Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Dzięki dziewczyny :bigsmile:
    Jednak drugi porod to pikuś ;) Życzę wam takich.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Yvoonne gratuluję , ale ekspresowy poród :bigsmile:
    no witam się w pierwszej 3 :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 18th 2016 zmieniony
     permalink
    również zazdroszczę tak szybkiego porodu... mój pierwszy był koszmarnie bolesny, choć niespecjalnie długi (ok 9h) pamiętam jak krzyczałam, że już nigdy więcej... no i właśnie jestem w 2giej ciąży :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    hehe a ja z tych co wolą rodzić niż chodzić w ciąży:))))
    Chociaz teraz już nic nie mówię, bo drugi może być zupelnie inny.....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    No to i ja się wypisuje z listy. :))
    Adaś przyszedł na świat 18 sierpnia o 20.15. Waga 3400 g.
    O 18.30 wyruszyliśmy do kliniki, a po 20 juz urodziłam :))
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 19th 2016 zmieniony
     permalink
    moya212 gratuluje

    1. skapula - 01.09.2016 (dziewczynka), olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    2. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    3. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    4. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    5. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)

    6. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    7. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec) , desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    8. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    9. KaiinA - 22.10.2016
    10.anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    11. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka) , szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    12. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    13. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    14. elfika - 15.01.2017
    15. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    16. Elyanna - 03.02.2017
    17. kuleczka_69 - 07.02.2017
    18. Ally1381 - 10.02.2017
    19. Anecia84 - 09.03.2017 (niespodzianka)
    20. helva - 14.03.2017
    21. gingerka_ - 16.03.2017
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    moya212 Gratulacje serdeczne! I gorące powitania dla Małego Skoczka: z trzeciego miejsca na podium. :D
  1.  permalink
    moya212 Gratulacje :)
    .
    Ale macie piękne porody naturalne, a ja 3 cc :(
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Moya Gratulacje!!!
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    moya212 wow gratuluję , no i kolejny ekspresowy poród :shocked:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    moya212 GRATULACJE!
    Jednak posypały się porody w pełnię:)
    a ja mam zaszczyt (pierwszy raz) być na pierwszym miejscu:)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    moya212 gratulacje :-)

    Treść doklejona: 19.08.16 09:50
    Dziewczyny co myślicie o pobieraniu krwi pępowinowej.
    Czy któraś z Was decyduje się na to?
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Szogunka, my poważnie rozważaliśmy ten temat, jednak raczej odpuścimy.
    Znajomy zajmował się sprzedażą tej usługi (pracował dla Polskiego Banku Komórek Macierzystych) i z tego co mówił, we niemal wszystkich przypadkach, w których zostały wykorzystane komórki macierzyste z krwi pępowinowej, tej krwi było za mało i dodatkowo trzeba było stosować inwazyjne metody pozyskiwania komórek ze szpiku kostnego. Ja byłam przekonana, że mając depozyt komórek macierzystych z krwi pępowinowej będzie można uniknąć takich sytuacji.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Moya, gratulacje :)
    Ależ Dziewczyny macie ekspresowe porody, tylko pozazdrościć :))))
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    moya212 ogromne gratulacje! powiem szczerze że mnie zestresowałaś :P bo według OM mam termin na 8.09, tu wpisany ten z USG...mąż się śmiał, że w takim razie na mnie kolej za 3dni :D a my jeszcze nie gotowi, sprzątnąć mieszkanie trzeba... ogórki jeszcze miałam kisić :P
    Szogunka: Dziewczyny co myślicie o pobieraniu krwi pępowinowej.
    Czy któraś z Was decyduje się na to?

