Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Co oznacza sytuacja, kiedy jak się położę dostaje takich słabych bóli miesiączkowych w regularnych odstępach co 8 min ? To są te skurcze przepowiadające ?
    --
  2.  permalink
    Frances, dziękuje bardzo, zajrze do Kauflanda :)

    pani_dratewkowa... ja nie pomogę, bo nowa w temacie jestem, ale wyglad to poważnie :)
    Dziewczyny na pewno zaraz pomogą.
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Pani _dratewkowa i co u ciebie?
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    No właśnie jak tam? U mnie te prawdziwe to były, że jak zmieniłam pozycję czy podchodziłam albo wzięłam kąpiel to nie przeszły. Jak przechodzą no to raczej to nie to, chyba że powoli się zaczyna :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Zaraz przyjeżdza do mnie koleżanka z 2,5 miesięczną córą i jedziemy do hurtowni artykułów dziecięcych ;)
    Oczywiście jeszcze nic nie mam w planach kupić (chyba, że młodemu), bo za wcześnie ale naciesze swoje oko ;)
    :bigsmile::clap::cheer:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Ja to już nawet bym coś kupiła z chęcią, ale nie wiem jaki kolor a unisex nie kupuje bo mam po córce. Wgl jak się okaże, że córa druga to chyba nie mam co kupować bo wszystko mam. Ale czuję, że chłopak będzie :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Ja po dwóch synach nie moge sie doczekac dziewczynkowych zakupów :wink:
    -- [/url]
  3.  permalink
    Czyżby pani_dratewkowa już tuliła maluszka?
  4.  permalink
    Witam się z zawalonym gardłem, pociągająca i w ogóle czuje się do d..y. Dzwoniłam do przychodni, ale żadna nie podejdzie i nie odbierze. Muszę nas przepisać do innej. Bo tu olewka. Nie chce mi się jechać na darmo jak nikt nie przyjmuje popołudniu. Łeb mi pęka.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Kuleczka duuuzi zdrowka. Ja dopiero wychodze z przeziebienia :sad:
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    u pani dratewkowej cisza... Ale wizytę dziś miała mieć, więc pewnie niedługo się wszystko wyjaśni.
    Bo z tego co pamiętam to miała planowane cc?
    --
  5.  permalink
    Pojechałam, angine ropna mam. Dostałam duomox :-(
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Pojechałam, angine ropna mam. Dostałam duomox :-(

    o masz :sad:
    zdrówka!

    Treść doklejona: 11.10.16 15:08
    karolciat: u pani dratewkowej cisza... Ale wizytę dziś miała mieć, więc pewnie niedługo się wszystko wyjaśni.

    póki co jest w dwupaku :wink:
    -- [/url]
  6.  permalink
    Męża siostra miała niedawno. Podejrzewam, że ona mi posiała. Głowa mi pęka. Masakrycznie się czuję. Tak chciałam uniknąć antybiotyku... Nie dało się. :sad:
    --
  7.  permalink
    Ja w dwupaku jak najbardziej. Dzisiaj na ktg cisza jak makiem zasiał. Tzn. tętno ok ale skurczów zero. Miał mnie badać gin ale spojrzał na zapis i kazał przyjść w czwartek. Jak leże to po jakimś czasie zaczynam odczuwać takie lekkie bóle miesiączkowe. Wydaje mi się że czop od kilku dni odchodzi tak na raty...dzisiaj to nawet sporo go wyszło. Szczerze ? Jak mam tą świadomość że i tak mają mnie ciachać to już bym chciała to mieć za sobą bo zarówno mnie i męża straszna nerwówa ogarnia...tylko idealnie byłoby gdyby to ciachańsko poprzedziła chociaż jakaś minimalna akcja porodowa. Nie wiem...chyba tak jakoś psychicznie bym się lepiej czuła, że natura zadziałała a lekarze dokończyli bo innego wyjścia nie było. Ale ja to sobie mogę chcieć :)
    --
  8.  permalink
    Kuleczka... współczuje, zdrowiej. Ten antybiotyk jest bezpieczny.

    Dziewczyny, ile litrów wody (samej wody) pijecie w ciązy?
    Mam tak złe wyniki krwi, wygląda na to, ze mam bardzo rozrzedzoną krew i chyba za duzo wody pije :/
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Kuleczka, wspomagająco płucz sobie gardło wodą utlenioną (roztwór z wodą, pół szklanki ciepłej przegotowanej wody i dwie łyżki wody utlenionej), jak masz płyn Lugola albo jodynę to można też parę kropli dać. Ja od paru lat tylko tak się leczę, łącznie z anginą, super działa :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  9.  permalink
    Ja płucze gardło woda z sola, jak tylko zaczyna mnie cos tam drapac i tez swietnie działa - przy anginie rowniez polecam.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Wodę utleniona z woda na laryngologii polecają do płukania gardła. Tez stosuje od jakiegoś czasu i działa.
    --
  10.  permalink
    Dzięki dziewczyny :-) już mi trochę lepiej. Wzięłam apap na głowę i trochę przestała boleć. Kupiłam dzisiaj wózek, używany x lander x move. Kolor fioletowy :-)
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 12th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Kupiłam dzisiaj wózek,

