Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeJan 31st 2016 zmieniony
     permalink
    anairda1986: Być może jakas infekcja cie dopadła. Ruchy czujesz dobrze?

    No właśnie dziś nasz Maluszek jakiś leniwy dzień ma :( coś tam czuję ale zdecydowanie mniej intensywnie niż zazwyczaj ... zobaczymy czy po 21ej (Jego czas na zabawę) będzie podobnie, oby nie i zaczął szaleństwa !!!
    Infekcja, hmm, cipka zaczerwieniona była po nocy. Po wieczornym prysznicu Mąż oceni czy zbledła.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    kamisia, a ty nie bierzesz zadnej luteiny czy cos?

    Treść doklejona: 31.01.16 19:31
    a co do wit K ja bym sie nie odwazyla nie podac. Juz wole zeby dziecko mialo kolki niz wylewy.
    -- ;
  1.  permalink
    Ja tez bede podawac. A kolki to chyba indywidualna sprawa. Moj np nie mial kolek a slyszalam ze kolki sa od nabialu. Mlody mial skaze i ja unikalam, wiec co czlowiek to inna opinia.
    --
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    Ewasmerf: kamisia, a ty nie bierzesz zadnej luteiny czy cos?

    Nie, jedynie duphaston raz dziennie. Luteine dopochwowo i to końskie dawki, brałam gdzieś do połowy ciąży.
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Witam się nieśmialo na wątku- dziś beta 144. Piątkowa 15,8 - także chyba wszystko ok.

    Wizyta 12 02 i mam nadzieję że zobaczę serduszko.
    Troszkę plamię więc gin przepisał 3x1 duphason i acard 1x1 .
    'Dziś przyszedł do pracy mój pracwnik ze Szkarlatyną- zamarłam. Czy w ciąży to choróbsko groźne???

    Napisze jeszcze że jest to cykl w którt=ym gin stwierdziła przetrwały pęcherzyk- a jednak pękł , dość póżno bo ja podejrzewam że 18 dc.

    Cieszę się strasznie i mam nadzieję że będzie wszystko dobrze.



    :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny, któraś z Was pisała, że w pierwszej ciąży miała dodatni wynik GBS a w drugiej wyszedł ujemny? Może tak się zdarzyć? Gin mi mówił, że tego się nie leczy i że jak już jest, to raczej na całe życie…tak się właśnie zastanawiam, bo u mnie w pierwszej wyszedł właśnie dodatni…a może są sposoby, żeby się tego paciorkowca pozbyć jednak…

    Drugie pytanie o cukrzyce ciążową, jeśli w pierwszej ciąży się ja miało, to kiedy wykonuje się badanie krzywej cukrowej w drugiej ciąży? Z tego co pamiętam wcześniej niż standardowo.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    kamisia, i jak tam? malec sie ruszyl?
    kurcze, laski, ale czas pedzi. jestem juz w 9 miesiacu, w przyszla srode bede miala donoszona ciaze;-) mam nadzieje, ze dotrzymam, ale nogi zaciskam;-P
    8. lutego mam gina i mysle ze ustalimy termin cesarki. wg tego jak przyjmuje prywatnie to obstwaiam cc na okolice 19.02. Juz blizej niz dalej;-)
    -- ;
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Skapula co do krzywej cukrowej to wykonuje się ja wcześniej w drugiej ciazy. Myślę, ze juz teraz lekarz powinien zlecić. Ja miałam badanie w 8tc.

    Ja donoszę, ze jestem już po polowkowym. Dzidzia zdrowo rośnie i waży 419g :)
    --
  2.  permalink
    skapula ja robiłam krzywe w 12 tygodniu i będę powtarzać teraz w 24 tygodniu :)
    dzisiaj mam wizyte u swojego gina :D
    --
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ewasmerf: i jak tam? malec sie ruszyl?

    Uff,tak 😊 dziś już aktywniejszy.
    Ty startujesz z 9 a ja z 8 mcem :-) Jutro wizyta w klinice, dowiemy się kiedy planują cc - czy dotrwam do świąt czy też nie.
    --
  3.  permalink
    Skapula ja jestem przykładem dodatniego.gbs w pierwszej ciąży. Teraz w tej wyszedł minus.

    Oba badania były robione w tym samym labie.

