Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Elfika kciuki ! czekamy na wieści ...dobre wieści:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Dzięki Dziewczyny!
    a ja się melduję już z IMiDu :) i czekam :)
    -- [/url]
  1.  permalink
    Elfka, musi byc dobrze, innego wyjścia nie ma! Czekamy na wieści!!!
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    i ja kciuki zaciskam!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    no to czekamy... godz 11 jest godziną orientacyjną... także o klejeniu u fizjo chyba mogę zapomnieć bo nie wiem ile nam się tu zejdzie :/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorBiedronka11
    • CommentTimeOct 20th 2016 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny!
    Dawno mnie tu nie bylo... Gratuluje wszystkim przyszlym mamusiom i trzymam kciuki za Wasze malenstwa!

    Mam pytanie.. 3 tygodnie temu na USG wyszlo, ze moja mala jest mniejsza o 16% niz powinna byc a wczoraj, ze jest mniejsza o 22%. Obliczaja to z wymiaru glowki, brzuszka i kosci. Wczoraj czyli w 34 tyg wazyla niecale 1800 gr.. Za dwa tyg mam znow skan i jak nadal bedzie szlo w dol z tymi procentami to beda rozwazac wczesniejsze CC. Przeplywy i lozysko ok.
    Czy ktoras z Was miala taki problem??? :neutral:

    Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ps. termin CC mam na 21.11
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Biedronka ja z córką to przeszłam.
    Tylko moja przestała praktycznie rosnąć i przybierać w związku z tym, ok 25tc. Ilość wód, łożysko i przepływy ok. Córa też zdrowa. Dostałam przykaz leżenia, zdrowej diety z dietą wysokobiałkową. W 30tc ważyła tylko 1200g. Rozważano wcześniejsze cc bo może było by jej lepiej na zewnątrz a nie w moim brzuchu. Potem zdarzył się cud, nagle ok. 32tc zaczęła lepiej rosnąć. Nie wiem co i czy coś w ogóle podziałało ale koniec końców urodziła się w 36tc z wagą 2410g.
    Nie znaleziono przyczyny a dziś jest okazem zdrowia.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    u mnie z kolei wielkosc glowki wskazuje na 2 tyg. mniej niz wielkosc brzuszka i tez mnie to lekko niepokoi...
    --
  2.  permalink
    Zygzakowa a czemu porod byl w 36 tc? Kurcze ja tez juz od tych 3 tyg staram sie jesc wysokobialkowe produkty ale to niewiele daje.. Mam nadzieje, ze za kolejne 2 tyg bedzie lepiej :/

    Elyanna u mnie cale wszystkie pomiary sa mniejsze. Nie wiem sama co "lepsze".. i z czym sie to moze wiazac. Przyczyna nieznana. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Dysproporcje płodu do ok 3 tyg. niby nie są niczym nieprawidłowym, czasem się wyrównują, zwykle wynikają z indywidualnych cech dziecka ale częściej wynikają po prostu z winy sprzętu.
    Biedronka, daj znać po usg za 2 tyg. jak sytuacja.

    elfika, już??
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Biedronka w 36tc gin już chciał mnie położyć na obserwacji w klinice. Ze stresu w dniu przyjęcia dostałam skurczy. Próby powstrzymania porodu nic nie dały więc pozwolono mi rodzić. Jednak akcja po kilku godzinach się wyciszyła. Ale w nocy ktg się pogorszyło więc musiałam urodzić.
    A z jaką wagą urodził się twój syn?
    Trzymam kciuki i melduj się tu częściej.
    --
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    a mnie kurcze wyszło że Wielkość dziecka wg usg to 13+1 a wg om 11+6 (w dniu prenatalnego) no ale waga dziecka w dolnych granicach normy. Mam nadzieję że to nic złego... i się wyrówna bo też trochę się boję
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    widzicie jak to jest... usg daje ogromne możliwości dla medycyny, ale o ile mniej stresu miały nasze matki przez cały okres ciąży... Bo większość tych obaw i niepokojów jest przecież zupenieł niepotrzebna i dzieci rodzą się całkiem zdrowe ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Witajcie dziewczyny. Byłam wczoraj na prenatalnych pierwszych. I na całe szczęście wszystko jest ok ;) kosc nosowa jest, przeziernosc 1,65 wiec super ;) poza tym wszystko na miejscu i obecne ;) całe 12 cm szczęścia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    12cm? To spora dzidzia. Moje ma 7cm i lekarka mówiła ze jak na wiek wg om to stanowczo większe
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Ja własnie się zdziwiłam, że w 12tc taka duża dzidzia. To chyba pomyłka jakaś.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    12 gram. no nie badzcie takie skrupulatne
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 20th 2016 zmieniony
     permalink
    aaaa,bo te 6cm to długość ciemieniowo-siedzeniowa płodu a Asiunia podała pewnie długość całości. Ale i tek wydaje mi się dużo.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 20th 2016 zmieniony
     permalink
    a mnie sie wydaje ze zamiast cm ma byc gram. dzieci do momentu pionizacji raczej sie w centymetrach nie opisuje, tylko w gramach.
    jedyne co to te pomiary przy urodzeniu, ale to taka sciema jest wg mnie. no i tak jak mowisz CRL. ale przecietna to 6 cm. a nie 12.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    to też dlatego się zdziwiłam :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 20th 2016 zmieniony
     permalink
    Ely, już po a nawet w domu ;)

