Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Ja leżałam w szpitalu dwa tygodnie przed cięciem i pielęgniarki kazały mi wszystkie moje rzeczy położyć na tym łóżku, bo to łóżko pojedzie piętro wyżej i dalej na nim będę leżeć i tak zrobiłam i jak już się ruszyłam po cc to wszystkie rzeczy miałam poukładane, bo rodzinka mi posprzątała ;)
    --
  1.  permalink
    Kamisia jaki łódzki szpital? Zdradzisz? Do kogo chodzisz do giną?
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeFeb 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Wybraliśmy Salve na Szparagowej i dr Wilinskiego. Jestem pacjentka dr Gontarka z Gravity (który robił nam IUI) i jednocześnie jego kolegi który prowadzi ciążę ... także ten tego, w sumie 3 gin (kolegów ha) się nami zajmuje w ciąży :-)
    --
  2.  permalink
    Koleżanka rodziła w Salve i zadowolona:-)Fajnie fajnie :-).

    Ja cały czas myślę nad Madurowiczem albo Pro Familia.

    Nie wiem sama. Gdyby wody mi odeszły to byłabym bardziej za pro familia. Prosta sytuacja,rodzimy i koniec.
    Póki nie mają podpisanej umowy z NFZ przyjmują tylko pacjentki z rozpoczęta akcja skurczowa,odchodzacymi.wodami albo wczesniactwem za free. Aj nie wiem sama. Boje sie trochę.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    W szpitalach prywatnych jest tak że trzeba przejść" wizytę kwalifikacyjną "-czyli z mamą i dzieckiem wszystko musi być ok.Jeśli nie jest np. mama ma chorobę przewlekłą albo wiadomo że będzie cesarka to nie przyjmą takiej pacjentki.Także polityka " po kosztach ":)mam znajomą która rodziła w Medeorze, również jest bardzo zadowolona.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    A ja może rozważę któryś z łodzkich prywatnych szpitali, jeśli jeszcze kiedyś zdecyduję się na kolejną ciążę. Choć obawiam się, że moglabym mieć klopot z dojechaniem na czas po Wojtkowym porodzie :) Chociaż mamy już s-8 do Łodzi, więc może?
    Koleżanki chwalą Medeor, o profamilii słyszałam tylko w tv, ale wygląda obiecująco.
    Najbardziej to mi się marzy poród naturalny, bez medykalizacji, bez zbędnego hałasu. Ale do Domu narodzin się nie wybiorę, a porody domowe u mnie nierealne (też bym musiała do Łodzi jechać).
    Ale poki co na kolejną ciążę się nie zanosi, choć pomarzyć można...
    --
  3.  permalink
    Akurat w nowo otwartej pro famili nie ma póki co wizyt kwalifikacyjnych. Idziesz z rozpoczetym porodem i przyjmują. To jest póki co jedyny warunek by u nich rodzić.

    Mi się marzy właśnie taki spokojny poród,z normalną położną,tylko dla mnie. Swój poród wspominam dobrze,ale pozycję wertykalna przyjęłam tylko dlatego że główka się nie chciała zrotowac odpowiednio. Reszta fazy II to było parcie na sucho,na fotelu porodowym.
    Podobnie prawie cała reszta porodu. Trzykrotnie wizyty w łazience na złagodzenie skurczy z krzyża,a skakanie na piłce w początkowej fazie porodu,kiedy skurcze nie były tak bolesne. Reszta na łóżku,przytwierdzona do oksytocyny.

    Nie taki scenariusz chciałabym tym razem mieć.

    Treść doklejona: 09.02.16 23:24
    Bodajze Jedynie pro familia,matka polka,madurowicz mają 3 stopień referencyjnosci,dlatego salve i medeor przyjmują tylko "łatwiejsze" bezproblemowe ciąże.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    W moim przypadku nie mogę czekać na akcję pt "odeszły mi wody" itd więc pro-familia odpada,a prywatnie u nich zdecydowanie drożej wychodzi niż np w Salve ... My takim łatwym "przypadkiem" nie jesteśmy a tzw wizyta kwalifikacyjna była jedynie formalnością.
    Anairda, kolezanka dawno rodziła w Salve? Który lekarz się nią zajmował?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny a na usg widać włoski? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    laski, mam DONOSZONA CIAZE!!!!!! Jeszcze 2 tygodnie i mam nadzieje ze urodze tlusciutkiego zdrowego "prosiaczka";-D
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    katka_81: Dziewczyny a na usg widać włoski? :shocked:

    wiesz co ja tam nie widziałam ale lekarz u W widział i się nie pomylił urodziła się kudłata
    --
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    U nas wczoraj na usg doktorek dostrzegł włoski na całym łepku synka i nawet mierzył ich długość :-) Śmialiśmy się ze jak już teraz ma ok 9mm to zanim skończy roczek będziemy Mu warkoczyki wiązać :-D
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ja po wczorajszej wizycie u profesora. Malutka pomierzona wzdłuż, wszerz, echo i praca serduszka prawidłowa, przepływy i co tam jeszcze ok, kąty pomierzone. Na podstawie USG wykluczył wady genetyczne i narządowe. Jednak ze względu na test PAPPA pomimo iż uważa, że z malutka wsio ok, by zrobił amnio dla świętego spokoju. Jednak po dogłębnym wywiadzie położniczo - ginekologicznym i moją przeszłością ciążowa zdecydował by się na test nifty bądź harmony, bo ryzyko powikłań amniopunkcji u mnie będzie wyższe niż standardowe. Przedyskutowaliśmy z mężem, wygrzebiemy pieniądze spod ziemi i w piątek robię test nifty, choć niezależnie od jego wyniku ustaliliśmy, że nic się nie zmieni, a czas będziemy mieli na ewentualne przygotowania
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Sewilla, a czemu robilas w ogole pappa?
    Ja ci powiem tak jak ja osobiscie uwazam (to tylko i wylacznie moje zdanie i moja opinia jako zwyklego szaraka) - gdyby nie te testy pappa to by czlowiek uwazal po samym USG ze wszystko jest ok.
    Mi po testach pappa wzroslo ryzyko zespolu patau. Wprawdzie nieznacznie z powiedzmy 1:2900 na 1:2800, ale dostalam skierowanie do poradni genetycznej. Nie poszlam, bo stwierdzilam, ze nc z tego nie wynika, tylko statystyka. USG jest ok i gdybym byla ponizej 35 roku zycia to bym nie robila pappa i nie bylo tych watpliowsci.
    Jak was stac to zrob nifty, pewnie, zawsze to i spokojniej na duszy.
    -- ;
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ewa gratuluję!
    Ja urodziłam w 37t3d i mam w wypisie, że ciąża niedonoszona. Zastanawiałam się dlaczego, skoro to 37t, a to pewnie o to chodzi, że nie był skończony.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    ja mam skonczony 37 tc. Dzis jestem juz w 38 tc.

    Treść doklejona: 10.02.16 09:16
    ten suwak tak troche w blad wprowadza. Bo powinno byc: jestem w 38 tc, a skonczylam 37 tydzien.

    Treść doklejona: 10.02.16 09:17
    chociaz lezkarze licza tak jak ten suwak. na pewno urodzilas w SKONCZONYM 37? Moze w skonczonym 36 i 3 dni?
    -- ;
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 10th 2016 zmieniony
     permalink
    No tak. To juz spokojnie możesz czekać na rozwiązanie:)
    Osobiście nie wiem co to znaczy, bo w pierwszej ciąży byłam tak zabiegana, zajęta pracą, w ogóle nie zakładałam wcześniejszego porodu. Dopiero co zaczęłam L4 i przygotowania do narodzin a poród tak mnie zaskoczył, że wpadłam w taki popłoch…że myślałam, że umrę..takiego scenariusza nie przewidziałam…
    W sumie nie wiem co jest lepsze poród z zaskoczenia, czy czekanie w nieskończoność aż się zacznie…

    Tak, u mnie to był 37t3d, mój gin liczy tylko skończone tygodnie i tłumaczył mi, że w tym przypadku ciąża była niedonoszona. Na szczęście z dzieckiem wszystko ok, żadnych oznak wcześniactwa.
    -- [/url][/url]
  4.  permalink
    Katka - widac wloski. U mojego Maksa bylo widac i tez kudlacz sie urodzil, ze po 7 miesiecu musialam juz do fryzjera isc :D
    Ewa - no prosze ile przetrwalas ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    skapula: Tak, u mnie to był 37t3d, mój gin liczy tylko skończone tygodnie i tłumaczył mi, że w tym przypadku ciąża była niedonoszona.