    My mamy podpisaną umowę z PBKM, siostra też podpisała. Dla mnie to taki rodzaj ubezpieczenia na życie i tak jak przy ubezpieczeniu mam nadzieję że nigdy się nie przyda....wybraliśmy ten pakiet co zawiera nie tylko samą krew pępowinową, ale też krew łożyskową i sznur pępowiny (tzw. złoty) Z tego co się dowiadywaliśmy to wygląda to tak, że aktualnie komórki ze sznura można już namnażać przy czym one przy nowotworach raczej nie są stosowane, a bardziej przy np. urazach ścięgien, stawów, mięśni, skóry. No i można je zastosować nie tylko u dziecka od którego zostały pobrane, ale u rodzeństwa, rodziców. Te z krwi łożyskowej potrafią już namnażać w Stanach, więc pewnie niedługo i u nas się "nauczą" i to działa tak, że można je łączyć z tymi z krwi pępowinowej. Mrożone to jest w jakiś takich kasetach, 4kasety z pępowinowej i 4 z łożyskowej i w zależności od wagi bierze się odpowiednią ilość komórek. Ale tak jak pisze skapula wszystko zależy od tego ile krwi uda się uzyskać. No i jeszcze czasem nie można pobrać w ogóle. Zdarza się to przy jakiś tam chorobach matki. Oni generalnie pobierają tę krew i za pobranie płacisz (kilka dni po podpisaniu umowy) a później testy przeprowadzają, preparują ją do tych pojemników i jak się okaże że nie da się przechowywać to nie przechowują, płacisz za te badania a później za bankowanie nie, ale babeczka nam mówiła że to bardzo rzadko się zdarza.
    Generalnie koszt jest nie mały, ale uznaliśmy że warto, szczególnie ze względu na obciążenia nowotworowe w rodzinie...
    Gdyby któraś z Was się decydowała to możecie napisać na priv, bo jako że mam umowę z nimi to mogę Was polecić i dostaniecie 200zł rabatu, a ja 50% zniżki opłaty rocznej za bankowanie. Co prawda mamy przedpłatę na 18lat, więc zniżkę będziemy mieć dopiero na 19rok :P ale Wam może rabacik się przyda :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Yvoonne i Moya gratulacje! Zazdroszczę takich ekspresów. Dużo zdrówka dla Was i maluszków.

    Trochę zmieniając temat... Co myślicie o kupieniu do łóżeczka poduszki i kocyka bawełnianego z wypełnieniem zamiast typowej kołdry, poduszki i pościeli na to?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    U nas pościel się nie sprawdziła. Zarówno jedno jak i drugie dziecko spało na płasko (próbowałam na klinie, ale zjeżdżali), ewentualnie na płaskiej poduszce z ikei, z pielucha pod głową (długo ulewali). Zamotani w rożek na początek, potem przykryci lekkim kocykiem. Kołdry wywoływały histerię wręcz. Teraz Wojtek czując kołdrę/koc wykopuje się momentalnie, Krysia czasem pośpi trochę pod, w końcu i tak ląduje na wierzchu.
    Także swojego kompletu pościeli "do łóżeczka" córka zaczęła używać po 2 urodzinach jak zmieniła spanie na własne "dorosłe" łóżko. Syn już tylko z kocyków i flanelowych pieluszek korzystał.
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeAug 19th 2016 zmieniony
     permalink
    No ja też właśnie przy pierwszym dziecku dopiero po jakimś czasie zaczęłam z tej pościeli korzystać, więc chyba zainwestuje w jakieś fajne kocyki i ewentualnie płaską poduszkę...
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Melduje się po wizycie :smile: wszystko dobrze, Mała waży 2760g, przesunęła się troszkę do dołu, ale szyjka długa, zamknięta i zdecydowanie nieporodowa. Chociaż gin powiedziała, że niczego nie wyklucza, bo ponoć wczoraj na dyżurze był wysyp, w ciągu 2 godzin 11 porodów z czego ponad połowa 2-3tyg przed terminem - pełnia chyba robi swoje :smile:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthordesirablle
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Moya gratuluję! :)

    Co do krwi pepowinowej też początkowo planowałam skorzystać z PBKM i tak jak Daisy pisze najlepszą opcją wydał mi się złoty pakiet. Niestety po przeliczeniu na trójkę dzidziulków cena wychodzi jak dla nas kosmiczna. :( chyba pozostanie nam jedynie wiara że dzieci będą zdrowe i modlitwa.

