Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Moja ok 32 była główką w dół i tak została :-)
    -- `` ``
  2.  permalink
    Środa
    Ta Lovella w Biedrze jest już od jakiś 3 m-cy. Najniższa cena jaka była to 12,99zł, więc za nic się nie opłaca kupować gdzie indziej, szczególnie w necie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    O kurczę, mam nadzieje, że nie będę musiała na to czekać do ostatniej chwili, bo osiwieję:tongue: Cieszyłabym się, jakby w 34tc była główką w dół, bo mam wtedy ostatnie usg i by mi od razu sprawdzili, gdzie jest pępowina.

    Lolita na weterankach pisała, że urodziła. A do nas to już nie wpadła:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Przy dwóch chłopakach urodzonych w 35 tc pewnie nie miała czasu. Ale nie pamiętam, żeby się odzywała na tym wątku, ale może się mylę.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Pewnie ma urwanie głowy przy 2:bigsmile: Ja kojarze tylko, jak sie na liste wpisała. Potem jej chyba nie było.
    --
  3.  permalink
    Tak patrzę na tą listę i widzę że mój termin dzielą jeszcze dwie inne kobitki:surprised: zostalo nam 19 dni do terminu!!!!!!!! Nie wiem jaj wy ale powoki zaczynam mieć stracha :shocked:
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthoreliza12
    • CommentTimeMay 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Cześć kobietki:) Znalazłam chwilkę wiec się odzywam :) Justynko jak juz dawno jestem przerażona. A że zbliżamy się do tej pogrubionej piątki to postanowiliśmy Was wyprzedzić bez kolejki. No ale powstrzymali nasz zapał bo trzy i pół tyg przed terminem trochę za szybko. Wiec jestem na wczasach w szpitalu ale dziś po południu chcą mnie puścić do domu :)) Jak narazić zero skurczy wiec jest nadzieja :))
    --
    •  
      CommentAuthorandzik81
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Ja normalnie jestem w panice, naczytalam sie za duzo, dzis wizyta u poloznej, znow masaz szyjki, w srode wywolanie. Olenka ile tobie sie przeciagnelo? Nie rozumiem co te dziecko jeszcze robi w brzuchu bo i tak podobno do malych nie nalezy, tutaj w uk nawet nie powiedza ci ile wazy bo nie robia wiecej usg, co za szajs, juz jestem coraz bardziej wkurzona tym podejsciem lajtowym.:devil:
    •  
      CommentAuthoreliza12
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Oj współczuję. Ja tez w UK i ostatnie usg miałam 2 tyg temu w 35 tyg i za tydzień mam następne. Wiec nie wiem od czego to zależy. Jestem zadowolona z opieki tutaj. Z poprzednim dzieckiem czekali tylko 5 dni po terminie a teraz powiedzieli ze jak nie urodzenia szybciej to będą czekać tylko do terminu i wtedy wywoływać. Chyba zależy jak trafisz.
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Eliza,to się synuś spieszy
    jeszcze trochę i pozwolą ci urodzić
    no z tego co wiem to w uk nie sprawdzają wagi pod koniec i nie wywołują przed 42 tyg
    co kraj to obyczaj
    u nas chociaż spoglądają szacowana wagę i mamy jakiś obraz tego jak duże jest dziecko
    powodzenia dla rodzacych
    --
    •  
      CommentAuthoreliza12
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    No a mi sprawdzali właśnie tu w UK. Dwa tyg temu miał 2 100 .No i wywoływane miałam też tylko 5 dni po terminie. I jak napisałam teraz będą mi wywoływać w terminie. A 2 czerwca mam następne usg i właśnie chodzi o wagę. Wiec sprawdzają.
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    pictbridge6:
    Tak patrzę na tą listę i widzę że mój termin dzielą jeszcze dwie inne kobitki:surprised: zostalo nam 19 dni do terminu!!!!!!!! Nie wiem jaj wy ale powoki zaczynam mieć stracha :shocked:

