Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeAug 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ainaa ja spie juz teraz na plecach albo na ktorymkolwiek boku. W mlodej ciazy staralam sie spac na lewym boku. Grunt to nie spac na brzuszku;)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    W jaki sposób przygotowywujecie wózek dla malucha po starszym rodzeństwie?
    --
  1.  permalink
    Ainaa ja na początku ciąż spałam normalnie, dopiero z większym brzuchem na lewej stronie się starałam,ewentualnie na prawej, na plecach ciężko się oddychało.
    .
    acia20 co się dało prałam, reszta szczoteczką z płynem do prania dla dzidziuli i na mokro ścierałam ściereczką no i wietrzenie na tarasie :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Dziewczyny a ja mam pytanie o ruchy maleństwa. Ogólnie są dni gdzie rusza się dużo a są dni gdzie jest spokojnieszy. Ale wczoraj byłam w kinie i maluch przez 2h skakał bez przerwy (chyba dźwięki go tak pobudziły)
    i później jeszcze przez następne 2h... To normalne że przez 4h dziecko się cały czas rusza ? ;-)
    --
  2.  permalink
    U mnie w ciągu dnia było dużo ruchu to czasem się nie zauważało,ale wieczory to były istne koncerty :)))))) ciasno się robi :)...
    Potem ku końcowi ciąży ma dłuższe okresy snu i wtedy znów jest strach pukanie ,czekolady żeby dało znać :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Acia cieszę się że to nic poważnego! Dbaj o Was :) my dostaliśmy wózek po córce kuzynki, właśnie piorę w pralce wszystkie te elementy które się dało, resztę będę czyścić ściereczką na mokro.
    Ainaa od jakiegoś miesiąca nie śpię na plecach bo oddychać wtedy nie mogę. Pytałam gin czy bok do spania musi być lewy to powiedziała że to nie jest w żaden sposób udowodnione, grunt żeby był bok, bo wtedy przepływy lepsze.
    Szogunka też tak u nas jest z ruchami różnie. Zazwyczaj Mała daje poranny popis, wierci się niesamowicie, a potem cisza aż do jakiejś 16-17 kiedy to usadzę tyłek w jednym miejscu, kolejna runda koło 21 się zaczyna, w nocy też ruchów więcej. Chociaż zdarzają się dni np. wczoraj że pierwsze ruchy poczułam dopiero o 17, poprzednio jak tak miałam i powiedziałam gin to dała mi skierowanie do szpitala. Zawsze możesz powiedzieć lekarzowi jeśli Cię to niepokoi, wyśle Cie pewnie na KTG, może do szpitala na 2-3 dni obserwacji. Wydaje mi się tak jak Agnieszka pisze, że w ciągu dnia jak się więcej ruszasz to maluch kołysany zasypia, a nawet jak się rusza a Ty jesteś zajęta to łatwiej ruch przegapić. Do tego nasza córa czuje że jest wrażliwa na pogodę - zresztą tak jak ja - wczoraj było mega sennie, burzowo, parno to zaczęła się wiercić dopiero jak atmosfera złagodniała i porządnie popadało.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Ja obecnie śpię na lewym boku, tak mi jest najwygodniej (z rogalem między nogami), wcześniej było różnie. Zdarza mi się też niestety spać na plecach, ale w pozycji półleżącej (zgaga mnie dopadła na końcówce).
    -- [/url][/url]
  3.  permalink
    A no wlasnie...dzieki wielkie. Ja pomimo lichej wagi i postury na tym lewym bólu odczuwam ból barku i biodra, jakby za duże obciążenie. Najchętniej spałbym na polsiedzaco :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Ja staram się spać na lewym boku, ale zawsze budzę się na plecach.

    A ja się jeszcze ciągle zastanawiam nad wyborem szpitala do rodzenia.
    I ciągle nie wiem rozważam dwa orłowskiego i żelazną.
    Tosia przyszła na świat na orłowskiego.
    Ale tam były strasznie niewygodne łóżka ani się na nich nie dało usiąść ani wyspać a byłyśmy z 5 dni.
    Personel przy karmieniu piersią nie pomagał. No i jedna łazienka na korytarz.
    A na Żylazną podobno są lepsze warunki.

    Ale już 3 lekarzy ginekologów mi powiedziało ze w moim wypadku lepiej orłowskiego.
    Gin z Żylaznej powiedział ze oni mają tylko dyżur neurologa a na orłowskiego po prostu jest standardowo.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    acia20: Ale już 3 lekarzy ginekologów mi powiedziało ze w moim wypadku lepiej orłowskiego.

    bo?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Z powodów neurologicznych mam cc.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    acia20: Z powodów neurologicznych mam cc.

    ok. a jakie jest zdanie neurologa w tej kwestii? bo póki co mówisz o 3 ginach a jednak gin to nie neuro.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Neurolog się jeszcze nie wypowiadał na ten temat. Dopiero 21 września mam wizytę. Neurologa mam na orłowskiego.
    Miej więcej 31 tygodniu ciąży trzeba się zgłosić do jakiegoś szpitala aby był czas na zaplanowanie cc.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Haha u nas jutro mija 6 tygodni jak Baśka na świecie a ja cały czas Was podczytuję. I dziś doszłam do wniosku, że już mi tęskno za okresem ciąży i czekaniem na widoczny brzuszek, pierwsze ruchy, widoczne kopniaki. Chyba za lekko przechodziłam tą drugą ciążę:p

