Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 23rd 2016
     permalink
    U mnie magnez/potas + buscopnan i napięcia zmniejszyły się znacznie. A przy niemal dwuletnim dziecku nie ma szans za dużo leżeć.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 23rd 2016
     permalink
    ja jeszcze dostałam duphaston ... od wczoraj leżę . dużo... no i twardnienia się zmniejszyły do minimum ... miesiąc temu olałam sprawę i nic sobie nie zrobiłam z nakazu leżenia .. teraz mam ... postawiłam na głowie męża i rodzinę do opieki nad synkiem i leżę ... do tej pory brzuch potrafił mi stwardnieć z 15 razy w ciągu godziny .. teraz mam tyle za calutki dzień ...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 23rd 2016
     permalink
    ja po luteinie nie odczuwałam żadnej różnicy w napinaniu się brzucha, więc ja odstawiłam, no-spy nigdy nie brałam, bo gin jest przeciwny. U mnie napinanie związane jest ewidentnie z przeciążeniem i zbyt dużą aktywnością, jak mam możliwość leżeć i odpoczywać, to brzuch się nie napina prawie wcale..staram sie oszczędzać, ale strasznie ciężko mi to wychodzi...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 23rd 2016
     permalink
    skapula , ja mam identycznie ... jednak możliwość leżenia daje więcej niż leki :wink:
    --
  1.  permalink
    Luteina i magnez to samo dobro dla ciązy, a nospa... nie powinna zaszkodzic. Trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze!
  2.  permalink
    Elfika, trzymaj sie. Ja jestem w domku, w dwupaku. Czysta, bez skrzepow. Zestaw lekow aspargin, nospa plus duphaston. 3 razy dziennie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Kuleczka, zazdroch. Też już bym chciała być w domu...
    -- [/url]
  3.  permalink
    Ja juz mialam dosyc tego szpitala... 5 dni wystarczy. Poleze w chacie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 23rd 2016
     permalink
    Tak, leżenie na chacie jest zdecydowanie lepsze. A Ty długo masz leżeć?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJul 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Rany mnie przy dziewczynce właśnie te kupy przerażają, przecież to musi tam wszędzie włazić :/ Nic mnie tak nie przeraża jak to właśnie. I wizja infekcji non stop :/ Przy chłopcu to jednak luzik totalny, przynajmniej z moim Frankiem zero problemów w tych tematach.

    Na mnie nospa kompletnie nie działa.

    Dzisiaj pierwszy raz widziałam kopniaki Małej przez brzuch <3
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  4.  permalink
    Jeśli wchodzi to czasem przy mega luźnej kupie,ale tylko między wargi trochę nigdy do środka :)....nie jest źle
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJul 23rd 2016
     permalink
    No właśnie chodzi mi o taką kupę przy kp, luźnej takiej... Mówisz, że tragedii nie ma? :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 23rd 2016
     permalink
    Dziewczynki zwalniam listę:)) Adaś urodził się 23.07 przez cc, 10/10apg,3220g,:56 cm długi.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 24th 2016
     permalink
    Gratulacje !!!!
    -- mama piątki :)
  5.  permalink
    Elfika lezec jak najdluzej i odpoczywac. CHociaz przy 4 latku to nie da rady. Do pracy juz zadzwonilam i poinformowalam, ze nie wroce tam. Co wstaje to krew z nocha mi leci, bo oslabiona jestem :/
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 24th 2016
     permalink
    No to kiszka...
    Ja niestety kibluję do jutra bo trafił się buc, który uważa, że niedzielę trzeba święcić a tak na prawdę chcą bym wyleżała 3 dni... a że to jest zastępcą ordynatora to nie będę bawić się w wyjście na żądanie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 24th 2016
     permalink
    artystka , gratuluję:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 24th 2016
     permalink
    zabkaa, ja mialam te same obawy co ty, a moze i wiecej;-P
    ale powiem ci, ze dziewczynki sa super!
    -- ;
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Gratuluje

    1. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopiec)
    2. skapula - 01.09.2016 (dziewczynka)
    3. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    4. moya212 - 05.09.2016 (chłopiec)
    5. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)


    6. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    7. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    8. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    9. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    10. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec)
    11. desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    12. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    13. KaiinA - 22.10.2016
    14. anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    15. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka)
    16. szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    17. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    18. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    19. elfika - 15.01.2017
    20. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    21. Elyanna - 03.02.2017
    22. kuleczka_69 - 07.02.2017
    23. Ally1381 - 10.02.2017
    24. Anecia84 - 09.03.2017
    25. helva - 14.03.2017
    26. gingerka_ - 16.03.2017
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Artystka Gratulacje:)))

