Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Mi drętwieją nogi w nocy, głównie lewa. Ale jak się obudzę wystarczająco wcześnie i przypomnę by podciągnać palce do kolana (czy też wypchnąć piętę) to przechodzi. Może na dłonie też jest jakiś myk, jeżeli nie jest za "późno"?
  1.  permalink
    Muszę się dzisiaj podpytać lekarza. Powiem o tej krwi z nosa, bo ostatnio często mi leci. Poswiece się i pójdę na to przypalanie, pomimo, że się boję. Mnie jak skurcze w lydkach łapią to nogi mi sztywnieja i nie mogę poruszyć palcami, żeby palce wyciągnąć, aby skurcz przeszedł.
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Cudownie Anetka Gratulacje ogromne !!!:)
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Anetaka gratulacje :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 2nd 2016 zmieniony
     permalink

    1. szogunka - 10.11.2016 ( chłopczyk )
    2. acia20 - 14.11.2016 (dziewczynka)
    3. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    4. Biedrona11 - 21.11.2016 (dziewczynka)
    5. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)

    6. P_Madzia - 17.12. 2016 (chłopczyk)
    7. hopefully - 07.01.2017
    8. elfika - 15.01.2017 ( dziewczynka )
    9. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    10. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk )
    11. tylkonadzis - 27.01.2017 ( chłopczyk )
    12. Elyanna - 03.02.2017
    13. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    14. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk) kasia200kh (dziewczynka)
    15. Anecia84 - 04.03.2017r (chłopczyk)
    16. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    17. helva - 13.03.2017 ( dziewczynka )
    18. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    19. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    20. Pandora1 - 20.04.2017
    21. ikaan - 21.04.2017
    22. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    23. asieksz - 30.04.2017
    24. Asiunia892 - 03.05.2017
    25. Lina88 - 14.05.2017
    26. Stokotka - 06.06.2017

    Treść doklejona: 02.11.16 17:53
    Dziś byłam na wizycie u prowadzącego gina.
    Szyjka nadal ma 1,5 cm, ale kanał szyjki przepuszcza już dwa palce a nie jeden jak w poniedziałek.
    Teraz z niecierpliwością czekam na piątek bo wtedy ktg.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Anetaka gratulacje:)



    Ja po wizycie, jak na razie szyjka trzyma , twarda, długa:) wczoraj np. niestety macica się postawiła, więc kontynuuje luteinę i magnez zwiększam do 3 tabletek.
    Płeć potwierdzona, będziemy mieć drugiego synka, najprawdopodobniej Emil :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    U nas w domu szpital. Jestem tydzień na L-4 bo mam katar, kaszel, ból gardła i ucho mnie też boli. Dzieciaki siedzą ze mną Ludwik ma jakiegoś wirusa – całe gardło zawalone i jakas wysypka do tego gorączka, Ania bakteryjny katar i kaszel ale bez gorączki na szczęście. Mąż zdarzył się już podleczyc. A do 11 listopada miałam tylko pracować. Teraz to zobacze jak wyjdzie. Ale pewnie przekaże sprawy koleżance i tyle mnie w pracy zobaczą bo non stop od miesiąca jestem podziebiona. Niestety niektórzy zamiast leczyć sie w domu chodzą do pracy i zarazaja innych.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    acia20 U mnie możesz dopisać dziewczynkę. =)
  2.  permalink
    My po wizycie, wszystko gra i buczy :P szyjka zamknieta, dluga. Tetno maluszko w porzadku. Ulozony glowka w dol. Dostalam skierowanie do laryngologa, badania powiekszone o jakies pierwiastki zwiazane z tymi skurczami nog. Dal mi tez recepte na immunoglobuline... 400 zl zastrzyk. Musze go zrobic miedzy 28 a 32 tyg ciazy. Wyniki glukozy dobre, zmiescilam sie w normie, ale musze to cholerstwo zrobic po raz kolejny w 32 tygodniu :/ od poczatku ciazy 7 kg na plusie :shocked:
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Anetaka gratuluję!
    Ja tym samym znalazłam się na zaszczytnym trzecim miejscu :) Mam nadzieję, że trochę przenoszę, bo nie jestem gotowa na poród. Nie wiem jednak, czy dane mi będzie, bo od wczoraj mnie czyści. Na początku myślałam, że to wirus, ale teraz już sama nie wiem.
  3.  permalink
    Matko i córko śnieg w Wałbrzychu pada :/
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    no zapowiadali na dziś... ciekawe jak będzie w wawie bo za pół godziny jedziemy a jak nigdy letnie na stanie :/ jak to dobrze, że Małżon zawodowiec...
    -- [/url]
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    My tydzień temu przełożyliśmy koła, myślałam, że to bez sensu, a tu jednak.
    Właśnie odebrałam wynik GBS - ujemny, a w pierwszej ciąży był dodatni. Bylam przekonana, że tym razem też taki będzie. Swoją drogą, nie wiem, jaki sens ma podanie antybiotyku przy porodzie, jeżeli urodziłam 40 min. później.
  4.  permalink
    elfika: jak nigdy letnie na stanie :/


