Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMay 14th 2008
     permalink
    Biela, Josaris piękności :) Dla każdej coś innego :) I to jest piękne :)
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 15th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 16th 2008 zmieniony
     permalink
    w związku z tym iż mamuś tu coraz więcej jest na 28..
    "czy czasem *rosnące razem z brzuszkiem staniki* nie *są niszczycielem* biustów przyszłych mam??"
    Dużo kobiet w ciąży, zachęcanych do noszenia staników “rosnących razem z brzuszkiem”, które rozciągają się niemiłosiernie w obwodzie tylko po to, aby sprawiać iluzję komfortu dla ciężarnej, po dziewięciu miesiącach ciąży i kilku kolejnych karmienia ma zamiast biustu właśnie naciągnięte, smętnie zwisające uszy spaniela.


    oraz "bądź mamą w dobrym rozmiarze"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Dziwny komentarz o jędrności wynikającej z nienoszenia bielizny. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 16th 2008
     permalink
    Dziwny w jakim sensie? to tylko fragment artykułu..
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 20th 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 23rd 2008
     permalink
    Masz może jakieś modele Masquerade? Jak się mają ich rozmiary do Panache i Freyi?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 23rd 2008
     permalink
    Ama Masquerade to Panache. ma tylko zwykle wezsze niz Panache fiszbiny.
    mam antoinnette, perla i casablance, mierzylam Aragona, Polke, Hestie.

    wg mnie btw jesli jestes Freyowiec to ta sama miska w Masquerade powinna Ci pasowac. jesli panachowiec to pewnie wieksze bo one niby sa malawe a ja ma ta sama miseczke. fiszbiny sa dosc waskie choc podobno i tak szersze niz we Freyi.

    co chcesz wiedziec, podaj konkretny model.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 26th 2008
     permalink
    Interesują mnie właśnie te, które mierzyłaś.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 27th 2008
     permalink
    wszystkie 6 ktore mierzylam???:wink:
    mam 83/105 nosze zwykle 75FF Freya chociaz czasami miseczka we Freya jakby troszke zbyt mala na wieksza piers, a obwod moglby byc w 75tkach Freya ciasniejszy...

    heh bralabym te same rozmiary co we Freyi dla:
    Antoinette, Perla,
    (normalnie scisliwe, miseczka w normie)

    miseczkowo Aragon , Hestia (chociaz tu bym wziela wezszy obwod raczej)

    miseczke raczej wieksza, obwod ten sam dla:
    Polki (scisla jest normalnie w kierunku bardzo scisla)

    czarna Casablance 75ff odsylam lub sprzedaje jak ktos chetny(nowa z metkami za 99zl+ 6zl wysylka poleconym) wiec ciezko mi powiedziec, obwod jakby ten sam co we Freya, miseczka jakby ciut wieksza...a nie chce mi sie juz wymieniac.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 27th 2008
     permalink
    Dodam ze perla ma cuuuudne koronki takie jakby staroswieckie, swietnie trzyma(to strapless) kolor jakby jasny kremowo-bezowy.
    mam do nich stringi, tez przepiekne:cool: jestem w Perle zakochana
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Casablanka ma za dużą miseczkę jak dla Ciebie?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 29th 2008
     permalink
    Casablanca juz sprzedana. miseczka niby ok chociaz minimalnie moglaby byc mniejsza o dziwo. a niby to malomiseczkowiec. mi np. zupelnie inaczej sie piersi ukladaja w balkonikach masquerade.
    zostawilabym ją ale ramiączka jakby dziwnie na mnie leżały, tzn mimo że luźne wydawały się naciskać? obwod zapiety na ost. haftke powodowałby u mnie dyskomfort a i tak nie pomagał na ramiączka.aa i mialy takie kosmyki ktore mnie gryzły.
    to zalezy od osoby bo pewnie po praniu by to gryzienie sie uspokoilo bo by ramiaczka byly miekkie ale nie chcialam juz ryzykowac. sprzedałam dziewczynie z forum, która ma juz dosw. w masqueradkach wiec wiedziała co kupuje. poza tym kupic chciala po moich slowach ze mnie gryzie. widac ma biala i jej nie gryzie:wink:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    a już myślałam, że modelka Samanty będzie nosić dobrze dobrany biustonosz
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 4th 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJun 4th 2008 zmieniony
     permalink
    z chęcią cos wypróbuję, bo póki co mam gdzieś polskie K/L :wink: przy 65 pod
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 4th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 4th 2008 zmieniony
     permalink
    dwa modele z obwodami 60 i 65.

