Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Azja, czy to o mnie piszesz? :)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Tak:)
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Musze odnowić konto... szykuję się do powtórki z pięknego porodu :) jak tylko wrócę przed kompa poproszę o wpisanie na liste oczekujących.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    To fantastyczna wiadomość! :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    A my byliśmy dzisiaj z mężem na usg podejrzeć płeć i będziemy mieli DZIEWCZYNKE! :D Ciesze się jak głupia :)))
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Malisek- gratuluje!!!!!
    Dorit- tak jakos milo i cieplo mi sie zrobilo, jak przczytalam o tym porodzie w DM. U nas nie ma czegos takiego. Zreszta, ja bede miala cc, ale gdyby to byla moja pierwsza ciaza, to nie wiem czy bym sie nie zdecydowala na innym porod niz w szpitalu. Sama sie sobie dziwie, bo w pierwszej ciazy balam sie porodu naturalnego jak ognia. Normanie paralizowalo mnie na sama mysl i nie chodzilo o mnie a o Maksia. (Co do czego to byla to moja intuicja, bo przez sn Maks by sie nie urodzil). A teraz tak chcialabym rodzic naturalnie i to wcale nie musialoby byc w szpitalu..... Ale lekarz katego rycznie zabronil. Mysle, ze chodzi o to, ze teraz Aleks nie bedzie az tak zawiniety pepowina i ze porod naturalny bylby bez komplikaci.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Hej dziewczyny,
    Gratuluję nowym mamusiom i dziewczynom które poznały płeć :-)
    Jakoś nie miałam weny pisać. Ostatnio jestem wiecznie głodna i nie mam normalnie sił z tym walczyć. Nawet w nocy śni mi się że coś jem ;-). Nie mogę się doczekać genetycznego które będę miała 20 bo cały czas myślę czy ten krwiak po drugim maleństwie juz zniknął, ale był pięcio centymetrowy wiec pewnie jeszcze tam jest. Ja niestety nie mogę nosić mojego synka ale on już się do tego przyzwyczaił i gnebi tatę.
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Malisek- gratuluje:))))
    Naszej Majeczce też szykuje się siostrzyczka:)
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Niunia, ja z tych skurczowych mocno. W każdej ciąży kurczyłam się mocno przez IIItrym. szczególnie. Pawła urodziłam cztery dni po zdjęciu szwu i odstawieniu leków. Tylko wtedy nie obserwowano jeszcze zmęczenia materiału :P Emilię ledwie donosiłam tak naprawdę. Po zdjęciu pessara szyjka była zgładzona, młoda wysoko. Ok 18 zdjęty pessar. Emi urodziła się 2:20. Akcja rozpoczęła się o północy, więc 6h po zdjęciu. Lekarze nakazali się nastawiać na podobny rozwój wypadków przy ostatnim porodzie. Mikołaja nie donosiłam niestety. Wody odeszły w 35tc. Krążek zdjęto na porodówce i skurcze popierdółkowe co 5 min od razu przybrały na sile. Podejrzewam, że Miko w mig znalazłaby się na świecie sn. Przez spadające tętno w ciągu 20min. zrobiono nam cc.
    I wiecie...kiedy czytam dyskusje o nospie to mi dziwnie. No to nie sa cukierki. Każda kobieta chyba wie, jak sie czuje, jakie ma wskazania od lekarza. Jeśli się nałaziła niech się kładzie do wyra i odpoczywa przemyślając swoją wariacka aktywność, zamiast łykać proszki. Jeśli trzeba brac leki to trzeba i nie ma innej mozliwości. Często nospa to pikuś, są duzo gorsze specyfiki. Moje dzieci może dziś by nie biegały po domu gdyby nie wspomagacze w postaci leków i stałej miejscówki w łóżku przez 3 trymestr. Także nie rozkminiam ONM czy WNM, są gorsze rzeczy i zmartwienia, kiedy się siedzi przy inkubatorze przedwcześnie urodzonego malucha.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    nana81: Często nospa to pikuś, są duzo gorsze specyfiki.

    no dokładnie! dlatego ja nie kumam tego zamieszania wokół nospy.
    nana81: Także nie rozkminiam ONM czy WNM, są gorsze rzeczy i zmartwienia, kiedy się siedzi przy inkubatorze przedwcześnie urodzonego malucha.

    otóż. Możesz sobie dzisiaj polać, nana :*
    .
    ULCIA, trzymam kciuki, mam nadzieję, że już jutro będą wyniki i nie będziesz się dłuzej stresować. Bo to szkodzi i szkoda, żeby taka piękna babka straciła na urodzie :)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Dziewczyny u mnie sredniawo :( Dzis rano moje cisnienie podskoczylo do 14/9; Zmierzylam bo znowu napuchla mi reka i bolaly mnie palce, nie moglam scisnac w piesc.
    A juz kilka dni bylo dobrze. Bardzo sie przestraszylam, bo oczywiscie od razu zajrzalam do internetu....i sie zestresowalam jeszcze bardziej.
    Zadzwonilam do mojej gin, i jutro rano mam sie stawic w gabinecie. Mowila, zeby nie panikowac, bo zawsze mialam cisnienie w normie,
    na ostatniej wizycie 3 tyg temu bylo 12/7. Zapytala jak sie czuje, czy nie mam zadnych innych dolegliwosci itp. zalecila duzo odpoczynku i picie duzej ilosci wody.
    Ja sie czuje bardzo dobrze, gdybym nie zmierzyla tego cisnienia to bym nie wiedziala , ze jest takie wysokie.
    Zmierzylam znowu jakies pol godziny temu i zeszlo troszke, jest 13/8. I tak wieksze niz zwykle :cry:

