Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    z tymi oliwkami babydream to uważajcie bo zawierają soję więc jeśli już to używajcie lotion
    -- [/url]
    • CommentAuthorHelga_HH
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    skapula, znam tego bloga, fakt, jest świetny i kupując cokolwiek dla małej, czy nawet dla siebie korzystam z niego uprzednio;)))
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    eeee jak się posmaruje raz dziennie to nie sadze aby mi ta soja jakos szczególnie zaszkodziła ;) nie popadajmy w paranoje
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    Ja właśnie też ze względu na soję miałam problem ze znalezieniem oliwki / lotionu... Używam oliwki w pełni naturalnej i naprawdę bezpiecznej (baaardzo dużo kosmetyków dla mam i dzieci jest tylko pozornie bezpiecznych a ma masę chemii) firmy Momme. Bardzo droga ale zobaczymy jakie będą efekty. Smaruję się codziennie i mam nadzieję, że jest warta swojej ceny ;) a nawet jak mam skłonności do rozstępów to przynajmniej wiem że zdrowo dbam o brzuszek :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    Ja smaruje biooilem. Wg mnie fajnie uleastycznia skore. W pierwszej ciazy wyszlo mi kilka rozstepow ale niczym nie smarowalam wiec zobaczymy co teraz bedzie bo brzuch mi szybciej duzo rosnie i bardziej do przodu mnie wybrzuszylo.
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    Mi ten krem z Rossmana nie odpowiada ze względu na zapach, ale to już indywidualne upodobania. Teraz mam znacznie mniejszy brzuch, smaruję sporadycznie oliwką dla dzieci w żelu, rozstępów brak.Po I ciąży też ich nie było.
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    Ja smaruję biooilem na noc , rozstępów nigdy nie miałam i teraz na razie też nie ma. Oprócz brzucha tym olejkiem smaruję też twarz na noc i powiem Wam że fajnie działa
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    Ja raz na jakiś czas smaruje balsamem na roztepy Palmers. Nie mam ani jednego rozstępu ale to chyba geny.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    Ja smarowalam w obudwu ciazach Palmersem i dodatkowo oliwka kojaca ich firmy. Rozstępów brak i w sumie skóra jako tako po porodzie wygląda. A brzuch miałam ogromny, dziecię 4100 i Afi 19 więc ten... 😊
    --
  1.  permalink
    Bardzo polecany jest olejek kokosowy (ten rownież spożywczy). Ja używam od kilku miesięcy i teraz w ciąży tez, choc w tym stanie zapach moze byc nie do zniesienia. Ale jako naturalny kosmetyk jest bardzo w ciąży polecany!
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJul 10th 2016
     permalink
    Ja w pierwszej jak i w drugiej ciąży używam babydream mama lotion i ani jednego rozstępa, a mam skłonność do rozstępów. Uwielbiam ten balsam.
    --
  2.  permalink
    Ja smaruję Palmersem.
    Czy ktoś mi powie jak to jest z wagą w ciąży ? :) Tzn. chodzi mi o to jak liczyć ile przybrałam. Bo na początku ciąży schudłam 3kg i nie wiem czy liczyć od tej najniższej czy od tej która była przed zajściem ?
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    ja jak Mysiam ,,, uwielbiam ten rossmanowski balsam .... w pierwszej ciąży z 2 razy kupiłam jeszcze rozsławioną mustelę , ale na tle tego rosmanowskiego blado wypadła ... w blogu sroki też ... no i przepaść cenowa znaczna .. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Ja liczę od tej która była przed ciążą.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Liczyłam od wagi przed ciąża ( mimo, ze tez schudłam na poczatku 3 kg)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Ja na razie mam minus 2 kilo, ale będę liczyć do wagi która była przed spadkiem.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Ja po wizycie. Ktg idealnie pomimo, ze Przez pierwsze 20 min mały miał czkawkę :bigsmile:
    No i hit! Moja szyjka ma 4.5cm! (Niedawno mierzona na izbie 1.9)
    Malutki waży już 2.5kg i mocno schodzi głową w dół :)
    Wyniki idealne, za 2 tyg pobieramy badania do porodu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Ja dzis zaliczyłam ktg, usg i badanie na ip.Mały waży 3 kg skurcze co 10-15 min. Na ktg piszą się tak 40% skurcze jeszcze nie porodowe.chcieli mnie zostawić w szpitalu ze wzgl na wcześniejsze cc.Nie zgodzilam się bo takie skurcze mam od kilku dni.Czekam w domu.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Ja się zastanawiam czy nie podjechać na ip, bo już się gubię na ile to skurcze przepowiadające, ale czy mogę bez skierowania.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Ja też po wizycie. Maluszek waży 2 kg, i o dziwo moja szyjka wydłużyła się do ponad 4 cm. Mam odstawić luteinę, bo według lekarza nie ma wpływu na moja szyjkę.
    Czy można to odstawić tak od razu, czy trzeba jakoś stopniowo? Zapomniałam gina o to zapytać.