    My tez letnie na stanie, zimowek brak, bo zmienilismy auto i nie kupilismy jeszcze.

    Dzieki tej pogodzie zas wstalam z bolacym baniakiem :/
    --
  5.  permalink
    Ja dziś miałam spotkanie z położną i tu, w Danii one ręcznie szacują wagę dziecka. Czy w Polsce też tak się robi? Wiecie, maca, trochę ściska i szacuje wagę. Ciekawa jestem czy ta waga rzeczywiście może się potwierdzić. Jutro mam usg więc zobaczymy.
    Tu mierzą też długość macicy, wyszło mi 31 cm..

    Ps. u nas też pogoda nieciekawa :/
    --
  6.  permalink
    Ja z poloznej nie korzytalam, tak to lekarz na usg szacowal wage dziecka. Natomiast moj gin mierzy mi normalnym centymetrem na kazdej wizycie brzuch. W sensie sprawdza jak macica rosnie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    my już kwitniemy w IMiDzie. w pracowni MRI obsuwa więc zaczynamy od echa serca. nawet nie chce mi się komentować mentalności....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Biedronka Ja też z Danii. =)
    Mnie w poprzedniej ciąży to zastanawiało. Ale jak przy porodzie wymacała 3750 i się urodziła córa 3750 to teraz jestem od początku nastawiona, że wiedzą co mówią. =)
    I z USG i z macania szacowana jest waga z wielkości malucha, więc wg. mnie jak mają wytrenowane ręce i zrozumienie co czują to jest to czasem może i lepsze szacowanie niż na USG, gdzie dziewczyny dobrze wiedza, że dwa różne badania (rózny sprzęt/inaczej ułożone dziecko) = różne pomiary i różne wyniki.

    Jak coś jest niepokojącego tutaj, to robią też USG. Mnie akurat ominęło, ale mam dwie znajome które miały dodatkowe badania.
  7.  permalink
    helva ja właśnie mam częste ktg i usg ze względu na mały przyrost wagi dziecka. I mam nadzieję,że ta położna ma choć trochę racji choć niemożliwe jest, aby w dwa tygodnie małą przybrała na wadze 700 lub nawet 900 gr.. ale liczę przynajmniej na 500 :)
    Wcześniej przez 3 tyg przybrała 400 gr.
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Dziewczyny! czy wy też macie taki straszliwy problem z oddychaniem ? To moja trzecia ciążą i w żadnej aż tak nie było. NIe mogę złapać w ogóle oddechu. Czuję jakbym się miała zaraz udusić niezależnie od pozycji: bok lewy, prawy, siedzenie... Ostatnio do 4 nie spałam bo brakowało mi tchu...
  8.  permalink
    Ja tak mam niestety. Jak w domu jest cieplo musze otwierac okno i wywietrzyc bo nie usne, nie daje rady, dusi mnie.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    elfika czekam na wiadomości
    -
    Biedronko u nas wagę szacują z usg wielkość główki kość udowa i komputer sam liczy
    --
  9.  permalink
    KasiaMW tu też ale te szacunki położnej to taki dodatek a mi po prostu dały nadzieję :bigsmile:
    Jutro usg więc zobaczymy czy miała rację!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    no ciekawa jestem :)
    choć pewnie lata praktyki dają swoje
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    zwracam honor paniom z kardiologii. przy bliższym poznaniu okazały się ludźmi ;)
    my już po echo. serduszko idealne :)
    teraz czekamy na rezonans...
    -- [/url]
  10.  permalink
    Elfiko kciuki trzymam caly czas :*
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    elfika, trzymajcie się tam :)

