
  4.  permalink
    Chcialabym bardzo zeby cos robila poza przedszkolem, jest bardzo inteligentna dziewczynka i napewno bardzo sie ucieszy na zajecia rytmiczne. Popatrze jakie oferty mamy w Zamosciu.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Elo, Mamusie. Wpadłam na chwilę i z tematem ni z gruchy ni z pietruchy, ale myśle, że Wam się może spodobać moje dzisiejsze odkrycie :) "Małe Gadki.pl. Obczajcie sobie :))))) mysle,ze Hanka od Szczypty to by zdominowała ten skromny serwisik ;))))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 19th 2013 zmieniony
     permalink
    cowboy i policjantka


    (edit)
    • CommentAuthorptysiaczekk
    • CommentTimeFeb 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie, po mega długiej nieobecności w wątku.
    Ponieważ wczoraj otrzymałam dość istotną wiadomość dotyczącą NASZYCH dzieci, więc wrzucam ją tutaj myślę że każdy powinien o tym wiedzieć.

    To jest to o referendum.

    http://rzecznikrodzicow.pl/referendum-edukacyjne-ratuj-maluchy-i-starsze-dzieci-tez#overlay-context=materialy-do-referendum-edukacyjnego

    Zbierane są podpisy, trzeba wydrukować ten formularz, wypełnić (jest tam kilka pytań, bo tych wszystkich będzie dotyczyło referendum - nas dotyczą w zasadzie pierwsze dwa, ale nic tam nie zakreślamy)
    Można od rodzin, znajomych, sąsiadów też wziąć podpisy - czym więcej tym lepiej.
    Musi być zebrane 500 tys. podpisów - więc jeszcze sporo do wzięcia.

    Poniżej wklejam również wypowiedź jednej z nauczycielek przedszkola:

    http://www.ratujmaluchy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=419&Itemid

