Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Hahaha, przepraszam :) Eveke, może ta pomyłka coś zwiastuje...? :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 4th 2016 zmieniony
     permalink
    nowa2012: Ja wykorzystałam wczoraj męża (...) a Synek jak sobie spokojnie siedział w brzuszku tak dalej siedzi.

    Mi położna mówiła, że żeby coś się ruszyło (choć to nie reguła oczywiście, ale próbować trzeba), należy w ostatnim tygodniu przed teminem uprawiać seks dwa razy dziennie codziennie :bigsmile: Z zakończeniem w środku :tongue:
    nowa2012: Pije dodatkowo na wywołanie skurczy herbatkę z liści malin i wciąż nic.

    Ten napar błędnie postrzega się jako naturalny sposób na wywołanie porodu i że jeśli zbyt wcześnie zacznie się go pić, to się poroni. Bzdura! Napar wpływa na wzmocnienie macicy, by lepiej zniosła trud porodu.
    Ja napar w poprzedniej ciąży piłam od 32 tc i urodziłam 2 dni przed terminem. Teraz piję od 30 tc. I wszytsko jest OK. Dodatkowo łykałam poprzednio w III trymestrze, i teraz też łykam, wiesiołoek - na uelastycznienie szyjki.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Oj powiem Wam że miałam w planach wykorzystać wczoraj męża, ale po tym wczorajszym badaniu byłam strasznie obolała i do tego jak mąż zaczął się do mnie dobierać to dostałam skurczy juz takich bardzo bolesnych trwały koło godziny były nieregularne co 10, 15, 20 min, także odechciało mi sie wszystkiego.
    Póżniej brzuch jeszcze bolał ale tak że mogłam zasnąć, bolesne skurcze zdarzały się jeszcze ale jakies takie pojedyncze. Brzuch opadł mi jeszcze bardziej, a krocze to po prostu naperdziala !
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Laseczki, że się tak wbiję z tematem poporodowym.

    Niech mi ktoś tak łopatologicznie wytłumaczy, jak to jest obecnie z macierzyńskim. Bo czytam po necie, ale nijak tego zrozumieć nie mogę.
    1. Jest jakoś podzielony jego czasokres i z związku z tym inaczej wypłacają co miesiąc kasę.
    2. Jak najlepiej ten czas podzielić - w sesie jak się lepiej wychodzi finansowo. Czy wtedy, gdy od razu zadeklaruję się na maksymalny czas (i będę otrzymywać 80% kasy), czy lepiej na początek 100%, a później zejść na 60 % (wydaje mi się, że ta druga opacja jest gorsza, bo te 60% to raptem połowa tego, co wcześniej i może być delikatny szok).
    4. Jak nalicza się wysokość comiesięcznej kwoty? Od stawki zarobków, czy średnia z ostatnich 3 miesięcy?
    3. Jaki czas maksymalny obejmuje macierzyński?
    4. Po porodzie CC przysługuje ojcu lub innym członkom rodziny tzw. opieka nad matką po porodzie (bodajże 2 tyg, jeśli się nie mylę). Czy obejmuje to też matki po SN?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    marion, nie ten watek;-P
    1. masz 20 tyg macierzynskiego i 32 rodzicielskiego
    2. finansowo wychodzi tak samo czy piuerwsze 26 tyg 100% a potem 60% czy od razu 80% przez caly czas. jak sie przerwwie rodzicielski to zus wyrownuje zasilek. w sensie, ze niektorzy mysla, ze wezma najpierw 100%, a potem 60% bo jakby zrezygnowali z czesci rodzicielskiego to im przepadnie te 100%, kumasz o co mi chodzi? nic nie przepadnie, zus wyrowna.
    3. zasilek macierzysnki liczy sie jak zasilek chorobowy. podstawe z ostatnich 12 miesiecy. jak masz stala pensje to mniej wiecej 80% kwoty netto. jak masz premie to roznie, kwadratowo i podluznie;-P za duzo przyopadkow
    4. macierzysnki to 20 tyg i nie mozna sie tego zrzec z tego co kojarze. czyli musowo wziac.
    5. opieki nad matka po porodzie nie kojarze
    -- ;
  1.  permalink
    opieka przysługuje tylko po cc
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Dokładnie też uważam że to byłby za duży szok najpierw 100% a później 60% dlatego chyba od razu zadeklarować 80% na rok. Kwota jest naliczana z ostatnich 12 pracujących miesięcy.

    -------
    2 razy dziennie sex :O nie dam rady haahhaha
    -------
    Ile razy dziennie pijecie ta herbatkę? Ja zaczęłam ja pić dopiero 2 dni temu chyba zdecydowanie za późno.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    PaulinaMała1983: opieka przysługuje tylko po cc

    Gdzieś mi w necie obiło się o oczy, że po SN też. Muszę jeszcze poszperać...

    nowa2012: Ile razy dziennie pijecie ta herbatkę?

