Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Ewasmerf: Bo na forach i w necie to niemal same takie cudowne...

    o to to :) Moja bliska przyjaciółka jest teraz obecnie w 32tc i nie śpi po nocach już z dobre 2 tygodnie :) Bidula taka, że hej. Kula się już z dość dużym brzuszkiem :) W domu ma jeszcze 8-latkę i 3-latkę :)
    --
  1.  permalink
    Zakupilam podklady, majteczki i te wieeelkie podpaski. To wsio do porodu?? Zebym cos nie zapomniala he he. Jeszcze dla malucha balsami i plyn do kapieli i bedzie komplecik chyba.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    wszystko, a jak nie to dokupisz w kazdej aptece, nawet w szpitalnym sklepiku

    Treść doklejona: 08.02.16 09:52
    ja juz mam w d... czegos zapomne to M dokupi, nie bede sie stresowala. W koncu nie jade na bezludna wyspe.
    Ja sie tylko zastnawiam laski jak z ta torba.. wezme torbe i co z nia jak bede szla na sale operacyjna? ktos mi te torbe bedzie targal za mna najpierw na sale pooperacyjna a potem na sale normalna? kuzwa, jak to bylo????
    -- ;
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Kiedyś Was pytałam czy wiecie o tendencji planowanych cc po pierwszych oznakach naturalnego porodu i miałam rozmowę z moim ginem na ten temat. Mój gin jest przeciwko i wskazał następujące zagrożenia.
    Uważa że każdy poród jest inny i nieprzewidywalny i nie wiemy jakie będą pierwsze oznaki i jak poród się potoczy bo może być szybko to widzi następujące zagrożenia
    1. blizna z poprzedniej cc która nie będzie monitorowana i może się rozejść= wycinanie macicy podczas cc
    2. utknięcie dziecka w kanale rodnym= w trakcie cc może dojść do komplikacji ortopedycznych
    3. być może nie będzie czasu na podpajęczynówkowe znieczulenie i trzeba będzie zastosować znieczulenie ogólne wtedy czas na wyciągnięcie dziecka to 3 minuty.

    Mój gin jest za tym aby umawiać planowane cc jak najbliżej daty porodu wynikającej z USG. Poprzednio przez innego lekarza moja cesarka była robiona prawie 3 tygodnie wcześniej, obecny lekarz powiedział mi że jest taki termin medyczny jak dzieci prawie donoszone i właśnie dotyczy to często dzieci za wcześnie wyciągniętych, niby donoszone a jednak jeszcze nie gotowe. (zrobił mi wykład, dla mnie za bardzo medyczny zapamiętałam, że gdzieś na konferencji we Florencji o tym mówili)
    Choć mi ciężko i mam wszystko to co EWA piszesz dziś jestem zdeterminowana i zaciskam zęby i będę się starać umawiać blisko terminu tj. początek kwietnia choć dziecko będę miała donoszone 17 marca.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    ja tez zeby zaciskam. i nogi;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 8th 2016 zmieniony
     permalink
    katka_81: rzed ciążą myślałam, ze to cudowny okres, pełen szczęścia i błogostanu a tu klops. Ja niestety ciążę wspominam traumatycznie - ciągły stres o donoszenie, skurcze od początku, plamienia, strach o zdrowie dziecka i dolegliwości wszelakiego rodzaju - ja byłam raczona również kolką nerkową, także miałam spory pakiet. Natomiast wiem, że są kobiety, które ciążę przechodzą lekko (nasza Ulcia na przykład), czego zazdroszczę bardzo.


    Srutu tutu - majtki z drutu. Ciąża i cudowny stan - chyba facet to wymyślił, albo jakaś feministka, która nigdy w ciąży nie byla.

    Ja wprawdzie problemów z donoszeniem nie mam, leków nie łykam (oprócz witamin), plamień brak, strachu o dziecko jakiegoś kosmicznwgo nie ma. Oprócz zgagi, kiepskich nocy, bóli bioder, spojenia łonowego czy drętwienia dłoni, czyli typowych obajwów - nic mi nie jest. Ale okropnie denerwuje mnie to "inwalidztwo" - no NIE NAWIDZĘ takiego stanu, że nie mogę wykonać najprostrzych czynności: bo schylić się nie mogę, bo sapię, bo się szybko męczę, bo mi duszno i słabo, bo obcięcie paznokci u nóg to mistrzostwo świata, bo pipki nie widzę i golę się "po palcu", bo kierując autem niewygodnie (mimo iż mam adapter do pasów)...

    Fakt - są kobiety, które kwitną w ciąży, ale to nikły procent.
    .
    .
    U mnie zaczęły się już bolesne ruchy, kopniaki i rozpychanie - niefajne to to...

