Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Tak, najlepiej z samego rana i o ile pamiętam do 10 żeby już być po wszystkich pobraniach krwi.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  1.  permalink
    Mi tez mowili, zebym wziela cytryne. Hormonow nie biore przed badaniem. Natomiast wody to bym z checia sie po tym ulepku napila.

    elfika: ja właśnie wstałam po drzemce. ale chyba nic mi z niej skoro głowa boli--


    Ja dzisiaj tez z bolaca glowa laze odkad wstalam :/ pogoda taka niefajna, mokro, ponuro, zimno.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Ja właśnie piłam z cytryną. I dziś bym już tego nie zrobiła. Nie wolno potem nic pić, ani jeść ani chodzić. Tylko usiąść i czekać. Można usta przepłukać wodą.
    A przygotowanie samego napoju to chyba najpierw zalanie gorącą wodą a potem zimną. Jak piłam to tak z 300 ml szklanka miała. i trzeba wypić w 5 minut. nie wolno sączyć tego przez godzinę. Kiedyś dziewczyny tu pisały, że można kupić glukozę o smaku cytrynowym.
  2.  permalink
    _Isia_: Kiedyś dziewczyny tu pisały, że można kupić glukozę o smaku cytrynowym.


    Podobno takowa jest. Zawsze mi dawali w aptece ta normalna. Mowicie w goracej wodzie? mi w zimnej rozpuszczali. Ma to jakies znaczenie?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    temperatura wody ma tylko wpływ na rozpuszczanie. W zimnej może się nie rozpuścić do końca i wtedy przyjmiesz niepełna dawkę, ewentualnie zostanie ci na dnie "błotko" do przełknięcia. Na ciepło jest z kolei nie do wypicia. Ja miałam takie lekko ciepłe i jakoś dałam radę. Ale oba razy z cytryną. Lekarz 5 lat temu mówił, że nie wpływa, w ostatniej ciąży w labie też mówiły że nie ma znaczenia.
    A, mnie nikt nie powiedział, że mi nie wolno chodzić. Za pierwszym razem doktor sam mnie na spacer wysłał...
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Ja też piłam w cytryną - prawie 5 lat temu. Nikt nie mówił, że nie wolno i tu na forum też nie było takich głosów, to jakaś nowość chyba.
    Mnie tam z cytryną nawet to smakowało, byłam taka głodna z rana, że nie pogardziłam ulepkiem. Nudzić też się nie nudziłam, kilka klas sprawdzianów i nawet nie zauważyłam, jak minęły te 2 godziny :devil:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    ostatnio był temat znieczulicy i niewidoczności ciężarówek....
    ale mojej dzisiejszej akcji to NIC nie przebije :devil:
    pani nie zauważyła mnie na przejściu dla pieszych! czujecie? weszłam na pasy, ona miała prawoskręt w taką drogę wewnętrzną przy rynku prowadzącą na parking [na całe k. szczęście] i mnie nie widziała!
    dopiero raczyła zauważyć jak jej kopnęłam w auto, bo nawet nie zauważyła jak walnęłam w szybę...
    poinformowała mnie, że mnie nie widziała a potem stwierdziła, że może mnie poprosić o odszkodowanie!
    ciśnienie tak mi podniosła, że tylko głowa mnie rozbolała....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 26th 2016 zmieniony
     permalink
    A cytryna w glukozie zawyża czy zaniża wynik?

    Elfika dobrze że nic ci się nie stało!

    Melduję się po wizycie. Maluszek ma ok 400g i jest chłopcem :bigsmile: Szyjka długa i trzyma i co najważniejsze łożysko się podniosło!
    Czyli wszystko ok :bigsmile:

    1. anetaka - 2.11.2016(dziewczynka)
    2. acia20 - 14.11.2016 (dziewczynka)
    3. szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    4. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    5. Biedrona11 - 21.11.2016 (dziewczynka)

    6. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    7. P_Madzia - 17.12. 2016 (chłopczyk)
    8. hopefully - 07.01.2017
    9. elfika - 15.01.2017 ( dziewczynka )
    10. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    11. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk )
    12. tylkonadzis - 27.01.2017 ( chłopczyk )
    13. Elyanna - 03.02.2017
    14. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    15. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk) kasia200kh (dziewczynka)
    16. Anecia84 - 04.03.2017r (chłopczyk)
    17. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    18. helva - 13.03.2017
    19. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    20. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    21. ikaan - 21.04.2017
    22. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    23. asieksz - 30.04.2017
    24. Asiunia892 - 03.05.2017
    25. Lina88 - 14.05.2017
    26. Stokotka - 06.06.2017
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    A mnie dopadło właśnie jakieś chyba przeziębienie. Katar, kaszel i trochę gardło. Odebrałam małą z przedszkola próbowałam jej czytać bajkę ale nie dałam rady bo mnie zatyka i kaszle.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    To ja Wam powiem, że z ta cytryna to chyba każdy inaczej mówi. ja teraz byłam u diabetologa i będę robić krzywa cukrzycową. Diabetolog wręcz mi rozkazała, abym przyszła z cytryną. bez cytryny mam nie przychodzić nawet...

