Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Karolcia moja szyjka też raczej nie jest podatna na skracanie, więc olalam kolesia. Moglby się chociaż wysilic i zlecić głupie ktg. Ale po co?
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    U nas w szpitalu ( nie tam gdzie chcę rodzić tylko tam gdzie mieszkam) jest ten sam problem z ip.Nie zrobią ktg ani nie zbadaja bez przyjęcia na oddział. W ogóle odnoszę takie wrażenie że szpital "radzi sobie" z fizjologicznie zdrowymi ciążami a jak coś się dzieje dodatkowo z matką lub dzieckiem to karetka i kierunek Łódź. Dlatego jeśli nie widzę regularnych skurczów nie ruszam się z domu.
    Padło pytanie o termin graniczny u mnie to 19.07 (taki sam z usg w 13 tyg).
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    u mnie robia KTG ale planowe , można przyjść na oddział i zrobić je codziennie od 12 do 14 , natomiast jeśli cos się dzieje to z urzędu przyjmują na oddział
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    artystka80: Padło pytanie o termin graniczny u mnie to 19.07 (taki sam z usg w 13 tyg).

    ok, ale który to będzie tydzień ciąży?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Else: Ja z cukrzycą i to na insulinie rodziłam naturalnie.

    Ja też - 3 miesiące temu.
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Acia cieszę się, że u Ciebie ok !
    Ja po wizycie maluch 399g - kawał chłopa :-))) wszystko dobrze, ułożenie główkowe a byłam pewna, że jest odwrotnie ;-)
    Artystka a myślałam ,że urodzisz na dniach ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Witam was!

    Chętnie się dopiszę. Bo jakoś kolejne 6 tygodni do pierwszego USG przetrwać trzeba... ;D
    Jestem świeżo po zrobionym w domu teście. Plusik jest. =)
    5 tydzień, TP 14.03 (12.03 wg R, 16.03 wg D, więc weźmy połowę.. :D).
  1.  permalink
    Ja z cukrzyca tez rodzilam naturalnie. Chociaz poszlam do szpitala ze skierowaniem na CC, z powodu duzej wagi dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    helva witam :wink: i gratuluję
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    No właśnie. Co z listą? Noc się nie ruszyło?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Narazie nic :) jsk tylko dotre do kompa to dopisze Cie helva :)

    Treść doklejona: 08.07.16 11:47
    1. Sewila - 15.07.2016 (dziewczynka)
    2. Mysiamm - 18.07.2016 (chłopiec)
    3. artystka80 - 20.07.2016 (chłopiec)
    4. mooniia - 21.07.2016 ( dziewczynka)
    5. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopiec)



    6. skapula - 01.09.2016
    6. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    7. moya212 - 05.09.2016 (chłopiec)
    8. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    9. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    10. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    11. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    12. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    13. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec)
    13. desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    14. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    15. KaiinA - 22.10.2016
    16. anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    17. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka)
    17. szogunka - 18.11.2016(chłopczyk)
    18. Justyna+ - 25.11.2016
    19. żabkaa25 - 04.12.2016
    20. elfika - 15.01.2017
    21. imagnolia - 25.01.2017
    22. kuleczka_69 - 07.02.2017
    23. Ally1381 - 10.02.2017
    24. Anecia84 - 09.03.2017
    25. helva - 14.03.2017