    Gratulacje dla rozpakowanych
    --
  4.  permalink
    Zawsze mozesz wrocic ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Sewila odpocznij i wbijaj się z trzecim ;)))
    .
    Kuleczka a Wy jak się czujecie??Dawno Cię nie widziałam, zniknełaś na chudnij gruba chudnij...zresztą ja w końcu też..wątek umarł
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  5.  permalink
    Agnieszka zniknelam bo mnie praca porwala. Potem stracilam wene do cwiczen i troche kg wrocilo. Czujemy sie dobrze, chociaz takie siedzenie w domu jest nudne, szczegolnie, jak jestes sama do poznego popoludnia. Teraz siedze z Mlodym w domku, bo ma zapalenie wezlow :/ zas antybiotyk :/
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Kuleczko zdrowia dla Mateuszka:) ! u mnie też chorobowo. Zapalenie krtani na pokładzie (Dominik)....załatwiły nas tak loty samolotami. :confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    dołączam do mam chorobździli. Młoda właśnie mi się rozłożyła... póki co 39,13... a w piątek jedziemy nad morze...
    -- [/url]
  6.  permalink
    Ja zamiast nad morze pojechalam do szpitala :/ ale mniejsza o to, wanze, ze wszystko jest z dzidzia ok. Mati tez mi goraczkuje, na wieczor przewaznie. JEsli mu do piatku nie przejdzie bedzie nas lekarka wysylac na badania krwi, co jest grane... Juz widze, jak Mati daje sobie krew pobrac :|
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Ja po wizycie, niby szyjka już gotowa do porodu i mogę się go spodziewać w każdej chwili. Jakoś nie czuję się porodowo jeszcze.
    :shocked:
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Dziewczyny lekarz na wizycie zaproponował mi wykonanie testu PAPPa? warto czy odpuscic? W dwoch poprzednich ciazach nie mialam.
    -- [/url]
  7.  permalink
    Ja nie robilam. Na usg wyszlo wszystko ok, wiec opuscilam. Poza tym koszt tego badania tez mnie nie przekonal.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Mam go w ramach pakietu w medicover, ale nie wiem czy jest po co sie stresowac wynikami.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    ginerka, odpuść , to tylko statystyka a ile potrafi napsuć nerwów ...:wink:
    u nas na pokładzie pokrzywka,, jutro idziemy na badania... cholerstwo jedno ..:devil:
    a ja sie czuję co najmniej dziwnie, zmęczenie, poddenerwowanie, nudności bóle krzyża .. :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    kuleczka_69: domu jest nudne, szczegolnie, jak jestes sama do poznego popoludnia. Teraz siedze z Mlodym w domku, bo ma zapalenie wezlow :/ zas antybiotyk :/
    wierzę a do tego cżłowiek ma kiedy myśleć naśłuchiwać ciąży.... jestem ciekawa kto u Ciebie pomieszkuje, jeszcze trochę i będzie widać o ile pokaże :))))
    .
    gingerka_: [/quote][quote=gingerka_]Dziewczyny lekarz na wizycie zaproponował mi wykonanie testu PAPPa? warto czy odpuscic? W dwoch poprzednich ciazach nie mialam.
    mi nigdy nikt,a czemu Tobie teraz akurat?
    .
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Sewilla witaj w klubie tylko ja od ponad 4 miesięcy nadal tu zaglądam ;p ale póki co do kolejnej ciąży mi się nie spieszy ;)

    Gingerko jeśli usg genetyczne wyjdzie bądź wyszło w porządku to nie jest Ci potrzebny test pappa bo to niepotrzebna statystyka.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  8.  permalink
    Agnieszka79r: jestem ciekawa kto u Ciebie pomieszkuje, jeszcze trochę i będzie widać o ile pokaże :))))


    Hehehe, tez ciekawa jestem, ale chyba to pozostanie niespodzianka do rozwiazania ;)
    --
  9.  permalink
    kuleczka 69 Masz synka?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Kuleczka ;) Pamiętamy ;) aż się uśmiechnęłam jaknprzeczytałam Twój post !!!
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Agnieszka79r: mi nigdy nikt,a czemu Tobie teraz akurat?

    nie mam zielonego pojęcia, ale postanowilam ze sobie odpuszczę.
    -- [/url]
  10.  permalink
    gingerka_: nie mam zielonego pojęcia, ale postanowilam ze sobie odpuszczę.
    Też bym sobie odpściła ,nie ma żadnych przesłanek,można myśleć o nich gdy badania prenatalne wyszły złe czy wątpliwe.A może nie wiem ze względu na wiek, ile masz lat?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Agnieszka79r: .A może nie wiem ze względu na wiek, ile masz lat?

    w grudniu skończę 24 :wink: więc to raczej nie o to chodzi.
    -- [/url]
  11.  permalink
    O bosze jaka Ty jesteś młodziutka :) to niech się odczepią z takimi badaniami
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeAug 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Agnieszka79r: kuleczka 69 Masz synka?


