Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Moja hemoglobina to póki co 12 lub 13, a z mięsa jem tylko czasami indyka, rzadziej kurczaka. Ale za to 2-3 razy w tygodniu robimy soki: pietruszka+cytryna+miód, jarmuż+jabłka+seler, teraz dostałam furę buraków, więc pewnie je będę przerabiać na sok (jeśli uda mi się czymś zabić ten ziemisty smak, ponoć imbir i jabłko dają radę;]). U nas soki z warzyw to konieczność, która na szczęście wszystkim smakuje :) bo mała ostatnimi czasy warzyw nie chce jeść zupełnie, a soki pije (pewnie dlatego, że robi je razem ze mną :) ).
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Moja hemoglobina spadała mimo łykania tardyferon-fol 2x1, próbowałam rownocześnie z burakami pokrzywami wit.B12 wołowina itp lecz ciagle spadała i najniżej miałam 11,0. Lekarz zapowiedział zastrzyki z zelaza jesli beda dalsze spadki. Przekopałam pol internetu i trafiłam na opinie o 'Florafix zelazo i witaminy'. Naturalne składniki i łatwe przyswajanie. Piłam 2x10ml i po 2 tygodniach hemoglobina wzrosła do 11,5 a po 4 tygodniach do 12,2.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Ja właśnie wczoraj odebrałam wyniki i mam 13,3.
    Na początku ciąży było 13,7.
    Mięsa nie jem prawie wcale, bo mnie odrzuca.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Mnie tez mieso odzuca. Musze sie mocno trzymac jak corce przygotowuje. Hemoglobine mam w okolicach 13 caly czas.
    --
  1.  permalink
    Powitalam dzis kolejna prypadlosc ciazowa, krwotoki z nosa :/ nie pojechalam przez to cholerstwo odebrac Matiego z przedszkola... musialam dzwonic po tate :/ juz przeszlo, ale cala paka chustek poszla w uzycie.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    ja polecam od siebie jeszcze napar z liści pokrzywy, taką herbatkę raz dziennie wypić . w poprzedniej ciaży miałam anemie, łykałam zelazo a mimo to nic sie nie podniosła, kiedy zaczęłam pić pokrzywę anemia zniknęła , hemoglobina była idealna :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Hej dziewczyny. Narazie przychodzę tylko z pytaniem gdyż zobaczyłam już 2 kreseczki, ale to jeszcze bardzo wcześnie więc nie chce zapeszać :P
    W ciąży z Luśką jak tylko się dowiedziałam, od razu pojawiły się mega nudności i wstręt do mięsa. A teraz? teraz nie czuję ZUPEŁNIE NIC! Oczywiście w głowie głupie myśli, że jak to ciąża bez objawów i na pewno jest coś nie tak. Do gina idę za tydzień w czw więc jeszcze troszkę. Dziś podobno 4t 6d ciąży ;)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Ikaan... Na objawy jeszcze może być za wcześnie. Ja także czekałam na jakieś mega nudności czy coś... Do 8 tc nie było nic, a jak przyszło w końcu, to waliłam głowa w mur - jak można chcieć coś czuć hihihihi. Nudności miałam mega silne aż do 16 tc.