    Daisy a co do kolejnej ciąży, postanowiliśmy że nie będziemy się zabezpieczać ale też nie będziemy korzystać ze wspomagania w poczęciu. A więc mnoga ciąża raczej będzie wykluczona. A czy w ogóle będzie? Zdajemy się na łaskę Boga. Chociaż mam świadomość że po porodzie może moje zdanie ulec zmianie. ;)
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Daisy1991 a można pobierać przy cc?
    .
    11 porodów nieźle :)))))
    .

    hopefully u Nas pościel była od razu cieńka poduszeczka ciut później ale też mega cieńka, na początku pieluszka,a pod materac włożyliśmy książki żeby ciut była główka uniesiona ,bałam się ulania i zakrztuszenia.
    .
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Daisy1991 Ty masz akurat datę zaraz obok kolejnej pełni. =) Więc może akurat... ?

    hopefully Dobrze jest mieć różne opcje. Bo dzieci są różne... Twoje da Ci znać jasno co lubi. :D
    U nas na początku w użyciu były pieluszki flanelowe jako przykrycie, bo lato. Później jakiś czas kołderka (wypełniona wełną - super, bo grzeje, ale nie przegrzewa). Potem kołderka była skopywana, więc dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo spała bez przykrycia. Teraz też często woli bez w nocy. Do 22 miesiąca spała z nami, teraz śpi na swoim "dorosłym" łóżku.
    Natomiast jest tu tradycja wystawiania wózka na zewnątrz na południową drzemkę, i tu w chłodniejsze dni i miesiące zawsze w użyciu owa wypełniona wełną kołderka była. Poduszek nigdy nie było i na razie nie planujemy. Tzn. ma taką małą cieniutką, ale nigdy nie okazała zainteresowania... Co mnie specjalnie nie dziwi, bo ja akurat też chętnie śpię bez. :D
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Ja w ciazy z corka kupilam dwa piekne komplety poscieli ktore dotad leza w komodzie pieknie wyprasowane i nie uzyte ani razu. Moja corka nienawidzi byc przykryta czymkolwiek. Skopuje i tyle a jak sie ja przykrywa to sie budzi wiec rzadko tak robie. Teraz jej nie przykrywam niczym a jak jest zimniej to kocykiem tylko ktory to za chwile i tak najczesciej lezy obok. Poduszki tez nie uzywa bo spi na brzuchu.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Moya gratulacje :)

    Jeśli chodzi o pościel to przy synku nie kupowałam, jest z listopada, spał pod cienkim kocykiem. Teraz też nie planuję kupować, tym bardziej, że dzieci z nami śpią to też cieplej mają, a przegrzewania nie lubię.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Agnieszka79r: Daisy1991 a można pobierać przy cc?

    siostra miała cc, chociaż nieplanowane i nie było problemu :) to na szczęście nie ma znaczenia, tak na chłopski rozum to wydaje się, że znaczenie może mieć stan łożyska w sensie jak zdarza się że jest w jakiś sposób niewydolne, ale nie sprawdzałam tego
    desirablle: Niestety po przeliczeniu na trójkę dzidziulków cena wychodzi jak dla nas kosmiczna.

