Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Wczoraj bylam u gina na kontroli po ip, byl szczerze zdziwiony, gdy powiedzialam, ze kazala mi sie przyzyczaic do bolu... dal mi na badanie ogolne moczu i posiew moczu, do tego dostalam luteine dopochwowo i nospe forte.
    Powiedzial, ze bol nie musi sama macica mi dawac, moze to byc pecherz, kolka jelitowa, etc
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    dzięki Ally1381 za odpowiedz ;) U mnie poronień nie było, chorób gen. w rodzinie również, więc testu nie będę robić.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Ja też czuje napieranie na szyjke kiedy mały się mocno kręci. To takie uczucie jakby już chciał wychodzić ;)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Ja to napieranie też właśnie czuję, dosyć często, a że szyjka ostatnio się skróciła, to stresuje mnie to bardzo. W pierwszej ciąży miałam takie bóle sporadyczne, choć były intensywniejsze.

    Dziewczyny jeszcze pytanie o ilość wód płodowych, w pierwszej ciąży miałam w dolnej granicy, teraz gin na wizytach zawsze twierdzi, że ok, ostatnio nawet powiedział, że jest ich dużo. Udało mi się odszyfrować w karcie ciąży, że AFI 10, to raczej nie jest dużo.
    i tak się zastanawiam, bo rano kiedy wstaje, z pełnym pęcherzem, brzuch mam twardy jak kamień, czy to z powodu niewielkiej ilości wód płodowych i pełnego pęcherza, czy z jakiejś innej przyczyny...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Ja tak nam z powodu pełnego pęcherza. 2do3 x w nocy i potem rano.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    skapula ja mam AFI na poziomie 7. I traktuje to jako norme jeszcze wiec 10 jest naprawde ok :) a przy pelnym pecherzu to i brzuch twardy i wiezadla ciagna i bolą wiec to chyba normalne :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    ja gdzies czytalam ze pelen pecherz moze powodowac stawianie sie macicy i skurcze i lepiej dbac o to, zeby go oprozniac
    -- ;
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Mój mały też naciska na szyjke co czuję jak kłucie i ból. Dziś odszedł mi czop koloru brązowego, moja lekarka mówi że 12-24h i urodzę.Fakt dziwnie się czuję i cały czas boli mnie podbrzusze ale już dziś rodzić?
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Jak ja mam pelny pęcherz to zaraz mi sie macica stawia. Ledwo skurcz odpuści to pojawia sie następny, dopoki nie zrobie siku.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Artystka kciuki
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Dzięki.Na razie spakowane wszystko ale nie siejemy popłochu.Jeszcze nie dzwoniłam do mamy żeby jej odwiezc Jasia.W chwili obecnej wsadzilam małego do basenu i czekam na rozwój wypadków.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Pełen pęcherz jak i jelita pracujące nie tak jak trzeba powodują dyskomfort i ucisk na macice. Ja od pewnego czasu bardzo uważam na to co jem bo później właśnie kończy się bólem brzucha i ciągłymi skurczami.
    Chociaż ostatnie dni też do najlepszych nie należą. Brzuch napina się mega często. Miałam mieć wizytę 5.07 ale moja gin na urlopie i idę dopiero 11.07
    Oby szyjka trzymała bo przynajmniej jeszcze miesiąc do bezpiecznego terminu. Achhh czy ta końcówka musi być tak stresująca?
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Artystka spokojnie, jest tu dziewczyna na portalu, której czop taki odchodził dwa tygodnie.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Hej, ostatni raz byłam tutaj przeglądając 429stronę :) trochę dawno :)
    Pozdrawiam Was Serdecznie :)
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 3rd 2016
     permalink
    my mamy jutro wizytę w Klinice Patologii Ciąży w Krk... ze względu na ten zastój moczu w nereczkach malego .... także trzymajcie kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 3rd 2016
     permalink
    U nas noc spokojna, chyba jeszcze trochę poczekamy
    Tejsha kciuki:)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 3rd 2016
     permalink
    Tejsha powodzenia
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 3rd 2016
     permalink
    Mooniia pytanie głównie do ciebie i dziewczyn które rodziły więcej niż raz - czy kolejne porody występują mniej więcej w podobnym czasie co pierwszy czy to zupełna lotetia?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    U mnie loteria u mojej siostry tez,ale np mpja szwagierka urodziła 3 dzieci dokładnie w tym samym dniu ciąży
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Loteria.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Ok ok myślałam że matka natura będzie bardziej życzliwa ;) I skoro pierwsze dziecko urodzilam w trwającym 40tc to i drugie będzie się pchalo na świat mniej więcej w tym czasie a nie np 2 tyg później ;)
    Choc teraz raczej bardziej się obawiam zbyt wczesnego porodu bo brzuch szczególnie wieczorami szaleje.

