Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    no okej
    wiec moze inaczej
    da sie usunąc calą dyskusję?
    jezeli tak to moze usun Aguniu tę i załóz jeszcze raz. Zobaczymy jak się sprawdzi wątek dla staruchów, ok?
    •  
      CommentAuthorDiamond
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Jaheira: Wystarczy zerknac na Nasze Dzieci...

    Z tego co zauwazylam nie ma tematu Nasze Dzieci tylko jest Nasze DZIDZIE, wiec osobiscie nie odwazylabym sie wkleic tam zdjecia mojej ponad trzyletniej corki... bo jaka z niej dzidzia??? Moze dlatego tak sa traktowane tam starszaki.
    Tylko prosze tego nie odebrac jako atak, ot takie moje spostrzezenie.
    Watek uwazam za trafiony, jako mama przedszkolaka chetnie bede do niego zagladac :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Diamond: Z tego co zauwazylam nie ma tematu Nasze Dzieci tylko jest Nasze DZIDZIE, wiec osobiscie nie odwazylabym sie wkleic tam zdjecia mojej ponad trzyletniej corki... bo jaka z niej dzidzia???


    no to ja chyba tu mocno zasiedziala jestem bo wlasnie dzisiaj pokazywalam mojego ponad 5letniego starucha ;)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Diamond: Nasze Dzieci tylko jest Nasze DZIDZIE


    no właśnie mnie za każdym razem te DZIDZIE niesamowicie w oczy rażą :devil:
    bo to określenie, którego zdzierżyć nie mogę podobnie jak "fasolka"

    ale akurat nie dziwi mnie, że na tamtym wątku starsze dzieci są, jak to Jah napisałas, traktowane po macoszemu
    bo nie oszukujmy się ale pulchne różowe bezzębne niemowlaki są bardziej rozczulające niż przedszkolak albo jeszcze starsze dziecko :wink:
    tzn wg mnie i pewnie wg większości oglądających również
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    czyli ze co, powinien byc watek z fotami starszakow? mysle ze zmiana tytulu by wystarczyla
  2.  permalink
    TEORKA: bo nie oszukujmy się ale pulchne różowe bezzębne niemowlaki są bardziej rozczulające niż przedszkolak albo jeszcze starsze dziecko

    punkt widzenia zależy od punktu..... :cool:

    Treść doklejona: 10.11.12 23:37
    a tytuł moze chyba tylko moderator zmienic? Bo autorka watku zdaje sie juz nie zagląda?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: punkt widzenia zależy od punktu..... :cool:



    nieprawda [edit - nie w moim przypadku :smile:]
    uważałam tak również wtedy kiedy nie miałam dziecka oraz nawet w ciąży nie byłam :wink:
    kilkumiesięczne bobasy mnie rozczulały a dzieci 3-5 letnie i starsze już niekoniecznie :smile:



    MrsHyde: mysle ze zmiana tytulu by wystarczyla


    myślę, że masz rację :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Mnie tam bardziej rozczulają kilkulatki, ale, jak Szczypta napisała - punkt widzenia... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Zaglądam i czytam - i tak mogę zmienić tytuł i nic poza tym (w sensie ze nie mogę wyrzucać treści czy cos takiego wiec trzeba poprosić moderatora o uporządkowanie tego...)
    Proszę więc o podanie tytułu ;)
    "Nasze dzieci w wieku 3-6lat"?
    --
  3.  permalink
    Rozumiem teo,ze lubisz niemowlaki.Mnie one jednak nie rajcują jakos szczególnie. Tzn rajcuja mnie zdjęcia dzieci, które kojarzę- czyli dzieci moich przyjaciółek lub tych foremek , które się czesto udzielają. Obce są mi dość obojętne :) I ich wiek nie ma dla mnie znaczenia
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    moze juz bez tego "nasze dzieci" proponuje raczej "dzieciaki 3-6lat"
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    no a ja właśnie lubię oglądać niemowlaki, nawet jak obce :wink:
    a najbardziej ostatnio noworodki bo mi się za takim tęskni :devil:
    --
  4.  permalink
    Agunia05: Zaglądam i czytam

    Agunia- chodziło mi o zmianę tytułu na naszych dzidziach- bo Aga976 juz nie zagląda ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    pointa dzisiejszych rozmow

    gsda
    •  
      CommentAuthorDiamond
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    Agunia05: Proszę więc o podanie tytułu ;)
    "Nasze dzieci w wieku 3-6lat"?