    A co do kupy u dziewczynek to nie na nic trudnego. Nigdy gleboko kupa nie wchodzila. Przy luznej rzeczywiscie trzeba w srodku umyc i tyle. Moja cora nie miala nigdy zadnego zakazenia.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 24th 2016
     permalink
    O mamo ja na podium? Pewnie trochę tam zabawie....
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 24th 2016
     permalink
    a ja na drugiej pozycji....a mam jeszcze tyle czasu. W pierwszej ciąży, nie doszłam nawet do pierwszej piątki...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthordesirablle
    • CommentTimeJul 24th 2016
     permalink
    Monia i Artystka gratulacje! :) Niech bobaski zdrowo rosną! :)
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeJul 24th 2016
     permalink
    Artystka gratulacje ;)
    My też bierzemy zestaw luteina, nospa, magnez, twardnienia brzucha są mniejsze, ale nie zaniknęły całkiem, wystarczy że coś więcej zrobię lub troszkę więcej pochodzę i od razu brzuch twardy i do tego ciągnięcie w dole brzucha. Mam nadzieję że najbliższy miesiąc jakoś dotrzymamy. Dziwi mnie tylko że szyjka przy tym długa i zamknięta, zastanawiałam się czy to może normalne objawy na tym etapie, szczególnie że sporo z Was je ma. Ale gin woli dmuchać na zimne, więc grzecznie leki łykam. Mam nadzieję ze na Małą to źle nie wpływa, bo ja czuję się jak chodząca apteka :/ do powyższego zestawu biorę jeszcze dodatkowe aminokwasy ze względu na podejrzenie hipotrofii, witaminy ciążowe i rano eutyrox. W życiu tyle prochów nie łykałam...
    Yvoonne, skapula - też w szoku jestem że już tak wysoko na liście jestem! Niedługo pierwsza piątka nas czeka, a mam wrażenie że jestem ze wszystkim w lesie... chyba czas spakować torbę do szpitala? Dziewczyny jak robicie z torbami? Pakujecie się w jedną siebie i malucha czy jakoś inaczej? Mam taką małą walizkę na kółkach i zastanawiam się czy to nie byłabym wygodniejsza opcja, biorąc pod uwagę że odkąd trafie do szpitala to jest trochę spaceru między oddziałami, najpierw IP, później pewnie przedporodowa, porodowa, poporodowa... nie wyobrażam sobie biegania w czasie skurczy z torbą, jakie macie doświadczenia?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJul 24th 2016
     permalink
    Artystka gratuluję! :)

    Pocieszyłyście mnie dziewczyny :) Musi być dobrze! :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    Daisy1991: ? Dziewczyny jak robicie z torbami? Pakujecie się w jedną siebie i malucha czy jakoś inaczej? Mam taką małą walizkę na kółkach i zastanawiam się czy to nie byłabym wygodniejsza opcja, biorąc pod uwagę że odkąd trafie do szpitala to jest trochę spaceru między oddziałami, najpierw IP, później pewnie przedporodowa, porodowa, poporodowa... nie wyobrażam sobie biegania w czasie skurczy z torbą, jakie macie doświadczenia?


    U mnie bardzo dobrze się sprawdziły dwie małe walizki. Obie na kółkach. W jednej rzeczy dla mnie w drugiej dla dziecka. Nie musiałam niczego szukać, wszystko od ręką. Wiadomo, ze przed porodem mąż wszystko ogarniał, ale kiedy wychodzilismy że szpitala on niósł małą w foteliku a ja zajęłam się walizkami. I nie wyobrażam sobie ze miałabym cokolwiek nieść ;) A chciałam czym prędzej jechać do domu, a nie żeby biedny latał kilka razy do samochodu z bagażami ;)
    Coś podręcznego z kółkami to dobra opcja ;)

