Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    Szogunko spokojnie tak jak Else pisze maluszek Twoj najprawdopodobniej sie obrocil i dlatego go nie czujesz. Na tym etapie to normalne. U mnie tez jak maly ma nozki do gory to czuje wyrazne, silne kopy a jak fiknie glowa do gory to ruchy sa znacznie slabsze. Moj najbardziej sie uaktywnia jak sie napije czegos najlepiej slodkiego z lodowki i jak trzymam przez jakis czas rece zlozone na brzuchu. Wyczuwa chyba od nich bijace tetno i kopie do nich. Moze sprobuj.
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    Dzięki dziewczyny, maluch dał mi znać z godzinę temu, chyba faktycznie inaczej się ułożył bo poczułam go bardzo bardzo nisko niżej niż mam bliznę po cięciu... teraz gadam do niego żeby mi takich numerów nie robił bo umrę z niepokoju ;-)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    Ja wlasnie tez tak czuje malego bardzo nisko jak ma nozki w dole. Kopie mnie wtedy w cos twardego bo jest to mniej przyjemne.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    Elyanna: Czy to możliwe, żeby w 8-9 tygodniu był już widoczny brzuszek?

    tak, możliwe. macica już wie o co kaman więc szybciej brzuszek się pojawia.
    mam tak samo :wink: już chodzę w ciuchach ciążowych bo w zwykłych brzuch się nie mieści. ale paradoksalnie mogę jeszcze spać na brzuchu :tongue:
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Ja na brzuchu bez problemu mogłam spac do połowy ciąży, choć Wojtkowy szybciej niż Krysiowy się pojawił :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    dzięki elfika, czyli mieszczę się w normie ;] dziwne jest też to, że wagowo zupełnie nie przytyłam, ani pół kilo, a wyglądam na +4.
    Idę kopać w szafie w poszukiwaniu ubrań, które lekko zakryją ten bębęnek ;]
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    ja mam +1kg ale ponoć wyglądam jakbym schudła...
    brzuch jeszcze udaje mi się udaje ukryć ale ja mam duży biust więc jak coś założę luźnego to sporo odstaje i brzuch się kryje :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Dziewczyny poradzicie odnośnie wód płodowych. W 22 tc AFI 13 (wtedy tez żołądek byl bardzo mały) a teraz w 26 tc AFI 19 (żołądek prawidłowej wielkości). Wg lekarza to górna granica. Niepokoje sie.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Ja całą ciążę chodziłam z górną granicą afi. Lekarz nie kazał panikować. jedyny skutek tego afi to był mój wieeelki brzuch :P
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    jeśli wszystkie narządy sa ok to chyba nie ma co panikować, u mnie dla odmiany zawsze odwrotny problem
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Ja po wizycie. Mała waży prawie 1,6 kg, ale moja szyjka w ciagu 4 tyg. skróciła się z 4,5 cm na 3 cm, dostałam luteinę...Po tym ja powiedziałam lekarzowi, że bardzo stresuję się, że tym razem znowu przedwcześnie urodzę, trochę sie tym przejął, bo kazał mi sie oszczędzać i mam się pokazać za 2 tygodnie.
    Pytanie do dziewczyn, które biorą luteinę, do kiedy to się najczęściej stosuje? Gdzieś czytałam, że może spowodować przenoszenie ciąży...czy luteina ma działać tylko na szyjkę, czy również na twardnienia macicy?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    skapula: Gdzieś czytałam, że może spowodować przenoszenie ciąży...

    bo powoduje.
    ja w poprzedniej ciąży brałam luteinę dowcipnie do 36tc, urodziłam 41t5d przez cc.
    jeszcze kilka moich koleżanek skończyło z przenoszeniem po lutce.

    skapula: skróciła się z 4,5 cm na 3 cm,

    a skurcze temu towarzyszyły?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    skapula ja bałam luteine plus duphaston do 30 tc W tej chwili biorę jeszcze duphaston 2x1 i mam go brać do końca 37tc. W praktyce mam go na jeszcze 11 dni i tyle brać będę.