    Tak, synka :) miala byc dzieczynka :P
    --
  12.  permalink
    U Nas to już wiadomo , 4 dzidziol jak będzie to na pewno córka :))))))))
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  13.  permalink
    Ja bym chciala parke :) ale wazne, zeby dzidzia byla zdrowa :)
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Ja marzę o córce. Już przy Adasiu marzyłam, ale czuję, że to trzeci syn :wink:
    -- [/url]
  14.  permalink
    Ja tez mam przeczucie, ze bedzie synus. Przekonam sie w lutym na porodowce :))
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Kuleczko- po pierwszej ciazy nie ufasz USG w kwestii płci czy nawet nie bedziecie chcieli sie dowiedziec przed porodem? :wink:
    -- [/url]
  15.  permalink
    Nam powiedział przy Dorotce która chowała się do 36 tygodnia powiedział że w 80% jeśli dwójka dzieci jest danej płci to trzecie raczej też, ale oczywiście to nie reguła...Aczkolwiek moim zdaniem są pary które mają predyspozycje :))))
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  16.  permalink
    Gingerko, ja nie chcialabym wiedziec, natomiast maz chcialby sie dowiedziec kto w brzuszku :) nie wiem czy to kwestia nieufnosci, czy moje widzi mi sie. Marzy mi sie parka :) Mlody tez woli dziewczynke, bo mu autek nie bedzie podbierac :P
    --
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeAug 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Mi do okolo 9 miesiaca mowili ze bedzie dziewczynka, potem ze syn, zawsze pierwszego chcialam syna... teraz bardzo chcialabym dziewczynke, ale z tego co mowil ginekolog na usg w 16 tyg, to idziemy na drugiego chlopca, moj sie cieszy, bo chce chlopca, kilka dni przed tym usg snilo mi sie, ze zobaczylam na usg jajeczka (czyzby proroczy?) I bylam strasznie niezadowolona :devil:

    Gingerka_ widze ze moj rocznik jestes ;)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Melduje sie ze szpitala. Jest zle. Przeciwciala anty-D z przyzwoitej wartosci 8 poszybowaly do 512. Jest wysokie ryzyko konfliktu serologicznego. Jesli wyniki sie potwierdza to bede musiala byc przewieziona do Warszawy lub do Lodzi bo tylko tam robia dzieciom transfuzje krwi w brzuchu matki. W obu przypadkach to ode mnie po 300km. Bede musiala zostawic corke na niewiadomo ile:(((. Jestem zalamana:((((.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Agat, to faktycznie poszybowalas. Dobrze ze w porę wyszło. Trzymam kciuki za Was.
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    agat współczuję :sad: i jednocześnie trzymam mocno kciuki żeby wyniki się nie potwierdziły i żebyś mogła zostać u siebie... a w takiej sytuacji będą synka wcześniej wyciągać czy czekasz do terminu? Może będą jeszcze podawać tą immunoglobulinę anty D? Może to coś pomoże? Będzie dobrze!
    acia na Twoim miejscu poszłabym tam gdzie masz swojego lekarza
    Dziewczyny jak wyglądają skurcze porodowe? Czego się spodziewać? To są takie spinania brzucha, ból jak na @, a może coś bardziej zbliżonego do skurczy łydek? A może jeszcze coś innego? I gdzie je czuć na całym brzuchu czy tylko w podbrzuszu?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    No właśnie mój lekarz tylko prywatnie przyjmuje porody chyba w medicover. A to za drogo jak dla mnie.
    Muszę poszukać szpitala ma nfz.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    tylkonadzis: widze ze moj rocznik jestes ;)

    92? :wink:
    agat233: Przeciwciala anty-D z przyzwoitej wartosci 8 poszybowaly do 512.

    Współczuję! Też sie o to martwię bo z chłopcami mam konflikt. Gdyby nie potoczylo sie po Twojej mysli i bedziecie w Warszawie to służę pomocą. Trzymajcie się
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    [quote=agat233]Melduje sie ze szpitala. Jest zle. Przeciwciala anty-D z przyzwoitej wartosci 8 poszybowaly do 512. Jest wysokie ryzyko konfliktu serologicznego. Jesli wyniki sie potwierdza to bede musiala byc przewieziona do Warszawy lub do Lodzi bo tylko tam robia dzieciom transfuzje krwi w brzuchu matki. W obu przypadkach to ode mnie po 300km. Bede musiala zostawic corke na niewiadomo ile:(((. Jestem zalamana:((((
    .
    cholerka ja byłam w 4 ciążach ,nigdy nic się nie działo,współczuję i trzymam kciuki za błąd w badaniach
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeAug 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Gingerka_ Tak, 92, tylko ze ja z sierpnia ;)

    Agat, wspolczuje, mam nadzieje, ze wyniki sie nie potwierdza...

    Mam pytanie ja mam rh + to gin bedzie mi badal przeciwciala? Jesli tak to w ktorym tyg sie to zleca?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.