Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Ja tam wolę pisać na forum, nie rozumiem idei odszeptywania, jak dla mnie do prywatnych wiadomości, są.. prywatne wiadomości :)

    Ale fajnie, że choć odrobinkę wątek się rusza
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Jak się nie ma wykupionego konta to nie można pisac prv. wiadomości.
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Witam się i ja :) zaczynam zgłębiać temat, nawet dzisiaj zakupiłam kilka pieluch :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Asia, jakie kupiłaś? Masz już "wizję" początków pieluchowania?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    u nas sprawdziła się tetra plus otulacz flip :) polecam, rewelacja!!
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    u nas to samo co u salinos i tez sie super sprawdza, teraz pieluchuje 2 dzieci - mam nadzieję, że już niedługo, bo jak długo może robić w pieluchę 1,5 -roczne dziecko? :P
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Asia jeśli chcesz spróbować albo chociaż zobaczyć różne rozwiązania to mam sporo różnych pieluch po Janku w kolorach neutralnych raczej, jeśli będziesz chciała to daj znać umówimy się to zobaczysz :)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Libra1610: bo jak długo może robić w pieluchę 1,5 -roczne dziecko? :P

    No cóż, mój Adaś odpieluchował się na dzień w okolicy 2rż, a na noc dobrej pory nie, także wiesz... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Ja tez postanowiłam zakupić wielorazowki, już cześć mam. Kolejne zakupy niebawem.. Zdecydowałam się na otulacz plus ręczniki z Ikei zamiast wkładów oraz formowanki na noc, chce kupić też że 4 kieszonki na wyjście np na spacer...a co do odpieluchowania, moja młodsza na dzień odpieluchowania się dopiero w lipcu, czyli miała 2,5 roku, a na noce nadal zakładamy bo baaaardzo sika, ale od 3 tyg śpi już w wielorazozowych :-)
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeOct 29th 2015
     permalink
    kupiłam na początek ten zestaw http://allegro.pl/pieluchy-milovia-imsevimse-bobolider-babyland-i5758412671.html
    widać, że praktycznie nie używane i myślę, że na początek przygody wystarczy, jak przyjdą to będę mogła bliżej się im przyjrzeć.
    I pewnie będę też używać tetry jako wkładu :)

    http://www.wolnymbyc.pl/cykl-zycia-pieluszki-wielorazowej-czyli-podstawy-podstaw/ tutaj są fajne informacje, jakby ktoś chciał
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeOct 29th 2015
     permalink
    Dziewczyny będę sprzedawać zestaw startowy dla noworodka, bo już mała wyrasta. To jest 10 prefoldów newborn i 10 infant z ecopi + otulacz milovia newborn do 5 kg (stan bdb) + otulacz newborn alviva (stan db ale tylko wizualnie bo nic nie puszcza i jest świetnie skrojony) + 2 snappi. Gratis dorzucę papierki ImseVimse - napoczęte opakowanie. Zainteresowane poproszę o wiadomość na priv.
    Mam też dwa otulacze wełniane z Podaj dalej i kilka formowanek. Zdjęcia mogę wysłać na mejla.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 29th 2015
     permalink
    Moja 2 latka do tej pory nie odpieluchowana... czekamy cierpliwie kiedy to nastąpi. Nie zmuszamy jej, ale sadzamy na nocnik. Siusiu zrobi ale kupkę robi w kącie w pampera ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeOct 29th 2015
     permalink
    Moja córa z jednorazówek wyszła mając 2 lata i 4 miesiące. Za to od razu całodobowo :)

