Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    Karolyn to podobnie mamy wizytę, ja 16go:) też masz stresa?
  1.  permalink
    Ja już po wizycie. Dzidzia zdrowa, wymiarami tydzień młodsza. Bezwstydnie pokazał jajka :-) będzie drugi synek. Następna wizyta 4.10 z usg prenatalnym. Troszkę mnie lekarz zestresowal,bo w pewnym momencie dzidzi zwolnilo serduszko, ale zaraz wróciło do normy.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    Kuleczko super wiesci:)



    Aga mam okropnego stresa :( ehhh I trymestr strasznie mnie stresuje:( ale pracuje jeszcze wiec pol dnia o tym nie mysle:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    Musimy wierzyć, że będzie dobrze i tak na nic nie mamy wpływu:) Kuleczko gratulację, chciałabym być już na tym etapie co Ty:)
  2.  permalink
    Właśnie zaczęłam sobie łykać magnez, bo to mi raczej nie zaszkodzi :)
    Myślicie, że mogę już zacząć prasowanie czy jeszcze poczekać ? Wszystko leży uprane w szafie ale myślałam poprasować już bliżej pojawienia się Małej. Ale z drugiej strony obawiam się, że na samej końcówce już po prostu nie będę miała na to siły.
    --
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 6th 2016 zmieniony
     permalink
    pani_dratewkowa ja to bym już dziś prasowała :D:D:D
  3.  permalink
    A wiecie co? O ironio moja szyjka ma 4 cm!gdzie z Matim już o połowę krótszą miałam na tym etapie. Powiedziałam Mateuszowi, że będzie miał braciszka to on chce żeby miał na imię Kleofas..

    :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    Kuleczko, zacne wiadomości :wink:

    Karolyn, będzie dobrze, nie może być inaczej przecież :bigsmile:

    my się dostaliśmy na jutro do mojego starego gina,u którego prowadziłam ciąże z Bianką. chłopak jest tak oblegany, że czekałam na info na liście rezerwowej...
    ciekawa jestem czy dziołcha się utrzyma czy będą bezwstydne jajka :wink:
    póki co lekko morfo mi poleciało ale myślę, że nie ma co się przejmować.

    morfo
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeSep 6th 2016 zmieniony
     permalink
    kuleczka 69 super wieści :)
    .
    pani dratewkowa ja bym Ci polecała teraz, potem jest po prostu ciężko z ,wielki brzuch kręgosłup wysiada i tak jak ja na siedzącą musiałam prasować
    .
    efika trochę poleciało, ale to normy dla "normalnego człowieka":))) a nie dla mam :))))
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    Kuleczka gratuluję synka! teraz myśleć nad imieniem :)
    .
    Elfika wyniki dobre, u mnie hemoglobina i hematokryt już są niższe, a jestem 3 tyg za Tobą . też od poprzedniej morfo ciutkę spadło.

    ja już codziennie czuję ruchy :))
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    ja sobie wypraszam, jestem normalna :devil:

    Ally, najlepsze jest to, że oprócz euthyroxu nic nie biorę :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    Widocznie dobrze się odzywiasz albo i taka twoja uroda :)
    Ja też nie biorę żadnego multikombo. tylko kwas foliowy, euthyrox, jodid, iskial.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 6th 2016 zmieniony
     permalink
    kurcze a ja jestem taki przypadek ze mi hemoglobina wzrasta wraz z wiekiem ciazy :wink:
    Tydzien temu wynosila 14.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    Dziewczyny czy jest możliwe wychwycenie momentu obracania się maleństwa główką na dół ? Czy czułyście że maluch Wam się obrócił ?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    Ja czułam. Ale teraz co gorsza chyba spowrotem się obrócił głową do góry. W czwartek usg to się dowiem.
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    Dokładnego momentu obrotu nie czułam ale za to ok 2 dni w okolicy obrotu czułam rozpierający ból macicy pod zebrami.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    Szogunka: Czy czułyście że maluch Wam się obrócił ?

    ja czułam po czkawce :) Czkawce dziecka oczywiście :)
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    Kuleczko gratki jajek :)

    Pani Dretewkowa ja już na twoim etapie prasowałam z córką, bo z synem to chyba trochę później tak ok 35-36tc

    Szogunka jest możliwe. Córa obracała mi się w 35tc. Myślałam że się popłaczę z bólu i biegałam siku co minutę od tych nacisków na pęcherz. To było akurat w czasie smażenia naleśników więc na stojąco. Ponoć na leżąco nie czuć tego momentu tak bardzo.