    Ja proponuje "starszaki" zmienic na "maluchy", a tutaj wpisac wlasnie "starszaki"
    Mysle, ze dzieci po drugim roku zycia tez juz mozna przypisac do takiego watku.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Agunia05: Zaglądam i czytam


    Agunia- chodziło mi o zmianę tytułu na naszych dzidziach- bo Aga976 juz nie zagląda ;)
    --

    hahaha no widzisz myślałam że o mnie chodzi bo tu też była mowa o zmianie :) Zrobiłam jak widać Dzieciaki 3-6lat ... wg mnie ok jak nie jutro bede czytac i piać i nie wiem co jeszcze bo póki co padam na klawiaturę
    Diamond nie olałam Cie - ale przeczytałamjuż po zmianie

    Treść doklejona: 10.11.12 23:47
    Diamond: Ja proponuje "starszaki" zmienic na "maluchy", a tutaj wpisac wlasnie "starszaki"
    nie wiem czy autorka tamtego wątka sie zgodzi

    Treść doklejona: 10.11.12 23:48
    ps i dziewczyny z tąd
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Agunia05: Diamond: Ja proponuje "starszaki" zmienic na "maluchy", a tutaj wpisac wlasnie "starszaki"
    nie wiem czy autorka tamtego wątka sie zgodzi

    sie zgodzi
    GDYŻ ALBOWIEM
    uwazam, ze forum z zalozenia jest miejscem demokratycznym.
    Jak wiadomo demokracja ma wiele wad, ale jest najlepszym rozwiazaniem.

    Jesli czytam, ze jest potrzeba zmiany nazwy, nie widze w tym problemu. Watek nie jest wlasnoscia załozyciela. (I szczerze mowiac przykro sie czyta takie insynuacje.)
    Zmienie na Maluchy 1-3. Luz?

    Wywolana do tablicy kolejny raz sie musze wytlumaczyc, ze Starszaki nie powstaly ze zmeczenia "kupka i zupka" (byw, moja mama zajmuje sie żywieniem dzieci i ten temat naprawde nie dotyczy tylko "rozpakowanych"). Livzylam, ze tak poczytam o dzieciach typu Hania Szczypty, Miko Livii czy dzieciaki Aguni. Ale pojawialy sie mamy coraz mlodszych dzieci i co mialysmy robic: wyganiac? Wina tez pewnie lezy po mojej stronie, bo mam malucha, a pewnie gdyby tamten watek zalozyla mama starszego dziecka, nie wprowadzaloby to w blad.

    No i na koniec. Jak dla mnie tamten watek "starszakowy" moze byc skasowany, jesli wiekszosc tak uwaza.
    Tylko co to jest wiekszosc? Forumowe "liderki opinii"? (bez zlosliwosci to pisze). Wiekszosc, ktora sie tam nie udziela?
    Szukam jakiejsidpowiedzi i nie znajduje.

    Tylko jednego nie dam sobie wmowic. Ze jak na Rozpakowanych zapytam jakie buty kupic albo jak przygotowac dziecko do przedszkola, to mamy borykajace sie z problemami noworodków beda tym zachwycone.
    Ja bym nie byla. Jako Rozpakowana dużo skorzystalam na tamtym watku, dzien po dniu przezywajac z dzoewczynami problemy swiezej mamy. Ciesze sie, ze wtedy nikt tam nie wyskakiwal z przedszkolem, owsikami czy umiejetnosciami malarskimi dziecka.
    Pytanie tylko: gdzie wtedy bylo miejsce na takie rozmowy?
  5.  permalink
    Madzia - no tylko nie odbieraj personalnie czy coś.... Jeśli możesz zmien starszaki na maluchy i spróbujemy zafunkcjonowac w nowej forumowej rzeczywistosci :cool: Chociaż na wątku 3-6 będzie mi brakowało Twoich wypowiedzi , bo lubię Twój styl. Zaglądaj więc i tu. Reszta też- Penny , Frag, sushi, Jahe , Teo , Ceri, nessie ,Natalaa i inne mamuski młodszej młodzieży :-)I te bezdzieciowe też...
    • CommentAuthorBlondi22
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    a ja mam synka który ma 3latka i 3miesiace ;) moge tu zagladac?
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Dobra, to zmieniam(tylko obczaje jak sie to robi :wink:) Mam nadzieje, ze to jakos sie ulozy. Nie zalezalo mi, zeby wprowadzac zamęt czy coś.

    Bede zagladac, tak latwo sie mnie nie pozbedziecie :wink:

    Treść doklejona: 11.11.12 10:45
    szczypta_chilli: Madzia - no tylko nie odbieraj personalnie czy coś....