    Ja mam maaasę pieluch dla synka przygotowanych: kieszonki, otulacze, wkłady różne (frota i mikrofibra rządzą), tetra, formowanki... Zobaczymy co nam przypasuje. Jeszcze dostałam trochę kieszonek i wkładów od znajomej i mam... 21 kieszonek O_o :)
    --
    •  
      CommentAuthorKamyla
    • CommentTimeNov 8th 2015
     permalink
    Dziewczyny! Mam na zbyciu kilka pieluch wielorazowych, głównie marki Bumgenius - różne kolory i "kombinacje". Bardzo mało używane. Zainteresowane proszę o kontakt na priv- proszę o podanie maila, wtedy wyślę zdjęcia. Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeMar 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Sprzedam otulacz Imse Vimse rozmiar dla noworodka,
    - 5 formowanek Ecopi małych z białym obszyciem (do 2 mc, choć przy mniejszym podobno i do 3-4 m-cy)
    - 2 większe, z żółtym obszyciem (max do 8 m-ca) Ecopi. Wszystko używane, po jednym dziecku, stan dobry (otulacz) i bdb - pieluszki.
    Więcej na ich temat http://nappy.pl/ecopi-pieluszka-formowana-p-35.html
    Bardzo je lubiłam, aż żal się rozstawać, ale starsza córka już wyrosła, a przy młodszej z wygody lecimy na jednorazówkach...

    Otulacz 20 zł, małe formowanki 11 zł, większe 14
    pieluszki
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    Laski, odgrzewam wątek :tongue:
    jako, że tym razem idziemy w wielo [gdzieś mi się 3 walają] już mam obcykane co i jak. ilości producentów itp, natomiast mam problem z tetrówkami. mam trochę starych [chyba 15 letnich] dobrych pieluch, ale zdecydowanie za mało.
    czy możecie polecić np jakiegoś sprzedawcę z alle, który maiłby dobre gatunkowo tetry? bo te co macam okazjonalnie są do niczego.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Z tego co pamiętam to u r_p77 tetra podwójnie tkana była ok (tzn. teraz zużywam na ścierki pieluszki kupowane przy Nince). Wiem ze ktos oprócz mnie też je polecal- w wyszukiwarce pewnie się znajdzie kto.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    Ja mam firmy pupus, maja sklep internetowy. Ich gruba polska tetra jest super
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    Elfika, ja niestety nie poradzę z tetrą. Co najwyżej to mam z 10-15 sztuk których sama mogę się pozbyć, bo my nie używamy w ogóle.

