Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 29th 2016 zmieniony
     permalink
    Ainaa pasuje pod guzek ciążowy..

    A co to takiego?
    .
    monii9797 Gratulacje :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeAug 29th 2016
     permalink
    Za mały ciężar właściwy moczu chyba nic nie oznacza, przynajmniej moi 2 giny nie zwracają na to uwagę chociaż praktycznie w każdym badaniu mam lekko poniżej normy.
    O losie wpadłam do pierwszej piątki :bigsmile: u mnie ostatnie pranie, prasowanie i pakujemy torbę.
    --
  1.  permalink
    Kochani podpowiedzcie czy usg polowkowe wykonuje sie do jakiegos tyg tylko ze wzgledu na cos, czy mozna isc obojetnie w ktorym tygodniu?
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 30th 2016 zmieniony
     permalink
  2.  permalink
    _mag_ to widzialam, ale zastanawiam sie czemu ginekolog kazal mi zrobic po 22 tyg, bo jak twierdzi wtedy lepiej widac i nie wiem czy zarejestrowac sie do 22 tyg jak podaja tutaj, czy jak ginekolog mowil po 22 tyg dopiero.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    za mały ciężar właściwy może coś oznaczać, ale przy tak małym "spadku" to nic nie znaczy. Ja miałam w ciąży wyniki gorsze, bo 1.000... czyli jak to mówił ginekolog endokrynolog - "woda".
    Kazał mi przyjść do siebie po ciąży jeśli te wyniki nadal byłyby takie niskie. Minęło mi po porodzie. Mój syn ma zawsze poniżej normy i nefrolog już się tym martwi, ale sugeruje, że dzieciak za duzo pije (to prawda) i wówczas mocz tez jest taki "rzadki".
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    W sumie to chyba nie piję tak dużo bo 1,5 litra woda butelka na dobę mi schodzi plus zupa i może ze dwie szklanki czegoś innego do picia. Może u mnie też minie.

    ---

    Ile kupujecie pieluszek wielorazowych i czy w pakach czy pojedynczo. Bo chyba dokupię z 4 tetrowe i z 5 tylko nie wiem czy flanelowe czy bawełniane. Czy polecacie jakiegoś sprzedawcę/ sklep.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Acia, o pieluszkach wielorazowych masz cały wątek.
    proponuję przeczytać cały i wybrać co Tobie odpowiada. ja pod wpływem tego wątku oraz innego forum zweryfikowałam swoją listę zakupową co do wielorazów.

    .

    właśnie wyszła ode mnie położna środowiskowa. śmiała się, że wiem chyba więcej od niej :wink: cieszy ją moja świadomość bo to rzadkość, powiedziałam jej, że to dzięki takiemu jednemu forum :cool:
    fajnie też było posłuchać serduszka :heartsabove:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Witajcie dziewczyny,może i ja sie cichutko dołączę. @owinam dostac 23 sierpnia i nie dostalam a na teście zobaczylam 2kreseczki ;)
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Asiunia892 n witaj Asia i gratuluję :wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Witam się dziewczyny i dołączam do Was:)) Jestem w 6 tyg i 5 dniu ciąży:) Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze, bo objawów ciążowych brak, a serduszka jeszcze nie widziałam:)
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Witajcie Asiunia982 & Agnieszka1990 =)
    Nudnych, bezobjawowych ciąż życzę. =)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Asiunia892 i Agnieszka1990 Witajcie:) Zycze spokojnych 9 miesiecy.

