Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Jak to jest z brzuszkiem w drugiej ciąży?
    Z Dominikiem zaczął mi dopiero rosnąć w 15 tyg. Teraz już rano widzę małe wypuklenie, a wieczorem wyglada jak z D. w 25 tyg. Szybciej rośnie? Jak było/jest u Was?
    Dodam, że brzuch przed drugą ciążą był taki jak przed pierwszą, zero zmian. Płaski i dość jędrny.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  1.  permalink
    Karolyn: Płaski i dość jędrny.
    - nie dobijaj :P U mnie brzuszek zostal po pierwszej ciazy jakis wiec w drugiej do 15 tyg nie bylo nic widac. Ale u kolezanki od razu cos wyskoczylo, dlatego wiedziala szybko, ze jest w ciazy. Przestala sie w spodniach dopinac ;)
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Moja koleżanka, która ostatnio czytała sporo o różnicach między pierwszą i drugą ciążą mnie uświadomiła właśnie pare dni temu, że w drugiej zewnętrzne objawy się szybciej pokazują (tzn. brzuszek rośnie szybciej). Rozmawiałyśmy tez o tym, ze w kolejnych ciazach dzieci lubia sie obracac w dół dużo później... I paru innych ciekawostach.

    U mnie osobiście: w pierwszej ciąży nie było widać praktycznie nic do ok. 15-17 tyg też. Waga mi spadła o 3kg w pierwsze 12 tyg. choc jadłam normalnie. =) Do samego końca ciazy moglam chodzic w swoich ulubionych jeansach, tylko musiałam guzik rozpiac i zamiast tego gumką je trzymać razem.

    Natomiast teraz.... Waga startowa była dokładnie ta sama, a ciało "zdrowsze". Na razie waga spadła o 1kg w dół i się tak trzyma. Natomiast brzuch... brzuch widać już. I to zdecydowanie. A to dopiero 12 tydzień... !
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    podobno macica szybciej się rozciąga w kolejnych ciążach i dlatego brzuszek robi się szybciej widoczny ;)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Mi w drugiej ciąży w 12 tygodniu juz było dobrze widać brzuszek. Zdjęcie wisi chyba nadal w galerii.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    U mnie teraz to już chyba w 10 tc było widać brzuch.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Karolyn, w drugiej ciąży z reguły szybciej bo macica już wie o co kaman ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Karolyn, u mnie to samo było, duuużo szybciej. Aż tu pisałam, bo wydawało mi się niewiarygodne, że w 9 tyg. już widać różnicę dla mnie. W 14stym już niektórzy zauważali, że mogę być w ciąży, a teraz (prawie 18tydz.) wyglądam jak w 30tygodniu pierwszej ciąży. A na wadze niecały kilogram więcej niż przed ciążą.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    elfika, dołączam do prośby o zdradę imienia dla chłopaka... :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Środa... czyżbyś w najbliższym czasie planowała go użyć??? :D
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Ely, Środa wybaczcie ale na razie tajne przez poufne ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Hejka potrzebuje rady
    Kuzynka jest 40tygodniu ciąży dwa dni temu odszedł jej czop wczoraj czuła się fatalnie dziś ma skurcze regularne co 10min brazowy sluz ma jeszcze poczekać czy ma już jechałaś na porodowke?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    poczekać, przynajmniej do skurczy co 7-5minut. dla pewności, że to to niech sobie weźmie ciepłą kąpiel albo prysznic. jak przejdą to przepowiadające, jak nie to porodowe.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Gosik ja bym jechała.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Zabkaa, a po co tak wcześnie? nawet w szkole rodzenia mówią by się nie spieszyć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeAug 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Zaznaczę że to jest jej 4 dziecko zawsze odchodziły jej wody a teraz całkiem inaczej
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    to ja odpadami z dyskusji bo nie mam nerwów na takie coś...
    -- [/url]
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Ja również pojechałabym do szpitala. Ale to ja. Mój poród zaczął się od skurczy i bez odejścia wód. Plamienie zaniepokoiłoby mnie.
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 28th 2016
     permalink
    też bym jechała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 28th 2016
     permalink
    gosik88 i jak, urodziła?

    Ja sama nie wiem co bym zrobiła :) ale jeśli to 4 dziecko, a poprzednie porody były szybkie to może lepiej dmuchać na zimne. Moja koleżanka rok temu urodziła w karetce, od 6 miesiąca miała częste bolesne skurcze i po prostu nie zauważyła, że to już (druga ciąża, pierwszy porod też szybki).
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 28th 2016
     permalink
    Elfika po to, ze to juz 40 tc i odszedl czop. Nie wiem co mowia w szkole rodzenia ale intyicyjnie po prostu pojechalabym, wolalabym to niz nagle urodzic w domu bo czasami taka akcja blyskawicznie sie rozwija. Wyrazilam swoje zdanie. Kazdy musi.to indywidualnie ocenic.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  2.  permalink
    Witam się w ten upalny dzionek :) coś dzisiaj się niewyraźnie czuje. W nocy leciała mi krew z nosa, duszno było okrutnie, to jeszcze zarobiłam od synka kopniaka w brzuch przez sen :/ i dzisiaj jestem do d*py.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 28th 2016
     permalink
    kuleczka_69: W nocy leciała mi krew z nosa, duszno było okrutnie, to jeszcze zarobiłam od synka kopniaka w brzuch przez sen :/