    Spoko loko. Na to to jestem za stara d***a ;)
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    To ja mam pytanie niedotyczące kupek, jedzenia i pieluszek :bigsmile: Od jakiegoś czasu bardzo mnie interesuje, czy u malutkich dzieci, takich jak np. moje, można zaobserwować jakieś cechy charakteru, które się mocno uzewnętrzniają w starszym wieku, ok. 4-5 lat. Bo gdy czytam, słucham o niemowlakach, to zauważam, że one się bardzo różnią. Jedne wolą być przyklejone do mamy, inne lubią spędzać czas również na podłodze, jedne są bardziej cierpliwe podczas zabawy, inne muszą mieć częściej zmieniane otoczenie itp. Czy Wasze starsze dzieci mają coś wspólnego z sobą z czasu niemowlęcego? Czy da się w ogóle zrobić takie porównanie?

    Ja tam się cieszę z wszystkich wątków dot. małych dzieci, jako "młoda" bywalczyni forum i niedoświadczona matka. Z każdego coś wyciągam dla siebie, czegoś się uczę:smile: Tak więc dziękuję, że chce Wam się tu pisać :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    Migg- moje dzieci rózniły się bardzo jako niemowlaki i teraz tez się róznią. Wg mnie charakterek widac juz od pierwszych miesięcy :)
    Hania tez zawsze lubiła manualne zabawy i do tej pory jej to zostało. I od zawsze była przylepą
  7.  permalink
    W końcu temat pod mojego synka :)
    Na wspomniane tematy z oczywistych względów nie zaglądam :)
    Mam nadzieję że wątek zostanie , też chciałabym z mamami rówieśników(rówieśniczek) mojego syna powymieniać się poradami itd.
    Super pomysł!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    moje przyjaciolki juz wiedza ale napisze sobie i tutaj, Krzysko jest mega nakrecony na sport, a szczegolenie na pilke nozna. Nie tyle sam grywa co po prostu jest mega mega fanem. Potrafi wymienic sklady niektorych druzyn i rozpoznac pilkarzy na zdjeciach. Jest wielkim fanem Borussi Arsenalu i Barcelony. Mecze ma nagrane i namietnie powtorki oglada (pomijam juz ze zna je do tego stopnia ze komentarz w stylu "a teraz pepe delikatnie kopnie, bedzie glupia mina ronaldo i goooool lewandowskiego" jest norma); Kupujemy mu gazete o pilce noznej (just kick it) a od pewnego czasu zbiera karty z pilkarzami. Na gwiazdke zazyczyl sobie od mikolaja FIFA2013 na kinnecta i mowi o tym nawet przez sen :)
    a tutaj podglad na jego 'pierdolca' (z oryginalna pisownia jak cie slysza tak cie pisza hehehe)

    fdas


    da
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    ten wytrzeszcz to do mojego wpisu?
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Reszta też- Penny , Frag, sushi, Jahe , Teo , Ceri, nessie ,Natalaa i inne mamuski młodszej młodzieży :-)I te bezdzieciowe też...