    I tu nie ma znaczenia, że w pierwszej ciąży już miałaś objawy ciążowe. Każda ciąża jest inna...
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Nie strasz ;) tak jest w sumie fajnie, tylko dopóki nie zobaczę na usg że wszystko ok to jakoś tak dziwnie nic nie czuć. :P
    -- ,
  2.  permalink
    Dziekuje Wam bardzo, pokrzywe przeprosiłam wczoraj :) i bede pic regularnie...
    Ja nigdy nie miałam problemu z hemoglobina, zawsze 14, a teraz... 11 ;/, oby bardziej juz nie spadała!
  3.  permalink
    ikaan 4 tygodnie i 6 dni czyli w ciąży jesteś 2,5 tygodnia bardzo rzadko są objawy, senność i może zwiększony śluz,ale to też nie zawsze i nie każdy...Jedną bolą piersi zaraz po zagnieżdżeniu inne w ogóle...Ja czułam się mega okresowo ,mocne bóle podbrzusza bardzo mocne uczucie że dostaję a to ten zwiększony śluz, i senność.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Agnieszka wiem, że to bardzo wcześnie, ale na tym etapie w pierwszej ciąży to miałam już mnóstwo objawów, dlatego dziwnie mi tak 'bez niczego'.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Ikaan, nie ma reguly. A nawet czesto slysze od kolezanek ze w drugiej ciazy bylo zupelnie inaczej niz w pierwszej.
    Ja np nie mialam zadnych objawow! Piersi moze troche bardziej wrazliwe ale nie na tyle zeby cos podejrzewac... I ten chcialam miec nudnosci, jakiekolwiek obajwy zeby byc spokojna... ale ominely mnie wszelkie niefajne dolegliwosci :)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    to jednak można tak całkiem bez niczego, super dzięki :) to teraz grzecznie czekam do wizyty :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Można... Znam osoby co calutką ciążę nic, a nic nie czuły (poza ruchami dziecka oczywiście :P).
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Ikaan, ja w obu ciazach nie czułam nic, dosłownie nic.
    Pierwsza ciąża wyczekana i wystarana, wiec juz dość wcześnie wiedziałam że jestem w ciąży (test).
    Druga z kolei zupełnie niespodziewana i gdyby nie test w 9 tygodniu, to bym się nie domyslila :)))
    Także objawów można nie mieć wogole :)
    --
  4.  permalink
    Myślę,że jak się bardzo chce to człowiek się wsłuchuje w swój organizm i dlatego najczęściej czuje "Tak szybko" ,nie które mamy wiedzą już od pierwszego dnia mają jakieś takie przeczucie...ale tak jak pisze anetaka co ciąża to może być inaczej...
    Trzeba czekać, nie przeskoczymy tego :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Ja rano po miałam uczucie suchości tam na dole i dwa dni po zaczęły boleć mnie piersi.
    Ale nie wiązałam tego z ciążą.
    Za to w pierwszej ciąży nie miałam objawów.
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 17th 2016 zmieniony
     permalink
    ikaan u u mnie też długo nic się nie działo, najpierw czułam się jak na @, później doszła senność, ale że to był styczeń to w sumie u mnie normalny objaw o tej porze roku :D nudności przyszły dużo później, a wymiotów nie było w ogóle. Nie ma się co przejmować, chociaż ja oczywiście świrowałam że coś jest nie tak... ale my kobitki tak już chyba mamy ;)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Ja w drugiej ciąży nie miałam żadnych dolegliwości ani mdłości ano sennosci czy bólu piersi. Totalnie nic.

    Treść doklejona: 17.08.16 19:36
    Z racji pojawienia się nieco bardziej bolesnych skurczy eklejam listę, co by jej zaraz nie szukać ;)


    1. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopiec)
    2. skapula - 01.09.2016 (dziewczynka), olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    3. moya212 - 05.09.2016 (chłopiec)
    4. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    5. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)



    6. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    7. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    8. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    9. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec) , desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    10. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    11. KaiinA - 22.10.2016
    12.anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    13. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka) , szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    14. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    15. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    16. elfika - 15.01.2017
    17. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    18. Elyanna - 03.02.2017
    19. kuleczka_69 - 07.02.2017
    20. Ally1381 - 10.02.2017
    21. Anecia84 - 09.03.2017
    22. helva - 14.03.2017
    23. gingerka_ - 16.03.2017
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeAug 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja w pierwszej ciąży nie miałam objawów praktycznie całą ciążę (poza ruchami). Zwymiotowałam dwa razy jak się jakieś zepsute jedzenie wyrzucałam, ale ten zapach i bez ciąży potrafi szybko nudności u mnie wzbudzić.
    Senność była, ale podobnie jak Daisy - grudzień i to w Skandynawii, więc ciemno, wieje i ogólnie.. spać i wiosny czekać! :D Jak senność przeszła, to potem nic nic nic, poza ruchami córy.
    Tym razem niestety nudności pojawiły się w 6 tygodniu (sporadycznie), a tak od 8 są na porządku dziennym (choć do zagryzienia migdałami lub ciemną czekoladą, więc i tak "wersja lekka"). A jak będzie dalej zobaczymy...
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Yvoonne: Z racji pojawienia się nieco bardziej bolesnych skurczy wklejam listę, co by jej zaraz nie szukać ;)

    ciekawe czy to już :D trzymamy kciuki!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Mi proszę o dopisanie jeszcze "niespodzianki", nie chcemy znać płci przed porodem :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Dziekuje za odpowiedzi:))) elyanna ja uwielbiam swoja prace i tez chcialabym pracowac ale biorac pod uwage moja historie to po prostu sie boje:(

