Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Nawet nie mówcie, ja też dziś do niczego. Drzemkę zaliczyłam już o 10tej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Oj dziewczyny, to Wam też współczuję :(
    Też myślę, że to na pogodę bo mnie praktycznie w innych sytuacjach głowa nie boli... Strzeliłam sobie kawę bo już nie mogłam (ohydna bez cukru ale co zrobić), i jest ciut lepiej, może i Wam pomoże...
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Kurde Elfika to rzeczywiscie lekarze dali ciala. Ja mieszkam w Warszawie i tez ze swieca szukac dobrego endokrynologa, wiekszosc sprawdza mi TSH, ft3, ft4 ( nie mam przeciwciał żadnych, USG tez ok) i przepisuje w zaleznosci od wyników euthyrox. Trafilam tylko na jednego ktory ogarniał bardziej od reszty, ale juz nie pracuje w medicoverze a ze z tarczyca moja ok to nie usmiecha mi sie placic 200 zl za wizyty u niego.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    gingerka_: Ja mieszkam w Warszawie i tez ze swieca szukac dobrego endokrynologa,


    Podpisuję się obiema rękami. Niby stolica, a porządnego endo czy też endogina brak.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    b_ewa: Podpisuję się obiema rękami. Niby stolica, a porządnego endo czy też endogina brak.

    dlatego ja będę uderzać do fundacji Motyl po porodzie, ewentualnie do Białegostoku, do endo, który prowadził moją kumpelę, jak ten nie ogarnie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeSep 21st 2016 zmieniony
     permalink
    KArolyn spokojnych 9 miesięcy :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Dziewczyny a co ze stwierdzeniem, że w ciąży nie bada się ft3? Bo spotkałam się z takim, o co chodzi??
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    zabkaa25: Dziewczyny a co ze stwierdzeniem, że w ciąży nie bada się ft3? Bo spotkałam się z takim, o co chodzi??

    nie tyle w ciąży co ogólnie odchodzi się od badania fT3 bo ponoć nic nie wnosi. niby logiczne. dopóki sprawa nie rozbija się o konwersję z fT4 na fT3...
    -- [/url]
  1.  permalink
    gingerka_: o kurde, ja max mialam 9


    Ja swoja przygodę z niedoczynnością zaczęłam mając TSH równe 30. Także ten... poszłam z bolącym kręgosłupem wróciłam z inna diagnozą ;)
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    30?! szok. :shocked:
    To chyba trafilas na dobrego lekarza, ktory z bólu plecow postawil trafna diagnoze dotyczaca tarczycy :wink:
    -- [/url]
  2.  permalink
    Gingerka, chyba tak. Pani doktor ocenila mnie po wygladzie :swingin: stwierdzila, ze wygladam na osobe z niedoczynnoscia i wygonila mnie na badania. Niestety ta pani doktor juz w mojej przychodni nie pracuje :/
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Tacy lekarze na wage zlota.
    Mam pytanie z innej beczki: Wiecie może jak to jest z GBsem? W pierwszej ciazy mialam ujemy, w drugiej juz dodatni i dostalam antybiotyk. Czy teraz jest szansa ze znowu bedzie ujemny wynik czy raczej marne szanse?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    tak wracając do kijowego samopoczucia, to nic. dosłownie NIC nie przebije Biankowego zachowania dzisiaj... 3 razy tak mi ciśnienie podniosła, i do szewskiej pasji doprowadziła, że kawy już więcej nie potrzebuję :angry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    elfika: mi ciśnienie podniosła,

    Pożycz ją na trochę. :wink: Bo moje ciśnienie slabiutkie, glowa peka, a kawy mam zakaz picia ( poza tym nie lubię ).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    gingerka_: Pożycz ją na trochę.

    a potem będę Cię mieć na sumieniu. noł łej :tongue:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    No cóż... to zostaje mi apap na bol glowy :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkarolamk
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Czesc dziewczyny :-)
    Jakis czas juz podczytuje forum I pora sie przywitac ;-) mialam juz podanych kilka terminow,a termin podany w szpitalu w ktorym bede rodzic to 26 styczen I bedzie chlopczyk, drugi synus :-)
    Gratuluje wszystkim przyszlym mamusia I zdrowka zycze :-)

    Gingerka u mnie w pierwszej ciazy byl GBS dodatni z moczu I tez sie zastanawiam jak to bedzie teraz.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    1. KaiinA - 19.09.2016
    2. desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    3. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    4. anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    5. acia20 - 14.11.2016 (dziewczynka)