    strasznie to dziwne. bo generalnie oficjalnie po skonczonym 37 ciaza jest donoszona i dziecko mimo cech wczesmoactwa nie kwalifikuje sie jako wczesnak, z tego co kojarze.
    Predzej na odwrot bym oczekiwala - ze dziecko z ciazy donoszonej ale z cechami wczesniactwa, a nie tak jak ty piszesz. Ale lekarze rzadza sie swoimi prawami;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ewasmerf ja dostałam z klucza skierowanie na badania prenatalne, ze względu na to, że 3 poronienia kwalifikują kobiety w ciąży na te badania niezależnie czy masz skończone czy nie 35 lat. Fakt to tylko statystyka, ale jak mnie teraz życie nauczyło, wszystko zależy od podejścia lekarza i wytłumaczenia. U mnie ryzyko wzrosło znacznie bo 1:1200 na 1:250. A na amnio wysyłają już przy wyniku 1:300.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Rozumiem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Wiem, że są poradnie gdzie robią najpierw usg, wywiad i jak to jest w porządku to testu Pappa w ogóle nie robią. U mnie niestety najpierw pobierają krew, potem wywiad i na samym końcu USG.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    u mnie najpierw pobieraja krew, umawiaja na USG, jak sa wyniki pappa, to lekarz wspisuje je do programu podczas badania USG, wpisuje wyniki badan USG, wpisuje wywiad i wtedy wychodzi wszystko. lekarz od razu tlumaczy co i jak.
    ja w ogole zastrzeglam zeby bron boze nikt na pomysl nie wpadl mi poczta wysylac wyniki testu pappa. sama bym sie tylko zestresowala.
    -- ;
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 10th 2016 zmieniony
     permalink
    DIewczyny zwalniam na chwile pierwsze miejsce na liscie.nwczoraj bylam na wizycie USG I KTG i dr powiedziala ze najprawdopodobniej termin zostal zle wylicOny bo dla cykli 28 dniowych a ja mialam srednio 34 dniowe wiec doliczyla mi kilka dni i teraz mam termin na 14 - 15 Lutego.

    Treść doklejona: 10.02.16 10:17
    Kamisia ja rodzilam w 2013 w Salve z Dr Wilinskim. Polecam pomimo zakonczenia porodu cc gdzie probowalismy sn milo to wspominam. Maz mogl byc ze mna na sali podczas cc. Teraz planuje rodzic w ProFamili wczoraj bylam tam na wizycie i badaniach i na szczescie uzgodnilam z dr ze nawet jak nie rozpocznie sie prod to najprawdopodobnij mnie przyjma do szpitala :)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Jeśli ktoś będzie przeklejal listę to proszę o dopisanie. .
    TP 05/09/2016. Dziękuję :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    ja to wam z jednej strony zazfroszcze tch wypasionych warunkow w prywatnym szpitalu, ale mam pytanie - jak w takim prywatnym szpitalu wyglada neonatologia?
    -- ;
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ewasmerf w Salve w Lodzi jest 2 stopien referencyjnosci a w ProFamili 3ci dlatego tez teraz chcialabym rodzic w ProFamili.
    --
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Nowa2012 a długo lezalas w szpitalu po cc? Kiedy (tego samego dnia) wstalas z łóżka? Byłaś cewnikowana? :-)
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ja wczoraj dowiedziałam się, że będę miała cc, a do porodu mam jeszcze czasu, że hoho
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Monia, przez chwilę myślałam ze już urodzilas ;)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016 zmieniony
     permalink
    1. nowa2012 - 14.02.2016 (chłopiec )
    2. gosia21777 - 15.02.2016 (chłopiec)
    3. Ewasmerf - 24.02.2016 (dziewczynka)
    4. anairda - 29.02.2016 (dziewczynka)
    5. madzik1983 - 10.03.2016 (chłopiec)