    A ja wczoraj odetchnęłam bo wreszcie udało mi się usłyszeć serduszko Maluszka detektorem. Będę spokojniejsza do czasu ruchów.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    Mój nie chce się dać złapać detektorem. Kilka razy już próbowałam ale łożysko ma z przodu i moje przepływy zakłócają, a poza tym strasznie ucieka chwilę gdzieś tam chwycę tętno i później nie umiem złapać. Na usg też uciekał więc daje sobie spokój bo może dzidzi to po prostu nie pasuje, a ja się tylko stresuje jak nie umiem złapać więc na razie odpuszczam detektor. A ruchy wieczorem czuje, takie małe szturchania, przelewania.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    O 13 mam cesarke. Trzymajcie mocno kciuki. Dzisiaj 35t5d. Zeby tylko z malym bylo wszystko dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeSep 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Agat, wszystko będzie dobrze, na bank! Powodzenia :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 7th 2016 zmieniony
     permalink

    1. agat233 - 07.09.2016 ( chłopczyk )
    2. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    3. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    4. Mk28dni - 24.09.2016 (dziewczynka)
    5. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)

    6. desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    7. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    8. KaiinA - 22.10.2016
    9. anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    10. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka) , szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    11. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    12. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    13. elfika - 15.01.2017
    14. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    15. Elyanna - 03.02.2017
    16. kuleczka_69 - 07.02.2017 ( chłopczyk)
    17. Ally1381 - 10.02.2017
    18. Anecia84 - 04.03.2017r (niespodzianka)
    19. Elpida - 09.03.2017
    20. helva - 13.03.2017
    21. gingerka_ - 16.03.2017
    22. zygzakowa - 18.03.2017
    23. ikaan - 21.04.2017
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    agat powodzenia! :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    Agat, powodzenia!
    tylko kurczę czemu tak wcześnie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    Elfika chyba chodzi o te przeciwciała Rh.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    agat powodzenia, szczęśliwego rozwiązania:)

    Kuleczko fajnie,że Mati będzie miał braciszka. Mój Dominik marzy o bracie, nie dopuszcza nawet do siebie naszych słów, że może się tak zdarzyć, że będzie siostrzyczka. Nawet te jego reakcje mnie martwią ale pewnie zupelnie niepotrzebnie i przejdzie z czasem:)
    On jeszcze nie wie, że ja jestem w ciąży, bo to za wcześnie ale pomalutku go uświadamiam, że może niedługo tak być, że u mamy w brzuszku ktoś zamieszka.:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    Dziewczyny zwalniam liste. Wiktorek przyszedl na swiat przez cc o 13.10. Wazy 3240g i ma 55cm. Na razie wszystko z nim dobrze. Ma troche oznak wczesniaczych i morfologia nie za bogata ale sam sobie radzi wiec nie jest zle.

    Elfika tak wczesnie bo na usg zauwazyli obrzek mogacy swiadczyc o rozpoczynaniu sie anemizacji plodu ze wzgledu na moje wysokie przeciwciala.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 7th 2016 zmieniony
     permalink
    agat233 gratuluję

    1. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    2. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    3. Mk28dni - 24.09.2016 (dziewczynka)
    4. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    5. desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )

    6. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    7. KaiinA - 22.10.2016
    8. anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    9. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka) , szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    10. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    11. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    12. elfika - 15.01.2017 ( dziewczynka )
    13. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    14. Elyanna - 03.02.2017
    15. kuleczka_69 - 07.02.2017 ( chłopczyk)
    16. Ally1381 - 10.02.2017
    17. Anecia84 - 04.03.2017r (niespodzianka)
    18. Elpida - 09.03.2017
    19. helva - 13.03.2017
    20. gingerka_ - 16.03.2017 ( dziewczynka )
    21. zygzakowa - 18.03.2017
    22. ikaan - 21.04.2017
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    agat233: Elfika tak wczesnie bo na usg zauwazyli obrzek mogacy swiadczyc o rozpoczynaniu sie anemizacji plodu ze wzgledu na moje wysokie przeciwciala.