    no sporo wychodzi... nawet przy jednym maluszku... generalnie całość nie jest tania, nam udało się skorzystać z promocji (tej z polecenia 200zł i jeszcze jednej na 750zł) więc ta opłata podstawowa sporo niższa wyszła, rozłożyliśmy to na 10rat, bo mają nieoprocentowane. I policzyliśmy że lepiej niż płacić co roku za bankowanie opłaca się przedpłata, na 18lat, bo wychodzi to tak jakby płacić co roku przez 10lat, to też na 10 rat bierzemy, do skończonego roku małej cała opłata będzie już uregulowana, mam nadzieję że jakoś damy radę...
    wiesz w szkole rodzenia mieliśmy też spotkanie z PBKM i była z nami dziewczyna z bliźniaczkami w brzuszku i pytała jak to wygląda czy jedno pobranie czy dwa i kobitka mówiła że jedno, ale z tego co zrozumiałam to chyba zależy od tego jaka jest ciąża, czy jednojajowa czy dwu ile jest worków owodniowych i kosmówek.
    Przy czym nam tłumaczyła przy podpisaniu umowy, że przy kolejnym dzieciaczku nie musimy brać już sznura, bo ten od pierwszego malucha wystarczy i można namnażać, więc albo samą krew pępowinową, albo jak chce się mieć na większy zapas kilogramowy to z łożyskową wtedy. Czyli przy kolejnych maluchach wystarczą niższe pakiety, ceny podobno też są inne, mówiła że mają przy kolejnych ciążach inne cenniki.
    helva: Ty masz akurat datę zaraz obok kolejnej pełni. =) Więc może akurat...

    byłoby dobrze gdyby samo się zaczęło, bo za wszelką cenę planuję uniknąć leżenia w szpitalu i wywoływania... plan jest taki że jak tylko się ostatecznie ze wszystkim ogarniemy, pewnie do końca przyszłego tygodnia to wprowadzamy do rytmu dnia codziennie wieczorne spacery :devil:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthormonii9797
    • CommentTimeAug 20th 2016
     permalink
    o Matko ale ruszyła lista u mnie zaczal sie 38 tyg wiec wszystko moze sie zdazyc hehe
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 20th 2016 zmieniony
     permalink
    co do porodów w pełnię... kiedy ja rodziłam, to w ciagu poprzednich dni byl jeden, moze dwa porody, a jedną tylko noc mojego porodu (pełnia :cool: ) porodów było w sumie 10 :) to nie moze byc przypadek :thumbup: a nie jest to korzystne dla rodzących oczywiście, położne i lekarze nie mogli się rozdwoić, a po porodzie miały full roboty, ciężko było o jakąkolwiek pomoc, a przy 1szym dziecku bardzo liczyłam na wsparcie, dlatego miałam początkowo ogromne problemy z karmieniem piersią.
    --
  2.  permalink
    Daisy1991 ile płacicie?...
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  3.  permalink
    Dziewczyny, ja tez zaczęłam rozważac pobranie krwi pepowinowej, ale sobie nieco o tym poczytałam... nie wiem teraz, co o tym myslec, ponoc pbiera sie te krew kosztem dziecka, ponadto wystarcza jej praktycznie tylko dla maluszka, wiec, gdyby kiedykolwiek była potrzebna, to i tak jej bedzie z mało... nie wiem... czytam coraz wiecej informacji negatywnych na ten temat :/