    Treść doklejona: 01.03.15 20:36
    Aaa i jeszcze mam pytanie; zauwazylam , ze mam roznice w pomiarach w zaleznosci na ktorej rece mierze.
    Wlasnie ponowilam pomiar i w lewej jest 12/7 , a w prawej juz 10/6....juz nic z tego nie rozumiem. Czyli spadlo.
    Ale skad taka roznica ? Dodam ze cisnieniomierz ( hartmann) jest na nadgarstek. Czyzby byl on niemiarodajny jednak ?

    Treść doklejona: 01.03.15 21:01
    No pieknie, juz doczytalam o tych roznicach ....
    ja sie dzis zalamie chyba, i serio to cisnienie wystrzeli w kosmos :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Nana, dziękuję za odpowiedź :

    nana81: Także nie rozkminiam ONM czy WNM, są gorsze rzeczy i zmartwienia, kiedy się siedzi przy inkubatorze przedwcześnie urodzonego malucha.

    Masz rację.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    moya, ciśnienie mierzy się na lewej ręce, dlatego inny wynik wychodził. a 14/9 to to samo co 140/90? bo mój podaje w takich wartościach.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Tak tu ostatnio nudno i spokojnie, ze ni stad ni zowad bez zapowiedzi ODESZLY MI WODY!!!
    Trzymajcie kciuki:)
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdalena trzymamy kciuki i czekamy na wieści:-) Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdalena, kciuki! :)
    A ja zjadłam kanapke i wracam spać:tongue:
    --
  1.  permalink
    Magdalena trzymam bardzo mocno kciuki!
    A ja chciałam się też pochwalić, że byliśmy w niedzielę na usg i pan doktor dojrzał u malucha siusiaka:)))))
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    O kurka, Magda, a ja sobie z rana wchodzę na forum zajrzeć, a tu TAKIE wieści!!! TRZYMAM TAAAAKIE KCIUKI!
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    No hej :) my juz po. Zaliczylam jeszcze 4h normalnego porodu, skurcze co 2-3min, wiec Mikołajek sobie lyknął hormonkow i juz jest od 3:30 przez cc, równy chlopak z niego: 4000g i 60cm. Wlasnie sie odessal po godzinie od cyca.
    A w ogole to jak wyjeli Mikolajka to se poszlam spac na tym stole, az sie personel smial :)
    Potem napisze wiecej.
    Buziaki.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Dzis od 5 nie moge spac... Zaczęłam forum od "igły i nitki" zastanawiając sie jak Magda chce rozkręcić nowe hobby na pare dni przed porodem... A tu takie nowiny!!!
    Powodzenia!!!! Kciuki zaciśnięte!!!

    Treść doklejona: 02.03.15 06:30
    Pisalysmy w tym samym czasie:bigsmile:
    Gratulacje ogromne!!!!!:flowers::flowers::flowers::hugging:
    -- []
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magda, serdecznie gratuluje!
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Kawał chłopa! :) równy chłopak hihi :)))) gratulacje!
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Tak sobie jeszcze myśle, jaki to dla Ciebie musi fajne doznanie brać na ręce taka kluskę po doświadczeniu z kruszynka Marysia :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magda, gratuluje! No Kluskacz z Mikolajka, plus jest taki, ze takie wieksze dziecie sie jakos "latwiej" na rece bierze ;) Bardzo, bardzo Wam gratuluje i czekam na fote Mikolajka :) A Ty do siebie szybko dochodz :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magda, wielkie gratulacje :) Wracaj szybko dopełni sił po cc :))) Synek słusznych rozmiarów :)))
    Magdalena: Zaliczylam jeszcze 4h normalnego porodu, skurcze co 2-3min, wiec Mikołajek sobie lyknął hormonkow

    dziewczyny, głupio zapytam ale może mi ktoś napisać o co chodzi z tymi hormonami?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Przychodzę i tutaj pogratulować niedoszłej dziewiarce :wink: :bigsmile:

    Treść doklejona: 02.03.15 07:58
    katka_81: dziewczyny, głupio zapytam ale może mi ktoś napisać o co chodzi z tymi hormonami?