    Treść doklejona: 25.07.16 08:47
    A ja dziś nam wizytę :bigsmile: Zobaczymy co tam ciekawego słychać u maluszka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormonii9797
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    ja spakowalam wszystko w jedna na kółkach mam sredniej wielkosci.
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    Daisy ... ja też w lesie .... i może faktycznie czas sie za to wziąć pomału ... dzisiaj pozamawiam wszystkie te pierdółki dla dziecka , w sensie pieluchy itp ... no i całą brakującą resztę ... strasznie się cieszę, że ogarnęliśmy remont już , a to tylko dzięki mojemu "maruderstwu" jak twierdzi mój mąż... bo wierciłam mu dziurę w brzuchu aż się za to wziął , a twierdził ciągle, że mamy dużo czasu ... to teraz już bym nic nie zrobiła właśnie ! takie gadanie chłopa ...
    ja tez w pierwszej 5 , ale pewnie do terminu nie dotrwam :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    No to artystka gratulację!!! I oficjalnie zamknęłaś lipiec z narodzinami ;)
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    A ja dziś po wizycie. I tak jak przypuszczałam listy szybko nie zwolnię ;) Ktg idealne - zapis skurczy na 0 :shocked: Szyjka długa na 4 cm, zamknięta. Na usg wszystko sprawdzone, przeplywy, łożysko ok, mały waży 2.8 kg i ma się bardzo dobrze :wink: Przez całe badanie ssał pępowinowe :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    a ja od 2 h na wolności. oczywiście nie obeszło się bez wzrostu ciśnienia jak wiedząc, że jestem do wypisu zaraz po usg widziałam wędrujące na nie pacjentki, które długo zabawią w szpitalu....
    ale najważniejsze, że już jestem w domu, na swoim łóżku ze swoim prowiantem :wink:
    skończyło się na strachu, nie mam żadnych zaleceń, Dzieć z uporem maniaka nie daje zobaczyć co ma między nogami- takie to to ruchliwe. posłuchałam też dziś serduszka. cudowny dźwięk :heartbounce:
    mam nadzieję, że mój następny wjazd na oddział to będzie wjazd na pełnym rozwarciu i wyjazd chwilę po przejęciu malucha :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    No to i ja po wizycie.
    Wszystkie wymiary się wyrównany (+- 2,3dni), na szczęście ta kość udowa tez nadgonila :)
    Mały waży ok 2500. W sumie, nic do zasygnalizowania :D
    *********
    Dziewczyny, zawsze tak było że dziewczyny z identycznym terminem porodu miały te same numerki.
    Ktoś chyba źle skopiowal listę. Poprawcie jak możecie. Ja nie mam jak, z telefonu ciężko.

    Treść doklejona: 25.07.16 14:54
    Aha ja też jeszcze nie spakowana. ...
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    Yvoonne teraz dopiero zobaczyłam, że masz jeszcze miesiąc do terminu, to na spokojnie poczekasz na szczycie listy ;)
    Dzięki za podpowiedzi z pakowaniem do szpitala. Może w tym tygodniu się tym zajmę. Cieszę się że nie tylko ja wszystkiego nie zrobiłam ;) od razu mi lepiej :D jakie termometry kupiłyście dla Waszych maluchów? Siostra miała bezdotykowy i był wygodny, ale mało dokładnie mierzył. Myślałam o zakupie takiego wkładanego do ucha. Macie jakieś doświadczenia?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    Ja mam medisana bezdotykowy, do czoła.
    Sprawdza się bardzo dobrze. Na początku sprawdzałam tez pomiar innym,
    właśnie żeby porównać, ale zawsze było identycznie.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    ja po dzisiejszej wizycie u gina, wylądowałam na SORze, lekarzowi nie spodobało się tętno płodu (zbyt wysokie) i kazał mi pojechać do szpitala, żeby zrobić KTG. Nie podobały się też gwałtowne ruchy dziecka.
    Spędziłam tam kilka godzin, KTG w porządku, przyczyna to naprawdopodobniej małe nawodnienie. Fakt, że prawie nic nie piłam od rana do wizyty (13:00), więc sama sobie jestem winna:( Nie powiem, przestraszyłam się nieźle..
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    Miałam taką samą sytuację na końcówce ciąży z Weroniką. Przed porodem też dostałam 2 kroplowki i było ok.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    Moj maly tez strasznie duzo sie rusza dzisiaj. Az sie zastanawiam czy nie za duzo? Tylko kiedy jest za duzo?:(

    Treść doklejona: 25.07.16 22:20
    A i mam takie pytanie. Czy sa tu jakies przyszle mamusie z Gdanska lub okolic? Pytam bo za tydzien jedziemy nad morze w okolice Gdanska wlasnie a ze jest to dla mnie drugi koniec Polski to w razie gdybym musiala jechac do szpitala to nie bede mogla wrocic do domu. Moglby mi ktos podowiedziec gdzie w Gdansku najlepiej jechac na jakies IP?
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJul 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Po usg w 14 tyg wychodzi, ze bede miec synka:) prosze o aktualizacje listy:)
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    Imagnolia gratulacje chociaz 14 tyg to jeszcze wszystko moze sie zmienic co do plci :wink:

    Ja sie przy okazji witam w trzeciej ciazy ( prosze o kciuki za dziewczynke, chociaz czuje ze to chlopak). Termin na 16.03 wczoraj widzialam na usg dziecia i jego bijace serduszko :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    Gingerko oczywiscie, ze yo wczesnie, ale bylo bardzo widac jaderka, a z corcia na tym etapie nie, wiec spore prawdopodobienstwo, ze jednak chlopiec. Powodzenia w ciazy, dbajcie o siebie. Masz termin na moje urodziny:)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    I chwilę przed moimi - 19.03 ;)
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    witaj Gingerko :wink:
    --
  6.  permalink
    Witaj gingerko.

    Mam pytanie, czy to mozliwe zeby w tym tyg (13t4d) dziec cos wypinal? Czesto mam twarda wypuklosc z jednej strony tylko, z drugiej jest miękkie. Bo raczej macica nie spina sie z jednej strony tylko...
    Jeszcze jedno pytanie czy w 16 - 17 tyg mozna rozpoznać juz plec?
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    gingerka witaj =)

    Daisy My mamy termometr bezdotykowy Novama-Free. Zawsze mierzył wystarczająco dokładnie. No i zwykły termometr mamy w szufladzie w razie czego, ale w tych 2 ostatnich latach używaliśmy go tylko my, z N zawsze bezdotykowy był ok.
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJul 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Tylkonadzis, na tym etapie bankowo to nie dziecko sie wypina ;-) Mozesz czuc ruchy ale za male jest, zeby bylo to widac przez brzuch. Macica nie musi byc polozona symetrycznie, idealnie po srodku, moze byc nieco przesunieta w prawo czy w lewo, to co widzisz to najpewniej skurcz.
    W 16-17 tc spokojnie widac juz płeć, mi u synów w 16 tc juz lekarz powiedzial, bez pudla.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeJul 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Zabkaa, dziekuje. Skoro to nie dziec, to co to moze byc? Bo mam to raz z prawej strony, raz z lewej, dzisiaj mialam po lewej stronie i to nie jest jakis duzy obszar... zaznacze ja tego nie widze, ja to po prostu wyczuwam jak dotkne reka.

    A skurcz moze trwac z 3 - 5 minut? Bo dzisiaj tak dlugo ta wypuklosc mialam?
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    A wg mnie to tzw wybrzuszenie dziecka, przekrecił się i przesunął bo ma to teraz miejsce, tak samo miałam w pierwszej ciąży z córką, własnie w 14 tyg. Jakby taki chomiczek:) potem się schował i za 2 tyg to już ruchy zaczełam czuć, najpierw sporadycznie, a potem juz od 17-18 tyg regularnie. Ateraz jestem w 14 tyg i czekam na pierwsze motylki :DDD
  7.  permalink
    Imagnolia - tez mi sie wlasnie wydaje, ze to dziecko sie wybrzuszylo, ale co ja tam wiem... Z tego co widzialam wg om jestesmy w tym samym tyg ;) i tez czekam na ruchy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 26th 2016 zmieniony
     permalink
    tylkonadzis: Imagnolia - tez mi sie wlasnie wydaje, ze to dziecko sie wybrzuszylo,

    wytłumaczcie mi jakoś logicznie w takim razie, jakim cudem widać wybrzuszenia a nie czuć ruchów? Toż to nielogiczne jest.
    U mnie dosłownie tak, jak Tylkonadziś opisuje, wyglądały skurcze. I zawsze kiedy miała skurcz, brzuch miałam niesymetryczny. Zwyczajnie kiedy macica ściska, to wybrzuszenie pojawia się w miejscu, gdzie umiejscowione jest dziecko.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    Tylkonadzis, tak iak pisalam, wg mnie to na pewno nie jest dziecko, bo jeszcze jest za male, wg mnie skurcz macicy, ew. gazy. Ja jestem w 21 tc i dziecko sie jeszcze nie wypina, ale bardzo wyraznie i czesto mam skurcze macicy, ktore bardzo dobrze widac przez brzuch. Ale to nie dzicko jeszcze :-) I tez te skurcze czuje raz bardziej z prawej, innym razem bardziej z lewej strony.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.