    6. szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    7. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    8. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    9. elfika - 15.01.2017 ( dziewczynka )
    10. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    11. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk )
    12. Elyanna - 03.02.2017
    13. kuleczka_69 - 07.02.2017 ( chłopczyk)
    14. Ally1381 - 10.02.2017
    15. Anecia84 - 04.03.2017r (niespodzianka)
    16. Elpida - 09.03.2017
    17. helva - 13.03.2017
    18. gingerka_ - 16.03.2017 ( dziewczynka )
    19. zygzakowa - 18.03.2017
    20. ikaan - 21.04.2017
    21. Karolyn - 26.04.2017
    22. asieksz - 30.04.2017
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    elfika: 3 razy tak mi ciśnienie podniosła, i do szewskiej pasji doprowadziła, że kawy już więcej nie potrzebuję :angry:

    Elfiko, córka chyba charakter ma po mamie, co? :) Przynajmniej sobie w życiu poradzi ;)

    Treść doklejona: 22.09.16 07:08
    Gingerko, a czemu kawy nie możesz?
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    kuleczka_69: poszłam z bolącym kręgosłupem wróciłam z inna diagnozą ;)

    ja podobnie, poszłam z bólami głowy a wyszła tarczyca

    Gingerka nie mam pojęcia.
    Ja w obu miałam ujemny.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    katka_81: Gingerko, a czemu kawy nie możesz?

    Ze wzgledu na podejrzenie agenezji przewodu zylnego u malej.
    W prawdzie juz specjalista wstepnie wykluczyl diagnoze i ten zakaz kawy jest troche na wyrost, ale ze nie przepadam za kawą to nawet nie próbuje. :wink:

    karolamk ja mialam robiony posiew z pochwy i odbytu w obu ciazach, nie mialam z moczu i tak sie zastanawiam czy antybiotyk podany przy drugim porodzie miał szanse zwalczyc tego paciorkowca :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Gingerka miał szansę.
    Ja z synem miałam taką sytuację, że ok 30tc jakaś infekcja się przyplątała i po wymazie wyszedł między innymi gbs. Dostałam antybiotyk i gdy potem miałam sprawdzane przed porodem to już gbsa nie było.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    ooo zygzakowa czyli jest nadzieja :wink:
    Nastawiam sie na porod sn i chcialabym jak najdluzej byc w domu a nie zamartwiac sie tym zeby jechac do szpitala bo trzeba antybiotyk podac :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Ja kawę uwielbiam ale teraz mnie jakoś odrzuciło od niej. Może to i dobrze, bo jednak wypłukuje magnez, a ja skurczowa. Ostatnio przez miesiąc mi powieka drżała cały czas:confused: dopiero po suplementacji przestało.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    katka_81: Elfiko, córka chyba charakter ma po mamie, co? :)


    no niestety nie... widzę w niej moją teściową i mojego brata.. brrrr....i biorąc to pod uwagę czasem powątpiewam, że

    katka_81: Przynajmniej sobie w życiu poradzi ;)


    ale jeszcze nie składam broni :wink:
    .
    Gingerka, mało kto wie, że dodatnim gbs-em można zająć się wcześniej...

    .

    u mnie dziś dzień pt. znowu oprycha... u Młodej z resztą też, a jeszcze nam stara nie zeszła :confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    osłabienie wychodzi...
    uważaj z opryszczką. Znajoma przez opryszczkę miała problemy z ciążą i dzieckiem. Nie chcę pisać nawet jakie są konsekwencje tego do dzisiejszego dnia, no ale było to 20 lat temu
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    opryszczka jest niebezpieczna tylko na narządach rodnych. ja mam klasycznie na ustach :wink:
    -- [/url]
  3.  permalink
    My po wizycie. Mała przypakowała troszkę z czego się bardzo cieszę. Waży pomiędzy 2200 a 2400 i gin mówi, że jak dalej tak będzie rosła to jak na moje gabaryty to osiągnie bardzo ładną wagę :) Za 2 tygodnie idę na wizytę i jeżeli wszystko będzie trzymać na dole to pochodze w dwupaku jeszcze tydzień i ok 12. będą mnie ciachać. Jak szyjka będzie puszczać to nawet na drugi dzień mnie wezmą. Coraz częściej pobolewa mnie brzuch jak na @...tzn. nie można tego nazwać bólem tylko tak mieli. A po wczorajszym badaniu parę razy boleśnie spiął mi się brzuch. Nie wiem czy to wynik badania czy po prostu taki zbieg okoliczności.
    Z tego co wiem to Kinga (KaiinA) urodziła swoją Jagódkę 18.09.
    --
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    elfika: opryszczka jest niebezpieczna tylko na narządach rodnych. ja mam klasycznie na ustach
    no właśnie ona miała taką na ustach... Ale tak jak piszę, to było 20 lat temu i pewnie w aptece źle dobrali maść bo to po tym (podobno ) się zaczęło...
    -- [*] 19.03.2016
  4.  permalink
    A mnie przed pierwszym porodem zarazili w szpitalu gronkowcem zlocistym. Przy porodzie nie dostalam zadnego antybiotyku nic. Gronkowiec w szyjce, po zrobieniu wymazu...
    Ja kawe pije, slabiutka, rozpuszczalna i z mlekiem. Na poczatku ciazy nie moglam, bo mnie odrzucalo. Teraz juz jest ok i jedna dziennie sobie funduje.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    elfika: opryszczka jest niebezpieczna tylko na narządach rodnych. ja mam klasycznie na ustach :wink:

    opryszczka na ustach jest niebezpieczna wówczas, kiedy pojawi się pierwszy raz w życiu akurat w ciąży. Jeśli ktoś jest już "szczęśliwym" posiadaczem wirusa od dawna, nic dziecku nie grozi.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    no ja jestem takim szczęśliwcem... do tej pory dopadała mnie co kilka lat, ale od czasu jak mi siadł układ kostny i mięśniowy, i nie mogłam chodzić [prawdopodobnie przez opryszczkę właśnie] trafia mnie zdecydowanie częściej...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ja miałam opryszczkę pierwszy raz w wieku 17 lat po całowaniu się z moim wtedy chłopakiem teraz mężem:P do dziś mówię mu, że to przez niego bo mam przynajmniej 1,2 razy w roku tylko raczej taką łagodną postać na wardze, choć czasem przenosi się np. do jamy ustnej ten wirus:confused: W tej ciąży już miałam też niestety coś między 6/7 tyg ale smarowałam maścią cynkową i szybko zeszło.
    Mój brat miał kiedys na całym policzku :/

    katka ważna informacja, dobrze wiedzieć :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    elfika: Gingerka, mało kto wie, że dodatnim gbs-em można zająć się wcześniej...

    Serio? Ja tez nie wiedzialam bo niby skad...
    ale teoretycznie jakbym teraz go wyleczyla to i tak jest "szansa" ze do porodu znowu sie jakos zaraze.
    Mam nadzieje ze antybiotyk podany przed porodem go wybił.
    Co do opryszczki wargowej mialam ja w kazdej ciazy. Konsekwencji nie ma. Tak jak Katka mowi jak nie jest to pierwszy raz to spoko.
    Moja siostra ma takie opryszczki ze nie dosc ze CALA warga gorna to i w nosie i na nosie.. W ciazy tez jej nie ominęło. Obie córki ma zdrowe :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    gingerka_: Serio?

    serio... potem podeślę Ci linka, którego dostałam od położnej na grupie PD i mogę spojrzeć jak sprawę rozwiązywały dziewczyny przed PD:wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Acia i jak tam po wizycie? Jak badania?
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Dziewczyny ja po wizycie. Można dopisac mnie do listy z terminem 3 maj 2017 :) serduszko bije wiec najważniejsze ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Asiunia892: 3 maj

    Piękna data:) i tez mojego taty urodziny.
    Gratulacje;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Karolyn: Piękna data:)

    Zgadzam sie. Zawsze mi sie marzylo wiosenno/letnie dziecko.
    a tu jeden z pazdziernika, drugi ze stycznia a teraz termin na marzec, a znajac zycie urodze jeszcze w lutym :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Witam nowe koleżanki :)
    Kobiety od tygodnia mam problem, który miałam również przed ciążą. Podejrzewam, ze czegoś mi brakuje w organizmie, bo mam latanie w oku, nie mogę sobie poradzić, magnez łykałam regularnie i witaminki również, od kilku dni nie biore ani magnezu ani witamin, bo może mam czegoś za dużo? ale nei ma poprawy, tak samo jest jak brałam witaminy jak i tera. oszalec idzie, a problem nie mija :((( Ma ktoś jakis pomysł?
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    gingerka_: Zgadzam sie. Zawsze mi sie marzylo wiosenno/letnie dziecko.
    a tu jeden z pazdziernika, drugi ze stycznia a teraz termin na marzec, a znajac zycie urodze jeszcze w lutym :wink:


    Moim zdaniem marzec też bardzo fajny, szybko cieplutko się zrobi, a dziecko już na lato "ogarnięte" ;-)

    Podczytuję dziewczyny wątek regularnie, choć rzadko zdarza mi się coś skrobnąć, a że lista faktycznie krótka, to skromnie poproszę o wciśnięcie mnie na nią z drugą córą w brzuchu i terminem na 7 stycznia 2017. Jednak fajnie później się zobaczyć na górze listy i poprzeżywać z Wami ostatnie momenty przed porodem :)
    Tak więc witam się... ;-)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    agat233 badania w górnej granicy normy.
    Mam zastosować tą dietę lekostrawną i powtórzyć badania za niecały miesiąc.

    A po południu było usg mała waży 1736 g +/- 253 g. Serduszko małej na badaniu biło 125-130/ min.