    * Push-up

    * półusztywniany

    a na jesien ma być to cudo:

    * Cabaret w wersji red i blue
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 4th 2008 zmieniony
     permalink
    dzisiaj ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu zobaczyłam w sklepie biustonosze w rozmiarach do G. oczywiście na mnie był za mały, ale ten mamy leżał idealnie tylko nie ten kolor.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    jeszcze jakaś firma się rozkręca chociaż nie aż tak. na forum pojawiła się "gorseciarka która projektowała dla wielu polskich firm" i będzie z nią "spotkanie w Wawie": . będzie projektowała i szyła swoje kolekcje w Łodzi, bo tam mieszka.

    no zaczyna się coś w Polsce dziać:)

    a w jakim sklepie bladykotku?? moze napisz o tym na forum biusciastych w topiku przyjazne sklepy lub dobre sklepy stacjonarne:) jakie firmy modele ktore rozmiary i czy polskie czy brytyjskie:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    Grunt to konkrety.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 5th 2008 zmieniony
     permalink
    na intymna.pl pojawiły się staniki Mileny - bialo-zolty sorbet


    oraz czekoladki Gai :)



    smaczne lato u polskich producentów się zapowiada :wink:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    jeszcze i "kolorowy krisline" z chyba brytyjskimi rozmiarami (modelkę mają FATALNA)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 5th 2008 zmieniony
     permalink
    hehe, faktycznie - trochę jak ze stron +18; ja chyba dojrzewam do decyzji, żeby kupić jakiś stanic zgodnie z "regułami", tylko jakoś nie widzi mi się kupowanie bielizny przez internet
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    Do czasu aż okazuje się, że bielizna kupiona przez inet, po konsultacji z właścicielką sklepu, jest strzałem w 10.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 5th 2008 zmieniony
     permalink
    dokładnie ja tez sie bronilam przed zakupami przez neta:wink:

    a potem okazalo sie ze przez neta kupiony stanik to moge pomierzyc kilka razy na spokojnie po kąpieli jak jestem wypoczeta zobaczyc jak lezy pod roznymi bluzkami kieckami...
    i jak nie pasuje to oddac lub wymienic:wink:
    spokoj ducha i tyle:cool:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    to bardzo ciekawe że biustonosze dla karmiących mam są tylko do E :confused: przynajmniej na intymna .pl
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    Jeśli chodzi o karmniki i ich rozmiarówkę, to ja się raz nacięłam w sklepie Triumpha, bo nie mieli akurat nic powyżej C, czyli na moje 75D nie miałam szans. Rozczarowało mnie też ich wzornictwo, a właściwie jego brak- dwa modele w jednym, białym kolorze. Biorąc pod uwagę, że okrojona rozmiarówka, to lekka kpina to była. Z normalnych staników był i wybór rozmiarów, i kolorów, ze znalezieniem czegoś w moim rozmiarze i kolorze, fasonie, który mi się podobał nie stanowiło większego problemu. Chociaż fasony, materiały takie bardzo klasyczne, brakowało mi czegoś z polotem, takiego lekkiego.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 5th 2008 zmieniony
     permalink
    jemma a jakie masz wymiary? we wrocku mieszka chyba Ama? moze Ci doradzi sklepowo , na pewno najpierw trzeba znac wymiary.