    szczerze mowiac nie moge zrozumiec tej personalizacji, te zagladajcie i wymiana imion, wg mnie kazdy moze tu zagladac, po co te wymiany imion, ze niby te osoby lepiej widziane czy co? owszem asekuracja jest " inne mamuski mlodszej mlodziezy i bezdzieciowe" no ale po co te imiona to dalej nie rozumiem, kazdy ma swoje sympatie na forum ale po jakiego grzyba wiecznie to podkreslac, po to zeby inni poczuli sie wyobcowani czy co? forum nie tylko ty szczypta tworzysz i naprawde dalej nie czaje po co te wieczne podkreslanie przez ciebie ze masz sympatie na forum, kazdy je ma, nie tylko ty, ale do niczego dobrego nie prowadzi takie alienowanie innych :]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Zyzia, wyluzuj, przecież Szczypta wyraźnie napisała "Inne mamuśki młodszej młodzieży" Trudno, żeby wymieniła wszystkie i wymienia te, z którymi kontakt na forum ma najczęstszy. I wcale nie piszę dlatego, że mnie wymieniła, wcale bym się nie zdziwiła, gdyby mnie pominęła, zważywszy, w jakiej atmosferze tworzyły się pierwsze wpisy między nami:devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    ale czemu mam wyluzowac, uwazam ze wymienianie osob z imion jakie sa mile widziane przez kogos tam to jakis absurd, inni tak nie robia mimo ze kazdy ma sympatie jakies , do czego to prowadzi sluchajcie, bo dla mnie to bezsensu zupelnie, wystarczylo by napisac to ostatnie-ogolnie o mamuskach bez tych imion i tyle, no ja to dziwnie jakos odbieram niestety, moze nie takie byly intencje szczypty (choc nie wiem, nie znam jej osobiscie wiec trudno powiedziec) ale ja to tak odebralam jak pisalam wyzej
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    No przecież wszystkie są mile widziane.
    A nawet jeśli ktoś okazuje większą sympatię konkretnej osobie, to co w tym złego?
    Gorzej byłoby w drugą stronę:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    MrsHyde: ten wytrzeszcz to do mojego wpisu?
    chyba bardziej z umiejętności Krzysia i jego pisania... Weronika nie garnie się do pisania i łaskawie nauczyła sie pisać Weronika choć najczęściej to wygląda Weronka albo coś w tym stylu ;) ale nie przeliteruje czy nie napisze nic poza tym... Więc jestem w szoku i takie oczy zrobiłam jak przedstawia ten emot ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Krzysko nauczyl sie czytac zupelnie sam z siebie majac 4,5roku; w tej chwili czyta plynnie calymi zdaniami nawet ze znakami przestankowymi i powoli juz dolacza intonacje (pytajniki czy wykrzykniki); Wg dziewczyny od nauczania poczatkowego z czytaniem jest na poziomie lepszym niz 1klasisci. Jesli idzie o pisanie to pisze tak jak slyszy, my go pisac nie uczymy takze tylko drukowanymi na razie pisze odrecznie. Na kompie od dawna potrafil pisac.
    Jak znajde to wrzuce rozmowe z wakacji ktora z chrzestnym przeprowadzil na gg 1 wrzesnia
    mam, jedyna modyfikacja zapisu archiwum gg to usuniecie numerow gg
    10:28:13 A
    cześć
    10:28:20 Artek
    siema
    10:28:43 Artek
    co tam ??
    10:30:27 A
    to ja krzyś s toboł pisze
    10:30:44 Artek
    co tam Krzysiu ??
    10:31:07 Artek
    co słychac??
    10:31:35 A
    dobrze
    10:32:11 A
    cotam?
    10:32:59 A
    ide do zeruwki wponiedzałek
    10:34:16 A
    -hej jest tam kto????
    10:35:42 Artek
    jest ale jest w pracy ;p
    10:35:56 Artek
    no to fajnie jak do zerowki idziesz
    10:38:17 A
    umjem czytać i pisać i ładnie rysuiem
    10:40:24 A
    hej hej co nie piszesz
    10:42:36 Artek
    no to luks
    10:43:04 A
    ide śę bawić, miłej pracy
    10:43:13 A
    pa
    10:43:13 Artek
    pa
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    _sushi_: No przecież wszystkie są mile widziane.
    A nawet jeśli ktoś okazuje większą sympatię konkretnej osobie, to co w tym złego?
    Gorzej byłoby w drugą stronę:wink:

    no przecież wiadomo ze okazuje sie sympatie jednym a drugim nie, to sie da wyczuc od razu i nic w tym zlego :] nie o to tu chodzi, chodzi mi o ciągle podkreslanie tego co jest oczywiste i co kazdy widzi i czuje (czyli sympatii do jednych a do drugich nie), a wymiana imion wg mnie nie zacheca dziewczyn ktore ze tak powiem sa mniej "znane" lub dopiero wchodzą na forum, takie jest moje odczucie, po prostu wg mnie fajnie by bylo zobaczyc wypowiedzi tez innych osob, ktorych jest mnostwo pod wykresami a ktore z jakis powodow nie udzielaja sie na forum, a szkoda, mysle ze przebicie sie przez taka hermetycznie zamknieta puszke skladajaca sie z sympatii, moze byc trudne dla kogos z zewnatrz
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Ej, Zyzia, wydaje mi się, że trochę demonizujesz :wink:
    Gdybym "dopiero wchodziła na forum", jako nowa, nie dziwiłabym się, że ktoś mnie pominął w wymienianiu.
    OT się zrobił, szkoda, żeby bałagan przez to powstał :-)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Zyzia a Ty sie teraz probujesz przebic i zaistniec?