    Kupiłam dziś żele do prania (Biały Jeleń) - zaczynam pranie, czyli to, co odkładałam jak nadłużej się dało.
  2.  permalink
    Ewa - masz termin 8 dni przede mna, wiec nie uciekaj, bo sama zostane hi hi. Za mna 6 dni pozniej Salinos ;)
    Ja planuje wytrwac do 1 marca conajmniej bo wlasnie u mnie w pracy mozna sie bylo zapisac do alianza bez karencji i zapisalam chopa, ale jak ja sie wykluje w lutym to nici z kasy hi hi (wiem, wiem, materialistka ze mnie :tongue:)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    buhahaha. dooobre.
    a ja juz jakos mam dosc. czuje to cala soba. ale te 2 tyg jeszcze zacisne zeby. oby juz termin miec to odliczac bede, odkreslac na kalendarzu, hłehłe
    -- ;
  3.  permalink
    To odliczaj do 2.03 :D ja odliczam do 10.03 ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    w zyciu mnie 2.03 na stol nie wezmie. ja sie tylko modle zeby jeszcze nie w tym tygodniu. tylko najwczesniej 19. mowilam mu ze chce ryby, a nie wodnika;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: mowilam mu ze chce ryby, a nie wodnika;-P

    Wierzycie w te bzdury o zodiakach? :shocked: :wink:
  4.  permalink
    Ja wogole, chociaz moja mlodsza sis ze znaku barana i czasem mam wrazenie, ze pasuje :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    a jakos we wszelkie inne szamanienie jak srebra, wit C, homeopatie, odrobaczania, krople krwi i inne wierzycie;-P a w horoskopy to juz nie? no bez jaj...
    horoskopy to astrologia, gwiazdy, czysta fizyka;-P
    -- ;
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    [quote=danap][/quote]
    Danap, większość ginekologów jest podobnego zdania. Mój też uważa, że ryzykiem jest czekanie do czasu aż poród się zacznie (w przypadku konieczności cc) i sugeruje, żeby zaplanować zabieg.

    Kurdę, nie przekonują mnie te cesarki na zimno..ale jak to często bywa plany planami, a życie, życiem...
    -- [/url][/url]
  5.  permalink
    Ewa torbę albo bierze salowa,albo M. się nią zajmuje czekając przed salą cieciowa. Poproszony przez położna noworodkowa wyjmuje rożek,ubranka dla malucha. I idzie za tobą na pocieciowa.

    Daj znać jak po wizycie.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Chyba tutaj czytalam o tym srebrze.....podajcie dziewczyny link gdzie kupujecie bo mnie zaciekawilo a eolalabym kupić od sprawdzonego sprzedawcy
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    ok, to salowa. bo M na bank ze mna nie bedzie. mamy do ogarniecia jeszcze drugie dziecko, ktore albo M sie zajmie, albo do babci zawiezie, no ale bedzie musial ogarnac + pracowac tez, wiec ja tam bede liczyc na siebie. i na salowa;-)
    -- ;
  6.  permalink
    My się głowimy co zrobić z małym jakby się zaczęło. Umówiłam się wstępnie z kuzynka albo chrzestny Filipa przyjedzie,chyba że będzie pracował.

    Zanim teść albo teściowa dotrą to minie kilka godzin.
    Bardzo zależy mi na obecności M,zarówno przy porodzie sn jak i cc.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    kiarus, odradzam srebro... Na serio nie warto. Lepiej kupować i jeść różne dobroczynne roślinki "superfood": czystek, chia, quinoa...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Ewasmerf: a jakos we wszelkie inne szamanienie jak srebra, wit C, homeopatie, odrobaczania, krople krwi i inne wierzycie;-P a w horoskopy to juz nie? no bez jaj...

    Ja w zodiaki nie wierzę. Nie czytam nigdy żadnych horoskopów itp.
    Jest 12 znaków zodiaku i każdy niby przedstawia inny typ charakteru - no przecież 1/12 całej ludności na świecie (czyli jakieś 500 mln !) nie może mieć takiego samego charakteru jak ja - no bez jaj!

    A co do reszty, np. pasożyty, to skoro odrobaczam syna i widzę po odrobaczeniu diametralną zmianę, to chyba nie jest to bzdura wyssana z palca.
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Ja jeszcze raz poczulam w ciagu 5 dni co to kolka nerkowa.......matko myslalam ze umre.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    To i tak nic..bo widzę ból łapie Cię w jakimś tam odstepie czasowym...ja przez 4 dni z bólu się zwijałam;)

    A co do zodiaków no to fajnie o tym pogadać...ale nie oszukujmy sie na serio tego brać nie można. Chociaż jak kiedyś czytałam ile taki wrozbita Maciej zarabia to włos na głowie staje na myśl że ludzie tyle za takie bajki płacą;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    nowa2012: Ja jeszcze raz poczulam w ciagu 5 dni co to kolka nerkowa.......matko myslalam ze umre.