    Chodzi o to, że jak cc się robi po rozpoczęciu akcji porodowej, to dziecko jest lepiej przygotowane do przyjścia na świat. Wtedy zdążą na nie zadziałać te wszystkie hormony, które podczas porodu działają i tak jest dla niego lepiej, bo to ułatwia adaptację w "nowym świecie". Przy cc na zimno tego nie ma.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Ja tylko słyszałam, że powinno się robić cc przy rozwarciu jakimś. Że to rozwarcie jest ważne, bo potem się macica lepiej oczyszcza czy tam coś. Chociaż ja niby przy Nince miałam 5 cm, a problemy z obkurczaniem były także tego.
    Lekarz mógłby się wypowiedzieć jakiś, ale pewnie tu żadnego nie ma :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    _hydro_: Chodzi o to, że jak cc się robi po rozpoczęciu akcji porodowej, to dziecko jest lepiej przygotowane do przyjścia na świat. Wtedy zdążą na nie zadziałać te wszystkie hormony, które podczas porodu działają i tak jest dla niego lepiej, bo to ułatwia adaptację w "nowym świecie". Przy cc na zimno tego nie ma.
    --

    rozumiem :) Dziękuję za wyjaśnienie:)
    TEORKA: Chociaż ja niby przy Nince miałam 5 cm, a problemy z obkurczaniem były także tego.

    u mnie było rozwarcie na 4cm i nie było problemów z obkurczaniem i oczyszczaniem. Pewnie sprawa indywidualna. Cesarkę mi zrobiono po 18h porodu :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Madzia, przegratulacje!!! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdalena, ale nowiny :) Gratuluję! :)))
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdalena gratulacje :) I faktycznie równy i duży chłopak z Miśka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie. W sobotę byłam na IP bo pojawiło się parę kropel krwi na wkładce.Akurat po wypróżnianiu, a kurczę, po tym założeniu pessara, pojawiły się zaparcia. Wiem od lekarki, że mój pessar jest niestety tak założony, że go czuję. No i tak jest. Ale inaczej się nie dało tego wsadzić. Dziś znowu rano byłam w toalecie i pojawił się przejrzysty śluz podbarwiony krwią. Mam i tak planową wizytę u lekarza o 15 więc nie będę mknęła na IP, ale co to może być? Czop śluzowy mi odchodzi? Moja szyjka ma rozwarcie na opuszek. No chyba jeszcze nie rodzę :shocked:

    Magdalena, gratulacje!
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Madzia gratulacje. Duży chłopak :rainbow::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Matko jakie nowiny! :))
    Magdalena - cudownie! Gratulacje! Faktycznie równy chłop z tego Twojego Syna! Jeszcze się nie spotkałam z takimi równymi wymiarami ;-)))
    --
  2.  permalink
    Magda super wieści, gratuluję Ci bardzo!!!! :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdaleno, bardzo, bardzo się cieszę i gratuluję!
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Gratulacje! Wymarzone wymiary. Oby tak dalej Magda!
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magda gratuluje!
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdalena gratulacje! duży chłopak z niego :)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdalena ale się cieszę, że tak sprawnie i dobrze poszło! Niezły klusek z Mikołaja... Moje Pchły ważyły tyle jak miały 4 miesiące, to musi być niezłe doświadczenie po doświadczeniach z Mery, nie?
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Nie wiem czy u mnie też zaczęła się bezsenność ciążowa czy to tylko przez ten wiatr ale dziś o 2.30 jeszcze nie spałam :devil:
    --------
    Eh....zaczynam się denerwować tym czwartkowym usg :crazy:
    Ale w środę mam imprezkę firmową to się odstresuje :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Dziekuje, Dziewczyny.
    Wiecie, choc on wazy ponad 2 x tyle co Mery, to i tak wydaje mi sie kruszynką. :)
    .
    Chcialam tez oficjalnie wyrazic uznanie sla wszystkich rodzacych SN, bo te 3h daly mi przedsmak bólu i naprawde chylę czoła.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdalena, gratulacje :)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdalena, jak miałaś skurcze co 2-3 minuty, to ja bym tego przedsmakiem nie nazwała :cool:
    Gratulacje serdeczne!
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdalena gratuluję synek spory:-)
    Liczę że szybko dojdziesz do siebie po cc
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magdalena, gratulacje!
    Fajny chłopak wymiarowo. To w ciuszki 56 go nie wsadzisz :smile:
    Między moimi dzieciakami różnica w wadze tylko 1200g, ale była zauważalna.
    A najbardziej poczułam różnicę w obwodzie główki :bigsmile:

    Magda, odczucia przy SN jak wiesz są przeróżne. Wiesz przy jakim rozwarciu cię na cc wzięli?
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Nie wsadzi w 56? Magdalena, jak to jest, w co się Mikołajek mieści? A Ty mialas dlugą kosc udową na usg? Bo 4 kg przy takiej długosci to chyba nie jest tłuscioszek...?
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Magda, gratuluję! Tak myślałam w poprzednim tygodniu, gdy pisałaś na brzuszkach, że jeszcze jedno zdjęcie planujesz zrobić, że nie zdążysz. Nie wiem, skąd takie przeczucie :)
    Bardzo się cieszę, że się samo zaczęło. No i tak jak Aneta napisała, skurcze co 2-3 minuty to nie przedsmak :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    ale super wieści, gratuluję Magda! :flowers:
    witamy Mikołaja!
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Gratulacje Magdalena :bigsmile::swingin::clap::clap:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.