    no lada moment powinna lista ruszyć :))
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    No jak ruszy lipiec to potem znów ja przetrzymam 1 pozycję :/
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    nie szkodzi :) może przez ten czas ktoś się dopisze i lista nie będzie się tak skracać szybko :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Haha tylko nikt tego lipca nie chce ruszyć ;P Monia jak nie będzie Ci to wadziło to zmień mi datę na 15, bo jeszcze 12 posypią się niepotrzebnie gratulacje hahaha 😂
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Ja z przyjemnością zwolniłabym listę, ale niestety cisza i nic się nie dzieje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    zrobione
    mysiamm spokojnie w końcu wylezie ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Helva witamy:)
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Oj ja też bym zwolniła listę, ale młodej się nie śpieszy, za to ja mam ostatnio ssanie na jedzenie, że przez całą ciąże tak mnie nie ciągnęło
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    A mi sie jesc nie chce, jem racjonalnie, slodyczy nie wcinam a na kazdym wazeniu u gina 2,5kg wiecej:((( Wezcie mi powiedzcie skad?? Z cora w ciazy przytylam 11 kg z czego po porodzie zeszlo 10 a teraz to juz przytylam 15 i gdzie tu do konca:(((
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Nieśmiało chciałam się dopisać. Na razie ciąża potwierdzona badaniem z krwi. Termin porodu według owulacji 09.03.2017r. Po USG najwyżej zmienimy.:bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Agat ja tak miałam z Maksem, jadłam racjonalnie a na pewnym etapie waliłam 1kg tygodniowo. Natomiast teraz mam 10kg na plusie a za tydzień cc.
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja też myślałam że urodzę na dniach, wczoraj miałam cały wieczór skurczy mniej lub bardziej regularnych i znów nic.No uparte to moje drugie dziecko.
    19.07 to będzie 40 tc. Witamy nowe mamusie :)
    Jeśli chodzi o wagę to ja od ostatniej wizyty u ginekologa schudłam 1,5 kg.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Anecia gratki i dopisałam Cie :))
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Artystka zdradź sekret jak to się robi. Ja to na chwilę obecną trzymam masę ciała na tym samym poziomie.
    --
  2.  permalink
    Bylam u swojej dawnej ginekolozki, poszlam tam tylko po to by mi usg zrobila... maluszek ma 4.30 co odpowiada 10t6d (a jestem rowno w 11 ;)), wiec idzie rowno ;)
    Ale jest jeden problem stwierdzila ze mam paskudna grzybice i przypisala mi gyno femidazol. I nie wiem czy seruo mam grzybice, czy to jakies pozostalosci po luteinie, zauwazylam ze zmienil mi sie sluz, ale myslalam, ze to od tej luteiny. I teraz nie wiem czy brac to, czy poczekac az pojde do swojego lekarza...
    A jeszcze mam takie pytanie nfz moze mi cos zrobic, jak ppszlam teraz do innego lekarza, a ogolnie chodze do innego?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    artystka80: No uparte to moje drugie dziecko.

    albo nie jest gotowe. na pewno ma czas.

    artystka80: 19.07 to będzie 40 tc.

    to dolicz do tego jeszcze 2 tygodnie. wtedy będzie to graniczny termin.


    tylkonadzis: I nie wiem czy seruo mam grzybice, czy to jakies pozostalosci po luteinie

    a, że tak powiem, swędziawkę masz?
    -- [/url]
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeJul 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Elfika, no wlasnie nic nie mam, ani nie swedzi, ani nie piecze, nie boli nic doslownie...
    Jedynie boli mnie czasem jak podcieram sie (to wtedy czuje jak mnie boli cala pochwa, szyjka, podbrzusze, wszystko), ale to mam tak juz od 3 tyg, jeszcze przed luteina i to zalezne od boli brzucha.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Z grzybica nie ma żartów i ja bym leczyla czym predzej.
    Agat233 ja tez masakrycznie tyje w kazdej ciąży a jem zdrowo i slodycze na prawde rzadko. W pierwszej ciazy przytyłam 20 kg, w drugiej prawie 10 do 20 tc, teraz prawie 6 kg a jestem tez blisko polowy. Mi sie wydaje, ze to mi sie woda tak zbiera najbardziej. Po pierwszym porodzie zrzucilam blyskawicznie. Po drugim nie ale to co innego bo synka stracilam i nie karmilam. Nie miałam tez nigdy cukrzycy ani nic. Taka przypadłość chyba.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 8th 2016
     permalink
    Podobno można kupic jakieś papierki sprawdzające florę w pochwie. Iladian zdaje się reklamował kiedyś... Także udaj sie do apteki, podpytaj... Może nim wpakujesz coś w siebie to sprawa się wyjaśni.
    --
  3.  permalink
    Mi moj ginekolog co wizyte sprawdza papierkami lakmusowymi.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    dziewczyny pomocy. :cry: zrobiła mi się na podniebieniu jakaś wredna afta już 3 dzień ją mam i nei chce zniknąć czym mogę to smarować ??? bo boli jak cholera ...
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    Możesz psikać tantumverde/uniben (dużo tanszy). Miałam na wardze i pomogło.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    Dezaftan też możesz, bo to lek działający miejscowo. Hardkorowcy płuczą wodą z solą.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    dzięki dziewczyny ... tantum verde mam akurat w domu wiec lecę się ratować :angry::wink:
    --
  4.  permalink
    Podobno można kupic jakieś papierki sprawdzające florę w pochwie


    Kupilam sobie gineintima test ph, tylko to mieli, wynik testu wyszedl prawidlowy, ale to niby nie dowodzi, ze nie mam tej grzybicy...

