Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 13th 2016
     permalink
    mojemu Piotrkowi rusza sie dolna jedynka. pytalam dentystki i ponoc to normalne, to juz ten wiek, ze beda rsly stale zeby. jeeezuuu, jak ten czas leci..
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeMar 13th 2016
     permalink
    Ewa-moja Zu na dole już ma 2 stałe :bigsmile:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 13th 2016
     permalink
    Dzieki.
    Kurde Karol w dzien strasznie kaszle, odrywa mu sie. Ma takie napady raz na 2h. Wykaszle sie i spokoj na te 2- moze nawet 3h ciagu dnia. PO zasnieciu tez kaszle i pozniej w nocy z 10-15min. Czy to normalne? Pytam, bo nigdy takiego kaszlu nie mial.

    Jutro mielismy isc juz do przedszkola. A nie dosc, ze u niego mi sie ten kaszel nie podoba. To mnie zlapalo - tez mi sie odrywa, ale leb mi peka i mam stan podgoraczkowy.
    Mam nadzieje, ze sie wyleczymy niedlugo. Wiosna - moze bedzie lepiej. Czy to tylko zludzenie?

    Najgorsze jest to, ze np. Brytyjki puszczaja chore dzieci do przedszkola i bledne kolo sie zatacza.

    Karol od wrzesnia mial isc tu kolo nas do przedszkola juz na 6h i tak sie zastanawiam jak to bedzie pozniej. Moze sie wychoruje do tej pory? Bo ja chcialabym wrocic do pracy. Chociaz na 7h dziennie. Czyli taki krotszy pelny etat.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 13th 2016
     permalink
    W Pl też ciągle wszyscy narzekają, że dzieci chore są do przedszkola puszczane, więc to nie tylko w UK tak macie ;) A co do chorowania w przedszkolu, to na pocieszenie powiem Wam, że organizowałam teraz zajęcia dla dzieciaków u nas w przedszkolu, to panie mówiły, że z najmłodszej grupy z 25 dzieci więcej niż 17 nie było od paru miesięcy, ale za to w najstarszej frekwencja minimum 23...
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 13th 2016
     permalink
    A w mojej grupie 5-6 latki w tym roku tak chorują, że oczy przecieram ze zdziwienia. Tak niskich frekwencji dawno nie miałam... W piatek 12 dzieci...

    A ja jutro z Dawidkiem jadę na badania... te o których pisałam niedawno.

    Powiedzcie mi jesli na 21 marca mam mieć posiew moczu zrobiony - świeży to kiedy muszę zanieść mocz???? W środe styknie?
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMar 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny napiszcie mi czy jak jutro zrobię synkowsi badanie krwi na wizytę u gastrologa którą mamy 12 kwietnia t nie bedzie za wcześnie ?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 13th 2016
     permalink
    Anula to zalezy od lekarza... Ale im świeższe badanie tym lepiej... Ja juz celuje jak mogę na te nasze spotkania ze specjalistami...
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    Ewa mojemu pierwsza wypadla jedynka gdy mial 5 lat i miesiac....potem za miesiac kolejna sie sypla
    Dlugo czekalismy by stale wyszly bo z 10 mc...szly jeszcze szostki w tym czasie. Teraz mlody ma 6 lat i3 mc i ma stale dwie dolne jedynki i brak gornych jedynek i dwojki oraz brak dolnej dwojki i na niedlugim czasie wypadnie druga dwojka....slabo rosna bo ostatnia z szostek tez idzie
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    dzieki.
    ja wczoraj malo na zawal nie padlam, bo maly mowi: mamo zab mnie boli. ja patrze a ten sie kiwa. mysle - szkorbut;-P
    bo on tyle warzyw i owocow je, ze masakra;-P
    druga mysl ze sie uderzyl.
    a trzecia - poszlam do sasiadki dentystki podpytac i ta mnie uspokila, ze norlmalka, wychodza stale;-)

    Treść doklejona: 14.03.16 08:13
    i wiecie co, smiac mi sie chce, malej zaczna wychodzic mleczaki, a starszakowi stale - dwojka zabkujacych dzieci na raz??? ;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    Mam to samo...hihi...dwoje na raz zabkuje...tyle ze starszak bez problemu a mlodej na dupsku sie odbija bo zaraz ogien na dupie...tak to bez innych problemow
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    Pomocy! Za 3 godziny musimy byc na lotnisku a tu taki wypadek. Czy to powinno isc na szycie? Brzegi ranki trochę sie rozchodzily
    h
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    o masz...
    Azja, w aptece kup takie plastry-szwy. w zupełności wystarczą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    Plastry szwy! Dzięki, nie wiem co to, ale lecę do apteki:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    W takim ruchomym miejscu plastry szwy dadza rade? Troche mamy w tym wprawy niestety;) jak nie krwawi mocno to chyba nie musi byc szyte, wylize sie;) lodem bym oblozyla
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    Frances: W takim ruchomym miejscu plastry szwy dadza rade?