    obsówka okazała się niewielka bo tylko 30minutowa. badała mnie tym razem pani doktor Anna Nimer. bardzo sympatyczna babeczka, aż jej o tym powiedziałam bo, bez kitu, jest pierwszą kobietą-ginekologiem tak miłą, a kilka już spotkałam...
    ale do rzeczy.
    Klarka pomierzona na wszystkie strony, wszytko przy okazji tłumaczone bardzo rzeczowo i obrazowo, tylko się śmiałam, że tłumaczyć to trzeba ale Małżowi ;) pięknie nam wyjaśniła dlaczego móżdżek i główka są mniejsze w pomiarach. móżdżek dlatego, że przez przepuklinę zszedł niżej i w związku z tym trudniej o dokładny pomiar. natomiast, co najważniejsze, to że móżdżek podgonił i jest w tyle już tylko tydzień! :D
    główka, jakby jej dodać objętość worka również byłaby adekwatna do wieku, ale m.in. przez ten worek jest mniejsza.
    wodogłowia brak! oczywiście na chwilę obecną. reszta mózgu prawidłowa, podobnie jak ciałko i narządy :)
    waga 1112g :D

    także wiadomości super, co nie zmienia faktu, że dalej jesteśmy w zawieszeniu bo nikt nam nie mówi, że jest i będzie dobrze. bym powiedziała, że zachowawczy optymizm...

    3.11 o 13.30 MRI, o 14.30 echo serca Klary. nic się nie dzieje tylko korzystają z tego badania bo mogą.

    a mi, jak osiolkowi, w żłobie dano.
    muszę się określić gdzie chce rodzić, czy Orłowskiego + CZD czy IMiD.
    przyznam, że IMiD kusi łatwością logistyczną... ale czy czymś więcej?
    -- [/url]
  3.  permalink
    Elfika, no w koncu!!!!
    Bardzo sie ciesze, ze dobre wiesci, wierze, ze bedzie dobrze, innej opcji nie ma!
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Elfika, no nie mogło być inaczej :) super :)
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Elfika ciesze sie z wieści :wink:
    a mała gdzie bedzie operowana po porodzie? bo jesli IMiD to wlasnie ze względów logistycznych tam bym rodziła.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Aaaa dziewczyny sorki, słownik mi poprzestawial.... miało być 12 gram :bigsmile:

    Treść doklejona: 20.10.16 21:19
    A no i Elfika cieszę się z dobrych wiesci ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    super że wieści są zadowalające
    choć radość pewnie przeplatana jest ze strachem
    a sama przepuklina rośnie czy jest taka jaka była?
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Elfiko ciesze sie ze sa dobre wiesci. A dr Nimer cudowna prawda? To rowniez nasza dr i to Ona nam prowadzila cala diagnostyke Klarci.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Elfika, dobre wieści, oby tak dalej :)

    Biedronka, jak wczoraj miałaś pomiary to zaledwie 33 tc skonczyłaś ;) Jak łożysko i przepływu ok to pewnie taka jej uroda, nie martw się na zapas. U mnie odwrotna sprawa, bo młoda ma już 2500 g a też wszystko gra, dzieci różnie rosną :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Ainaa: Elfika, no w koncu!!!!

    no nie dało rady inaczej bo jak przystało na logistyków przy okazji zaplanowaliśmy jeszcze kilka miejsc w Wawie i do domu wróciliśmy po 18 :tongue:
    w samym IMiDzie nam się zeszło bo ogarnialiśmy zapisy na MRI i echo... no i na samym końcu, w poradni kardio, pani mi podniosła ciśnienie... wpadłam do sekretariatu i grzecznie pytam, jednocześnie pokazując skierowanie, czy dobrze trafiłam. pani zabrała skierowanie i kazała czekać. po 10 min poinformowały mnie o terminie i godzinie a tu zonk bo wcześniej mamy umówione MRI i zapytałam czy damy radę? a ta na mnie wsiadła, że czemu nic nie powiedziałam. nosz... bo nikt nie pytał/ nie dał dojść do słowa? [niepotrzebne skreślić]... to panią [jak się okazało doktor...] uświadomiłam, że nikt nie dał dojść, a mi dodatkowo jest trudno ogarniać pewne rzeczy przy takich emocjach... a czacha już mi dymiła od nadmiaru emocji.... kazały być przed MRI, będzie próbować się zmieścić z badaniami.
    potem Małżu zajechał zapalić świeczkę a ja jak sobie uświadomiłam, że szanse na rozbieganą i rozgadaną Dziewczynkę wzrosły to się zryczałam.
    jak by nie patrzył dwa tygodnie trzymałam emocje na wodzy.
    potem byłam u fizjo mojego ukochanego. zrobił mi dobrze, okleił plecy [bez brzucha] i nie dał się zabrać do domu :wink:
    na deser ikea i komoda na ubranka, a w domu Bianka, aż nie czuję jak rymuję :devil:

    KasiaMW: a sama przepuklina rośnie czy jest taka jaka była?

    niestety rośnie.ale to dlatego, że i Mała rośnie. na szczęście niewiele bo 7 mm

    gingerka_: a mała gdzie bedzie operowana po porodzie? bo jesli IMiD to wlasnie ze względów logistycznych tam bym rodziła.

    będzie operowana bo trzeba usunąć worek, a względy logistyczne są tu najmniej ważne niestety.
    wiesz, ja jestem zaprawiona zarówno w kiepskim podejściu do położnicy przez personel, jak i w spaniu na podłodze szpitalnej. to wszystko jest w głowie, ale chciałabym ograniczyć do minimum niewłaściwych ludzi na niewłaściwych miejscach....no i wiadomo, że chciałabym dla Klarki najlepszej możliwej opieki i najlepszego operatora.

    Treść doklejona: 20.10.16 22:37
    anetaka: A dr Nimer cudowna prawda?

    oj tak :)

    zabkaa25: oby tak dalej :)

    oby!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Chodzilo mi bardziej o to, ze po porodzie i Ty i mała byscie byly w tym samym szpitalu. Co do personelu w IMiD nie pomoge. Jedyne co moge napisać to, ze rok temu we wrzesniu moja przyjaciolka rodzila u Roszkowskiego ze wzgledu na wade nerek synka i miala planowe cc. Dzien wczesniej polozyli ja na patologii ciazy i.... zapomnieli ze dzien pozniej miala byc cieta. Koniec koncow urodzila dzien pozniej niz bylo w planach. Niby nic strasznego, ale takie niepoważne podejscie :wink: Pozniej bylam u niej w odwiedzinach to ona nie narzekala na personel lub podejscje. Mnie jedynie odrzucily warunki bytowe, ale to poboczne sprawy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeOct 20th 2016
     permalink
    Elfika cieszę się że wieści są dobre i będą coraz lepsze zobaczysz !!!:*
    .
    A ja mogę się już do was oficjalnie dopisać z datą 6.6.2017 !!!!:) jestem prze szczęśliwa! Serduszko biło tak wspaniale !:) coś cudownego mam tylko małego krwiaka i muszę go wyleżeć. :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 20th 2016 zmieniony
     permalink
    1. anetaka - 2.11.2016(dziewczynka)
    2. acia20 - 14.11.2016 (dziewczynka)
    3. szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    4. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    5. Biedrona11 - 21.11.2016 (dziewczynka)

    6. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    7. P_Madzia - 17.12. 2016 (chłopczyk)
    8. hopefully - 07.01.2017
    9. elfika - 15.01.2017 ( dziewczynka )
    10. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    11. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk )
    12. tylkonadzis - 27.01.2017 ( chłopczyk )
    13. Elyanna - 03.02.2017
    14. kuleczka_69 - 07.02.2017 ( chłopczyk)
    15. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk) kasia200kh (dziewczynka)
    16. Anecia84 - 04.03.2017r (chłopczyk)
    17. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    18. helva - 13.03.2017
    19. gingerka_ - 16.03.2017 ( dziewczynka )
    20. zygzakowa - 18.03.2017, rumba (chłopczyk)
    21. ikaan - 21.04.2017
    22. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    23. asieksz - 30.04.2017
    24. Asiunia892 - 03.05.2017
    25. Lina88 - 14.05.2017
    26. Stokotka - 06.06.2017
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Stokotka gratulacje :wink: spokojnej, nudnej ciąży życzę :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Elfika to cieszę się że pozytywne wieści. Tak trzymajcie dziewczyny.

    Stokotka bardzo się cieszę. Leż teraz grzecznie a krwiak się wchłonie.
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Dziękuję dziewczyny !! A brałyście lek Fragmin albo Claxene ? To są zastrzyki, często dziewczyny mają długo a mi właśnie odstawiła, nie za wcześnie ?
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    To zależy z jakich powodów miałaś przepisane, czy masz jakąś chorobę stwierdzoną?
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Stokrotka ja bralam fragmin do wizyty serduszkowej. Po odstawieniu wszystko bylo i jest na szczescie ok.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Elfika dobre wieści :)oby tak dalej!


