Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoranairda1986
    • CommentTimeFeb 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Nasza liderka gosia urodziła
    Ewa jesteśmy w pierwszej trójce.

    Edit; tfu,tfu sorki. Została na1 miejscu Nowa2012 :-)
    -- [/url[/url]
  1.  permalink
    Dzieki Ewa :)
    Z Maksem mialam od 22 tyg zgage ale wiadomo, ze zle rzeczy sie zapomina he he
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 12th 2016
     permalink
    zlecialo, nie?
    pamietam jak dzis jak zrobilam testa w czerwcu. a teraz patrze na siebie w lustrze i uwierzyc nie oge ze mam TAKI WIELKI BRZUCH!!!
    -- ;
  2.  permalink
    Mnie ta ciąża migiem zleciała.
    Ostatnio jakaś niespokojna jestem. No i oprócz siku chodzę w nocy jeść. Ssie mnie w żołądku. Wczoraj wstawalam o 1 i o 5 coś zjeść a dziś o 7.

    Masakra.
    -- [/url[/url]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Ewa, Ty chyba z Wroc, gdzie planujesz rodzić?
    -- [/url][/url]
  3.  permalink
    Rzadko sie udzielam jakos ciągle czasu nie ma.. Ale podczytuję Was w miare regularnie :)
    My po 3 badaniu prenatalnym. Ogólnie wszystko ok ale lekarz stwierdził w jednej nerce zastój moczu 5,3mm... Powiedzial ze to nic takiego, maly zastój, wody w normie ale martwię sie... Czy u Waszych maleństw tez tak bylo? Wiem ze mogl sie nie wysiusiac i to dlatego.. Bede prosila swoja ginke o sprawdzenie tego ale wizyta dopiero za 3tyg...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    skapula, ja na chalubinskiego bede rodzic.
    moje dziecko juz kompletnie miejsca nie ma, tylko sie wypycha i rozpycha.
    ja we wtorek ide do lekarza, bo katar mam i nie wiem czy nie zatoki. czy jakiegos antybiotyku na sam kobiec nie musze trzsnac.
    -- ;
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    u nas znowu choróbsko .... zaraz na IP jadę bo obawiam się ze teraz domowe sposoby sobie nie poradzą ... boli niemiłosiernie krtań czy tchawica bo nie gardło , przy kaszlu to po prostu widzę już gwiazdki, do tego doszła goraczka ... na domiar złego nasza wspaniała pediatra załatwiła mi młodszego synka zaczęło się zwykłym kataraem, dwa razy u niej - byłam w odstępie dwóch dni bo z małym ciągle gorzej - ostatnio wczoraj - a ona że to nic , co z tego że kaszel jakby go uduścić chciało - dziś pojechaliśmy do innego lekarza bo gorączka doszła i co? krtań tchawica i oskrzela ... boję się dziewczyny i o mlodego i o to maleńswtwo ... :cry::cry::cry:
    --
  4.  permalink
    Teisha jedz jedz na to IP,tym bardziej że gorączkę masz.
    Zdrowia!

    Ja wypatruje oznak porodu,ale cisza póki co.
    U mojej mamy i siostry ciążę przenoszone,indukowane aż cc się kończyło. Póki co ja jedna się wyłamałam i urodziłam dziecko SN. Trochę mnie tam w podbrzuszu ćmi.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    A u mnie juz nie potrafia okreslic daty porodu wczoraj w szpitalu w ktorym chce rodzic powiedziano mi ze jednak data 9 Lutego byla poprawna bo bierze sie zawsze termin z pierwszego USG genetycznego poza tym termin porodu wypada na 40 tydz wiec skoro we Wtorek koncze 41tydz znaczy ze jestem juz po terminie. W Poniedzialek kolejne KTG i wizyta zobaczymy co mi powiedza.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Ana, u mnie przy zdejmowaniu pessara rozwarcie 1cm, szyjka zgładzona, gin twierdził, że spokojnie tydzień przede mną. To było ok 18. Rano spotkał mnie na polozniczym, w trakcie obchodu, z małą przy piersi :)Już zdążył am odespac poród, wykąpać się itp.
    Krótkiego oczekiwania. Kilku dni na przygotowanie się życzę :)