    Treść doklejona: 04.07.16 08:34
    No właśnie a z tym jak jest? Moja lekarka i położna mówią, że zawsze najbardziej zagrożona przedwczesnym porodem jest pierwsza ciąża. I ze w każdej kolejnej macica jest bardziej reaktywna ale skoro nie mam za sobą przedwczesnego porodu to nie mam takiej tendencji a macica po prostu ćwiczy. I żeby brać magnez i już teraz więcej odpoczywać.
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    To czekamy na wieści od Artystki bo jak widać pierwsza rozpocznie lipiec :-)
    Acia super, że u Ciebie wszytko dobrze :-)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Ja urodziłam też w tych samych terminach (3 dni po wyznaczonym terminie), żeby było zabawniej obydwoje są z 20 (Miki luty a Gajka wrzesień)
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Ja bardzo chętnie stanę się przodowniczką lipca tylko nie wiem co na to mój syn :) Bardzo dokuczają mi hemoroidy i wolę się ruszać niż odpoczywać, dziś już wysprzątałam pralnię, zaraz kończymy meblowanie garderoby i nic... Tak jak piszecie macica sobie ćwiczy i tyle.Mój pierworodny urodził się w 41t3d ciąży więc pozostaje mi czekanie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    a ja mam głupie pytanie :wink:
    jak to w końcu jest z liczeniem wieku ciąży? bo mam rozjazd pomiędzy suwaczkiem a kartą tutejszą i zgłupiałam.
    każdy nowy tydzień zaczynam w piątek. czyli od ostatniego piątku leci sobie 13 tydzień, tylko który dzień? piątek jest liczony jako 13t1d? czy może jako 13 t a sobota jest dopiero 13 t1d???
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Gdzieś czytałam ze w 20 tygodniu wytwarza się tam więcej różnej wydzieliny.
    Ktoś też tu pisał że musi z podpaski korzystać.
    Jak to jest z kolorami tej wydzieliny i jak z zapachem.
    Bo wczoraj też miałam trochę i kolor był taki brązowawy. Raczej nie miało żadnego zapachu.
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Acia faktycznie jest dużo więcej ;-) ale jasna biało-kremowa... może jakiś stan zapalny Ci się przyplątał
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    ja zaczynam nowy tydzień w niedziele i wtedy mam wpisane np. pełne 36
    dziś mam 36,1 a koncze tydzień na 36,6 w sobote

    Acia kolor od przejrzystego do zółtego , brązowe to już przynajmniej u mnie nie wystepuje
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 4th 2016 zmieniony
     permalink
    mooniia: ja zaczynam nowy tydzień w niedziele i wtedy mam wpisane np. pełne 36
    dziś mam 36,1 a koncze tydzień na 36,6 w sobote

    czyli jednym słowem jak w suwaczkach, tak Twoim jak i moim:wink: dzięki
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    ja po wizycie ....z nerkami nie ejst wcale tak żle , wszystko w granicach normy jeszcze ... ,., badanie robił mi dr Marcin Wiecheć … https://www.usg.com.pl/wykladowca/99/0/wiechec.html specjalista w tej dziedzinie i nie ma powodu do paniki …. na genetycznym podobno miedniczki były żle zmierzone …. teraz prawa ma 9,6 . lewa 6,7 . pni na genetycznym tydzień temu wyszło w jednej prawie 18 . dlatego tak sie podłamałam... 12 lipca jeszcze jedna wizyta w tej klinice dla potwierdzenia ... takze trzymajcie kciuki :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Tejsha super wiadomości :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    A ja dziś nie mam już plamienia , ale gdzieś tak od godziny nie mogę się rozprostować.
    Wzięłam nospe, ale nie wiele to dało.
    Czy infekcja może też być jak wkładka jest dziś czysta tylko trochę tam swędzi.
    I jak długo trzeba czekać aż nospa zadziała.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Acia moze jak najbardziej. Nospa dziala po ok 20-30 min. Ale jesli wziełas zwykla to to za mało
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    my również dzisiaj po badaniu. usg genetyczne u dodatkowego lekarza [u prowadzącego w środę]. wszystko gra i buczy :bigsmile:
    jak się potwierdzi forumowa teoria będzie druga dziołcha :cool:

    1
    2
    -- [/url]
  2.  permalink
    Jejku, ja usypiam na stojaco :/ jeszcze Matiego mam w domku, bo bylismy dzis u lekarza i dal nam zentel, okazalo sie, ze ma gliste :/ takze w domciu pobedzie troszke, bo nie chce go puszczac narazie do przedszkola.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Na mnie np nospa w ogóle nie działa. Moja gin zleciła mi buscopan forte rozkurczowy.
    Acia skąd taki ból? Typowo skurcxowy?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Nie mam pojęcia. Siedziałam w samochodzie na tylnej kanapie tak do 30 minut jechaliśmy. Po tej nospie po dłuższym czasie przeszło.
    Teraz wieczorem znów po samochodzie jak wracaliśmy to się zaczynało, wzięłam nospe.
    Z M stwierdziliśmy ze jak jutro będzie się powtarzać to pojadę na izbę przyjęć z tym (chyba tam powinnam się z tym udać). Bo wizytę mam dopiero 14 u swojego gin.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 5th 2016 zmieniony
     permalink
    To niedobrze, ale ja po samochodzie też mam różne dolegliwości. Przede wszystkim brzuch ciągle spięty i bolące plecy/krzyż. Może powinnaś znaleźć lepszą pozycję. A siedząc z tyłu koniecznie włóż coś pod plecy bo te siedzenia są totalnie niewyprofilowane.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Czy jak pojedziecie do szpitala w nagłej sprawie to tez musicie czekać po 8 godzin.
    Zrobiła się jakaś infekcja. Przez nią mogę mieć skurcze.
    Jak by się pojawił taki skurcz jak wczoraj to dodatkowo wziąć dwie nospy i jak nie przejdzie po 1 h to przyjechać do szpitala.
    Dziś w kolejce było przedemna 40 pań.