    Fran, u Biance na zewnętrznej stronie dłoni dały radę :) trzeba tylko porządnie naciągnąć te plastrowe szwy :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    Moze i tak, w sumie wolala bym juz nie miec z tym nic wspolnego:devil:

    Treść doklejona: 14.03.16 15:17
    Znacie jakas krociutka piosenka o wiosnie? Moi chlopcy wykazuja zainteresowanie...
    --
  1.  permalink
    Moj maly tak sobie rozwalil kiedys. Mialam te plastry. Zostala mala blizna.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    Dzięki za info o tych plastrach. Brzegi rany się bardzo rozchodziły, a te szwy w plasterkach zrobiły cuda
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny majace wiecej niz jedno dziecko... Czy wogole a jak tak to ile czasu nie posylalyscie starszaka do przedszkola jak sie mlodsze urodzilo? Chodzi mi o przyniesienie ew. choroby a nie zazdrosc ze mlodsze w domu zostaje bo moj synek bardzo ludzi chodzic do przedszkola.. Teraz okres juz coraz blizej wiosenny no i chyba dzieciaki - pierwszaki sie wychorowaly.. Planujemy ze dwa tygodnie ale troche mi szkoda okresu przedswiatecznego bo wtedy wiele ciekawych rzeczy w przedszkolu...
    Jak to bylo u Was?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    generalnie pierwszy miesiąc, ale jak Marysia się urodziła to Marcela była po zap.płuc, to był koniec listopada wiec grudzień siedziała w domu a poszła od stycznia.
    Teraz rodze na wakacje wiec niejako problem się sam rozwiązuje ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    madziik1983: ile czasu nie posylalyscie starszaka do przedszkola jak sie mlodsze urodzilo?

    Ja tam nie robiłam żadnej kwarantanny, zresztą Miki lepiej czuł się w przedszkolu z kumplami. Nic do domu nie przywlókł, dopiero ospę jak Gajka miała 5 m-cy.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    Madzik-My miesiąc,ale..Zu dopiero od września w przedszkolu i praktycznie non stop chora:neutral: ..
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    Magdzik, nam właśnie pediatra poleciła miesiąc z zajęć Ignasia zrezygnować. Gdyby to był już maj lub kwiecień to można by było odpuścić ale że teraz taki okres że dużo zachorowań jest :/
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    ja starszaka nie poslalam 1 dzien, bo chcial zostac w domu. ale w domu taka nuda, ze go przekonalam zeby chodzil do przedszkola. wiec u mnie jak u Livii.
    -- ;
  3.  permalink
    No wlasnie mlody w domu sie nudzi... Pewnie jak moj skonczy urlop to juz go posle. On nas nawet jak byl chory to nigdy nie zarazil.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    Dawidek zostal w domu 6tygodni, a i tak gdy Oli mial 2tyg Starszak zlapal z powietrza grypę zoladkowa:confused: z temp do 39stopni. Oliwer sie nie zarazil.Wszyscy pozostali tak.To byl początek kwietnia. Początek wiosny to jednak okres chorobowy, w zimie chociaz mróz trochę wirusy wybije.
    --
  4.  permalink
    Lecia a gdzie Ty mas mróz hi hi

