Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 9th 2016
     permalink
    kciuki!
    Asiunia niestety nie wiem, ale mogę Ci powiedzieć, że mnie to co chwila coś boli normalnie jakbym była pod koniec ciąży ;) Generalnie jeżeli nie jest to nagły mocny ból to chyba wszystko ok, no ale wiadomo, że to lekarz stwierdzić może dopiero :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeOct 9th 2016
     permalink
    Asiunia mam dokładnie to samo dzisiaj. To chyba normalne. Wszystko się wewnątrz naciaga. Ja chyba rano zapomniałam o luteinie. Może dlatego... choć mam ja brać tylko do końca tygodnia
    -- [*] 19.03.2016
  1.  permalink
    Gingerka-powodzenia jutro, trzymam kciuki!

    Odnośnie bólu rownież nie pomoge, ale moze to więzadło, mnie stałe cos boli, kłuje, rwie...
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Elfika, no szybko waliza gotowa ale u mnie też nie wiadomo, co jak i kiedy, w pierwszej ciąży w 32 tc byłam już w szpitalu z odchodzącymi wodami, tak że teraz wolę jednak szybciej mieć wszystko gotowe. Wiadomo, że po stracie drugiego synka długo nic nie szykowałam w tej ciąży, ale już koło 25 tc w miarę się uspokoiłam i zaczęłam myśleć o tym, chwilę potem działać :)

    W ogóle ta ciąża mi tak szybko leci, że szok. Dziś 32 tc się skończył, serio nie wiem, jak i kiedy to przeleciało... Myślę, że jeszcze max 5 tygodni. Tym bardziej, że na prawdę brzuch już mi daje popalić, ciężko usiąść, ciężko się położyć, ciężko chodzić, oddychać ;)

    Co do kaszlu, to czasem szkodzić może, nie tyle dziecku co ogólnie może szyjkę ruszyć. Jak od połowy września byłam chora przez 3 tygodnie, miałam mega kaszel i niestety na wizycie się okazało, że szyjka poleciała trochę, dobrze, że ogólnie miałam długą... No i też etap ciąży ten, że już robi się coraz krótsza ale myślę, że ten kaszel jednak tu trochę namieszał, lekarz mówił, że to możliwe jak jak najbardziej.

    Gingerka trzymam kciuki!!!
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorkarolamk
    • CommentTimeOct 9th 2016
     permalink
    Gingerka kciuki zacisniete!
    Asiunia ja odczuwalam klujacy bol po jednej stronie do poczatku drugiego trymestru, szczegolnie przy zmianie pozycji czy wstawaniu, chyba to normalne, wszystko sie naciaga, tylko mnie noga przy tym nie bolala. Ale moze zapytaj lekarza zeby sie nie denerwowac.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 9th 2016
     permalink
    Gingerka i ode mnie mocne kciuki! Dawaj szybko znać :)
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Gingerka kciuki zaciskam!
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Dziękuję. Siedzę w kolejce. Numerek 13, czyli moge czekav dwie albo 10 godzin :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Gingerka mocno zaciskam kciukimza dobre wiesci :)!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Oby ta numerkowa trzynastka okazala sie szczesliwa :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    gingerka_: Dziękuję. Siedzę w kolejce. Numerek 13, czyli moge czekav dwie albo 10 godzin

    to o której żeś tam zajechała?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Gingerka, trzymam kciuki!
    A ja bodziaki z Lidla lubię. Na napy nie kupuję, bo moje dziecko od początku ma dużą głowę i bardzo często przez te napy nie przełaziła głowa. Dekolt się robi ale jak bodziak jest za mały albo sporo za duży. Ja patrzę też na to, jak rozciągliwa lub zwarta jest tkanina. Zwartych nie lubię. Ciężko się ściągają ze spoconego ciałka.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 10th 2016 zmieniony
     permalink
    gingerka_: Oby ta numerkowa trzynastka okazala sie szczesliwa


    Ja mam prenatalne 13 października, rozmawiając z rejestratorką przez telefon oczywiście zerknęłam na kalendarz czy to czasem nie piątek.
    Nie jestem jakoś specjalnie przesądna ale jakoś tak.....:wink:

    Synka wyprawiłam do przedszkola ale nie wiem czy coś się nie wykluwa. Rano zdarzyło mu się kaszlnąć. Zobaczymy najwyżej od jutra będzie w domu. Plus l4, nie muszę się dwoić i troić co robić z młodym :wink: chociaż w czwartek mam to prenatalne 70 km od miejsca zamieszkania. Nie mam za bardzo z kim go zostawić :/.....coś się wymyśli.