    Dodam, że w ciąży nie jestem...
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Aina co do Toxo to raz na trymestr.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeOct 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Ainaa: A powiedzcie mi, dziewczyny bez przeciwciał przeciwko TOXO, jak często w ciązy macie badanie na TOXO?


    Ja teraz bede robic drugi raz, o ile dobrze pamietam w poprzedniej robilam w kazdym trymestrze.

    Jutro juz obowiazkowo ide na glukoze, 2.11 mam wizyte to i komplet badan zrobie. Nie wywine sie juz :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    W ciąży można używać "fiziologiczny roztwór donosowy DISNE MAR"
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeOct 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Acia ja uzywalam spray do nosa Prenalen. Wez sobie jeszcze sprawdz z latarka gardlo, czy nie ma tam zadnego nalotu. Bo u mnie zaczelo sie niewinnym katarem a skonczylo na anginie ropnej.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Ainaa: Mi gin tez powiedział, zebym obowiązkowo wcisneła cytryne i euthyrox też mozna brac przed wypiciem...

    to weź mień lekarza jak Ci takie farmazony pieprzy...
    badanie robi się na czczo, czyli bez niczego w żołądku.



    JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO OGTT
    -- [/url]
  3.  permalink
    Aina, najgorsze jest to, że ja już bez jedzenia nie mogę tyle wytrzymać :-P masakra po prostu.
    --
  4.  permalink
    Ainaa: Ale wiem, że damy rade :)


    Innej opcji nie ma ;) ja pije hektolitry wody od godziny 19. Bo nie wiem jak to u Was, ale ja dostalam zalecenie, ze ostatni posilek o 19 zjesc trzeba. Ewentualnie do 19, nie pamietam, mam kartke gdzies :P i tak od 19 na wodzie zyje :P
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Spoko ja też za każdym razem panikowalam że umrę z głodu ale jednak ta glukoza to Taka dawka cukru Że i po nir jadłam a pilam...
    --
  5.  permalink
    KasiaMW: ta glukoza to Taka dawka cukru Że i po nir jadłam a pilam...


    A ja poszlam wpierdzielic paczka po tym :P tak mi sie chcialo paczusia..... :P czuje glod, masakra :P
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Nieźle ;) ja drugi dzień nie jem nic słodkiego i nie slodze herbaty :bigsmile: bo na wspomnienie rzygać się chce. Może na dobre mi wyjdzie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Kuleczki, wystarczy 8-12h przerwy po ostatnim posiłku...
    -- [/url]
  6.  permalink
    elfika: Kuleczki, wystarczy 8-12h przerwy po ostatnim posiłku...


    Tak, czytalam linka, ktory podalas :) mam nadzieje, ze to moje wczesniejsze branie antybiotyku nie narobi jakis numerow w wynikach.
    --
  7.  permalink
    Ainaa, u mnie od 8 lab czynny wiec jeszcze w domku jestem. Ubieram sie pomalu i wyruszam.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 27th 2016
     permalink
    Dziewczyny, ciężarnym wystarczy 8 godzin postu przed badaniem.
    Ja po glukozie byłam bardzo senna. Jak siedziałam na drugim pobraniu to już mi w brzuchu burczało ;) A drugi wynik wyszedł na granicy. Pierwszy bardzo powyżej normy.
    Co do cytryny, jej obecność podwyższa cukier. Nie ma bata aby cytrus, a konkretnie sok (czy to z połowy czy z całej cytryny) był obojętny w ilości cukru czy też wymienników węglowodanowych jak woda. Pamiętam, jak dietetyk (już po zdiagnozowaniu cukrzycy) mówił, że ciężarna mama moze sobie do wody dodać kroplę cytryny, jeśli sama woda jej nie smakuje. No to jakim cudem pół cytryny ma pozostać obojętne na wynik jak mi jako cukrzykowi wolno było dodać tylko kroplę?
    Ale że lekarze gadają głupoty na temat cukrzycy to się wcale nie dziwię. Większość nawet nie zerknie na aktualne zalecenia PTD. A pielęgniarek to już w ogóle o to nie podejrzewam.
    Co do euthyroxu, na logikę powinien wpływać. Wszak nieprawidłowe działanie tarczycy wpływa na metabolizm. Musi więc i wpływać na wysokość cukru. To akurat tylko moje własne doświadczenie, ale kiedy np. nie wezmę rano euthyroxu bo np. idę na badanie (a nie jestem na czczo) to w moment robię się głodna. Kiedy wezmę tabletkę zwykle nie burczy mi w brzuchu godzinę po zjedzeniu śniadania.
  8.  permalink
    Wypiłam. Czuje niesmak w buzi. Mam towarzyszke niedoli. Przynajmniej z kimś pogadać można ;-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 27th 2016
     permalink
    Kuleczko, możesz buzie przepłukać wodą i wypluć.
  9.  permalink
    A ta cytryna ma az takie wielkie znaczenie?? Ja nie mialam cytryny i cukrzyca mi wyszla... Wiec jak ktos nie ma sklonnosci to nie sadze, ze ta cytryna az tak zawyzy wynik..
    --
  10.  permalink
    Ja juz tez w domu, wcinam kanapeczki.
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeOct 27th 2016
     permalink
    Ja dostałam już od razu glukozy o smaku cytrynowym, rozpuszczono mi to w ciepłej wodzie i było do przejścia dodatkowo poinformowano że siedzę na dupce bez 2 zdań :)
    --
  11.  permalink
    Niestety, trzeba siedziec. Ja mialam towarzyszke niedoli, tez na glukozie, wiec ten czas przy rozmowie szybcej lecial.