    Ja nie mogę się już doczekać porodu :bigsmile: strach też przechodzi mi przez myśli, ale już zdążyłam się z nim oswoić. Może urodzimy we trzy w tym samym terminie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorandzik81
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Jej Eliza to ja nie wiem ty masz moze jakas prywatna opieke czy co, czy szczegolne wskazania, bo normalnie 2 scany i tyle, owszem badaja cie, mocz, cisnienie, mierza brzuch, sluchaja dopplerem serca i tyle, nawet o zwazenie mnie musialam sie dopraszac. Dzis po wizycie u poloznej , szyjka dalej zamknieta, wiec brak postepu, na srode szpital zabukowany na wywolanie.
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Hania, u nas się nie zapowiada żeby Niunia chciała tak długo czekać :) z brzuchem po kolana chodzę już od dwóch tygodni, a i lekarz po ostatniej wizycie (w czwartek) dał mi jeszcze tydzień czasu :) no i sama już się nie mogę doczekać i obstawiam przyszłą środę :D
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie czy jeżeli mam przepisana to no spe 3x1 a mimo to zdarzy się że mam skurcze to wziąć 4 tabletkę czy to już za dużo i lepiej włączyć magnez? Tylko ile i czy mogę tak sama czy lepiej skonsultować to jednak z gin? biorę jeszcze luteine dopochwowo 2x2
    dodam że cały czas prawie leze byłam tylko dzisiaj w sklepie z godzinkę bo staram się chodzić powoli. Oczywiście mężu wszystko nosił, no a skurcze jednak mam:sad:
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreliza12
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Andzik nie nie mam ani prywatnego leczenia ani wskazań. Od początku taki plan mi podali i juz. A w miedzy czasie trafiło mi się kolejne usg bo trafiłam do szpitala wiec razem 5. :))
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Ja po ktg. W ciągu nie całych 30 min, 3 skurcze minutowe powyżej 100 wiec całkiem ładnie.
    Natomiast szyja prawie zgładzona, przepuszcza 2 palce, scentralizowana ale brzegi ma twarde i to nas trzyma.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Ja też z UK i w tej ciąży miałam już 3 usg na nhs i kolejne będę miała w 34tc :)
    .
    Bari, u Ciebie to pewnie lada moment:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    ikaan- magnez jest całkowicie bezpieczny i od niego powinno się zaczynać. Jeśli dokuczają Ci skurcze, to bezwględnie powinnaś brać i to maksymalne ilości, a dopiero w dalszej kolejności włączać no-spę (o ile w ogóle, bo opinie co do stosowania jej w ciąży są różne).
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Azniee wiem że zdania niestety są różne no ale jak zaleciła to biorę. A Max dawka to znaczy ile? Na opakowaniu będzie czy fdla kobiet w ciąży to jakoś inaczej? No i jaki ten magnez jakiś zwykły czy specjalny? Biorę jeszcze witaminy dla kobiet w ciąży
    -- ,
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Dla mnie max dawka to tyle ile jesteś w stanie wziąć, nie dostawszy po tym biegunki :tongue: Ale takie zalecane to 3x2 dobrego magnezu- np. mleczanu (MagneB6), cytrynianu (MagMaxB6).
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Ikaan co do magnezu to ja biorę Magne B6 3x1 tabl. plus 1x1 Aspargin.
    --
  4.  permalink
    Eliza to jednak się jeszcze nie rozpakowujesz????? Dawaj znać co i jak ;-)