    co do karminkow polecalabym poszukanie na forum biusciastych odpowiedniego topiku:wink: Triumpha nie komentuje. intymna dopiero od niedawna wprowadza rozmiary rozne i nie informuje czy to polska rozmiarowka czy angielska a tabelki powyzej E nie ma;) a sprzedaje nawet do miseczki I:wink:

    sa lepsze sklepy tu podaje przyklad, bo mi na maila przyslali:wink:
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 5th 2008 zmieniony
     permalink
    Co do Triumpha- szczyt marzeń to nie jest, ale nie mam trochę teraz czasu biegać po Trójmieście w poszukiwaniu sklepu-marzenie jeśli chodzi o staniki, większość w których zaopatrywałam się do tej pory odpadło z braku rozmiarów. A do kupowania bielizny przez internet to musiałabym się przekonać, bo jakoś nie mam zaufania do kalkulatorów do końca. Chociaż, te które były zlinkowane przez Vicky są kuszące i cenowo, i niektóre wzorami. Tyle że jak się potrzebuje stanika "na już zaraz", bo stare, źle dobrane i z sylwetki lżejszej o te parę kilogramów, leżą gdzieś głęboko w szafie zupełnie bezużyteczne, to czas oczekiwania na przesyłkę dłuży się.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    Tęsknię czasami do czasów (nie tak odległych), gdzie raz po raz biegałam sobie bez stanika i wygodnie było, i lekko. Niby nie nastąpiła jakaś kolosalna zmiana rozmiarów, ale biust się zrobił bardziej wymagający.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    *pelasia* a jakie masz wymiary? w gdyni na wojta radtkego w galerii rajstop naprzeciwko hali jest troche brytyjczykow
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 5th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Nie mam jakiś oszałamiających wymiarów 80 pod i 98 w biuście, do tej pory, przy może 2 cm mniejszym obwodzie w biuście nosiłam 80B i myślałam, że stanika o miseczce powyżej B nie wypełnię za żadne skarby. Teraz noszę 75D (kalkulator wyliczył mi bodajże 75E) i jest już jak dla mnie o niebo lepiej. Jak mnie projekty przestaną osaczać z każdej strony, to się przejdę chyba do dobrego stanikowego sklepu.
    Vicky, a jesteś z Trójmiasta?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    tak z trojmiasta jestem:) chociaz osobiscie to zamawiam z neta:wink:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    pelasiu oczywiscie kalkulator to wskazowka ja przy 83 na 105 mam 75FF.. tyle ze FF BRYTYSJKIE.
    A NA Twoje wymiary to Ci kalkulator wylicza 70FF brytyjskie:P EWENTUALNIE moglabys przy ciasnych stanikach 75F BRYTYJSKIE!!
    a jak Ty sie miescisz w 75E zapewne polskiej rozmiarowki to ja zielonego pojecia nie mam...wg polskiej to te 75G powinnas miec(75F jesli miseczka bylaby na tyle duza ze odpowiadalaby brytyjskiej czyli np. krisline)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Jaka jest rozmiarówka Kris Line? Polska czy brytyjska?
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Ano nie wiem, ale naprawdę zawyżony jeśli chodzi o miseczki wydaje mi się ten kalkulator. Na razie mieszczę się w 75D i jak na moje bokami ani górą nic mi nie wypływa. Zamówiłabym coś przez neta, ale mam mętlik jeśli chodzi o rozmiary (bo inne polskie, inne brytyjskie, jedne ściśliwe, inne nie), a w sklepie to jednak można przymierzyć. Gdybym jeszcze trafiła na panią, która potrafi doradzić, to byłabym szczęśliwa. Tylko żeby to nie była pani doradzająco-wciskająca, ostatnio trafiłam na taką, co mnie przekonywała do push-upa, w który może i się mieściłam, ale brzegi stanika brzydko odstawały, odznaczając się pod bluzką nieestetycznie, a stanik był w cenie ok.200 zł. Uciekłam z tego sklepu czym prędzej i nie mam zamiaru wracać.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Vicky 94/74, normalnie noszę 75C ale sama widzę, że miski są za małe bo drut "ucina" mi piersi od zewnętrznej strony. Dla mnie to chyba musiałby być jakiś model stanika z szeroko rozstawionymi drutami, nie wiem czy wiesz o co mi chodzi - znasz jakiś wart polecenia model tego typu?
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Jemma - firma Panache ma szeroko rozstawione fiszbiny(druty). rozmiar 75c? wow podziwiam ze sie wcisnelas. i skoro nosisz wiekszy obwod niz masz SCISLE POD to pewnie z tylu podjezdza Ci na maxa..
    kalkulator rozmiarow
    wg niego powinnas nosic 65FF BRYTYSJKIE!! moglabys sprobowac tez scisliwe 70F brytyjskie. polskie 70G.