    U nas chłopcy i dziewucha. Zumy i nerwowka z badaniami była u Mikołaja. To zależy naprawdę od dziecka. W obsłudze nie przesadzajmy. Dziecko to dziecko, Noe trzeba doktoratu, by potrafić się nim zająć. Warto w tym względzie zaufać sobie i nie przejmować się wczytywaniem w fora i poradniki. Każda matka jest ekspertem od swego malucha, jeśli nie ma zaburzeń w relacjach.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Nie zauważyłam specjalnej różnicy miedzy obsługą chłopca i dziewczynki. Obsikiwała mnie częściej Krysia, obsrywała częściej Krysia.
    Po kupie łatwiej mi Krysię było czyścić, przy Wojtku notorycznie zapominałam o podniesieniu jajek celem odkupienia :(
    Wojtek też był bardziej oszczędny w pieluchach na początku, bo nie robił po każdym karmieniu jak Krysia, no i w ubrankach, bo nie przesikiwał codziennie 3 kompletów :)
    Ale być może to jednak wprawa po pierwszym i umiejętność przewidywania niektórych sytuacji zaprocentowała :)
    A tak naprawdę to się okaże, jak już się urodzi, bo kazd4e dziecko inne nie tylko z powody plci ale i charakteru :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    ja mam takie pytanie do was, z czystej ciekaowsci wymiany doswiadczen.
    biore luteine dopochwowo. i acard. pytalam gina czy odstawic. to mi powiedzial, ze luteine odstawic. jako, ze mam planowana cc i chcialabym dotrzymac zeby sobie nie komplikowac (moj gin dyzuruje tylko w okreslone dni w szpitalu, a chce zeby ON mnie pocial) to mu powiedzialam, ze ewniej sie czuje z luteina, i czy jakis problem jakbym brala. on sie zasmial i powiedzial - ok, to niech pani bierze. czyli wychodzi na to, ze nie ma wplywu na nic, zwlaszcza przy cc. ale chcetnie poznam wasze doswiadczenia.
    co do acardu to gin powiedzial ze jeszcze by zalecal branie (biore ze wzgledu na przeplywy i zapobieganie ewentualnej rzucawce). wiec biore, w czwratke mam wizyte i zobacze co powie. z jedej strony acard powoduje rzzedzenie krwi, wiec istnieje ryzyko krwotoku czy cos, z durgiej nie wiem czy przy takiej dawce acardu to sie moze zdarzyc, a odstawienie acardu moze znowu powodowac zakrzepy, zwlaszcza przy cc.
    oczywiscie i tak zrobie jak moj gin zaordynuje, niewazne co napiszecie, ale chcetnie posluchalabym waszych doswiadczen.
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    ewa, nie wiem co ma dawać luteina na tym etapie ciąży, nie znam się. Ale koleżanka brała jak miała przedwczesne skurcze. Nie pamiętam jak u ciebie.
    Po sobie wiem tylko, ze nie odstawia się za szybko magnezu- przy sn miałam zalecenie odstawić w 37. Odstawiłam wcześniej i w 37 urodziłam.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    ja tez bralam jak zaczelam miec skurcze w listopadzie. dokladnie moj gin powiedzial ze teraz to juz nie ma wskazan zeby brac, ale przeciwskazan chyba tez nie, skoro pozowlil brac dla mojego lepszego samopoczucia;-P
    ja magnez tez biore, ale tak "rekreacyjnie" ze tak powiem, 2-3 tabletki Magne B6 a i to nie codziennie.
    -- ;
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Ewasmerf, fajnie, że masz mozliwość wykonać cc u swojego lekrza prowadzącego.
    Ja rodziłam na Chałubińskiego, teraz mój prowadzący tez tam pracuje i dyżuruje, ale raczej nie mam szans, żeby się z nim umówić na ewentualny termin, ponoć tego nie praktykuje..Ja mam jeszcze dużo czasu ale co do Chałubińskiego mam wątpliwości, opieka okołoporodowa ok, ale nie pomogli mi w kp i największy problem to naświetlanie w przypadku żółtaczki w osobnym pomieszczeniu, dodatkowo jeszcze jakieś problemy robili jak chciałam małego zabierać i przystawiać…
    ale będę się tym martwic najwcześniej za jakies pół roku, jak z ciążą będzie wszystko ok.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Ja acard miałam odstawiony gdzieś w 18 t.c. Też miałam cc, a po nim przez 3 dni pobytu w szpitalu dostawałam zastrzyki z clexane.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Ja w pierwszej ciąży miałam clexane, utrogestan i acard.
    Utrogestan odstawiony w 12 tygodniu, clexane po 3miesiacu a acard w 7.
    --
  5.  permalink
    Nana81 dodałas mi otuchy :-). U mnie na poród się nie zapowiada póki co. Kurza stopa szyjka długa,tylko to rozwarcie wewnętrzne i zewnętrzne.

