Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNeverminder
    • CommentTimeMar 21st 2013 zmieniony
     permalink
    MrsHyde - forum tylko podczytuję z boku, praktycznie wogóle nie piszę. Ale akurat problem Teorki jest mi bliski to napisałam.

    Teorko - no własnie tez miałam pytać o szczepienia?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    szczepiona ostatnio była................ jeny nie pamiętam, czyli musiało być dawno temu...
    w sierpniu chyba jakoś

    z MMR cały czas czekamy [i dobrze, że jej nie zaszczepiliśmy bo bym sobie zarzucała, że może to od tego]


    Neverminder: Tylko Franio jest dzieckiem chorym, ma wodogłowie i inne nieciekawe "rzeczy" :neutral:


    ojej współczuję :sad:
    to dlatego leżeliście na XXI tak ?
    wiesz jak mi lekarz powiedział, że podejrzewa wodogłowie to byłam mocno zdziwiona bo to zawsze kojarzyło mi się z nierozwijającymi się dziećmi o wielkich główkach itp
    fakt - Ninka podobno ma długogłowie [przynajmniej tak orzekło dwóch neurochirurgów] ale wg mnie to po prostu wysokie czoło odziedziczone po moim mężu [u niego wszyscy takie mają]
    najbardziej zdziwiło mnie też to, że czasami objawem wodogłowia jest szybkie mówienie :shocked:
    a Ninka zaczęła dość szybko bo mając 11 mscy już kilka słów powiedzieć umiała
    w każdym razie to podejrzenie mnie mocno zdziwiło do momentu aż nie zobaczyłam w innej sali chłopczyka, na oko 4-letniego, który wyglądał na zupełnie zdrowe dziecko a też miał wodogłowie jak się okazało [tylko, że już chyba po operacji wszczepienia tej płytki]

    w każdym razie największemu wrogowi nie życzę aby musiał oglądać to, co ja tam widziałam
    Ty na pewno wiesz o czym mówię
    i jeszcze to okropne [moim zdaniem] posunięcie, żeby nas położyć na sali z dwoma ciężko chorymi dziećmi, praktycznie umierającymi :sad::sad::sad::sad:
    to było straszne i śni mi się do dzisiaj po nocach :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMar 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Teo bardzo Wam wspolczuje, zycze zeby szybko minelo cokolwiek to jest.
    TEORKA: położyć na sali z dwoma ciężko chorymi dziećmi, praktycznie umierającymi

    nie wyobrzam sobie, to po prostu straszne:cry: ale pewnie nie specjalnie, ot proza zycia nie bylo miejsc innych pewnie. Ale co sie naogladalas to Twoje...duzo sil zycze
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Tak czytam i czytam... nie chcę zakłócać rzeczowej dyskusji, bo nic sensownego poradzić nie umiem, ale chciałam napisać, że bardzo Ci Teorka współczuję i Nince też i mam nadzieję, że jeszcze troszkę tylko i skończy się to wszystko i Nince po prostu przejdzie...
    ---
    Neverminder w jakim wieku masz dzieciątko? Przykre, że Was takie problemy spotkały :sad:
    ---
    TEORKA: i jeszcze to okropne [moim zdaniem] posunięcie, żeby nas położyć na sali z dwoma ciężko chorymi dziećmi, praktycznie umierającymi

    Może nie mieli nigdzie indziej miejsc? Ale i tak współczuję, to musiało być ciężkie przeżycie, zwłaszcza, że nie wiedzieliście przecież co jest Nince i co złego może się dalej wydarzyć :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 21st 2013 zmieniony
     permalink
    no może dlatego tam nas dali bo nie było innej sali z łóżeczkiem wolnym ?
    bo pierwsze co to zapytali mnie czy chce normalne łóżko i będę na nim spać z Ninką czy chcę dla dziecka łóżeczko a ja obok na podłodze [na materacu]
    więc od razu wybrałam drugą opcję bo Ninka ze mną/z nami spać nie umie i za chiny ludowe nie zaśnie
    no i może tylko w tamtej sali było takie akurat miejsce ?
    w każdym razie straszne to było i na prawdę największemu wrogowi nie życzę :sad::sad:


    a jeszcze a'propo szczepionki - bo sobie przypomniałam właśnie....
    pierwsza rzeczą o jaką spytał nas ten neurochirurg to czy Nina szczepiona była na MMR ostatnio :confused:
    czyli kurde co ?
    jednak coś może być z tymi szczepionkami nie tak, że on podejrzewał iż ona może być przyczyną tych jej napadów i niemożności poruszania głową ? :neutral:
    bo tak bez powodu by chyba nie pytał co nie ?