    Ja ogólnie też z jednej strony nie mogę się doczekać porodu i powitania córeczki i karmienia i wszystkiego ale strach jest że to już niedługo, kiedy się zacznie i czy mąż będzie wtedy w domu a jak nie to czy się ddo niego dodzwonie bo on w pracy ma kiepski zasieg :cry: no i oczywiście tego że jak do terminu nie urodze to będę leżeć na patologii aż będą wywoływać
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    To jeszcze tak dla pewności zapytam czy skurcze to te Kiedy boli tak okresowo i przy tym chce się koope ?
    no i jak właściwie określacie koniec i początek tych skurczy ? bo ja kompletnie nie czuje Kiedy się kończy a Kiedy zaczyna chyba że po prostu narazie są zbyt słabe i dlatego. ?
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Mnie bolało właśnie tak okresowo . Wyraźnie czułam początek i koniec skurczu. Zaczynało boleć wymagało się i w pewnym momencie skurcz puszczał. Z kolei nie czułam żadnego parcia na kupę.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    No nie wiem ją właśnie nie czuje kiedy puszcza, mam wrażenie ze od jakichś 2 godzin to prawie non stop mnie trzyma. To znaczy są przerwy ale ich nie czuje tak konkretnie. No wiecie chyba o co chodzi :wink:
    no i od tego też czasu co chwilę chodzę siku a robię mało co tak jakby mi na pęcherz mocno Napierała. Nie wiem zaczynam mieć stracha czy nie będę musiała jechać na ip zobaczyć co i jak. Tylko znając mnie to pojadę najpóźniej jak się da albo w ogóle bo ja strasznie nie lubię szpitali:cry:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Ikaan, a to Ci nie wygląda bardziej na problemy z pęcherzem? Bo kurde, na tym etapie dziecko chyba tak mocno na pęcherz nie uciska. Może poślij kogoś po sok z żurawiny, taki 100% tłoczony, można dostać w aptece i w niektórych sklepach.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    No nie wiem ale te skurcze to jakoś się maja do tego? Bo kurczę wciąż je czuje
    -- ,
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Trudno stwierdzić, ale jeśli to coś z pęcherzem, to lepiej, żeby to szybko opanować. A to takie typowe skurcze, czy ból w podbrzuszu? Bo ból by też do pęcherza pasował...
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Kurczę właśnie nie wiem co to znaczy typowe skurcze bo nigdy nie rodziłam. Tzn to jest tak że to taki ból jak w czasie okresu i w dodatku czuje właśnie takie parcie że chce mi się do toalety no ale jak pójdę to jakby nic z tego. Tylko ze nie wiem konkretnie kiedy te bóle się zaczynają a kiedy kończą po prostu chwilę są a potem nie ma i tak w kółko.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Ja właśnie teraz co skurcz muszę iść do wc. Skurcze teraz mam z takim bólem okresowym i to są raczej przepowiadające/rozwierające. Z tego co pamiętam jak rodziłam Kacpra to takich nie miałam lub nie czułam, a zaczęło się wtedy od kłucia w plecach, a następnie przechodziły na brzuch i bolało wtedy mocno.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Kurczę sprawdziłam teraz i ta moja szyjka jest tak miękka że ledwo można odróżnić od ścianek. Chyba pojadę na to ip :cry:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    bari_87: Ja właśnie teraz co skurcz muszę iść do wc.


    Ale na siku czy kupę ? :wink:
    Bo jak na kupę to ja tak miałam 5-6 godzin przed tym, jak Hug wyskoczył.
    Wtedy jak w domu jeszcze byłam.
    W sumie w szpitalu tez na skurczach biegałam do wc, bo mi się zdawało że będzie coś wychodzić :cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Ikaan, jedz lepiej sprawdz. Pewnie to falszywy alarm i pecherz dokucza, ale po co sie stresowac. Kciuki ! Daj znac jak juz bedziesz po wizycie.
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    dinka24: a i lekarz po ostatniej wizycie (w czwartek) dał mi jeszcze tydzień czasu :) no i sama już się nie mogę doczekać i obstawiam przyszłą środę :D
    --

    Ja mam w środę lekarza, ciekawa jestem czy szyjka mocno się skróciła, miesiac temu bylo 3,33cm. Lekarz stwierdził, że przed czasem raczej nie urodzę. A ile cm jest u Ciebie?
    --
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Nie miałam teraz mierzonej, ale w badaniu ręcznym stwierdził, że już jej prawie nie ma :)
    --
  5.  permalink
    Ikaan jedz na IP. Lepiej sprawdzić. Trzymam kciuki.
    A ja dzisiaj też sie mocniej skurczam. Nie chciałam byc badana ale przyszedł do mnie lekarz kolejny młody przystojny (skąd ich tu tyle przecież to niemożliwe: ) i zaprosił do zabiegowego. Szyjka bez zmian 1, 5cm i rozwarcie na pól opuszka. Dostałam zastrzyk bo skurcze co 10, 7 minut. Przeszło. Strasznie często mam te skurcze. W sumie z Natala było to samo a teraz bliźniaki i może przez to macica szaleje strasznie. W pokoju leży ze mną dalej ta młoda dziewczyna bez wód. Skończyła 31tc. Pol dnia kluci się przez tel z chłopakiem, wyzywa, przeklina i za chwilę mówi ze go kocha. Już nie mogę tego słuchać. Przez nią chyba mam te skurcze.
    --
  6.  permalink
    Ikaan - jedz, ale ja w 30 tygodniu mialam to samo, caly wieczor i noc tak mnie bolalo w podbrzuszu, ze myslalam, ze juz rodzie, rano zabralam chlopa na IP a to wlasnie byl bol pecherza... Jak juz dostalam skurczy w terminie to wiedzialam, ze to skurcze. :) Ale lepiej jechac sprawdzic.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Pojechałam ale muszę czekać na lekarza bo wyszło nagłe cięcie i będzie za 1.5- 2 godziny. No ale dobrze że przyjechałam bo boli mnie nadal a przynajmniej nie będę się stresować Jak mnie sprawdza.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    ikaan: bo wyszło nagłe cięcie i będzie za 1.5- 2 godziny