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 20th 2016
     permalink
    Elyanna to prawda - sama gin mówiła, że dosłownie nie było wiadomo za co się zabrać... i jeszcze 2ciąże były bliźniacze, co też nie ukrywajmy dodatkowy personel angażuje...
    Agnieszka79r - pierwsza opłata za pobranie i zestaw do pobrania, płatna w ciągu dwóch dni od podpisania umowy 930zł. Później jak już pobiorą, robią preparatykę tej krwi, koło 6tygodni to trwa, wtedy jest do zapłaty "opłata podstawowa" za ten złoty pakiet (ale po zniżce 950zł) 2340zł (mamy na 10rat rozłożone). Kolejna opłata jest co roku płatna lub w przedpłacie. My zdecydowaliśmy się na przedpłatę na 18lat 7870zł (też na 10rat rozłożone), albo można płacić co roku - w urodziny dziecka 780zł. Przy czym ceny w zależności od wybranej opcji różnią się cenowa, my mamy najdroższą.
    Są fajne promocje do tego, bo jak masz podpisaną umowę to możesz kogoś polecić, jeśli ta osoba podpisze umowę z twojego polecenia to dostajesz zniżkę przy tej opłacie za bankowanie, corocznej - 50%, a ta osoba nowa ma jednorazowe 200zł zniżki przy opłacie podstawowej.
    Ainaa - nikogo nie namawiam, bo to indywidualna decyzja, ale powiem Ci jak było u nas. Też sporo o tym czytałam (jeszcze jak siostra była w ciąży), miałam wątpliwości, ale uznałam że medycyna jest tak rozwinięta i w takim tempie się rozwija że warto, podobno komórki z krwi z łożyska w Stanach potrafią już namnażać. Gdy siostra rodziła niecałe dwa lata temu, jeszcze nie było o tym mowy, tylko te ze sznura mnożyli. Z tym że może być tych komórek za mało to zależy od tego ile uda się jej pobrać, jakiej będzie jakości. Ryzyko jest, ale podobno informują jak jest jej bardzo mało i masz wybór czy chcesz przechowywać czy nie. Poniżej 20ml w ogóle nie bankują bo starcza wtedy tylko do wagi ok 20kg (chyba że kupisz opcję żeby przechowywali). Bo to nie jest zależne od wieku, tylko od wagi w momencie choroby. Krew pobierana jest z materiału który normalnie idzie do kosza, więc dziecku nic nie zabierasz. My się zdecydowaliśmy głównie ze względu na choroby nowotworowe zarówno w mojej jak i męża rodzinie. Mój tata zmarł na nowotwór, do tego dziadek męża miał alzheimera. Te choroby ciężko się leczy, a podobno komórki macierzyste dają na to większą szanse. Szczerze to mam nadzieję że nigdy nie będzie nam to potrzebne, że nie będziemy musieli się przekonać czy to się sprawdza. Ale wolę być ubezpieczona... tak jak płacę co roku ubezpieczenie na życie, samochód czy mieszkanie i cieszę się że nie muszę z niego korzystać tak będę najbardziej szczęśliwa jak nie będziemy musieli skorzystać z tych komórek macierzystych....
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  4.  permalink
    Bedziemy o tym intensywnie myslec, ale kurcze... droga to sprawa...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 20th 2016
     permalink
    Daisy1991: Krew pobierana jest z materiału który normalnie idzie do kosza, więc dziecku nic nie zabierasz.

