Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Lewka no a co ja napisałam? Czytasz ze zrozumieniem?
    Napisałam wyraźnie, ze jak dziecko stabilnie siedzi- średnio koło roku i krótkie wycieczki (typu rowerem do sklepu) a nie siedzenie w foteliku godzinę.
    Czyli nie pomyliłam się nic a nic nawet ze zdaniem producenta, który mówi, że najwcześniej od 9 miesięcy.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 8th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja z pytankiem o fotelik rowerowy...macie doświadczenie z takim, który można zamontować na ramie pomiędzy kierownicą a siodełkiem? Co z głową dziecka jak zaśnie? Mąż zobaczył na mieście i się napalił :tongue: :devil::cool:

    Znalazłam takie coś .....można nawet zapiąć stopy?:devil: To bezpieczne? :shocked::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Bananowiec, my mamy taki montowany na kuerownicy (bobike) i zarowno maz hak i syn byli przeszczesliwi, bo wowczas dziecko oglada swait a nie tylek ojca:wink: a dodatkowo ma taka szybke z przodu oslaniajaca - cos jak zomo:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 8th 2015 zmieniony
     permalink
    A te z szybą też widziałam, praktyczne to to?:wink: a jak się miewa głowa dziecka jak uśnie? Podoba mi się to w tych fotelikach, że właśnie dziecko nie jest za rodzicem. A jak komfort jazdy dorosłego?w sensie jak tak ramionami trzeba otoczyć dziecko, wygodnie jest?
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    Eeee Frances nie przesadzaj :tongue:
    Ten na ramę jest w takiej wysokości i odległości, że się ojcowego tyłka nie ogląda :wink:
    Mamy Hamax Siesta podobny do tego Thule, również odchylany, polecany przez wielu użytkowników i my również polecamy bardzo, wygodny i bezpieczny.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 9th 2015
     permalink
    My mamy taki http://myweeride.pl/index.php?id=101.
    Jak na razie dobrze się nam sprawdza. Toska jak zaśnie to kładzie sobie głowę na tym z przodu.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 9th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny póki co faktycznie jesteśmy za wersją fotelika pomiędzy ramą a kierownicą :wink: teraz pozostaje dobrać najlepszy :cool:

    Treść doklejona: 09.06.15 22:59
    I w ogóle dobrze, że mod przeniósł temat do odpowiedniego wątku, którego wcześniej nie znałam:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Judka - A Ty masz fotelik na rower dla Filipka montowany z tyłu - za Tobą - czy z przodu - pomiędzy Tobą a kierownicą?
    Małżonek dojrzał do roweru :shocked: i "pretekstem" do zakupu jest to, że z Martynka bedzie jeździł…. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    Ul_cia: Małżonek dojrzał do roweru

    Oj coś czuję, że do triathlonu zaraz się będzie szykował :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 8th 2015
     permalink
    doti_p: Oj coś czuję, że do triathlonu zaraz się będzie szykował :)

    też tak myślę - choć jak dożyje, ze wejdzie do wody/basenu - to znaczy, że czas umierać ;-)))))))
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Ul_cia na początku maja umieszczałam na forum fotki Tosi w takim foteliku na przód.
    Nam się bardzo dobrze sprawdza.
    http://www.imagebam.com/image/2fa07d408579170
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 8th 2015 zmieniony
     permalink
    O Acia - dziękuje!
    A mogę zapytać skad Twój mąż ma ten ubiór - znana mi firma - dlatego pytam ;-) moze mamy wspólnych znajomych ;-)))
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Jeśli chodzi o ten czarny to udziela się na forum tej strony http://pro-cycling.org/ . Sam projektował ten strój.
    A ten z napisem skandia to wygrał w maratonie.
    Ale też zna parę osób które pracują w Langteam.

