Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Wrocilam z krzywej cukrowej. Masakra, ledwo te 2h wytrzymalam ;/ 3 razy mnie klula. Wzielam cytryne i tak to nic nie dalo :P
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 6th 2016 zmieniony
     permalink
    kuleczka ,, to chyba najgorsze badanie w ciąży :angry: chociaż w pierwszej u mnie poszło gładko , tym razem też ledwo dałam radę :angry:
    a mnie jakieś przeziębienie znowu che dorwać , ale nie daję sie ... plus dodatkowo kręgosłup daje o sobie mocno znać ... :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Acia ja na Twoim miejscu leżała bym już w szpitalu....
    szyjka krótsza o połowę do tego upławy brązowe czyli z krwią
    bardzo źle wróżą może trzeba podać mocniejsze leki
    moja koleżanka tak przedwcześnie urodziła jakoś w 24 tyg
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Spokojnie, mnie tez na IP powiedziała lekarka, ze szyjka poniżej 2 cm. Nie mówiąc o tym, ze usłyszałam, ze mnie nie wypuszcza ze szpitala bo czekają na wyniki posiewu, którego nikt mi nie pobrał. Sprawdzane pozniej u mojego i jeszcze jednego kontrolnie- szyjka 4,5 cm. Takze z tym IP to rożnie bywa

    Podejdź do swojego lekarza i zapytaj czy moze Cie przyjąć miedzy wizytami bo masz problem. Wiele kobiet tak robi, uwierz mi. Jesteś w ciąży nie z przeziębieniem wiec dbaj i walcz o siebie i dzieciątko.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Zapisałam się na jutro do mojego gin prowadzącego na wizytę prywatną.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Gabcia_I: Spokojnie, mnie tez na IP powiedziała lekarka, ze szyjka poniżej 2 cm. Nie mówiąc o tym, ze usłyszałam, ze mnie nie wypuszcza ze szpitala bo czekają na wyniki posiewu, którego nikt mi nie pobrał. Sprawdzane pozniej u mojego i jeszcze jednego kontrolnie- szyjka 4,5 cm. Takze z tym IP to rożnie bywa

    a miałaś plamienia.....
    inaczej dwa różne pomiary a co innego jak są objawy skurcze plamienie.....
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Kasiu, ja nie wykluczam ze cos sie moze dziać. Dlatego tez sugeruje wizytę u lekarza prowadzącego w miarę szybko celem konsultacji, a nie czekanie na następny tydzień. Zwracam tylko uwage, ze z tym IP to rożnie bywa. Tutaj juz wyszedl jakiś stan zapalny a dodatkowo szyjka.

    Każde plamienia, skurcze a zwłaszcza skrócenie szyjki skonsultowalabym ze swoim lekarzem (mimo wizyty na IP) dla własnego spokoju.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Mam nadzieję że jutro tak się właśnie stanie
    Lekarz powie że na IP doszło do pomyłki
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    kuleczka, krzywa cukrowa tak wcześnie? Ja w 1szej ciąży miałam jakoś koło 15-20 tyg., teraz 10 tydzień u mnie leci, a nawet nie wspominał póki co mój gin o tym badaniu. :confused:
    --
  2.  permalink
    Elyanna, tak wczesnie, bo w pierwszej ciazy mialam cukrzyce.
    --
  3.  permalink
    kuleczka_69: Elyanna, tak wczesnie, bo w pierwszej ciazy mialam cukrzyce.

    Ja mialam w 15 tyg mimo cukrzycy w pierwszej ciazy..
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    A ja sie melduje po wizycie u gina. Wszystko ok. a moj kluseczek wg usg wazy juz 1200g;))
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Agat to chyba faktycznie będzie kluseczek ;) mój w 32tc- 1600 ;)
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Agat, wczoraj moj synek wazyl 1100 g :) ale z tego co obserwuje to trzeba założyć margines błędu ;)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Yoasik to podobnie waza nasze dzieciaczki:)) Nawet z marginesem bledu (a na tym etapie nie jest on jeszcze taki duzy) to nasze malenstwa niezle koksuja:).
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    no to dorodne dzieciaczki nam się tu szykują :))
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Hej ja też po wizycie, jeśli nie urodzę do 19.07 wizyta u ginekologa i szpital..
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    A ja dziś nockę miałam z głowy, jak nie brzuchol się spinał, to młoda cisnęła głową na szyjkę tak, że aż mnie z bólu prostowało. Efekt taki, że chyba odszedł mi czop, na nic w sumie innego mi to nie wyglądało taka galaretowata przezroczysto-kremowa kulka średnicy 3cm. No nic dziś wizyta u ginekologa, więc może on rozwieje moje wątpliwości.
    --
  4.  permalink
    madziik1983: Ja mialam w 15 tyg mimo cukrzycy w pierwszej ciazy..