    a to nie jest tak, że dopóki pępowina tętni, to ta krew własnie jest pompowana/spływa do maluszka? Chyba tak to własnie wygląda.
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 20th 2016
     permalink
    katka_81 z tego co nam tłumaczyła położna to normalnie odcinają pępowinę po ustaniu tętnienia i wtedy w zależności od szpitala, czy jest tam ktoś przeszkolony do pobrania materiału czy nie to albo dzielą to na miejscu, albo mrożą i zabierają całe łożysko i pępowinę i dzielą już w PBKM
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 20th 2016 zmieniony
     permalink
    hmmm, jestem bardzo ciekawa jak to wygląda. Byłam przekonana, że odcinają pępowinę od razu i pobierają tą krew, która normalnie podczas tętnienia spływa do malucha. Ja sama zdeponowałam krew pępowinową i zawsze gdzieś z tyłu głowy miałam, że niby ta krew jest ubezpieczeniem na życie dziecka ale z drugiej strony odebrałam mu przy porodzie to, co powinno się zadziać naturalnie.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.08.16 20:01</span>
    Daisy1991: to normalnie odcinają pępowinę po ustaniu tętnienia

    i na marginesie - u mnie przy porodzie - cc, pępowina na bank nie była odcięta po zakończeniu tętnienie. Dziecko wypchnięto mi z brzucha i po 2 sekundach było już na stole mierzone, ważone itd.
    --
  5.  permalink
    Daisy1991 w sumie 780 zł rocznie to nie jest aż tak dużo, jak sobie to na miesiące podzielić, ale ja mam 3 ,a staramy się o 4 , gdybym zdecydowała się od początku od każdego to koszt jest ....no ale...trzeba rozważyć każdy w swoim sercu,kieszeni....Szkoda że nie jest to pobierane z urzędu i przechowywane jako lek który dziś kosztuje,ale w razie choroby koszty leczenia...etc itp...
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 20th 2016 zmieniony
     permalink
    Agnieszka79r można też za darmo przechowywać, ale wtedy zrzekasz się praw do pobranego materiału i jak ktoś będzie potrzebował i będzie zgodny to wtedy go dostanie.
    katka_81 położna mówiła że część krwi zostaje w pępowinie nawet po ustaniu tętnienia i to z tego pobierają, ale w praktyce ciężko powiedzieć jak będzie to wyglądać. Na pewno dam znać po porodzie :)
    Smutne to co piszesz o porodzie, mam nadzieję, że więcej Cie taka sytuacja nie spotka, że jak wszystko będzie dobrze to dadzą Maluszka na kontakt skóra do skóry itd, niestety standardy standardami a praktyka praktyką....
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 21st 2016
     permalink
    Daisy1991: Smutne to co piszesz o porodzie,

    no smutne...
    --
  6.  permalink
    Daisy1991 a o tym darmowym przechowywaniu nigdy nie słyszałam...hmmmm...do przemyślenia
    .
    katka 81 jestem po 3 cc .Pierwsze w innym szpitalu, tam zaraz po cięciu(w uśpieniu) wpóśćili męża tak że jeszcze widział moje flaki na wierzchu, zaraz kazali mu stanąć przy lampach widział jak oczyszczają itp. Kolejne 2 w innym szpitalu tam już tak jak piszesz TY wyciągnięte obadane do pocałowania do mamy na sekundę i na oddział noworodkowy ,przynoszone dopiero na drugi dzień....Okropnie...
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 21st 2016
     permalink
    A ja nie wiem co robić bo w piątek był sprawdzany dzidziuś.
    Tzn usg i ktg.
    A dziś jakieś plamienie się zaczęło. I nie wiem czy dziś jechać na ip i znów tam siedzieć z 8 godzin czy czekać do wtorku.
    Plamienie jest na raie nie duże i ciemno czerwone, ale od rana kuje mnie brzuch pod prawą piersią.
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeAug 21st 2016
     permalink
    Acia, jedz na ip. Ja bym wolala sprawdzic niz czekac do wtorku :/
    --
  7.  permalink
    Jedź!
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  8.  permalink
    Acia jak krew sie pojawia to od razu na IP, i nie ma wymowek, ze bedziesz tam siedziala ilestam godzin.... w te pedy do szpitala! Daj znac, trzymam kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 21st 2016 zmieniony
     permalink
    To plamienie to nadźerka mi się znów pojawiła. A ten ból brzucha to mała ma tam nogi i prawdopodobnie ciągle tam kopie i dlatego mnie boli.
    Szyjka 3,5 cm.
    --
  9.  permalink
    Aciu, czyli byłas na IP, tak?
    Czyli rozumiem, ze wszystko dobrze?
    No to dobrze :) odpoczywaj!
  10.  permalink
    A dostalas cos na ta nadzerke? lez duzo i wypoczywaj, chociaz sama wiem, ze przy dziecku sie ie da.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 21st 2016
     permalink
    Nic nie dostałam na tą nadżerkę.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 21st 2016
     permalink
    Dobrze ze to nie było nic groźnego
    Odpoczywaj kiedy się da
    Nie oszczędza Cie ta ciąża.....
    Byle do przodu chociaż te 8-10 tyg wytrzymac
    --
  11.  permalink
    Dobre wieści, wypoczywaj.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  12.  permalink
    Dziewczynki, ja znowu z pytaniem, z racji bycia początkujacą: jak to jest z tym spaniem? Spicie tylko na lewym boku? Jeśli tak, to od którego tygodnia?
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeAug 21st 2016
     permalink
    Yvoonne, Moya - ogromne Gratulacje :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.