Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJul 17th 2016
     permalink
    U nas chęci i ochota są, troche strach przez stawianie macicy, ale raz na tydzień sofcik jest ostatnio. O wiele bardziej emocjonalnie odczuwam te zbliżenia i gdyby nie strach to myśle ze miałabym niespotykane odloty :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJul 17th 2016
     permalink
    Ja ochotę też mam, ogromną. Czasem wystarczy, że mnie mąż podejdzie za blisko, albo nawet go powącham (zawsze na mnie działa jego zapach szyi, karku) i już pełna gotowość. A za tym momentalnie skurcz, więc wiem, że nie powinniśmy.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 18th 2016
     permalink
    Wiem, ze to nie galeria brzuszkowa, ale jak patrzę na siebie to wydaje mi się, że man mały brzuch. Za to na zdjęciu wygląda na dodać pokaźny.... czy to tylko złudzenie?

    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 18th 2016
     permalink
    Wygląda na calkiem spory :)
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Yvonne, ale pięknie wyglądasz:) Brzuszek śliczny. Ja mam odwrotnie, wydaje mi się, że brzuch mam większy niż wychodzi na zdjęciach.
    Jaki masz obwód brzucha?

    Treść doklejona: 18.07.16 11:11
    i u mnie mimo wcześniejszej ciąży, brzuch dużo, dużo niżej:(


    -- [/url][/url]
  1.  permalink
    Dziewczynki, obydwie slicznie wyglądacie i macie piękne brzuszki, kształtne, chyba idealne :) Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Skapula - równo 103 ;)
    No jak tak porównuje to mój faktycznie spory. Dwa tygodnie temu nie był jakoś dużo mniejszy.... spa że w tej ciąży nie robiłam porównania co 2 tyg :/
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 18th 2016
     permalink
    Yvonne pieknie wygladasz a brzuszek sliczny i wg mnie pokazny juz:))

    Skapula Twoj brzuszek tez piekny, zgrabniutki i rzeczywiscie dosc nisko. Ale to jeszcze nic nie znaczy wiec sie nie zamartwiaj!!!
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Bo jak to niektóre babcie i prababcie mówią, Yvonne ma brzuszek "piłkę", a skapula "łezkę". =) I twierdzą, że jak piłka to chłopiec, a łezka to dziewczynka. ;]
    Takie tam ludowe gadanie.

    Ale też ubranie, kard, światło, poza.. wszystko robi swoje w "wrażeniach" i życiowych i zdjęciowych. =)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 18th 2016
     permalink
    A u mnie chłopak :P Coś te babcie jednak wiedzą ;)
    A co do zdjęć to owszem. Łatwo można przekłamać w obie strony.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 18th 2016
     permalink
    [quote=Yvoonne][/quote]
    mi jeszcze trochę do 100 brakuje, obecnie mam 93cm.

    helva, masz rację u mnie będzie dziewczynka:)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeJul 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, bylam dzis u Gina bo od rana mam punktowy bol w okolicy lewego biodra. Lekarz mnie zbadal i stwierdzil ze nie dzieje sie nic niepokojacego ale zbadal tez szyjke. Tydzien temu wyszlo 3,2 a dzis 2,2 cm :/ powiedzial ze nie ma na razie zagrozenia przedwczesnego porodu a szyjka mogla sie skrocic przez zbyt male oszczedzanie sie. Nie robilam nic tak bardzo obciazajacego ale wierze w to ze jak bede sie bardziej oszczedzac to szyjka nie bedzie sie dalej skracala :/ dostalam luteine dopochwowa 2 x dziennie i mam kontrole w srode. Mam nadzieje ze szyjka jest wydolna i bez problemu bedzie trzymala… gdyby w srode okazalo sie ze dalej sie skraca to bede miala zakladany pessar... boje sie strasznie :/miala ktoras z Was moze takie problemy na tym etapie ciazy?
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 18th 2016
     permalink
    Jeżeli będzie się mocniej skracac to zapewne założą pessar. Jedno jest pewne. Duuuuuzo odpoczynku i leżenia jest w stanie uchronić przed przedwczesnym porodem. Luteina podobno też pozytywnie wpływa na szyjke.
    Póki co się nie przejmuj, bo wystarczy, ze miałaś mocniej niż zwykle napięty brzuch i już szyjka w pomiarze wyszla krócej.
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJul 18th 2016
     permalink
    Dziewczyny ketony w moczu 5 mg/dl - martwic sie? Cukrzycy ciążowej nie mam.
    --
  2.  permalink
    Anetaka - ja mialam na podobny etapie szyjke wlasnie 2.2 Odpoczywalam duzo (o ile sie da przy 3-latku), bralam luteine. Ja bylam przez zime wiec za duzo z dzieckiem na spacery nie chodzilam, ale odbierac z przedszkola czy lekkie zakupy przyniesc dalam rade. Urodzilam grubo po terminie.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 18th 2016
     permalink
    Yoasik jesli dobrze pamietam 5 to nieduzo. Ketony wychodza kiedy organizm uzna ze go glodzisz. Nie zrobilas moze zbyt duzej przerwy nocnej w jedzeniu? Jedz mniej a czesciej i nie rob bardzo dlugiej przerwy nocnej i nie powinny wychodzic.
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJul 18th 2016
     permalink
    Dziękuję za info. Faktycznie poszłam wcześniej spać, ok 9 godzin bez jedzenia, awłaśnie wcinam kanapki przed snem :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, czy Wy po tej luteinie odczuwacie jakąś różnicę w napięciach brzucha?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    Ja nie powiem bo nie stosuje. Brzuch się napina jak szalony, ale moja szyjka zostaje niewzruszona z długością 4.5 cm od początku. Choć liczę, ze Juz zaczyna się skracac bo w pierwszej ciąży na tym etapie miała ok 2 cm.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 19th 2016 zmieniony
     permalink
    skapula: Dziewczyny, czy Wy po tej luteinie odczuwacie jakąś różnicę w napięciach brzucha?