    Treść doklejona: 09.07.15 08:22
    Jeśli chodzi o ten czarny to udziela się na forum tej strony http://pro-cycling.org/ . Sam projektował ten strój.
    A ten z napisem skandia to wygrał w maratonie.
    Ale też zna parę osób które pracują w Langteam.
    Na foto jest tylko górna część.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 23rd 2015
     permalink
    Dziewczyny, ja wrócę jeszcze do rowerków biegowych. Przeczytałam całą dyskusję, ale nie zauważyłam poruszenia jednej kwestii - a mianowicie rodzaju opon. Lepsze piankowe czy pompowane? Puku maja i takie. Piankowe - LR M i pompowane LR 1L.
    Nie mam pojęcia jakie lepsze. Maks też jest wysokim dzieckiem - pół roku temu miał 91 cm. No i nie wiem w ogóle na jakie rowerki patrzeć przy takim wzroście. Bo wszystkie pisałyście o zaletach rowerów, bo są niskie. A ja nie wiem czy dla Maksa mam patrzeć na te najniższe, czy właśnie już nie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 1st 2015
     permalink
    Młody zażyczył sobie hulajnogę na urodziny :)
    Jeździł już niejedną i właściwie nie widziałam różnicy pomiędzy micro, a jakąś podobną niemarkową i zastanawiam się czy faktycznie MICRO coś wyjątkowego cechuje :)
    Może ktoś ma jakieś doświadczenia.
    Zastanawiam się też czy balansowo skrętna (D. tego nie załapał jeszcze) jest lepsza od takiej skręca normalnie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny. Kupilismy Karolkowi rowerek na poczatku miesiaca. Polecam calym sercem. Na Puky od kolegi Leo bal sie jezdzic. A na ten wsiadl i pojechal. Od razu zalapal, lapie rownowage i nozki podnosi ladnie do gory. Juz pierwszego dnia tak robil (wtedy na kilka sekund) i uciekal Tacie na nim ;) Teraz ja za nim biegam. Rowerek ma siedzisko na 29,5cm najnizej.(Karol mial ze dwa miesiace temu 98cm wzrostu, teraz pewnie ma cos kolo metra;)). Rowerek ma rowniez blokade kierownicy. Kolka pompowane (mozna na stacji dopompowac), jest lekki - wazy 3.25kg i dzieciom na placu zabaw bardzo sie podoba (kazdy by chcial na nim jezdzic, nawet dziewczynki). Karol niechetnie oddaje, hulajnoga poszla w odstawke. Zaluje, ze juz na wiosne mu nie kupilismy.
    Karol wniebowziety! My rowniez jestesmy bardzo zadowoleni z zakupu.
    Rowerek Early Rider Lite - tutaj link do angielskiego sklepu, ale wiem, ze w Polsce tez sa.

    Treść doklejona: 01.08.15 17:39
    Caro_line: MICRO coś wyjątkowego cechuje :)
    Może ktoś ma jakieś doświadczenia.
    Zastanawiam się też czy balansowo skrętna (D. tego nie załapał jeszcze) jest lepsza od takiej skręca normalnie.


    Karolek ma Mini Micro - dokladnie taka , od wrzesnia 2014 (tylko ma turkusowa). Od razu zalapal jak na niej jezdzic. Teraz poszla w odstawke odkad jest rowerek - jezdzi nia sporadycznie po mieszkaniu. Teraz jest faza na rower.
    Jakbym teraz kupowala hulajnoge kupilabym ta wieksza- Maxi Micro (niby jest od 5 lat, ale wedlug mnie 2 latek bez problemu by na niej smigal), kolega Karolka ma i nie mial problemu z jezdzeniem na niej w zeszlym roku jak dostal swoja (wymieniali sie na placu zabaw).
    Mini jest do 20kg, Maxi do 50kg. Jakosc hulajnogi Micro jest super, nasza wyglada swietnie. Ta Maxi na dluzej by starczyla.

    Treść doklejona: 01.08.15 17:45
    Caro_line: Jeździł już niejedną i właściwie nie widziałam różnicy pomiędzy micro, a jakąś podobną niemarkową i zastanawiam się czy faktycznie MICRO coś wyjątkowego cechuje :)

    Wydaje mi sie, ze jakosc materialow z jakich zostala wykonana. Ciezar. Kolezanka Karolka ma taka hulajnoge bezfirmowa - wyglada jak Micro. Ale ma plastikowe kolka, jest ciezsza i czesto widze, ze Natalka nie chce na niej jechac i chce by ja ciagnieto. Karolek smigal i nigdy nie chcial by ktos go ciagnal. Zawsze uciekal, szalal, zjezdzal z gorki, podjezdzal. ;) Teraz jak pisalam hulajnoga stoi i rower jest numerem jeden. Ciekawa jestem czy do niej wroci.. bo na razie sie na to nie zapowiada ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 1st 2015
     permalink
    My też mamy mini mikro, od niedawna, bo kupiliśmy na dzieñ dziecka i jesteśmy bardzo z niej zadowoleni. Jest super wykonana, lekka, stabilna, no i ma kauczykowe koła przez co łatwo się na niej jeździ. Z czystym sercem moge ją polecić ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 2nd 2015
     permalink
    Dzięki za opinie:)
    Cena trochę straszy, może uda się na fajną używkę trafić w takim razie:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Cicho tu to podbijam temat zapytaniem :