    Co za masakra... mam straszne problemy jelitowo-zoladkowe przez ostatnich kilka dni... nie wiem co jest powodem. Zgaga niewielka ale niemal po wszystkim co zjem, przedwczoraj wymioty (cala rodzina jadla to samo i tylko mnie dopadlo), a dzisiaj biegunka... jestem taka glodna, a cokolwiek zjem (banan, gotowany ryż) to 15min i toaleta.
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Acia jak Ci się chce to możesz mi datę zmienić na 10.11 ;-) bo wtedy planowo mój Cesarz przyjdzie na świat :-)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink

    1. szogunka - 10.11.2016 ( chłopczyk )
    2. acia20 - 14.11.2016 (dziewczynka)
    3. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    4. Biedrona11 - 21.11.2016 (dziewczynka)
    5. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)

    6. P_Madzia - 17.12. 2016 (chłopczyk)
    7. hopefully - 07.01.2017
    8. elfika - 15.01.2017 ( dziewczynka )
    9. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    10. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk )
    11. tylkonadzis - 27.01.2017 ( chłopczyk )
    12. Elyanna - 03.02.2017
    13. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    14. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk) kasia200kh (dziewczynka)
    15. Anecia84 - 04.03.2017r (chłopczyk)
    16. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    17. helva - 13.03.2017 ( dziewczynka )
    18. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    19. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    20. Pandora1 - 20.04.2017
    21. ikaan - 21.04.2017
    22. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    23. asieksz - 30.04.2017
    24. Asiunia892 - 03.05.2017
    25. Lina88 - 14.05.2017
    26. Stokotka - 06.06.2017
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    już po MRI.... ja pierdzielę... godzinę trwało badanie, kręgosłup do wymiany, ledwo zeszłam... i to w asyście dwóch osób bo sama nie dałam rady... badanie skończyło się godzinę temu a mnie jeszcze telepie i w głowie się kręci...
    wynik jutro po 14 także odbierzemy w poniedziałek. tzn Małżu odbierze bo ja będę w kolejce do Roszkowskiego, a dziewczyny nie chciały mi nic powiedzieć...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Mi w ciazy z Frankiem badala wielkosc dziecka przez brzuch jedna pani profesor, wymacala 3400 a a urodził sie z 3410 g :-)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  11.  permalink
    Zabka to też nieźle co?! Jak one to robią! :wink: Pewnie doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie!
    Ja już jutro będę mogła porównać talent mojej położnej!
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    No baa, szok mega :) Ale to jest rzeczywiście świetna pani profesor, tak ogólnie, prawie 70 letnia więc bardzo doświadczona, ogólnie świetny specjalista :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  12.  permalink
    Ja po wizycie, cukrzycy nie mam :swingin:, ale zastanawiał się dlaczego miałam po 2 h, wiecej niż po 1. Szyjka trzyma. Ma około 3,35, wcześniej miała 3,45. Za około 3 tyg mam zrobić usg :)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Ja mam pytanie przy jakim ciśnieniu wdraża się leki?? Bo ja mam ostatnio w okolicach 140/80 i zastanawiam się czy jest do obserwacji czy już do leczenia. A jeżeli do leczenia czy dobranie leków wymaga pobytu w szpitalu czy sam ginekolog mi przepisze. Kurcze w poprzednich ciążach nie miałam takiego podwyższonego ciśnienia.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Jestem po ktg. Wszystko ok.
    Teraz mam się zgłosić 10.11 na ktg I usg.
    A że dziś rano miałam cukier 63 a po posiłkach od wczoraj mam około 100. To jak do niedzieli się nie pod wyższy poziom cukru to mam jechać na IP.
    A jak naczo spadnie poniżej 60 to tez jechać na IP.
    Na razie mam się postarać jeść większe posiłki.

    Treść doklejona: 04.11.16 12:23
    Jak spytałam dziś czy doczekam do 14.11 bo wtedy termin cc. To lekarz tylko powiedziała to najwyżej zrobimy wcześniej.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    acia20: lekarz tylko powiedziała to najwyżej zrobimy wcześniej.

    no bo taka prawda...