    Nie mam pojęcia jak się uchronić przed paciorkowcem.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    no to super;-)
    ja zauwazylam ze jak dziec sie przekreci to slabiej czuc. jak brzuch twardnieje to slabiej czuc. I jak sie chodzi to sie tez tak nie zwaraca uwagi wiec tez teoretycznie slabiej czuc.
    Moja ma fazy takie, ze tez bywa ze jeden dzis slabiej czuc, oczywiscie dostaje nerwa, nawet jej dobudzic nie mozna czasami. A potem przychodzi kolejny dzien i sie wypycha i przepycha. Wczoraj mnie tak jakos szturchnela od srodka, ze pierwszy raz odruchowo mialam ochote jej oddac, tak mnie zabolalo i takie gwaltowne to bylo i w jakis czuly punkt na brzuchu.

    Treść doklejona: 01.02.16 10:19
    a ile sie czeka na wynik gbsa? mialam pobierany w piatek.
    -- ;
  4.  permalink
    Idzie oszalec. Z dnia na dzień coraz wiecej sikam,a w nocy to paranoja jakaś. Dziś byłam chyba z 8 razy.

    Treść doklejona: 01.02.16 10:21
    Ja czekalam trzy dni. W srode zawieziony,w piatek juz byl na stronie.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: kurcze, laski, ale czas pedzi. jestem juz w 9 miesiacu

    Ja dziś zaczynam 8-my miesiąc - nie ogarniam kiedy to zleciało...
    anairda1986: Idzie oszalec. Z dnia na dzień coraz wiecej sikam,a w nocy to paranoja jakaś. Dziś byłam chyba z 8 razy.

    A wiecie, że ja w nocy w ogóle nie wstaję na siku?! :shocked: No seryjnie!
  5.  permalink
    Marion zazdro!
    Ja wstawalam raz,nad ranem...
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    anairda, ja w 8 miesiacu wstawalam na sikanie srednio co dwie godziny. ostatanio od jakiegos tygodnia ciut rzadziej, ale to wcale mnie nie cieszy bo zbieram wode.
    ale ma to plusy - lykam letrox w nocy;-)
    -- ;
  6.  permalink
    ja wstaje w nocy z 3 razy a co będzie później hehe ;)
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ech ja ostatnie tygodnie ciazy sikalam równo co pół godziny. Ale robiłam to spiąć chyba bo byłam wyspana :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    dziewczyny, wezcie no przypmnijcie - jak wyjdziemy ze szpitala to od razu mozemy na spacery chodzic, co nie? czy werandowania jakies uskuteczniac najpierw?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Przy synu w październiku była zima to najpierw weranda łam
    Przy córce w tym samym czasie tylko 10 lat później było ciepło i wychodziłam odrazu po parę godzin. W szpitalu w dzień otwarte okno
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ja przy pierwszym dziecku werandowanie prowadziłam pewnie ze 3-4 dni. Przy Wojtku wyszliśmy od razu, bez ostrzeżenia, bo Krysię trzeba było do przedszkola odstawić :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ja też nie wstaję na siku, a w poprzedniej ciąży i po ciąży wstawałam średnio ze 3 razy….Teraz nie wstaję bo praktycznie nie piję…i nie wiem jak się do tego zmusić…choć wiem jakie to ważne..:sad: Nie dość, że mi nic nie smakuje, na moje ukochane warzywa patrzę z obrzydzeniem, to jeszcze mało co piję…jedynie jabłka wchodzą mi jak zawsze...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: jak wyjdziemy ze szpitala to od razu mozemy na spacery chodzic, co nie? czy werandowania jakies uskuteczniac najpierw?

    Chyba zależy jaka pogoda. I jak matka się czuje.
    Ja poprzednio urodziłam 6 lipca - upały były, więc się wystawialiśmy w wózku na balkon o 6-tej rano :shocked: Mieszkaliśmy na 4.tym piętrze - było jak w piekarniku. Po 3 tygodniach uciekliśmy do teściów - mają domek i ogródek. I tam młody elegancko sobie leżał na ogrodzie. Uskutecznialiśmy też spacery.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    nie no wiadomo, ze jak wieje i zimno to nie bede sie katowac. ale jak bedzie fajna pogoda, w miare bezwietrznie to bym wylazla od razu.
    nie wiem jak sie bede czula, ciezko powiedziec, ale wiem jedno - trzeba sie ruszac, nie wolno sie zastac po cc. zreszta - w tej ciazy od polowy sie tak oszczedzam, ze wzgledu na dziecko, ze jak tylko zdrowie pozwoli i wiadomo bez forsowania i na sile ale MARZE o dlugasnych spacerach, ze juz o bieganiu nie wspomne (no aleto drugie to po pologu za zgoda lekarza)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ja urodziłam 26 październik, jak wyszłam ze szpitala to zaraz na spacery chodziłam po 2-3 godziny. Teraz to wogóle jakos inaczej w tych szpitalach zalecają , przy pierwszym dziecku (9lat temu) pielęgnacja pępuszka "mokra" noworodek był kąpany od razu a teraz Oliwia była kąpana w 2 dobie zycia, pielegnacja pepuszka sucha...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: jak bedzie fajna pogoda, w miare bezwietrznie to bym wylazla od razu.

