Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    tylkonadzis: ja mam rh +

    Bada sie przeciwciala tylko u kobiet z Rh-z tego co wiem. Jak sie mylę niech mnie ktos poprawi.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Nie, obecnie bada sie przeciwciala u wszystkich kobiet, takze tych z rh+ na poczatku ciazy.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Nigdy nikt mi nie badał przeciwciał, mówiąc, że jesli mam rh + to nie trzeba ;(
    --
  1.  permalink
    Ja mam rh- i w pierwszej ciazy mialam badane chyba 3 razy w trakcie ciazy. Teraz mialam raz, co dziwne przy grupie krwi wyszlo mi takie cos: słaba ekspresja antygenu d, gdzie do tej pory zawsze wychodzilo mi rh -. Gin powiedzial, ze bede traktowana jako rh -.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeAug 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Daisy1991: Dziewczyny jak wyglądają skurcze porodowe? Czego się spodziewać?
    - w moim przypadku bol okresowy na poczatku delikatny i co jakis czas tak.. takie bolesne napiecia w dole brzucha. Z czasem przybieraja na sile i dlugosci. Uwierz mi, ze jak to bedzie "to" to bedziesz wiedziec, ze to "to" :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    agat bardzo mi przykro :( trzymaj się:(




    Dziewczyny jakie wy mlode jestescie;) gingerka jestes mlodsza ode mnie o 3 lata i już trzecie w drodze:)
    Ja dziś byłam na wizycie no i mamy jak na razie zgodnie z OM pęcherzyk 7 mm w jamie macicy :) mam nadzieję, że za 2 tyg zobaczymy serduszko...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  2.  permalink
    Karolyn: Dziewczyny jakie wy mlode jestescie;)


    Nie wszystkie sa tu mlode hihih ;) ja staroc jestem juz :P
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Trzymam kciuki zeby przeciwciała juz nie rosły a w ogole zeby to była pomyłka..
    Ja mam rh-, wzięłam zastrzyk z immunoglobuliny w 28tc i juz nie sprawdzam przeciwciał.
    Ale słyszałam ze jesli pojawi sie miano przeciwciał przed zastrzykiem to juz nie ma sensu podawać immunoglobuliny..
    --
  3.  permalink
    Yoasik08: Ja mam rh-, wzięłam zastrzyk z immunoglobuliny w 28tc i juz nie sprawdzam przeciwciał.


    Ooo, mi nawet lekarz nic o taki rozwiazaniu nie mowil. Ja dostalam immunoglobuline po porodzie pierwszym.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Ja w kazdej ciazy min. 3 badania przeciwciał, plus po kazdym porodzie zastrzyk.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Else, mamy z Małżem ARh+ i o ile w pierwszej ciąży nikt nie badał u mnie przeciwciał o tyle w tej na dzień dobry tak. ale podejrzewam, że 7 lat temu były inne standardy.

    Agat, kciuki zaciśnięte!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Karolyn: gingerka jestes mlodsza ode mnie o 3 lata i już trzecie w drodze:)

    bo ja na corke tak poluje hehe :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Immunoglobulina w 28tc to nowe zalecenia w PL dla rh ujemnych mamusiek. Za granica to jest dłużej praktykowane.
    W PL póki co brak refundacji i taka przyjemność 400-500 zł kosztuje (w zależności od apteki). Receptę wypisuje gin.
    Mi proponowal gin zarówno w przychodni, jak i w medicover. W aptece przy medicover zapłaciłam 400 zł.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Yoasik dobrze wiedziec. Ja wszystkie ciaze prowadzilam w medicover i jeszcze na przełomie 2014/2015 roku jak rodzilam Adaska to nikt mi tego nie proponował. Tym razem sama sie upomne i kupie zastrzyk. Tym bardziej, ze obaj moi synowie z grupa krwi ojca Rh+.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Mój m sprzedal córce Rh -, ja mam Rh + .
    Przeciwciała miałam badane na samym początku ciazy.
    .
    Agat trzymaj się!!
    .
    Gingerka podziwiam, wcześnie zaczelas produkcję ;) :wink:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Dziewczyny, zwalniam liste. Dzis o 19:30 urodzilam, porod ponoc bardzo szybki i co najwazniejsze, udal sie moj wymarzony vbac:))
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    skapula gratuluje