    o masz :sad:
    dlatego ja zabroniłam Biance do nas przychodzić. niby i tak śpi między ścianą i Małżem, ale i tak mnie to sporo kosztuje bo łóżko 140 cm a on rozwala się na połowie i potem kręgosłup mnie łupie...
    ja póki co spieczona na raka... właśnie wróciliśmy znad morza. wczoraj wystarczyło pół godziny freesby w wodzie po kolana bym się spiekła. no i generalnie połączenie upału i 20 tc to nie moja bajka, a jeszcze mnie bieguna wczoraj dopadła :confused:
    a w ogóle to przed chwilą uświadomiłam sobie, że dziecie zmieniło pozycję. do wczoraj kopniaki miałam z prawej strony- wtedy ewidentnie było w poprzek, teraz nóżki są w dole. ciekawe jak to wpłynie na środowe podglądanie połówkowe...


    zabkaa25: Elfika po to, ze to juz 40 tc i odszedl czop.

    wiesz, mi czop odszedł na początku stycznia a urodziłam 27go, także ten...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeAug 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Tak urodziła o 3.25 synka waga 2990 54kg


    dziecko


    Treść doklejona: 28.08.16 20:21
    Dodałbym zdjęcia ale nie umiem
  3.  permalink
    Dziewczyny, pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wyskoczył mi guzek, a raczej zgrubienie (nie boli) na dziąśle od wewnetrznej strony, nad zebem (6). Zab martwy, leczony kanałowo, w sierpniu juz dwa razy oglądał go dentysta, oczywiscie pękł, został sklejony, ale ze rtg nie mogli mi zrobic lekarz powiedział, ze moze byc pekniety głębiej... Czy to moze byc ROPIEN????????????? Jutro od rana lece do dentysty, ale strasznie sie boje, aby jakas infekcja (nie daj Boże juz od dawna) nie zaszkdziła dzidzi :/ :/ :/
  4.  permalink
    kuleczka 69 W nocy leciała mi krew
    .
    jesu nie dotyczałam w pierwszej chwili skąd i się zdenerwowałam...uff z nosa

    Treść doklejona: 28.08.16 20:53
    Ainaa na tym etapie ciąży moim zdaniem nie
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  5.  permalink
    Agnieszka79r: jesu nie dotyczałam w pierwszej chwili skąd i się zdenerwowałam...uff z nosa


    Niestety :/ w ciazy z Matim tez czesto mnie odwiedzala ta przypadlosc. Teraz tez :/
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 28th 2016
     permalink
    kuleczka_69: w ciazy z Matim tez czesto mnie odwiedzala ta przypadlosc. Teraz tez :/
    --

    może taka Twoja uroda? jak moja z rzygaczką...
    a jak z morfo stoisz?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Elfika, na poczatku stycznia bylas w 40 tygodniu tak? A urodzilas 27go?
    Ja nie mowie o sytuacji, kiedy czop odchodzi przed terminem (chociaz mi akurat czop odszedl w 37 tcbez zadnych skurczowa nastepnego dnia odeszły wody i urodzilam). Mowie o sytuacji, ze czop odchodzi w 40 tygodniu.
    Ty bys nie pojechala, ja tak, nie wiem, w czym problem.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 28th 2016
     permalink
    Zabka, leciał 39 tc czyli byłam w terminie. bo jakby się kto pytał to 3 tygodnie przed oraz 2 tygodnie po to poród w terminie.
    nawet jak czop odchodzi w 40tc to nie jest to gwarancja, że za chwilę rozpocznie się poród.
    tyle w temacie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 28th 2016 zmieniony
     permalink
    No patrz, a ja urodzilam w 37 tc zaraz po odejsciu czopa.
    Pisze, co ja bym zrobila, to moja osobista opinia a Ty mnie przekonujesz do swojego.
    Jak widac dobrze, ze pojechala bo jak widze, jednak urodzila.

    Acha, termin porodu to ostatnii dzień 40 tygodnia. Dalej uznaje się jako "po terminie". Między 38 a 42 to poród o czasie.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 28th 2016
     permalink
    Ainaaa nie wiem czy pocieszę ale jak ja miałam ropień pod zębem kanałowym to myślałam że z bólu zejdę (za to na dziąśle nie było ani śladu)
    --
  6.  permalink
    No mnie właśnie NIC nie boli, a czytam, ze ropien strasznie boli, do tego to zgrubienie krwawi podczas szczotkowania, pasuje pod guzek ciążowy... oby to było to :/ ehhh... stale coś...
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    zabkaa25: Między 38 a 42 to poród o czasie.