    Miłej lektury :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    Ptysiaczku u nas na forum jest temat AKCJA RATUJ MALUCHY , tam wiecej o 6latkach w szkole
  5.  permalink
    MrsHyde sorki, moja wina nie szukałam po wszystkich wątkach, sorki sorki
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    mielismy dzisiaj jazde w nocy, temp mlodemu przekroczyla 40stopni, dostal drgawek i nie moglismy mu goraczki zbic a ja durna zamiast dzwonic po pogotowie to oklady robilam i dzieciaka tulilam;
    w tym wszystkim najlepsze a moze najgorsze jest to ze nie wiemy co mu bylo ani jest, od poniedzialku siedzi w domu bo w pon. zaczal szczekac, we wtorek narzekal na bol brzucha a od wczoraj rano caly czas goraczka tylko na kilak godz zbijana. lekarka twierdzi ze uszy czyste, w gardle ok i tylko na jzyczku drobne pecherzyki, mam nadzieje ze najgorsze juz za nami
    teraz Krzys ma juz tylko oslabienie (36,3) ale i tak skacze i bryka, zreszta on do 39stopni jest dokazujacym dzieckiem
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Hyda, ale miałaś nerwów... A Krzysio jest krtaniowy? Bo moja Marta miała raz prawdziwe zapalenie krtani, teraz też kilka razy "szczeknęła" ale gorączki nie ma. Też się zastanawiam co to. Mam nadzieję, że dziś noc będziecie mieli spokojniejszą. Inna rzecz, że lepiej dzwonić po pogotowie niż czekać.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    chyba znowu dluga noc przed nami, niedawno mial prawie 38 ale na razie nie daje nic na zbicie temp. czekamy i sprawdzamy
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Hyde, jak tam nocka? Mam nadzieję, że bez kłopotów... Pozdrowienia dla Krzysia:-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    dzisiaj juz ok, temp nie przekroczyla 37stopni; wyglada na to ze to bylo przesilenie
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    No to dobrze, ze nic sie nie rozwinęło z tego!
    *
    My wróciliśmy ze szpitala po dignostyce. Astmy, z podejrzeniem której jechaliśmy, nie ma! Testy alergiczne u Zuzy i Igora wyszły ujemne. Natomiast po rtg zatok u Zuzy okazało się że ma problem z zatoką szczękową i jest ona do leczenia. Prawdowpodobnie to powód że tak choruje często, bo zatoka się zamknęła, jest w niej stan zapalny, i przez niewielkie ujście wypływa z niej śluz, leci przez ścianę gardła do oskrzeli i mimo tego ze od miesiaca jest zdrowa, to ponoć w oskrzelach słychać świsty. Teraz ma steryd do nosa, a za 2 tyg do kontroli do laryngologa. Igor z racji wieku nie mógł mieć rtg ale u niego wygląda to podobnie - też mu widać śluz na ścianie gardła, wiec i on ma się stawić u laryngologa.
    No mam nadzieję że jak to doleczymy to już będzie ok :)
    W sumie powiem szczerze że po szpitalu oczekiwałam cudów, badań na wszystko a jedyne co było to te testy, bad.krwi i rtg.
    Natomiast na jednym oddziale dzieci do diagnostyki (które MUSIAŁY przyjechac zdrowe) i dzieci przyjęte na oddział z zapaleniem płuc... w jednej sali zabaw - no bo po co chore dziecko ma sie kisic w łózku, a mamusia izolować sie od innych mam? :/ Łaziły wiec po korytarzu z kaszlacymi dzieciakami i rozsiewały. Mam nadzieję że moje dzieciaki nic nie złapały, choć ja już jestem dziś niewyraźna :/
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Hyde, a oprocz tych pecherzykow na jezyku, nie ma czasami na podeszwach stop i wewnatrz dloni? Bo tak objawia sie choroba bostonska. I wtedy moze byc taka wysoka temperatura. A byl przytomny synek? Bo przy drgawkach dziecko jest nieprzytomne(tzn.moja miala otwarte oczy,ale nieruchome i bez kontaktu,do tego miala oczoplas).
    Moja starsza corka po szczepieniu mmr miala takie dreszcze silne,ze myslalam ze ma wlasnie drgawki,ale teraz majac porownanie z mlodsza to napewno nie byly wtedy drgawki.
    My 2 tygodnie w niedziele temu trafilismy do szpitala z drgawkami goraczkowymi,mala(19 m-cy) nieprzytomna byla. W szpitalu okazalo sie,ze ma zapalenie pluc i obturacyjne zapalenie oskrzeli( a w piatek bylam u lekarza,zeby ja osluchal).
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    mlody nie kontaktowal zupelnie co sie do niego mowilo tylko krzyczal na zimne oklady
    potem zaczal majaczyc czemu my go na linach bujamy i cos o palmach opowiadal, dopiero jak temp mu spadla na 39,5 zaczal kontaktowac i dotarlo do niego ze lezy w naszym lozku
    nie mial zadnych objawow oprocz tego szczekajacego kaszlu kilka dni wczesniej, w miescie panowal wirus krtaniowy (u niego w przedszkolu bylo 5 z 27dzieci a i jedna pani chora i wszyscy z objawami wysokiej goraczki) takze to ewidentnie byla wirusowka.