    1. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    2. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    3. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    4. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    5. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)

    6. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    7. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec) , desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    8. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    9. KaiinA - 22.10.2016
    10.anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    11. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka) , szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    12. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    13. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    14. elfika - 15.01.2017
    15. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    16. Elyanna - 03.02.2017
    17. kuleczka_69 - 07.02.2017
    18. Ally1381 - 10.02.2017
    19. Anecia84 - 04.03.2017r (niespodzianka)
    20. helva - 14.03.2017
    21. gingerka_ - 16.03.2017
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Skapula Gratulacje!!!
    --
    • CommentAuthorolza21
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Skapula, Gratuluję! W takim wypadku pozostaje sama na pozycji liderki, Całą ciążę byłam tylko biernym uczestnikiem wątku, ale obiecuję się oficjalnie odmeldować jak tylko moje dziecię postanowi przyjść na świat :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 24th 2016 zmieniony
     permalink
    U nas konflikt ja 0rh- mąż 0rh+, w każdej ciąży po 3 badania , po każdej ciąży zastrzyk z immun [po (2 ciąża) poronieniu też dostałam]..córki mają krew po tacie :) na szczęście.
    .
    Karolyn 7 mm szczęścia :) gratki
    .
    Skalpula Gratulacje
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Skapula gratulacje :-)

    Dziewczyny czy teraz zaraz po narodzeniu noworodkom robią grupę krwi ?
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Skapula gratulacje :wink:
    Ally1381: Gingerka podziwiam, wcześnie zaczelas produkcję ;)

    Miało byc wczesniej ale starania o pierworodnego troche trwaly :wink:
    -- [/url]
  4.  permalink
    gingerka_: Ally1381: Gingerka podziwiam, wcześnie zaczelas produkcję ;)
    najlepszy wiek dla kobiety ostatnio czytałam
    .
    Szogunka: Dziewczyny czy teraz zaraz po narodzeniu noworodkom robią grupę krwi ?
    zawsze robili zaraz po urodzeniu, powinno się po jakimś czasie powtórzyć żeby potwierdzić,ale nigdy tego nie robiłam ,a któraś z Was?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Tosi nie zrobili grupy krwi.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    w Warszawie na Zelaznej moim chlopcom robili ze wzgledu na to ze ja mam Rh-. Gdy kolezanka z pokoju z Rh+ zapytala o grupe krwi swojego dziecka lekarka odpowiedziała, ze nie ma takiej potrzeby skoro ona ma dodatnia grupe krwi.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Robi sie grupe krwi chyba tylko noworodkom matek Rh-

    Agnieszka79r. tylko u mnie przeciwciala powstaly juz w pierwszej ciazy z corka w 3trymestrze. Po porodzie dostalam immunoglobuline (niepotrzebnie zreszta) bo jesli przeciwciala juz powstana to one juz zostaja. Teraz w drugiej ciazy monitorowalam poziom przeciwcial co miesiac i teraz wyskoczyly bo w 3 trymestrze jest najwieksze ryzyko przeciekow z lozyska. Takze ja polecam kupic ta immunoglobuline w 28tc bo moze to zapobiec wielu powiklaniom w nasrepnych ciazach. Mnie niestety w pierwszej ciazy nikt nie poinformowal o tej mozliwosci.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Szogunka: Dziewczyny czy teraz zaraz po narodzeniu noworodkom robią grupę krwi ?