    6. salinos - 16.03.2016 (dziewczynka)
    7. Tinamar - 18.03.2016 (chłopiec)
    8. asiunia899 - 19.03.2016 (chłopiec)
    9. Kamisia_Le - 29.03.2016 (chłopiec)
    10. lilijeczka - 4.04.2016 (dziewczynka), marion - 04.04.2016 (chłopiec),
    11. poziomkaUK - 6.04.2016 (chłopiec)
    12. °Agata° - 14.04.2016 (dziewczynka)
    13. kkasia4 - 17.04.2016 (chłopiec)
    14. Muriah - 23.04.2016 (chłopiec)
    15. Renata_ - 24.04.2016 (chłopiec)
    16. czarnulka_91 - 25.04.2016 (chłopiec)
    17. Lopeziatko - 29.04.2016 (dziewczynka)
    18. emillka - 14.05.2015
    19. Ratownik - 17.05.2016 (chłopiec)
    20. sara32 - 20.05.2016 (dziewczynka)
    21. marzenka1303 - 24.05.2016 (chłopiec)
    22.PaulinaMała1983 - 03.06.2016 (dziewczynka)
    23. kaamii - 13.06.2016 (dziewczynka)
    24. Mysiamm - 18.07.2016
    25. artystka80 - 20.07.2016
    26. Klementynaaa - 21.07.2016
    26. Sewila - 25.07.2016 (dziewczynka)
    27. mooniia - 31.07.2016
    28. skapula - 01.09.2016
    29.moya212 - 05.09.2016
    30. monii9797 - 12.09.2016
    31. tejsha - 13.09.2016
    --
    -- ;
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ewasmerf dopiszesz u mnie dziewczynkę, by już nie powielać posta
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny, a do kiedy najpóźniej można zrobić usg genetyczne I trymestru?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Hehe czyli wciaz jestem 1sza cholerka ale presja hehehe

    Treść doklejona: 10.02.16 11:28
    Kamisia po CC lezalam 3 dni. Poszlam na wywolanie porodu ale po 9h i 9cm rozwarcia Mala nie chciala sie wstawic w kanal i zawiezli mnie na CC. Urodzilam o 16:45 i wstalam na drugi dzien po 7:00 rano. Chcieli mnie spionizowac o polnocy ale widzieli ze jestem bardzo slaba. Cewnik mi zalozyli.

    Treść doklejona: 10.02.16 11:28
    Isia jeszcze kilka dni ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    ja licze na to ze po 8 h maksymalnie bede mogla sie pionizowac. chcialabym jak najszybciej, choc pamietam jaki to wysilek nieziemski. ale jak juz nastapi pierwsza puonizacja to potem juz z gorki
    -- ;
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ewa dziękuję :)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny, w ostatniej Angorze jest artykuł o paracetamolu stosowanym w ciazy. Podobno najnowsze badania na szczurach dowodzą wyraźnie, że wpływa on m.in. na znaczne zmniejszenie płodności u potomstwa. Kurcze, prawda jest taka, że wszystko co stosujemy to i tak efekty prawdziwe można poznać za wiele lat w przód, szczególnie jeśli chodzi o nowe pokolenia. Tak troszkę mnie to "zasmuciło" mimo, że staram się brac tylko w ostateczności i pewnie chodzi o to jakby ktoś codziennie brał....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Tinamar, dlatego na kazdym leku jest napisane: w ciazy poradzic sie lekarza. I lekarz decyduje, czy korzysci dla matki przewazaja.
    Tak jest z nospa (lepiej brac i nie urodzic przedwczesnie, chociaz przenika przez lozysko i slyszalam ze moze powodowac problemy z napieciem miesniowym).
    To samo bylo z fenoterolem.
    Podejrzewam, ze acard czy luteina ktora biore tez nie jest kompletnie bez wplywu na plod. Ale wobec korzysci ryzyko jest niewielkie (tak sadze).
    A co do plodnosci to ja czytalam, ze na plodnosc potomstwa wplywaja komorki, a przyznajcie z reka na sercu - ile z was kporzysta z netu na komorce, tzrymajac ja sobie legancko na brzuchu;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    No z tymi komórkami to też prawdziwy wpływ się okaże jak nasze dzieci będą dorosłe :/ Bo prawda jest taka, że jesteśmy pierwszym pokoleniem, które własnie taką styczność ma z tymi falami :/ Ale z paracetamolem to chodziło mi o to, że pojawiły się jakieś najnowsze badania i do tej pory żaden lekarz tego nie wiedział. No, ale prawda, że ze wszystkim po prostu trzeba uważać i tylko w ostateczności. Mi mój gin o nospie powiedział, że ona trochę jak placebo działa bo działa tylko na mięśnie gładkie (o ile nic nie pomieszałam)...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Sewila: Przedyskutowaliśmy z mężem, wygrzebiemy pieniądze spod ziemi i w piątek robię test nifty, choć niezależnie od jego wyniku ustaliliśmy, że nic się nie zmieni

    Skoro kasy (kilkaset złotych) nie macie od ręki, a po otrzymanym wyniku nic się u Was nie zmieni, to po co wykonywać badanie ?
    Ewasmerf:

    Ewa, zmień Kamisi_Le termin na 29.03.
  5.  permalink
    W Łodzi prócz 3 szpitali reszta ma drugi stopień referencyjnosci. Są to prywatne szpitale.

