Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny, nie ma takiego tematu, więc zakładam nowy, żeby informacje o sprzęcie, akcesoriach sportowych dla maluchów (dzieci ogólnie ;)) nie ginęły w innych wątkach (maluchy/wózki/inne). Na pierwszy ogień wrzucam przyczepki do rowerów. Idę dzisiaj oblukać przyczepki Gianta i wrzucę swoją opinię. Bardzo, ale to bardzo podobają mi się Croozery i jak Giant nie będzie spełniał naszych oczekiwań to pewnie rzucimy się na droższego Croozera.

    Pewnie będę częściej korzystała z Waszych rad jak młody podrośnie, bo i narty i łyżwy, rolki i inne rzeczy będziemy kupować... Także sportowe mamuśki - zapraszam.
    --
  1.  permalink
    A lepiej kupic przyczepke do roweru czy fotelik?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Wiesz co Cobraczku, myśleliśmy o foteliku, bo jest nieco tańszy, ale boję się, że jak się wywalę na rowerze (zdarza mi się) to młody poleci ze znacznej jednak wysokości. Niech nie daj boże jeszcze jakiś rowerzysta na nas wyląduje albo przejedzie mi po nim...

    Przyczepka wydaje mi się jednak pewniejsza, mąż ja może przyczepić do swojego roweru, a ja mogę jechać obok, więc jest tak jakby podwójna asekuracja. No i nawet jak nam się rower przewróci to przyczepka stoi jak stała. No i przyczepki - to chyba Livia mi mówiła - można używać jak wózka i jeździć z nią na rolkach :)

    I jeszcze jeden plus przyczepki - można do niej wpakować jakieś torby, bo ma schowek, więc spokojnie można zabrać ciuchy na zmianę, matę, jedzenie...
    --
  2.  permalink
    The_Fragile: Przyczepka wydaje mi się jednak pewniejsza, mąż ja może przyczepić do swojego roweru, a ja mogę jechać obok, więc jest tak jakby podwójna asekuracja. No i nawet jak nam się rower przewróci to przyczepka stoi jak stała. No i przyczepki - to chyba Livia mi mówiła - można używać jak wózka i jeździć z nią na rolkach :)


    Hmm... No to rzeczywiscie jesli chodzi o bezpieczenstwo to przyczepka chyba lepsza.Pomysle nad zaopatrzeniem sie w taka na wakacje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    A od jakiego wieku dzieci jeżdżą samodzielnie na rowerze? Bo jeszcze się zastanawiam, czy kupić podwójną czy pojedynczą...
    --
  3.  permalink
    The_Fragile: A od jakiego wieku dzieci jeżdżą samodzielnie na rowerze? Bo jeszcze się zastanawiam, czy kupić podwójną czy pojedynczą...