    Stokotka gratulacje:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Stokotka ja brałam clexane profilaktycznie mała dawkę 0,4 ( poronienie, invitro) i są dwie szkoły albo odstawia się po wizycie serduszkowe albo bierze się do końca.
    Miałam brać do końca, ale miałam takie siniaki ze nie bylo jyz gdzie się kluc, lekarz zdecydował odstawić zastrzyki w połowie ciazy. Na szczęście wszystko z dzidzia dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Stokotka ja w każdej ciąży brałam Fragmin.
    W ciąży z synem gin kazał odstawić po 1 trymestrze. Wtedy, 7 lat temu, brało się do końca 1 trymestru lub do końca ciąży.
    Z córką brałam już do końca ciąży ale wtedy miałam też dwa poronienia więcej na koncie i żylaki.
    Teraz też biorę i będę brała do końca.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    elfika, ale zastanawiacie się nad operacją w opcji imid bądź czd? Skonsultuj się z Roszkowskim i zapytaj, który ośrodek jest lepiej wyspecjalizowany w operowaniu wad takich, jaką ma Twoja córka.
    Co do opinii na temat szpitali. W imidzie rodziła moja siostra, na drugi poród już tam nie wróciła. Podobno wredne położne na położniczym i niezbyt miła atmosfera, nacisk na kp i opieka nad matką taka, że siostra poczuła się sterroryzowana (poród sn). Karmiła pół roku, w systemie mieszanym i wydaje mi się, że choć nacisk na kp duży to wiedza i pomoc średniej jakości. Na orłowskiego rodziła koleżanka, miała zaplanowane cc, które rozpoczęto dopiero po pierwszych skurczach. Także jak na cc wyjątkowo i fajnie. Koleżanka karmi z powodzeniem do dziś (dziecko ponad półtoraroczne). Nie wiem jaki stopień referencyjności ma orłowski?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Isia, z nieba mi spadłaś! :)
    stopień referencyjności w zasadzie nie ma tu znaczenia bo i tak spece przejmują dziecko, więc i tu i tu neonatologia ma niewiele do gadania.
    Roszkowski mówił o CZD bo z nimi ściśle współpracują. wręcz powiedział, że rodzę u nich a Małą przejmuje CZD, które dodatkowo ma neurochirurgię co mi się wydaje właściwsze przy OUN niż jakaś tam chirurgia dziecięca jak w IMiD...

    Treść doklejona: 21.10.16 12:11
    fuck :sad:
    zasady panujące na neurochirurgii CZD. ciekawe czy dalej obowiązują?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Aha to dziękuję dziewczynki, mi powiedziała że jest acard, a sytuacja jest taka że nie potrzeba nam więcej zastrzyków, no nic ufam i odstawiam oby było dobrze !
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Elfika, była właśnie jakiś czas temu afera z neurochirurgią. To był jedyny oddział gdzie rodzicom dzieci robiono problemy z przebywaniem z dzieckiem. Nie wiem czy coś się zmieniło. Może po prostu zadzwoń i zapytaj albo podpytaj się na facebooku?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Isia, zajęte mają póki co ale będę pytać.... na fb już rzuciłam temat...
    bo generalnie wydaje mi się, mimo utrudnień logistycznych, Orłowskiego + CZD będzie lepsze, tylko, że nie wyobrażam sobie w połogu spać przy windach a do hotelu na pewno nie wyjdę bo chcę karmić piersią.

    Treść doklejona: 21.10.16 12:37
    aaa! jest dobrze!
    własnie się dodzwoniłam, pani powiedziała, że noworodki są na oddziale neonatologii, patologii i intensywnej terapii noworodka, na czas operacji na dobę są przenoszone na właściwy oddział, a po ponownie na neo, gdzie jeden z rodziców może przebywać z dzieckiem!
    UFFF...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    A Patologia noworodka jest świeżo po remoncie i są naprawdę dobre warunki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    idę za intuicją, która prowadzi mnie od samego początku.
    Orłowskiego + CZD :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Intuicja rodziców jest chyba najważniejsza.

    Treść doklejona: 21.10.16 17:26
    A ja jestem po wizycie. Mała waży 2827 g plus minus 412 g. Szyjka ma jeszcze 2 cm. Główka małej jest tak nisko ze jak robił usg to na wzgórku łonowym. Powiedział ze jest nisko ale szyjka trzyma to ok.
    Jeszcze tydzień mała powinna we mnie spokojnie posiedzieć.
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was trafiła na jakiś dobry krem ochronny na zimę dla noworodka taki żeby miał dobry skład i nie był na bazie wody?
    --
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Mustela ma ponoc dobry sztyft ochronny. Bede próbować dopiero tej zimy.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.