    Zaleca się w II trymestrze 1 szklankę dziennie, a w III-cim 2 szklanki.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    marion: 4. Po porodzie CC przysługuje ojcu lub innym członkom rodziny tzw. opieka nad matką po porodzie (bodajże 2 tyg, jeśli się nie mylę). Czy obejmuje to też matki po SN?


    Obejmuje. Jak rodziłam za drugim razem, to z automatu wystawiali wszystkim babkom przy wypisie papier dla męża na opiekę.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    mam wynik GMS, dodatni. Czy przy cc tez daja antybiotyk?

    Treść doklejona: 04.02.16 12:50
    kiedy daja ten antybiotyk? przed sama cc? czy kiedy go bede musiala zazyc?

    Treść doklejona: 04.02.16 12:53
    zaczelam czytac...moze dlatego przy pierwszym cc dziecko mialo zapalenie pluc??
    -- ;
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Ewa ja przyjechalam na IP z 10cm rozwarcia i szybko na CC a mimo wszystko jeszcze w miedzy czasie podawali mi antybiotyk z powodu dodatniego GBS.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    kurde, zaczelam sie bac czy cos sie tam wczesniej nie stanie, kurza stopa...dobrze ze mam gina w poniedzialek. cos czuje ze mnie ciachnie szybciej niz mi sie zdaje
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Na szkole rodzenia mówili ze jesli wody w domu odejdą a GBS jest dodatni to należy jak najszybciej przyjechać do szpitala chyba do 2 godzin. Wydaje mi się że antybiotyk dają przed samym porodem czy to CC czy sn.

    Treść doklejona: 04.02.16 13:05
    gingerka_: Ewa ja przyjechalam na IP z 10cm rozwarcia


    :shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    jezu, a jakby mi sie wody zaczely saczyc czy cos, skad ja bede wiedziala???

    Treść doklejona: 04.02.16 13:08
    aaalleee, pocieszam sie ze mialam posiew z kanalu szyjki niedawno i oprocz grzyba ok byl. wiec moze bakteria tylko gdzies przy przedsionku pochwy poki co. sie nie rozoanoszyla jeszcze

    Treść doklejona: 04.02.16 13:17
    napisalam do gina czy mam czekac cierpliwie do poniedzialu czy panikowac. niech sam zadecyduje.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    efcia, w 2 godziny sie zrobilo 10 cm, sie nie spodziewalam wiec tak wyszlo :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Ewasmerf: jezu, a jakby mi sie wody zaczely saczyc czy cos, skad ja bede wiedziala???


    To może kup na wszelki wypadek zwyczajne papierki wskaźnikowe, żeby móc w razie wątpliwości sprawdzić pH wydzieliny. Nie kosztują wiele, a po co masz się stresować?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    gin mi odpisal ze czekamy, w poniedzialek mam wizyte u niego, wtedy pewnie dowiem sie wiecej. poki co nie musze panikowac przed weekendem.
    -- ;
  2.  permalink
    Spokojnie. Mi wody Odeszły o 4;50 o 9 podali mi pierwsza dawkę antybiotyku. Urodziłam o 19;00.

    Dodatni gbs nie jest wskazaniem do przyspieszenia cc.

    Treść doklejona: 04.02.16 13:54
    A z tymi papierkami to się udałam....zamówiłam 17.01 a do dzisiaj ich nie mam. Zapłaciłam całe 6 zł na allegro. Dopiero po czasie zorientowałam się ze ida uwaga,uwaga z Chin. Wow!:wink:

    Bardzo prawdopodobne Że zdążę urodzić do tego czasu zanim dopłyna.:bigsmile:
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Mi wody odeszły o 2:40, 2:46 urodziłam:bigsmile:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    hemoglobine mam ok, wreszcie. hematokryt nadal ponizej normy, ale juz ok. Ale dziwczyny, ALT mam 45, norma do 33 i AST 31, norma do 32. Czy myslicie ze to moze byc od Dopegytu?? CRPO mam 3,8 na szczescie, wiec tu troche ulgi. martwi mnie ten ALT;-((