    Zadam jeszcze takie pytanie dla osob, ktore aplikuja sobie luteine dopochwowo, tez wam sie zmienil sluz, takie grudki sa? Wydaje mi sie, ze to po prostu pozostalosci po tej luteinie, ale w sumie co ja tam wiem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    Po luteinie śluz sie bankowo zmienia. Mnie się zmienił, baaa czasami mnie tam nawet swędziało, bo to zasychało przy wejściu... śluz grzybiczy ma tez specyficzny zapach. Delikatnie mówiąc brzydko pachnie, czasami drożdżami...
    --
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeJul 9th 2016 zmieniony
     permalink
    No ja wlasnie nie mam zadnych objawow, nie swedzi mnie nic, ani nic, zapach sluzu jest ok, nie zauwazylam zeby mial jakis brzydki zapach, a nawet bym powiedziala ze sie poprawil, bo kiedys to myslalam ze mam jakas infekcje, gdyz ten sluz mial taki intensywny zapach, ze ledwo z nim wytrzymywalam :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    Rozpuszczona luteina wyplywa jak taki grzybiczy śluz. Mnie też raz lekarka pytala czy mam jakieś dolegliwości, po czym sobie przypomniała że to przecież luteina.
    --
  5.  permalink
    Dziekuje Yvoonne, czyli to pewnie luteina, tej lekarce nie powiedzialam o tej luteinie, wiec pewnie dlatego wziela, to za grzybice.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    Oczywiście to wszystko do potwierdzenia u lekarza. Ja tylko mówię jak było u mnie.
    --
  6.  permalink
    No oczywiscie, wiadomo, za tydzien mam wizyte, to sie dowiem wszystkiego.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    Mam dokładnie to samo, z luteiną. Zmieniła mi śluz, na taki biały-grudkowy. Czasem jak aplikuję nową tabletkę, to "spotykam" resztki starej...więc dziwi mnie to, że nie wchłania się to do końca, a może coś nie tak robię z aplikacją?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    Raczej wszystko robisz ok. Nie ma szans żeby się do konca wszystko wchlonelo.
    Dziewczyny czy wy też macie czasami takie dziwne, krótkie ukłucia jakby gdzieś w pochwie?
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    Yvoonne, ja miewam, są dni że często. Mam nadzieję, że to pęcherz, a nie skracająca się szyjka. W poniedziałek na wizycie się dowiem.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    Mi lekarz tłumaczył, że takie uczucie kłucia w pochwie pojawiają się jak dziecko napiera na szyjkę głową. Nie musi się to też od razu wiązać z rozwieraniem i skracaniem szyjki
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 9th 2016
     permalink
    Skapula też mam wizytę w poniedziałek także skonfrontujemy później info ;)
    No mi ostatnio podczas aktywności mały bardzo mocno napiera głową. A ten ból typ tak jakby bardziej z jednej strony. No nic, zobaczymy.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    czym smarujecie rosnący brzuch? ja po 1szej ciąży, kiedy smarowałam od początku a i tak rozstępy się pojawiły, stwierdziłam, że geny i rodzaj skóry i tak zweryfikują efekt, pomimo smarowania, ale może jest coś, co działa lepiej od pozostałych? Został mi BioOil i jego używam póki co, ale może lepiej jakiś krem stricte dla ciężarnych? Ponoć któreś rossmannowe są fajne, ale nie wiem które konkretnie.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    ja olejkiem rossmanowskim dla ciężarnych właśnie. Mi się rozstępy porobiły w ciąży z druga córka, ale ona była wielka. w pozostałych ciążach maluchy małe i przeciętne wiec i brzuchy nie za wielkie i nowych rozstępów brak
    wiec w sumie nie wiem czy działa jak nalezy
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    Ja zawsze pod prysznicem nakładałam na taką ciepłą skórę oliwkę w żelu, efekt 3 rozstępy. W poprzedniej ciąży z rozstępami masakra na udach, boczkach i piersiach niezliczone ilości a smarowałam się specyfikami dla kobiet w ciąży.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    Ja w pierwszej ciąży smarowałam się intensywnie rossmannowskim baby dreamem dla mam, oliwka i lotionem. Póxniej okazało się, że ta oliwka, to jednak średnia dla kobiet w ciąży bo zawiera olej sojowy, więc kupiłam tylko lotion, niestety nie mam takiego zapału do smarowania jak w pierwszej ciąży. Najpierw przeszkadzał mi zapach, a teraz mi sie nie chce smarować regularnie, zwłaszcza w upały, bo skóra się poci. Póki co rozstępów nie ma ani po pierwszej ciąży, ani teraz i mam nadzieję, że tak zostanie.
    I polecam bardzo bloga Sroki, na temat kosmetyków dla mam jak i dzieci.
    -- [/url][/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.