    wczoraj bylismy na kontroli uszu, o ile mlody wyszedl na prosta o tyle G. ma znowu problemy; za miesiac kontrola. mowiac szczerze rzygam juz tymi wyjazdami do wawy i ciaglymi problemami z uszami, lekarz wczoraj mowi ze mlody odbil sie od dna i ze moze z Gabrysia tez tak bedzie ze bedzie dmuchala otovent i wyjdziemy na prosta; oby bo inaczej to ja sie na dno stocze...
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    ojej, współczuję przeżyć chorobowych :/ Dziewczyny, jakieś sprawdzone, polecone pomysły na prezent na 5 urodziny młodej damy potrzebuję :)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was przygotowywała Zinnat - zawiesinę? Marta ma to przepisane - konsystencja prawie budyniowa, wydaje się tego mało. Czytałam ulotkę z 50 razy - ciągle mam wątpliwość, czy wszystko zrobiłam ok, a nie chcę podawać Małej zbyt wysokiego stężenia... Macie jakieś doświadczenia?
    Dodam, że dzwoniłam do pediatry, znajomej farmaceutki i na infolinię Glaxo... I nadal jestem w kłopocie...
    --
  6.  permalink
    Moja mala to kiedys brala.... Dziwne ze wyszlo zbyt geste, wiekszosc antybiotykow w zawiesinie przygotowuje sie podobnie....Probuje znales jakis opis w necie , ale nic nie ma...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    U mnie tez zinnat byl bardzo gesty. Tak ta zawiesina wyglada. I to kilka razy tak mialam . Normalnie podawalam.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny. Mam nadzieję, że wystarczy go na zaplanowany czas.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    Brombap spokojnie starczy na pewno! Moja Zu brała w grudniu, tez bylo tego malusieńko i strasznie gęste, ale idealnie starczylo.
    --
  7.  permalink
    A ja niedawno wrocilam z chirurgii dzieciecej...Tym razem z Emila bylam. Zeszla na dol do tesciow i z synem szwagierki wpadli na cudowny pomysl skakania z parapetu na lozko:confused: Oczywiscie 5 minut wczesniej bylam sprawdzic co robia to malowali przy stole. Za chwile slysze Emili placz i to przerazliwy, chodze do pokoju a ona lezy na podlodze i krzyczy ze spadla z parapetu i nozka ja boli. Przenioslam do pokoju odrazuzdjelam skarpetki zbey poroznac, spcuhnieta jak balon i na izbe na chirurgii. Zdrobili zdjecie, naszczescie zlamania nie ma, za to stluczenie. Troche sie martwie bo nie moze chodzic yak ja boli ale robimy oklady wiec powinno byc coraz lepiej:sad: Co strachu sie najadlam to moje:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    Cobraczku, te dziecięce pomysły... mam nadzieję, że będzie lepiej i noc minie spokojnie:-)
    --
  8.  permalink
    brombap: Cobraczku, te dziecięce pomysły... mam nadzieję, że będzie lepiej i noc minie spokojnie:-)


    Mlodziez spi i rowniez mam nadzieje, ze bez sensacji bedzie:wink: Matko 20.00 a ja zmeczona jak dziecko, chyba zaraz tez sie poloze...
    --
  9.  permalink
    nie wiem czyt tutaj moge zwrócic sie o poradę,
    Moja córeczka ma 3 lata i 3 miesiące sika donocnika i chodzi bez pieluchy już od roku, jednka kupy za nic w świecie nie chce zrobić do nocnika czy do kibelka, tylko do pieluchy a właściwie pielucho majteczek, które zakładam jej na noc, bo jeszcze nie daje rady w nocy, może w wakacje zacznę ja wysadzac ok 22 ale to nie problem , tylko ta kupa, . Zmuszanie, groźby, prosby przekupstwa nic nie działa :((((((((((( Czy są jakieś sposoby? będe wdzięczna za każda opinię.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    urszulka2010: Zmuszanie, groźby, prosby przekupstwa nic nie działa :(((((((((((


    No to rób tak dalej, niech się dziecko jeszcze bardziej do nocnika zraża...:confused:
  10.  permalink
    Czyli dac sobie spokój ?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Zdecydowanie odpuścić. Przemocą celu nie osiągniesz, tylko raczej utrwalisz dziecku negatywne skojarzenia. Odpuść temat na jakiś czas, a potem zacznij od nowa, ale już zupełnie bez ciśnienia.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    A może np. trochę poczekać, a potem wybrać się na wspólne zakupy - niech córeczka wybierze nakładkę na toaletę - są różowe, w sam raz w gustach 3-latek. Może to ją zachęci? Nie wiem, czy w tym wieku warto nocnikować.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Urszula moje dzieci nie tolerowaly w ogole nocnika, od razu na kibelek sie zalatwiac chcialy
    poza tym male dzieci czesto nie potrafia sie wyproznic na siedzaco tylko musza stac; u mnie mlody kupe zaczal na sedes robic rok pozniej niz przestal nosic pieluchy do sikania
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.