    Czy możecie polecić jakieś narty dla trzy i pół latki? Nadia wczoraj pierwszy raz jeździła i chce JESZCZE :bigsmile::bigsmile::bigsmile: a ja kompletnie zielona w temacie jestem. Jeszcze buty musimy dorzucić :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 21st 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jak ktoś chętny to mam do sprzedania rowerek biegowy PUKY - sprzedane
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, dziwne pytanie i nie wiem, czy tutaj czy na fitnessie je zadać - szukam hantli lżejszych niż pół kilo, dla chłopaków - mogą być nawet puste, ale żeby wyglądały jak dla dorosłych, a nie jak zabawki. Powód jest jeden - jak ja ćwiczę to zabierają moje, a te jednak są za ciężkie i nie chcę, żeby sobie krzywdę zrobili. Widziałyście coś takiego?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 26th 2016
     permalink
    Ja gdzieś widziałam takie z gąbki, duuuże hantle były, a leciutkie :) I sztangę też taką widziałam.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 27th 2016
     permalink
    Frag, sa takie hantle do water aerobic. tego szukaj
    http://water-shop.pl/65-akcesoria-na-rece-i-nogi
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 27th 2016
     permalink
    Ooo dzięki!!!
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 8th 2016
     permalink
    Dziewczyny w jakim wieku Wasze pociechy przesiadly sie z rowerku biegowego na normalny z pedalami (bez bocznych kolek)?
    Jaki rowerek wybraliscie? Karolek ma teraz biegowke Early Rider Lite ( waga 3,2kg).
    Szukalam rowerku nastepnego, bo juz sam pyta o taki z pedalami. I zastanawiam sie czy kupic w tym sezonie z kolami 14 czy poczekac sezon i kupic 16.
    Szukam rowerku lekkiego okolo 5,5kg, aluminiowego, do lat 6. Jeden znalazlam, ale cena spora. Dlatego tez sie zastanawiam czy roku jeszcze nie poczekac i nie kupic wiekszego (kola 16).
    Jakie sa Wasze doswiadczenia?

    Dodam, ze Karol bardzo lubi jezdzic na rowerze. Na biegowce na ostatnim szczeblu teraz ma w sam raz, wiec w sumie ten sezon moglby na nim przejezdzic.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Madzia, mój Dominik dostał 14 i nie żałuję, ma 100 cm wzrostu, dotyka normlanie nóżkami podłoża, załapał od razu, śmiga już tak, że ledwo za nim nadążam.
    Boczne kółeczka oczywiście jeszcze ma ale myślę, że to kwestia czasu, wydaję mi się, że już je dam nieco wyżej... i tak stopniowo aż zlikwidujemy.
    Mąż kupił mu rower w UK o taki i jestem bardzo zadowolona, tzn Dominik:)
    rower
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 8th 2016
     permalink
    i 14 i 16 beda ok. My teraz dopiero bedziemy wymieniac na 20.
    Dobre sa te z decathlonu btwiny. my mamy gianta, ale sa dosc drogie. No i lekkie tez raczej nie sa.
    co do dotykania nozkami podloza to nie jest to warunek konieczny do jazdy. Piotrek nauczyl sie ruszac i zssiadac na 2 kolkach jak nogami nie dotykal. choc wiadomo, ze to latwiej i bezpieczniej.
    -- ;
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMay 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Madziauk, mój Jaś w wieku Karola jeździł na 14. Teraz ma prawie 5 lat i dostał 16 i w zeszłym roku zdecydowanie nie dałby rady na 16. Na 4 kolkach może do ziemi nie dosięgać, ale jak będziesz chciała zdejmować boczne kolka to Nauka jest o wiele łatwiejsza jak dotyka do ziemi.
    Mój mocno szaleje na rowerze (nogi do góry i na kierownice😄, ostre skręty) i bez dotykania nogami do ziemi cieżko by było.
    14 mamy btwin, a 16 kellys
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 8th 2016
     permalink
    Karolyn: Mąż kupił mu rower w UK o taki i jestem bardzo zadowolona, tzn Dominik:)

    A jak z waga - 9,8kg, Dominik sobie radzi?