    już wszystko rozumiem.
    najważniejsze, że wyłapane, i że jest dobrze :)
    -- [/url]
  4.  permalink
    O chryste panie jeszcze Daisy i wchodzę do pierwsze 5-tki :shocked:
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny jak stłumić w sobie chcice? :P
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    agat233 gratulacje! i zdrowia dla Wiktorka :wink:
    kuleczka_69: Dziewczyny jak stłumić w sobie chcice? :P

    nie tłumić :smile: zaspokoić :devil:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 7th 2016 zmieniony
     permalink
    kuleczka_69: Dziewczyny jak stłumić w sobie chcice? :P

    ja nie tłumię, ja korzystam. z męża :wink:
    .
    jesteśmy już po połówkowym nr 2. i bardzo cieszę się, że na nie poszliśmy. raz, że fajnie było spotkać się ze swoim doktorkiem. dwa, wybadał nas na wszystkie strony. trzy, potwierdził moje wątpliwości co do prowadzącego nfz i powiedział na kogo zmienić...
    ale do meritum.
    usg baaaardzo dokładne. w gabinecie spędziliśmy godzinę[!] wymiary porobione dwukrotnie jako, że terminy rozjeżdżały się o dobre 2 tygodnie. ale wiadomka, że wszystko zależy od tego jak są łapane wymiary. a że moje dzieci to kręcioły to łatwo nie było. natomiast po podwójnym sprawdzeniu wszystko pięknie się uśredniło, gin przyznał mi rację, że dziecię może być po prostu drobniejsze. aczkolwiek termin mi wychodzi na 21 stycznia...
    serce, przepływy, jama brzuszna, wątroba, żołądek, pęcherz, nerki, jelita, kręgosłup, łapki i nóżki w normie.

    waga 402g- super, Bianka na tym samym etapie [też mieliśmy usg w 21t5d] ważyła 515g, także jest szansa, że mnie nie pokroją ze względu na wagę dziecka :)

    Bianka zgodnie z życzeniem posłuchała serducha [156 bpm], a Małżu wypatrzył nosek po mnie.

    i uwaga, uwaga.
    będzie DZIEWCZYNKA :rainbow:



    w ogóle to okazało się, że mam przepuklinę pępkową... a ta bankowo mi została po ciąży z Bianką... i teraz znowu się ujawniła. no i coś poprzecznego ale nei pamiętam. robi mi się taki 'grzebień' wzdłuż brzucha:confused:
    -- [/url]
  6.  permalink
    Zaspokoić... Tylko jak przy zagrozonej ciąży? Boję się bzyknac :-P
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Tylko jak przy zagrozonej ciąży? Boję się bzyknac :-P

    a masz zakaz?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Kuleczka jak ja Cie rozumiem... To juz moja trzecia ciaza bez seksu, jest ciężko ale czego sie nie robi dla dziecka ;-) Dasz rade :-) Ja sie staram odwracac uwage jakos hehe, do męża nawet sie nie tule za duzo bo od razu mam ochote... no niestety. Zdarzylo nam sie troche zapedzic i momentalnie skurcze na maksa, tak ze po prostu wiem, ze nie mogę....
    Dodam, ze nie mam jako takiego zakazu od lekarza, ale znam swoje cialo na tyle, ze wiem, ze nie moge ryzykowac.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  7.  permalink
    Elfika niestety tak.
    Żabka, moja druga, też bez seksu. A mąż jeszcze mi na złość robi bo kusi :-P ciężko, ale cóż... Dam jakoś radę. W pierwszej ciąży w ogóle nie miałam ochoty, a teraz... Mnie nosi :-P
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Elfika niestety tak.

    o buuu...
    ja drugą połowę pierwszej ciąży miałam zakaz. po ścianach chodziłam momentami. mąż mi nie musiał robić na złość, wystarczyło, że na niego spojrzałam :wink: raz na jakiś czas obchodziliśmy ten zakaz :devil: a pod koniec uznałam, że zakaz już nie ważny :tongue:
    -- [/url]
  8.  permalink
    elfika: wystarczyło, że na niego spojrzałam raz na jakiś czas obchodziliśmy ten zakaz a pod koniec uznałam, że zakaz już nie ważny

    Hihihi, no ja tez czasami jak spojrze, to mi sutki staja od razu i sie wlacza chcica :P ja sie troszke boje, bo jednak krwawilam..ale pod koniec...to kto wie, co to bedzie sie dzialo :P
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 8th 2016 zmieniony
     permalink
    kuleczka_69: Zaspokoić... Tylko jak przy zagrozonej ciąży? Boję się bzyknac :-P
    --