    A ja wpadlam doniesc ze moja wspollokatorka ze szpitalnej sali wlasnie urodzila DROGAMI NATURY blizniaki! W 3 godziny!!!. 2 dziewczynki, jedna 2600g, druga 2400 :). Normalnie ekspres!
    --
  3.  permalink
    Asiunia892
    .
    Agnieszka1990
    .
    Gratulacje dziewczyny , spokojnych 9-ciu :)))
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Dzięki:):) chciałabym choć raz zwymiotować:D
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Asiunia892, Agnieszka1990 witajcie ;)
    tejsha, olza21 jak po wizytach dzisiejszych? U nas wszystko dobrze, czop prawie cały zszedł chociaż dziwię się bo na wkładce niewiele zaobserwowałam, ale szyjka póki co bez zmian, 1cm/1cm. Ciekawe kiedy się zacznie, moja mama obstawia że urodzę 4.09 ciekawe czy się sprawdzi :smile: gin mówi że od całkowitego zejścia czopa koło tygodnia może potrwać zanim się zacznie... wiem że mam jeszcze czas, ale już nie mogę się doczekać aż tę naszą Kruszynkę będę tulić w ramionach!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Agnieszka1990: Dzięki:):) chciałabym choć raz zwymiotować:D

    nie chciałabyś, wierz mi :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Daisy1991 fajne że ok ,, no to trzymam kciuki żeby po twojej myśli było :)
    ja właśnie wróciłam. szyjka krótka ale trzyma. od wczoraj mam takie mocne skurcze przepowiadające, twardnienia brzucha, ból brzucha i promieniuje na krzyże ... dziś był spokój teraz sie zaczęło znowu ... jeśli sie nic nei zacznie samoistnie w poniedziałek mam iść do szpitala , we wtorek 6 będę miała cc... mały waży ok 3400 :)
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 30th 2016 zmieniony
     permalink
    To jak są silne przepowiadające to pewnie niebawem się zacznie! :wink: miałaś KTG robione? Jak te skurcze się malują? u mnie póki co tylko lekkie spinki brzucha, nawet skurczem bym tego nie nazwała, ale KTG pokazuje że coś tam się dzieje. (głównie 20tki).
    Zazdroszczę, że najdalej za tydzień będziesz tulić synka! :wink: a dlaczego masz mieć cc? Trzymam kciuki :wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Agnieszka1990 ja ani w pierwszej ciazy ani teraz nie mialam ani pol mdlosci wiec to nie jest zaden wyznacznik. Spokojnie poczekaj. Wszystko bedzie dobrze:)) Zreszta moze jeszcze bedziesz sie mogla nacieszyc mdlosciami;)
    --
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    :) u mnie z objawami to ogólnie kicha. Na początku gdzieś w okolicach potencjalnej @ i trochę po niej bolały mnie piersi, ale i to teraz ustąpiło;) Do gina idę dopiero 16go września, trzymajcie kciuki:)
  4.  permalink
    elfika: Agnieszka1990: Dzięki:):) chciałabym choć raz zwymiotować:D


    nie chciałabyś, wierz mi :devil:


    popieram, nie chcialabys :P
    Ja objawy w obu ciazach mialam w okolicach 10 tygodnia.
    Daisy1991: gin mówi że od całkowitego zejścia czopa koło tygodnia może potrwać zanim się zacznie.
    - u mnie bylo 12 dni
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja w ciąży z Dominikiem mialam lekkie nudnosci i czasem rano zwymiotowałam (śliną!) :P ale tylko raz w dzień ok. Za to senność i ból sutków i piersi towarzyszył mi do końca ciąży.
    Z D. bolał mnie @ brzuch od 5 tc do 14 tc (nawet bardzo) a teraz bardzo lekko i sporadycznie (martwię się trochę tym).
    Nudności dzis mnie męczą cały dzień i ten okropny posmak w ustach. No i wiecie co ostatnio zajadam...chleb z masłem, cebulą i miodem:shocked: (ale ten posmak nie po cebuli, bo mam go zanim jeszcze dowiedzialam się o ciąży).
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorolza21
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Ja też się melduje po wizycie. Szyjka zgladzona, przepuszcza dwa palce - czyli pełna gotowość do porodu. Tylko skurczy brak, chociaż gin obstawia że do końca tygodnia urodzę. Jeśli nie to 07 w środe ide na oddział i będą myśleć co ze mną zrobić. Może się coś ruszy jak wykorzystam małżonka.... :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    A mi od dziś do terminu zostało 80 dni.
    Karolyn fajne połączenie cebuli i miodu.
    W tej ciąży wymiotowałam raz po wypiciu glukozy. Za to bywa mi nie dobrze ale wtedy wystarczy ze zjem jogurt i przechodzi.
    Trzy razy w nocy wstaję na wc i jogurt.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Karolyn: czasem rano zwymiotowałam (śliną!)