    Tak moj lekarz zadecydowal.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Kuleczka, jak ja byłam w ciąży cukrzycowej, to połozna i diabetolog mówiły, że w drugiej ciąży standardowo robią badanie w 8-9 tc. Czyli u Was podobne standardy ;)
    --
  5.  permalink
    Wiesz Monia, u mnie pewnie dochodzi do tego moja waga :P teraz mam stresa, bo boje sie, ze mi wyjdzie, chociaz sie pilnuje, i zamiast na urlop to pojade do szpitala :/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Ja z waga problemów nie miałam, a jednak nastawiono mnie na wczesne badanie w ewentualnej drugiej ciąży. To chyba zależy od prowadzącego lekarza...

    Ciekawe jak Ci wyszły te wyniki. Kiedy odbierasz?
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    No to zaraz posypią sie porody...Sewila kciuki..
    Artystka, dlaczego szpital?
    -- [/url][/url]
  6.  permalink
    Odbiore pewnie 13 lipca jak bede miala wizyte, ewentualnie jak bede miala najblizsze wolne w pracy. Chociaz wolne mam dopiero w niedziele :/
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Jestem po moim gin.
    Szyjka ma 4 coś. Malucha mniej mogę czuć bo na razie leży w ułożeniu miednicowym czy jakoś tak.
    Choć raz dziennie to za mało. Przed infekcją częściej czułam malucha.
    Kopać ma po lewej stronie bo główka jest po prawej mojej.
    Infekcje mam do końca wyleczyć Macmiro Complex, taki lek mi na ip przepisali to go kontynuować.
    11.07 ma jeszcze usg zrobić. A 14.07 mam wizytę i wtedy mam przypomnieć o skierowaniu na "echo serca płodu" będę je miała 28.07.

    Treść doklejona: 07.07.16 12:51
    Mam unikać tylnej kanapy w samochodzie, bo wtedy macica za zwyczaj ma nienaturalne ułożenie.
    Spinania po 20 tygodniu ciąży mogą się już zdarzać i są naturalne.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    mój synek we wtorek 1500 ważył :):wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    acia to chyba uffff :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Agat, Moonia sprawdzałam wagę w siatce centylowej i jest prawie środek :))
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Acia ufff. Co to jest ze zawsze na izbie źle mierzą?
    Co do ruchow - u mnie dopóki mały siedział na pupie tez bardzo delikatnie czułam. Za to jak się przekrecil to dopiero daje czadu ;)
    --
  7.  permalink
    Yvoonne: Co to jest ze zawsze na izbie źle mierzą?


    Pewnie roba to na odwal.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Cieszę sie, ze szyjka ok. Mam nadzieje, ze po leczeniu wszystko sie uspokoi.

    Tez mało czułam na tym etapie swojego syna. Czasami specjalnie jadłam cos słodkiego zeby sie ruszył (a ja uspokoiła). Pozniej szalał z kopniakami tak, ze sie zginalam w pół.

    Czy z serduszkiem lekarz cos zauważył czy echo serca płodu to "standard"?

    Treść doklejona: 07.07.16 14:49
    PS. W moim przypadku (i obserwacjom na oddziale) tam gdzie trafiłam na izbe wiem, ze w niektórych szpitalach to celowe działanie aby położyć pacjentkę. Kobieta w ciąży to nieograniczony kontraktami czas leczenia, a za tym stoją pieniądze. Poza tym zmusiłam lekarzy do ponownego USG po dwóch dniach na oddziale patologii ciąży i sami byli zdziwieni co ich koleżanka widziała na IP bo u nich tez wyszło powyżej 4. Ale co sie wystraszyłam i naplakalam, ze za wcześnie urodzę to moje... zaczęłam sie oszczędzać i mocno zwolniłam po takich przebojach.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    No właśnie u mnie ostatnio nawet po czekoladzie nie bardzo czułam malucha.
    Echo serca płodu to nie jest standard.
    U mnie testy pappa wyszły nie najlepiej i mam epi.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Właśnie nie pamiętałam takiego badania stad pytanie. Faktycznie konieczne echo serca.