    Ja chce taki bez bocznych kolek kupic. Znajomi maja taki, i wydaje mi sie calkiem fajny. Karol od kogos nie chce sprobowac, woli swoj rower. Musze podjechac i zobaczyc ten (akurat jest w promocji) i wazy 6,2kg. Znalazlam jeden lzejszy 5,7kg i dwa razy drozszy. Chyba nie ma sensu przeplacac, tym bardziej, ze pewnie za rok trzeba bedzie zmienic na 16.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 8th 2016 zmieniony
     permalink
    madziauk: A jak z waga - 9,8kg, Dominik sobie radzi?


    W ogóle jej nie odczuwa, nie wydaje się być ciężki, małemu bardzo dobrze się jeździ.
    Tak jak mówię, ja za nim już nie nadążam :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 8th 2016
     permalink
    Karolyn: W ogóle jej nie odczuwa, nie wydaje się być ciężki, małemu bardzo dobrze się jeździ.
    Tak jak mówię, ja za nim już nie nadążam :)


    Fajnie :) Ja za moim tez, juz od zeszlego roku za nim biegam. Dzis caly dzien spedzilismy w parku - piknik na obiad, pozniej do wieczora ze znajomymi i kolega Karolka siedzielismy. Karol jak wstal o 7 rano, na 10 byl na zajeciach z pilki noznej z Tata. Pozniej do domu, zjadl zupe i poszlismy do parku na rower, grac w pilke i piknik. Jezdzil glownie na rowerze - przez wiekszosc czasu. Tata za nim dzis biegal ;) Ja mialam wolne. Nie wiem skad on ma tyle energii, zasnal o 21:20 dopiero. ;) Jak ja lubie wiosne, dzis u nas byla letnia pogoda (26st C). Chcialabym by przesiadl sie z biegowki na rowerek z dwoma kolkami tylko (bo taki byl nasz zamiar przy kupnie biegowki). Musze z nim podjechac do sklepu. Moze na weekend zrobimy wycieczke i zahaczymy o ten sklep rowerowy. :)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Słuchajcie, jak też mam zagwozdkę z rowerkiem.
    Gosia ma biegowy puky - ten najmniejszy z kołami 10cali i delikatnie mówiąc śmiesznie już na nim wygląda, poza tym - ten rowerek nie ma hamulców i już kilka par butów załatwiła hamowaniem nóżkami (pomijam, że czasami to już niebezpieczne, bo śmiga dość szybko na nim).
    Jak zobaczyłam dziewczynki Doti, to chciałam kupować normalny rowerek z pedałami, ale Gosia jak tylko usłyszała to płacz, że ona nie chce, jest malutka i nie potrafi itd. Więc myślę o większej biegówce - takiej, żeby hamulce miała - tylko nie wiem, czy 12 czy 14 cali koła? Coś podpowiecie? czy Wasze 4-latki mają jakieś biegówki?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Ja teraz kupilam EasyGo - biegowka 12 cali. Rewelacja. Póki co rower z pedalami czeka az Krasnal będzie gotowy jeździć bez bocznych kółek - to była pomyłka.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Madzinka83, moja Lusia miała też tego małego pukiego, miesiąc temu kupiłam używany puky 12 cali na pompowanych kołach, te wersję bez hamulca. Zastanawiałam się nad lżejsze biegówką, ale stwierdziłam, że najatwiej się przesiadzie na taki sam rower tylko rozmiar większy. Dodatkowym argumentem za używką była perspektywa rowerka z pedałami, ale to chyba dopiero za rok.
    Lusia dużo lepiej jeździ na tym większym i szybciej ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Dzięki. Właśnie myślę o używce, bo szkoda kasy na rok-dwa. Tak się wahałam nad kołami, ale myślę, że 12 czy 12.5 będzie ok, bo jednak inaczej jak rowerek ma pedały (wtedy większy się kupuje). A Gosia z tych drobniejszych i mniejszych dzieci - jeszcze metra wzrostu nie ma, 14 kilo waży.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  1.  permalink
    Ja mam jedno pytanie do Was - po co po rowerku biegowym, na którym dzieci utrzymują równowagę i świetnie sobie radzą chcecie kupować rowerki z bocznymi kółkami, to jest cofanie dziecka w jego postępach w utrzymywaniu równowagi przecież.
    Moja mała dostała rowerek biegowy gdy miała roczek - wtedy g nie używala bo nie umiała. Zaczęła mniej więcej jak miała 1,5 roku i przez rok go ujeżdżała a potem wsiadła na mały rowerek na dwóch kółkach i pojechała( nie miała 3 lat) Trzymałam jej z tyłu do utrzymania równowagi kijem ale w powrotnej drodze wracała już sama....
    więc dziewczyny więcej wiary we własne dzieci, one dadzą radę - a jak już świetnie śmigają na rowerku biegowym to można spokojnie zmieniać -oczywiście jeśli samo dziecko chce
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Margaretka, ale chyba o tym właśnie piszemy - rowerek biegowy, a potem zwykły.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Margaretka piszesz z perspektywy własnego dziecka, a niestety z tym jest różnie. Mój Dominik nie potrafił w ogóle pedałować, nawet na takim większym traktorze z pedałami, pedałowanie to była dla niego abstrakcja. Zatem nie wiem jak miałby wsiąść na rower z pedałami bez bocznych kółek i pojechać, zwlaszcza, że był tym zniechęcony. Teraz już smiga, a boczne kołka daje coraz wyżej. Pewnie zaniedługo całkiem się ich pozbędziemy, bo już są w miarę wysoko. Takze na każde dziecko jest inny sposób. U nas się sprawdziło.:wink:
    Dodam, że dzieciaki z mojego przedszkola mają w ogóle problem z pedałowaniem, po rowerku biegowym i to niestety potwierdza wiele mam i tatusiów. Kwestia czasu i przyzwyczajenia na pewno ale nie sądzę, że większość dzieci od razu załapie jazdę na dwóch kółkach.
    Ja też myslalam, że młody obcykany w biegowym , raz dwa załapie normalny, ale niestety...tak nie było. Próbując na siłę pewnie by tylko się zraził....no ale jak miałam nawet próbować skoro on pedałować nie potrafił a kijek to wg mnie gorsze zlo nie wspominajac juz o reakcji mlodego.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    madzinka83: czy Wasze 4-latki mają jakieś biegówki?