    Asiunia ja też tak czasem mam, ostatnio też jakby na nogę ale najbardziej sie przestraszyłam parę dni temu, kiedy to miałam ukłucia w podbrzuszu, w pochwie, w odbycie jakby. Przeszło po 15 minutach.
    Z Dominikiem też tak miałam ale wydaję mi się, że po 25 tyg.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Ja mam prenatalne teraz w czwartek i kurcze strasznie się stresuję nie wiem czemu. :( mam nadzieję że wszystko będzie na swoim miejscu
    -- ,
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Ja też mam prenatalne - połówkowe też w czwartek. Więc mam nadzieje ze to będzie dla nas szczęśliwy dzień ;)
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Elfika 7.10 bylam na miejscu. Tłum ludzi.
    czekania jeszzcze duuuuzo przede mna..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    gingerka_: Elfika 7.10 bylam na miejscu. Tłum ludzi.

    no to ja byłam o 5.58...


    a dziś się zebrałam w sobie i w efekcie za tydzień we wtorek jedziemy do poradni wad płodu IMiD coby uzyskać skierowanie na MRI. aż mnie lekko telepie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Bylabym wczesniej, ale dzieciaczki musialam wyprawic do zlobka. No nic, mam czas.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    gingerka_: Bylabym wczesniej, ale dzieciaczki musialam wyprawic do zlobka. No nic, mam czas.

    no tak... ta logistyka...
    a jak tam sytuacja w poczekalni? coś idzie do przodu? o której dziś zaczął?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    To Gingerka jeszcze trochę czekania przed Tobą. Cierpliwości życzę. Jak pójdę do lekarza w czwartek to mu powiem co i jak.... kurde nic nie pamiętam z pierwszej ciąża jak i co kiedy było :P a prenatalne mam 19 października więc trochę po Was dziewczyny. I szczerze też mam trochę stresa przed nimi. Z Filipem nie wiedziałam chyba za dużo o co chodzi w tych badaniach...
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    elfika: jak tam sytuacja w poczekalni? coś idzie do przodu? o której dziś zaczął?
    --

    Zaczął 8.30. Teraz wszedł numer 4., ale oczywiscie oprocz kolejnosci to weszlo jakies 5 pan wezwanych z nazwiska.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    gingerka_: Zaczął 8.30. Teraz wszedł numer 4., ale oczywiscie oprocz kolejnosci to weszlo jakies 5 pan wezwanych z nazwiska.

    to i tak niezłe tempo...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    a ja prenatalne mam 17.10 zobaczymy co pokaże...
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Asiunia mam to samo.. W 1 ciąży nie wiedziałam do końca z czym wiąże się to badanie. Jedyne co to wiedziałam że badają to nt i że to oznacza czy jest zespół downa czy nie.. I właściwie to była moja jedyna obawa. A teraz wiem, że może wyjść milion rzeczy o których nawet nie chcemy myśleć. Tak to jest, że im mniej wiemy tym lepiej śpimy :beard:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    elfika:
    to i tak niezłe tempo...

    wlasnie wszedl numer 10 :wink:
    -- [/url]
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    hej dziewczyny czy miala ktoras bakterie w moczu w ciazy??
  2.  permalink
    ja mam caly czas
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Ja mialam. Liczne non stop. W 20tc dostałam monural i przez chwilę ich nie było. Potem od nowa
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    ja dzis odebralam wynik i mi wyszlo 943,9 przy normie do 385,8 strasznie duzo. mam sie stresowac czy spokojnie czekac do wizyty w sb i czekac co lekarz powie??
  3.  permalink
    Ja nic nie dostaje na te bakterie. W poprzedniej ciazy tez dostalam jakis lek i wcale mi to nie pomoglo.
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Elfiko trzymam kciuki za MRI, mam nadzieję, że zniesiesz lepiej niż ja.
    Gingerko kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    u mnie bakterie pojawiły się dopiero na ostatnim badaniu, dostałam jednorazowy antybiotyk, bo były bardzo liczne, za tydzien mam zrobic badanie kontrolne.
    --
  4.  permalink
    Gingerko kciuki :)

    Dziewczyny, a powiedźcie czy te badania prenatalne (w 11 - 13 tyg) są obowiązkowe, znaczy chodzi mi tylko o usg, czy to zależy od woli lekarza czy je wykona?
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Dziekuje za wszystkie kciuki. Przydaly sie.
    Diagnoza na dzien dzisiejszy: zdrowa dziewczynka :wink:
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Są obowiązkowe. Tzn. w ramach nfz-tu to jest jedno z tych dwóch refundowanych badań usg.
    --
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Nie są obowiązkowe. Mnie się lekarz pytał, czy chcę robić. Jeśli nie ma wskazań, to nie musisz robić sama. Na NFZ masz refundowane 2 badania. Pierwsze i drugie. Jeśli jest możliwość skorzystania, to dlaczego nie?
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Sisi powtórz badanie przed wizytą. I dokładnie wcześniej się podmyj. Mnie kiedyś z synem wyszła masa bakterii a jak powtórzyłam badanie dzień później to już było czysto.