    Ewa koleżanka miała odstawiona lutke w 35tc. Gin jej Powiedział że na tym etapie lutka nie działa.

    Acard odstawiony miałam w 33 albo 36,ale to z Filipem.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Ja magnez odstawilam na początku 36 tyg może nawet kilka dni wcześniej za 3 dni kończę 41tydz i wciąż cisza choć skurcze łydek dają się we znaki.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Czyli magnez powinno się odstawić na tym etapie ciązy ? Bo ja mam własnie straszne skurcze łydek a po magnezie i tak skurcze macicy są często :/
    --
  6.  permalink
    po piątkowym usg małą waży już 530g :D niestety mam nadal niefajne wyniki moczu znacie jakies naturalne sposoby ??? jutro ide do gina ciekawe czy znowu antybiotyk :/ troszke sie zmartwiłam :/
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Ją w obu ciazach miałam clexane....do samego dnia porodu bralam
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 14th 2016 zmieniony
     permalink
    madziik1983: Ja zdycham na zgage, no niesamowite jak to potrafi palic:/

    Ja żuję bezcukrowe gumy miętowe. Jak dopada mnie mega zgaga, to biorę Gaviscon do ssania (można w w ciąży).
    .
    .
    .
    I jeszcze na momencik wrócę do tematu sprzed awarii, bo nie zdążyłam skomentować - temat siusiaków, pipuszek, stanów zapalnych itp.

    TEORKA: No i ten napletek nieszczęsny i wiecznie niewiadoma kwestia nt odciagania.
    Jedni żeby nie ruszać, inni żeby ruszać.

    U nas pediatra nie kazała ruszać do 4 r.ż. A po bilansie 4-latka okazało się, że napletek nie schodzi. Dostaliśmy maść i jest o wiele lepiej. Teraz przy każdej kąpieli ściągamy.
    Dla mnie to normalna sprawa - trzeba tego przypilnować, ale jakiejś mega roboty z tym nie ma.
    TEORKA: Drugi bratanek (5,5 roku) ma ogromnego pindola i co rano wzwod milion

    Henryk to rówieśnik Iwka - u niego też co rano pindol stoi. No tak już jest i będzie :bigsmile:
    Ewasmerf: penny, nosz kurde, na tym forum nawet akcje byly z wygrzebywaniem kupy, z jakimis dziwnej tresci wydzielinami z pochwy. tez bym w zyciu na to nie wpadla!!! Moze laski zmyslalay, hę?

    Mi się też w oczy gdzieś obiło na forum o takich akcjach, więc tu bronię Ewy, że nie zmyśla.
    Ewasmerf: Ja znam jedna tutaj z forum, ktora ciagle cos z nerkami miala, a zaczelo sie chyba od podlapania na basenie jakiejs bakterii.
    A druga w realu - tez na basen nie moze bo od razu cos z ukladem moczowym.

    Ja jestem tego żywym przykładem.
    Basenów nie lubię, bo pływać nie potrafię. Ale w ciągu ostatnich jakichś 6-8 lat zdarzyło mi się być 3 razy (siedziałam głównie w jacuzzi) i za każdym razem po wizycie miałam grzyba w pipce.