    Moj 3,5 latek juz wola za rowerkiem z pedalami. Ale z tej firmy co mamy Karolka Early Rider Lite, to sa wieksze biegowki i bardzo fajne, lekkie. Nie wiem tylko czy posiadaja hamulce.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Madzinka my wzięliśmy ten 12 calowy z Decathlonu za 199 zł z hamulcem. Franko nie ma siły pedałować jeszcze ale on z wagi i wzrostu przepiórczego ;) wiec po zmierzaniu rowerków uznaliśmy ze na ten rok jeszcze biegówka.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    czerwinka: Franko nie ma siły pedałować jeszcze ale on z wagi i wzrostu przepiórczego ;

    To tak jak moja panna. Dzięki za rozjaśnienie tematu. Szukamy wobec tego biegówki.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Moja Lusia tez szczypior 101 cm i 13,5 kg. Na mniejszym pukim jeździła niechętnie, dopiero tej zimy jak była chora to z nudów zaczęła śmigać na hulajnodze (2 kółka z przodu) w domu i załapała dopiero równowagę i poszło. A tak to było 5 kroków i rzut na ziemię rowerkiem.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    U nas podobnie Aga bardzo ruchliwa a nie chce się zaprzjaźnić z pukym, ktory kupiłam w zeszlym roku, używkę, najmniejszy, bo ona malutka ok 90 cm i 10 kg wagi.
    mam wrazenie ze na wysokość jest ok ale rowerek za ciężki.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    czerwinka: Madzinka my wzięliśmy ten 12 calowy z Decathlonu za 199 zł z hamulcem.

    Te z decathlonu sa strasznie toporne, wiec pewnie dlatego mu ciezko pedalowac. Ja bylam z Karolem w dacathlonie u nas, i mu tez ciezko szlo. Probowalam rekoma mu krecic i masakra, ciezko bylo. Pozniej w niedziele sprobowalam pokrecic pedalami u kolegi Karolka w rowerze (14tce), rower lekki, aluminiowa rama, pedaly chodza leciutko i nie dziwne, ze kolega latwo przesiadl sie z biegowki na ten rower. Zajelo mu to ponoc 30min. I pojechal :)

    Treść doklejona: 10.05.16 23:28
    Dorit: U nas podobnie Aga bardzo ruchliwa a nie chce się zaprzjaźnić z pukym, ktory kupiłam w zeszlym roku, używkę, najmniejszy, bo ona malutka ok 90 cm i 10 kg wagi.
    mam wrazenie ze na wysokość jest ok ale rowerek za ciężki.