    Dziewczyny, ja zadam głupie pytanie ale muszę. Powiedzcie mi... ten zakaz seksu w ciąży to zakaz czego tak naprawdę? Można pozwolić sobie na pieszczoty z orgazmem, bez penetracji? Czy to orgazm jest zabroniony? Ja w ciąży z Misią też miałam od początku zakaz ale pieszczot sobie nie szczędziłam z partnerem. Poza tym miałam taką ochotę, że w nocy prawie codziennie dochodziłam przez sen. Powiedzcie, co tak na prawdę szkodzi? Orgazm? Nasienie, które ponoć jakoś magicznie działa na szyjkę (może skurcze powodowac?) czy możliwość wystąpienia infekcji? Pewnie wszystko zależy od tego, z jakiego powodu jest zakaz?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    Katka, ja miałam zakaz kompletny. I Penetracji i orgazmu (ze względu na skurcze i krwawienia. Ale właśnie... Miałam problem bo miałam orgazmy senne. Może nie codziennie, ale jednak dość często. Niestety odczuwałam ból podbrzusza po takim śnie. No, ale nie miałam przecież wpływu na to co mi się sni :P.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    elfika, gratuluję córy!

    Mnie się wydaje, że z tym zakazem to chodzi ogólnie, bo przecież samo podniecenie wywołuje przyspieszony oddech, szybsze bicie serca, krew zaczyna krążyć inaczej, więc jeśli ktoś ma zakaz, to ja to rozumiem tak, że zakaz na wszystko, a tak właściwie, to lekarz prowadzący według mnie powinien wyznaczyć granicę.

    Ja osobiście sobie nie wyobrażam nie móc się teges, ale wiadomo, ze gdybym musiała, to pewnie bym wytrzymała, bo wyjścia bym nie miała za bardzo.
    Natomiast nie zazdroszczę Wam, dziewczyny, które macie zakaz, domyślam się, jakie to musi być frustrujące :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    Zakaz u kazdego moze oznaczac co innego, w zaleznosci od problemu, jaki w ciazy sie pojawia, czy to sa skurcze, czy infekcje, czy krwawienia. Czasami jest zakaz calkowity na wszystko, czasami mozna sie piescic ale bez orgazmu, czasami mozna z orgazmem ale bez penetracji. Lekarz powinien to wyjasnic.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  9.  permalink
    U mnie do zakazu przyczyniło się krwawienie. Skurczy ani twardnien nie mam. Co do snów erotycznych, teraz nie mam,w pierwszej ciąży miałam non stop :-P i dochodziłam. Co skutkowało twardym brzuchem i nieprzyjemnym pobolewaniem.
    --
  10.  permalink
    U nas lekarz powiedział, że wszystko dozwolone, wiec przy niezagrożonej ciąży chyba nic nie szkodzi :)

    Przy okazji mam ytanko czy sa tu dziewczyny, które całą ciąże biorą zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch?
    Ja biore, brzuch rosnie, wiem, ze to głupie, ale powaznie boje sie... ze robiąc zastrzyk wbije się w macice...
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Nie ma szans- igła za krótka :bigsmile:
    Ale rozumiem obawy. Ja miałam zastrzyki dopiero po porodzie, a i tak żadnego sama nie zrobiłam, może jeden- miałam takie potworne opory przed wkłuciem się.
    Nie pamiętam, ale wydaje mi się, ze ciężarne dziewczyny na późniejszym etapie w uda robiły?
    Niebawem pewnie same udzielą ci wskazówek.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Ainaa ja sobie robiłam zastrzyki do samego porodu. Do końca w brzuch, tylko pod koniec bardziej z boku niż na środku.
    Nie bój się że wbijesz igłę w macicę, przecież chwytasz skórę z tłuszczykiem w palce a to daje ten dodatkowy cm luzu :)
    --
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeSep 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny was tez lapia skurcze w lydkach? Jak mnie jeden chwycil w nocy 3 dni temu tak do tej pory boli mnie lydka, po schodach normalnie nie moge schodzic :angry:
    W nocy jak prostuje nogi, to wtedy mnie lapia, wyspac sie przez to nie moge :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeSep 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziekuje Wam bardzo :)
    Ja tego tłuszczyku własnie mam niewiele i stad podwójne obawy, a juz od dawna robie zastrzyki tylko po bokach. Zaczynam zastanawiać się nad udam, ale tam ponoc bardzo boli, a ja juz płacze przy tych w brzuch (tak mnie bolą) :(

    Treść doklejona: 09.09.16 10:04
    tylkonadzis - przyjmujesz magnez?
    Ja od początku ciąży biorę magnez i nie mam skurczów.
  11.  permalink
    Ainaa - owszem, przyjmuję, bo mi kardiolog zalecił. Ja nigdy w życiu skurczów łydek nie miałam, w pierwszej ciąży też nie miałam.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.