    Treść doklejona: 05.07.16 20:56
    W piątek moja szyjka miała 4.7 cm dziś 2.5 cm
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Acia 2,5 to już mało jak na Twój tydzień. Nic nie mówili w szpitalu??
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    acia20: W piątek moja szyjka miała 4.7 cm dziś 2.5 cm

    no to Kochana leżysz. ale najpierw długa do gina. zapewne skurcze się do tego przyczyniły...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    14 lipca mam wizytę u swojego gin. Ten dziś nic nie mówił na temat szyjki po za długością.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Acia ale to pojechalas na IP poloznicza? Strasznie dlugo musialas czekac jak na kobiete w ciazy. Ja w poprzedniej ciazy jak pojechalam na IP to nie musialam wcale czekac. A skurcze musialas miec bardzo silne skoro az tak skrocily szyjke. Ale moze to byc tez blac pomiaru, inny sprzet i moze nie jest tak zle. Idz do swojego gina najlepiej zeby bylo jak porownac. I oszczedzaj sie.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Mój gin przyjmuje tylko czwartki i piątki więc pojechałam na ip w szpitalu położniczym.
    Mój gin niestety w państwowym szpitalu nie pracuje.
    Ale przyjmuje na nfz właśnie w te dwa dni.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Elfika, tak to jest z kartą ciąży, że jeśli się ustawi prawidłowy termin porodu, to jest zaznaczone, że to 42tc, a nie 40tc. Widzisz to na końcu karty?
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Acia taka szyjka w 21 tyg to bardzo mało. Ale ja też wczesnej pisałam że podczas moich dwóch ciąż byłam 3x na izbie i zawsze mi źle mierzyli. Spróbuj się umówić na wcześniejszą wizytę. Infekcja też może skrócic szyjke. Ja bym nie czekała.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    acia20: W piątek moja szyjka miała 4.7 cm dziś 2.5 cm


    Długość szyjki właściwie nie jest tak ważna jak to, że skróciła się w tak krótkim czasie dość sporo i na wczesnym etapie ciąży.
    Są kobiety, które od początku mają 2,5 cm i do końca się ta szyjka trzyma. Gorzej jak właśnie z długiej nagle robi się krótka. Acia ja tak miałam, wiem, że przy 3,5 latku ciężko się oszczędzać ale dbaj o siebie. Ja na tym etapie brałam doraźnie nospe, na stałe magnez i luteinę. Skurcze miałam niestety od 24 tc. W 23 tc byłam u ginekologa na wizycie, szyjka miała prawidłową długość, a tydzien po skurczach na USG w szpitalu już nie było tak pięknie:confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Co do tej szyki to ja miałam teraz przygodę ze spinkami brzucha ci jakieś pol godziny. Na IP zmierzyli ze szyjka ma 29 mm, kilka tygodni wcześniej gin mierzy i miała 42 mm.
    Dzien po wyjściu ze szpitala miałam wizytę u gin i aż dwa razy mi mierzyła i jak nic wyszło 42-44. Mam nawet fotkę z usg. Pytanie skąd taka różnica.
    Acia moze i Tobie na IP jakoś inaczej zmierzyli..
    Mnie na oddział przyjęli ekspresowo. Jeszcze na wózku mnie wieźli, od razu badania itd.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Amazonka: Elfika, tak to jest z kartą ciąży, że jeśli się ustawi prawidłowy termin porodu, to jest zaznaczone, że to 42tc, a nie 40tc. Widzisz to na końcu karty?

    konkretnie to połowa 41tc :wink: ale tak zauważyłam i generalnie mnie to nie rusza co rozchodziło mi się określenie tych cholernych dni do skończonych tygodni :wink:


    Karolyn: Ja na tym etapie brałam doraźnie nospe, na stałe magnez i luteinę. Skurcze miałam niestety od 24 tc. W 23 tc byłam u ginekologa na wizycie, szyjka miała prawidłową długość, a tydzien po skurczach na USG w szpitalu już nie było tak pięknie

    miałam podobnie. tyle, że u mnie zaczęło się od skurczy zginających w pół... tydzień przyspieszona wizyta u gina, a w efekcie szpital, poród przedwczesny zagrażający, leki i leżenie.
    mam nadzieję, że tym razem ominą mnie takie atrakcje :confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Acia chyba na Twoim miejscu nie czekałabym jeszcze tydzień.... może zadzwoń do tego swojego lekarza zobaczysz co Ci powie ....
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.