    WINNICA/LECIA dzięki :kissing:
    najgorsze już za nami, więc teraz będzie już tylko lepiej
    musi być !
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Teo,jak chcesz to na maila moge Ci podeslac artykul o powiazaniach szczepionek z zaburzeniami neuro. I to badania byly wykonywane na oddzialach w Polsce.
    Kazde szczepienie obciaza mozg, tylko u jednych spowoduje to problemy widoczne. U nas zaburzenia neurologiczne pojawily sie po szczepieniu 5 w 1. Na mmr jeszcze nie byla szczepiona.
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Teo pisała, że jeszcze Ninki nie szczepili....
    Teo i dobrze, bo mogłoby się jej od tego szczepienia jeszcze coś nałożyć, jakieś NOP-y i dopiero by było :confused:
    Ja też nie szczepię MMR-em, przynajmniej niż przed 2 rż.
    ---
    Na pewno będzie lepiej Teo! Buziaki dla Ninki :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    montenia: U nas zaburzenia neurologiczne pojawily sie po szczepieniu 5 w 1.



    no ale Ninka ostatni raz była szczepiona 7 mscy temu, więc to chyba nie był NOP bo po tak długim czasie to chyba niebardzo.....



    winnica: Na pewno będzie lepiej Teo! Buziaki dla Ninki :kissing:



    dzięki ciotka :kissing:
    --
  1.  permalink
    teo- kurcze- nawet nie chcę wyobrażac sobie tego strachu, który musieliscie przezywac....
    Biedna mała
    :cry:
    Oby to się skonczyło jak najszybciej
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Teorko, czytam i bardzo Wam współczuję - zwłaszcza Nince...
    Oby było już tylko lepiej!
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    TEORKA: w dzień nie zaśnie nigdzie indziej jak w łóżeczku i TYLKO NA BRZUCHU

    Teo - Miki też tak miał do czasu, aż pierwszy raz usnął w spacerówce :-) Może Wam też się kiedyś uda? :wink:
    Ale poważnie - bardzo, bardzo Wam współczuję nerwów i całej reszty :-(( I zdrówka życzę, także psychicznego :wink:
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny doradźcie proszę. Moja córcia od 2 tygodni ma zielony katar, leczę domowymi sposobami, bo moja pediatra to homeopata i widzę, że leczenie nie przynosi efektu, do tego dziś doszły ropiejące oczy. Córa nie ma temperatury, tzn tydzień temu miała raz 37,6. Po infekcji w styczniu ma cały czas zaczerwienione migdałki z takimi żyłkami czerwonymi. Lekko dziś też pokasłuje.
    Czy któryś z Waszych starszaków miał podobnie. Czy przypadkiem to już nie jest zakażenie bakteryjne kwalifikujące się do antybiotyku?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Misia-ludek kup srebro koloidalne i wkraplaj po kropelce do noska. Ja w ten sposob wyleczylam gronkowca w uchu. A mojego meza babcia miala saczaca sie rane i tez zaleczyla.
  3.  permalink
    Dzięki:-)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Misiu, może warto odwiedzić laryngologa? Mała może mieć zawalone zatoki, a to już nie przelewki...
    --
  4.  permalink
    Możliwe, choć nie narzeka na nie. NIe boli jej głowa ani zatoki
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Misiu, moja córka była trzy tygodnie temu hospitalizowana - zapalenie zatok potwierdzono rtg, a też nie narzekała na żadne bóle. Po prostu brzydki katar. Dopiero w tym tygodniu skończyłyśmy antybiotyk... Podejrzenie - przerośnięty 3 migdał, zalecona konsultacja laryngologa
    --
  5.  permalink
    Oj to rzeczywiście nieciekawie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Bromba jesli jest podejrzenie 3migdala to koniecznie lec do laryngologa bo to pozniej na uszach rzutuje strasznie :(
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    No, na szczęście mam znajomego:-) Czekałam tylko aż Marta skończy antybiotyk, bo wiem, że badanie migdałów powinno być na zdrowym dziecku:-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    mlodemu w miejscu pierwszego zgubionego zeba zrobil sie taki brzydki skrzep-kriwaczek (najprawdopodobniej po uderzeniu nie od wypadnietego zeba), czym to mozna posmarowac? mam w domu dentosept i sie przymierzam ze moze z raz na noc pomazac mimo ze bodajze od 12lat jest, nie mam pomyslu co innego moze zadzialac, jakies pomysly?
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Aniu, możesz mu ten Dentosept trochę rozcieńczyć wodą i niech popłucze. Ewentualnie zaparz mu mocny rumianek i szałwię - też działają odkażająco, ale przynajmniej alkoholu nie mają :wink:
    A w ogóle gratuluję pierwszego wypadniętego zęba :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    ja mam tylko ten taki zelowy dentosept A, no nic posmarowalismy mu odrobine ale sie rozwyl ze go pali chociaz podejrzewam ze to moze bardziej bylo przez rozciete usta niz faktycznie dziaslo;
    szalwie juz w dzien probowalam i niestety puscil pawia :/
  6.  permalink
    Teorka- jak Ninka?
    Lepiej się czuje?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    dużoooo lepiej
    dziękuję, że pytasz :wink:

    wyszła jej ostatnia czwórka [szły wszystkie praktycznie jednocześnie] i jakby ręką odjął
    skończyły się ataki i zaczęła ruszać głową :shocked:
    czyli jednak jakby od zębów w co żaden lekarz nie chciał wierzyć....
    no cóż, mamy jak widać nietypowy przypadek - aż się boję co będzie dalej :confused::confused::confused::neutral::neutral::neutral:


    no a żeby nie było tak wspaniale to u naszego kota podejrzewają białaczkę :cry:
    ale to nie ten wątek, więc nie wdaję się w szczegóły
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Funny Bunny


    koszyczki/torebki na lakocie wielkanocne w ponad 90% wykonane przez Krzysia, najwieksza frajda jednak bylo zezwolenie na uzywanie zszywacza ;)
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Nasz wielkanocny zajączek ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 5th 2013
     permalink
    Mamuśki, jesteście bardziej doświadczone wychowawczo, wpadnijcie proszę na wątek maluchowy i podzielcie się uwagami.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    moze to po prostu tesknota? jesli w tygodniu jest w przedszkolu i niewiele sie z toba/wami widzi to po prostu odreagowuje taka sytuacje??
    moze dzieci w przedskzolu opowiadaja o weekendach spedzonych z rodzicami, zabawach wycieczkach itp i Blanka czuje jakis brak?
  7.  permalink
    Pewnie, że minie . Ja ze 3 miesiące temu przechodzilam przez histerię " mamuuuuniu , nieee odchodz "a Hania ma przecież prawie 6 lat. Pogadaj z mamą , żeby zapewniła Blance jakieś fajne weekendowe zajęcia. Może kup im bilety do teatrzyku albo do sali zabaw ? Wg mnie cały pic polega na tym, żeby kojarzyła sobie Twoją nieobecność z przyjemnymi sytuacjami
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    ewentualnie z kazdego wyjazdu wracac mozesz z jakas popierdolka (ja tak robilam jak jezdzilam na studia) doslownie za kilka zl, az mloda pewnego razu byla zdziwiona ze nie pojechalam ;)
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeApr 7th 2013
     permalink
    Elfiko ja również myślę, że ten protest przeciwko zostawaniu z mamą minie.
    Bazuję rzecz jasna na przykładzie mojego synka, ale wydaje mi się, że dzieci przechodzą podobne fazy (i schizy) w rozwoju, tak że myślę, że Twojej córeczce wkrótce to minie.
    I też sugerowałabym przywożenie jakiegoś drobiażdżku w nagrodę za zostawanie u babci.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Dziewczyny - czy podawałyście dzieciom Broncho-Vaxom? Zapomniałam zapytać lekarza, czy mogę jednocześnie podawać witaminy (Marta dostaje Multiwitamol).
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    podawałyście;) przy Ismigenie podawałam tez tran i vibovit
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeApr 12th 2013 zmieniony
     permalink
    elfika: a tak poza tym to od jakichs 2 tygodni przechodzimy etap "dlaczego?!"