    Gingerko cieszę się bardzo!
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Obowiązkowe raczej nie są, bo przecież na siłę nikt Ci ich nie zrobi, no ale tak jak mówią dziewczyny, skoro za darmo to czemu nie skorzystać? Chyba, że ktoś robi prywatnie i na NFZ już nie chce ;)
    -- ,
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeOct 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Ok, dziękuję dziewczyny za odpowiedzi, tu nie chodzi o mnie, bo ja swoje robiłam, tylko o moja siostrę, bo miała usg w 10 tyg i lekarz jej nie zalecił tych prenatalnych, bo stwierdził że na tym usg wszystko było dobrze, ja na swoim miejscu tak czy siak bym je wykonała, w końcu na nim można się dowiedzieć czy dziecko zdrowe, to nt mierzą i wgl :)
    --
  5.  permalink
    Prenatalne na nfz sa tylko jak bylo poronienie, lub wiek przekroczony. Mnie lekarz w zadnej ciazy skierowania nie dal.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Ja dostawałam przy każdej ciąży po pierwsze z kuli pierwszego poronienia, a po drugie za każdym razem na pierwszym usg pęcherzyk odbiegał wymiarami o ponad dwa tygodnie (był za mały) od pomiarów według OM, co też daje podstawę do skierowania na badanie prenatalne finansowane przez NFZ. Teraz wiem że taka moja uroda z tymi pęcherzykami, bo w późniejszym czasie dzidzia zawsze nadrabiała, ale podstawa do prenatalnych była.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    madziik1983: Prenatalne na nfz

    Usg 11-14 tc to takze badanie prenatalne. Wydaje mi sie ze one jest dostepne dla wszystkich bez wzgledu na wiek czy poronienia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    gingerka_: Usg 11-14 tc to takze badanie prenatalne. Wydaje mi sie ze one jest dostepne dla wszystkich bez wzgledu na wiek czy poronienia.

    oczywiście, że tak.
    reszta to rozszerzona diagnostyka, która jest wskazana ze względu na wiek bądź historię medyczną...


    Gingerko, rewelacyjne wiadomości!!! cieszę się ogromnie! :flowers:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Myślicie, że początkiem 13 tc (12 tc 1 dzień) na prenatalnych, lekarz może się skusić na określenie płci? mi się wydaję, że nie bardzo ale czasem w internecie dziewczyny niby już wiedzą.

    gingerka bardzo dobre wieści :) gratuluje córeczki!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  6.  permalink
    W 12 tyg to i pipka i siusiak wyglądają jak siusiak ;)
    prezent dla 2,5 rocznego dzieciaczka.....hm... ciężko będzie :P bo nasz małych nie dostawał, ale może jakiś ciuszek?
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Karolyn mi na usg prenatalnym w skonczonym 13tyg. lekarz okreslil plec. Stwierdzil dziewczynke i tak zostalo :wink:
    Elfika no kamien z serca, ale jeszcze czeka mnie wizyta u Roszkowskiego 14.11 :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Tak w tym okresie i pipka i siurak wyglądają prawie tak samo, tylko że jakoś pod innym kątem są czy coś takiego. Ktoś tu kiedyś tłumaczył ale już nie pamiętam. W każdym razie na pewno musi być dobry sprzęt i lekarz :) mój na pewno mi nie powie :p
    -- ,
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    gingerka_: Elfika no kamien z serca, ale jeszcze czeka mnie wizyta u Roszkowskiego 14.11

    no to się nie spotkamy, buuu :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Na tym etapie to takie wróżenie 50/50 albo się potwierdzi albo nie 😉
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Aina, jak chcesz tak symbolicznie to u nas np w kauflandzie sa takie fajne autka. Takie troche wieksze od przecietnych "resorakow" ale nie za duze. Sa metalowe, otwierane drzwi gdzieci to lubia) i przede wszystkim kosztuja ok 11-15 zl. Moi je uwielbiaja i widze, ze chlopcy z podworka tez. Takze to taki tani "pewniak" no chyba ze jakies drewniane ukladanki ala puzle czy drewniane klocki, ale to juz pewnie wiekszy wydatek, a jak symbolicznie to tym autkiem zajmie sie na bank:wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.