    mnie się wydawało, że nic nie pomagała. Ale nie wiem jak by to było, gdybym jej nie stosowała. Urodziłam w terminie.
    --
  3.  permalink
    Witam Was ze szpitalnej sali. Zaczelam dzisiaj krwawic. Po badaniach wszystko ok, ale jednak niepewnosc jest :(
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 19th 2016 zmieniony
     permalink
    o kurcze kuleczka trzymaj się
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    No właśnie ja nie odczuwałam żadnej różnicy po dwóch tygodniach stosowania, a że szyjka nagle się wydłużyła, to gin kazał mi odstawić luteinę.

    Kuleczka, dobrze, że jesteś pod opieką, wszystko będzie dobrze...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    Kuleczka trzymaj sie mooocno! Jestes w szpitalu pod opieka wiec sie nie denerwuj tylko lez, odpoczywaj i przede wszystkim mysl pozytywnie!!!
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    Dziewczyny czy miała któraś z Was jakieś problemy z piersiami w trakcie ciazy? Tz jakieś guzki zmiany hormonalne itp...?
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    Kuleczka , najważniejsze że jesteś pod opieką specjalistów... trzymam kciuki żeby wszystko było ok:wink:
    --
  4.  permalink
    Ja innej mysli do siebie nie dopuszczam. Bedzie dobrze. Mielismy jutro jechac nad morze, zabronili mi tak dlugiej podrozy. Ale teraz to moje dziecko jest najwazniejsze.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    kuleczka_69 już coś wiadomo?? Lepiej się czujesz?

    Czy krew z nosa to taki bonus do ciąży?
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    acia20 si zdarza się , bardzo często :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    Trzymajcie się kuleczka_69! będzie dobrze, jesteś pod opieką lekarzy, oni wiedzą co robić.
    Witam się z nowo przybyłymi i gratuluję rozpakowanym :wink:
    Mam do Was dziewczyny pytanie - czy któraś z Was ma może jakieś doświadczenia związane z podejrzeniem hipotrofii u dzieciaczków? Na ostatnim usg genetycznym lekarz powiedział, że obwód brzuszka Małej wzrasta za wolno względem obwodu głowy. Dziś miałam wizytę u gin prowadzącej, przez 12dni brzuszek naszego maleństwa nic nie urósł! Pozostałe parametry w normach, waga lekko za nisko, bo od ostatniej wizyty wzrosła raptem o 100g... dostałam skierowanie do szpitala i dziś wieczorem mnie przyjęli. Póki co leżę na korytarzu... jutro mają robić mi dalsze badania w kierunku hipotrofii i podać sterydy na rozwój płucek w razie wcześniejszego porodu... martwię się jak cholera, w necie wyczytałam że możliwe że będzie trzeba rozwiązać ciążę wcześniej, że taka sytuacja zagraża dziecku i że możliwa jest nawet śmierć maleństwa :cry: mam nadzieję że jutro okaże się że wszystko jest dobrze, że to tylko jakiś błąd i że Mała będzie zdrowo rosła i doczeka terminu... w ogóle wiem że to dla jej zdrowia jestem w szpitalu, ale tak bardzo nie chce tu być :confused: boję się że będę musiała tu zostać już do końca :sad:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  5.  permalink
    Plamienie mija. Jestem po obchodzie. Jutro mnie zbadaja, dowiem sie czy wychodze czy zostaje. Po usg wszystko jest ok, serduszko bije, widzialam jak Okruszek sie rusza. Z Matim na tym samtm etapie wylafowalam z krwawieniem q szpitalu. Nie wiadomo skad sie to wzielo
    --
  6.  permalink
    Daisy ja w 36 tc tez byłam w szpitalu z powodu hipotrofii.
    Nie potwierdzila się. W czwartek wyszłam ze szpitala,Filip wg usg mial 2640 gram a urodzil sie w niedzielę z waga 2900.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Kuleczka to super wiesci i oby tak dalej