    Ikaan witaj jestesmy na podobnym etapie:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    ej, a kiedy poczułyście ruchy dziecka w drugiej ciąży? ja w 1szej czułam w 18-19 tyg. a teraz 17sty zaraz skoncze, a tu nic. Brzuszek już mocno widoczny, ale jak siedzę/leżę to nadal nic nie czuję. Czasem gdy chodzę to mam wrażenie, że czuję przekręcanie, co jest dziwne, bo wtedy kołysanie powinno dziecko usypiać.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Elyanna, bardzo ale to bardzo wcześnie. teraz zaczynają się regularne okresy aktywności. w obu ciążach łożysko na tylnej ścianie.
    a teraz gdzie masz łożysko?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Ja w pierwszej ciazy czulam juz ruchy w 16tc a teraz w drugiej dopiero w 19tc cos sie zaczelo dziac. Ale teraz lozysko mam na przedniej scianie. Poza tym duzo zalezy od ulozenia dziecka. Oczywiscie denerwowalam sie dlaczego nic nie czuje ale po prostu wytarczylo poczekac.

    A ja sie melduje po wizycie u gina. U dzidziusia wszystko ok. Wazy juz 2200g:). Tylko szyjka mi sie troche skrocila z 3 do 2,5cm. Jeszcze jutro jade do szpitala na badanie przeplywow bo gina martwia moje rosnace przeciwciala.
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    I my dzis po wizycie. Synek 2200-2300 i wszystko z nim ok, przepływy super.
    Ale szyjka z 37mm skróciła sie do 26mm i gin wysłał mnie do szpitala na 3dniowa obserwacje, nie podobała mu sie zewnętrzna czesc szyjki-podobno miękka. Oprocz tego mam nieregularne ale dość częste spinki brzucha od 26 tc.
    Agat233 - Ciebie gin nie wysyła do szpitala z taka szyjka?
    --
  5.  permalink
    W pierwszej ok 20 tyt. w drugiej 18 w trzeciej 15-16
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Ja w obydwu ciążach w tym danym czasie. Pierwsze bardzo deklaruje ok 16tc a regularne 18.
    --
  6.  permalink
    Yvoonne, jak tam dzis na froncie, jak skurcze?

    Treść doklejona: 18.08.16 05:25
    A tak w ogole, skoro juz o tym mowa, to jak czuć ruchy dziecka, nie wiem, czego sie doszukiwać :) ?
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    elfika: a teraz gdzie masz łożysko?


    nie wiem gdzie umiejscowione, nie dostałam info na poprzednim usg, miesiac temu, zapytam za tydzien. Nie martwi mnie to jeszcze, ale sądziłam, że w 16tyg to już na bank będę czuć, no nic, poczekamy zobaczymy. Dzięki za odzew :)
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Ja ustępuje miejsca nowej liderce :) po ekspresowym porodzie o 6.55 urodził się Maksymilian. 3270 i 52cm :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Yoasik moj gin twierdzi ze na tym etapie szyjka juz moze sie troche skracac. 4 tygodnie temu miala 3cm wiec skrocila sie pol cm. Poza tym mowi ze jest twarda, uformowana bez rozwarcia, takze tego wewnetrznego. U Ciebie sie skrocila cm wiec moze za duzo. Mi brzuch sie spina bardzo sporadycznie. Nasze maluchy z waga ida leb w leb:)).

    Treść doklejona: 18.08.16 08:33
    Yvoonne Gratulacje i Witamy Maksia na swiecie:)))!!!
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Ivonne gratulacje :-)

    Ja ruchy e pierwszej ciazy poczulam pod koniec 16 tc, w drugiej pod koniec 13 tc i w trzeciej tez pod koniec 13 tc. W dwoch oierwszych lozysko na tylnej scianie, w trzeciej na przedniej.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Yvoonne, wiedziałam, że się rozpakujesz dziś w nocy:)
    wielkie gratulacje! i trochę zazdroszczę, że masz to za sobą.
    Jak już się ogarniecie napisz proszę na priv, czy jesteś zadowolona z położnej.
    -- [/url][/url]
  7.  permalink
    Yvoonne! Gratulacje! Dałaś czadu! Odwiedzaj nas :)
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Yvoonne gratulacje !!! To musiało być naprawdę ekspresowo :-)
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Gratulacje Yvonne :))))
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Yvonne gratulacje! Witaj Maksymilianie! =)