    Treść doklejona: 27.06.16 18:55
    tez nie zawsze bo w ciąży z Mrysią brałam i luteinę i no-spe a i tak poród rozpoczął się w 36,6
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Mooniia, ale u Ciebie to chyba grubsza sprawa z luteiną, biorąc pod uwagę ilości, które bierzesz. i nie pierwszy raz, co?
    -- [/url]
  1.  permalink
    skapula: może spowodować przenoszenie ciąży
    - bralam do 37 tyg i urodzilam 11 dni "po". Kolezanka z ciaza zagrozona tez brala do 38 i urodzila 7 dni po.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    No ja mam nadreaktywna macice, w poprzedniej ciazy dodatkowo szwankowala szyjka stad takie ilosci. Teraz szyjka ok ale brzuch i tak sie stawia kilka-kilkanascie razy dziennie mimo lekow
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    mooniia: No ja mam nadreaktywna macice

    no to ja miałam tylko klasyczny poród przedwczesny zagrażający. skurcze w 21tc, takie zginające w pół, szpital, lutka dowcipnie, no-spa i leżenie. na szczęście obeszło się bez szycia :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Ja z Wiki afi miałam właśnie 19 a raz nawet wyszło 24
    Wika jest zdrowa jedyne co to brzuch miałam wielki i niestety rozstępy mnie nie oszczedzily a paradoksalnie ważyłam o 15 kg mniej niż z Milka...
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Ja w poprzedniej ciąży brałam luteinę do 36tc, ciąży nie przenosiłam, bo w 39tc musiałam mieć wywołaną. Pewnie mi nikt nie powie, czy przyjmowanie luteiny miało jakikolwiek wpływ na to, że organizm nie zareagował na oksytocynę. Jednak ja sądzę że tak.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Czyli nie ma reguły...zresztą, tak sobie myślę, że wolę przenosić niż urodzić przedwcześnie..
    -- [/url][/url]
  2.  permalink
    Bylam na ip z tymi moimi bolami, ta co przyjmuje pytala sie czemu nie moglam isc jutro do swojego gina, a lekarka do mnie ze czemu tak pozno przychodze, ze to bardzo nie rozsadne... z ciaza wszystko dobrze, maluszek odpowiada 9 tyg, macice mam w tylozgieciu, bole byly prawdopodobnie od wiezedel, mowila ze mam sie po prostu do tego przyzyczaic, zaleciła oszczedny tryb zycia i jak bedzie bolec to mam odpoczywac w pozycji lezacej :)

    Jakie cudowne uczucie zobaczyc bijace serduszko maluszka
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Sewila: Pewnie mi nikt nie powie, czy przyjmowanie luteiny miało jakikolwiek wpływ na to, że organizm nie zareagował na oksytocynę. Jednak ja sądzę że tak.

    na końcówce ciąży rozmawiałam z ginem na temat wpływu luteiny na przenoszenie to przyznał mi rację, że faktycznie wiele jego pacjentek nie rozsypuje się od razu po odstawieniu, że wiele z tych ciąż jest przenoszonych. więc myślę, że coś w tym jest.
    co do oxy, to powiem Ci, że ja też na nią nie reagowałam, a żeby było śmieszniej skurcze były mniejsze wprost proporcjonalnie do zwiększającej się oxy :devil:
    ta próba mnie totalnie wymęczyła, a dupsko skwadratowiało na tym twardym łóżku porodowym... nie ma chyba nic gorszego niż unieruchomienie przy skurczach...:confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Ja brałam lutkę i urodziłam w 40 tc, dokładnie dzień przed terminem.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    ja przy 20,8 mialam juz amnioredukcje, sciagneli na 13. u mnie wielowodzie bylo, nie wiedza czym spowodowane.
    za duzo wod to nie jst dobrze rowniez dlatego, ze chyba mkd pisala, dziecko ma duzo przestrzeni, nie moze sie "odbijac" od scian macicy ( w duzym uproszczeniu) i moze miec pozniej obnizone napiecie miesniowe.
    trzeba to kontrolowac.
    ja rozstepa na brzuchu ani jednego nie mam, wiec to kwestia osobnicza.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Elfika coś wiem o tym dupsku kwadratowym hahaha 😁
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Ewasmerf możesz napisać w którym tc robili Tobie amnioredukcje?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    w 30 tygodniu mialam afi 19, 4 dni pozniej (to byl juz 31 tydzien) afi bylo 20,8 i w ten sam dzien zrobili amnioredukcje. sciagneli jakies 850 ml plynu, do afi 13.
    z tym ze ja mialam juz skurcze, twardnienia brzucha, malego nie czulam i trafilam do szpitala. jak sciagneli wody to dziecko od razu bylo lepiej czuc. no i fenoterol, cuda wianki.