    Dla mnie nierozerwalnie jestes mama dwoch fantastycznych chlopakow Radzia i Remika i chce Cie kojarzyc z tego faktu a nie z powodu focha z przytupem....
    --
  8.  permalink
    O matko i corko , no w życiu bym nie pomyślała Zyziaczkowo że wyalienowana się poczujesz :cool:Napisalam do dziewczyn które się często udzielają a nie mają starszakow . Napewno nie wymienilam wszystkich, które lubię nie wymienilam też tych które mnie drażnią więc nie wiem o co Ci chodzi:cool:
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    no tak, ot sie zrobil przez kilka wypowiedzi ale jak przez 2 strony wczesniej byl ot w calej okazalosci to bylo spoko, ehhh no nic w takim razie nie bede off topowac :]
    jahe a kojarz mnie sobie jak ci sie podoba :] i to zaden foch nie jest :] ot moje zdanie, ktore niekoniecznie musi sie pokrywac jak widac ze zdaniem mamus tutaj sie wypowiadajacych :]
  9.  permalink
    Zyzia masz pmsa ? :cool:
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Zyzia masz pmsa ? :cool:

    nie, już po :P
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    ee...szczypta... ja się czuję pokrzywdzona. lubisz mnie a mnie nie wymieniłaś :devil:
  10.  permalink
    Ano.... A to ceny nie wstawilam przy knajpach a to nie wymienilam ....Ale poprawie się :-) Obiecuję :-)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Mrs Krzyśko to jak moja Anka - leci do przodu Gratuluję ;)
    Weronika nie ma zapału do pisania czytania itd dopiero niedawno opanowała liczenie do 10 wcześniej nie szło jej "zmusić" a i tak często "zjada" 6
    Antosia pomimo że na etapie 3latka do 5 liczy jak się zapomni - a przecież już dawno powinna zaskoczyć bo co wchodzimy po schodach to liczę do tych nieszczęsnych 5ciu, ćwiczenia są też liczone itd... Oj nie garna mi się te baby do nauki
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    Mój Maksiu (5l) czytać nie potrafi, nie ciągnie go do tego, szybko poznał literki bo lubił zabawy takie edukacyjne dla 2 latków ale do czytania się nie garnie. Za to z całą pewnością ma ścisły umysł po mnie, od początku mnie zaskakuje "matematycznie". Fajny jest taki 5latek, bo na tym etapie już naprawdę widać charakter takiego człowieczka. Z całą stanowczością ten wiek jest dla mnie na razie najfajniejszy :bigsmile: I nie za bardzo też wiem o czym my mamuśki takich przedszkolaków mamy rozmawiać, bo chyba większych problemów takich do obgadania z innymi nie widzę :wink: No chyba że zrobimy z tego wątek o osiągnięciach naszych starszaków. Tylko kogo z was obchodzi taki mój Maksiu :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    jem: Tylko kogo z was obchodzi taki mój Maksiu
    Jemko droga mnie to obchodzi :P i pewnie nie tylko mnie.
    Problemy są "inne" i "inne" są na każdym etapie dzieciaka
    Tak - ten wątek jest o wszystkim co dotyczy 3-6 latka i jak już było wspomniane i do zdjęć i do chwalenia i do pytania
    --
  11.  permalink
    Mnie też Maksiu obchodzi :-)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012
     permalink
    powiem mu, będzie wzruszony :wink:
  12.  permalink
    jem a na czym te zdolności matematyczne polegają ? opowiedz !
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    No to na różnych etapach różnie się objawiało - nie potrafił jeszcze mówić a już schody liczył po swojemu. Zaczął szybko liczyć do stu, nie zwróciłabym na to uwagi ale był znajomy i naszej dzieci bawiły się w chowanego i Maksiu się trochę "rozkręcił" i nasz znajmy wtedy zwrócił uwagę, że nie zna drugiego takiego dziecka, co by już do takich liczb potrafiło liczyć, ale nie pamiętam ile miał wtedy lat. Na rysunkach zaczął mi malować obrotościomierze i prędkomierze a na nich liczby w idealnych odstępach co 10 na przykład. Albo nagle zaczynał liczyć od tyłu, albo co 2 liczby, chociaż nikt go tego nie uczył. Po prostu to wiedział.Zafascynował go kalkulator i uczył się czytać naprawdę duże liczby. No czuje się, że ma do tego dryg i pewną łatwość do takiego myślenia. Teraz już dla przyjemności robię mu działania i rozwiązuje na kartce.
  13.  permalink
    o kurcze , rzeczywiście ! Super ! ja mam totalnego przecietniaka w domu :-)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Phi, wcale nie prawda. To Hania bardzo szybko zaczęła mówić, pełnymi zdaniami. To Hania maluje piękne obrazki, przy których Maksia wyglądają jak dziecka połowę młodszego. To Hania nas zaskakuje bystrością umysłu i ciętymi ripostami! Tylko fajnie widać tak nawet porównując Maksia, Krzysia i Hanię (te 5 latki, które mam okazję najbardziej obserwować na forum), jak w różnych kierunkach dzieciaki się rozwijają :bigsmile:

    Treść doklejona: 11.11.12 15:41
    musiałam to eee :wink:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.