    Ja mieszkam na peryferiach miasta - przez okna widzę ogródki działkowe, a za nimi las i nieużytki. Super miejsce na spacery - cieszę się, że nie będę musiała wciąż łazić z wózkiem po chodniku wzdłuż ulicy i wdychać spaliny.
    A na wspomnianych ogródkach mamy działeczkę rekreacyjną - mam nadzieję, że młody będzie ciął komara, a ja będę sobie dłubać w ziemi, bo bardzo lubię.
    ashtar855: Teraz to wogóle jakos inaczej w tych szpitalach zalecają (...) teraz Oliwia była kąpana w 2 dobie zycia, pielegnacja pepuszka sucha...

    Rozmawiałam w zeszłym tygodniu z kolegą z pracy, którego żona jest świeżo po studiach pielęgniarskich (ma ze 25 lat) i od paru miesięcy pracuje na porodówce. I mówił, że jest bardzo zdziwiona (wręcz odniosłam wrażenie, że wkurzona), że matki wydziwiają - nie chcą kąpać w pierwszej dobie życia (tylko po 2 dniach ona musi dzieciaka "skrobać" z tych zaschniętych mazi płodowych), że nie chcą szczepić od razu itp. Poczekamy kilka lat, jak sama będzie rodzić - ciekawe, czy też taka cwana będzie a propos własnego dziecka.

    Do mnie co tydzień przychodzi położna - prawdopodobnie wynajmę ją na poród. W środę będziemy omawiać plan porodu - z tego co wspomniała, mogę zażyczyć sobie wiele różnych rzeczy, ale nikt nie ma prawa tego głośno przy mnie komentować (w sensie, że wydziwiam), ani odmówić czegoś, co jest dostępne, a czego sobie zażyczę.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Byłam dzis na KTG zapis wyszedł prawidłowy, tętno malutkiej w porządku czynności skurczowych brak. Wyznaczyli mi termin przyjęcia do szpitala na 08 lutego (dzień porodu), jeśli nic się samo nie wydarzy to będą poród wywoływać:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 1st 2016 zmieniony
     permalink
    efcia81: Wyznaczyli mi termin przyjęcia do szpitala na 08 lutego (dzień porodu), jeśli nic się samo nie wydarzy to będą poród wywoływać:shocked:

    Eeee. W dzień terminu wywoływać?
    Ja przy pierwszym porodzie dostałam od gina świstek, żeby się zgłosić do szpitala, gdyby się nic nie działo. Na skierowaniu była data tydzień po terminie.

    Weź sprawy w swoje i męża ręce (i nie tylko ręce :tongue:) - Gdy minął termin porodu.
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    marion: Eeee. W dzień terminu wywoływać?


    Tak przy cukrzycy nie czekają dłużej nić termin porodu, bardzo tego w moim szpitalu pilnują.

    Po schodach dziś juz wchodziłam, na spacerze byłam, wieczorem planuje masaże :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    efcia81: przy cukrzycy nie czekają dłużej nić termin porodu

    Aaa, to nie wiedziałam.
    efcia81: Po schodach dziś juz wchodziłam, na spacerze byłam, wieczorem planuje masaże :bigsmile:

    Najlepsze efekty daje "strojenie radia" (masaż brodawek) i serducho z zakończenie w środku :tooth: Choć nie na każdą ciężarną to działa.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    a propos prezentow dawanych starszakowi na urodzenie sie dziecka. ja z mlodych ostatanio rozmawialam. mowilam, ze jest taki zwyczaj, ze niektorzy tak robia, ze jak sie rodzi mlodsze dziecko to starszemu cos kupuja i czy on cos by chcial. ale mlody nie kuma kompletnie po co sie te prezenty daje. po co, na co, dlaczego i z jakiego powodu. wiec widzicie - u nas to chyba rodzinne:-D
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    marion: Najlepsze efekty daje "strojenie radia" (masaż brodawek) i serducho z zakończenie w środku Choć nie na każdą ciężarną to działa.