    Treść doklejona: 28.06.16 10:34
    Yoasik, kontroluj po porstu wody na kazdej wizycie i jakby cos cie zaniepokoilo to myk do lekarza. nie ma sie co stresowac na zapas, bo gorna granica normy to jeszcze norma. nie czytaj bo sie doczytasz zaraz jakis wad wrodzonych (ja dostalam opierdziel w szpitalu za dr google, hyhy). bedzie dobrze
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    elfika: ja mam +1kg ale ponoć wyglądam jakbym schudła...

    wlazłam dziś na wagę... faktycznie schudłam... co prawda -1kg do wagi wyjściowej... ale jednak.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Dziękuje za info. Nie wytrzymałam i poszłam do innego gina, ktory stwierdził ze wody płodowe sa w normie, wpisał AFI 13. Wczoraj inny lekarz AFI 19. Kompletnie nie rozumiem skąd taka różnica.. Dziś na usg dziecko wymiarami jest w 26+2, wczoraj 25+2.
    Dziecko wyraźnie czuje, co prawda wczoraj miałam sporo spinek brzucha, dziś jest juz ok.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Tez miałam AFI w górnej granicy. Wydaje mi sie, ze przez to miałam ciagle wrazenie rozciągniętego i pełnego brzucha oraz spinanie. Rozstępów na brzuchu nie mam, omaszczalam sie cała ciąże dwa razy dziennie (chociaż sadze, ze to raczej właściwości skory lub geny). Na szczescie AFI nie przekroczyło granicy, do samego końca lekarz kontrolował. Potwierdzam, zakaz czytania internetowych wieści bo sie wkręcisz niepotrzebnie. Kontroluj i zachowaj spokój.

    Brałam luteinę i dwa tygodnie przed planowanym porodem odeszły mi wody ale szyjka nie puściła -19h porodu na oxytocynie.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Yoasik bo to czasem wystarczy inne ułożenie dziecka.
    Ja mam dwóch prowadzących lekarzy i tez zawsze te wyniki z usg sa inne, to tylko maszyna i człowiek ja obsługujący. Wystarczy milimetr inaczej kursor ustawiony i już wynik inny
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Witam wszystkich 😃 :-) chciałabym dołączyć do was, z terminem na 10 luty :-D
    Byłam już na usg jest bijące serduszko :-) teraz jestem w 8 tyg.
    Następna wizyta dopiero za 5 tyg !
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Witaj Ally :)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Ally GRATULACJE :)))

    1. Sewila - 12.07.2016 (dziewczynka)
    2. Mysiamm - 18.07.2016 (chłopiec)
    3. artystka80 - 20.07.2016 (chłopiec)
    4. mooniia - 21.07.2016 ( dziewczynka)
    5. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopiec)