    Treść doklejona: 27.10.16 15:57
    Dziewczyny a jakie są normy tej glukozy?
    --
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeOct 27th 2016
     permalink
    Hey dziewczynki musze sie wyżalić bo jak nie urok to sraczka .A mianowicie złamał mi się ząb , ósemka prawa dolna , wypadło z niej całe wypełnienie .Wylądowałam na chirurgii szczekowej gdzie usuneli mi tą ruchoma część złamanego zęba . Reszty nie usuną póki mój lekarz gin nie wyrazi pisemnej zgody na " zabieg z nacięciem płata śluzówkowego z dłutowaniem kości z powodu złamania korony i częściowo korzenia ) . Jutro mam wizytę to pokarze to ginowi zobaczymy co on powie . Jak sadzicie usuwać teraz , czy dopiero po porodzie który mam w lutym .
  12.  permalink
    Ainaa, u mnie to nie wyglada za ciekawie....
    Test obciążenia glukozą (75 g) Glukoza na czczo 84,00 mg/dl 70,0 99,0 N
    Glukoza po 1 godz. 116,00 mg/dl 160,0 N
    Glukoza po 2 godz. 151,00 mg/dl 140,0 H

    Tylko mi w labie babeczka powiedziala, ze normy dla ciezarnych sa inne...i badz tu madry
    --
  13.  permalink
    Do tej srodowej wizyty to ja ze stresu zejde :P
    Znalazlam cos takigo, jakies zmiany z 2014 roku:
    stężenie glukozy w osoczu na czczo od 92 do 125 mg/dl (5,1-6,9 mmol/l)
    stężenie glukozy po 60 minutach ≥180 mg/dl (10,0 mmol/l)
    stężenie glukozy po 120 minutach od 153 do 199 mg/dl (8,5-11,0 mml/l)

    czyli wg tego cukrzycy nie mam. Aaaaaa.... bede myslala, teraz jak glupia :P
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 27th 2016
     permalink
    Kuleczko, jest dobrze, mieścisz się w normach, tylko po 2 h pomiar powinien spaść.

    Treść doklejona: 27.10.16 19:59
    Ainaa: U mnie dziwne, zarówno przed, jak i po obciązeniu wynik taki sam (81 i 82)...

    a nie mówiłam?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeOct 27th 2016 zmieniony
     permalink
    elfika: Kuleczko, jest dobrze, mieścisz się w normach, tylko po 2 h pomiar powinien spaść.