    Treść doklejona: 04.02.16 16:25
    zaczynam miec pomalu dosyc tej ciazy...mam nadzieje, ze w poniedzialek ustalimy termin porodu. i podejrzewam ze juz mnie po 38 tyg ciachnie. juz chyba nawet sama wiecej nie chce czekac. bo sie boje.
    jak nie jakies rzekome nadcisnienie
    tak teraz ten GBS
    podwyzszone proby watrobowe
    coraz bardziej strach....
    dobrze ze bualka w moczu nie mam.
    -- ;
  3.  permalink
    laski mam pytanie mam skolioze i pierwsza cesarke mialam oczywiście mimo mojej informacji i zaświadczeniu od ortopedy o schorzeniu oczywiście w kręgosłup niestety miałam nakłówane z 8 razy i przez pół roku umierałam z bólu właśnie w miejscu wkłócia :/ teraz skolioza sie pogłębiła więc chcialabym uniknąć wkłócia a mieć narkoze czy orientujecie sie jak to można załatwić? nie chce żeby coś poszło nie tak bo może ...
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Paulina gratuluje ciazy.
    Skolioza jest wskazaniem do cc? Ja mam skolioze dyskopatie lordoze i kyfoze. I rodziłam SN.
  4.  permalink
    bomin dzieki 3 lata walki i sie udało :) ja nie mam tylko skoliozy ale nie bede tu na forum wymieniać ;) chodzi mi o samo znieczulenie czy jest możliwość żeby mieć narkoze
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    No wiem. Pamiętam. Ale nie pamiętam co jeszcze dokładnie. Nie ważne. Ważne ze jesteś w ciąży. A co dalej to pewnie dziewczyny doradza.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Paulina a jakieś zaświadczenie od neurologa czy ortopedy, ze wkłucia w kręgosłup sa w Twoim przypadku absolutnie niewskazane?

    Treść doklejona: 04.02.16 18:25
    ewasmerf, ale t próby owszem sa podwyższone jednak absolutnie nie sa tragiczne. Na tym etapie ciaży przy jej silnym obciążeniu już i ucisku one mogą pójść do góry. Jakbyś mała je koło 100 to byłby problem a tu to ja bym nie panikowała absolutnie Możesz sobie pomóc lekkostrawna diet ,żeby jej nie obciążać dodatkowo przez te ostatnie tygodnie
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    moonia, dziekuje ci :-* od razu lzej:-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    matko przepraszam za literówki, ale mam mocno nadwyrężoną klawiaturę w laptopie i czasem nie wskakują litery :devil:
    -- mama piątki :)
  5.  permalink
    Ewa - tez sie boje, ze nie poznam, ze mi wody odeszly he he. Z Maksem dopiero mi przebili na porodowce ;)
    Ewa ja tylko kilka dni za Toba a tez mnie meczy juz ciaza, ale chce wytrwac do marca, im pozniej urodze tym pozniej do pracy wroce:D
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    madziik1983: ale chce wytrwac do marca, im pozniej urodze tym pozniej do pracy wroce:D

    ja tez bym chciala jak najpozniej, bo im pozniej urodze tym wiecej dni luteho bede miala liczone 100% a nie 80%;-P
    -- ;
  6.  permalink
    Tak wogole myslalam ze te 80% to od tej kwoty co teraz dostaje a nie od tej, ktora mialam pracujac:/
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    no bo dokladnie tak bedzie od tej co teraz dostajesz
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    a mi już obojętne czy 100% czy 80% czy później wrócę do pracy czy wcześniej, jestem juz tak zmęczona że myślę tylko o tym aby URODZIĆ!!!!!!!!
    --
  7.  permalink
    A to gitara:D i tak bedzie lepiej niz bym robila he he
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    hej;-)
    nie chce zapeszac ale zaczelam znowu przesypiac noce. Tzn wiadomo, ze tam ze 3 razy do kibla rusze w nocy, ale 3 to nie 8. Spie kamiennym glebokim snem, jak juz spie. jedyne co mi doskwiera ze jak tam spie pare godzin jak kamien to jak sie ockne to jestem tak zdretwiala, ze musze wstac i sie rozchodzic, bo normalnie az mi mrowki po biodrze zasuwaja.
    Moze to natura tak specjalnie przygotowala, zeby ostataniego snu zazyc przed urodzeniem dziecka? Nie wiem, bo to moja pierwsza tak zaawansowana ciaza;-)

    Treść doklejona: 05.02.16 07:26
    Dzis mam plany posprzatac mieszkanie dosc gruntownie. Wiadomo, ze bez firan itd, ale tak dosc szczegolowo.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    tylko nie szalej z tymi porządkami :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    to juz chyba ostatani dzwonek na sprzatanie, bo nie wiem ile dociagne;-) a kurz taki ze pisac po meblach mozna:shamed:
    -- ;
  8.  permalink
    E kurze to ja co trzeci dzien zbieram. Unikam mycia podglog a tak odkurzam tez codziennie bo mlody na bosaka lata hi hi. Gruntowny porzadek to zrobie chyba pozna wiosna ha ha
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    mi wody odeszły o 23:30, o 1 było rozwarcie na 7,5 palca ... o 2:05 urodził się nam syn :cool::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Komu się śpieszy? Do pośmiania się
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    ja miałam dzisiaj wizytę, termin cc wstępnie na 10 marca, a może i wcześniej :) ( więc można mi zmienić datę jeśli to nie problem )
    maluszek waży 2450 g :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    a mi już obojętne czy 100% czy 80% czy później wrócę do pracy czy wcześniej, jestem juz tak zmęczona że myślę tylko o tym aby URODZIĆ!!!!!!!!