    Trzymam mocno kciuki za Twoja kruszynkę i czekam na wieści po badaniu💋 Mam nadzieje, ze wyjdzie dobrze, a wyniki testu okażą sie zmienione przez np.płeć ( kolejna dziewczynka?) 😏😊
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Acia witaj w "klubie" ja też choruje na epi, na szczęście po pierwszej ciąży ataki "przeniosły się" na noc więc je przesypiam.

    Do szpitala chce mnie gin położyć bo miałam pierwszą cesarkę i teraz nie mogę przenosić ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Ja mam dostać w około 31 tygodniu ciąży skierowanie na cc zgłosić się do któregoś szpitala na umówieni terminu, gdzieś pewnie na 38 tydzień.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Gabcia_I: niektórych szpitalach to celowe działanie aby położyć pacjentkę. Kobieta w ciąży to nieograniczony kontraktami czas leczenia, a za tym stoją pieniądze.


    Dokładnie takie samo wrazenie odnioslam. A hitem ostatnio u mnie było, ze Lekarz nawet nie chciał mnie zbadać, czy zrobić ktg. Powiedzial, ze jeżeli mi coś dolega to mogę się położyć na 4 dni bo inaczej to on nic nie stwierdzi. Rozumiecie? Bez badania i żadnych podstaw do zostania w szpitalu.
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Czyli będziesz miała cc?jak się teraz czujesz?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Tak
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Ja chciałabym urodzić sn ale jak wyjdzie nie wiem. Nie ma przeciwwskazań bo chyba nie przespie skurczy :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Ja mam jeszcze parę innych wskazań do cc.
    Teraz czuję się w miarę ok.
    A u Ciebie jak?
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Właśnie przerabiam nieregularne skurcze.To już druga taka akcja.Coś to moje dziecko mnie straszy a wyjść nie chce.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Dziewczyny, a czy to jest jakiś standard, że po cc nie można przenosić ciąży? Rozumiem cukrzyce, czy inne wskazania medyczne, ale samo cc?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    A ja po wizycie u lekarza. Młoda 3100g, cc jednak 15.07. Obecnie mam czas na to by samo się ruszyło.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Artystka, a wg twojego gina przenoszenie nastąpi kiedy?
    bo generalnie o przenoszeniu można mówić po 2 tygodniach od terminu. przy czym należy pamiętać, że jest to dość umowne bo nigdy tak na prawdę nie wiadomo kiedy doszło do zapłodnienia/zagnieżdżenia.

    ja jestem po cc, szykuję się do VBAC. mam już położną, mój szpital jest pro vbacowy, nawet ostatnio byłam u ordynatora na usg. on doskonale zna nasz przypadek. jako ostatni robił mi usg w ciąży po czym postawił się ordynatorowi [6,5 roku temu rządził oszołom] w kwestii cesarki - na usg wyszła waga 4800, w rzeczywistości było 4960 i zero akcji porodowej.
    w każdym razie pytałam go o VBAC czy wg niego mam jakieś ograniczenia. nie mam żadnych poza potencjalną cukrzycą. mogę rodzić do 4,5kg wagi dziecka, nie mówił nic o grubości blizny czy terminie granicznym.