    Nie ma jako takiego oddziału neonatologicznego,inkubator jest,ale wszelkie ciężkie przypadki przenoszone są do szpitali o3 stopniu.


    Tak więc wszystko jest fajnie do momentu gdy niespodziewanie dzieje się coś z maluchem nie tak.

    Jedynie w Łodzi z prywatnych pro familia ma3 stopien.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    ja kiedys slyszalam i generalnie po moich przebojach w pierwszej ciazy na 1 miejscu stawiam opieke neonatologiczna, wiadomo, ze tu kieruje sie tym, ze pracuje w szpitalu moj lekarz prowadzacy, ale gdyby pracowal w prywatnej klinice przykladowo bez oddzialu neonatologicznego to bym sie nie zdecydowala.
    Ale wiem ze kazdy inaczej patrzy, sa dziewczyny, ktore nie boja sie rodzic w domu itd.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Tinamar: bo działa tylko na mięśnie gładkie

    macica jest zbudowana z mięśni gładkich wiec jak najbardziej na nia działa
    -- mama piątki :)
  6.  permalink
    Wiadomo że jak rodzisz wcześniaka nie podejmiesz się porodu w szpitalu o niskiej referencyjnosci. Taki szpital nie rzadko odsyła pacjentki do bardziej wyspecjalizowanej jednostki.

    Z tym że też nie ma co mówić o prywatnych szpitalach jako nieprzystosowanych w ogóle do ratowania życia wcześniakowi czy dziecku z zaburzeniami oddechu.
    Takie dziecko zostanie zaopatrzone,zaintubowane i zostanie wezwana specjalistyczna karetka.

    Dlatego po to sa właśnie wizyty kwalifikacyjne.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Marion nie zmieni naszej decyzji odnośnie urodzenia dziecka, a pozwoli nam na przygotowanie merytoryczne, psychiczne, specjalistyczne pod kontem ewentualnej choroby.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ada widzę że jeszcze się wahasz co do szpitali :)
    Ty wiesz że z całego serca polecam Pro familię :)
    Już pomijając warunki hotelowe,jedzenie,i przemiłych lekarzy etc.
    To mnie najbardziej ujął fakt,że przebadali mi Li wzdłuż i wszerz przez to że w 40tc urodziła się dosyć mała.
    W Madurowiczu jak rodziłam Zu to nawet jej zwykłej morfologii nie zrobili.
    A tutaj miała rożne badania krwi,usg główki,brzuszka bo jak to lekarz nam powiedział chce być spokojny i on i my że wzrost i waga Li to po prostu taka jej uroda :)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
  7.  permalink
    Agnike cały czas się motam kurza stopa...
    Dowiedziałam się ostatnio że moja instruktorka ze studiów pracuje tam na porodowce.

    Mąż gada o Madurowiczu,bo już tam leżałam,pracowalam,znają moj przypadek etc.

    Podejme chyba decyzję w trakcie. Najlepiej żeby mi wody odeszły albo pojawiły się skurcze w miare regularne.

    Zależy mi na porodzie trochę na moich warunkach,z poszanowaniem moich praw.
    -- [/url[/url]
  8.  permalink
    czy wasze maluchy w takim okresie ciąży też sie tak cały dzień kotłowały??? no moja to już przegina od poniedziałku cały dzień bardzo aktywna mocno mnie ciśnie w bebechy bo odwrócona plecami do świata i głową do góry w piątek ide na usg serca jeśli lekarz będzie mógł sprawdzić bo ostatnio mała miała go gdzieś ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Hej dziewczyny, właśnie wrócliśmy ze szpitala po tygodniowym pobycie. Szyjka 1 cm i 1 cm rozwarcia.Jestem wykończona ;/ No tak bardzo chciałabym jeszcze 2 tyg wytrzymać ale mam skurcze codziennie:( w szpitalu zrobili wszystko co można na tym etapie zrobić, dostaje bardzo silne leki rozkurczowe relanium, po których chodze dosłownie pijana, ledwo kontaktuje. Łucja dostała sterydy na płucka, ja magnez w kroplówkach przez 5 dni, potem relanium i te relanium jako tako działa, choć skurcze i ta są. Lekarze powiedzieli,że jak poród się zacznie to juz nie będą hamować. Dziecko w miare jest przygotowane do przyjścia na świat.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    salinois, zdrowia dla was. moze jeszcze chwile wytrzymasz
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.