    w zasadzie we własnym zakresie. pamiętajcie też, że do 5 r.ż. grupa krwi może ulec zmianie.
    Bianka do dziś nie ma określonej grupy. ale w jej przypadku to albo A albo 0 Rh + bo oboje z Małżem mamy ARh+.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    U nas gin pomimo ze jestem B+, a mąż AB+ kazała robić 3razy (w każdym trymestrze) badanie na przeciwciała. Pytałam o co chodzi to powiedziała, że są jakieś nowe badania, które mówią że konflikt może wystąpić również przy dodatniej matce. Nie sprzeczałam się i grzecznie badania zrobiłam, ale nie zagłębiałam się w temacie.
    Skapula Gratulacje! Wrześniowe terminy poszły w ruch - aż strach się bać :D
    madziik1983: Uwierz mi, ze jak to bedzie "to" to bedziesz wiedziec, ze to "to" :)

    tak właśnie wszyscy mówią i wierze, ale bardziej chodzi mi o to żeby nastawić się psychicznie :wink: jak wiem czego się spodziewać to łatwiej znoszę sytuację
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Mojemu dziecku zrobili grupę krwi. Ja mam 0, mój mąż A, oboje dodatni. Ponieważ to zestawienie konfliktowe, Adaśko po urodzeniu miał tę grupę oznaczoną. I ma wpisaną grupę krwi do książeczki zdrowia. Ale rok później powtarzaliśmy badanie grupy krwi na życzenie innego szpitala, przed planowanym zabiegiem. Ja rodziłam na Karowej.
    W ciąży miałam badane przeciwciała raz, na początku ciąży.
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Skapula, o to pojechałaś ... gratulacje :wink::bigsmile:
    mojemu synowi grupy krwi nie robili..
    --
  5.  permalink
    Mojemy synkowi zrobili, w ksiazeczce ma wpisana pepowinowa 0 rh +, ja mam A rh-, maz A rh+, takze my konfliktowi bardzo jestesmy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    czyli można założyć, że grupę krwi robią w przypadku konfliktu serologicznego.
    albo to zależy od szpitala ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Gingerka no szok! Ja długo nie myślałam o dziecku..
    Agnieszka to córki będą miały spokój 😃 moja będzie musiała niestety uważać.
    U nas zbadali dziecku grupę krwi, mimo że ja Rh + ( Warszawa).
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    U nas wlasnie konflikt grup glownych, ja Orh+, maz ABrh+ i dziecku tym razem tez kazali oznaczyc grupe krwi, bo znowu walczymy z zoltaczka patologiczna:(
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    elfika, a Ty już wiesz kogo nosisz pod przeponą? :wink:

    Treść doklejona: 24.08.16 14:32
    skapula, gratulacje! Super, że się udało VBAC, wszystkim życzę wymarzonych porodów, szczególnie tych SN po CC :kiss:
    --
  6.  permalink
    Środa piękne imiona mają Twoje córeczki :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Czy używacie lub uzywalyscie może witaminek dla kobiet w ciąży FEMINOVIT + DHA. Myślę czy na nie nie zmienić aktualnych witaminek, i od razu potem na kp ich nie zostawić.
    I czy uzywalyscie. Magnez nowej generacji CHELA-MAG B6 magnez + witamina b6.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    My dodatkowo tez mamy konflikt w grupach glownych bo ja 0 a maz A. Takze caly pakiet:/. Corka tez walczyla z zoltaczka patologiczna. Teraz pewnie znowu nas to czeka:/ Zeby tylko teraz bylo wszystko dobrze. Jutro mam sie dowiedziec co i jak bo ma byc zwolane konsylium w mojej sprawie. Dowiem sie czy mam jechac do Warszawy czy co. Na szczescie maluszek na razie ma sie dobrze i nie wyglada zeby te przeciwciala na niego jakos wplywaly.