    Dzieki Ci :) bym osiwiala juz calkiem do 2.11 :P

    No wlasnie tak dziwnie wyszlo. Poprzednio mialam po 2h wynik 97 a po 1h ponad 100 wiec tam bylo ok. Ciekawe czemu tak?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 27th 2016
     permalink
    prawidłowy mechanizm wygląda tak: średni poziom glukozy we krwi na czczo. po podaniu obciążenia, stężenie wzrasta, trzustka wyrzuca insulinę by cukier przerobić w energię. to powoduje, że poziom glukozy spada, ale nie powinien spaść poniżej poziomu na czczo.
    jeśli ten mechanizm nie jest zachowany trzeba sprawdzić trzustkę i upewnić czy jej praca nie jest zaburzona.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeOct 27th 2016
     permalink
    Kuleczka w pierwszej ciazy miałam po 2h wynik 151 i według starych norm miałam cukrzycę i byłam na diecie. Cukry rzeczywiscie bardzo skakaly.
    Później normy się zmieniły czyli cukrzycę po 152 sie diagnozuje.
    --
  14.  permalink
    Dziękuję za odzew :-) głowa mnie boli. Zaś mąż mi ciśnienie podniósł :-/
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 27th 2016
     permalink
    Ja po wizycie. Wszystko gra :) Mała ponad 2700g, jeszcze wszystko trzyma ale szykuje się do ewakuacji, główka nisko, mocno napiera. Za tydzień 4.11. ktg i wstępnie na 17.11. cięcie :) Chyba, że coś wcześniej się zacznie albo ktg wyjdzie nie tak. Planowo to będzie 37t4d. Nie mogę się doczekać! Poczułam dziś dosadnie, że to się dzieje więc zaraz zamawiam ostatnie rzeczy do wyprawki :D Oby szczęśliwie do końca!
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 28th 2016 zmieniony
     permalink
    kiedy zwykle dzieci się obracają główką w dół? w necie piszą, że nawet po 37 tygodniu... matko, do końca w niepewności! jak było u was? Ja już mam stres, że się nie obróci, a to dopiero 26 tydzień, więc pewnie trochę czasu jeszcze ma. No i jak w końcu się obróci to może wreszcie poznam płeć :P
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    Moja sie obróciła jakoś chyba w 38tc - ostatnio zaglądałam w kartę :)
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    Elyana starszy syn od poczatku główka w dół. Młodszy nie odwrócił się nigdy, nawet na chwilę. Teraz szykuje sie na vbac wiec przekonuje od poczatku małą żeby była główką w dole. :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    Mój pierwszy synal też od początku pośladkowo, rzadko kiedy był głową w dole. Do porodu został pośladkowo. Teraz córka od początku głową w dół, raz tylko zauważyłam, że ma głowe do góry i zaraz fiknęła z powrotem. Czasami dziecko się obraca dzień przed porodem więc szanse nadal są ogromne, tym bardziej, że jeszcze dużo czasu masz Elyanna :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  15.  permalink
    Elyanna - moj po 33 tygodniu sie obrocil.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    A ja chyba dziś spakuje torbę do szpitala, bo już przyszły mi właśnie ostatnie rzeczy które zamówiłam przez neta.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    acia no szybko się za to bierzesz :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.10.16 15:04</span>
    A mi się suwak znowu zaciął :( kurde już nie wiem czemu.
    -- ,
  16.  permalink
    Acia szybko hihi.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    Elyanna mój synek też siedzi na pupce i nie wiem czy się obróci w ogóle. Wiem co czujesz,, bo ja też nie wiem na co się nastawiać.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    ej, Laski, ale jeszcze dzieciaki mają dobre 10 tygodni na obrót. wrzućcie na luz :wink:
    na pocieszenie powiem Wam, że moja matka miała ze mną termin na 30.03, ja się urodziłam 5.04 a obróciłam się tydzień przed porodem :cool:

    ja za to mam doła bo Klarka jest główką do dołu [na dupkę fiknęła kiedy chciała pokazać co ma na główce...], szyja dłuuuuga na 50mm, B-H kilka razy dziennie trenują macicę, a i tak wszystko to na nic bo będzie cc :cry:
    oczywiście cieszę się, że mam czas na przygotowanie do cc, wiem, że to dla jej dobra i generalnie nie powinnam tego przypłacić taką deprechą jak przy Biance bo mam pozytywne nastawienie... ale i tak mi przykro :sad:

    Treść doklejona: 28.10.16 17:07
    kuleczka_69: Acia szybko hihi.

    ja z Bianką spakowałam się w 40tc :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    A ja nie wiem co zrobić po wizycie u prowadzącego gin. Bo dziś powiedział ze ciąża donoszą i można odstawić nospe. Magne b 6 mogę sobie brać.
    A jak byłam w szpitalu to powiedzieli żeby brać nospe (6 tabletek dziennie ) i magneB6 ( 6 tabletek dziennie ). Tylko nie zapisali i dokładnie nie powiedzieli do kiedy brać.
    Ale mówili że jak będę tak brać to doczekam do terminu cc 14.11.

    Treść doklejona: 28.10.16 18:35
    Mąż mówi żeby na razie nie odstawić, bo te święta i jak by się coś zaczęło to niewiadomą na kogo i jak trafię.
    A jeszcze w szpitalu pytałam co by było gdyby poród się zdażył przed tym 14.11 to zawsze mówili że porostu się przyjeżdża i robią cc na dyżurze.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.