    A nie wiem powiem szczerze....Moze inne mamy, bardziej doswiadczone w temacie sie wypowiedza..?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Samodzielnie w ruchu ulicznym? Odkąd jazda na dwóch kołach jest na tyle bezpieczna, że można wyjechać do ludzi a dziecko bezwzględnie wykonuje polecenia.
    Nieletni w tym roku będzie miał debiut na drogach mało uczęszczanych. W kwietniu skończy 7 lat.
    Samodzielnie na rowerze dziecko może jeździć tak od 3-4r.ż. (dodatkowe kółka) a znam 4-5ciolatki radzące sobie bez dodatkowych kółek doskonale. Wszystko zależy od dziecka i samozaparcia rodziców do nauki.
    Polecam ominąć etap rowerku czterokołowego i kupić taki rowerek bez pedałów, gdzie dziecko odpycha się nóżkami i jedzie. Nauka poczucia rówowagi bezcenna - dziecko od razu wsiada na rower dwukołowy.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Masz na myśli Fragile, samodzielnie, że ewentualnie dziecko samo pojedzie na rowerze na jakąś wycieczkę?
    Mój syn miał niecałe 5 lat, gdy zaczął jeździć na dwóch kołach, na 5-te urodziny dostał rower z kołami 20 i od tej pory jest praktycznie równoprawnym uczestnikiem wycieczek.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    O to co Luczynka mi napisała - że można zabrać malucha ze sobą np. na 5km wycieczkę, nie za długą i pojeździć kawałek po ścieżce rowerowej (ja po ulicy nie jeżdżę, bo sie po prostu boję). Czyli jeszcze szmat czasu, to opłaca mi się kupić podwójną przyczepkę tak czy siak. Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a czy z tymi przyczepkami da się jeździć na polnych/leśnych dróżkach? Mamy niedaleko park narodowy i w zasadzie tylko w takich miejscach chcielibyśmy na początku jeździć z małą. No i na razie mamy tylko fotelik, a przyczepki są rzeczywiście bezpieczniejsze...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Fajny temat, będę tu zaglądać
    Ja np boję się wozić córkę na rowerze, bo nie wiem czy nie stracę równowagi
    Chciałabym kupić córce rolki na lato aby zacząć ją uczyć jeździć, ale widziałam takie, w których zmienia się rozmiar, ale najmniejsze jakie znalazłam w decatlonie to od roz 28-32 moja córka nosi teraz 26 i takich małych nie widziałam i teraz moje pytanie czy lepiej szukać jej rolek takie jednośladowe czy lepiej wrotki dwuśladowe??
    i jeszcze u nas w mieście jest problem chodników krzywe i dziurawe tak że będę musiała z nią jeździć samochodem do parku i tam są super warunki
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Fajny temat bo tez mysle o croozer, do tego dodatkowe kolko z przodu, zeby i do biegania byl. Choc bardziej podoba mi sie chariot, ale nie na moja kieszen.
    My mamy fotelik na rower ale nie zdal zbytnio egzaminu, moim zdaniem malo bezpieczny i ciezko sie prowadzi rower przy tym. Jak sie jezdzi z przyczepka nie mialam jednak jeszcze okazji wyprobowac, wiec podzielcie sie prosze doswiadczeniami.
    Moja pieciolatka jezdzi juz sama na rowerze, bez kolek wspomagaczy.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Wybór był rzeczywiście kiepski, może w sezonie będzie coś więcej, u nas w Opolu z tańszych sklepów sportowych został tylko decatlon był kiedyś exisport, bardzo go lubiłam, bo ceny były super - to chyba czeski sklep, ale nie wiem ponoć wycofał się z polskiego rynku
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    kachaw: Ja np boję się wozić córkę na rowerze, bo nie wiem czy nie stracę równowagi


    Ja mam dokładnie tak samo...

    Jest jeszcze jedna porządna zaleta przyczepki - można w niej spać, a jak dziecię zaśnie w foteliku to niestety nie można dalej jechać. Oprócz tego Kameleona, którego mi Mkd zapodała w innym wątku (z poduchą z przodu).

    Migg, raczej tak, chyba, że sporo konarów, bo wtedy może zaczepić o ten pałąk, który się przyczepia do roweru.

    KachaW, co do rolek to nie doradzę, bo młody za młody, ale pamiętam, że ja miałam dwuślady i bardzo stabilnie trzymało mi kostki - w jednośladowych jednak nogi się trochę "gibią". Na razie, tylko w teorii mogę powiedzieć, że młody dostanie na początek rozsuwane dwuślady.

    Jeśli chodzi o przyczepki - pojechaliśmy obejrzeć Giant Peapod. Podoba mi się jedyna, w dwójce jest trochę mało miejsca, poza tym tak jak napisałyście to jeśli ja zajdę w ciążę, urodzę i doczekamy roczku Krasnala Drugiego to Krasnal Pierwszy będzie już zasuwać pewnie na swoim rowerku.