    Jak powiedziała tak zrobiła :bigsmile:
    --
  9.  permalink
    Karolciat dokładnie :-). Powiedziała i porodziła :-).
    -- [/url[/url]
  10.  permalink
    1. nowa2012 - 9.02.2016 (chłopiec )
    2. gosia21777 - 15.02.2016 (chłopiec)
    3. anairda - 29.02.2016 (dziewczynka)
    4. Ewasmerf - 2.03.2016 (dziewczynka)
    5. madzik1983 - 10.03.2016 (chłopiec)


    6. salinos - 16.03.2016 (dziewczynka)
    7. Tinamar - 18.03.2016 (chłopiec)
    8. asiunia899 - 19.03.2016 (chłopiec)
    9. lilijeczka - 4.04.2016 (dziewczynka), marion - 04.04.2016 (chłopiec), Kamisia_Le - 04.04.2016
    10. poziomkaUK - 6.04.2016 (chłopiec)
    11. °Agata° - 14.04.2016 (dziewczynka)
    12. kkasia4 - 17.04.2016 (chłopiec)
    13. Muriah - 23.04.2016 (chłopiec)
    14. Renata_ - 24.04.2016 (chłopiec)
    15. czarnulka_91 - 25.04.2016 (chłopiec)
    16. Lopeziatko - 29.04.2016 (dziewczynka)
    17. emillka - 14.05.2015
    18. Ratownik - 17.05.2016 (chłopiec)
    19. sara32 - 20.05.2016 (dziewczynka)
    20. marzenka1303 - 24.05.2016 (chłopiec)
    21.PaulinaMała1983 - 03.06.2016 (dziewczynka)
    22. kaamii - 13.06.2016 (dziewczynka)
    23. Mysiamm - 18.07.2016
    24. artystka80 - 20.07.2016
    25. Klementynaaa - 21.07.2016
    26. Sewila - 25.07.2016
    27. mooniia - 31.07.2016
    28. skapula - 01.09.2016
    29. monii9797 - 12.09.2016
    30. tejsha - 13.09.2016
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Coś krótka ta lista..przyszłe mamy się nie ujawniają:/
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormonii9797
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    To proszę mnie dopisać termin 12.09.2016
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    karolciat: Jak powiedziała tak zrobiła :bigsmile:

    Ale że co - efcia urodziła???
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Dziewczyny, nie przypominam sobie że w ciązy z Ignasiem miałam tego typu bóle i zastanawiam się czy są one normalne na tym etapie ciązy. Chodzi o taki ból miesiączkowy typowy w dole brzucha. Z Ignasiem taki ból miałam dopiero jak już rodzić zaczynałam i to przy już jakimś rozwarciu. Więc teraz to trochę wczęsnie a od jakiegoś czasu się zdarzają adzisiaj jako s tak trwa ten ból i nie za bardzo przechodzi. Nie ma żadnej regularności. Gina moge dopiero w pon umówić więc podpytuję Was :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    ja mam czasami taki bol, ale mi zdarzyl sie kilka razy doslowni i po jakiejs minucie przechozil.
    wg mnie nie powinno tak bolec.
    poloz sie i lez, zazyj nospe i magnez. i oszczedzaj sie, a w poniedzialek koniecznie umow sie do gina.
    Chyba zeby sie nasililo to lec do szpitala.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Ewasmerf, dziękuję za odpowiedź. No włąsnie nei za bardzo mam jak się połozyć i odpocząć :/ Nie jest to silny ból na szczęście tylko taki lekki miesiączkowy. Ehhh... no, umówię się w pon do lekarza jeśli nic nie przejdzie bo cieakwa jestem. Do tej pory szyjka długa i zamknieta była ale ostatnia wizyta była juz jakiś czas temu...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    marion, tak efcia urodzila. mala 2900, sporo sie usg u gina myli...

    Treść doklejona: 05.02.16 17:45
    wiesz, moze to nic takiego, ale lepiej dmuchac na zimne. akurat wszelkie dziwne bole brzucha, wlasciwie jakiekolwiek bole brzucha powinny byc skonsultowane...
    wg mnie bedziesz czula ze cos nie tak, wiec jak ci intuicja podpowie ze cos nie teges to lec na IP.
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.