    Anecia84: Ja mam pytanie przy jakim ciśnieniu wdraża się leki?? Bo ja mam ostatnio w okolicach 140/80 i zastanawiam się czy jest do obserwacji czy już do leczenia.

    musisz zapytać gina.
    mój mnie położył na oddział jak miałam jazdy z ciśnieniem 150/90. ale ja jestem niskociśnieniowec to może dlatego. u mnie takie ciśnienie było indukowane stresem, w szpitalu się uspokoiło na tyle, że mi nawet nie robili dobowej zbiórki moczu w kierunku zatrucia. do końca ciąży tylko mierzenie kontrolne 3 razy dziennie ale też dlatego, że miałam tachykardię ciężarnych... na którą również nie dostałam leków :tongue:
    -- [/url]
  13.  permalink
    A ja dziś po decydującym usg i mała przybrała prawie 700 gr w dwa tygodnie (o ile wierzyć sprzętowi bo to mega dużo)!! Waży teraz prawie 2500! I z tragicznego -22% przeskoczyła na -10% więc spokojnie czekamy te dwa tygodnie na planowane CC :D :D :D
    Ciekawe czy miała na to jakikolwiek wpływ zmiana diety na wysokobiałkową.. Ponoć nie ma to znaczenia ale kto wie!
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    acia20: A jak naczo spadnie poniżej 60 to tez jechać na IP.

    dziewczyny a czym taki niski cukier w ciąży grozi?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Mi dziś lekarza powiedział ze nie lubimy takich niskich cukrów. Ze może dojść do złej pracy łożyska i mała będzie słabo odżywiania. Czy jakoś tak.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Rozumiem. Dobrze, ze jestes pod dobrą opieka Acia.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Biedronka bardzo się cieszę! U mnie było tak samo i też nie widomo co pomogło. Grunt żeby waga rosła!
    Dalej trzymam kciuki!

    Ja po połówkowym usg. Wszystko ok, synuś rośnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    za niski cukier powoduje też niedotlenienie płodu, co uszkadza szare komórki mózgu (tak mi tłumaczyli lekarze i położna, gdyż ja hiperglikemie w ciąży posiadałam ;(). łozysko "stare" miałam juz w 26 tc.
    --
  14.  permalink
    Witam sie w ten zimny dzionek. Zas zostalam slomiana wdowa, maz na weekend do szkoly wyjechal do Wrocka. Siedze z Matim i z lokatorem brzusznym w domku, pozniej sie wezme za ogarniecie chatki i jade do rodzicow na noc.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 5th 2016
     permalink
    Boisz się sama zostać w domu? :)
    Ja też po wizycie i już chłopak główka w dół. Ale jeszcze może sobie fikac. Mnie jak badają gin nigdy nikt nie mówił nic o szyjce. Myślę,ze jak byłoby coś nie tak to wtedy. Raz w pierwszej ciąży zapytałam jak szyjka, bo każda tu pisała o długości, twardości etc, to tylko mi odpowiedziała że dobrze. Więc teraz już się ich nie pytam :)
    --
  15.  permalink
    Pudroderm - Czy któraś może stosowała ? chodzi mi o to czy przed nałożeniem kolejnej warstwy , mam zmywać ta co jest już na ciele ? W ulotce piszą aby nakładać niezbyt cienką warstwę , nie wcierać 2-3 razy na dobę , ale nie piszą co z wcześniejsza warstwą zrobić zmyć , czy nakładać kolejna .
  16.  permalink
    Ally1381: Boisz się sama zostać w domu? :)


    Nie, po prostu nie chce mi sie palic w piecu, i co jakis czas schodzic z mlodym do piwnicy.
    --
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeNov 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Ally1381: Mnie jak badają gin nigdy nikt nie mówił nic o szyjce. Myślę,ze jak byłoby coś nie tak to wtedy. Raz w pierwszej ciąży zapytałam jak szyjka, bo każda tu pisała o długości, twardości etc, to tylko mi odpowiedziała że dobrze. Więc teraz już się ich nie pytam :)


    Mnie w pierwszej ciąży, to wgl szyjki nie badała, to nigdy nie wiedziałam co z nia jest... teraz to bada, ale nie mówi, teraz co zapytałam i powiedział, że dobrze i że jakby było źle to już bym dostała do szpitala, a co do długości, to podglądnęłam na wydruku z usg :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 5th 2016
     permalink
    OMG. ależ mnie dziś Mała boksuje.nie ważne czy chodzę, siedzę, stoję czy leżę. nic jej nie pasi, a kopniaki ma konkretne :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 6th 2016
     permalink
    Elfika daj znać jutro po wizycie u Roszkowskiego. Mam nadzieję, że nie bedziesz dalej niż druga w kolejce :wink:
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.