    Anyway, przyczepka wygląda bardzo solidnie, kosztuje 850 zł. Jest zrobiony tak jak Croozer, tylko ta wajha do przyczepiania do roweru jest z jednej strony, a nie z obu. Koła się bardzo łatwo zdejmuje - tak jak w wózkach, fajnie się składa, tak samo jak Croozer, w jedynce jest naprawdę sporo miejsca (w dwójce nie ma przedziałki pomiędzy siedzeniami). I tak samo ma schowek na sporo rzeczy, mąż mówi, że to "bagażnik". Pasy oczywiście pięciopunktowe.

    Nie wiem tylko jak jest z amortyzacją, a pan w sklepie nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    A od jakiego wieku dzieci jeżdżą samodzielnie na rowerze?


    Miki dziś miał swoją pierwszą, samodzielną jazdę po chodniku na rowerku z doczepionymi bocznymi kółkami :-) No ale do w pełni samodzielnej, to jeszcze bardzo daleko. Zresztą jest coś takiego:

    ale to dla ciut większych rowerków, bodajże od 16 cali.
    ---
    A co do przyczepek, to fakt - są zdecydowanie bezpieczniejsze od jakiegokolwiek fotelika rowerowego. Nawet te z niższej półki.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 12th 2013 zmieniony
     permalink
    frag super temat, ja się zgodzę że przyczepka bezpieczniejsza, choć osobiście na rowerze się wywalam, tylko zastanawiam się czy ona nie sprawdza się głównie na ścieżkach? czy w takim powsinie jak jeździcie to da radę?
    my na drugie urodziny kupujemy felkowi rowerek biegowy tylko tez nie wiem jaki, rozrzut cen jak zawsze olbrzymi nie wiem czy drewniany czy zwykły...

    co do rolek dla dzieci to w decathlonie jest fajna opcja rolek zakładanych na buty(chyba) które można wydłużać w zakresie 2 rozmiarów, nie wiem na ile taka rolka trzyma się sztywno nogi,ale wydaje mi się to fajnym rozwiązaniem i ekonomicznym, no i jeszcze można zdjąć z nóg gdy dziecko się znudzi.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    Wiesz co, właśnie w Powsinie widziałam ludzi z przyczepkami. Ale nie wiem, czy po lesie da się jeździć, sama nie wiem, musiałabym przetestować - pierwsze próby już pewnie w kwietniu, więc dam znać.

    A powiedzcie mi - jaki jest cel z tym rowerkiem biegowym? KOmpletnie tego nie kumam, bo jako dziecko miałam tylko taki z doczepianymi kółkami, a potem od razu normalny, a teraz wszędzie tylko takie biegowe widzę, a dzieci jeżdżących z doczepianymi nie...
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    chodzi o utrzymanie równowagi na 4 kołach dziecko nie musi nic robić bo rower i tak się nie przewróci, na biegowym dopóki nie łapie równowagi to podpiera się nogami, z czasem lepiej się odpycha- jest gotowe na oderwanie nóg więc jedzie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    Ee, no dobra, ale jedzie przecież tylko chwilkę, a potem znowu musi jak Flinston nogami po ziemi? Nie kumam tego, chyba jakaś konserwatywno-sportowa jestem ;)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    no musi jak flinston, ale jak już złapie równowagę to się szybciej przesiada na zwykły rower
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    Aaa... No ale czy dziecko ma w tym fun? Czy to tylko po to, żeby ćwiczyć równowagę? Jak to dziecku sprawia tyle frajdy co rowerek z kółkami to może i my kupimy...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    w rowerku biegowym chodzi jeszcze o ruchy naprzemienne, które dobrze rozwijają mózg i koordynację i potem rzeczywiście dzieci łatwiej przestawiają się na rowerki z pedałami dwukołowe, ale nie wszystkie dzieci maja fun z biegowymi, ale ogólnie polecam
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    ja myślę że fun jest lepszy niż na 3kołowym :)
    z tymi ruchami naprzemiennymi to NIE WIEM czy do końca tak jest, bo mi się wydaje że w ruchu naprzemiennym chodzi o współpracę kończyn dolnych i górnych jak w chodzie czy w czworakowaniu a tu ręce tak nie pracują, a jeśli rozpatrujemy same nogi to pracują tak samo na przemian jak w zwykłym rowerze.praca 2półkól jest połączona gdy równocześnie pracuje np prawa ręka i lewa noga-oczywiście jeśli mówimy tylkob o sferze ruchowej (nie mówię tu o widzeniu, równowadze, czuciu ruchu itd)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 12th 2013 zmieniony
     permalink
    znalazłam stronkę z rowerkami a pod spodem jest akurat fragment programu DDTV o rowerkach biegowych, było coś o ruchach naprzemiennych, ale ważniejsza jest koordynacja
    tutaj
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    Ja wiem, pożyczę biegowy od sąsiadki jak Młody podrośnie i zobaczę, czy będzie mu się podobało :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    Fragile tak najlepiej, b o tanie nie są a po co ma leżeć
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    No właśnie ta cena... Jakbym miała pewność, że będzie chciał to luz.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    to ja nie widziałam takich tanich, widocznie za rzadko bywam w decatlonie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    frag nie krasnal to siostra krasnala będzie jeździć...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Haha, Mkd, w sumie racja - albo brat ;)