    Ja sie melduje ze szpitala. KTG dobre, wszystko ok mała wazy ok 3 kg wiec spokojnie czekamy do jutra :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    No właśnie lipcówki co z wami?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    No ja jutro :)

    Treść doklejona: 20.07.16 09:41
    Myslcie kto liste do prowadzenia przejmie ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Moonia trzymam kciuki za Twoje jutro!!:)) Ale Ci fajnie ze to juz:)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    No do mnie nie dociera ;) nie czuje sie porodowo. Brzuch mi nie przeszkadza w niczym bigam smigam. Jeszcze wczoraj pacjentow przyjmowałam ;) no ni huhu nie moge uwierzyc,ze jutro bede miec cycozwisa przy sobie :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Podziwiam Cie kobieto ze masz tyle sily. Ja to juz teraz najlepiej sie czuje na fotelu siedzac. A dwulatek nie daje mi za wiele takiego "luksusu". I juz jutro poznasz coreczke:)).
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Wiesz ja to sie smieje,ze ciaza na 40 dobrze robi ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Monika to u Ciebie cesarka?
    .
    Kuleczka kciuki, aby wszystko było ok i jak najszybciej mogłaś wyjść.
    .
    Ja po usg, dzidziuś machał do mnie rączka :))) a u mnie infekcja, dostalam pimafucin. Bez objawów ,chyba że to plamienie .
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Tak. Planowane cc ze wzgledu na poprzednie cc i tzw PIH czyli nadcisnienie indukowane ciaza
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Hej, ja wczoraj byłam u ginekologa, szyjka totalnie nieporodowa.Jeśli nie urodzę do poniedziałku szpital.
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    anairda1986 - dzięki, u nas dziś też wynik zupełnie inny niż wczoraj, mają mnie zatrzymać na jakiś czas i obserwować ale rozbieżności duże, wczoraj na wizycie brzuszek był na 29tc i waga 1530, a dziś już waga 1700 i brzuch na 30,6tc...pytałam z czego ta rozbieżność wynika to powiedziała że może od sprzętu zależeć i osoby która bada, czyli tak naprawdę nic nie wiadomo. Na wszelki wypadek podali mi sterydy na rozwój płuc Małej, jutro powtórka z badań i będą patrzeć co dalej, także czekamy. Trzymajcie kciuki!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    A ja po cichu liczę urodzić za 2 tyg. Dziś znów gorsza noc i dzień i już mam dosyć :/ Brzuch mi się napina bardzo, więc może coś z tego wyniknie.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Ja mam nadzieję, że jeszcze min. miesiąc wytrzymam...oby, oby...Dziś była pełnia i miałam trochę stresa, że urodzę:)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Achh no ja też bym dziś nie Chciała.... już lepiej kolejna pełnia :/
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Yvoonne, przecież Ty masz jeszcze trochę czasu :)
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Ano mam mam... dlatego czekam na skończony 38 ;) chociaż z jednej strony mi żal ze to już koniec. A z drugiej czasami mam już dosyć :/
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    Yvoonne mam dokładnie to samo ... czasem mam juz dość ... chce ubrać normalne dżinsy .... a z drugiej strony przeraża mnie że za chwilę tego brzuszka już nie będzie ... póki co 3 dzieciaczka nie planujemy więc to chyba ostatnia ciąża i tym bardziej chciałoby sie ten czas zatrzymać ... dogodzić kobiecie .... hehe:wink:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    też się zastanawiam, czy będę kiedyś tęsknic za brzuchem...

    Monia, kciuki za jutrzejszy dzień...
    -- [/url][/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.