    Ale on pojechał na to cięcie do innego miasta ?? przecież cesarka nie trwa 2 godziny, jest tylko jeden lekarz w szpitalu ?? niewiarygodne :shocked:
    --
  7.  permalink
    Ja skurcz odczuwam w dole brzucha i idzie do gory, brzuch robi się twardy a mnie troszkę przytyka. Trwa to do 20 sekund. Nie boli ale jest bardzo nieprzyjemne.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Nie wiem ale zeszła tu na dół lekarka chcąc zbadać panią przede mną i została wezwana. Może powiedzieli nad wyrost ze 2 godziny. No nie wiem, kazali czekać to czekam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Cytrynko, słuchawki w uszy z dobrą muzyką, książka w dłoń i odpoczywać. Serio. Możliwe, że kurczysz się z emocji także. Też tak reagowałam. Dla Waszego dobra łap dystans. Przyjemnego wczasowania :P
    A to jedzonko to szpitalne...?
    --
  8.  permalink
    O właśnie zapomniałam o słuchawkach; ) Jutro od rana będę słuchać. Jak tylko zaczyna rozmawiać przez tel to od razu wychodzę. Ale ona krzyczy tak że cały oddział ją słyszy. Wczoraj położna aż przyleciała. Wydawało mi się że mnie takie rzeczy nie ruszają ale teraz to już przegięcie. I ona bez wód leży już ponad tydzień, skurczy zero, prosiła o wywołanie porodu a jutro chce się wypisać. Ojjj trudny przypadek.
    Nana właśnie jedzonko szpitalne. Pyszne. Zjadam wszystko. Smakuje normalnie jak w domu. Jutro ma być rosół, ziemniaczki , kotlet schabowy i surówka. Aż trudno uwierzyć że w szpitalu mogą tak karmić.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    No właśnie bo raczej jak zawsze do kogoś przychodziłam do szpitala (sama nigdy nie leżałam) to to jedzenie raczej odpychalO a ty tak chwalisz je. Gdzie leżysz w jakim mieście?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorglinusia
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    cześć dziewczyny, mam do Was małe pytanko - czy któraś z Was miała sprawdzany poziom ferrytyny?
    i proszę dopiszcie mnie do listy - planowany termin porodu mam na 3 lipca - synuś :)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Ja już w domu. Lekarka powiedziała że faktycznie kanał jest trochę otwarty, ale szyjka trzyma. Zwiększyła mi no spe do 3x2 czy to nie za dużo? Kurczę nie chce się tak faszerować. Spróbuję z tym magnezem i zobaczę czy będą jakieś skurcze jak nie to spróbuję zejść z tą no spa do 3x1 albo 2x1. No ale narazie muszę brać i leżeć. także przeżyłam swój pierwszy raz w szpitalu i było dobrze, wszyscy mili:wink:
    -- ,
  9.  permalink
    Ikaan dobre wieści chociaż z jednej strony dziwie się, że nie zostawili Cię na obserwacji. U mnie w szpitalu zawsze się zostaje. To Twoja pierwsza ciąża? Zastanawia mnie to rozwarcie. A długość Ci mierzyła? Odpoczywaj bierz duuuzo magnezu i będzie ok.
    Co do jedzenia to jest na prawdę pyszne. Z Natalka jak leżałam to w tłusty czwartek nawet pączki dali. Zupa zawsze jest pyszna i drugie danie też. Np jakaś rybka surówka z kiszonej kapusty ziemniaki. Jutro mają być kopytka. Ostatnio były naleśniki ze szpinakiem i serem żółtym. Kolacjja i śniadanie podobnie. Chleb wędlina lub ser pomidor ogórek . Jak ktoś ma ochotę to zupa mleczna do śniadania do tego czasai jakiś owoc kiwi jabłko . Leżę w Wałbrzychu.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 24th 2015
     permalink
    Glinusia, dopisałam CIe do listy na poprzedniej stronie, usunęłam Lolite - bo tez czytałam, ze urodziła swoich dwóch chłopców ;-)
    Na razie nie będę u kopiowała znowu listy, bo szkoda miejsca - a mysle, ze na dniach nam się mocno zmieni w czołówce ;-)))
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 24th 2015
     permalink
    Ul_cia: a mysle, ze na dniach nam się mocno zmieni w czołówce ;-)))


    hehe tak myślisz?? :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.