    To chociaż w tej chorobie trochę przyjemności :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 12th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Kupiłam dzisiaj wózek, używany x lander x move.

    zastanawiałam się nad nim. ostatecznie wygrał mój ukochany XA, w kolorze czarnym :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeOct 12th 2016
     permalink
    pani_dratewkowa a już myślałam że coś się ruszyło ;-)
    chyba ten moment oczekiwania z dnia na dzień jest najgorszy...
    --
  11.  permalink
    Elfika to mamy takie same fury :) My tego x-landera oddziedziczyliśmy po mojej bratanicy.
    Nie nastawia się już chyba że samo się zacznie, bo wczoraj pod koniec ktg zaczęło mnie tak okresowo smyrać w brzuchu ale w ogóle to się nie pisało więc to są jakieś takie nieefektywne smyranka :/
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 12th 2016
     permalink
    Ja oglądałam wózki wczoraj i są naprawdę piękne ale wielkie! chciałabym jakiś mały zgrabny wózek i lekką gondolę żeby ją wypinać i zanosić na 2 piętro. Jestem drobna i niska, naprawdę komicznie wyglądałam przy takim wózku gigancie.
    Z tego co patrzyłam na allegro dziś, są fajne, dużo mniejsze przede wszystkim niższe wózki i lżejsze, gondola podobna długość.
    Nie potrzebuje jakiegoś szałowego wózka, bo po następnej zimie wolę zainwestować w dobrą, lekką spacerówkę.
    Myślę, nad używką tylko jeszcze nie wiem jaki model. Na pewno kubełkowa spacerówka odpada.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  12.  permalink
    Elfika, ja pierwszy raz mam styczność z x landerem. Wcześniej mislam jakiegoś szrota ciężkiego. Niefirmowego. Teraz mam nadzieję, że ten będzie się spisywał wzorowo :-)
    --
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeOct 12th 2016
     permalink
    a ja żałuję, że zostawiłam wózek po Antku. Teraz jest taki wybór że aż łezka się kręci że będę miała stary :P
    -- [*] 19.03.2016
  13.  permalink
    A mnie się właśnie te wszystkie nowe wózki nie podobają jakoś. A już szczególnie te takie z plastikową gondolą jakby. Nie nie...wole starego poczciwego xlandera :)
    --
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeOct 12th 2016
     permalink
    Mnie sie bardzo podobaja te xlandery ale naczytalam sie sporo negatywnych opinii np ze te ramy pekaja, ze szybko tracą swoja amortyzacje i z kolami tez problemy. A slyszalyscie o expanderze antari 3 w 1? Szukam opinii ale to chyba nowy wozek i niewiele mozna o nim poczytać. Fajny tez jest riko nano i dobre opinie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 12th 2016
     permalink
    Elpida wiem, ze tu na forum jest caly wątek poświęcony wozkom. Na pewno znajdziesz jakies ciekawe informacje :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 12th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Teraz mam nadzieję, że ten będzie się spisywał wzorowo :-)

    będzie Pani zadowolona :wink:

    Elpida: Mnie sie bardzo podobaja te xlandery ale naczytalam sie sporo negatywnych opinii np ze te ramy pekaja

    pierwsze słyszę, tym bardziej, że ramy mają aluminiowe, a jednego x landera już przerobiłam...

    .
    matulu, alem dziś przerobiona. robiłam za pomoc przy wyjściu Bianki klasy na basen... najchętniej bym poszła spać ale jeszcze muszę jechać po nowe skierowanie po gina...
    -- [/url]
  14.  permalink
    elfika: będzie Pani zadowolona

    Oby :smile:
    Zaś mam lenia w zadku.
    --
  15.  permalink
    My tez zdecydowalismy sie na xlandera xmove. Zobaczymy :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Skurcze udało się powstrzymać i w dwupaku siedzimy w domu wreszcie i spokojnie czekamy do mam nadzieję 14.11.2016.
    Tylko muszę się nauczyć tej diety cukrzycowej i powinno być ok.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Acia super wiadomości. Oby jak najdłużej byla cisza i spokoj :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Acia to cieszę się i trzymam kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Ja za chwilę jadę na prenatalne, strasznie się stresuję :sad:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeOct 13th 2016 zmieniony
     permalink
    ikaan stres tylko zjada potrzebne dla was obojga zasoby energii
    Spokoju w sercu! Dobrych wieści! =) Trzymam kciuki.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    ikaan: Ja za chwilę jadę na prenatalne, strasznie się stresuję



    Ja też mam dziś:) Miałam mieć na 10 ale przesunęli na 13:40 .
    Oczywiście stres jest...ale staram się nie wariować :wink:
    Do tego jeszcze muszę jechać na nie 70 km...:confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Ja już po prenatalnych. Maluch waży 288 g i wszystko w porządku. Chociaż kręgosłupa ledzwiowego nie mogła dobrze obejrzeć bo się źle ułożył. Ale nie widzi nic niepokojącego. No i mąż był ze mną i oczywiście chciał poznać płeć. Więc z niespodzianki zrobił nam się chłopak. Więc proszę o dopisanie do listy:bigsmile: termin wyszedł taki sam jak ostatnio czyli 04.03.2017r.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Ikaan, Karolyn trzymam kciuki!
    Anecia cieszę się że wszystko ok i gratuluję synka!