    no to muszę się wziąć do roboty ;-) a ze strojenia radia się usmiałam :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    ja gdzies czytalam ze to strojenie radia to ma min 3 h dziennie trwac. ale nie sprawdzalam.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    skapula, ja mialam w pierwszej ciazy dodatni, a w drugiej ujemny GBS. Moze tak byc:wink:
    Ewasmerf, nikomu swieze powietrze jeszcze nigdy nie zaszkodzilo:wink:a co maja powiedziec Eskimosi? Albo Skandynawowie? Z Polnocy:wink:Moi obaj wychodzili na dwor od razu. Nawet jak bylo wietrzenie to bude stawialam i wio. I zobacz jakie zahartowane dziady:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ja Maksa rodziłam w maju, w szpitalu non stop otwarte okna i drzwi, więc przeciąg - dzieciak zdrowy. Od razu po powrocie był na dworze, musowo do 1 roku życia drzemkę miał na dworzu, niezależnie czy było gorąco, mróz czy deszcz. Dziecko zdrowe, jak ryc, a teraz co?? Non stop od marca zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, kaszel. Przy drugim też zamierzam, tak postępować. Jestem ciekawa, czy jutro lekarz potwierdzi, co tam między nogami się kryje. W 13tc na prenatalnych pani doktor obstawiała dziewczynkę, ciekawe czy się potwierdzi :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Ja synka kąpałam dopiero w piątej dobie po porodzie. Fakt, po tym kąpaniu skóra była mocno podrażniona, bo dodatkowo wysuszona naświetlaniem przy żółtaczce. Mogłam z tym kąpaniem poczekać do powrotu do domu:) Na zachodzie to ponoć normalna praktyka, nie kąpie się od razu po porodzie. Choć uważam że strategiczne miejsca trzeba myć codziennie:)

    tu fajny artykuł na ten temat:
    http://dziecisawazne.pl/pierwsza-kapiel-noworodka-dlaczego-warto-ja-odwlekac/
    -- [/url][/url]
  7.  permalink
    Termin porodu na luty/marzec w ogole jest chyba fajny. Cała wiosna i lato przed nami.

    Chyba niepotrzebnie kupowałam ten ortalionowy kombinezon,wystarczy misiowy. Zimo precz!
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    wczoraj wylądowałam na IP, okropne przeziębienie, gardło, dreszcze, gorączka ... lekarz dał antybiotyk ... ale jednak stchórzyłam i nie wzięłam, wczoraj cały dzień w łóżku naturalnymi metodami ,, dziś na szczęście lepiej bez goraczki ,,, także cieszę się że jednak tego antybiotyku nie wzięłam ,,, w pierwszym trymestrze przecież kształtują się wszystkie organy dziecka ... :cry:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Podobno z dwojga złego lepszy antybiotyk niż długotrwała infekcja. Może warto się przejść do zaufanego lekarza, który oceni czy antybol jest niezbędny? Na IP różne dziwy można spotkać - przynajmniej u nas :P
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    nana81: Podobno z dwojga złego lepszy antybiotyk niż długotrwała infekcja.

    to prawda. mojej mamy koleżanka z pracy miała jakąś infekcję w I trymestrze i zbagatelizowała właśnie - dziecku nie wykształciło się ucho.
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Marion niech sobie dziewczyna pomarudzi jak będzie miała swoje dziecko to ciekawe czy wciąż będzie myśleć podobnie. Ja mam gdzieś niezadowolone miny jeśli takie będą tym razem jestem wszystkiego bardziej świadoma i będę robić tak jak postanowiłam.