    oo, wymioty śliną to sama przyjemność. ja wielokrotnie na pusto a potem żółcią... yami :devil:
    matko, jak ja się cieszę, że wraz z końcem 17 tc skończyłam łączność z Wisłą...:cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Haha elfika pamietam jak pisalas o tym

    :) a ten brzuch w drugiej ciazy bolal Was @ czy nie ? Bo wlasnie mnie w pierwszej bardzo, a teraz lekko i sporadycznie
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Karolyn: a ten brzuch w drugiej ciazy bolal Was @ czy nie ? Bo wlasnie mnie w pierwszej bardzo, a teraz lekko i sporadycznie

    bolał ale tak jak Ciebie - lekko i sporadycznie. jakby niebyło macica już jest przetrenowana w rozciąganiu :wink:
    mnie to nawet miejsce po cięciu nie bolało.:tongue:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Właśnie też sobie tak tłumaczę, oby wszystko było ok:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Ktoś wspominał o połówkowym - ja będę miała w 23 tygodniu, ze względów organizacyjnych (wyjeżdzam akurat wtedy) i gin, twierdzi, że spoko, jak najbardziej.
    --
  5.  permalink
    zajadam...chleb z masłem, cebulą i miodem o boszeee co to za smaki :)))))))))))))))))))))
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Daisy1991 nie miałąm ktg jeszcze, dopiero w sobotę idę pierwszy raz. ale wczoraj bolało bardzo, mocno... jak zasnęłam w końcu ! przeszło ... dziś po południu też boli i teraz też zaczyna .. no zobaczymy jak to będzie ... cc bo pierwsze miałam cc, poa tym maluszek jak na moje gabaryty jest za duży i mógłny być problem - gin nie chce ryzykować , no i 3 powód to te pielektazje nerkowe u dziecia ... :confused:
    olza21 trzymam kciuki żeby sie rozkręciło :wink:

    w drugiej ciąży brzuch nie bolał @. pewnei macica już wiedziała o co kaman :wink: za to w pierwszej to był istny dramat - chodzić nie mogłam na samym początku :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Agnieszka79r: zajadam...chleb z masłem, cebulą i miodem o boszeee co to za smaki :)))))))))))))))))))))



    Nom :D w ciąży z synem, w ogóle nie miałam zachcianek....nawet apetytu nie miałam całą ciąże. Zmuszałam się do jedzenia:confused: a teraz pochłaniam wszystko jak odkurzacz :devil:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    ooo, na dzień dobry to i ja miałam ssawkę... dziś mam dosłownie taką samą... żebym tylko nie przegięła :wink:

    a propos. na plusie mam jakieś 4-5 kg od początku. to dobrze czy źle?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Mnie brzuch pobolewał lekko nocami w okolicach @, ale to dosłownie 5 min i przestawał, najczęściej nocami, teraz nie boli praktycznie w ogóle. Czasem jajnik zakłuje, ale to dosłownie raz na tydzien.
  6.  permalink
    A ja bede miala genetyczne 6 wrzesnia robione, to bedzie 19 tc. Bylam dzisiaj zrobic badania przed wizyta.
    Cos wzielo mnie na pieczenie ciasta :P wlasnie w piekarniku siedzi kruche ze sliwkami i kruszonka :P
    A brzuchw tej ciazy sporadycznie mnie pobolewal.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    ja połówkowe mam jutro. już się nie mogę doczekać :bigsmile:
    -- [/url]
    • CommentAuthorolza21
    • CommentTimeAug 31st 2016 zmieniony
     permalink
    Melduje, że dziś o 4:00 synek wyskoczył z brzuszka. 3400g, 55 cm, 10 pkt po jednym partym skurczu, cały poród 4 godzinki
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 31st 2016
     permalink
    olza21 - gratuluje