    1. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    2. anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    3. acia20 - 14.11.2016 (dziewczynka)
    4. szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    5. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)


    6. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    7. hopefully - 07.01.2017
    8. elfika - 15.01.2017 ( dziewczynka )
    9. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    10. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk )
    11. tylkonadzis - 27.01.2017 ( chłopczyk )
    12. Elyanna - 03.02.2017
    13. kuleczka_69 - 07.02.2017 ( chłopczyk)
    14. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk)
    15. Anecia84 - 04.03.2017r (chłopczyk)
    16. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    17. helva - 13.03.2017
    18. gingerka_ - 16.03.2017 ( dziewczynka )
    19. zygzakowa - 18.03.2017
    20. ikaan - 21.04.2017
    21. Karolyn - 26.04.2017
    22. asieksz - 30.04.2017
    23. Asiunia892 - 03.05.2017
    24. Lina88 - 14.05.2017
    --
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Dziewczynki powiedzcie mi proszę, biorę femibion natal 1 i ma się brać do końca 12tc. Czyli do kiedy?do 11+6 czy 12+6? bo Dziś zjadłam ostatnią tabletkę, a mam już Femibion natal 2 kupiony. Myślałam żeby przez parę dni sam folik łykać (bo ilością kwasu foliowego się różnią) ale jeśli muszę jeszcze jeden tydzień brać, to chyba 1 kupie. Ale z drugiej strony szkoda 40zł dawać i połowę paczki wywalić…
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Asieksz ja od wczoraj zmieniłam kwas foliowy na zestaw witamin dla ciężarnych.
    Podobnie zrobiłam z Dominikiem. Z tym, że ten mój zestaw jest dla kobiet planujacych zajsc w ciaze, starajacych sie i w ciazy (symnatal pro baby) za miesiąc zamienię na coś z DHA albo kupię omegaregen dla siebie i synka...lub tran kirkmana.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Asieksz, moim zdaniem te numeracje to lekkie naciąganie jest. najważniejszy jest kwas foliowy, resztę może dostarczyć dietą.
    .
    powiedzcie, że jeszcze mam chwilę na OGTT bo się zebrać nie mogę :confused:
    -- [/url]
  16.  permalink
    asieksz: Ale z drugiej strony szkoda 40zł dawać i połowę paczki wywalić…
    - a nie mozesz wziasc calej paczki do konca? To az tak zaszkodzi?
    --
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeOct 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczynki narzucam temat:
    SZKOŁA RODZENIA!

    Chodzicie? Chodziłyście? W którym tygodniu zaczynałyście? Warto?

    Za wszystkie prenenatalne bardzo mocno trzymam kciuki.
    Acia - trzymaj malucha mocno jeszcze miesiąc! Dasz rade!
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Na szczęście wszystko wygląda, że jest ok. NT 2 mm, maluch ma 7 cm. Tylko wgl się nie ruszał, badanie nie trwało za długo ale jednak zdziwiłam się bo lusia co badanie tak skakała, że nie można było zbadać jej.. Myślicie, że to normalne?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Ikaan dobre wieści :) z tym ruszaniem się to nie wiem...ale dzidzius rosnie, bije mu serduszko, na pewno wszystko jest w porządku. Może będzie spokojniejszy charakterek ;)

    Ja chodziłam do szkoły rodzenia i byłam bardzo zadowolona:) chyba od 24 tygodnia ale juz nie pamiętam dokładnie:)
    W tej ciąży nie będę chodzić. Nie żebym wszystko wiedziaała bo tak nie jest..ale nie czuję już potrzeby :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeOct 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja do szkoły rodzenia nie chodziłam i nie żałuję. Te pieniążki przeznaczyłam na swoją położną (polecił mi ją właśnie mój ginekolog), która była ze mną 27godzin przy porodzie i później po porodzie na dyżurach latała sprawdzać jak się czujemy. Teraz zrobię tak samo i tą samą położną :D bo wiem że w marcu jeszcze pracowała w tym szpitalu, w którym chcę rodzić.

    W takim razie będę suplementować kwas foliowy folikiem i od 12+1 będę brała Femibion natal 2. Zresztą zapytam jeszcze lekarki w poniedziałek na prenatalnych. Powinna powiedzieć prawda?
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Ikaan moja Nina ZAWSZE, na każdym usg była tak nieruchawa, że gin często nie mógł sprawdzić tego, co chciał.
    Kazał mi w czasie badania jeść słodkie, chodzić itp.
    A ona nic. Spała jak ta lala. W ogóle dość późno zaczęłam czuć jej ruchy, bardzo mało się ruszała do samego końca (np jedno leniwe przeciagniecie przez cały dzień....) i tak ma w sumie do dzisiaj :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.