    Prawdę mówiąc już się nie mogę doczekać wspólnych wypadów na rowery, na narty (wiem, wiem, jeszcze trochę ;)), na łyżwy :)))
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Kiedyś widziałam świetny filmik na YT - jak taki dzieciak robił postępy.Niestety,nie mogę go teraz znaleźć, ale ten też fajny
    Mój Młody na urodziny ma dostać, więc będzie śmigał, mam nadzieję :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    No, fajny filmik, zachęcający! I rower też super :)
    --
    • CommentAuthorrudval
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Do The Fragile.
    Pan ze sklepu nie odpowiedział ci na pytanie o amortyzację, to odpowiem ci ja. Przyczepka Giant takowej nie posiada. Przyczepka rowerowa Croozer, wprawdzie rownież nie ma amortyzowanych kół ale dzięki specjalnym wkładkom w postaci hamaczków, nosidełek czy siedzeń, umożliwia minimalną amortyzację, zapewnia podparcie i odpowiednią pozycję dla dziecka. Warto byłoby się dowiedzeć czy Giant posiada takowe dodatki. Wracając do bezpieczeństwa przyczepek, to tutaj ciekawy artykuł o tym, a tutaj wynik badań na obecność toksycznych substancji w materiałach z jakich wyprodukowane są przyczepki croozer przeprowadzony przez TUV Rheinland. Polecam obydwa.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Rudval, a jakies opinie o croozerze jako wozku do biegania masz/mozesz polecic? Dziecko juz bedzie siedzace (od 9 miesiecy), na trasy pagorkowate (czyli konieczny hamulec, jak bedziemy biec w dol) i glownie po asfalcie, choc jakby dalo rade tez do lasu bym chciala.
    Chariot mi sie marzy, wiem, ze polecany i wyprobowany, ale odstrasza mnie cenowo.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Rudval, dzięki - ten artykuł o testach foteliki vs przyczepki jest niezły. Co do amortyzacji - w Giancie też sa takie dodatki, bo mąż sprawdzał. Czyli w sumie na jedno wyjdzie. Napiszę do Gianta pytanie w sprawie materiałów jakie są używane do przyczepek, kto wie, może odpowiedzą ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Kupiliśmy dziś narty, buty (najmniejsze jakie były, hehe), kask i gogle dla Młodego :tooth: Wygląda jak wielkogłowa mucha :bigsmile:
    Jutro będzie miał pierwszą lekcję z instruktorem, o ile nie będzie lało i zobaczymy jak będzie. Na razie jest entuzjastycznie nastawiony :-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    Oo, ale Wam zazdroszczę! Gdzie go uczycie jeździć?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    Jutro na Górce Szczęśliwickiej, a za tydzień ruszamy do Zakopanego (wolałabym oczywiście np. Korbielów, ale jednak poza nartami trzeba dziecku jakieś rozrywki zapewnić) :-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 25th 2013
     permalink
    O, Livia, my też na Górkę chcemy małego posłać - w tym roku jeździliśmy sobie tam z nim i mały obserwował z wózka - był zachwycony ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 25th 2013
     permalink
    Super było, Młody szybko załapał, a instruktor też był całkiem ok. Mam filmiki, ale niewiele niestety na nich widać, oprócz wielkiej, pomarańczowej głowy Mikołaja ;-)