    Co do ZUM natomiast, to jestem mega podatna.
    W zimie tylko i wyłącznie kurtki/płaszcze do kolan - bo przy krótszych marzną mi nery i zapalenie gotowe. Poza tym nie ma opcji, żebym po mieszkaniu chodziła na boso lub ewentualnie w skarpetach - nawet latem jest to nie do pomyślenia, bo od razu boli pęcherz.
    No i kwestia współżycia, to u mnie cały rytuał i spontany są bardzo rzadko - mąż musi umyć przed pindola (po tylu latach sam już o tym pamięta), a ja zaraz po lecę na siku i następnie podmywam się (nie ma więc długiego leżenia i przytulania). Jak całej procedury nie ma, to infekcja gotowa.
    A te zapalenia to nie byle co, że mi żurawina na to pomoże. Bo u mnie od razu z grubej rury - ból pęcherza, mega parcie na pęcherz, a jednocześnie niemoc w oddawaniu moczu (więc dyskomfort okropny) oraz krwiomocz. Dawniej męczyłam się z ZUMem kilka razy w roku, ale odkąd się pilnuję, to jest spokój (odpukać, tfu tfu).
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeFeb 14th 2016 zmieniony
     permalink
    PaulinaMała ja z moczem aby wyniki były ok walczyłam dość długo (musiałabym zerknąć w kartę kiedy się poprawiło), brałam preparaty z zurawina (zuravit, pregnofer uro) i przez kilka dni lek na receptę od gina. Zurawine biorę do dziś tylko juz nie tak regularnie i staram się dużo pić.
    Ewa, ja acard biorę nadal, od m-ca mniejsza dawka - co drugi dzień 1tabletka. Gin mówił ze jeszcze będziemy zmniejszać. Ale kiedy całkowicie odstawiamy jeszcze nie mówił ...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    PaulinaMała1983: niestety mam nadal niefajne wyniki moczu znacie jakies naturalne sposoby ???

    Dużó pić i łykaż jakieś preparatu ziołowo-żurawinowe.

    Ja w poprzednie ani obecnej ciąży żadnych problemów z moczem i nie miałam i mam. Nawet na siku w nocy nie wstaję :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Marion, u mnie podobnie w ciąży, spontanow brak a i sex coraz rzadziej. Mój przed musi umyć się a ja zaraz po też i siku zrobić , bo inaczej szczypie mnie w środku ...
    Oby to wszystko wróciło do normy bo brakuje mi tego naszego seksu wszędzie gdzie nam się zachce.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Wszwdzie gdzie nam sie Zachce z malym cycozwisem??gratuluje optymizmu;-p
    -- ;
  7.  permalink
    ja w pierwszej ciąży to żadnych problemów ta jest inna
    wydaje mi sie że po antybiotyku powinno sie poprawić a jest gorzej bo mam więcej różnych bakteri narazie łykam urosept 3x2 najgorszej że wyszło mi białko :/
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Ojej.a gin cona to bialko?
    -- ;
  8.  permalink
    no dostałam antybiotyk na 7 dni i miałam zrobić 2 dni przerwy i znowu wyniki i wyszło dalej białko i wiecej różnych bakteri :/
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Ewasmerf ja w pierwszej ciąży luteinę miałam odstawioną ok. 36tc i nic się nie działo, acard w tym samym czasie a clexane brałam do końca, bo młody w pewnym momencie stwierdził, że nie chce przybierać na wadze. Teraz luteinę biorę nadal, mam mieć odstawioną w 20tc i tak samo clexane odstawione o ile malutka będzie rosła prawidłowo. Acard coś wspominał ok. 34tc.

    Właśnie co do siusiaków, mój młody miał tzw. stulejkę ściąganą od razu po porodzie przez położną, która przychodziła do nas po porodzie. Mówiła mi, że rzadko która położna wykonuje ten mikro zabieg, jednak ona woli takie maleństwo narazić na ból niż tak jak mówicie 4 latka. Nie zawsze pomagają maści i musi być wykonany zabieg chirurgiczny podcinania, co wiadomo wiąże się z mocnymi przeżyciami owego 4 latka
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    no dostałam antybiotyk na 7 dni i miałam zrobić 2 dni przerwy i znowu wyniki i wyszło dalej białko i wiecej różnych bakteri :/


    Paulina, a antybiogram zrobiono? Piszesz, że wykryto różne bakterie... Może jeden antybiotyk nie działa na te wszystkie bakterie? Mój syn miał dwie bakterie i jeden antybiotyk nie poskutkował. Antybiogram wykazał, który antybiotyk zabija oba typy. czasami jednak trzeba brać dwa antybiotyki, bo po prostu jeden nie jest skuteczny na dwa typy bakterii....
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Paulina ja miałam taka sytuację jak Ty...brałam leki w tym 3 różne antybiotyki i nic bakterii nie wybiło a z badania na badanie było tylko gorzej...dopiero w szpitalu jak dostałam kroplowke z antybiotykiem to się ich pozbyłam i do teraz wyniki super.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  9.  permalink
    Nie ma to jak koncowka ciazy.. Wyszłam na spacer z mlodym. Przed wyjsciem - wiadomo siusiu. Po 15 minutach na dworze juz mi sie znow chcialo ha ha. "Sil" starczylo na 30 ogolnie i do domu.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    anairda1986: U mnie na poród się nie zapowiada póki co. Kurza stopa szyjka długa,tylko to rozwarcie wewnętrzne i zewnętrzne.