    Rozumiem ze piszesz o rozpoczetym 38tc? Bo ja obu syn9w urodzilam w 37tc i rowniez byly to porody o czasie :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormonii9797
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    Dziś o 6.35 przyszła na świat julka więc zwalniam listę i życzę reszcie szybkiego rozwiazania mi o 1 odeszły wody
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 29th 2016 zmieniony
     permalink
    monii9797 gratuluje

    1. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    2. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    3. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    4. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    5. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)

    6. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec) , desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    7. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    8. KaiinA - 22.10.2016
    9.anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    10. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka) , szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    11. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    12. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    13. elfika - 15.01.2017
    14. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    15. Elyanna - 03.02.2017
    16. kuleczka_69 - 07.02.2017
    17. Ally1381 - 10.02.2017
    18. Anecia84 - 04.03.2017r (niespodzianka)
    19. helva - 14.03.2017
    20. gingerka_ - 16.03.2017
    21. ikaan - 21.04.2017

    Treść doklejona: 29.08.16 10:02
    Nie wiem czy tu pisać czy gdzie na innym wątku.

    Czy robilyscie już zakupy spożywcze przez internet i jak to się wam sprawdziło.
    Bo do mnie właśnie dziś po raz pierwszy takie przyjadą.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    Monii Gratulacje!!!
    --
  7.  permalink
    acia20: Czy robilyscie już zakupy spożywcze przez internet i jak to się wam sprawdziło.
    - kolezanka z tesco brala. Nie polecala tylko kupowac warzyw bo przywozili jak leci i dopiero w domu zobaczyla, ze sredniej jakosci.
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    Monii Gratulacje ! :-)
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    monii9797 gratuluje !
    a jak się trzyma reszta czołówki? :wink:
    acia20: Czy robilyscie już zakupy spożywcze przez internet i jak to się wam sprawdziło.

    zrobiłam raz, w tesco, brałam też owoce i były ładne, tylko długi czas oczekiwania, od zrobienia zakupów do dostawy do domu 2dni i wszystko spakowane w milion torebek jednorazowych... ale jeszcze kiedyś pewnie skorzystam jak nie będzie opcji wybrania się na większe zakupy
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    Gingerka roznie czasem podaja, ale generalnie tak. Od 37 tc skonczonego dziecko uznaje sie za donoszone a porod za o czasie.

    Moni gratulacje :-)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeAug 29th 2016 zmieniony
     permalink
    elfika: a jak z morfo stoisz?


    Morfo mam dobre, hemoglobina 13, mam tam jakies 3 ponizej normy, jakies mvp, pdw i p-lcr, ale lekarz nic na to nie powiedzial. Sprawdzal tylko te podstawowe. Jutro ide powtorzyc morfo, mocz i zrobie w koncu badanie na konflikt plytek (jakies darmowe do 20 tc).
    --
    • CommentAuthorolza21
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    Daisy1991: a jak się trzyma reszta czołówki?


    u mnie totalna cisza, jutro wizyta, więc dowiem się, czy jest szansa, żeby tym razem urodzić bez oxy....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    ja robie zawsze w piotr i pawel. owoce i warzywa, mieso zawsze pierwszej jakosci. zawsze mozna reklamowac, akurat ten sklep dba o swoj wizerunek, ja jestem bardzo zadowolona z zakupow online.
    -- ;
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    Zamówiłam we frisco.pl myślałam o tesco ale tam podobno mogą bez pytania przywiesc np jogurt innej firmy niż się zamówiło.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    acia, w tesco jeśli czegoś nie ma proponują zamienniki. Możesz je wziąć ale nie musisz. My ostatnio kupujemy w sklepach stacjonarnych ale w tesco zamawiałam bardzo długo i zrezygnowałam, bo właśnie zaczęli wciskać słabe warzywa i owoce. ale dużo zależy od sklepu, bo zakupy nie idą z centralnego magazynu (jak w Auchan) ale z najbliższego sklepu.
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 29th 2016 zmieniony
     permalink
    monii9797 gratuluje i zazdroszczę ... :wink: miałaś jakieś przeczucia, oznaki że t wody odejdą?
    u mnie noce okropne, bóle brzucha @. i tyle w zasadzie... jutro wizyta także zobaczymy ... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    we frisco tez zamawialam kiedys, ale tylko rzeczy nie psujace sie.

    Treść doklejona: 29.08.16 14:25
    nawet mam tam saldo dodatnie od 2011 r, ehh, musze cos zamowic u nich
    -- ;
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    olza21, tejsha dajcie koniecznie znać po wizytach :wink: też mam jutro i ciekawa jestem co gin powie, przez te upały zaczynam już mieć dość i z chęcią byłabym już po... Was też tak bolą sutki? Bo mnie okropnie, miałam tak już na początku ciąży, ale później przeszło a od dwóch dni bolą tak, że bez biustonosza muszę chodzić, może to jakiś znak :smile:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    Lepiej nie bo u mnie za wcześnie by było na taki znak a ja też muszę chodzić bez biustonosza. A nawet godzina w biustonoszu to już problem.

    Treść doklejona: 29.08.16 19:13
    Co może oznaczać za mały ciężar właściwy w moczu
     
    ciężar właściwy: 1.012 norma 1.015 - 1.030

    Wizytę mam 2 września.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.