    Ps. Gratuluję!!!! :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 25th 2013
     permalink
    Livia: oprócz wielkiej, pomarańczowej głowy Mikołaja ;-)


    :DDD Właśnie słyszałam, że najlepiej puścić na narty takiego malucha 3-4 lata, bo wtedy łapią w mig i nie boją się upadków!

    Dzięki :))
    --
    •  
      CommentAuthorLyrena
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    Kobietki, planuję zakup przyczepki dla naszego bąbla. Widzę, że polecacie tutaj Gianta, Chariota i Croozera.
    Przeglądałam już różne katalogi, ale jakoś nie wiem co stanowi kartę przetargową do odpowiedniego wyboru przyczepki. Liczę na pomoc w temacie :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    Lyrena, chyba cena ;))) A tak na serio to sama nie wiem. My się w końcu na Gianta zdecydowaliśmy (podwójnego, bo teraz widzę, że się przyda), ale tylko ze względu na to, że od Croozera się praktycznie nie różni (mąż oglądał oba, ja się na tym nie znam kompletnie), a Chariot jest jakby poza naszymi możliwościami.
    --
    •  
      CommentAuthorLyrena
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Cena owszem jest ważna, ale ważne jest też dla mnie by moje maleństwo było bezpieczne:) Wiesz The Fragile, taka rodzicielska przesadna nadopiekuńczość :) To może ja kupię Croozera i może będziemy testerami obu marek hehe :) Czytałam już też, że Gianty są tańsze, ale często wracają na gwarancji… niestety nie są trwałe. Szukam przyczepki bezawaryjnej i bezpiecznej.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Szukam przyczepki bezawaryjnej i bezpiecznej

    Ja się powtórzę, ale ze swojej strony bardzo polecam Chariota. Mamy ją od dwóch lat i sprawdziła się i jako przyczepka i jako wózek :wink: Jako pchacz zresztą też :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Lyrena: Czytałam już też, że Gianty są tańsze, ale często wracają na gwarancji… niestety nie są trwałe.


    Uuu, a o tym nie czytałam :( To kit...

    Livia - :DDDD
    --
    •  
      CommentAuthorLyrena
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Livia widać chłopak bierze sprawy w swoje ręce od najmłodszych lat ;) czyli użyteczność Twojego Chariota jak najbardziej na plus ;P

    Tak czy inaczej The Fragile dziękuje za podpowiedź :)
    • CommentAuthorMartaZq
    • CommentTimeApr 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Pod względem bezpieczeństwa przyczepka z pewnością będzie bezpieczniejsza ale jej koszt będzie znacznie wyższy. Z kolei fotelik można kupić naprawdę za niewielkie pieniądze. Więc wybór to chyba indywidualna kwestia każdego rodzica.

    [wpis zmieniony przez moderatora]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ja jeszcze wroce do tematu tych nieszczesnych przyczepek. Kolezanka mi mowila, ze Gianta nie maja amorkow. Ona kupila przyczepke Blue Bird, ale prawde mowiac nic o tychze nie slyszalam. Znacie moze?

    A swoja droga wczoraj widzialam tatusia popylajacego dwupasmowka z przyczepka... Brak wyobrazni...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    My chcieliśmy zakupić fotelik do roweru montowany przed rodzicem(miedzy siedzeniem a kierownica) Weeride-ponoc najbezpieczniejsze z fotelików.
    Co do rowerkow biegowych to polecam te z decathlonu. Sasiedzi maja i sa super zadowoleni. Moja mloda już probowala na nim ,,jezdzic,, :bigsmile:. A jutro dostanie już swój wlasny :wink:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.