    Nie wiem, jak było u Ciebie, u mnie przy ciągłych skurczach szyjka się skracała. Żadne leki nie starczały, by je wyciszyć. Dopiero przy mechanicznym wzmocnieniu szyjki w postaci krążka skurcze się nieco uspokoiły. Od razu po założeniu czułam różnicę. Po zdjęciu zatem również :)
    Powodzenia!
    --
  10.  permalink
    U mnie właśnie gdyby nie wizyta u gina bym nie wiedziała że mam niewydolna szyjkę. Żadnych skurczy,jedynie pachwiny mnie ciągnęły. Uważałam to za normalny objaw 23 tc.

    Czekamy.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    ja juz laski dogorywam, ze tak powiem. nie mam sily, nie mam nerowo, wszystko mnie boli, mecze sie niemilosiernie. z dnia na dzien coraz gorzej z wydolnoscia fizyczna. nie wiem jak dotrwam do 24.02;-((( juz sie nawet nie skarze, bo i w kolko bym musiala to samo pisac tylko z wiekszym natezeniem;-(((
    -- ;
  11.  permalink
    Ja gdyby nie te pachwiny,rwa i całe krocze bym śmigala jak sarna.

    Najgorsze dla mnie to czekanie.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 14th 2016 zmieniony
     permalink
    PaulinaMala ja brałam Urosept i na pół dnia włożyłam sobie tampona namoczonego srebrem koloidalnym po 2 dniach przeszło
    --
  12.  permalink
    Ewa - juz niedlugo, moze Cie wezmie wczesniej :)
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeFeb 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Juz oficjalnie potwierdzam....
    Fabianek urodzil sie 11.02. Waga 2950 g, 45 cm ,otrzymal 9 /10 /10 punktow.Porod sn.
    Tym samym zwalniam liste i zegnam sie z watkiem .:rolling::rolling::rolling:
    --
  13.  permalink
    Gosia gratuluję :-). Maleńki skrzat :-).
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    wczesniaczek? czy hipotrofik? malusienki strasznie
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Ewasmerf: wczesniaczek? czy hipotrofik? malusienki strasznie

    Zapewne literówka, bo u siebie pod wykresem Gosia wpisała wagę 2950, a nie 2095.
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Nawet nie zdążyłam sie zadomowić, już zegnam sie z wątkiem. Moja historia skończyła się niestety usunięciem lewego jajowodu wraz ciążą w nim się rozwijającą :(

    w środę przyjęcie do szpitala, w czwatek operacja laparoskopii, w sobotę wyjście do domu. Fizycznie czuję się naprawdę dobrze, ogólnie operacje zniosłam dobrze.

    Powyjsciu do domu Adi chory, gorączkuje , ja słaba- masakra jakaś. A okazałao się dziś że ma chyba grypę, po mojej operacji nawet nie chę myślęć że mogę się zarazić i czym to dla mnie grozi- nie mogę znaleśc info w necie.

    Ogólnie załamana i przygnębiona tym co w domu, Adi płacze ze nie może ze mną spać. Wczoraj pękałam, i przeraża mnie myśl że to juz 3 ciąża zakończona niepowodzeniem, zaczynam normalnie martwić sie o swoje zdrowie. Ale oczywiści niczego bardziej nie pragnę niż kolejnego dzidziusia,


    :cry::cry::cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Ewer, strasznie mi przykro.
    -- ;
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Małgosia gratulacje fajnie ze masz synka już przy sobie.

    Treść doklejona: 14.02.16 19:41
    Ewer współczuję nie wyobrażam sobie nawet co czujesz :(
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Trzymaj się ewer... :sad:
  14.  permalink
    ewer przykro mi :sad:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.