    Treść doklejona: 22.09.16 19:41

    1. KaiinA - 19.09.2016
    2. desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    3. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    4. anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    5. acia20 - 14.11.2016 (dziewczynka)

    6. szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    7. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    8. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    9. hopefully - 07.01.2017
    10. elfika - 15.01.2017 ( dziewczynka )
    11. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    12. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk )
    13. Elyanna - 03.02.2017
    14. kuleczka_69 - 07.02.2017 ( chłopczyk)
    15. Ally1381 - 10.02.2017
    16. Anecia84 - 04.03.2017r (niespodzianka)
    17. Elpida - 09.03.2017
    18. helva - 13.03.2017
    19. gingerka_ - 16.03.2017 ( dziewczynka )
    20. zygzakowa - 18.03.2017
    21. ikaan - 21.04.2017
    22. Karolyn - 26.04.2017
    23. asieksz - 30.04.2017
    24. Asiunia892 - 03.05.2017

    Może z listy będę z 1 miejsca dopiero usuwać jak dana mama już napisze, że jest po.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    KaiinA już urodziła :)
    Usuwaj od razu bo blokuje się inne dziewczyny, które powinny być na 1 miejscu. :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    To fajnie ze nie przekroczyly norm:). Poczytaj sobie o diecie watrobowej.
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeSep 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Może po prostu na górze lub dole listy dodaj 0. lub "Gratulujemy!" i mamy które na pewno urodziły, a same jeszcze nie zgłosiły. Bo wiem, że czasem nawet proszą mamy przyjaciółkę czy osoby pod kartą, by przekazały dalej bo mają dużo na głowie przez te pierwsze dni, lub nawet w szpitalu leżą i nie mają jak się "wypisać".

    Mogłybyśmy nawet mieć ze trzy ostatnie mamy na takiej "Gratulujemy" liście, pod listą oczekujących, bo łatwiej byłoby czasem złapać zmiany jak się porody prawie na siebie nakładają. :D
  5.  permalink
    Cholera wyszedł mi GBS dodatni. Jak przeczytałam jakie to może mieć konsekwencje to mi sie słabo zrobiło. Wiecie może jak to się ma do porodu cc ? Bo wiem że przy naturalnym dziecko przy przechodzeniu przez kanał rodny może się zarazić. W ogóle sie naczytałam ze może dojść do zakażenia wewnątrzmacicznego...no masakra...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    pani_dratewkowa: Jak przeczytałam jakie to może mieć konsekwencje to mi sie słabo zrobiło.

    masz na myśli siebie czy dziecko?
    bo np na to, że dziecko dostanie sepsy jest cały promil szansy. co do kolonizacji Ciebie to wiele kobiet jest nosicielami a nie choruje.
    jeszcze 10 lat temu nikt tego nie badał i jakoś nic się nie działo.

    pani_dratewkowa: Wiecie może jak to się ma do porodu cc ?

    nijak.

    pani_dratewkowa: W ogóle sie naczytałam ze może dojść do zakażenia wewnątrzmacicznego...

    to jeszcze sprawdź statystyki ile faktycznie jest tych zakażeń z powodu dodatniego gbsa.

    Treść doklejona: 23.09.16 17:44
    Gingerka, wspomniany wczoraj link
    -- [/url]
  6.  permalink
    Elfika nie wiem jakie sa statystyki bo przeglądnęłam pare pierwszych stron jakie mi wyświetliło google i stwierdziłam ze zwrócę sue do kogoś kto mi to bardziej zdroworozsądkowo przedstawi i przede wszystkim usłyszę głosy doświadczonych mam. Stad pytanie tutaj.To moja pierwsza ciąża...wiele rzeczy jest to są dla mnie spawy nowe i nie zawsze zrozumiałe
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    rozumiem, ale spokojnie, jak mówi powiedzenie nie taki diabeł straszny jak go malują :wink:
    ja mam info od położnych z grupy o porodach domowych. niezwykle rzadko dochodzi do zarażenia dziecka w takcie porodu sn. a przy cc to już nie ma opcji.
    mogą Ci ewentualnie podać antybiotyk osłonowo przed.

    teraz możesz zadbać jeszcze bardziej o higienę np ręczniki frotte zmień na papierowe, kup sobie probiotyki w globulkach np lactovaginal.
    będzie dobrze.:cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 25th 2016
     permalink
    ehh miała któraś z Was kolke jelitową w ciąży? ja miewałam czasem ataki i przed ciążą. Z D. zaczęły się nasilać ale wydaję mi się, że to było trochę później.
    Dziś i wczoraj miałam dwa 10 sekundowe skurcze jelit:/ pewnie za długo leżałam, bo gdy w tyg wcześniej wstaje jest ok.
    Gdybym nie miała tego z D. to pewnie byłabym przerażona...ale wiem, że to na pewno to. Oby tylko na dziecko nie miały wpływu takie kolki
    :confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.