    Skapula trzymam mocno zacisniete kciuki dla Waszego kp.!!!!!!!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorjaisog
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Ja też jestem biernym forumowiczem ale wskoczyć na 5 miejsce to już jest wyczyn. Z racji na swój wiek nie wypowiada łam się bo ciągle był strach . Dam znać jak urodze. Pozdrawiam wszystkie mamuśki brzuchate
    --
  7.  permalink
    Daisy - nie da sie przegapic, po prostu lapia skurcze i czujesz ze boli i coraz mocniej, ostatniecznie moga wody odejsc przed skurczami.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    agat233: dodatkowo tez mamy konflikt w grupach glownych bo ja 0 a maz A

    U nas podobnie. ja Arh- a narzeczony Brh+ takze tym razem na pewno zainwestujew zastrzyk w czasie ciazy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Środa: elfika, a Ty już wiesz kogo nosisz pod przeponą?

    no właśnie, kurczę, nie. na ostatnim usg wystawiło do oglądania dupkę i kręgosłup :tongue: podobnie jak starsza siostra.
    za tydzień mamy połówkowe i mam nadzieję, że wtedy się odsłoni bo już mnie ciekawość zżera :wink:
    póki co rozpycha się koncertowo, 3 razy dziennie. i podobno nie zabrało mi urody.:cool: bo jakby się kto pytał to mamy nadzieję, że będzie chłopak:wink:
    -- [/url]
  8.  permalink
    Elfika, ja Ci tak na marginesie powiem, ze mi Mati urode zabral :P obsyfilo mi twarz masakrycznie :P teraz mam tak samo :P
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Kurcze mnie to fascynuje ze dzieciaki tak potrafia sie zaslonic na usg. Moi dwaj w okolicach polowy ciazy swiecili jajkami az milo:wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Elfika, ja Ci tak na marginesie powiem, ze mi Mati urode zabral :P obsyfilo mi twarz masakrycznie :P teraz mam tak samo :P

    syf na syfie, syfem poganiany to i teraz mam. aczkolwiek nie wiem czy to nie wina euthyroxsu tym razem bo mam pełno takich grudek na twarzy, szyi, plecach,dekolcie.. a mnie często wywala po lekach...
    ale wiesz, tu nie o syfy chodzi.
    faktycznie dziewczyna odbiera urodę. teraz dwie kumpele noszą dziewczyny i kurczę jest różnica:wink:

    Treść doklejona: 24.08.16 17:00
    Gingerka, Bianka się chowała do 27t5d... także ten:wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Wlasnie czesciej te chowajace sie egzemplarze to dziewczynki, tak z obserwacji wsrod znajomych :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    A ja z dziewczynką i wszyscy mówią, że urody mi nie odebrała ;)
    --
  9.  permalink
    elfika: faktycznie dziewczyna odbiera urodę. teraz dwie kumpele noszą dziewczyny i kurczę jest różnica


    mowisz? :) ja juz tony pudru na buzie daje, bo sie nie moge ogladac :P
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    kuleczka_69: mowisz? :) ja juz tony pudru na buzie daje, bo sie nie moge ogladac :P

    ja tam się nie oglądam :wink: a makijaż robię sporadycznie.

    gingerka_: Wlasnie czesciej te chowajace sie egzemplarze to dziewczynki, tak z obserwacji wsrod znajomych

    myślę, że nie ma reguły, obie moje wiedziały dość wcześnie. jedna właśnie się rozsypała, druga ma termin 16 dni po mnie i już wie, że dziołcha. :tongue:

    nam generalnie nie robi różnicy, byle by było zdrowe ale chciałabym już wiedzieć żeby móc się na spokojnie zająć kartonami z ubrankami. a że przez 6 lat troszkę się ich uzbierało to będę miała co robić :wink:
    -- [/url]
  10.  permalink
    elfika: a tam się nie oglądam a makijaż robię sporadycznie.


    ja bez makijazu nie wyjde :) noł łej :P

    elfika: nam generalnie nie robi różnicy, byle by było zdrowe ale chciałabym już wiedzieć żeby móc się na spokojnie zająć kartonami z ubrankami


    Haha, tez mnie to czeka :) tylko ja bardziej unisex bede wybierala :D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.