    Z szyjką to jest bardzo indywidualna sprawa. Tu nie badają, więc w pierwszej ciąży badałam sama. Swoją szyjkę dobrze znam... :P Zmiękła, skróciła się trochę i otworzyła trochę w 30tc chyba. Zmartwiło mnie to na jakiś czas, ale ostatecznie taka została do 41 tyg, kiedy wreszcie doczekałam się porodu... :D
    Natomiast ruchy poczułam dopiero w 21 tyg. Ale też może było coś wcześniej, ale takie delikatne jakieś sensacje brzuchowe ignorowałam, bo dla mnie to jest za podobne do normalnych różnych brzuchowych objawów. Wieć dopiero od 21 tyg. byłam pewna, że to faktycznie dziecię, a nie żołądek czy inna część ciała. =)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Było ekspresowo. O 3 poczułam pierwsze bóle. Wciąż nieregularne ale bolesne. O 5 stwierdziłam, ze pora jechać do szpitala bo skurcze nabrały mocy i regularnosci. Na miejscu byliśmy 5.30.
    Jakies 40min trwało przyjęcie na izbie. Na porodówke wjechalam już z niemal pełnym rozwarciem. Po kilku mocnych skurczach odeszly wody i chwilę później było po wszystkim :)
    --
  8.  permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie, bo czesto boli mnie w okolicy watroby, wczoraj pod wieczor bolal mnie caly prawy bok, chwilami tak bolalo, ze powietrza nie moglam zlapac, a jak sie polozylam bylo jeszcze gorzej, az lzy wyciskal ten bol i zastanawiam sie czy z tym podejsc do gina czy lepiej do ogolnego?

    Yvoonne - gratuluje ;) tez taki ekspres bym chciala ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Yvoonne gratuluje

    Treść doklejona: 18.08.16 10:52
    1. skapula - 01.09.2016 (dziewczynka), olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    2. moya212 - 05.09.2016 (chłopiec)
    3. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    4. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    5. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)

    6. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    7. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    8. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec) , desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    9. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    10. KaiinA - 22.10.2016
    11.anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    12. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka) , szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    13. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    14. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    15. elfika - 15.01.2017
    16. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    17. Elyanna - 03.02.2017
    18. kuleczka_69 - 07.02.2017
    19. Ally1381 - 10.02.2017
    20. Anecia84 - 09.03.2017 (niespodzianka)
    21. helva - 14.03.2017
    22. gingerka_ - 16.03.2017
    --
    •  
      CommentAuthordesirablle
    • CommentTimeAug 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Yvoonne gratuluję i życzę Wam dużo zdrowia! :) Zazdroszczę wszystkim, które mogą urodzić sn. Może w kolejnej ciąży i mi będzie dane rodzić naturalnie.

    _________

    Suwaczek z babyboom.pl
  9.  permalink
    Desi Ty to masz rozmach kobito :)
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Desi, a jakie masz przeciwskazania do sn?

    Właśnie doczytałam, że spodziewasz się trojaczków

    :shocked:
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeAug 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Yvoonne gratulacje! ;) zazdroszczę ekspresowego tempa ;)
    teraz zamykam pierwszą piątkę... oO
    Ainaa: jak czuć ruchy dziecka, nie wiem, czego sie doszukiwać :) ?

    pierwsze co poczułam to było coś jakby rybka mnie ogonem musnęła, kilka dni później rozpychanie i kopniaczki bardzo delikatne :) u nas na przełomie 18/19 tc, łożysko na przedniej ścianie.
    Desi już o kolejnych maluszkach myślisz? :bigsmile: podziwiam, ciekawe czy masz szansę na pojedynczą ciążę czy raczej wszystkie będą mnogie, bo wiesz następnym razem to może być jeszcze więcej okruszków :bigsmile:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Gratulacje dla świeżo upieczonej mamy :))))

    Treść doklejona: 18.08.16 11:18
    podwójnej mamy*;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Yvonne, gratuluję.
    Poszło ci podobnie jak mnie z Wojtkiem :)

    Co do objawów- z Krysią, której się niekoniecznie spodziewałam, miałam megaokresowe objawy- potworny ból brzucha i piersi, tylko okres nie przychodził.
    Negatywny test w 5 tc uśpił na chwilę moją czujność, ale w 6tc już wyszedł blady pozytyw, więc wiedziałam, czemu boli :) Potem doszła potworna senność.
    Przy Wojtku nie miałam absolutnie żadnych objawów i o ciązy wiedziałam tylko dlatego, ze to był mój pierwszy obserwowany cykl :)
    --
  10.  permalink
    Yvonne Gratulacje :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.