    Jeśli chodzi i wit D to nia trzeba się suplementowa całe życie. Ja właśnie dzisiaj odebrałam swoje i Coreczki wyniki.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Tejsha, najważniejsze, że dzisiaj już czujesz się lepiej. Jak masz jakieś wątpliwości to idź do innego lekarza, niech Cię zbada i zobaczy...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Tejsha, dobrze że widzisz poprawę. Fakt, że czasem lepszy antybiotyk bo infekcja jest też bardzo groźna dla malucha. Ja też raz zachorowałąm w tej ciąży bardzo mocno - dawno tak nie chorowałam i widziałam że to infekcja bakteryjna po katarze i ropnym zapaleniu gardła. Dostałam antybiotyk ale tez się powstrzymałam - dałam sobie jeden dzień,. stwierdziłąm że jak będzie poprawa to spróbuję bez. Nażarłam się surowego czosnku (taki ostry się trafił że łzy mi leciały), wypiłam litry imbiru z cytryną i miodem i pomogło. Podobno czosnek to naturalny antybiotyk więc mniemam że jednak pomógł. I na wszelki wypadek poszłam jeszcze do innego lekarza, żeby mnie zbadał czy nie jest gorzej. No i się udało chociaż uważam, że lekarz dobrze mi przepisał ten antybiotyk. Tak więc jeśłi u Ciebie jest lepiej to pójdź jeszcze do innego lekarza, żeby jeszcze raz Cię ktoś zbadał ale uważam, że się uda bez antybiotyku też :)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Czy któraś z was moglaby wskazać mi orientacyjnie wiek ciąży, bo nie wiem jak w moim przypadku powinno się liczyć.
    Ostatnia@ 27 listopada, owu prawdopodobnie 11 stycznia. (46dc).
    Mam liczyć od owu czy jak? Jak lekarz bedzie liczyc ?
    ***************
    Mój pierworodny tez kapany pierwszy raz w 5dobie.

    Treść doklejona: 01.02.16 20:32
    Aaaaaa zapisałam się do lekarza na piątek. Mam nadzieję, że to nie za wcześnie.
    Po wizycie juz oficjalnie się przywitam , mam nadzieję:)))))
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    dzięki, dziewczyny, tak właśnie pomyślałam jak TY Tinamar, że dam sobie dzień , na szczęście dziś się czuję bez porównania, bo wczoraj głowy od poduszki oderwać nie mogłam, o Bożym świecie nie wiedziałam dziś już bez gorączki i o niebo lepiej , u mnie też zbawienne okazały się litry imbiru z miodem i sokiem z aroni i czosnek... - czuć do tej pory :angry: i cieszę się , ze jednak tego antybiotyku nie wzięłam ... pewnie gdyby to był drugi trymestr to miałabym mniejsze obawy ...
    --
  8.  permalink
    Wg OM i cyklu 28 dniowego to tydzien 10 i termin porodu 3.09 ale to zalezy jak dlugie cykle itp
    https://www.bobovita.pl/ciaza/narzedzia/kalkulator-daty-porodu?gclid=CMSTrbin18oCFQHkwgodL_8BKg

    Skapula a mialam w 16 tyg. krzywa robiona i w drugiej ciazy takze mam cukrzyce :(
    Co do sikania to ja w nocy nie wstaje na siku, ew kolo 5-6 rano ale tez nie codziennie. A we wczesniejszych etapach ciazy czeste chodzenie siusiu moze oznaczac infekcje wiec ja bym zrobila badanie moczu..
    Moj mlody urodzony w listopadzie po tygodniu wychodzil (czekalam na wozek). Werandowany nie byl bo nie mialam balkonu, ew podroze autem do lekarza.
    anairda1986: Termin porodu na luty/marzec w ogole jest chyba fajny. Cała wiosna i lato przed nami.
    - wiesz.. zalezy jak na to patrzec.. moj z listopada i przez pierwsze pol roku co glownie byl lezacy to zima a na wiosne-lato jak juz siadal i byl bardziej aktywny to bylo cieplo, dluzej na dworze siedzialam, kocyk na trawe, on juz siedzial, zaczynal raczkowac, zeby itp a spacery na dworze go uspokajaly. Teraz mam termin na wiosne i tez bede mogla porownac.
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Moya, skoro z duzym prawdopodobienstwem owulacje mialas 11 stycznia, to tak jakby Twoj cykl zaczal sie okolo 28 grudnia. Czyli jestes w 36 dniu (skonczone 5 tygodni).
    --
  9.  permalink
    Moya wpisz haczewski kalkulator. Jest świetny.

    Tam ci.wszystko wypisze :-)
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeFeb 1st 2016 zmieniony
     permalink
    lalik: skoro z duzym prawdopodobienstwem owulacje mialas 11 stycznia
    - moze mialo byc 11 grudnia?? albo ta OM 27 grudnia bo cos dlugi bylby cykl tak wogole ;)
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ale Moya napisala, ze wlasnie byl to juz 46 dzien cyklu.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.