    Za to jeśli mam coś polecić, to markę Little Bloom. Kupuję na aliexpress u sprzedawcy Yellow Bloom. Są naprawdę świetne- mam kieszonki i otulacz. Polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeAug 14th 2016
     permalink
    Elfika, ja kupowałam tetrę u r_p77 i po dwóch dzieciach jest ok, nie rozłazi się, grubość ta sama, naprawdę są ok. Polecam też kupić jedna duża bambusowa we wzór z allegro, ja mam 120X 120 cm i są świetne jako lekki kocyk, szmatką, do wózka jako okrycie na budkę.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    dzięki Dziewczyny, już sobie zanotowałam :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Dziewczyny ile otulaczy czy kieszonek potrzeba dla 10miesieczniaka?
    Przechodzimy na wielo i mam na razie po 1szt kiedys kupiłam dla proby.Ja
    Ale teraz juz musze.przejsc ze wzgledu na ciagle odparzenia u malej
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeAug 30th 2016
     permalink
    Daga, ja zmieniłam pieluchy stare wielo na nowe z milovia jakiś czas temu, ok. 9 mca i u nas na pranie co drugi dzień potrzebuję 4 otulacze + 13 wkładek. Myślę że optymalnie to 5 otulaczy i 15 wkladek. Z tym że na noc mamy jednorazowki eko, wiec tego nie liczę. Teraz piorę co 3 dzień , bo Młoda ma fazę na nocnik i sama siada i sika :D
    A tak w ogóle polecam pieluszki jednorazowe Bambo Nature, nic nie odparzają, mieszczą dużo siusiu i nie śmierdzą :)
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 31st 2016
     permalink
    Serriata dzieki :-)
    Na te Babmo Nature tez zerkne,moze te malej posłużą..
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeSep 1st 2016
     permalink
    Gdy moje dzieciaki miały około 10 m-cy, to potrzebowałam min 14 zestawów (tzn albo kieszonki, albo otulacz z czymś w środku), pranie co dwa dni.
    Muszę Wam powiedzieć, że w mojej eksploatacji (dwóch synków, wielo cały czas oprócz nocy i wyjść) najlepiej sprawdziły się/sprawdzają się kieszonki Milovii. Nie dzieje się im absolutnie NIC. Co do niektórych innych to albo trochę zdziadziały, albo np. napy powypadały, albo nieprzemakalną warstewkę diabli wzięli. No może jeszcze nie w Wanderoos, ale to stara gwardia, mało jej już chyba na rynku. Milovia rules. No i ten dizajn... Dziś odbieram kolejne trzy kieszonki, by synuś miał komfort na końcówce pieluchowania (i może jakieś trzecie dziecię w przyszłości też).
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 1st 2016
     permalink
    Zamowilam 6 kieszonek i 20wkladow
    Mam do tego jednek otulacz i taka pieluche jakby z wkładem razem chyba AIO Nihgt jak dobrze pamietam
    Zobaczyny ile nam bedzie.potrzeba
    Jak cos to od razu domowie😁
    Choc najchetniej to juz bym zamawiala bo sa cudne te wzory, kolory ehhh
    Ciezko i tak juz bylo mi sie zdecydowac😁😉
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Ja tez teraz mam tylko milovia otulacz i wkładka.Mialam dla starszej close parents te starsza wersje ale dały rade z Lusinką 1,5 roku + pół roku z Laurą i zaczęły się wkładki frotte rozłazić. Powiem wam ze kiedyś wygrzebalam jakąś starą jednorazowkę po Łucji takie majteczki z Rossmana i szok bo odparzyly małą totalnie chyba w godzinę, a te Bambo nigdy nic (no chyba ze idą zęby). I wiem że są dwa razy droższe od papmpersow , ale z wielo wcale nie jest tragicznie - paczka 60 sztuk wystarcza na 1,5 miesiąca. Także jak ktoś ma bobasa z wrażliwą pupa to polecam właśnie te pieluszki wypróbować.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    A ja wpadam się pochwalić, że moja córa jeszcze nie ma roczku i od początku jedziemy na NHN, tetrach i otulaczach i wysadzałam ją na nocnik od kiedy miała 6 mcy i teraz od miesiąca już robi na nocnik tak, że moczy ok. 3-4 tetr na dobę, nawet w nocy budzi się i woła: "Siiii...." :) Warto pieluchować ekologicznie :D
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    A powiedzcie co ile zmieniacie pieluchy?
    My dzisiaj lecimy caly dzien na tetrze.. Moja mam mowi ze powinnam zmieniac co sikniecie!
    Czekam na przesylke z pieluchami i ciagle cos domawiam hehe
    Normalnie szalenstwo :-)
    I jeszcze pytanie bo cora ma bardzo odparzona pipke, uzywam tylko wody do mycia
    A czy przy wielo stosuje sie jakies masci?
    Czy mam cierpliwie czekac na poprawe? :-)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    Daga, zmieniaj jak najczesciej, skoro jest odparzona. Dobrze natluszczaj po kazdym umyciu. Mozesz stosowac jakas masc, mozesz tluszcz naturalny (kokosowy, shea, oliwa...). Jak sie wygoi to przepierz pieluszki w malej ilosci plynu do naczyn, zeby pozbyc sie z nich resztek masci i juz.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    ja przy wielo nic nie stosuję bo odparzeń brak. Przy starszej ewentualnie mąka ziemniaczana, ale i to rzadko

    No a pieluchę to się zmienia co siku, bo przecież dziecko czuje że mu mokro i źle. Tak nawet z szacunku do dziecka żeby w moczu nie siedziało, bo to nic miłego ;) No i poza tym w ten sposób dziecko się uczy komunikować o swoich potrzebach
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    Dzieki za wskazówki
    Wiec bedziemy zmieniac co sikniecie
    cestmoi89: mozesz tluszcz naturalny (kokosowy, shea, oliwa...).