    niestety w PL mamy dziwną tendencję do cc na zimno, do przyspieszania wszystkiego, zarówno terminu cc jak i samej akcji porodowej podkręcaniem oxy, totalne zatracenie naturalności porodu.
    na fejsbukowej grupie wsparcia VBAC jest pełno takich przykładów niestety...
    -- [/url]
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Czy cukrzyca sama w sobie jest wskazaniem do cesarki?
    Co do medykalizacji porodu, to ja zostałam przyjęta na oddział z 7 cm rozwarciem, a i tak położna przekonała mnie do oxy, której nie chciałam. Urodziłam po 2 godz. Dziecko w 1 min. 9 pkt - punkt odjęty za kolor skóry. Wtedy wszystko bylo ok, ale odkad skończyła 9 m-cy trochę ją rehabilitujemy, bo ma brak rotacji w miednicy, teraz zaczyna jej się asymetria łopatek, skolioza. Zastanawiam sie, czy to wina porodu, czy cos zrobiłam źle...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Hej laseczki!
    Podczytuję raz na kilka dni co u Was, ale pisać to już czasu zbytnio nie mam :smile:
    Yvoonne: czy kolejne porody występują mniej więcej w podobnym czasie co pierwszy czy to zupełna lotetia?

    Ja mam za sobą dwa porody i dwa razy rodziłam w 39t 6d :bigsmile: Mam tu też przyjaciółkę również z dwójką dzieci - dwa razy porów w 37t 3d :bigsmile:
    .
    Widzę, że był temat szacunkowej wagi dzieci na podobnym etapie ciaży.
    Mam dla Was hit - wczoraj urodziła pewna dziewczyna z portalu. Mało tu bywa, na forum wcale jej nie ma. Miała wczoraj CC - szacunkowa waga z USG zaraz przed CC wynosiła 4500 g, a dziecko faktycznie ważyło 3660. Spora różnica, prawda?
    .
    elfika: niestety w PL mamy dziwną tendencję do cc na zimno, do przyspieszania wszystkiego, zarówno terminu cc jak i samej akcji porodowej podkręcaniem oxy, totalne zatracenie naturalności porodu

    Dokładne! Ale to wina lekarzy i czasami położnych - byle mieć już z głowy, byle w pozycji dla personelu wygodnej, byle szybciej, bo jak za długo, to mogą być komplikacje, a po co to komu. A jak szybciej, to krocze trzeba ciąć, bo po co próbować je ochronić.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Cukrzyca nie jest żadnym wskazaniem do cc. W trakcie porodu trzeba tylko sprawdzać poziom cukru. Ja miałam podłączona kroplowke z glukoza. Po porodzie dziecku sprawdzają poziom cukru.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Yvoonne: A hitem ostatnio u mnie było, ze Lekarz nawet nie chciał mnie zbadać, czy zrobić ktg. Powiedzial, ze jeżeli mi coś dolega to mogę się położyć na 4 dni bo inaczej to on nic nie stwierdzi.

    Znajoma pojechała na izbę ze skurczami w 34 tygodniu. Chciała, żeby jej zrobili ktg, bo to jej pierwsza ciąża i nie wiedziała, czy to "przepowiadające" czy ma się czym przejmować. Zwykle ktg czy podstawowe badanie na izbie wykonywali, jak coś było wątpliwe. A jej odmówili i powiedzieli, że musi się położyć na oddział.
    Położyli ją, przeleżała 2 tygodnie, dostała fenoterol a potem sterydy, bo skurczy wyciszyć nie mogli i wróżyli szybki poród. Doleżała w szpitalu do 36 tygodnia, wtedy jej powiedzieli, ze nic więcej nie zrobią i wypisali do domu. Na wczoraj miała termin- i od wczoraj jest w szpitalu, szyjka nieporodowa, skurcze jej nie skróciły i nie rozwarły, dziecko nadal wysoko.
    Ciekawe jak to się skończy. Zwłaszcza, że ocenili, że SN może rodzić max. 3500, a w dniu przyjęcia mały miał 3510...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Justyna+: Zastanawiam sie, czy to wina porodu

    wielce prawdopodobne. skoro odbył się na spidzie to ciało Malucha mogło nie zdążyć prawidłowo się poukładać po drodze.

    niestety ale po coś natura wymyśliła poród takim a nie innym-to jest dla dziecka ważny start. np takie przeciskanie się przez kanał ważne jest dla układu nerwowego.
    my np. zbieramy żniwa cc w postaci zaburzeń sensorycznych. jak większość dzieci cesarkowych zresztą...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 7th 2016
     permalink
    Dokładnie. Ja z cukrzycą i to na insulinie rodziłam naturalnie. Kiedyś podobno przy cukrzycy wskazana była cesarka w 38 tc. Obecnie traktuje się nas "normalnie".
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.