    ja przy 83/105 nosze 75FF:) spokojnie duza miska przy scisliwym obwodzie - obejmie CALA PIERS - i obwod bedzie dobry:)
    przy zbyt malych miskach obwod jest przez nie naciagany i pije w plecy. poczytaj wskazowki dla pelasi, i pare postow wyzej gdzie i jak mozna tanio kupic stanik. powodzenia!


    pelasiu
    oczywiscie zdarza sie ze kalkulator zawyza zaniza..jednoczesnie NIE O TYLE...moze nie widzisz jeszcze ze LEKKO Ci cos wystaje, albo ze np. masz faldki niby tluszczu przy pachach..

    zdziwilabys sie jakie szczegoly wychwytuje wprawne oko..
    czy fiszbiny idealnie przylegaja do mostka??
    czy z tylu stanik zachowuje idealnie linie poziomą? ani troche nie podchodzi do gory?
    czy miski tworza z piersia idealnie gladka linie -tzn. czy piers ani troche nie odstaje od krawedzi miski - nie ma zadnych nawet malych pozornie wypuklosci??
    popatrz tak wyglada idealnie dobrany stanik pochodz po tych wskazowkach obejrzyj. obejrzyj ten i kolejne kroki
    "sprawdz czy nosisz dobry stanik": - pochodz po tych wskazowkach obejrzyj. obejrzyj ten i kolejne kroki
    jeszcze inne obrazkowe wskazowki czy na pewno dobrze dobralas stanik

    musialabys uczciwie przy lustrze zrobic sobie mini wywiad
    zgodnie z dzialem "jak prawidlowo dobrac stanik w wiki na 28dniach":http://wiki.28dni.pl/jak_prawidlowo_dobrac_stanik_na_maly_i_duzy_biust
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 6th 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Chyba muszę się przejść do jednego z tych sklepów, o których dziewczyny pisały w tym linku. Po zmianie z obwodu pod biustem z 80 na 75 czuję, że stanik rzeczywiście podtrzymuje piersi, tyle że się odciska paskudnie dość na ciele, chociaż nie pije mnie raczej. Może rzeczywiście większa miseczka przy obwodzie 75 załatwi sprawę. Jak będę miała chwilę, to przejdę się do tego sklepu i pomierzę różne rozmiary.
    Co do ściśliwości obwodów pod biustem, to zawsze zwracała na to uwagę kupując stanik i przy 80 w momencie zakupu było OK, ale po jakimś czasie noszenia ten obwód chyba się mooocno zmieniał, bo jak teraz przejrzałam stare staniki, to zupełnie nie trzymały w obwodzie
    -- ,
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    pelasiu na pewno wieksza miseczka pomoze, wg wymiarow powinnas miec zamiast 75D jakies 75G moze MOZE 75F. wiec to o co najmniej 3miseczki za malo:wink:

    maly test czy ta Pani ma dobrze dobrany stanik? odpowiedz uzasadnij:wink:

    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    na pierwszy rzut oka tak, ale jak się przyjrzeć to trochę jej wypływają piersi górą, tak mnie się zdaje
    jak się zaczęłam sobie w 75 D bacznie przyglądać, to zaczęłam się dopatrywać malutkich bułeczek u góry
    eh, chyba długa droga do stanika idealnego:neutral:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    gora i pod pachą. stanik po prostu nie obejmuje CALEJ PIERSI, a tylko jej dolno-srodkowa czesc.
    fiszbina(czyli ten drut) powinien celowac koncowka w SRODEK PACHY w prawidlowo dobranym staniku:cool:
    czyli miseczka powinna obejmowac cala piers- cos jak ta czerwona linia(sorki reka mi sie trzesla na touch padzie)

    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Vicky, czy możesz mi pomóc z tłumaczeniem poniższego fragmentu? To z zalinkowanej przez Ciebie stronki:
    http://www.figleaves.com/uk/fitting_room.asp?cat=161&txt=5804
    Niestety, nie radzę sobie ze "stanikowym" słownictwem angielskim.
    Dzięki z góry :)


    Different sized breasts

    Do you have one breast bigger than the other? This is very common – most women have one breast around half a size bigger than the other; for some, there is more of a difference.
    It’s important to always fit the bigger breast – tighten the other strap slightly to avoid the cup with the smaller breast sagging. And don’t forget that you can always lightly pad the smaller breast.

    Kate's tip:
    "If you have one breast bigger than the other, a non-moulded bra might be the best style for you as it is more adaptable and forgiving than a t-shirt bra."
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Amazonkao, uadało Ci się dopasować stanik? Internetowo? Sprawdzałaś te sklepy we Wrocławiu, o których pisałyście z Wiurzycą?

    vicky no niestety podjeżdza na maksa :/ może faktycznie zdecydują się na któryś z tych zlinkowanych tanich staników - na pierwszy raz chyba nie ma co szaleć finansowo, jeszcze się okaże że rozmiar nie ten...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Mnie wystarczył sklep inetowy.
    Nie testowałam sklepów rzeczywistych. Wiem tylko, że większe rozmiary są Gorseterii w Carrefourze.
    Na LB polecano też sklep w NOT-cie i obok - z reklamami Samanty.
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    A ja mam pytanie co do kalkulatora zlinkowanego na poprzednich stronach tego wątku i w wiki, kiedyś jak się weszło na tę stronkę to był taki cwany "wyliczacz" prawidłowego rozmiaru, a teraz jest strona ze wskazówkami jak dobrać odpowiedni stanik. Pooglądałam trochę staników freya i panache w necie i jej, kuszące to-to strasznie, najbardziej ta lekkość, tiule, kolory. Tylko nie wiem w jaki rozmiar celować tak przez net, musiałabym poczytać trochę więcej o konkretnych modelach- ściśliwe czy nie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 7th 2008
     permalink
    pelasiu ten "wyliczacz" jest tylko na samym dole strony:wink:

    jemmo
    jak nie pasuje mozna zawsze odeslac

    morkub
    Piersi o roznych rozmiarach
    Czy masz piers jedna wieksz od drugiej? To bardzo czeste - wiekszosc kobiet ma jedna piers okolo 1/2 rozmiaru wieksza niz druga, niektore maja nawet wieksza roznice.
    Wazne jest aby zawsze DOPASOWYWAC STANIK DO WIEKSZEJ PIERSI.
    naciagnac wtedy to drugie ramiaczko troche bardziej aby zapobiec marszczeniu sie miseczki na mniejszej piersi. I pamietac ze zawsze mozna wlozyc delikatna wkladke do miseczki z mniejsza piersią.
    Wskazowka Kate:
    Jesli masz jedna piers wieksza od drugiej, miekkie (nie usztywniane) staniki sa najlepszym stylem, poniewaz lepiej sie adaptuja i "wiecej wybaczaja" niz tzw. tshit bra czyli gladki usztywniany lekko stanik.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.