    Uzywalam kokosowego i shea ale nic nie pomaga😢
    U nas ogolnie ciezko sie pozbyc zmian bo mala ma AZS do tego alergie plus bakterie ehh
    Ale mam nadzieje ze wielo nam w tym pomogą choc troche..
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    Ja zmieniam raczej co drugie siknięcie, ale wiadomo: sik sikowi nierówny, wiec u nas wychodzi średnio 2 godziny. A jak się ją wysadza to potrafi 2 pieluchy tylko zużyć na dzień. Jak lata z gola pupą po domu to siada na nocnik jak jej się zachce i robi. Także jesteśmy na dobrej drodze.
    --
    • CommentAuthormoskotka
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    A jaki rodzaj pieluch najbardziej polecacie? Które się u Was najlepiej sprawdzają? Widzę że są kieszonki, aio, otulacze, sio, ale nie mam pojęcia które będą najlepsze na początek
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    Ja zawsze zmieniam, gdy tylko zauważę siknięcie. Chyba że sytuacja mocno niesprzyjająca, np. gdy śpi albo na spacerze gdy w perspektywie rychły powrót do domu. Wiadomo, dużo to roboty, ale w sumie jakoś da się wytrzymać.
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    Moskotka ja stawiam na łatwą obsługę, czyli odpadają aio i kieszonki. Używałam sio close parents i były super ale się zużyły niestety. Teraz wkład + otulacz i jestem też zadowolona. Miałam jedna kieszonkę chińską, ale przeciekała więc odpuściłam.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    Dziewczyny a moze ktoras ma do odsprzedania otulacze? 2-3szt?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    Czy myślicie że 2 otulacze i około 10 wkładów wystarczy na próby odpieluchowania?
    Tyle mam, nie zamierzałam kupować więcej.
    A używać będziemy tylko w domu, bo w żłobku panie nie ogarną...
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 8th 2016
     permalink
    karolciat, powinno wystarczyć - jak wysadzasz to będzie ok.
    --
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    na poczatku drogi z wielopieluchami kupilam sporo kieszonek glownie milovia, little pigwin i ich uzywala, a od sierpnia tetra i otulacze welniane i mam tez kilka formowanek bambusowych-super sprawa.Mommy mouse sa bardzo fajne, lubie je na noc.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 22nd 2016
     permalink
    MrsCreme: Za to jeśli mam coś polecić, to markę Little Bloom.

    znalazłam ich otulacze na allegro :)

    a znacie może jakąś stronę, coś w stylu sroki, która opiniuje chemię zawartą w pampersach?
    bo mnie teściowa po raz kolejny uszczęśliwiła na siłę... tym razem kupując pampersy new baby dry 1 :confused: śmierdzą strasznie [tak mocno perfumowane] i chciałabym się upewnić, że mój nos się nie myli co do ilości zawartości chemii...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 22nd 2016
     permalink
    Oj u nas po 4 pampersach zielonych od razu tyłki były czerwone. Oddalam od razu w dobre ręce.

    Treść doklejona: 23.12.16 00:31
    A może chce ktoś 6 wkładów z mikrofibry do wielorazówek? Użyte niektóre raz niektóre ani razu, bo w ogóle Wielo rzadko używaliśmy. Komplet 15 zł.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Doti, no właśnie wiem, że te pampersy to do dupy są... na start wzięłam dady, które u Bianki sprawdziły się najlepiej :)

    a wkłady bardzo chętnie przygarnę :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    elfika: że te pampersy to do dupy są