    A ile wazy? Ja dlatego szukam kolejnego rowerka, rowniez lekkiego - ponizej 6kg. Choc moj Karol wazy 16kg i mierzyl w marcu 103cm (teraz go nie mierzylam, pediatra go w marcu mierzyla jak bylismy na wizycie).

    Moj Karol srednio sprawny - np. na placu zabaw. A rowerek biegowy zalapal pierwszego dnia. To samo z hulajnoga (mamy micro mini na 3 kolkach). Smiga az milo.

    Treść doklejona: 10.05.16 23:30
    A! I Karol jezdzi zawsze w kasku. Jak wy robicie ze swoimi pociechami? Pytam bo ostatnio podczas pobytu w Polsce duzo dzieci mijalo nas a to na rowerku a to na hulajnodze bez kasku (spora wiekszosc) - i moj synek zaczal sie dopytywac dlaczego oni moga, a on musi w kasku.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 11th 2016 zmieniony
     permalink
    u nas dzieci na biegowych tylko w kasku widuje.

    Treść doklejona: 11.05.16 07:22
    madziauk - dobrze robisz ze w kasku - dobre nawyki to podstawa, juz o bezpieczenstwie nie wpomne.
    moje dziecko zawsze w kasku jezdzi i od zawsze (oprocz trojkolowego rowerka jadacego w tempie slimaka). jak wyjezdzamy poza ogrodzenie to i kamizelke zolta nakladam mu na grzbiet. i swiatla ma w rowerze.
    musi byc widoczny, musi byc bezpieczny. ja jak z nim jezdzilam na rowerze to to samo - na siebie kask, kamizelka i swiatla (wiadomo ze nie zapalone w dzien, ale byc musza)
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 11th 2016 zmieniony
     permalink
    U nas też wszyscy w kaskach - na rolkach, na rowerach... ostatnio miałam akcje, która potwierdziła jak bardzo jest potrzebny - Krasnal wjechał w płot, młody spadł do tyłu i gruchnal z całej siły głową w chodnik - aż huknelo. Gdyby nie kask... ech, lepiej nawet o tym nie myśleć.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 11th 2016 zmieniony
     permalink
    MadziaUK ale z Decathlonu mamy BIEGOWY 12 calowy a pedałowe mierzyliśmy nie tylko Decathlonie ale i go-sporcie i w sklepie rowerowym. Franio jest malutki i lekki i poprostu nie ma siły pedałować a na sile nie będę go przesadzać bo juz trzeba, bo ma juz prawie 4 lata, bo inni juz jeżdżą . To jemu mam być komfortowo i ma sie tym bawić. I nie zgodzę sie ze Ze Decathlonu sa ciężkie bo były dwa modele i jeden z nich ważył nie całe 5 kg i były porównywalne z rowerami znalezionymi w dobrym sklepie rowerowym.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    czerwinka: na sile nie będę go przesadzać bo juz trzeba, bo ma juz prawie 4 lata, bo inni juz jeżdżą . To jemu mam być komfortowo i ma sie tym bawić


    :thumbup::thumbup::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Czerwi i ja sie.z toba zgodze. Bo.my zbyy ambitnie podeszlismy do tematu i kypilismy chlopaakom 14 i 16 z decathlonu i efekt jestt taki ze. Fran naa bocznych kolach zapomnial o równowadze a i fel sobie srednio radzi. Tylko dla fela boegowki to bym raczej juz bym nie.znalazla bo.on wielki przeciez.

    Tylko u nas do tego dochodzi sporadyczne jwzdzenie na rowerze bo nie ma gdzie się uczyc no i.trudno pchac wozek i dwa rrowery jednoczesnie..

    Nie wiem co mam teraz z franem.zrobic. myslalam by mu.oddkrecic pedally od tego nowego rowerka tylko.mnoe to przeroslo.
    Oczywiscie.o.powricie na stare rowery.nie.ma juzz mowy
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    mkd: Fran naa bocznych kolach zapomnial o równowadze a i fel sobie srednio radzi


    To samo u nas było, także po dwóch tygodniach kupiliśmy używany biegowy, największy jaki znalazłam, a tamten poszedł do "serwisu" i czeka aż Krasnal będzie gotowy, może za rok.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.