    Treść doklejona: 11.07.16 17:01
    Sewila, ponoć tych porodowych skurczów nie da się przegapić:) A Ty w końcu będziesz miała cc?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Sewila podjechac sprawdzic na IP mozesz zawsze, ze skierowaniem czy bez. Musisz sie jednak liczyc z tym ze moga chciec Cie zostawic w szpitalu i wtedy nie wiadomo zostac czy jechac do domu i ryzykowac. Ale jak nie sprawdzisz to znow sie bedziesz denerwowac. Ja tak jak sie zastanawiam to tez bym nie wiedziala jakie to skurcze. Skurcze mialam dopiero po oksytocynie, od razu prawie od 90 wiec jak wygladaja poczatkowe to pojecia nie mam. Nawet tych przepowiadajacych nie zarejestowalam.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Skapula ja mam mieć cc, niezależnie od tego czy się zacznie samo czy nie. Jednak wolę by się zaczęło samodzielnie. Przez wczorajsze spinania takie bolesne brzucha, dziś od rana miałam całe majtki zawalone chyba czopem bo były tam miejscami nitki brązowe krwi - nie wiele, ale były. Teraz też odchodzi taki galaretowato - wodnisty ale bez nitek krwi.
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Właśnie mi też czop odchodzi, podjechałam na izbę, chcieli mnie zatrzymać ze wzgl na wcześniejsze cc i moją historię choroby. Nie wspomnę że od razu na porodówkę. Za uzgodnieniem mojej lekarki prowadzącej wyszłam, skurcze dalej mam co 10-15 min i czekam w domu ponieważ po badaniu rozwarcie mam na 1 palec (czyli żadne), szyjka długa na 3cm. Denerwują mnie już te bóle, 3 dzień tak mam i nic się nie dzieje.

    Treść doklejona: 11.07.16 17:47
    Czy to prawda, że po sztucznej oksytocynie skurcze są bardziej bolesne?
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Zdecydowanie, przynajmniej dla mnie były. No ja jednak się boje, że mnie zostawią przez wzgląd na lekarza prowadzącego (jest kierownikiem bloku ginekologiczno - położniczego)
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Dziś widać dzień wizyt ;)
    No i wygląda na to, że niebawem coś drgnie na liście ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Moja mała ma już według usg 400 g +/- 58 g.
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Czyli dalej czekam w domu.
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Wg dzisiejszego usg moja Mala ok 560 g :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Dla mnie skurcze na oksytocynie byly mega bolesne. Bardzo silne i malo efektywne. Ale to chyba zalezy od osoby.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    no ja po oksy miałam jeden wielki skurcz krzyżowy nie miałam ani chwili przerwy .....
    i to przez nią miałam pierwsze cc bo po prostu mdlałam z bólu a ja naprawdę jestem silna babka i ból mi nie straszny
    --
  3.  permalink
    Ja po oxy tez mialam mega bolesne skurcze :/ ale u mnie szybko poszlo i dlugo tego bolu nie doswiadczalam.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJul 11th 2016
     permalink
    Ja mam porównanie bo pierwszy poród na oxy. I tu skurcze nie do zniesienia, trwały od początku po minucie i były co minutę. Na dodatek slabo rozwieraly szyjke. Przy drugim porodzie skurcze naturalne. Byly mega bolesne, ale bez porównania z tamtymi. No i były krótsze i co 3 minuty, a najważniejsze szybko rozwarly szyjke :)
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    Zwalniam kochane listę. O 1.03 przyszła na świat Basiula 3020g 54cm długa 10pkt. Akcja skurczowa rozpoczęła się sama tak jak chciałam.
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    Sewila GRATULACJE:))) super, że zaczęło się samo.
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    Gratulacje Sewila i witaj Basiu!
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    1. Mysiamm - 18.07.2016 (chłopiec)
    2. artystka80 - 20.07.2016 (chłopiec)
    3. mooniia - 21.07.2016 ( dziewczynka)
    4. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopiec)
    5. skapula - 01.09.2016
    5. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)



    6. moya212 - 05.09.2016 (chłopiec)
    7. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    8. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    9. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    10. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    11. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    12. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec)
    12. desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    13. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    14. KaiinA - 22.10.2016
    15. anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    16. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka)
    16. szogunka - 18.11.2016(chłopczyk)
    17. Justyna+ - 25.11.2016
    18. żabkaa25 - 04.12.2016
    19. elfika - 15.01.2017
    20. imagnolia - 25.01.2017
    21. kuleczka_69 - 07.02.2017
    22. Ally1381 - 10.02.2017
    23. Anecia84 - 09.03.2017
    24. helva - 14.03.2017
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    Wielkie gratulacje Sewila :cheer:

    U mnie dziś o 8 odszedł czop z krwią :crazy: W końcu zaczyna się coś dziać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    no mysiam to kciuki :) może uda wam się uwinąć tak abym choć przez chwile była 1 ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    No to się lipcowe rozpakowywanie zaczyna ;) A ja w takim razie biorę się za pakowanie ;)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    Sewila Wielkie Gratulacje i witamy Basie na swiecie!:)))
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    O jest pierwszy lipcowy bobas! Gratulacje Sewila !
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    Gratulacje Sewila :)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    gratulacje Sewila !
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    Sweila super :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Dziękuję dziewczęta. Basia istny głodomor i jak to baba strzela fochy
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny trzymajcie kciuki, bo chyba się zaczęło. Od 4 mam skurcze i mnie czyści. Torba spakowana już czeka w aucie :wink: Mąż nerwowy :wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Trzymam mocno! Oby szybko poszło :)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    no mysiamm powodzenia i rodzic rodzić :) ja za tydzień o 7,30 mam się stawic w szpitalu w czwartek cc :) wczoraj byłam na wizycie, mała jak to moje dzieci jest mała, wazy 2650 przepływy ok, szyjka trzyma, mam tylko kontrolować ciśnienie i jak zacznie wariować to stawiac się natychmiast
    pzoa tym wsio ok :)
    -- mama piątki :)
  4.  permalink
    Mysiamm... powodzenia!
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJul 13th 2016
     permalink
    Monia ja cały czas mam twardnienia/ skurcze, coraz bardziej bolesne.Jak nic się nie ruszy do wtorku idę do szpitala. Mam nadzieję że się ruszy.Mysia kciuki.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.