    Ano są przeca :tooth:
    U nas też tyleczek czerwony po zielonych.
    Wróciliśmy do białych premium i są ok.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeDec 23rd 2016
     permalink
    E tam, co dziecko, to inne preferencje. Zielone pampersy przez bardzo długi czas to były jedyne pieluchy, które nie odparzały mojego dziecka. Białe pampersy uważam, za najgorsze pieluchy na rynku. Dady sa okropne, sztywne i słabo chłonne. Aktualnie używamy pieluszek z Lidla. Bardzo fajne. Kiedyś dobrze służyły pieluszki z Tesco i Bella. Nie ma co się sugerować opiniami innych mam tylko swoim własnym doświadczeniem ;)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 23rd 2016
     permalink
    Odnośnie pieluch, niby takie same, a jednak nie.
    Tutaj jest post pewnego taty : pampersy
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    _Isia_: E tam, co dziecko, to inne preferencje.

    zgada się. co nie zmienia faktu, że te zielone są tak perfumowane, że trudno nie oprzeć się wrażeniu, że mają coś ukryć...
    przy Biance, 7 lat temu, dowiedziałam się od koleżanki, żeby uważać na pampersy pampers bo jak się od nich zacznie to umarł w butach bo jakby 'uzależniają' pupę i inne pieluchy powodują podrażnienia. przetestowane na dwójce dzieci.
    więc mając to na uwadze oraz stan portfela pampersy omijałam. zaczęliśmy od huggisów, wtedy jeszcze dostępnych w biedronce. a potem, jak dupka urosła to przeszliśmy na dady bo wtedy 1 nie mieli. potem bywało różnie, w zależności od promocji :wink: więc trafiały się i pomarańczowe pampersy. jednak w moim odczuciu najlepsze były dady. dlatego teraz nawet się nie zastanawiałam nad wyborem pieluch jednorazowych bo oczywiste było, że biorę dady. ale tylko do czasu przejścia na wielo.

    co do wielo to już mam na stanie nappime, idzie do mnie kolejna z kokosi. po świętach przyjdą babyetta. łącznie 9 sztuk. używki, w stanie idealnym, więc już zaoszczędziłam 250zł :cool: resztę będę dobierać sukcesywnie :bigsmile:


    _MIA_: Tutaj jest post pewnego taty : pampersy

    dostałam te z cyrylicą... :confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeDec 23rd 2016
     permalink
    My na start mieliśmy pampersy a kolejne opakowania to były pieluchy chyba wszystkich możliwych firm ;) Bella były fajne bo super chłonne ale niestety dość grube, nie wiem czy to dobre na bioderka. Ale też widziałam, że w szpitalach często je mają. Tesco fajne, ale te ultra dry. Jest jakiś drugi rodzaj, dla nas były do niczego. Dady kupiłam bo są bardzo polecane, ale w ogóle się nie sprawdziły. Lidlowe są super. Mięciutkie, chłonne, i cena ekstra. Ale chłonności pampersów nie pobiją moim zdaniem. Więc może spróbujcie, elfika, pieluszki z Lidla?
    A, no i teraz te zielone pampersy zmieniły się trochę i niestety na gorsze.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 23rd 2016
     permalink
    My w dzień jedziemy na Dada, a na noc zakładam Pampersy, bo lepiej chłoną i nie muszę w nocy zmieniać, a tym samym rozbudzać. Testowałam też Lidlowe Toujours, ale sztywne jak dla mnie.
    Co do samych Pampersów, to nr 1 i 2 mieliśmy i białe i niebieskie - nie uczulały. A kupowane były w promocjach - w sklepach i na Allegro. Teraz nr 3 kupuję pomarańczowe (Sleep and Play) i też zawsze w promocji szukam.
    A promocji szukam na stronie Mleko i pieluszki
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 23rd 2016
     permalink
    _Isia_: Więc może spróbujcie, elfika, pieluszki z Lidla?

    na razie mam dwie paczki dady 1. zobaczymy, który sklep będzie bliżej CZD :wink:

    _Isia_: A, no i teraz te zielone pampersy zmieniły się trochę i niestety na gorsze.

    no i ja właśnie te mam... i za chiny ludowe ich nie użyję.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.