    1. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    2. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    3. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    4. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    5. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec) , desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )

    6. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    7. KaiinA - 22.10.2016
    8.anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    9. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka) , szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    10. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    11. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    12. elfika - 15.01.2017
    13. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    14. Elyanna - 03.02.2017
    15. kuleczka_69 - 07.02.2017
    16. Ally1381 - 10.02.2017
    17. Anecia84 - 04.03.2017r (niespodzianka)
    18. helva - 14.03.2017
    19. gingerka_ - 16.03.2017
    20. ikaan - 21.04.2017
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 31st 2016
     permalink
    Olza21 Gratulacje!!! I Witamy maluszka na swiecie!

    A ja wpadlam do pierwszej piatki. Nie bedzie mi jednak dane dojsc do pierwszego miejsca bo jak tylko skoncze 36tc to beda rozwiazywac ciaze. No chyba ze wpuscicie mnie na chwilke jak juz bede znac termin cesarki:)
    --
  7.  permalink
    Olza21, gratulacje! To się uwinęłaś migiem :D

    Agnieszka1990, wiem, że te objawy są dla nas pewnym potwierdzeniem ciąży ale nie ma reguły, że każdą musi mdlić i piersi mają boleć. U mnie się zaczęło gdzies w 6 tyg. i trzymało do ok 13-14 tyg. i pod koniec byłam po prostu wyczerpana i na wadze było -3kg.
    --
    • CommentAuthorolza21
    • CommentTimeAug 31st 2016 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny :-)
    pni_dratewkowa Być może to zasługa liści malin i wiesiołka. Ale kto to wie...
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 31st 2016 zmieniony
     permalink
    olza21 Gratulacje :)
    .
    elfika http://babyonline.pl/kalkulator-wagi-w-ciazy.html
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  8.  permalink
    agat233: bo jak tylko skoncze 36tc to beda rozwiazywac ciaze
    - a czemu tak szybko?
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeAug 31st 2016
     permalink
    Olza21 Gratulacje! Coś ostatnio szybko się skraca lista :-)
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 31st 2016
     permalink
    olza21 gratulacje!
    kuleczka_69 zazdroszczę że możesz coś upiec, mnie odkąd w ciąży jestem żadne ciasto nie wychodzi... chociaż może kruche by dało radę :D mam nadzieję że po porodzie umiejętności powrócą :wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  9.  permalink
    Daisy1991: kuleczka_69 zazdroszczę że możesz coś upiec, mnie odkąd w ciąży jestem żadne ciasto nie wychodzi... chociaż może kruche by dało radę :D mam nadzieję że po porodzie umiejętności powrócą


    Mi jeszcze wychodza, ale do kiedy to potrwa to nie wiem :P przedwczoraj mezowi do pracy robilam drozdzowe, wczoraj kruche dla nas. Jakas mania pieczenia mnie wziela :P umiejetnosci pewnie wroca, nie martw sie :)
    --
  10.  permalink
    Daisy1991, mi dokładnie tak samo! Nic kompletnie mi nie wychodzi z placków!
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 31st 2016
     permalink
    olza21
    gratuluję i zazdroszczę :wink: ale ekspresowo poszło .... no to jestem na 1 miejscu .... jeśli dotrwam do wtorku zwalniam listę , no chyba, ze któraś mnie znowu przeskoczy :cool::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 31st 2016
     permalink
    Madziik1983 ze wzgledu na konflikt serologiczny i stale pogarszajace sie wyniki przeciwcial nie chca ryzykowac ze zacznie to wszystko wplywac na dziecko. Maly dostal sterydy na plucka, wage juz ma niezla wiec jeszcze czekaja te 10 dni i cc. Jestem w szpitalu juz do konca zeby wszystko kontrolowac ale nie beda juz potem czekac.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.