    współczuję. Ja w szpitalu leżałam przez to cholerstwo w ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Kurczę trza było zostać wróżką :) Ja bez wróżenia mogę powiedzieć, że na końcówce każda będzie wyła, że już ma dość i chce urodzić. Ja narazie w miodowych miesiącach ciąży, cieszę się, że tylko 2kg na plusie, coraz częściej czuje małą, jak się przemieszcza i lekko szturcha od środka.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Sewila, no nie każda. Ja moją pierwszą ciążę znioslam znakomicie.
    Nie miałam żadnych objawów ciążowych, żadnych nudności, wymiotów, bólu brzucha, pleców itp.
    Gdyby nie rosnący brzuch to nie powiedziałabym, że jestem w ciąży.
    Nawet na końcówce nie spuchlam ani nie sapalam, no nic. Jedynie co, to miałam dretwienia palców i to wszystko.
    Ja ciążę wspominam rewelacyjnie, poród też.
    Teraz też mam nadzieję, że tak będzie. Na razie się zapowiada identycznie, bo żadnych objawów ciąży nie mam.
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Tak odnośnie znaków zodiaku, którymi namiętnie interesowałam się jak miałam 13 lat :D Wiecie co odnotowałam ostatnio jak sobie o tym rozmawialiśmy ze znajomymi? W moim otoczeniu jest 7 par połączonych zodiakowo: ryby-bliźnieta :) Może przypadek, może coś w tym jest ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    sie rozpisalam i mi wsiorbalo.
    ja po ginie. Mala wazy 3250. Przeplywy oba super. Wszystko gra i buczy.
    Cesarke bede miala 24 albo 26 lutego, mam sobie wybrac termin. Wiec ja wole 24.02. To bedzie skonczony 39 tydzien, dluzej gin nie chce czekac. ja mam nadzieje, ze ja doczekam. 23.02 mnie przyjmie do szpitala, 18.02 mam jeszcze ostatania wizyte na ktora mam zrobic badania morfo, mocz i ALT i ASP. Dostalam pimafucin na grzyba. No i tyle.
    Fajnie, gin ma wszystko ustalic u siebie na oddziale, on bedzie cial, wszystko dogra, ja mam sie niczym nie martwiwc, nikt w nic nie bedzie wnikal.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    A ja po ostatnich prenatalnych. Wojtek ma już ok. 1,5kg. Wszystkie parametry w normie. Póki co siedzi na pupie.
    Pierwszy raz zobaczyłam dokładnie buźkę w 4D. A myślałam, że to ściema trochę. Chociaż pewnie i tak ten obraz nieco odbiega od rzeczywistości. Ciekawe na ile.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Muriah, nie odbiega. Ja parze na pitera i na jego zdjecie z usg to podobny jest
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    U mnie zdjęcia zupełnie inne buźki pokazywały niż były w rzeczywistości. I to u jednego i drugiego dziecia.
    No dobra, tylko nosy bokserskie się zgadzaly :smile:
    --
  7.  permalink
    Ewasmerf fajnie wiedzieć termin porodu :).
    Jeszcze 2.5 tygodnia, wow :).

    Ciekawe jak moja panna będzie wyglądać. Z FILIPEM nie mam zdjęcia w 3d.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    ja tylko mam nadzieje, ze donosze do tego terminu....
    -- ;
  8.  permalink
    Racja, racja. Ja bym tego 24.02 chciała być już po, ale ja to sobie mogę...
    Tym razem może być tak, że będę czekać.

    Z Filipem jak wody chlusnęły,bez skurczy w dzień, bez jakiejkolwiek zapowiedzi, tak przebrać się i do szpitala. Marzy mi się taki scenariusz z małą.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Dziewczyny jak juz wiecie Urodziłam tym samym żegnam się z wątkiem mają nadzieję powrotu za jakiś czas:-) Dziękuje za rady i wsparcie, opis porodu na odpowiednim wątku.
    Powodzenia :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Efcia co to za wątek z chęcią tam skocze
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 9th 2016 zmieniony
     permalink
    nowa2012: Efcia co to za wątek z chęcią tam skocze


    http://forum.28dni.pl/discussion/483/52/wszystko-o-porodzienasze-historie/#Item_21 linkuję watek o naszych porodach :bigsmile:
    --
  9.  permalink
    Zaczelam 9 miesiac.. OMG....czas zapitala....
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Zaraz, co ma astrologia do fizyki?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Amazonko, czyzbys w ciazy byla?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Nawet w zartach?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Amazonka: co ma astrologia do fizyki?

    dla kobiet w ciąży widocznie ma dużo :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Chyba że chodzi o trygonometrię sferyczną.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Dziewczyny 22.02 pełnia księżyca….pewnie się posypią porody:):)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    No mam nadzieję, że mój synuś wytrzyma jeszcze chwilę dłużej :)
    --
  10.  permalink
    No moj tez ma czas ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Witam się w 33 tc :-) pełnia raczej nie powinna być dla mnie zagrożeniem ha ha. Mamy już termin cc (29 marca) więc do 4.04 nie doczekam... Stresa zaczynam mieć ... Dziś na usg Synus z wagą 1880 :-) i mega długie włoski (9mm) :-)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    kurde, ze wy tak szybko te terminy macie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Któraś pytała co z walizką?
    Tu nie pomogę bo ja po przyjęciu idę do swojej sali,na którą wracam po cc zaraz. Moje rzeczy zostają na sali z czekającym na mnie / nas Mężem :-) wszystkie podkłady, podpaski itd zapewnia szpital, jak również rzeczy dla Malucha.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Kamisia, gdzie ty rodzisz??? w prywatnym szpitalu jakims???
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Tak, w Łodzi, prywatnie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.