    6. skapula - 01.09.2016
    6. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    7. moya212 - 05.09.2016 (chłopiec)
    8. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    9. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    10. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    11. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    12. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    13. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec)
    13. desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    14. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    15. KaiinA - 22.10.2016
    16. anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    17. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka)
    17. szogunka - 18.11.2016(chłopczyk)
    18. Justyna+ - 25.11.2016
    19. żabkaa25 - 04.12.2016
    20. elfika - 15.01.2017
    21. imagnolia - 25.01.2017
    22. kuleczka_69 - 07.02.2017
    23. Ally1381 - 10.02.2017
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Ally1381 witamy :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Dziękuje :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Ally1381 Witaj!!!:)
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Hej, ja miałam wczoraj USG, wskazuje na wiek ciąży na 10 tyg i 1 dzień, no i brzuch już od 2 tyg mam wywalony jak w 4 miesiącu... Cieżko mi juz go ukryć :) to będzie druga mam nadzieję, że tym razem donoszona ciąża.
    Ally witaj :)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Mam pytanie za 100pkt. W jakiej pozyvji mierzą wam długość szyjki? Czy tyłozgoęcie ma wpływ na pomiar? Moja lekarka zawsze mierzy mi na fotelu gin. natomiast 2x miałam mierzona leżąc płasko na plecach. Wtedy zawsze wychodzi sporo krótsza. Zastanawiam się czy to przez sposób pomiaru......
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Yvoonne, mi gin mierzy podczas usg, czyli leżę na płasko na leżance, nogi zgięte w kolanach. Też mam tyłozgięcie.
    -- [/url][/url]
  3.  permalink
    Uff, nie jestem juz ostatnia :D witaj Ally :)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    a mi w usg w ogóle nie mierza tylko normalnie recznie na fotelu
    Mówił mi gin, ze na szkoleniach coraz częściej się mowi, ze w Polsce jest psychoza szyjki i zbyt wielka panika i podobno tez wątpliwość zaczyna budzić zasadnośc badania GBS. Ciekawe w jakim kierunku to pójdzie
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Ja mam mierzoną na fotelu ręcznie i na leżance za pomocą USG. I zawsze na fotelu słyszę, że część pochwowa bardzo krótka a jak mam mierzone na leżance na USG to oczywiście jest krótka, ale już słyszę, że w tym etapie ciąży tak może być. Również mam tyłozgięcie.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Mi zawsze mierzy recznie na fotelu a ostatnio tez pod usg na lezance. W pierwszej ciazy nigdy nie mierzyl na usg:/. A ostatnio mialam 3,1 cm wiec na granicy normy i nie wiem teraz czy ja tak mam po prostu czy sie skraca. Zobaczymy na nastepnym usg.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Agat ja w 17tc miałam 4,7cm, a w 22tc miałam wg jednego pomiaru 3,02cm drugiego 2,93cm. Tym czasem do 35 tygodnia szyjka utrzymywała się na poziomie 3cm, a tydzień później już 2,3cm.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    ja w poprzedniej ciąży miałam mierzona od 30tc bo wylądowałam w szpitalu z powodu małowodzia i wychodziła 2-2,7cm. Niby miała być skracajaca się, ale nikt się tym zbytnio nie przejął. Jak w 35tc trafiłam znowu to już podobno wcale nie miałam szyjki. Młoda urodziła się w 36,6
    tym razem miałam przez usg zmierzona raz na samym początku - miała 4 cm i tyle wiem ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Mnie troche martwi ze taka krotka ta szyjka moja:( Poczatkiem sierpnia mamy jechac nad morze i wolalabym zeby sie nie skracala bo inaczej nici z wyjazdu. Tym bardziej ze to dla mnie drugi koniec Polski i wyjazd jest i tak dosc ryzykowny.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 29th 2016 zmieniony
     permalink
    3cm to niby krótka i nie krótka. Ja do 30tyg miałam 4.5cm a na ostatniej wizycie 3.5 Niby tak samo mi się zaczyna skracac jak w poprzedniej ciąży, ale ostatnie dni są dość kiepskie. Brzuch się napina bardzo często i boli mnie wszystko :/

    Treść doklejona: 29.06.16 17:46
    Ja pamiętam, ze z Weroniką tez 8my miesiąc był beznadziejny. Ale czy was na podobnym etapie też tak wszystko męczy, ciągnie i boli? :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Tak, mnie generalnie boli każdy krok. Od 3 dni mam chyba bóle przepowiadajace, brzuch mi się obniżył i czuję jak mały naciska na spojenie.Mam nadzieję że dotrwam do wtorkowej wizyty bo nie mam jeszcze zrzrobionego gbsu.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    mnie bolą więzadła czasem w nocy , szczególnie jak mam mocno przepełniony pęcherz. Spina się brzuch, ale poza tym nic mi nie dolega. TfuTfu aby tak dalej bo to jeszcze 3 tygodnie. Normalnie (no prawie normalnie) pracuje , zajmuje się domem dziecmi itd. i oprócz tego, ze odczuwam już zmeczenie przy wchodzeniu po schodach reszta jest ok
    -- mama piątki :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.