    Treść doklejona: 16.03.16 18:01
    Maks zaczal obgryzac paznokcie... Jakies rady?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 16th 2016
     permalink
    Martynka tez normalnie do przedszkola chodziła - zresztą pediatra, jak ja o to pytałam, to powiedziała, ze nie ma sensu zostawiać jej w domu, tylko mamy żyć normalnie.
    Teraz jakbym miała sytuację powtarzać, to nic bym nie zmieniła.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 22nd 2016
     permalink
    czy wasze dzieci myla jutro z wczoraj?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 22nd 2016
     permalink
    e to zjawisko długo trwa
    Milka myli śniadanie obiad i kolacje co dopiero wczoraj dziś jutro:D
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 22nd 2016
     permalink
    U moich "jutro" to w ich rzeczywistosci "kiedys tam w przyszlosci", a gdy maja na mysli prawdziwe jutro mowia "dzisiaj jak wstaniemy":wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 23rd 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 23rd 2016
     permalink
    U nas jutro to jutro, wczoraj to to co juz bylo (wszystko co bylo).
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Wpadam się pochwalić: moja córka przespała całą noc bez pobudki!!!!!! Pierwszy raz!!!! Cieszcie się że mną :smile::swingin::cheer::jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Cest, dopiero? Pytam niezlosliwie zupełnie. Ale gratulacje ogromne :)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Chyba sie domyslasz, jak na to czekalam :smile: mam nadzieję, że jeszcze sie zdarzy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    o mamo gratulacje!!!!!!!!!!!!
    Milka też jakoś w tym okresie przestała wędrować nocą:D
    --
  5.  permalink
    No moj dzisiaj też nie wstawal hi hi. Tak raz na tydzien mu sie zdarzy. Z tym ze on nie wedruje tylko tak zawodzi przez sen.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Mój do dziś najczęściej nie przesypia całych nocy 😂
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Witam się na wątku i od razu zaczynam od gratulacji dla cestmoi - domyślam się jak się cieszysz !!!
    Ja takiego szczęścia jeszcze nie doświadczyłam :wink::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Hej, wpadam z prośbą o poradę - nie mogę sobie poradzić z gorączką u Leonka, zaczął tak gorączkować wczoraj rano, bez jakichkolwiek innych objawów i już leki nie działają, a tu święta, trudno o lekarza domowego. Dzisiaj podawałam leki następująco, zgodnie z wagą 14 kg:

    6:30 nurofen 4,5 ml
    10:30 pedicetamol 2,1 ml
    16:30 nurofen 4,5 ml
    19:30 pedicetamol 2,1 ml

    Leki działają bardzo krótko i nie zbijają gorączki całkowicie, teraz już od poltorej godziny gorączkuje ponad 39 stopni i pedicetamol niczego nie zbił. Kiedy podałybyście kolejny nurofen? Na ip to chyba za wczesnie...?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Azja podawalabym z przerwami co 3h. Czyli teraz 22:30

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 26.03.16 21:15</span>
    Ale skoro gorączka ponad 39, to ja pewnie podałabym wcześniej.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    moja ibuprofenu dostaje 5ml(dla jej wagi jest do 7.5ml),mysle,ze te 4.5ml to za malo. pedicetamol dostawala 2.5ml.Wazy 15kg. Rob chlodne oklady na brzuch (nie zimne) i wokol kostek.
    Moze jakas 3 dniowka sie kroi? a na gardlo sie nie skarzy? (u nas tak szkarlatyna sie zaczela,ale i gardlo bolało)
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    No teraz 38,4...

    Treść doklejona: 26.03.16 21:21
    boli go gardło, nóżki (mięśnie) i oczka przy gorączce
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Azja,to wstrzymaj sie z podanie leku jeszcze. zrob oklady chlodne,powinna jeszcze zejsc troche goraczka po tym. i podaj w tych troche wiekszych dawkach.
    Nurofen ile ma ibuprofenu w 5ml? 100mg? to powinien dostac 5ml (to jest dla wagi od 10-15kg) ,niby tylko pol ml wiecej,ale moze miec znaczenie.
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    A kiedy szkarlatyna się objawia jakimiś bardziej charakterystycznymi oznakami? Spróbuję mu teraz dac 5 ml
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    u nas na 3 dobe wyszla wysypka na calym ciele,najwiecej na karku i schodzila na cialo. na twarzy takze,potem z twarzy zaczela schodzic skora lekko. dostala na 10dni amoksiklav,po 2 dawce antybiotyku goraczka odpuscila i po 3 dniach wysypka zaczela znikac.
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeMar 27th 2016
     permalink
    Azja, wprawdzie pytałaś wczoraj, ale dziewczyny dobrze radzą, okłady albo kąpiele - zaczynasz w wodzie o stopień chłodnej od ciała dziecka i pozwalasz stygnąć wodzie i maluchowi. U nas takie temperatury były tez i przy wirusówkach.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 27th 2016
     permalink
    Azja, a jak dzisiaj?
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    else-a jak badania Dawidka?bo mi sie cos tliło,że miał mieć uro-cos??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.