    Powiem Ci, że długo potrwa, Mai zaczęło się w podobnym wieku i jest coraz bardziej dociekliwa:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi:-) Dopiero teraz zauważyłam...
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/23/sobotai.jpg/][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.04.13 11:51</span>
    U nas na topie puzzle...
  8.  permalink
    u nas też:-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 27th 2013 zmieniony
     permalink
    kilkoro reprezentantow z grupy Krzysia bylo dzisiaj na slubie swojej pani przedszkolanki
    to byla niespodzianka wiec widac bylo lzy wzruszenia u pani no a dzieciaki byly meeega dumne ze sa takie wazne w tym dniu i ze tyle osob sie nimi zachwyca; jako ze ich grupa reprezentuje przedszkole w tancach to dzieciaki ubrane byly w stroje ludowe (edit)
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Nie ma wątku dla dzieci niemal szkolnych i szkolnych? :)

    Moja Hanuśka ma już 7 lat skończone, właśnie dostałam ocenę gotowości szkolnej i jest na medal :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Krzys stwierdzil ze ma dosc dlugich wlosow i koniecnzie musimy isc do fryzjera, kwadrans nie minal a mi dziecko sie tak odmienilo i postarzalo

    /edit/
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Eeeeee Hyde, moim zdaniem, wersja PO jest duzo bardziej korzystna:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 27th 2013 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: Nie ma wątku dla dzieci niemal szkolnych i szkolnych? :)


    Ooo no wlasnie. Bo gdzie moglabym zadac pytanie, jakie tornistry polecacie? Na co zwrocic uwage? Jaka firma?
    Bo zeby nie bylo - wydawalo mi sie, ze to taka prosta sprawa... U nas jest to traktowane jako zakup na 4 lata, to chcialabym wybrac cos porzadnego.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Jehe no mi tez duzo bardziej sie ta wersja podoba ;) balam sie drastycznego ciecia bo wiecie, synio mamusi i te sprawy, taki jeszcze dzieckowaty byl z tymi dluzszymi a tu po fryzjerze juz powazny facet w domu, no i w koncu wyglada na te swoje 6 lat :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Ypolly - mysle ze taki watek z czasem powstanie, ale pewnie blizej roku szkolnego jak sie zaczna zakupy wyprawkowe.

    a plecak polecam z usztywnianymi placami, z szerokimi naramkami no i zeby byl lekki sam w sobie bo niektore tone waza; a no i moja mloda od 1klasy zwracala uwage na liczbe kieszone zeby latwo mogla sobie porozdzielac ksiazki i przybory plus jakies jedzenie
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Hyde, moim zdaniem Krzys duzo powazniej wygladal w tych dlugich wlosach... Zeby nie uzyc okreslenia- "kujonowato" :devil:
    Ja jeszcze nie mam dylematow, scinac czy nie, bo jeszce nie mam z czego:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    w tych dluzszych to taki 'Harry Potter' byl, i masz racje, kujonowato, tez mowilam mezowi zeby przed pojsciem do skozly mu podciac wlosy zeby nie przylgnela do niego etykietka kujonka w brylach
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    oj ZDECYDOWANIE lepiej Krzysiowi w nowej fryzurce :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Tak czy inaczej- bardzo ładny chlopczyk :))))
    Ja do dziś nie mogę otrząsnąć się po fakcie,że babcia opitoliła Witkowi jego kędziorki:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Hyde, dzieki za odpowiedz.

    Zgadzam sie z Teorka co do fryzury :-)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.